Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserie Final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie Final
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: lördag 1 oktober 2016

D16 Kort

4 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen WahlbomOK Orion39:329:42
2Hanna JohannessonRonneby OK39:34+0:029:43
3Ella SöderbergOK Skogsfalken40:00+0:289:49
4Elin EmilssonOK Skogsfalken40:29+0:579:56
5Lovisa JohanssonKarlskrona SOK42:56+3:2410:32
6Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK56:15+16:4313:49
7Elin AntonischkiOK Orion57:51+18:1914:12
Linn KarlssonOK Vilse 87ej godkänd
Annie FridRonneby OKej start

H16 Kort

4 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton GlivesonRonneby OK34:068:22
2Arvid KronmarKarlskrona SOK35:46+1:408:47
3Aron ThorénRonneby OK37:48+3:429:17
4Simon GiselssonRonneby OK39:12+5:069:37
5Love CarlssonOK Orion43:53+9:4710:46
6Erik HanssonKarlskrona SOK46:30+12:2411:25
7Samuel HåkanssonRonneby OK1:05:17+31:1116:02
8Jonathan LjungbergOK Skogsfalken1:07:14+33:0816:31
Gustav ÅmanOK Vilse 87ej start

D14 Kort

3 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilmalee SuwanOK Vilse 8726:598:33
2Ella BrattOK Orion30:22+3:239:38
3Nellie NilssonOK Orion31:35+4:3610:01
4Elvira LjungbergOK Skogsfalken34:04+7:0510:48
5Amanda SvenssonOK Orion35:32+8:3311:16
6Ronja KarlssonRonneby OK40:15+13:1612:46
7Julia KarlssonOK Skogsfalken48:06+21:0715:16
8Anja LindRonneby OK1:05:23+38:2420:45
Ellinor RosenbergOK Vilse 87ej godkänd
Hanna RingRonneby OKej start
Lisa EricsonOK Vilse 87ej start
Tova DanielssonOK Skogsfalkenej start

H14 Kort

3 140 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK20:386:34
2Anton TörnqvistKarlskrona SOK22:18+1:407:06
3Arvid BlomsterRonneby OK22:53+2:157:17
4Hugo LarssonKarlskrona SOK23:43+3:057:33
5Erik OscarssonOK Orion25:48+5:108:12
6Max PerssonOK Skogsfalken27:19+6:418:41
7Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK27:20+6:428:42
8Martin JohanssonRonneby OK28:44+8:069:09
9Albin NilssonKarlskrona SOK29:54+9:169:31
10Linar JonassonKarlskrona SOK34:41+14:0311:02
11Herman AlbinssonOK Skogsfalken37:20+16:4211:53
12Johannes ConradssonStigmännen Karlshamns OK37:22+16:4411:54
13Simon ElmRonneby OK38:00+17:2212:06
14Fabian AnderssonRonneby OK41:07+20:2913:05
15Gabriel HåkanssonRonneby OK41:15+20:3713:08
16Linus OttossonRonneby OK49:58+29:2015:54
Albin LiljaRonneby OKej start
Emil ViktorssonOK Skogsfalkenej start
Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OKej start

D12 Kort

2 650 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EmilssonOK Skogsfalken17:416:40
2Emma ZettervallKarlskrona SOK19:14+1:337:15
3Alma SvennerudKarlskrona SOK19:39+1:587:24
4Ellida StengårdKarlskrona SOK20:27+2:467:43
5Lisa SwartzOK Orion20:52+3:117:52
6Sandra WiduchKarlskrona SOK21:18+3:378:02
7Ina ÅmanOK Vilse 8721:48+4:078:13
8Agnes BerlinOK Orion23:25+5:448:50
9Tilda SvenssonOK Vilse 8723:31+5:508:52
10Alicia EkdahlStigmännen Karlshamns OK24:27+6:469:13
11Hedda SvenssonOK Orion25:25+7:449:35
12Annie OscarssonOK Orion26:05+8:249:50
13Emma LarssonKarlskrona SOK27:39+9:5810:26
14Anna ViktorssonOK Skogsfalken28:23+10:4210:42
15Agnes OlssonOK Skogsfalken29:19+11:3811:03
16Maja BäcklundRonneby OK32:05+14:2412:06
17Moa ArvidssonOK Vilse 8732:33+14:5212:16
18Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK33:06+15:2512:29
19Vilma EngströmOK Orion35:29+17:4813:23
20Angelina LydinRonneby OK35:36+17:5513:26
21Embla ThorénRonneby OK42:45+25:0416:07
22Bea MagnstedtOK Vilse 8743:46+26:0516:30
23Alice Von DahnOK Orion1:01:06+43:2523:03
24Emelie JohnssonOK Vilse 871:21:05+1:03:2430:35
My FridströmKarlskrona SOKej godkänd
Louise EdvardssonRonneby OKej godkänd
Frida JönssonOK Vilse 87ej start
Nikki KarlssonOK Vilse 87ej start
Emma NorlinStigmännen Karlshamns OKej start
Alice ÅmanOK Vilse 87ej start

H12 Kort

2 610 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus VernströmRonneby OK15:456:02
2Melker LarssonOK Orion18:25+2:407:03
3Nils SwartzOK Orion19:24+3:397:25
4Olof EdvardssonRonneby OK19:29+3:447:27
5Oskar ErikssonRonneby OK20:07+4:227:42
6Vilmer LindströmOK Skogsfalken20:09+4:247:43
7Erik ErikssonOK Skogsfalken20:38+4:537:54
8Max BlomkvistKarlskrona SOK21:41+5:568:18
9Axel BrattOK Orion21:53+6:088:23
10Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK22:51+7:068:45
11Victor JosefssonOK Skogsfalken23:32+7:479:00
12Samuel BilénKarlskrona SOK23:45+8:009:05
13Ahmad HamidRonneby OK24:20+8:359:19
14Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OK25:19+9:349:41
15Hannes SvenssonRonneby OK25:42+9:579:50
16Adam AnderssonKarlskrona SOK28:07+12:2210:46
17Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK29:08+13:2311:09
18Leon PagelsOK Skogsfalken42:09+26:2416:08
David MilendahlKarlskrona SOKej godkänd
Oskar MathissonRonneby OKej godkänd
Ture LiljaRonneby OKej start
Melvin WahlbergRonneby OKej start
Stepan KhakimovKarlskrona SOKej start
Mathias ElmRonneby OKej start
Emil AlbinssonOK Skogsfalkenej start

D10

2 650 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin DomeijKarlskrona SOK21:017:55
2Hannah JosefssonOK Skogsfalken21:36+0:358:09
3Elin SaleskogRonneby OK21:59+0:588:17
4Lova KronmarKarlskrona SOK22:24+1:238:27
5Matilda SöderbergOK Skogsfalken23:24+2:238:49
6Hanna BäcklundRonneby OK23:58+2:579:02
7Tindra FohlinOK Skogsfalken24:45+3:449:20
8Selma LeopoldOK Orion25:17+4:169:32
9Inez OlssonOK Skogsfalken25:43+4:429:42
10Maja MånssonOK Orion25:58+4:579:47
11Tuva BohlinOK Skogsfalken27:18+6:1710:18
12Josefina AndraeOK Vilse 8731:48+10:4712:00
13Thea LewisOK Vilse 8738:56+17:5514:41
14Wilma JolinRonneby OK46:09+25:0817:24
15Alva EngströmOK Orion46:37+25:3617:35

H10

2 640 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK18:176:55
2Carl GlivesonRonneby OK18:55+0:387:09
3Emil RingRonneby OK19:11+0:547:15
4Arvid ErikssonRonneby OK20:36+2:197:48
5Eddie KarlssonOK Vilse 8721:48+3:318:15
6Wille VernströmRonneby OK22:14+3:578:25
7Nico MankonenKarlskrona SOK22:41+4:248:35
8Malte RobértStigmännen Karlshamns OK22:53+4:368:40
9Erik ZettervallKarlskrona SOK23:05+4:488:44
10Olle IvanssonRonneby OK23:35+5:188:55
11Filip MyrénOK Orion23:58+5:419:04
12Olof OlssonOK Skogsfalken24:38+6:219:19
13Axel KjellvågOK Skogsfalken26:50+8:3310:09
14Hugo DuvbornOK Vilse 8727:56+9:3910:34
15Albin EmilssonOK Skogsfalken29:23+11:0611:07
16Svante BohlinOK Skogsfalken29:51+11:3411:18
17Erik LeopoldOK Orion32:04+13:4712:08
18Leo MårtenssonStigmännen Karlshamns OK32:55+14:3812:28
19Vincent AlmgrenKarlskrona SOK33:09+14:5212:33
20Elias KronmarKarlskrona SOK37:48+19:3114:19
21Noah MulariOK Vilse 871:14:42+56:2528:17
22Erik KarlssonOK Skogsfalken1:16:32+58:1528:59
Love Ane WahlfriedStigmännen Karlshamns OKej start
Viktor EricsonOK Vilse 87ej start
Måns FridströmKarlskrona SOKej start

Inskolning

1 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Calle AhlqvistRonneby OKfullföljt
Filip AxelssonOK Vilse 87fullföljt
Svante BergmanOK Skogsfalkenfullföljt
Ebbe EkenbergStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Holly EkenbergRonneby OKfullföljt
Karin EneqvistRonneby OKfullföljt
Elsa EngströmOK Orionfullföljt
Lin IngvarssonOK Vilse 87fullföljt
Oskar JolinRonneby OKfullföljt
Filippa KarkulehtoOK Vilse 87fullföljt
Inez KjellvågOK Skogsfalkenfullföljt
Elijah KnutsRonneby OKfullföljt
Algot LarssonOK Vilse 87fullföljt
Leo LarssonKarlskrona SOKfullföljt
Mattis LindströmRonneby OKfullföljt
Zeb MillbournOK Skogsfalkenfullföljt
Charlie MulariOK Vilse 87fullföljt
Millie MulariOK Vilse 87fullföljt
Felicia MyrénOK Orionfullföljt
John MårtenssonKarlskrona SOKfullföljt
Nora MårtenssonKarlskrona SOKfullföljt
Oscar RydströmOK Skogsfalkenfullföljt
Oliver SvenssonOK Vilse 87fullföljt
Albin SöderbergOK Skogsfalkenfullföljt
Sophie WiduchKarlskrona SOKfullföljt
Jennifer ÅkessonOK Orionfullföljt
Alma EkenbergStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Henry AxellStigmännen Karlshamns OKej start
Viktor AxellStigmännen Karlshamns OKej start
Jakob ElmRonneby OKej start
Obada HamidRonneby OKej start
Tindra HedlundRonneby OKej start
Josef HåkanssonRonneby OKej start
Ivan RobértStigmännen Karlshamns OKej start
Oskar SöderbergOK Skogsfalkenej start
Wilma TörnqvistKarlskrona SOKej start
Kimberly WaldschmidtStigmännen Karlshamns OKej start
Theo WilanderRonneby OKej start

U1

2 210 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta SvennerudKarlskrona SOK16:307:27
2Hugo BäcklundRonneby OK17:12+0:427:46
3Olle SaleskogRonneby OK18:16+1:468:15
4Eric KjellvågOK Skogsfalken18:17+1:478:16
5Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK18:44+2:148:28
5Wille KoggRonneby OK18:44+2:148:28
7Ella HermanssonOK Orion19:04+2:348:37
8Rio FohlinOK Skogsfalken19:14+2:448:42
9Hilda BilénKarlskrona SOK19:32+3:028:50
10Edit HermanssonOK Orion19:44+3:148:55
11Anton LydinRonneby OK19:46+3:168:56
12Hugo FlinkOK Orion20:15+3:459:09
13Noah BilénKarlskrona SOK20:39+4:099:20
14Gabriel Von DahnOK Orion20:45+4:159:23
15William MulariOK Vilse 8720:47+4:179:24
16Vivi OhlssonStigmännen Karlshamns OK20:48+4:189:24
17Elin RydströmOK Skogsfalken21:11+4:419:35
18Hillevi ErikssonStigmännen Karlshamns OK21:31+5:019:44
19Isak TörnqvistKarlskrona SOK21:45+5:159:50
20Olle LindquistKarlskrona SOK22:02+5:329:58
21Linus SvenssonOK Vilse 8722:15+5:4510:04
22Wilma PeterssonOK Orion22:44+6:1410:17
23Josefin ÅkessonOK Orion23:07+6:3710:27
24Erik WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK23:26+6:5610:36
25Jonathan ConradssonStigmännen Karlshamns OK23:27+6:5710:36
26Frida EneqvistRonneby OK23:57+7:2710:50
27Klara OlssonStigmännen Karlshamns OK24:10+7:4010:56
28Klara StengårdKarlskrona SOK24:19+7:4911:00
29Theo DanhallKarlskrona SOK24:46+8:1611:12
30Malte AxelssonOK Vilse 8725:47+9:1711:40
31Tilde LarssonOK Vilse 8725:49+9:1911:40
32Alma BraunOK Skogsfalken25:52+9:2211:42
33Katie KnutssonRonneby OK26:18+9:4811:54
34Stina BraunOK Skogsfalken27:36+11:0612:29
35Kasper DireniusRonneby OK28:08+11:3812:43
36Viola OlssonOK Skogsfalken28:21+11:5112:49
37Meja HåkanssonRonneby OK28:26+11:5612:51
38Isabell RosenbergOK Vilse 8728:37+12:0712:56
39Oskar SöderbergOK Skogsfalken28:49+12:1913:02
40Sigge RobértStigmännen Karlshamns OK29:09+12:3913:11
41Wilgot SvenssonOK Skogsfalken29:10+12:4013:11
42Viggo LewisOK Vilse 8729:20+12:5013:16
43Asta PalmgrenRonneby OK31:02+14:3214:02
44Sam MårtenssonKarlskrona SOK33:07+16:3714:59
45Disa LundbergKarlskrona SOK33:14+16:4415:02
46Olivia MyrénOK Orion36:18+19:4816:25
47Ellen JohanssonOK Orion36:33+20:0316:32
48Olle HåkanssonRonneby OK41:35+25:0518:48
49Meja LindströmRonneby OK44:48+28:1820:16
Molly DuvbornOK Vilse 87ej godkänd
Millie ArvidssonOK Vilse 87ej godkänd
Max ArvidssonOK Vilse 87ej godkänd
Loke Ane WahlfridStigmännen Karlshamns OKej start
Vidar HaraldssonStigmännen Karlshamns OKej start
Svante HolmbergStigmännen Karlshamns OKej start
Elin KarlssonStigmännen Karlshamns OKej start
Isak KarlssonStigmännen Karlshamns OKej start
Isak NorlinStigmännen Karlshamns OKej start

U2

2 560 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mirja SilverskärKarlskrona SOK20:318:00
2Lilja TimckeOK Vilse 8720:48+0:178:07
3Anton StivnertRonneby OK21:01+0:308:12
4Malva LarssonOK Orion21:36+1:058:26
5Elin NilssonKarlskrona SOK22:25+1:548:45
6Oliver KarlssonKarlskrona SOK24:20+3:499:30
7Ida JanssonOK Vilse 8726:26+5:5510:19
8Ellen HolmbergStigmännen Karlshamns OK26:35+6:0410:23
9Elias LindströmRonneby OK26:55+6:2410:30
10Lydia AnderssonKarlskrona SOK27:48+7:1710:51
11Andreas PeterssonRonneby OK27:54+7:2310:53
12Cornelia LiljaRonneby OK27:57+7:2610:55
13David ArvmyrenOK Orion28:18+7:4711:03
14Oscar EdvardssonRonneby OK31:41+11:1012:22
15Klara AnderssonKarlskrona SOK32:03+11:3212:31
16Joanna GustafssonRonneby OK33:00+12:2912:53
17Melker Wahlström-NilssonOK Orion46:23+25:5218:07
18Nanna SundelinOK Orion1:22:50+1:02:1932:21
19Erik SundelinOK Orion1:22:53+1:02:2232:22
Tina IvarssonKarlskrona SOKej godkänd
Johanna WäcklénStigmännen Karlshamns OKej start

U3

3 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmie PerssonStigmännen Karlshamns OK38:5912:08
2Ella JohanssonRonneby OK40:39+1:4012:39
3Elsa AhonenOK Vilse 8749:55+10:5615:33
4Lukas AnderssonKarlskrona SOK1:00:01+21:0218:41
Jennie FridRonneby OKej start

Öppen motion 2

3 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melissa MillbournOK Skogsfalken27:597:45
2Ida FohlinOK Skogsfalken33:09+5:109:10
3Jonas  DuvbornOK Vilse 8744:33+16:3412:20
4Pelle LorentzonStigmännen Karlshamns OK45:10+17:1112:30
Riitta KallioKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

3 210 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Paul OlssonOK Skogsfalken25:438:00
2Tomas TörnqvistKarlskrona SOK28:16+2:338:48
3Linnea EneqvistRonneby OK28:19+2:368:49
4Krister WahlströmOK Orion28:38+2:558:55
5Jörn AntonischkiOK Orion30:43+5:009:34
6Johan RydströmOK Skogsfalken30:47+5:049:35
7Karin MathissonRonneby OK33:52+8:0910:33
8Mats IngvarssonOK Vilse 8734:46+9:0310:49
9Mattias EneqvistRonneby OK39:44+14:0112:22
10Susanne JohannessonRonneby OK40:42+14:5912:40
11Ingegerd ThorellStigmännen Karlshamns OK41:56+16:1313:03
12Ann-Kristin HaraldssonStigmännen Karlshamns OK43:56+18:1313:41
13Mikael WiduchKarlskrona SOK45:58+20:1514:19
14Olle RingRonneby OK50:03+24:2015:35
15Christer SvenssonRonneby OK55:24+29:4117:15
16Lennart SamuelssonOK Orion56:41+30:5817:39
17Margareta RingRonneby OK56:56+31:1317:44
Jan SvenssonOK Orionej godkänd

Öppen motion 6

5 970 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas BrattOK Orion38:276:26
2Yuri OmelchenkoOK Orion38:41+0:146:28
3Isak BergmanOK Skogsfalken39:14+0:476:34
4Henrik BerlinOK Orion42:17+3:507:04
5Magnus LarssonKarlskrona SOK45:03+6:367:32
6Lars-Ola LarssonOK Orion46:10+7:437:43
7Asaf AvnerKarlskrona SOK50:12+11:458:24
8Kalle IngvarssonOK Vilse 8751:16+12:498:35
9Mathias BlomsterRonneby OK53:28+15:018:57
10Jonas SvenssonOK Orion54:43+16:169:09
11Mikael WahlbomOK Orion55:05+16:389:13
12Helena GummessonKarlskrona SOK55:28+17:019:17
13Jon NilssonRonneby OK57:48+19:219:40
14Anders NilssonOK Orion59:52+21:2510:01
15Anders SundelinOK Orion1:02:34+24:0710:28
16Ola SamuelssonOK Orion1:08:10+29:4311:25
17Anne JohanssonKarlskrona SOK1:08:35+30:0811:29
18Per NilssonStigmännen Karlshamns OK1:08:45+30:1811:30
19Annica RosengrenOK Orion1:11:26+32:5911:57
20Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK1:13:22+34:5512:17 Ladda ner rutt i gpx-format
21Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:13:35+35:0812:19
22Jim FredrikssonOK Skogsfalken1:15:23+36:5612:37
23Annika JosefssonKarlskrona SOK1:16:32+38:0512:49
24Margareta SvenssonOK Vilse 871:16:50+38:2312:52
25Lena SwartzOK Orion1:19:23+40:5613:17
Mikael LindRonneby OKej godkänd
Sven GiselssonRonneby OKej godkänd
Malin SvenssonOK Orionej godkänd
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Peter SunnegårdhRonneby OKej godkänd
Katarina SundelinOK Orionej godkänd
Peter WilhelmssonKarlskrona SOKej godkänd
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser