Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Djerfstugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Djerfstugan
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 7 juni 2016

Långa

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders HagbergOK Djerf30:58
2Oskar EklöfRehns BK53:18+22:20
3Rasmus PetterssonOK Djerf55:44+24:46
4Anders ErikssonOK Djerf58:15+27:17
5Elin LindbladOK Djerf58:19+27:21
6Anders HaglundOK Milan1:00:18+29:20
7Tord KarlssonOK Djerf1:00:24+29:26
8Lovisa FalkHagaby GOIF1:12:20+41:22
9Alexander JanssonOK Djerf1:15:23+44:25
10Bo WinqvistOK Djerf1:28:47+57:49
11Ingemar HaglundOK Djerf1:30:59+1:00:01
Cecilia WinqvistOK Djerfej godkänd
Arvid JohnsonDegerfors OKutgått
Mats HaglundOK Djerfutgått

Mellan

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Frida JohanssonOK Djerf38:06
2Erik HaglundOK Djerf41:46+3:40
3Björn SvenssonOK Djerf44:03+5:57
4Jesper HaglundOK Djerf46:07+8:01
5Kjell ErikssonOK Djerf47:57+9:51
6Christer NälemarkOK Djerf50:07+12:01
7Ulf NordzellOK Djerf50:41+12:35
8Anders ElofssonOK Djerf51:45+13:39
9Elin LindbergOK Djerf52:35+14:29
10Krister KjellgrenOK Djerf58:46+20:40
11Georg TollstoyOK Djerf1:01:00+22:54
12Anders WahlströmOK Djerf1:13:29+35:23
13Susanne SandvikOK Djerf1:55:24+1:17:18
Ylva JohanssonOK Djerfej godkänd
Katrin LövdalOK Djerfej godkänd

Korta Svår

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas ThelanderOK Djerf27:39
2Christer ElfsbergKristinehamns OK34:50+7:11
3Ellen PelanderOK Djerf35:04+7:25
4Håkan BeijarDegerfors OK38:24+10:45
5Lars BroströmDegerfors OK39:59+12:20
6Arvid JohanssonOK Djerf42:35+14:56
7Åke IvanssonDegerfors OK46:27+18:48
8Annika KärkkäinenOK Djerf47:06+19:27
9Bo PetterssonOK Djerf47:10+19:31
10Louise WinqvistOK Djerf47:20+19:41
11Johan HultgrenOK Djerf49:43+22:04
12Hans-erik JanssonOK Djerf56:48+29:09
13Helena TolfKlubblös57:42+30:03
14Karin LundbladKlubblös57:51+30:12
15Britt-Marie KarlssonOK Djerf1:02:19+34:40
16Inga-Britt MalmGarphyttans IF1:06:54+39:15
17Bengt DavidsonOK Djerf1:07:45+40:06
18Eva Thorsell HanssonOK Djerf1:19:13+51:34
Pehr BodinOK Djerfej godkänd
Ingrid GunnarssonTäby OKutgått
Emma WahlströmOK Djerfutgått

Korta Lätt

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Edvard PelanderOK Djerf16:02
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf21:37+5:35
3Emma LiliegrenOK Djerf21:58+5:56
4Annika RiksenNybörjare30:45+14:43
5Alice BomanNybörjare30:49+14:47
6Jolin PetriNybörjare30:57+14:55
7Hedda Norling LiljedalNybörjare31:21+15:19
8Oliver PallmanNybörjare32:56+16:54
9Love SahnanNybörjare33:08+17:06
9Evelin WeströmNybörjare33:08+17:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser