Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-O Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-O Göteborg
Arrangörsorganisationer: OK Landehof / OK Orinto
Datum: torsdag 7 april 2016

Långa

4 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna47:1310:58
2Roger AnderssonSävedalens AIK53:43+6:3012:29
3Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb54:32+7:1912:40
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna57:24+10:1113:20
5Åke GatelidOK Skogshjortarna58:04+10:5113:30
6Lars ÖsterbergSävedalens AIK58:22+11:0913:34
7Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:01:16+14:0314:14
8Stig-Ove TollIK Stern1:02:37+15:2414:33
9Anders BerglundOK Skogshjortarna1:06:23+19:1015:26
10Sten BlomströmIK Stern1:09:45+22:3216:13
11Kjell JeppsonIF Rigor1:12:28+25:1516:51
12Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:13:01+25:4816:58
13Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna1:14:18+27:0517:16
14Lennart AlmströmIK Stern1:16:09+28:5617:42
15Lars KilbornSOK 681:16:52+29:3917:52
16Jukka RankanenSjövalla FK1:18:13+31:0018:11
17Anders MohlinIK Stern1:43:58+56:4524:10
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKutgått

Mellan

3 400 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK35:3810:28
2Kent ErikssonLerums SOK37:42+2:0411:05
3Per FredrikssonOK Skogshjortarna39:18+3:4011:33
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna45:30+9:5213:22
5Lennart AnderssonGöteborgs SK45:41+10:0313:26
6Bertil HermanssonStenungsunds OK49:13+13:3514:28
7Ulla LindheIK Stern50:39+15:0114:53
8Karin AxelssonIK Uven50:42+15:0414:54
9Hans C JohanssonIK Stern53:20+17:4215:41
10Göran RubendahlOK Skogshjortarna54:30+18:5216:01
11Rune DavidssonOK Räven55:18+19:4016:15
12Bertil IngemarssonHestra IF55:39+20:0116:22
13Olle SandellOK Kullingshof56:17+20:3916:33
14Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK57:01+21:2316:46
15Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK57:11+21:3316:49
16Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:00:12+24:3417:42
17Ann-Britt JohanssonIK Stern1:01:36+25:5818:07
18Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:54+26:1618:12
19Christina SchedwinIK Stern1:02:12+26:3418:17
20Lotta BörjessonSävedalens AIK1:03:28+27:5018:40
21Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK1:03:54+28:1618:47
22Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK1:04:12+28:3418:52
23Enid IngemarssonHestra IF1:08:10+32:3220:02
24Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:09:08+33:3020:20
25Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:09:11+33:3320:20
26Eva BlomströmIK Stern1:30:22+54:4426:34
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

Korta

2 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb34:0617:03
2Barbro VallinKungälvs OK42:44+8:3821:22
3Sune MentorGöteborg-Majorna OK43:23+9:1721:41
4Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK45:30+11:2422:45
5Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna47:30+13:2423:45
6Gösta CederinGöteborg-Majorna OK47:54+13:4823:57
7Barbro AnderssonOK Skogshjortarna49:12+15:0624:36
8Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna50:53+16:4725:26
9Carl-Henrik HallbergIK Uven52:05+17:5926:02
10Marianne GrahnSävedalens AIK52:33+18:2726:16
11Inga PerssonOK Landehof55:00+20:5427:30
12Gunnel BörjessonIK Uven56:27+22:2128:13
13Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:04:14+30:0832:07
14Björn BromanGöteborg-Majorna OK1:07:14+33:0833:37
15Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:08:27+34:2134:13
16Bengt BorgGöteborg-Majorna OK1:10:08+36:0235:04
17Magnar ErvikIK Stern1:12:35+38:2936:17
18Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK1:22:39+48:3341:19
Inger HallbergIK Uvenej godkänd
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser