Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Kedjeåsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Kedjeåsen
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 26 april 2016

Långa

6 120 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf39:126:24
2Oskar EklöfRehns BK43:42+4:307:08
3Henrik LindbladOK Djerf47:08+7:567:42
4Johan LövgrenDegerfors OK48:22+9:107:54
5Pär JanssonOK Djerf50:28+11:168:14
6Jan HanssonOK Djerf52:20+13:088:33
7Frida JohanssonOK Djerf54:00+14:488:49
8¨Magnus HedlundOK Djerf55:52+16:409:07
9Elin LindbladOK Djerf58:51+19:399:36
10Alexander JanssonOK Djerf1:00:11+20:599:50
11Rasmus PetterssonOK Djerf1:02:09+22:5710:09
12Amanda JanssonOK Djerf1:04:45+25:3310:34
13Lovisa FalkHagaby GOIF1:08:40+29:2811:13
14Tord KarlssonOK Djerf1:18:02+38:5012:45
15Evert KjellgrenOK Djerf1:19:36+40:2413:00
16Robin SvennbergDegerfors OK1:23:56+44:4413:42
Per-Arne PetersonOK Djerfej godkänd

Mellan

3 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna JanssonOK Djerf34:118:34
2Tomas SvennbergDegerfors OK35:01+0:508:46
3Håkan LindbergOK Djerf35:41+1:308:56
4Stina LindbergOK Djerf35:47+1:368:58
5Jan-Olof BäckOK Djerf36:06+1:559:02
6Lars ChristensenOK Djerf39:05+4:549:47
7Ulf NordzellOK Djerf40:12+6:0110:04
8Göran LarssonDegerfors OK40:24+6:1310:07
9Maja WelanderOK Djerf41:36+7:2510:25
10Jörgen TolfKlubblös42:13+8:0210:34
11Anders ElofssonOK Djerf43:03+8:5210:47
12Ylva JohanssonOK Djerf45:28+11:1711:23
13Stig NilssonOK Djerf50:48+16:3712:43
14Marie LindbladOK Djerf51:27+17:1612:53
15Larseric LarssonDegerfors OK52:46+18:3513:13
16Filippa JohnsonDegerfors OK1:05:46+31:3516:28
17Susanne SandvikKlubblös1:25:06+50:5521:19
Viktoria LindbergOK Djerfej godkänd

Korta Svår

3 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore MartinssonDegerfors OK33:0710:09
2John Anders NoruddeDegerfors OK39:50+6:4312:13
3Lars Mats Edvard VogelOK Djerf46:36+13:2914:17
4Mattias HanssonOK Djerf46:44+13:3714:20
5Åke IvanssonDegerfors OK47:19+14:1214:30
6Lars BroströmDegerfors OK53:02+19:5516:16
7Anders HagbergOK Djerf54:46+21:3916:47
8Ellen PelanderOK Djerf55:06+21:5916:54
9Inga-Britt MalmGarphyttans IF1:21:33+48:2625:00
Bo PetterssonOK Djerfej godkänd
Arvid JohanssonOK Djerfej godkänd
Selma ErikssonOK Djerfej godkänd

Korta Lätt

2 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvard PelanderOK Djerf31:2412:36
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf32:19+0:5512:58
3Elina HernstigenKlubblös37:06+5:4214:53
4Emil HernstigenKlubblös40:14+8:5016:09
5Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf40:44+9:2016:21
6Sofia IngvarssonOK Djerf41:28+10:0416:39
7Lin PelanderOK Djerf1:05:19+33:5526:13
8Elin IngvarssonOK Djerf1:05:47+34:2326:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser