Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Grand Prix

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Grand Prix
Arrangörsorganisation: Växjö OK
Datum: onsdag 20 april 2016

Växjö OK

76 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Clara DanielssonD14 (3)28:468:59
1Gabriel GarnerUH2 (3)21:328:36
1Berit RuneforsBana 3 Damer (5)37:599:29
1Annika EricssonBana 4 Damer (8)42:239:01
1Maja LindénUD3 (6)22:457:20
1Hugo EricssonH14 (4)21:396:45
1Isac EricssonH16 (7)26:045:55
1Frida LindénUD2 (11)17:146:53
2Sara AnderssonBana 4 Damer (8)43:12+0:499:11
2Marie AskelöfBana 2 Damer (26)32:41+1:0310:12
2Filippa BraunUD2 (11)18:24+1:107:21
2Linus LindénUH1 (7)14:30+1:438:03
2Patrik RosénBana 4 Herrar (50)29:43+2:016:19
2Andreas FagerbergBana 2 Herrar (45)26:42+3:498:20
2Martina BraunUD3 (6)24:05+1:207:46
2William BjörkmanH14 (4)21:40+0:016:46
2Noel BraunH16 (7)26:35+0:316:02
3Jennie GustavssonBana 4 Damer (8)45:04+2:419:35
3Peter MarsBana 3 Herrar (15)28:30+4:137:07
3Per LenanderBana 4 Herrar (50)29:47+2:056:20
3Gustav RuneforsH16 (7)27:13+1:096:11
4Rasmus LeoBana 4 Herrar (50)30:28+2:466:28
4Ebba UlvagårdenUD3 (6)36:02+13:1711:37
4Erik ÅkessonH16 (7)28:27+2:236:27
4Elias VibergUH1 (7)18:51+6:0410:28
4Wilma KroksmyrUD2 (11)27:17+10:0310:54
5Agneta ÖstergrenBana 1 Damer (21)31:53+13:4512:45
5Samuel GarnerH16 (7)39:41+13:379:01
5Simon RuneforsBana 4 Herrar (50)30:38+2:566:31
5Martina NiklassonUD3 (6)41:54+19:0913:30
5Lovisa KroksmyrUD2 (11)27:26+10:1210:58
6Niklas KarlssonBana 4 Herrar (50)31:02+3:206:36
6Linnea FagerbergUD2 (11)28:03+10:4911:13
7Henrik KroksmyrBana 4 Herrar (50)33:27+5:457:07
7Maria HåkanssonBana 2 Damer (26)34:42+3:0410:50
7Arvid GustavssonBana 1 Herrar (9)44:42+22:5617:52
7Anton DanielssonH16 (7)44:21+18:1710:04
7Matthias GarnerUH1 (7)26:43+13:5614:50
7Hedda LundgrenUD2 (11)32:12+14:5812:52
8Eva NilssonBana 4 Damer (8)1:18:25+36:0216:41
8Lisa KumlinBana 2 Damer (26)35:17+3:3911:01
8Jörgen MalmBana 3 Herrar (15)42:19+18:0210:34
8Håkan DanielssonBana 4 Herrar (50)34:55+7:137:25
8Emma LindénUD2 (11)33:14+16:0013:17
9Barbro FyrmanBana 2 Damer (26)37:18+5:4011:39
9Hilda LindénUD2 (11)33:18+16:0413:19
10Peter BraunBana 4 Herrar (50)35:15+7:337:30
11Olof NilssonBana 4 Herrar (50)35:17+7:357:30
11Amanda GustavssonUD2 (11)43:55+26:4117:34
12Roger BergvikBana 3 Herrar (15)45:30+21:1311:22
13John E ErikssonBana 4 Herrar (50)37:32+9:507:59
16Mona RosbergBana 2 Damer (26)40:58+9:2012:48
16Magnus EricssonBana 4 Herrar (50)38:33+10:518:12
17Magnus PorleBana 4 Herrar (50)39:06+11:248:19
20Oliva AnderssonBana 1 Damer (21)47:28+29:2018:59
20Ulf HonethBana 4 Herrar (50)40:49+13:078:41
21Elina LindénBana 1 Damer (21)1:15:27+57:1930:10
24Krister NilssonBana 4 Herrar (50)42:15+14:338:59
25Laila MalmqvistBana 2 Damer (26)1:07:23+35:4521:03
28Gillis AlmBana 2 Herrar (45)40:07+17:1412:32
28Jan KarlssonBana 4 Herrar (50)43:57+16:159:21
30Ludvig WallénBana 4 Herrar (50)44:07+16:259:23
31Ingemar ErlandssonBana 2 Herrar (45)42:39+19:4613:19
33Lars EklundBana 4 Herrar (50)45:16+17:349:37
35Mats HolmBana 2 Herrar (45)48:29+25:3615:09
35Thomas BeckerinBana 4 Herrar (50)45:51+18:099:45
36Tobias GustavssonBana 4 Herrar (50)46:03+18:219:47
37Klas-Erik SturessonBana 2 Herrar (45)50:12+27:1915:41
38Håkan ÖstergrenBana 4 Herrar (50)46:45+19:039:56
40Lars-Erik MalmqvistBana 2 Herrar (45)54:48+31:5517:07
41Kjell MagnussonBana 2 Herrar (45)1:00:40+37:4718:57
41Jonas FagerBana 4 Herrar (50)47:55+20:1310:11
44Kalle LindqvistBana 4 Herrar (50)53:02+25:2011:17
45Lars-gunnar SkoogBana 4 Herrar (50)53:34+25:5211:23
48Eva PetterssonBana 4 Herrar (50)1:02:03+34:2113:12
Hilda PeterssonUD3 (6)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser