Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OLStorängen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OLStorängen
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 5 april 2016

Korta Lätt

2 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria ÅströmOK Djerf32:2712:28
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf36:00+3:3313:50
3Edvard PelanderOK Djerf36:05+3:3813:52
4Axel LindbladOK Djerf36:15+3:4813:56
5Samuel ErikssonOK Letstigen40:38+8:1115:37
Lukas Bodin-LiliegrenOK Djerfej godkänd

Korta Svår

3 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina LindbergOK Djerf30:589:59
2Erica OlssonOK Djerf37:44+6:4612:10
3Anders ElofssonOK Djerf39:26+8:2812:43
4Ellen PelanderOK Djerf42:07+11:0913:35
5Arvid JohanssonOK Djerf43:11+12:1313:55
6Lars BroströmDegerfors OK48:49+17:5115:44
7Anders WahlströmOK Djerf51:02+20:0416:27
8Linnea WahlströmOK Djerf51:30+20:3216:36
9Håkan BeijarDegerfors OK53:01+22:0317:06
10Jonna LindbladOK Djerf53:07+22:0917:08
11Annika OlssonOK Djerf57:11+26:1318:26
12Peter OlssonOK Djerf57:15+26:1718:28
13Emma WahlströmOK Djerf1:01:25+30:2719:48
14Amanda NylénDegerfors OK1:04:06+33:0820:40
15Patrik NylénDegerfors OK1:05:03+34:0520:59
16Rebecka NylénDegerfors OK1:05:54+34:5621:15
17Bo PetterssonOK Djerf1:07:07+36:0921:39
18Annika KärkkäinenOK Djerf1:07:13+36:1521:40
19Gunnar NymanOK Djerf1:10:35+39:3722:46

Mellan

4 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias HanssonOK Djerf45:589:46
2Alexander JanssonOK Djerf46:21+0:239:51
3Jörgen TolfLesjöfors SK50:35+4:3710:45
4Anton HanssonOK Djerf50:59+5:0110:50
5Ingemar ZiljatOK Djerf51:21+5:2310:55
6Tomas SvennbergDegerfors OK52:23+6:2511:08
7Per PetterssonOK Djerf53:10+7:1211:18
8Christer NälemarkOK Djerf53:44+7:4611:25
9Tommy CarlssonOK Djerf54:45+8:4711:38
10Gustav HanssonOK Djerf55:58+10:0011:54
11Johan FriskOK Djerf56:27+10:2912:00
12Tova ErikssonOK Djerf59:08+13:1012:34
13Bernt ErikssonOK Djerf59:12+13:1412:35
14Ylva JohanssonOK Djerf1:02:25+16:2713:16
15Anton HolmOK Djerf1:09:40+23:4214:49
16Matilda HolmOK Djerf1:24:41+38:4318:01

Långa

5 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HedlundOK Djerf42:467:38
2Frida JohanssonOK Djerf43:29+0:437:45
3Anders HaglundOK Milan46:50+4:048:21
4Erik HaglundOK Djerf47:42+4:568:31
5Pär JanssonOK Djerf51:20+8:349:10
6Amanda JanssonOK Djerf52:09+9:239:18
7Elin LindbladOK Djerf54:32+11:469:44
8Mats HaglundOK Djerf56:23+13:3710:04
9Björn SvenssonOK Djerf57:20+14:3410:14
10Johan LövgrenDegerfors OK1:01:59+19:1311:04
11Marcus NylénDegerfors OK1:02:00+19:1411:04
12Ann-Sofi WelanderOK Djerf1:15:12+32:2613:25
13Jonas BrännmyrOK Djerf1:17:17+34:3113:48
Rasmus PetterssonOK Djerfej godkänd
Maja WelanderOK Djerfej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser