Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Villingsberg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Villingsberg
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 14 juni 2016

Långa

4 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EklöfRehns BK36:288:17
2Josefin WallenhammarHagaby GOIF37:23+0:558:29
3Mats WelanderOK Djerf39:44+3:169:01
4Frida JohanssonOK Djerf41:06+4:389:20
5Anders PelanderOK Djerf41:56+5:289:31
6Charlotte FlansbjerOK Djerf42:28+6:009:39
7Rasmus PetterssonOK Djerf46:06+9:3810:28
8Elin LindbladOK Djerf48:37+12:0911:02
9Lovisa FalkHagaby GOIF49:25+12:5711:13
10Jan HanssonOK Djerf49:39+13:1111:17
11Kjell ErikssonOK Djerf50:11+13:4311:24
12Anders ErikssonOK Djerf51:25+14:5711:41
13Håkan LindbergOK Djerf53:13+16:4512:05
14Viktoria LindbergOK Djerf53:16+16:4812:06
15Per-Arne PetersonOK Djerf53:56+17:2812:15
16Lars ChristensenOK Djerf54:11+17:4312:18
17Jesper HJaglundOK Djerf54:26+17:5812:22
18Elin LindbergOK Djerf54:32+18:0412:23
19Björn SvenssonOK Djerf56:04+19:3612:44
20Mats HaglundOK Djerf56:30+20:0212:50
21Anders Hagb ergOK Djerf56:48+20:2012:54
22Tova ErikssonOK Djerf1:00:52+24:2413:49
Anton HolmOK Djerfej godkänd

Mellan

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Sofi WelanderOK Djerf36:2015:47
2Stig NilssonOK Djerf36:55+0:3516:03
3Ulf NordzellOK Djerf37:43+1:2316:23
4Mattias HanssonOK Djerf38:55+2:3516:55
5Helena TolfOK Djerf39:56+3:3617:21
6Krister KjellgrenOK Djerf43:05+6:4518:43
7Per PetterssonOK Djerf56:53+20:3324:43
8Johan HultgrenOK Djerf57:02+20:4224:47

Korta Svår

2 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen PelanderOK Djerf35:3315:27
2Claes LindgreenOK Djerf35:45+0:1215:32
3Eva ThorsellOK Djerf38:41+3:0816:49
4Karin LundbladOK Djerf39:56+4:2317:21
5Bo PetterssonOK Djerf45:01+9:2819:34
6Annika KärkkäinenOK Djerf45:05+9:3219:36
7Filip LundbladOK Djerf45:16+9:4319:40
8Lennart NordströmOK Djerf46:53+11:2020:23
9Ragnar PetterssonOK Djerf1:31:34+56:0139:48

Korta Lätt

1 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvard PelanderOK Djerf17:1810:10
2Axel LindbladOK Djerf19:42+2:2411:35
3Axel AhlströmKlubblös22:46+5:2813:23
4Joline PetriOK Djerf47:36+30:1828:00
5Sara HellkvistOK Djerf50:22+33:0429:37
5Lin PelanderOK Djerf50:22+33:0429:37
7Kirsti GustafssonOK Djerf1:03:07+45:4937:07
Linus Bodin-LiliegrenOK Djerfej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser