Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Båsbergen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Båsbergen
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: onsdag 11 maj 2016

Korta Lätt

1 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella HolmOK Djerf26:4614:05
2Karin LundbladKlubblös27:10+0:2414:17
3Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf29:50+3:0415:42
4Emil HernstigenOK Djerf31:12+4:2616:25
5Lina HernstigenKlubblös37:51+11:0519:55
6Ragnar PetterssonOK Djerf40:12+13:2621:09
7Linnea HedbergOK Djerf41:42+14:5621:56
8Tuva GrandeliusOK Djerf41:45+14:5921:58

Korta Svår

2 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Larseric LarssonDegerfors OK37:0815:28
2Lars ChristensenOK Djerf38:45+1:3716:08
3Krister KJellgrenOK Djerf40:42+3:3416:57
4Stig NilssonOK Djerf45:54+8:4619:07
5Matilda HolmOK Djerf46:32+9:2419:23
6Mikael DetterKarlskoga47:58+10:5019:59
7Lars BroströmDegerfors OK49:06+11:5820:27
8Rolf LarssonDegerfors OK50:54+13:4621:12
9Edvard PelanderOK Djerf52:17+15:0921:47
10Jonna LindbladOK Djerf58:19+21:1124:17
11Erica OlssonOK Djerf1:01:54+24:4625:47
12Peter OlssonOK Djerf1:03:48+26:4026:35
13Annika OlssonOK Djerf1:03:49+26:4126:35
14Annika KärkkkäinenOK Djerf1:12:56+35:4830:23
15Bo PetterssonOK Djerf1:12:58+35:5030:24
16Filippa JohnsonDegerfors1:15:52+38:4431:36
Linus Bodin-LiliegrenOK Djerfej godkänd
Inga-Britt MalmGarphyttans IFej godkänd

Mellan

4 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn SvenssonOK Djerf55:5713:38
2Anton HolmOK Djerf59:07+3:1014:25
3Anders ElofssonOK Djerf1:05:05+9:0815:52
4Tova ErikssonOK Djerf1:14:51+18:5418:15
5Amanda NylénDegerfors OK1:24:38+28:4120:38
6Patrik NylénDegerfors OK1:24:39+28:4220:38
7Eva ThorsellOK Djerf1:36:40+40:4323:34
Ann-Sofi WelanderOK Djerfej godkänd
Susanna SandvikOK Djerfej godkänd

Långa

5 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf47:168:35
2Oskar EklöfRehns BK53:55+6:399:48
3Fredrik Zetterberg ErikssonOK Djerf56:44+9:2810:18
4Frida JohanssonOK Djerf1:08:09+20:5312:23
5Jan HanssonOK Djerf1:08:42+21:2612:29
6Elin LindbladOK Djerf1:12:45+25:2913:13
7Tord KarlssonOK Djerf1:26:48+39:3215:46
8Mats HaglundOK Djerf1:31:14+43:5816:35
Pär JanssonOK Djerfej godkänd
Mats WelanderOK Djerfej godkänd
Rasmus PetterssonOK Djerfej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser