Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sako-Tävling Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sako-Tävling Etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Flundrehof
Datum: tisdag 23 augusti 2016

D16

4 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindOK Skärmen53:4413:02
2Tilda KartengrenVänersborgs SK1:44:14+50:3025:17
Amanda NymanVänersborgs SKej godkänd

H16

4 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BjörklundTrollhättans SOK32:327:53
2Arvid BjörkTrollhättans SOK33:48+1:168:12
3Erik LundStenungsunds OK46:10+13:3811:12
4Felix SandbergOK Skogsvargarna1:27:29+54:5721:14
Hugo MandingerTrollhättans SOKutgått

D14

3 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa ErikssonTrollhättans SOK30:1410:02
2Ronja AnderssonTrollhättans SOK36:23+6:0912:05
3Elin HelmerssonOK Skogsvargarna38:47+8:3312:53
4Ida StrömOK Skogsvargarna40:11+9:5713:20
5Hilda MartanderTrollhättans SOK42:36+12:2214:09
6Tova JanssonVänersborgs SK46:20+16:0615:23
7Alma AppelgrenTrollhättans SOK52:26+22:1217:25
Alice TersingOK Flundrehofej godkänd
Natalie SpångbergOK Gipenej start

H14

3 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Willy FjällborgStenungsunds OK24:298:08
2Olle MelénTrollhättans SOK27:39+3:109:11
3Elias ThörnbladOK Flundrehof29:34+5:059:49
4David AlménTrollhättans SOK29:38+5:099:50
5Johan LundStenungsunds OK37:40+13:1112:30
6David HolménStenungsunds OK38:40+14:1112:50
7Arvid EkströmStenungsunds OK38:56+14:2712:56
William WasseniusUddevalla OKej start
Alfred LeonTrollhättans SOKej start
Edvin LarssonVänersborgs SKej start
Jacob ÖstermanVänersborgs SKej start

D14 Kort

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HelmerssonOK Skogsvargarna33:45

H14 Kort

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ErikssonOK Flundrehof39:57
2Hampus HellqvistOK Flundrehof52:26+12:29

D12

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva BjörkTrollhättans SOK22:238:36
2Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna24:49+2:269:32
3Elsa MartanderTrollhättans SOK27:54+5:3110:43
4Lova ErikssonTrollhättans SOK28:16+5:5310:52
5Jennifer StigssonTrollhättans SOK38:10+15:4714:40

H12

2 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK20:117:45
2Isak ThörnbladOK Flundrehof21:17+1:068:11
3Axel BrönnestamOK Gipen23:18+3:078:57
4Max NymanOK Gipen24:56+4:459:35
5Erik HasselqvistTrollhättans SOK26:07+5:5610:02
6Edvin OckbornTrollhättans SOK26:26+6:1510:10
7Johan ErikssonOK Skogsvargarna26:37+6:2610:14
8Oscar NymanOK Gipen27:25+7:1410:32
9Rasmus PerssonOK Flundrehof29:56+9:4511:30
10Sebastian StoreyOK Gipen35:55+15:4413:48
11Robin AnderssonTrollhättans SOK38:16+18:0514:43
12Jesper SörenssonTrollhättans SOK1:04:40+44:2924:52
Alfred ÅngeforsOK Flundrehofej godkänd
Elias PerssonOK Flundrehofutgått

D12 Kort

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen ErikssonOK Flundrehof15:53
2Frida ErikssonOK Flundrehof26:04+10:11
2Evelina RosellOK Flundrehof26:04+10:11
4Tova JohannessonOK Flundrehof28:08+12:15

H12 Kort

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar OlssonUddevalla OK17:10
2Hani HashemiOK Flundrehof20:39+3:29

D10

1 880 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn EnbomVänersborgs SK14:507:53
2Emma ChristianssonUddevalla OK16:17+1:278:39
3Andrea EnbomVänersborgs SK18:35+3:459:53
4Linnea GladhOK Flundrehof18:56+4:0610:04
5Hilma EkströmStenungsunds OK19:36+4:4610:25
6Ida AnderssonVänersborgs SK19:44+4:5410:29
7Nellie UllmanOK Skogsvargarna21:28+6:3811:25
8Alina ÅngeforsOK Flundrehof22:03+7:1311:43
9Lilly JorehedOK Gipen22:51+8:0112:09
10Vera LindqvistOK Skogsvargarna24:26+9:3612:59
11Tilda ErikssonOK Flundrehof28:52+14:0215:21
12Linnea AndrénOK Gipen31:37+16:4716:49
13Vera KlingbergLjungskile FK34:24+19:3418:17
14Malin HelmerssonOK Skogsvargarna34:44+19:5418:28
15Lola NymanOK Gipen38:02+23:1220:13
16Wilma WallOK Gipen39:22+24:3220:56
Elsa ForsengLjungskile FKej godkänd
Sandra BjernstrandOK Skogsvargarnaej godkänd

H10

1 880 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil LeonTrollhättans SOK14:167:35
2Viggo AnderssonTrollhättans SOK15:35+1:198:17
3Christopher AndrénOK Gipen16:31+2:158:47
4Gabriel HogedalVänersborgs SK17:02+2:469:03
5Alfred StenbergTrollhättans SOK17:39+3:239:23
6Måns KoivistoOK Flundrehof18:39+4:239:55
7Simon ThörnbladOK Flundrehof20:27+6:1110:52
8Hugo LindmanOK Gipen23:06+8:5012:17
9Vincent SegeråOK Skogsvargarna23:09+8:5312:18
10Samuel LundbergLjungskile FK23:34+9:1812:32
11Edvin HögnertOK Flundrehof26:24+12:0814:02
Nils MelénTrollhättans SOKej godkänd
Oskar WesterbergTrollhättans SOKej godkänd
Jon LiljaOK Skogsvargarnaej start
Gustav SjöbergOK Gipenej start

Inskolning

1 680 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Alice BjärnstrandOK Skogsvargarnafullföljt
Ivar DalengVänersborgs SKfullföljt
Edvard DalångVänersborgs SKfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Victor ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Ebba FogsgaardOK Gipenfullföljt
Ester FogsgaardOK Gipenfullföljt
Ebba ForsengLjungskile FKfullföljt
Morgan ForsgrenOK Flundrehoffullföljt
Oskar GustafssonTrollhättans SOKfullföljt
Axel HallstenssonOK Flundrehoffullföljt
Arvid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Ingrid HögnertOK Flundrehoffullföljt
Vilgot HögnertOK Flundrehoffullföljt
Erik JohannessonOK Flundrehoffullföljt
Aina Karlsson KinbergOK Skogsvargarnafullföljt
Nils Karlsson KinbergOK Skogsvargarnafullföljt
Julian KlingbergLjungskile FKfullföljt
Vide KlingbergLjungskile FKfullföljt
Theo Koivisto BerkelundOK Flundrehoffullföljt
Hanna Liljesöter/WinbladTrollhättans SOKfullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Jonna OlssonTrollhättans SOKfullföljt
Nova SegeråOK Skogsvargarnafullföljt
Millie SkarholmOK Flundrehoffullföljt
Alvar StenbergTrollhättans SOKfullföljt
Elvira ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Björn BjärnborgOK Flundrehofej start
Loei HashemiOK Flundrehofej start
Edwin JanssonOK Gipenej start
Carl Samuel LarssonOK Skogsvargarnaej start
Douglas LindkvistOK Gipenej start
Astrid LinnarssonOK Gipenej start
Theo Sandström LemnitzerOK Skogsvargarnaej start
Harry SjöbergOK Gipenej start
Hjalmar SturkOK Gipenej start
Benjamin VinkOK Gipenej start
Mirah ÖbergOK Skogsvargarnaej start

U2

1 810 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Rebecca AhlbergOK Skogsvargarnafullföljt
Johannes AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Malte AnderssonTrollhättans SOKfullföljt
Wilma AnderssonOK Skogsvargarnafullföljt
Elias ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Elina ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Agnes FriskOK Flundrehoffullföljt
Alvin GladhOK Flundrehoffullföljt
Olivia GustafssonTrollhättans SOKfullföljt
Carl HallOK Flundrehoffullföljt
Klara HanssonUddevalla OKfullföljt
Celia KlingbergLjungskile FKfullföljt
Klara LundbergLjungskile FKfullföljt
Ella MannOK Skogsvargarnafullföljt
Nore ModénVänersborgs SKfullföljt
Alma OlssonUddevalla OKfullföljt
Adrian PerssonOK Flundrehoffullföljt
Filippa RosellOK Flundrehoffullföljt
William SmithOK Flundrehoffullföljt
Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarnafullföljt
Simon SvenssonOK Flundrehoffullföljt
Tilda SåbyOK Flundrehoffullföljt
Eliot SörqvistTrollhättans SOKfullföljt
Emilio SörqvistTrollhättans SOKfullföljt
Alfred TersingOK Flundrehoffullföljt
Algot TersingOK Flundrehoffullföljt
Alexander VedinTrollhättans SOKfullföljt
Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarnafullföljt
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Lukas EnglundTrollhättans SOKej start
Fiona LindkvistOK Gipenej start
Hampus LindmanOK Gipenej start
Alice LinnarssonOK Gipenej start
Melker OckbornTrollhättans SOKej start
Love OlofssonOK Flundrehofej start
Milia OlofssonOK Flundrehofej start

Öppen Violett

4 040 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK33:508:22
2Per BladLjungskile FK37:59+4:099:24
3Henrik HögnertOK Flundrehof38:11+4:219:27
4Agnes WesterbergTrollhättans SOK41:40+7:5010:18
5Magnus VedinTrollhättans SOK42:02+8:1210:24
6Johan NymanOK Gipen42:48+8:5810:35
7Martin MandingerTrollhättans SOK44:32+10:4211:01
8Katarina EnbomVänersborgs SK54:39+20:4913:31
9Arne LundStenungsunds OK56:47+22:5714:03
10Mats HelmerssonOK Skogsvargarna58:52+25:0214:34
11Maria LundStenungsunds OK59:19+25:2914:40
12Jenny EkströmStenungsunds OK1:01:34+27:4415:14
13Wilhma JanssonVänersborgs SK1:03:00+29:1015:35
14Bo WesterbergTrollhättans SOK1:05:35+31:4516:14
15Håkan SörenssonTrollhättans SOK1:09:30+35:4017:12
16Leif HolménStenungsunds OK1:16:04+42:1418:49
17Frida HögnertOK Flundrehof1:21:15+47:2520:06
18Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna1:21:21+47:3120:08
19Kerstin HaugenStenungsunds OK1:34:37+1:00:4723:25
20Peter AnderssonOK Skogsvargarna1:38:09+1:04:1924:17
21Eva MannOK Skogsvargarna1:38:17+1:04:2724:19
Ancalotte SolvangOK Skogsvargarnaej godkänd
Martina StigssonTrollhättans SOKej godkänd
Jonas MelénTrollhättans SOKej godkänd
Matti LindqvistTrollhättans SOKutgått
Emanuel AndrénOK Gipenutgått

Öppen Vit/Gul

2 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik LeonTrollhättans SOK24:399:28
2Sofia SamuelssonOK Gipen27:16+2:3710:29
3Maria PaulssonOK Flundrehof27:27+2:4810:33
4Susanne FjällborgStenungsunds OK31:32+6:5312:07
5Biaklii StarkOK Skogsvargarna32:29+7:5012:29
6Alexandra LindmanOK Gipen32:49+8:1012:37
7Eva LingegårdOK Gipen33:03+8:2412:42
8Johanna RonnedeOK Gipen33:13+8:3412:46
9Hanna KoivistoOK Flundrehof37:57+13:1814:35
10Sonja AndrénOK Gipen45:16+20:3717:24
11Liv LindOK Skärmen52:37+27:5820:14
12Maria VedinTrollhättans SOK53:00+28:2120:23
13Bertil BorglundTrollhättans SK55:15+30:3621:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser