Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsträning

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsträning
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: lördag 19 mars 2016

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Anders HedqvistMellan38:16+3:549:20

Degerfors OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marcus NylénMellan34:228:22
3Tomas SvennbergMellan36:14+1:528:50
3Robin SvennbergLängre1:08:10+13:248:58
6Tore MartinssonMellan37:35+3:139:10
7Gustav LjungbergKorta36:39+7:0011:06
8Jonathan EloKorta36:44+7:0511:07
11Oliwer MolinKorta39:03+9:2411:50
21Ella LaineKorta50:07+20:2815:11
22Saga QvickKorta50:20+20:4115:15
24Patrik NylénMellan50:55+16:3312:25
25Amanda NylénMellan51:37+17:1512:35
Rebecka NylénMellanej godkänd

KOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Leif FredbergKorta46:36+16:5714:07

Kristinehamn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Jonas LarssonLångaej godkänd

KRISTINEHAMN

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Peter HagströmMellan52:44+18:2212:51

Kristinehamns OK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per FredbergLängre54:467:12
2Jan KarlssonMellan36:04+1:428:47
2Birgitta JohanssonKorta30:33+0:549:15
3Roland ÖhmanKorta30:55+1:169:22
4Stefan GunnarssonMellan36:21+1:598:51
4Britt GunnarssonKorta31:32+1:539:33
5Börje MüllerKorta33:41+4:0210:12
5Daniel ThörnMellan37:24+3:029:07
6Gunnel GillenäsKorta36:16+6:3710:59
10Pia ThörnKorta38:37+8:5811:42
10Beritl JohanssonMellan38:59+4:379:30
11Sven-Erik BrodinMellan40:29+6:079:52
13Elsa HagströmKorta39:51+10:1212:04
16Anton HagströmKorta43:00+13:2113:01
17Emelie ForslundKorta43:03+13:2413:02
18Rebecka SalenbäckMellan43:07+8:4510:30
19Runo JohanssonMellan43:11+8:4910:31
21Emma JohanssonMellan44:45+10:2310:54
22Amanda JohanssonMellan48:03+13:4111:43
23Christer GillenäsMellan50:13+15:5112:14
23Viktoria HöjmanKorta1:15:35+45:5622:54
26Michael ForslundMellan52:44+18:2212:51
28Cecilia HagströmMellan53:33+19:1113:03
33Magdalena SalenbäckMellan1:02:08+27:4615:09
34Sten AnderssonMellan1:03:07+28:4515:23
Yngve JohanssonKortaej godkänd

OK Djerf

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Arvid JohanssonKorta29:398:59
2Marie PetterssonLängre55:55+1:097:21
2Elin LindbladLånga1:13:34+16:2510:49
3Amanda JanssonLånga1:15:25+18:1611:05
7Elin LindbergMellan38:08+3:469:18
9Axel LindbladKorta37:37+7:5811:23
9Stina LindbergMellan38:24+4:029:21
12Tova ErikssonMellan40:44+6:229:56
12Edvard PelanderKorta39:13+9:3411:53
13Ulf NordzellMellan41:05+6:4310:01
14Christer NälemarkMellan41:16+6:5410:03
14Ingemar HaglundKorta40:03+10:2412:08
15Linus Liliegren BodinKorta40:16+10:3712:12
15Håkan LindbergMellan41:59+7:3710:14
16Erica OlssonMellan42:08+7:4610:16
17Per PetterssonMellan42:34+8:1210:22
19Peter OlssonKorta48:48+19:0914:47
20Annika OlssonKorta48:50+19:1114:47
20Ylva JohanssonMellan43:41+9:1910:39
29Emma WahlströmMellan53:41+19:1913:05
30Anders WahlströmMellan53:43+19:2113:06
31Ellen PelanderMellan1:00:04+25:4214:39
32Jonna LindbladMellan1:00:05+25:4314:39
Anders PelanderLångaej godkänd
Björn SvenssonLångaej godkänd

OK Milan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders HaglundLängre1:08:14+13:288:58

OK Tyr

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar NymanLånga57:098:24
Malin NymanLångaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser