Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Östergötland
Arrangörsorganisation: IFK Linköpings OS
Datum: söndag 3 september 2017

H21

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 12:53:30
1. Per Carlborg57:572+0:0257:572+0:02
2. Jonas Lundgren1:00:352+0:331:58:3220+0:35+0:33
3. Erik Martinsson54:5812:53:301-1
2OK Kolmården 12:58:16+4:46
1. Oskar Leinonen57:55157:551
2. Ville Johansson1:00:0211:57:5710
3. Mikael Andersson1:00:194+5:212:58:162+1+4:46+4:46
3OK Roxen 13:03:31+10:01
1. Jonas Andersson1:01:443+3:491:01:443+3:49
2. Hugo Lillieström1:02:025+2:002:03:4630+5:49+2:00
3. Albin Lillieström59:453+4:473:03:3130+10:01+4:12
4OK Denseln 13:10:36+17:06
1. Emil Kalered1:05:178+7:221:05:178+7:22
2. Erik Pettersson1:06:506+6:482:12:077-1+14:10+6:48
3. August Mollén58:292+3:313:10:364-3+17:06+2:56
5Finspångs SOK 13:20:37+27:07
1. Per Lindman1:01:574+4:021:01:574+4:02
2. Simon Lundin1:01:514+1:492:03:4840+5:51+1:49
3. Joakim Gustafsson1:16:4910+21:513:20:375+1+27:07+21:16
6Skogspojkarnas OK / SNO 13:21:40+28:10
1. Kristian Algers1:04:446+6:491:04:446+6:49
2. Peter Ettling1:07:008+6:582:11:4460+13:47+6:58
3. Michael Wehlin1:09:567+14:583:21:4060+28:10+14:23
7Linköpings OK 23:23:16+29:46
1. Maxime Bonneau1:16:2912+18:341:16:2912+18:34
2. Peter Eriksson1:00:383+0:362:17:079-3+19:10+0:36
3. Niklas Olsson1:06:095+11:113:23:167-2+29:46+10:36
8OK Kolmården 23:34:30+41:00
1. Emil Ljungemyr1:04:457+6:501:04:457+6:50
2. Tom Campbell1:06:506+6:482:11:355-2+13:38+6:48
3. Klas Johansson1:22:5512+27:573:34:308+3+41:00+27:22
8Linköpings OK 33:34:30+41:00
1. Sven Engström1:10:219+12:261:10:219+12:26
2. Joel Käll Karlsson1:15:4610+15:442:26:0710+1+28:10+15:44
3. Henrik Tosteberg1:08:236+13:253:34:308-2+41:00+12:50
10OK Denseln 23:37:44+44:14
1. Hans Brolund1:01:585+4:031:01:585+4:03
2. David Modig1:13:099+13:072:15:078+3+17:10+13:07
3. Jonas Braam1:22:3711+27:393:37:4410+2+44:14+27:04
11OK Roxen 23:40:05+46:35
1. Adam Tellsén1:10:2410+12:291:10:2410+12:29
2. Joel Karnehed1:18:5512+18:532:29:1911+1+31:22+18:53
3. Emil Tellsén1:10:468+15:483:40:05110+46:35+15:13
12Linköpings OK 53:43:16+49:46
1. Gunnar Engström1:10:4111+12:461:10:4111+12:46
2. Sixten Elehed1:18:4311+18:412:29:2412+1+31:27+18:41
3. Jonathan Jylltorp1:13:529+18:543:43:16120+49:46+18:19
Linköpings OK 4ej start
1. Jörgen Sköldej startej start
2. Magnus Sahlmanej startej start
3. ej startej start

D21

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 12:32:56
1. Kajsa Hammarström50:532+4:0250:532+4:02
2. Therese Klintberg55:393+3:271:46:323+1+5:17+1:15
3. Fredrika Vångell46:2412:32:561-2
2OK Kolmården 12:34:08+1:12
1. Malin Leijon Lind46:51146:511
2. Lisa Berggren54:242+2:121:41:15100:00
3. Anna Håkansson52:533+6:292:34:082+1+1:12+1:12
3OK Roxen 12:35:31+2:35
1. Fanny Asketun51:093+4:1851:093+4:18
2. Annika Asketun52:1211:43:212-1+2:06
3. Susanne Aldén52:102+5:462:35:313+1+2:35+0:29
4Finspångs SOK 13:05:03+32:07
1. Elin Johansson1:05:296+18:381:05:296+18:38
2. Elin Gunnarsson1:04:136+12:012:09:4260+28:27+9:49
3. Eva Göhl55:214+8:573:05:034-2+32:07+3:40
5OK Denseln 13:12:22+39:26
1. Sarah Persson1:01:475+14:561:01:475+14:56
2. Hanna Nilsson1:02:084+9:562:03:554-1+22:40+7:44
3. Carina Kalered1:08:275+22:033:12:225+1+39:26+16:46
6Linköpings OK 23:17:37+44:41
1. Elisabeth Ahlgren1:00:024+13:111:00:024+13:11
2. Frida Sahlman1:03:545+11:422:03:565+1+22:41+9:30
3. Julia Modig Tjärnström1:13:416+27:173:17:376+1+44:41+22:00

D20

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roxen 12:16:37
1. Emma Pettersson49:162+6:1749:162+6:17
2. Linnea Hansson45:3711:34:531-1
3. Agnes Westerberg41:4412:16:3710
2Linköpings OK 12:24:22+7:45
1. Tove Ekström42:59142:591
2. Johanna Gustås51:562+6:191:34:552+1+0:02+0:02
3. Sarah Magnusson49:272+7:432:24:2220+7:45+7:43

H120

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 12:06:07
1. Per Magnusson46:523+0:1346:523+0:13
2. Christian Enberg35:512+0:351:22:432-1+0:48+0:35
3. Bertil Eronn43:2412:06:071-1
2Tjällmo-Godegårds OK 12:06:12+0:05
1. Erik Karlsson46:39146:391
2. Håkan Samor35:1611:21:5510
3. Tobias Trofast44:172+0:532:06:122+1+0:05+0:05
3OK Kolmården 12:19:31+13:24
1. Christer Casselsjö47:096+0:3047:096+0:30
2. Henrik Ljungemyr37:023+1:461:24:113-3+2:16+1:46
3. Peter Lund55:204+11:562:19:3130+13:24+11:08
4OK Motala 12:22:40+16:33
1. Patrik Martinsson46:412+0:0246:412+0:02
2. Torbjörn Andersson41:305+6:141:28:114+2+6:16+6:14
3. Johan Pettersson54:293+11:052:22:4040+16:33+10:17
5Matteus SI 12:26:30+20:23
1. Marcus Andersson46:574+0:1846:574+0:18
2. Jonas Viklund41:204+6:041:28:175+1+6:22+6:04
3. Pontus Johnsson58:136+14:492:26:3050+20:23+14:01
6Linköpings OK 22:36:10+30:03
1. Christian Eriksson47:167+0:3747:167+0:37
2. Johan Källsand48:508+13:341:36:066-1+14:11+13:34
3. Tomas Boman1:00:047+16:402:36:1060+30:03+15:52
7Boxholm-Mjölby OL 12:36:15+30:08
1. Torbjörn Carlsson53:559+7:1653:559+7:16
2. Mårten Lindqvist46:107+10:541:40:058-1+18:10+10:54
3. Patrik Kleist56:105+12:462:36:157-1+30:08+11:58
8Tjällmo-Godegårds OK 22:45:01+38:54
1. Andreas Karlqvist47:075+0:2847:075+0:28
2. Thorbjörn Gustafsson53:1910+18:031:40:269+4+18:31+18:03
3. James Melander1:04:359+21:112:45:018-1+38:54+20:23
9Linköpings OK 32:48:54+42:47
1. Martin Jareland54:5511+8:1654:5511+8:16
2. Robert Högberg52:139+16:571:47:0810-1+25:13+16:57
3. Markus Henriksson1:01:468+18:222:48:549-1+42:47+17:34
10Björkfors GOIF 13:03:51+57:44
1. Patrik Svensson54:2110+7:4254:2110+7:42
2. Mattias Nilsson45:426+10:261:40:037-3+18:08+10:26
3. Martin Lindfors1:23:4813+40:243:03:5110+3+57:44+39:36
11Björkfors GOIF 23:22:49+1:16:42
1. Markus Klein1:11:0213+24:231:11:0213+24:23
2. Lars-Åke Kullberg1:03:0412+27:482:14:06130+52:11+27:48
3. Robert Svensson1:08:4310+25:193:22:4911-2+1:16:42+24:31
12NAIS Orienteringsklubb 13:26:17+1:20:10
1. Stefan Träff1:05:1812+18:391:05:1812+18:39
2. Jonas Petersson59:1111+23:552:04:29120+42:34+23:55
3. Erik Kjellgren1:21:4812+38:243:26:17120+1:20:10+37:36
13OK Motala 24:00:04+1:53:57
1. Nils-Åke Skoglund1:19:2914+32:501:19:2914+32:50
2. Sofia Nydahl1:23:4214+48:262:43:11140+1:21:16+48:26
3. Matz Höög1:16:5311+33:294:00:0413-1+1:53:57+32:41
Boxholm-Mjölby OL 2ej godkänd
1. Albin Tengvall49:358+2:5649:358+2:56
2. Urban Andersson1:08:5213+33:361:58:2711+3+36:32+33:36
3. Johan Knutssonej godkändej godkänd

D120

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 11:59:03
1. Kristina Ljunggren45:23145:231
2. Mia Eronn33:1611:18:3910
3. Annika Ivarsson40:2411:59:0310
2Boxholm-Mjölby OL 12:18:09+19:06
1. Lotta Frisell46:463+1:2346:463+1:23
2. Annelie Alenius43:322+10:161:30:182-1+11:39+10:16
3. Maria Pettersson47:512+7:272:18:0920+19:06+7:27
3OK Roxen 12:34:47+35:44
1. Susanne Pettersson46:544+1:3146:544+1:31
2. Maria Langer52:023+18:461:38:563-1+20:17+18:46
3. Maria Lillieström55:516+15:272:34:4730+35:44+15:27
4Motala AIF OL 12:38:46+39:43
1. Anna Korall45:262+0:0345:262+0:03
2. Anna Fors58:165+25:001:43:424+2+25:03+25:00
3. Lotta Haraldsson55:045+14:402:38:4640+39:43+14:40
5NAIS Orienteringsklubb 12:41:40+42:37
1. Gabriella Jarl1:00:186+14:551:00:186+14:55
2. Helena Lindgren52:214+19:051:52:3960+34:00+19:05
3. Åsa Granström49:013+8:372:41:405-1+42:37+8:37
6Linköpings OK 22:42:52+43:49
1. Sara Söderqvist47:005+1:3747:005+1:37
2. Carin Marcusson1:02:266+29:101:49:2650+30:47+29:10
3. Liselott Ericson53:264+13:022:42:526+1+43:49+13:02
OK Kolmården 1ej start
1. Veronica Lundej startej start
2. Agneta Erikssonej startej start
3. Jenny Röjgårdej startej start

H150

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 11:44:21
1. Åke Ljunggren36:504+3:0436:504+3:04
2. Johan Otterström31:5211:08:421-3
3. Anders Berg35:3911:44:2110
2OK Roxen 11:45:59+1:38
1. Stefan Thellsén34:273+0:4134:273+0:41
2. Anders Dalhammer34:373+2:451:09:044+1+0:22-0:19
3. Sören Nilsson Påledal36:552+1:161:45:592-2+1:38+1:16
3Finspångs SOK 11:47:55+3:34
1. Erik Ernstsson34:222+0:3634:222+0:36
2. Olle Lindman34:322+2:401:08:5420+0:12-0:24
3. Gunnar Nilsson39:014+3:221:47:553+1+3:34+3:22
4OK Roxen 21:57:03+12:42
1. Anders Lillieström36:555+3:0936:555+3:09
2. Mikael Langer37:357+5:431:14:306+1+5:48+2:39
3. Henrik Pettersson42:335+6:541:57:034-2+12:42+6:54
5OK Eken 12:01:17+16:56
1. Niklas Rönnbäck33:46133:461
2. Niclas Wiklund35:124+3:201:08:583+2+0:16+0:16
3. Marie Morlon52:199+16:402:01:175+2+16:56+16:40
6Linköpings OK 22:02:37+18:16
1. Johan Åtting43:447+9:5843:447+9:58
2. Patrik Nilsson36:125+4:201:19:5670+11:14+1:16
3. Per Gustås42:416+7:022:02:376-1+18:16+7:02
7Motala AIF OL 12:03:34+19:13
1. Fredrik Jönsson43:538+10:0743:538+10:07
2. Thomas Svensson40:588+9:061:24:5180+16:09+6:02
3. Per Johansson38:433+3:042:03:347-1+19:13+3:04
8Linköpings OK 32:12:41+28:20
1. Pedro Lundqvist45:539+12:0745:539+12:07
2. Rikard Borg41:439+9:511:27:3690+18:54+6:47
3. Magnus Herberthson45:057+9:262:12:418-1+28:20+9:26
9OK Kolmården 12:12:46+28:25
1. Mikael Westerberg36:596+3:1336:596+3:13
2. Jenny Röjgård36:506+4:581:13:495-1+5:07+1:54
3. Peter Berggren58:5711+23:182:12:469+4+28:25+23:18
10NAIS Orienteringsklubb 12:24:20+39:59
1. Carl Granström49:4410+15:5849:4410+15:58
2. Vesa Jussila42:4410+10:521:32:28100+23:46+7:48
3. Anders Johansson51:528+16:132:24:20100+39:59+16:13
11OK Denseln 12:53:52+1:09:31
1. Peter Lindebring55:4911+22:0355:4911+22:03
2. Karl Mollén54:4511+22:531:50:34110+41:52+19:49
3. Christer Broström1:03:1812+27:392:53:52110+1:09:31+27:39
12NAIS Orienteringsklubb 22:56:46+1:12:25
1. Lars-Åke Classon1:02:2112+28:351:02:2112+28:35
2. Ingrid Hydén57:2612+25:341:59:47120+51:05+22:30
3. Ola Lundgren56:5910+21:202:56:46120+1:12:25+21:20

D150

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Boxholm-Mjölby OL 11:49:41
1. Bodil Molin41:122+1:1541:122+1:15
2. Lena Molin31:2011:12:321-1
3. Mia Lindberg37:0911:49:4110
2Linköpings OK 12:12:38+22:57
1. Anna Sofie Bark58:557+18:5858:557+18:58
2. Pia Vångell35:592+4:391:34:544-3+22:22+3:24
3. Inger Berg37:442+0:352:12:382-2+22:57+0:35
3OK Kolmården 12:16:16+26:35
1. Annica Berggren39:57139:571
2. Marie Håkansson46:214+15:011:26:182+1+13:46+13:46
3. Ebba Hedegård49:585+12:492:16:163+1+26:35+12:49
4Linköpings OK 32:25:02+35:21
1. Lotta Borg47:193+7:2247:193+7:22
2. Ann-Sofie Svensson50:015+18:411:37:205+2+24:48+17:26
3. Carina Faxén47:424+10:332:25:024-1+35:21+10:33
5Finspångs SOK 12:29:40+39:59
1. Lena Lindman51:326+11:3551:326+11:35
2. Anneli Wiklund57:087+25:481:48:407+1+36:08+24:33
3. Gunnel Sundberg41:003+3:512:29:405-2+39:59+3:51
6Linköpings OK 22:47:10+57:29
1. Anna Kullberg51:275+11:3051:275+11:30
2. Lena Strömbäck54:316+23:111:45:586+1+33:26+21:56
3. Karin Olofsson1:01:126+24:032:47:1060+57:29+24:03
NAIS Orienteringsklubb 1ej start
1. Inger Johansson49:134+9:1649:134+9:16
2. Petra Nilsson42:163+10:561:31:293-1+18:57+9:41
3. Anna Martinej startej start

H180

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Boxholm-Mjölby OL 12:01:13
1. Per-Åke Tengvall43:072+3:4843:072+3:48
2. Anders Montelius41:272+0:551:24:341-1-3:48
3. Anders Molin36:3912:01:1310
2Linköpings OK 12:06:47+5:34
1. Jan Lundgren46:523+7:3346:523+7:33
2. Stephan Svensson40:3211:27:2430+2:50
3. Thomas Stenström39:232+2:442:06:472-1+5:34+2:44
3OK Kolmården 12:31:43+30:30
1. Bengt Schwartz39:19139:191
2. Roger Karlsson47:254+6:531:26:442+1+2:10+2:10
3. Ove Johansson1:04:593+28:202:31:433+1+30:30+28:20
4Björkfors GOIF 12:42:05+40:52
1. Bengt-Ove Blomkvist46:594+7:4046:594+7:40
2. Torgny Johansson44:053+3:331:31:0440+6:30-1:10
3. Sven-Olof Johansson1:11:015+34:222:42:0540+40:52+34:22
5Boxholm-Mjölby OL 22:47:51+46:38
1. Conny Bruhn51:426+12:2351:426+12:23
2. Håkan Tengvall47:405+7:081:39:225-1+14:48+2:25
3. Karl-Johan Norén1:08:294+31:502:47:5150+46:38+31:50
6NAIS Orienteringsklubb 13:01:23+1:00:10
1. Wilhelm Ternborg48:335+9:1448:335+9:14
2. Leif Berggren55:016+14:291:43:346+1+19:00+9:46
3. Carl-Gustav Nöjd1:17:496+41:103:01:2360+1:00:10+41:10

D180

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 11:59:04
1. Britt-Marie Aldén40:22140:221
2. Eva-Karin Jönsson37:342+3:311:17:56100:00
3. Maria Nordvall41:0811:59:0410
2Tjalve IF Norrköping 12:01:23+2:19
1. Magdalena Wahlqvist Axi45:452+5:2345:452+5:23
2. Gerd Hagström34:0311:19:4820+1:52
3. Lena Fröberg41:352+0:272:01:2320+2:19+0:27
3Linköpings OK 12:33:40+34:36
1. Eva Lindgren56:313+16:0956:313+16:09
2. Lotta Granholm46:023+11:591:42:3330+24:37+8:28
3. Maud Göthe Lundgren51:073+9:592:33:4030+34:36+9:59

H210

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 12:03:40
1. Per Wirén40:09140:091
2. Lars Hammarström45:263+6:261:25:35100:00
3. Runar Aldén38:0512:03:4010
2Linköpings OK 12:18:07+14:27
1. Peter Jakobsson45:092+5:0045:092+5:00
2. Ulf Waldenfjord48:404+9:401:33:4920+8:14+3:14
3. Roger Danielsson44:182+6:132:18:0720+14:27+6:13
3Tjällmo-Godegårds OK 12:28:54+25:14
1. Sievert Gustafsson56:544+16:4556:544+16:45
2. Tore Karlsson44:002+5:001:40:5440+15:19-1:26
3. Per-Martin Gustavson48:003+9:552:28:543-1+25:14+9:55
4Björkfors GOIF 12:31:59+28:19
1. Stig Jonsson56:273+16:1856:273+16:18
2. Lennart Pettersson39:0011:35:2730+9:52
3. Kjell Holmström56:324+18:272:31:594+1+28:19+18:27

H12

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 247:33
1. Otto Nilsson17:43117:431
2. Edvin Åtting13:45131:2810
2. Anna Enberg32:2121+18:3631:28100:00
3. Ludvig Eronn16:05147:3310
2OK Denseln 151:35+4:02
1. Hugo Braam18:052+0:2218:052+0:22
2. Lova Braam19:029+5:1734:1820+2:50+2:28
2. Elias Sjöwall16:134+2:2834:1820+2:50+2:28
3. Wilmer Kempe17:173+1:1251:3520+4:02+1:12
3Tjällmo-Godegårds OK 157:35+10:02
1. Elias Ohlsson20:066+2:2320:066+2:23
2. Oskar Karlqvist17:536+4:0834:394-2+3:11+0:48
2. Oscar Svensk14:353+0:5034:394-2+3:11+0:48
2. Arvid Trofast14:332+0:4834:394-2+3:11+0:48
3. Max Doverfors22:566+6:5157:353-1+10:02+6:51
4Finspångs SOK 157:49+10:16
1. Rikard Hellgren18:335+0:5018:335+0:50
2. Josefine Nilsson18:298+4:4437:0150+5:33+4:43
2. Elsa Pettersson18:287+4:4337:0150+5:33+4:43
3. Melker Waldfelt20:485+4:4357:494-1+10:16+4:43
5OK Roxen 158:37+11:04
1. Rasmus Viberg21:148+3:3121:148+3:31
2. Mille Langer20:4312+6:5841:577-1+10:29+6:58
3. Jacob Påledal16:402+0:3558:375-2+11:04+0:35
6Linköpings OK 158:39+11:06
1. Vilgot Elnegård18:063+0:2318:063+0:23
2. Lucas Berggren20:0611+6:2134:2130+2:53+2:30
2. Theo Årbrink16:155+2:3034:2130+2:53+2:30
3. Ian Johansson24:187+8:1358:396+3+11:06+8:13
7Tjalve IF Norrköping 158:44+11:11
1. Edvin Fredriksson21:097+3:2621:097+3:26
2. Robin Wilhelmsson24:1717+10:3240:536-1+9:25+5:59
2. Vincent Dahm19:4410+5:5940:536-1+9:25+5:59
2. Adam Lundbyej godkändej godkänd
3. Stella Rosengren17:514+1:4658:447+1+11:11+1:46
8Björkfors GOIF 11:11:29+23:56
1. Hugo Björkhammer22:059+4:2222:059+4:22
2. Elis Bönner24:3219+10:4746:378-1+15:09+10:47
3. Arvid Svensson24:528+8:471:11:2980+23:56+8:47
9NAIS Orienteringsklubb 11:13:56+26:23
1. Emma Lindgren25:3711+7:5425:3711+7:54
2. Alice Classon21:5114+8:0647:179-2+15:49+7:55
2. Axel Jarl21:4013+7:5547:179-2+15:49+7:55
3. Gustav Granström26:399+10:341:13:5690+26:23+10:34
10Motala AIF OL 11:22:21+34:48
1. Klara Haraldsson25:2810+7:4525:2810+7:45
2. Maja Fors24:1416+10:2949:42100+18:14+10:29
2. Elsa Korall24:3520+10:5049:42100+18:14+10:29
3. Noah Korall32:3910+16:341:22:21100+34:48+16:34
Skogspojkarnas OK 1utgått
1. Sofia Tunesson18:194+0:3618:194+0:36
2. Wilma Fahlstedt24:2418+10:39fullföljt-32070-32074
2. Alice Ettling24:0115+10:16ej godkänd
2. Gustav Hellgrenej godkändej godkänd
3. Arvid Algers Omholtutgåttutgått

D12

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 149:01
1. Annie Lund17:52117:521
2. Alva Karlsson15:51133:4310
3. Yrsa Röjgård15:18149:0110
2Linköpings OK 158:32+9:31
1. Ebba Skullman22:043+4:1222:043+4:12
2. Stina Söderqvist20:534+5:0242:314+1+8:48+4:36
2. Julia Åtting20:273+4:3642:314+1+8:48+4:36
2. Emilia Marcusson23:336+7:4242:314+1+8:48+4:36
3. Sigrid Ljunggren16:012+0:4358:322-2+9:31+0:43
3OK Roxen 11:04:56+15:55
1. Mindra Langer22:174+4:2522:174+4:25
2. Tilde Eveborn18:272+2:3640:442-2+7:01+2:36
3. Moa Pihlström24:123+8:541:04:563+1+15:55+8:54
4Finspångs SOK 11:09:11+20:10
1. Ida Ernstsson19:462+1:5419:462+1:54
2. Emma Engström20:595+5:0840:453+1+7:02+5:08
3. Moa Göhl28:264+13:081:09:114+1+20:10+13:08
5Björkfors GOIF 11:16:51+27:50
1. Ellen Lindfors22:174+4:2522:174+4:25
2. Alva Lindfors25:508+9:5947:535+1+14:10+9:45
2. Katie Samuelsson25:367+9:4547:535+1+14:10+9:45
3. Frida Samuelsson28:585+13:401:16:5150+27:50+13:40
Tjalve IF Norrköping 1ej start
1. N.N. ej startej start
2. N.N. ej startej start
3. N.N. ej startej start

H14

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 11:18:36
1. Sverre Röjgård27:49127:491
2. Carl-Henrik Wass18:363+1:1046:25100:00
2. N.N. inaktivinaktiv
2. N.N. inaktivinaktiv
3. Carl Hedegård32:112+6:081:18:36100:00
2OK Denseln 11:33:37+15:01
1. Andreas Törnkvist49:185+21:2949:185+21:29
2. Vilgot Kempe18:162+0:501:07:343-2+21:09-0:20
2. David Strömbäck23:257+5:591:07:343-2+21:09-0:20
3. Hugo Persson26:0311:33:372-1+15:01
3Tjällmo-Godegårds OK 11:33:43+15:07
1. Ludvig Karlqvist39:062+11:1739:062+11:17
2. Daniel Jonsson18:484+1:2257:5420+11:29+0:12
2. Emil Söderberg19:155+1:4957:5420+11:29+0:12
3. Karl Hjärtsjö35:493+9:461:33:433+1+15:07+3:38
4Tjalve IF Norrköping 11:45:23+26:47
1. Simon Flankegård41:303+13:4141:303+13:41
2. Hugo Josefsson27:329+10:061:09:025+2+22:37+8:56
3. Walter Fredriksson36:214+10:181:45:234-1+26:47+4:10
5Björkfors GOIF 11:49:46+31:10
1. Albin Kjellberg43:494+16:0043:494+16:00
2. Axel Borg25:058+7:391:08:5440+22:29+6:29
3. Gustaf Kullberg40:526+14:491:49:465+1+31:10+8:41
6Linköpings OK 11:58:44+40:08
1. Axel Gjessing1:00:087+32:191:00:087+32:19
2. Malin Borginaktivinaktiv
2. Alexander Lindström17:2611:17:346-1+31:09
3. Wilhelm Larsson41:107+15:071:58:446+40:08
7Skogspojkarnas OK 12:08:42+50:06
1. Moa Algers Omholt1:00:178+32:281:00:178+32:28
2. Hampus Fahlstedt31:3310+14:071:31:5080+45:25+12:57
3. Sofie Ettling36:525+10:492:08:427-1+50:06+4:41
8OK Motala 12:18:30+59:54
1. Tronje Skoglund57:416+29:5257:416+29:52
2. Filip Höög20:166+2:501:17:577+1+31:32+1:40
2. Tim Martinssoninaktivinaktiv
3. Oliver Höög1:00:338+34:302:18:308+1+59:54+28:22

D14

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 11:23:13
1. Fanny Östlund33:31133:311
2. Kerstin Ljungemyr17:232+0:3150:54100:00
3. Linnea Lund32:192+0:151:23:13100:00
2Finspångs SOK 11:26:13+3:00
1. Alice Johansson34:082+0:3734:082+0:37
2. Jensine Svensson16:52151:0020+0:06
2. Sofie Vindinaktivinaktiv
2. Maja Harryssoninaktivinaktiv
3. Sara Wänström35:133+3:091:26:1320+3:00+2:54
3Tjällmo-Godegårds OK 11:29:53+6:40
1. Alice Eriksson39:143+5:4339:143+5:43
2. Ellen Trofast18:353+1:4357:4930+6:55+1:12
3. Alva Svensk32:0411:29:5330+6:40

H16

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 11:36:27
1. Arvid Westerberg34:26134:261
2. Erik Johnsson32:554+10:2456:57100:00
2. Elin Netz39:498+17:1856:57100:00
2. Simon Johansson22:31156:5710
3. Leo Johansson39:302+0:281:36:27100:00
2NAIS Orienteringsklubb 11:38:05+1:38
1. Viktor Waernqvist34:322+0:0634:322+0:06
2. Mattis Nilsson24:312+2:0059:0320+2:06+2:00
2. Ida Waernqvist32:575+10:2659:0320+2:06+2:00
3. Gustav Träff39:0211:38:0520+1:38
3Linköpings OK 11:50:13+13:46
1. Emanuel Herberthson36:383+2:1236:383+2:12
2. Johan Årbrink32:003+9:291:08:3830+11:41+9:29
2. Albin Eronn34:486+12:171:08:3830+11:41+9:29
3. Olof Ljunggren41:353+2:331:50:1330+13:46+2:05
4OK Roxen 12:05:19+28:52
1. Måns Björnskiöld44:384+10:1244:384+10:12
2. Rasmus Påledal37:217+14:501:21:5940+25:02+14:50
3. Malte Eveborn43:204+4:182:05:1940+28:52+3:50
5NAIS Orienteringsklubb 22:35:30+59:03
1. Erik Wikström57:486+23:2257:486+23:22
2. Ture Bergqvist53:0111+30:301:40:5760+44:00+20:38
2. Mattis Granström43:0910+20:381:40:5760+44:00+20:38
3. Ludvig Classon54:335+15:312:35:305-1+59:03+15:03
OK Motala 1ej start
1. Fredrik Kämmerling56:505+22:2456:505+22:24
2. Märta Kämmerling42:409+20:091:39:3050+42:33+20:09
3. Adrian Siiraej startej start

D16

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Skogspojkarnas OK 11:52:24
1. Lovisa Tunesson42:29142:291
2. Hanna Kromnér30:2811:12:5710
3. Anna Johnsson39:2711:52:2410
2Linköpings OK 12:03:05+10:41
1. Emmy Lindgren45:112+2:4245:112+2:42
2. Siri Berglundinaktivinaktiv
2. Elin Kjellman31:502+1:221:17:0120+4:04+1:22
3. Hanna Lundgren46:042+6:372:03:052+10:41
3OK Roxen 12:26:00+33:36
1. Alice Marmelid47:563+5:2747:563+5:27
2. Ida Hjort42:193+11:511:30:1530+17:18+11:51
3. Linn Aldén55:453+16:182:26:0030+33:36+16:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser