Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Panvåren, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Panvåren, natt
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: fredag 3 mars 2017

D21

7 820 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF47:026:00
2Anastasia DenisovaSävedalens AIK49:36+2:346:20
3Maria MagnussonSävedalens AIK49:56+2:546:23
4Linnéa ClaesdotterIFK Lidingös SOK50:01+2:596:23
5Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna50:04+3:026:24
5Josefine KlintbergOK Ravinen50:04+3:026:24
7Annie LennartssonSkåneslättens OL50:40+3:386:28
8Louise BorgTrollhättans SOK50:45+3:436:29
9Vera MüllerovaFarumTisvilde OK55:19+8:177:04
10Masha SemakFarumTisvilde OK56:15+9:137:11
11Margret ZimmermannLunds OK58:33+11:317:29
12Caroline LindelöwHärlövs IF1:01:45+14:437:53
13Karin FägerlindCentrum OK1:09:00+21:588:49
14Alicia FribergFalköpings AIK OK1:10:05+23:038:57
15Irma HåkanssonOK Gränsen1:10:33+23:319:01
16Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK1:12:32+25:309:16
17Karin HåkanssonOK Gränsen1:15:00+27:589:35
18Julia Modig TjärnströmLinköpings OK1:16:41+29:399:48
19Sara JonassonCentrum OK1:22:57+35:5510:36
20Elinor LindelöwHärlövs IF1:22:58+35:5610:36
21Evelina FolkessonOK Torfinn1:31:41+44:3911:43
Therese AlfredssonSävedalens AIKej godkänd
Lovisa NilssonSävedalens AIKutgått
Lena EliassonDomnarvets GoIFej start
Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKej start
Kajsa HammarströmLinköpings OKej start
Andrea SvenssonOK Tisarenej start

H21

11 620 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel KellerNyköpings OK57:044:54
2Erik LindgrenKFUM Örebro OK57:06+0:024:54
3Oskar LindEksjö SOK57:16+0:124:55
4Sergey FedatsenkaSävedalens AIK57:18+0:144:55
5Mattias NilssonOK Alehof57:19+0:154:55
6Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingös SOK57:21+0:174:56
7Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro57:31+0:274:56
8David LingforsOK Linné57:34+0:304:57
9Jonatan FridolfssonOK Gränsen1:00:41+3:375:13
10Moritz DöllgastPost SV Dresden1:00:51+3:475:14
11Erik AlnervikHelsingborgs SOK1:00:58+3:545:14
12Niklaus ReyNyköpings OK1:01:15+4:115:16
13Per LindmanFinspångs SOK1:02:16+5:125:21
14Henrik BengtssonFalkenbergs OK1:02:19+5:155:21
15Johan WikströmSävedalens AIK1:02:34+5:305:23
16Nick BarrableOK Ravinen1:02:45+5:415:24
17Anton HanssonIK Hakarpspojkarna1:02:56+5:525:24
18Johan WennermarkOK Orion1:05:31+8:275:38
19Emil FolinoKarlskrona SoK1:05:57+8:535:40
20David SundströmSöderhamns OK1:06:46+9:425:44
21Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:07:06+10:025:46
22Fredrik AnderssonIF Rigor1:09:46+12:426:00
23Maciej HeweltRonneby OK1:16:17+19:136:33
24Henrik EklundVäxjö OK1:20:44+23:406:56
25Anton WibergOK Skogsfalken1:21:37+24:337:01
26Mattias JohanssonBergnäsets AIK1:23:57+26:537:13
27Joel KristianssonSkåneslättens OL1:24:00+26:567:13
28Victor BergstrandMotala AIF OL1:25:29+28:257:21
29Mikolaj DutkowskiRonneby OK1:25:30+28:267:21
30Rickard IngessonLunds OK1:27:28+30:247:31
31Marcus UllmanOK Alehof1:27:39+30:357:32
32Sven EngströmLinköpings OK1:31:47+34:437:53
33Rasmus GrönlundLunds OK1:32:05+35:017:55
34Daniel HåkanssonOK Gränsen1:32:56+35:527:59
35Patrik CorneliussonOK Löftan1:40:38+43:348:39
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Viktor AntonssonEksjö SOKutgått
Johan LarssonOK Skogshjortarnautgått
Johan PerssonHagaby GoIF Örebroutgått
Emil TellsénOK Roxenutgått
Jonas Falck WeberFarumTisvilde OKej start

D21 Kort

5 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara JosarpFK Friskus-Varberg44:097:46
2Angelica EngströmSkåneslättens OL46:16+2:078:08
3Erika BlixtOK Hammaren1:01:23+17:1410:48

H21 Kort

7 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar VångellÄrla IF44:545:45
2Mikael AnderssonStora Tuna OK45:04+0:105:46
3Simon EngelHässleholms OK59:58+15:047:41
4Carl RämmalLunds OK1:05:23+20:298:22
5Jan DalheimerIK Vikings OK1:07:04+22:108:35

D20

6 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amelia SkalbergBredaryds SOK46:397:12
2Myrra CarlssonOK Orion46:52+0:137:14
3Vilma BlennowFalköpings AIK OK48:33+1:547:30
4Erica ErikssonHjärnarps OL53:28+6:498:15
5Caroline FinderupOK Pan Århus55:09+8:308:31
6Sonia FlückigerOK Ravinen1:06:52+20:1310:20
7Linnea GustafssonOK Gynge1:13:16+26:3711:19
Cecilia SpångbergLunds OKej start

H20

8 740 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak PrellnerSkåneslättens OL54:046:11
2Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken55:11+1:076:18
3Ola AnderssonOK Orion56:01+1:576:24
4Pontus ErlandssonSOK Viljan56:40+2:366:29
5Fritjof AxelssonFK Göingarna58:04+4:006:38
6Andreas Duc JørgensenFarumTisvilde OK1:03:26+9:227:15
7Tim OlssonBrattås CK1:05:41+11:377:30
8Rasmus RasmussenOK Snab1:06:31+12:277:36
Albin AnderssonOK Ravinenutgått

D18

5 680 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes KrachtFarumTisvilde OK36:576:30
2Ida ØbroOK Orion37:13+0:166:33
3Nikoline Holm SplittorffFIF Hillerød37:16+0:196:33
4Ellen WahlbomOK Orion37:23+0:266:34
5Ellen KallerbäckOK Orion37:55+0:586:40
6Tindra HjortFalköpings AIK OK40:38+3:417:09
7Elvira WildheimFK Friskus-Varberg40:48+3:517:10
8Elin SvenssonOK Älme40:49+3:527:11
9Emmy HelmerssonHässleholms OK42:01+5:047:23
10Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK42:20+5:237:27
11Irmalinn NilssonHärlövs IF42:36+5:397:30
12Ebba JensenSkåneslättens OL49:55+12:588:47
13Alice HultinOK Löftan52:06+15:099:10
14Lina ErdeliusIF Rigor59:03+22:0610:23
15Tove JohanssonOK Alehof1:03:46+26:4911:13
16Johanna WilhelmssonKarlskrona SoK1:12:06+35:0912:41
Lise TermansenOK Pan Århusej start

H18

7 800 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen39:145:01
2Oscar JohanssonKarlskrona SoK39:46+0:325:05
3Malte Kjær HemmingsenFarumTisvilde OK41:42+2:285:20
4Tino PolsiniEksjö SOK41:52+2:385:22
5Filip TrofastBredaryds SOK42:24+3:105:26
6Simon HardenFK Boken43:17+4:035:32
7Albin AlsiöIF Hagen43:30+4:165:34
8Mikkel Lyskjær JensenFarumTisvilde OK43:31+4:175:34
9Axel HalvarssonKarlskrona SoK43:35+4:215:35
10Emil PetterssonKarlskrona SoK43:39+4:255:35
11Thorsten SvenssonFinspångs SOK43:48+4:345:36
12Tim JohanssonFK Friskus-Varberg43:52+4:385:37
13Lukas HellgrenOK Ravinen44:28+5:145:42
14Carl HolmbergIF Hagen47:06+7:526:02
15Lukas KatvalaKarlskrona SoK48:14+9:006:11
16Simon FreylandEksjö SOK48:20+9:066:11
17Filip BengtssonOK Lindéna48:33+9:196:13
18Hampus NyströmIF Hagen48:46+9:326:15
19Jakob Schøier KovstedFarumTisvilde OK48:47+9:336:15
20Mikkel MeldgaardAllerød OK50:35+11:216:29
21Lasse August HelwegFarumTisvilde OK50:50+11:366:31
22Malthe PoulsenKarlskrona SoK51:24+12:106:35
23Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK52:02+12:486:40
24Sören Eg StaugaardKolding OK54:04+14:506:55
25Erik VinbladKarlskrona SoK55:07+15:537:03
26Olle HedmanIF Hagen56:13+16:597:12
27Daniel HellbergLunds OK56:22+17:087:13
28Gunnar EngströmLinköpings OK1:02:44+23:308:02
29Emil Olander LorenzAllerød OK1:02:48+23:348:03
30Filip SvenssonOK Löftan1:05:28+26:148:23
31Simon TörnqvistOK Ravinen1:05:57+26:438:27
32Oliver ValleriusGamleby OK2:02:31+1:23:1715:42
Love CarlssonOK Orionej start
Ludvig HallabroHässleholms OKej start
Lasse Fugmann ThamdrupFarumTisvilde OKej start

D16

5 060 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SonessonFalköpings AIK OK30:045:56
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna30:08+0:045:57
3Ellen BlennowFalköpings AIK OK32:43+2:396:27
4Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna32:46+2:426:28
5Klara AnderssonOK Orion33:19+3:156:35
6Amanda KarmetunOK Njudung33:54+3:506:41
7Sofia PalmFK Boken35:40+5:367:02
8Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna37:51+7:477:28
9Vendela LönkvistOK Vivill37:52+7:487:29
10Nellie RydlundHässleholms OK37:56+7:527:29
11Elin NilssonAndrarums IF37:57+7:537:30
12Lovisa LagerHalmstad OK39:26+9:227:47
13Maja TenghagenHärlövs IF40:02+9:587:54
14Hilda AxelssonFK Göingarna40:29+10:258:00
15Lovisa WeidenSkåneslättens OL41:00+10:568:06
16Alma LeijonHärlövs IF41:12+11:088:08
17Emilia EngelOK Ravinen43:44+13:408:38
18Lovisa JohanssonKarlskrona SoK44:09+14:058:43
19Elin HugossonLunds OK46:32+16:289:11
20Tina LjungqvistLunds OK47:32+17:289:23
21Rikke RasmussenOK Snab1:00:30+30:2611:57
Hedvig Valbjørn GydesenOK Melfarej start

H16

5 600 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin KronkvistÖrkelljunga FK28:595:10
2Carl JosefssonSävedalens AIK29:04+0:055:11
3Jesper JohanssonOK Löftan29:24+0:255:15
4Karl PetersénOK Njudung31:03+2:045:32
5Aron ÖstangårdGamleby OK31:27+2:285:36
6Jonas GabsOK Melfar31:48+2:495:40
7Axel OrrhedeHelsingborgs SOK31:49+2:505:40
8Jacob MobergHelsingborgs SOK31:53+2:545:41
9Maxim OmelchenkoKarlskrona SoK31:56+2:575:42
10Gustav BjörklundIFK Mora OK31:59+3:005:42
11Hugo JakobssonEksjö SOK32:01+3:025:43
12Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK32:12+3:135:45
13Nils GrimbeckSävedalens AIK32:27+3:285:47
14Pontus ErikssonHjärnarps OL32:28+3:295:47
15Povel HedbergLunds OK32:44+3:455:50
16Linus BoströmOK Alehof33:07+4:085:54
17Carl ÅsLunds OK33:13+4:145:55
18Albin TollOK Njudung33:22+4:235:57
19Ludvig ZaarLunds OK33:23+4:245:57
20Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK33:28+4:295:58
21Erik ÅkessonVäxjö OK34:46+5:476:12
22Arvid KronmarKarlskrona SoK35:32+6:336:20
23Anton GunnarssonBredaryds SOK36:54+7:556:35
24Allan HedbergLunds OK37:29+8:306:41
25Peter HedemannFaaborg OK37:50+8:516:45
26Noah BechtelFK Friskus-Varberg41:18+12:197:22
27Simon GiselssonRonneby OK43:50+14:517:49
28Johan HolmbergIF Hagen44:39+15:407:58
29Jens Kristian Kr PetersenOK Gorm44:44+15:457:59
30Gustav Vinther Ø JensenKolding OK46:34+17:358:18
31Felix IsaksenOK Snab48:12+19:138:36
32Johan VinbladLunds OK51:03+22:049:06
33Tim DalheimerIK Vikings OK53:20+24:219:31
34Fabian ValleriusGamleby OK54:40+25:419:45
35Emil RavakkoSävedalens AIK54:49+25:509:47
36Jakob WilhelmssonKarlskrona SoK55:14+26:159:51
37Erik JohanssonOK Alehof55:16+26:179:52
38Melvin NilssonHärlövs IF1:18:25+49:2614:00
Adrian VartiaOK Löftandiskvalificerad
Albin PerssonHalmstad OKej godkänd
Erik ThoressonAndrarums IFutgått
Fabian AnderssonRonneby OKej start
Jeppe CaspersenOK Snabej start
Axel ElmbladBredaryds SOKej start

D14

3 770 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna22:436:01
2Thea BökmanHelsingborgs SOK24:42+1:596:33
2Elsa SonessonFalköpings AIK OK24:42+1:596:33
4Tilda PalmIK Hakarpspojkarna24:49+2:066:34
5Hanna ÖbergGamleby OK24:53+2:106:36
6Tove ValleriusGamleby OK24:56+2:136:36
7Alice OlvegårdFK Göingarna30:20+7:378:02
8Sara WänströmFinspångs SOK30:56+8:138:12
9Vilmalee SuwanOK Vilse 8731:27+8:448:20
10Tuva NylundBredaryds SOK32:12+9:298:32
11Kajsa HeydenLunds OK32:18+9:358:34
12Moa SkoogFalköpings AIK OK32:25+9:428:35
13Klara PerssonHalmstad OK34:42+11:599:12
14Linnea RydlundHässleholms OK34:44+12:019:12
15Thilda SeldénIF Rigor35:40+12:579:27
16Ellen TollOK Njudung35:43+13:009:28
17Selma LarssonLunds OK36:06+13:239:34
18Enni LindskogOK Älme38:08+15:2510:06
19Stina LindSOK Viljan39:10+16:2710:23
20Olivia LarssonLunds OK39:21+16:3810:26
21Linnea LeijonHärlövs IF39:35+16:5210:29
22Alva NystedtSkåneslättens OL39:54+17:1110:35
23Emmy PalmFK Boken40:42+17:5910:47
24Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro50:10+27:2713:18
25Maja GraadIF Rigor50:11+27:2813:18
26Sandra WiduchKarlskrona SoK53:32+30:4914:11
27Alma SvennerudKarlskrona SoK53:33+30:5014:12
28Alice PerssonOK Tyringe1:01:54+39:1116:25
Unni GranforsIF Rigorej godkänd
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Hanna StalebrantGamleby OKutgått
Joanna PerssonOK Tyringeej start

H14

4 200 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin WeidenSkåneslättens OL24:115:45
2Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK24:17+0:065:46
2Edvin SelinFK Göingarna24:17+0:065:46
4Loke HedbergLunds OK24:18+0:075:47
5Ivar HelmerssonHässleholms OK25:18+1:076:01
6Marcus SteneboAttunda OK27:28+3:176:32
7Linus VernströmRonneby OK27:38+3:276:34
8Casper SkeppSävedalens AIK27:58+3:476:39
9Anton TörnqvistKarlskrona SoK27:59+3:486:39
10Noel BraunVäxjö OK29:39+5:287:03
11Arvid SkeppSävedalens AIK29:47+5:367:05
12Agust KronkvistÖrkelljunga FK30:55+6:447:21
13Victor HanssonOK Löftan31:17+7:067:26
14Tobias JohanssonOK Löftan31:33+7:227:30
15Oskar ErikssonRonneby OK32:29+8:187:44
16Simon BååthSävedalens AIK38:31+14:209:10
17Stellan GradinAndrarums IF38:33+14:229:10
18Oscar HultgrenOK Njudung38:37+14:269:11
18Erik JohanssonFK Boken38:37+14:269:11
20Hugo EricssonVäxjö OK39:00+14:499:17
21Filip BrolingBredaryds SOK44:25+20:1410:34
22Tobias OllozFarumTisvilde OK45:34+21:2310:50
23Marius Snedker StorgaardFarumTisvilde OK45:35+21:2410:51
24Hugo CedervallÖrkelljunga FK47:51+23:4011:23
25Jakob MobergOK Löftan48:19+24:0811:30
26Axel TenghagenHärlövs IF50:12+26:0111:57
27Gustav FribergHelsingborgs SOK51:20+27:0912:13
28Filip NielsenFarumTisvilde OK51:48+27:3712:20
29Isak AnderssonLunds OK58:57+34:4614:02
30Edvin SahlinOK Löftan1:10:06+45:5516:41
31Albin HugossonLunds OK1:15:26+51:1517:57
32Lucas BoströmOK Alehof1:15:28+51:1717:58
Isak LiljeholmGamleby OKej godkänd
David OlanderLunds OKutgått
Alfred AhltinMalmö OKej start
Alfred ErdeliusIF Rigorej start
Jakob IngelströmOK Gyngeej start

D12

2 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna22:337:40
2Tuva ÖstangårdGamleby OK22:54+0:217:47
3Emma ZettervallKarlskrona SoK23:02+0:297:50
4Sarah RoomanTrol Belgium24:15+1:428:14
5Tova RangertIK Hakarpspojkarna25:40+3:078:43
6Lina ÅsLunds OK33:12+10:3911:17
7Tuva SelinFK Göingarna33:22+10:4911:20
8Frida LindénVäxjö OK36:47+14:1412:30
9Johanna OttossonÖrkelljunga FK50:17+27:4417:06

H12

2 940 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna19:086:30
2Noah KrikströmHjärnarps OL21:46+2:387:24
3Liam HogedalVänersborgs SK21:54+2:467:26
4Simon CorneliussonOK Löftan22:18+3:107:35
5Svante SelinFK Göingarna22:50+3:427:45
6Wilmer SelinFK Göingarna22:51+3:437:46
7Hjalmar AxelssonFK Göingarna23:03+3:557:50
8Wilhelm KarmetunOK Njudung23:30+4:227:59
9Olle BorkmarHelsingborgs SOK23:39+4:318:02
10Alfred KjellénHelsingborgs SOK23:41+4:338:03
11Carl ÖbergGamleby OK24:11+5:038:13
12Oskar BlomOK Löftan26:35+7:279:02
13Elia KämpeÖrkelljunga FK27:01+7:539:11
14Olle FlorénIF Rigor28:01+8:539:31
15Casper TuressonHärlövs IF31:49+12:4110:49
16Emil SeldénIF Rigor37:24+18:1612:43
17Kurt SjöbergHelsingborgs SOK40:01+20:5313:36
18Jens FochsenWaxholms OK46:04+26:5615:40
19Arvid ErikssonRonneby OK55:06+35:5818:44
20Hugo ThoressonAndrarums IF1:36:14+1:17:0632:43
Casper GunnarssonOK Lindénaej godkänd
Andy GranforsIF Rigorutgått
Filip HanssonOK Löftanutgått
Olle PetersénOK Njudungej start

D35

6 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MickelåkerAndrarums IF51:508:00
2Emelie SvalinVänersborgs SK54:52+3:028:28
3Caroline WestbomOK Österåker1:10:37+18:4710:54

D40

5 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LindénFK Friskus-Varberg38:426:48
2Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna43:22+4:407:38
3Kajsa BenattiSkåneslättens OL47:30+8:488:21
4Anne Marie ThommesenBallerup OK48:38+9:568:33
5Anna KorallMotala AIF OL51:48+13:069:07
6Malin BruhnIF Rigor53:10+14:289:21
7Sara LarssonOK Bävern56:14+17:329:54

H40

7 800 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK44:395:43
2Fredrik PerssonHalmstad OK45:02+0:235:46
3Mattias GunnarssonBredaryds SOK47:48+3:096:07
4Ola SkeppSävedalens AIK48:02+3:236:09
5Heide PerssonAndrarums IF49:56+5:176:24
6Johan SanderSkåneslättens OL51:18+6:396:34
7Magnus HanssonOK Löftan52:16+7:376:42
8Henrik AnderssonHässleholms OK52:24+7:456:43
9Kristian NylanderMotala AIF OL53:35+8:566:52
10Ingemar ErikssonRonneby OK54:01+9:226:55
11Ulf ÅkessonHärlövs IF54:06+9:276:56
12Niklas FlorénIF Rigor56:05+11:267:11
13Johan GustafsonLunds OK56:15+11:367:12
14Jon LindskogOK Älme56:54+12:157:17
15Joakim KarmetunOK Njudung57:00+12:217:18
16Petter ValleriusGamleby OK1:01:58+17:197:56
17Magnus EmilssonFK Åsen1:03:02+18:238:04
18Filip SjöforsOK Älme1:05:09+20:308:21
19David EkstrandHässleholms OK1:07:01+22:228:35
20Håkan LindbergOK Djerf1:09:21+24:428:53
21Christer ÖbergGamleby OK1:09:53+25:148:57
22Henrik HellborgCentrum OK1:13:11+28:329:22
23Marcus HenningssonLunds OK1:22:12+37:3310:32
Fredrik NystedtSkåneslättens OLej godkänd
Johan GranforsIF Rigorutgått
Jan HjortFalköpings AIK OKutgått
Christian HåkanssonRonneby OKej start

D45

5 230 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LjungqvistLunds OK40:147:41
2Ingela ThoressonAndrarums IF41:04+0:507:51
3Mia EronnLinköpings OK41:52+1:388:00
4Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK42:32+2:188:07
5Carina GustafssonOK Gynge44:01+3:478:24
6Anki BlennowFalköpings AIK OK45:29+5:158:41
7Carina ThynellHärlövs IF45:41+5:278:44
8Kristel MertensTrol Belgium46:14+6:008:50
9Cecilia FochsenWaxholms OK47:00+6:468:59
10Sara ElfvingRonneby OK51:35+11:219:51
11Karin AnderssonIF Hagen52:40+12:2610:04
12Linda WesterlundFrosta OK53:58+13:4410:19
13Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK55:45+15:3110:39
14Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:24:19+44:0516:07
Annika EricssonVäxjö OKutgått

H45

7 640 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tony LarssonIstrums SK44:305:49
2Fredrik SvenssonJönköpings OK51:24+6:546:43
3Fredrik HugossonLunds OK55:16+10:467:14
4Raul HindovLunds OK55:40+11:107:17
5Gert WildheimFK Friskus-Varberg55:48+11:187:18
6Tomas AlbinssonOK Österåker55:51+11:217:18
7Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro56:03+11:337:20
8Carsten Gemmer HanghøjBallerup OK56:14+11:447:21
9Mikael ÖhgrenSävedalens AIK56:56+12:267:27
10Mats HolmbergOK Gränsen57:12+12:427:29
11Fabian LjungqvistLunds OK57:55+13:257:34
12Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna1:00:56+16:267:58
13Jens KovstedFarumTisvilde OK1:01:22+16:528:01
14Magnus TenghagenHärlövs IF1:04:40+20:108:27
15Fredrik UllmanSkåneslättens OL1:05:34+21:048:34
16Kenneth NilssonYstads OK1:05:38+21:088:35
17Dan JohanssonFK Boken1:05:47+21:178:36
18Martin SvenssonIF Rigor1:06:22+21:528:41
19Emil ErdeliusIF Rigor1:08:41+24:118:59
20Fredrik JönssonMotala AIF OL1:11:26+26:569:20
21Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:11:27+26:579:21
22Magnus TrofastBredaryds SOK1:11:32+27:029:21
23Johan HanssonOK Löftan1:13:55+29:259:40
24Jonas HultinOK Löftan1:25:29+40:5911:11
25Mikael GustafssonOK Gynge1:25:46+41:1611:13
26Örjan LarssonLunds OK1:29:15+44:4511:40
27Johan JensenSkåneslättens OL1:29:21+44:5111:41
Torbjörn LönkvistOK Vivillutgått
Fredrik FredboYstads OKej start
Nils HelmerssonHässleholms OKej start

D50

4 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK37:407:34
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna40:06+2:268:04
3Lena PeterssonOK Alehof40:07+2:278:04
4Eva PetterssonKarlskrona SoK40:22+2:428:07
5Ingela AnderssonLunds OK40:30+2:508:08
6Annika JosefssonKarlskrona SoK40:34+2:548:09
7Anna EkSödertälje-Nykvarn OF40:39+2:598:10
8Kristina SpångbergLunds OK44:00+6:208:51
9Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK44:23+6:438:55
10Sari HåkanssonOK Gränsen46:53+9:139:25
11Åsa AlsiöIF Hagen49:59+12:1910:03
12Ewa HolmbergIF Hagen1:03:48+26:0812:50

H50

6 740 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan AhltinMalmö OK38:445:44
2Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna38:59+0:155:47
3Håkan SvenssonBredaryds SOK39:21+0:375:50
4Magnus JohanssonOK Löftan39:22+0:385:50
5Per JohanssonMotala AIF OL39:35+0:515:52
6Tim Falck WeberFarumTisvilde OK41:00+2:166:04
7Mats NylundBredaryds SOK42:39+3:556:19
8Magnus BlennowFalköpings AIK OK45:08+6:246:41
9Rolf ValeryFarumTisvilde OK45:09+6:256:41
10Joachim FribergFalköpings AIK OK45:50+7:066:48 Ladda ner rutt i gpx-format
11Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK46:30+7:466:53
12Per KällvikÅmåls OK46:45+8:016:56
13Mats HedmanIF Hagen46:55+8:116:57
14Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg47:19+8:357:01
15Fredrik SteneboAttunda OK47:20+8:367:01
16Anders PetterssonKarlskrona SoK47:44+9:007:04
17Anders HeydenLunds OK47:56+9:127:06
18Lennart CarlsenHelsingborgs SOK48:37+9:537:12
19Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF48:45+10:017:13
20Klaus KrischanEnnstal, AUT49:13+10:297:18
21Bo HallbergFalköpings AIK OK49:18+10:347:18
22Johan RisbergTormestorps IF49:53+11:097:24
23Henrik AlbahnLyngby OK50:43+11:597:31
24Magnus NiklassonFalköpings AIK OK51:33+12:497:38
25Tony GustavsenIstrums SK51:44+13:007:40
26Kjell EinarssonOK Skogshjortarna53:15+14:317:54
27Tomas NilssonHässleholms OK57:39+18:558:33
28Lasse Karlsson-LodIstrums SK58:28+19:448:40
29Mats AnderssonOK Orion1:01:30+22:469:07
30Steen StausholmFarumTisvilde OK1:18:46+40:0211:41
31Jan BörjessonFK Friskus-Varberg1:19:06+40:2211:44
32Kjell SvenssonOK Älme1:19:26+40:4211:47
33Arne ThellEslövs FK1:32:59+54:1513:47
Johan AnderssonOK Skogsfalkendiskvalificerad
Magnus PedersenOK Skogshjortarnaej godkänd
Stefan AdolfssonEslövs FKej start
Sten Skytte KirkegaardFarumTisvilde OKej start

D55

4 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika SvenssonSolna OK40:098:42
2Kristina JohanssonKalmar OK41:30+1:219:00
3Christina SegerslättSkåneslättens OL41:53+1:449:05
4Annette BondeBallerup OK48:58+8:4910:37
5Britta SahlinVänersborgs SK53:52+13:4311:41
6Ann Warma LaasOK Skogshjortarna54:31+14:2211:49
7Christina OlssonSkåneslättens OL55:17+15:0811:59
8Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:04:02+23:5313:53
9Monika NilssonOK Alehof1:12:40+32:3115:45
10Tina HagårdRävetofta OK1:15:32+35:2316:23
Ingrid KensbyOK Tyrej godkänd
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej godkänd
Britt-Marie BengtssonFK Åsenej start

H55

6 440 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter HedbergLunds OK43:536:48
2Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK48:17+4:247:29
3Pontus Johan LarssonOK Skogsfalken48:26+4:337:31
4Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna48:36+4:437:32
5Johnny NimvikLunds OK48:40+4:477:33
6Magnus JosefssonSävedalens AIK50:59+7:067:55
7Andres LaasOK Skogshjortarna51:12+7:197:57
8Arne KlintbergEksjö SOK52:53+9:008:12
9Anders AxelssonOH Skogsvargarna53:48+9:558:21
10Jan KarlssonVäxjö OK56:17+12:248:44
11Gert PetterssonLunds OK57:02+13:098:51
12Roy JohanssonOH Skogsvargarna1:02:54+19:019:46
13Mats KensbyOK Tyr1:07:02+23:0910:24
14Lars HolmbergIF Hagen1:11:57+28:0411:10
15Håkan HåkanssonOK Gränsen1:23:36+39:4312:58
16Torben SchorlemmerBallerup OK1:33:51+49:5814:34
Lars Bech JensenBallerup OKej godkänd
Göran MånssonKarlskrona SoKej godkänd
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKutgått
Lennart StenssonHelsingborgs SOKutgått
Sverker ErikssonOK Gyngeej start

D60

3 740 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jane JohanssonIstrums SK32:178:37
2Inger WesterbergIF Hagen32:36+0:198:42
3Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK34:46+2:299:17
4Lotta ValentinGustavsbergs OK35:21+3:049:27
5Eva TykessonRävetofta OK39:44+7:2710:37
6Anna LarssonÖrkelljunga FK44:53+12:3612:00
7Lena JanssonJärla IF OK45:54+13:3712:16
8Siv LarssonEmmaboda Verda OK47:43+15:2612:45
9Hanne FrostBallerup OK53:02+20:4514:10
10Marianne ThorssonIK Trenne Ullared57:36+25:1915:24
Britt GunnarssonKristinehamns OKej godkänd

H60

5 590 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK40:057:10
2Leif CarlssonSOK Viljan43:49+3:447:50
3Sten SegerslättSkåneslättens OL46:27+6:228:18
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK46:31+6:268:19
5Gregers JørgensenBallerup OK46:43+6:388:21
6Stellan MartinssonOK Tyringe47:13+7:088:26
7Per NilssonStigmännen Karlshamns OK47:53+7:488:33
8Lars EklundVäxjö OK48:54+8:498:44
9Pierre KarlssonOK Alehof48:57+8:528:45
10Björn MauritzonÖrkelljunga FK50:19+10:149:00
11Bernt AnderssonIF Rigor50:30+10:259:02
12Arne AnderssonOK Torfinn50:53+10:489:06
13Peter NørgaardBallerup OK53:15+13:109:31
14Bo DavidssonSolna OK55:27+15:229:55
15Hans-Åge MortensenViking Orientering56:01+15:5610:01
16Niels AabyeBallerup OK57:48+17:4310:20
17Leif LindauOK Torfinn1:00:06+20:0110:45
18Tommy RoosFalköpings AIK OK1:04:05+24:0011:27
19Bo AnderssonFalköpings AIK OK1:05:44+25:3911:45
20Leif-Åke AnderssonFK Boken1:17:52+37:4713:55
21Richard BengtssonLunds OK1:22:28+42:2314:45

D65

3 740 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HaraldssonGustavsbergs OK37:4910:06
2Åsa StåhlHjärnarps OL42:11+4:2211:16
3Britt-Marie AldénOK Kolmården43:03+5:1411:30
4Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK43:20+5:3111:35
5Gunnel MånssonOK Vilse 8743:39+5:5011:40
6Gunnel GillenäsKristinehamns OK48:26+10:3712:57
7Eva BlomströmIK Stern50:21+12:3213:27
8Lisbeth OlssonKungälvs OK51:59+14:1013:53
9Miriam AsvarischViking Orientering57:49+20:0015:27
Barbro NilssonAndrarums IFej godkänd

H65

5 190 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK38:577:30
2Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK45:40+6:438:47
3Kalle LindqvistVäxjö OK45:57+7:008:51
4Kent R NilssonAndrarums IF46:14+7:178:54
5Kenth SundgrenSkåneslättens OL46:42+7:458:59
6Tommy WesterbergIF Hagen48:43+9:469:23
7Sten BlomströmIK Stern48:51+9:549:24
8Lars PerssonOK Kompassen49:07+10:109:27
9Hans SvensonSOK Viljan49:20+10:239:30
10Anders PerssonOK Vilse 8749:58+11:019:37
11Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK50:10+11:139:39
12Olle BohmanHjärnarps OL50:47+11:509:47
13Anders WidénOLG Säuliamt51:19+12:229:53
14Janne LindholmFrosta OK51:35+12:389:56 Ladda ner rutt i gpx-format
15Magnus HaraldssonGustavsbergs OK55:28+16:3110:41
16Bertil KarlssonHjobygdens OK56:27+17:3010:52
17Bernhard GrenaboHjobygdens OK56:31+17:3410:53
18Christer GillenäsKristinehamns OK1:00:56+21:5911:44
19Tord FranssonMotala AIF OL1:05:55+26:5812:42
20Leif MalmHärlövs IF1:06:01+27:0412:43
21Bengt HanssonAndrarums IF1:07:43+28:4613:02
22Jorma KarvonenTarpian Suunta1:11:33+32:3613:47
23Anders HedinMotala AIF OL1:13:05+34:0814:04
24Nils-Erik BondessonFrosta OK1:13:12+34:1514:06
25Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:16:09+37:1214:40
26Kaare HanssonMalmö OK1:22:09+43:1215:49
Matz LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Gert OlssonSkåneslättens OLej godkänd

D70

3 320 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK33:5610:13
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK38:17+4:2111:31
3Britt RangertIK Ymer41:31+7:3512:30
4Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK45:29+11:3313:41
5Gullevi SvenssonRonneby OK49:27+15:3114:53
6Inge JørgensenOK Roskilde53:44+19:4816:11
7Berit ByströmOK Virdarna54:23+20:2716:22
Maria Foster SchadSkåneslättens OLej godkänd

H70

4 410 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Runar AldénOK Kolmården37:278:29
2Stellan AhnströmForserums SOK37:37+0:108:31
3Dag LorénOK Frisene38:22+0:558:41
4Roland NilssonSOK Viljan42:24+4:579:36
5Kalle JohanssonOK Skogshjortarna42:49+5:229:42
6Lars JonassonJärfälla OK43:22+5:559:50
7Jerry MartinssonOK Motala43:53+6:269:57
8Håkan NilssonMalmö OK47:25+9:5810:45
9Ole SvendsenOK Roskilde47:34+10:0710:47
10Ebbe MalmMarkaryds FK47:55+10:2810:51
11Bengt StåhlHjärnarps OL48:33+11:0611:00
12Jan BojlingSolna OK50:29+13:0211:26
13Per-Arne JohanssonVänersborgs SK52:50+15:2311:58
14Christer WestbergIFK Göteborg1:07:36+30:0915:19
15Jan BergströmAndrarums IF1:09:39+32:1215:47
16Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:12:43+35:1616:29
Claes-Göran GrenMalmö OKdiskvalificerad
Anthony BarrableRAFO, GBRutgått

D75

3 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:04:2419:23
Ulla LindheIK Sternej godkänd

H75

3 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna31:578:31
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK38:22+6:2510:13
3Roland KarlssonRonneby OK40:09+8:1210:42
4Henrik HvoslefIK Stern41:02+9:0510:56
5Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK43:54+11:5711:42
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:45+12:4811:56
7Bertil OttossonFK Göingarna49:14+17:1713:07
8Kenneth LindborgHässleholms OK1:03:50+31:5317:01

H80

2 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-A PetterssonHärlövs IF1:06:5723:00
2Bertil JohanssonSkåneslättens OL1:27:08+20:1129:56
Torild BornetunSkillingaryds FKej start

Öppen motion 3

3 000 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel KämpeÖrkelljunga FK23:117:43
2Hans-Olof PerssonOK Alehof26:52+3:418:57
3Karolina SvenssonFK Åsen28:37+5:269:32
4Cecilia KarmetunOK Njudung28:47+5:369:35
5Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK30:08+6:5710:02
6Annette JohanssonIF Rigor30:57+7:4610:19
7Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna31:49+8:3810:36
8Emma EliassonFK Friskus-Varberg31:59+8:4810:39
9Lovisa EliasssonFK Friskus-Varberg32:10+8:5910:43
10Lova JohanssonFK Friskus-Varberg32:14+9:0310:44
11Erik OlssonFK Åsen32:24+9:1310:48
12Emma LindénVäxjö OK32:38+9:2710:52
13Axel NilssonÖrkelljunga FK32:40+9:2910:53
14Eva OlssonFK Åsen32:41+9:3010:53
15Fredrik NilssonÖrkelljunga FK32:42+9:3110:54
16Mona LindénVäxjö OK32:51+9:4010:57
17Ebba NilssonÖrkelljunga FK35:26+12:1511:48
18Agnes KnutssonÖrkelljunga FK35:28+12:1711:49
19Ebba RanbroHelsingborgs SOK36:34+13:2312:11
20Klara FribergHelsingborgs SOK36:35+13:2412:11
21Julia LindbladSävedalens AIK37:00+13:4912:20
22Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna41:47+18:3613:55
22Solbritt GustafssonOK Virdarna41:47+18:3613:55
24Felix SvenssonJönköpings OK43:04+19:5314:21
25Liselott SvenssonJönköpings OK43:08+19:5714:22
26Susanne GöranssonFrosta OK43:54+20:4314:38
27Anna LindqvistOK Stigen44:36+21:2514:52
28Nilsson MikaelFrosta OK44:57+21:4614:59
29Alvin LönkvistOK Vivill46:23+23:1215:27
30Hannes HolmbergOK Gränsen50:51+27:4016:57
31Viggo WulffOK Gränsen50:52+27:4116:57
32Eva ErikssonFK Friskus-Varberg54:34+31:2318:11
33Ola SvenssonFK Åsen57:00+33:4919:00
34Olivia SvenssonFK Åsen57:09+33:5819:03
35Elias PalmertzHelsingborgs SOK57:46+34:3519:15
36Saga PalmertzHelsingborgs SOK57:52+34:4119:17
37Annika JohanssonOK Alehof1:02:25+39:1420:48
38Sonia KurashovaFK Åsen1:03:12+40:0121:04
39Olle HåkanssonRonneby OK1:07:54+44:4322:38
40Nils PerssonOK Tyringe1:10:06+46:5523:22
41Thomas PerssonOK Tyringe1:10:12+47:0123:24
42Ulla NilssonSOK Viljan1:13:33+50:2224:31
Elena KurashovaFK Åsenej godkänd
Karin Andersson (Nyström)IF Hagenutgått
Matilda ArboreliusIS Kullenej start

Öppen motion 5

3 620 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HeydenLunds OK28:357:53
2Ola JönssonOK Vilse 8731:45+3:108:46
3David SällbergFK Åsen31:57+3:228:49
4Stefan CaleklintKarlskrona SoK32:06+3:318:52
5Veronika PalmertzHelsingborgs SOK33:54+5:199:21
6Marina JohanssonOK Njudung34:07+5:329:25
6Henrik WanstadiusFK Åsen34:07+5:329:25
8Lina HidåsOK Kontinent34:11+5:369:26
9Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad35:48+7:139:53
10Susanna CaleklintKarlskrona SoK36:25+7:5010:03
11Linn KarlssonOK Vilse 8737:59+9:2410:29
12Emma NilssonAlvesta SOK38:29+9:5410:37
13Anna BjärbyFrosta OK42:40+14:0511:47
14Clara EhrnbornAndrarums IF46:32+17:5712:51
15Lotta EnbergHalmstad OK48:17+19:4213:20
16Alva SvenssonFK Åsen49:27+20:5213:39
17Bea WanstadiusFK Åsen49:29+20:5413:40
18Tanja DalheimerIK Vikings OK49:57+21:2213:47
19Jeanette HenningssonLunds OK53:23+24:4814:44
20Ebba Lindgren HermanssonLunds OK54:37+26:0215:05
21Ida BruhnIF Rigor54:57+26:2215:10
22Anna SvenssonIF Rigor55:01+26:2615:11
23Anna BondessonLunds OK57:11+28:3615:47
24Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:06:25+37:5018:20
Jakob NilssonYstads OKej godkänd
Sune SoelbergAndrarums IFutgått
Jonas NorénHelsingborgs SOKej start
Tobias PerssonOK Tyringeej start

Öppen motion 7

3 160 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf MinörLunds OK25:458:08
2Matilda JonssonVäxjö OK26:06+0:218:15
3Lars RunessonOK Vivill27:15+1:308:37
4Bo HultgrenOK Njudung27:28+1:438:41
5Willie OlssonRävetofta OK27:46+2:018:47
6Petra KorallMotala AIF OL28:05+2:208:53
7Ola NilssonAlvesta SOK29:29+3:449:19
8Hanna RingRonneby OK29:38+3:539:22
9Hanna LindströmOK Tranan29:51+4:069:26
10Gunnel SvenssonOK Tranan29:53+4:089:27
11Jenny WinbladLunds OK30:27+4:429:38
12Arne GustafssonMalmö OK31:50+6:0510:04
13Kent IvarssonOK Skogshjortarna32:01+6:1610:07
14Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK33:29+7:4410:35
15Eva EklundVäxjö OK34:35+8:5010:56
16Veronika NesverovaLunds OK36:39+10:5411:35
17Lisa KorallMotala AIF OL37:17+11:3211:47
18Eva PedersenOK Skogshjortarna37:18+11:3311:48
19Karin FreylandSOK Aneby37:42+11:5711:55
20Lars StrömbergOK Skogshjortarna38:03+12:1812:02
21Cecilia KronaHelsingborgs SOK39:26+13:4112:28
22Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb40:16+14:3112:44
23Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK40:31+14:4612:49
24Thomas WinbladLunds OK41:14+15:2913:02
25Waste ByströmOK Virdarna44:03+18:1813:56
26Ola WinqvistFK Göingarna46:00+20:1514:33
27Mikael SöderströmOK Stigen48:43+22:5815:25
28Tommy BengtssonHässleholms OK49:18+23:3315:36
29Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna49:31+23:4615:40
30Helen NilssonHärlövs IF55:52+30:0717:40
31Erik RidderbyFrosta OK56:49+31:0417:58
Torgny ÅstedtHärlövs IFej godkänd
Maria TuressonHärlövs IFej godkänd

Öppen motion 8

4 830 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK30:426:21
2Johan EklundVäxjö OK32:55+2:136:48
3Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers33:01+2:196:50
4Olle LindgrenKFUM Örebro OK36:03+5:217:27
5Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK36:07+5:257:28
6Mats RanbroHelsingborgs SOK36:43+6:017:36
7Dennis TollOK Njudung37:49+7:077:49
8Fredrik StåhlHjärnarps OL39:16+8:348:07
9Jakub JirasekFarumTisvilde OK40:27+9:458:22
10Måns PerssonAndrarums IF42:47+12:058:51
11Harald PerssonAndrarums IF42:50+12:088:52
12Ulf LundbergKalmar OK42:51+12:098:52
13Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad43:37+12:559:01
14Jonas ClausenLunds OK44:04+13:229:07
15Pontus Nilsson- -44:19+13:379:10
16Oscar EhrnbornAndrarums IF45:01+14:199:19
17Jonny LindénVäxjö OK45:14+14:329:21
18Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF45:46+15:049:28
19Lukas WittenbecherLunds OK46:41+15:599:39
20Björn ZettervallKarlskrona SoK46:49+16:079:41
21Erik MånssonÅhus49:48+19:0610:18
22Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK50:51+20:0910:31
23Roland StrandFK Åsen1:08:23+37:4114:09
24Marie SvenssonFK Åsen1:08:26+37:4414:10

Öppen motion 9

7 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan PalmFK Boken51:596:53
2Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad58:37+6:387:46
3Stefan GraadIF Rigor1:00:01+8:027:57
4Christian JohanssonHelsingborgs SOK1:04:27+12:288:32
5Linnéa GolsäterEksjö SOK1:08:51+16:529:07
6André BjärbyFrosta OK1:16:23+24:2410:07
7Carin StenbergHelsingborgs SOK1:24:42+32:4311:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser