Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Småland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Småland
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: lördag 2 september 2017

D21

3 740 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna29:137:48 Ladda ner rutt i gpx-format
2Louise LundgrenVäxjö OK29:52+0:397:59
3Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna30:50+1:378:14
4Amanda HanssonBredaryds SOK30:59+1:468:17
5Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna32:30+3:178:41
6Carina SvenssonBredaryds SOK33:06+3:538:51
7Hanna PalmIK Hakarpspojkarna33:29+4:168:57
8Anna EnvallIK Hakarpspojkarna35:14+6:019:25
9Maria JohanssonTorsås OK36:27+7:149:44
10Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna37:09+7:569:55
11Maria ArvidssonKalmar OK38:24+9:1110:16
12Kristin E KarlssonKexholms SK40:02+10:4910:42
13Anna JohanssonAnkarsrums OK42:17+13:0411:18
14Moa SvenssonNässjö OK44:03+14:5011:46
15Karin HåkanssonOK Gränsen48:50+19:3713:03
Katarina ÖstbergBredaryds SOKej start

H21

4 790 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik KarlssonVäxjö OK28:095:52
2Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna30:17+2:086:19
3Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna30:43+2:346:24
4Martin DjerfIK Hakarpspojkarna30:48+2:396:25
5Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna32:03+3:546:41
6Markus HederskogIK Hakarpspojkarna32:27+4:186:46
7Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna32:30+4:216:47
8Oskar SvärdMalungs OK Skogsmårdarna33:05+4:566:54
9Fredrik RosénJönköpings OK34:22+6:137:10
10Jacob LindstamOK Ravinen34:30+6:217:12
11Anton HanssonIK Hakarpspojkarna35:17+7:087:21
12Henrik EklundVäxjö OK36:08+7:597:32
13Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna36:20+8:117:35
14Patrik JohanssonKexholms SK38:18+10:097:59
15Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna38:41+10:328:04
16Johan EklundVäxjö OK42:00+13:518:46
17Anders YngveIK Hakarpspojkarna42:28+14:198:51
18Simon LennermoNässjö OK44:52+16:439:22
19Oskar PeterssonOK Njudung45:57+17:489:35
20Daniel HåkanssonOK Gränsen48:40+20:3110:09
21Johan  LöfströmJönköpings OK50:51+22:4210:36
22Johan NilssonHultsfreds OK1:02:59+34:5013:08
23Oskar NilssonOK Stigen1:09:42+41:3314:33
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarnaej start

D20

3 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna30:138:15
2Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna30:30+0:178:20
3Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna35:21+5:089:39
4Moa HanssonBredaryds SOK35:22+5:099:39
5Stina ErikssonJönköpings OK43:38+13:2511:55
Tova OlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej start

H20

3 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid NordIK Hakarpspojkarna24:406:27
2Oliwer LundbergOK Bävern24:42+0:026:27
3Arvid ClaessonJönköpings OK26:08+1:286:50
4Simon RuneforsVäxjö OK26:52+2:127:01
5Lukas LundgrenVäxjö OK27:03+2:237:04
6Rasmus LundbergOK Bävern29:52+5:127:49
7Rasmus SvenssonVärend GN OL37:27+12:479:48

D18

3 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna27:508:11
2Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK29:12+1:228:35
3Klara AxelssonEksjö SOK30:30+2:408:58
4Elin SvenssonOK Älme35:20+7:3010:23
5Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna35:23+7:3310:24
6Stina JohanssonOK Bävern35:49+7:5910:32
7Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna36:34+8:4410:45
8Lovisa NordSol Tranås37:56+10:0611:09
9Lovisa BlomgrenSOK Aneby39:34+11:4411:38
10Moa ErlandssonVimmerby OK45:37+17:4713:25
11Olivia LönkvistOK Vivill50:21+22:3114:48
12Rebecca SvenssonVärend GN OL1:00:04+32:1417:40
Erika Källvik LeufvénÅmåls OKej start
Julia ArvidssonVimmerby OKej start

H18

3 510 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar JohanssonKarlskrona SOK23:226:39
2Filip TrofastBredaryds SOK24:10+0:486:53
3Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna24:40+1:187:01
4Gustav RuneforsVäxjö OK24:58+1:367:06
5Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna25:34+2:127:17
6Gustav OlssonTorsås OK26:27+3:057:32
7Victor HanssonJönköpings OK26:54+3:327:39
8Benjamin SturekSOK Viljan27:42+4:207:53
9Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna28:24+5:028:05
10Isac EricssonVäxjö OK28:33+5:118:08
11Isak HertinIK Hakarpspojkarna30:48+7:268:46
12Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna32:29+9:079:15
13Carl EkbringKexholms SK34:53+11:319:56
14Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna35:58+12:3610:14
15Ludwig GustavssonOK Bävern43:26+20:0412:22
Emil AuseliusBredaryds SOKej godkänd
Jakob IngströmIK Hakarpspojkarnaej start
Elias AnderssonOK Norrvirdarnaej start
Adam LöfströmJönköpings OKej start

D16

3 280 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna25:497:52
2Alicia LundgrenVäxjö OK26:16+0:278:00
3Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna26:36+0:478:06
4Alma GustafssonSOK Aneby29:00+3:118:50
5Julia RangertIK Hakarpspojkarna29:14+3:258:54
6Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna29:47+3:589:04
7Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna30:47+4:589:23
8Lisa OlssonTorsås OK31:03+5:149:27
9Linnea SkalbergBredaryds SOK32:41+6:529:57
10Amanda KarmetunOK Njudung32:48+6:5910:00
11Vera ChiusoleEksjö SOK32:51+7:0210:00
12Elin RindstigSOK Viljan32:59+7:1010:03
13Vendela LönkvistOK Vivill33:16+7:2710:08
14Emma ErikssonEksjö SOK34:09+8:2010:24
15Clara SamuelssonOK Vivill34:46+8:5710:35
16Klara HöglundEksjö SOK36:11+10:2211:01
17Hanna HenningssonBredaryds SOK37:19+11:3011:22
18Nike PruthIK Hakarpspojkarna38:09+12:2011:37
19Hanna OlssonIFK Sävsjö41:31+15:4212:39
20Ellen SigvardsonBredaryds SOK41:49+16:0012:44
21Maya LjubezIK Hakarpspojkarna42:22+16:3312:55
22Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:02:53+37:0419:10
Moa SahlstedtSol Tranåsej godkänd
Maja PorleVäxjö OKej start
Wilma BerganderEksjö SOKej start
Hanna SkoglundSol Tranåsej start

H16

3 450 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar HertinIK Hakarpspojkarna22:186:27
2Albin TollOK Njudung24:14+1:567:01
3Hugo JakobssonEksjö SOK24:17+1:597:02
4Jakob WolframEksjö SOK24:25+2:077:04
5Erik ÅkessonVäxjö OK24:45+2:277:10
6Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna24:48+2:307:11
7Mattis PerssonEksjö SOK26:22+4:047:38
8Adrian SkobeKalmar OK26:28+4:107:40
9Linus LundbergOK Bävern26:32+4:147:41
10Karl PetersénOK Njudung26:35+4:177:42
11Anton GunnarssonBredaryds SOK26:42+4:247:44
12Aron ÖstangårdGamleby OK27:56+5:388:05
13Fabian ValleriusGamleby OK28:15+5:578:11
14Benjamin ClaessonJönköpings OK29:09+6:518:26
15Isak HagbergKalmar OK31:04+8:469:00
16Hampus FyhrSOK Aneby31:24+9:069:06
17Edvin StrandbergKalmar OK31:52+9:349:14
18William BjörkmanVäxjö OK31:54+9:369:14
19Simon FogelströmTorsås OK32:41+10:239:28
20Simon SvahnEksjö SOK33:37+11:199:44
21Sixten EkbladhSol Tranås35:45+13:2710:21
22Axel ElmbladBredaryds SOK40:38+18:2011:46
23Jonathan KonradssonKalmar OK50:13+27:5514:33
Hugo DjurstedtEksjö SOKej start

D14

2 720 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna18:056:38
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna19:39+1:347:13
3Tove ValleriusGamleby OK22:19+4:148:12
4Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna22:59+4:548:26
5Hanna ÖbergGamleby OK23:14+5:098:32
6Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna24:07+6:028:51
7Agnes DjurstedtEksjö SOK24:29+6:249:00
8Malva JönssonKalmar OK24:58+6:539:10
9Ellen TollOK Njudung25:14+7:099:16
10Ida RosjöJönköpings OK25:28+7:239:21
11Eira HertinIK Hakarpspojkarna25:39+7:349:25
12Stella RangertIK Hakarpspojkarna26:08+8:039:36
13Tuva NylundBredaryds SOK26:15+8:109:39
14Stina LindSOK Viljan26:57+8:529:54
15Vendela SturekSOK Viljan27:02+8:579:56
16Felicia FyhrSOK Aneby27:19+9:1410:02
17Hanna StalebrantGamleby OK27:27+9:2210:05
18Filippa SöderbergKalmar OK28:19+10:1410:24
19Olivia GrönkvistJönköpings OK28:34+10:2910:30 Ladda ner rutt i gpx-format
20Stina AnderssonAnderstorps OK29:23+11:1810:48
21Tilda HagelbergEksjö SOK30:49+12:4411:19
22Maja LindénVäxjö OK30:55+12:5011:21
23Emma RindstigSOK Viljan30:56+12:5111:22
24Asta TörnkvistAnderstorps OK32:51+14:4612:04
25Martina NiklassonVäxjö OK34:36+16:3112:43
26Tilda RosanderSOK Aneby37:10+19:0513:39
27Linnea SkobeKalmar OK38:10+20:0514:01
28Ellinor LihvOK Gränsen54:49+36:4420:09
Judith LundqvistKalmar OKej start
Mikaela JohanssonVästerviks OKej start
Ella PerssonEksjö SOKej start

H14

2 830 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BraunVäxjö OK16:315:50
2Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna17:01+0:306:00
3Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna17:58+1:276:20
4Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna18:05+1:346:23
5Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna19:24+2:536:51
6Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna19:48+3:176:59
7Filip BrolingBredaryds SOK20:42+4:117:18
8Isak LiljeholmGamleby OK21:13+4:427:29
9Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna21:16+4:457:30
10Oscar HultgrenOK Njudung22:50+6:198:04
11Oscar OlinIK Hakarpspojkarna22:51+6:208:04
12Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK23:27+6:568:17
13Hugo UnossonKalmar OK23:56+7:258:27
14Olle ErlandssonSOK Viljan26:25+9:549:20
15Linus BägebyOK Vivill26:29+9:589:21
16Alexander GustafssonOK Njudung27:10+10:399:35
17Johan BjörckOK Älme28:14+11:439:58
18Erik LingIK Hakarpspojkarna28:22+11:5110:01
19Rasmus JohanssonOK Stigen28:30+11:5910:04
20Rasmus ErikssonNässjö OK29:26+12:5510:24
21Anders SkoglundSol Tranås30:10+13:3910:39
22Gabriel ClaessonJönköpings OK30:31+14:0010:46
23Axel EvebornSOK Viljan30:40+14:0910:50
24Markus LjungqvistKexholms SK31:33+15:0211:08
25Albin SamuelssonOK Vivill32:16+15:4511:24
26Måns EliassonIK Hakarpspojkarna32:38+16:0711:31
27Johan HanssonSOK Viljan32:43+16:1211:33
28Filip JennerstrandOK Njudung34:30+17:5912:11
29Gustav EvebornSOK Viljan38:18+21:4713:32
30Lukas HagbergKalmar OK39:23+22:5213:54
31Ville LundgrenKalmar OK48:06+31:3516:59
Hugo EricssonVäxjö OKej start
Leo MuriguKalmar OKej start
Axel CondrupKalmar OKej start
Philip MartinssonFK Finnej start

D14 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HenningssonBredaryds SOK25:2910:53

H14 Kort

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus NorénOK Njudung23:4110:07
2Gustaf JohanssonOK Njudung30:22+6:4112:58

D12

2 350 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna18:047:41
2Tova RangertIK Hakarpspojkarna18:27+0:237:51
3Lea FribergOK Vivill19:21+1:178:14
4Alice HallOK Bävern19:56+1:528:28
5Minna PalmIK Hakarpspojkarna20:09+2:058:34
6Tuva ÖstangårdGamleby OK20:54+2:508:53
7Alva HagelbergEksjö SOK23:10+5:069:51
8Elvira SkobeKalmar OK23:29+5:259:59
9Emma OlinIK Hakarpspojkarna23:41+5:3710:04
10Felicia GustafssonOK Njudung24:35+6:3110:27
11Engla PruthIK Hakarpspojkarna24:45+6:4110:31
12Pia EliassonIK Hakarpspojkarna24:53+6:4910:35
13Emelie BägebyOK Vivill25:07+7:0310:41
14Vega EnellJönköpings OK25:18+7:1410:45
15Lovisa KroksmyrVäxjö OK26:48+8:4411:24
16Evanna JohanssonOK Njudung28:13+10:0912:00
17Sanna SigvardsonBredaryds SOK28:41+10:3712:12
18Frida LindénVäxjö OK29:42+11:3812:38
19Clara AdolfssonAnderstorps OK30:05+12:0112:48
20Molly WirefeldtNybro OK30:10+12:0612:50
21Linn BjörneldKalmar OK30:32+12:2812:59
22Svea EkbladhSol Tranås32:26+14:2213:48
23Agnes HertzTenhults SOK33:04+15:0014:04
24Telina TiareNässjö OK33:34+15:3014:17
25Smilla LennartssonNässjö OK33:43+15:3914:20
26Lisa EkegrenSOK Aneby34:31+16:2714:41
27Linda SahlinNässjö OK34:36+16:3214:43
28Tilda SundkvistOK Gränsen37:00+18:5615:44
29Filippa BraunVäxjö OK38:42+20:3816:28
30Wilma KroksmyrVäxjö OK45:58+27:5419:33
Ebba UlvagårdenVäxjö OKej start
Lova JönssonKalmar OKej start

H12

2 350 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna14:025:58
2Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:09+1:076:26
3Victor HörnquistAnderstorps OK18:42+4:407:57
4Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna19:27+5:258:16
5Filip GummessonNybro OK20:13+6:118:36
6Wilhelm KarmetunOK Njudung20:18+6:168:38
6Olle PetersénOK Njudung20:18+6:168:38
8Carl ÖbergGamleby OK20:49+6:478:51
9Matti JohanssonOK Njudung22:17+8:159:28
10Viggo WulffOK Gränsen23:14+9:129:53
11Martin ErikssonAnnebergs GIF23:25+9:239:57
12Hjalmar FolkestadAnderstorps OK23:53+9:5110:09
13Hugo MartinssonFK Finn23:56+9:5410:11
14Nils LinderIFK Sävsjö27:20+13:1811:37
15Adam NeroNässjö OK29:07+15:0512:23
16Walter LöfqvistSOK Viljan30:53+16:5113:08
17Jakob EllinKalmar OK32:02+18:0013:37
18Emil KreutnerSOK Viljan32:20+18:1813:45
19Anton KarlssonFK Finn36:26+22:2415:30
19Gabriel SandbergKalmar OK36:26+22:2415:30
21Olle BengtssonKalmar OK37:15+23:1315:51
22Malcolm SvenssonAnderstorps OK44:48+30:4619:03
23Hugo LundgrenKalmar OK49:15+35:1320:57
Linus HanssonSOK Viljanej godkänd
Oscar BonnedahlKalmar OKej godkänd
Alex BrickarpSol Tranåsej start
Aron MolanderOK Gränsenej start
Max OlssonIFK Sävsjöej start

H12 Kort

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin JohanssonOK Njudung20:458:58

D10

2 250 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa EdvardssonEksjö SOK16:567:31
2Hilda LindénVäxjö OK18:26+1:308:11
3Ebba StenhagNässjö OK20:30+3:349:06
4Miranda NiklassonVäxjö OK21:16+4:209:27
5Agnes ErlandssonVimmerby OK21:35+4:399:35
6Vera FolkestadAnderstorps OK21:38+4:429:36
7Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna22:05+5:099:48
8Emilia JakobssonNybro OK22:48+5:5210:08
9Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna22:51+5:5510:09
10Edit TreptowAnderstorps OK23:01+6:0510:13
11Wilma ErikssonNässjö OK23:02+6:0610:14
12Maja LaxNässjö OK23:19+6:2310:21
13Hilma TrofastJönköpings OK23:35+6:3910:28
14Molly BrickarpSol Tranås25:17+8:2111:14
15Amalia ErlandssonSOK Viljan28:49+11:5312:48
16Elsa HallOK Bävern29:26+12:3013:04
17Tindra DavidssonOK Bävern29:36+12:4013:09
18Siri RehnGränna-Bygdens OK32:46+15:5014:33
19Felicia DahlqvistVaggeryds SOK43:58+27:0219:32
Tilde LennartssonNässjö OKej start
Amanda GustavssonVäxjö OKej start
Emma LindénVäxjö OKej start

H10

2 440 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna15:206:17
2Måns SandahlIK Hakarpspojkarna16:51+1:316:54
3Linus LindénVäxjö OK18:11+2:517:27
4Olof HertinIK Hakarpspojkarna19:16+3:567:53
5Alvin LundgrenVäxjö OK19:47+4:278:06
6Axel ErikssonKexholms SK22:58+7:389:24
7Elliott RehnGränna-Bygdens OK23:11+7:519:30
8Alvin LönkvistOK Vivill23:16+7:569:32
9Hannes HolmbergOK Gränsen24:21+9:019:58
10Isak HertzTenhults SOK25:05+9:4510:16
11Elias SamuelssonOK Vivill25:38+10:1810:30
12Alfred ClaessonJönköpings OK26:51+11:3111:00
13Pelle JakobssonEksjö SOK27:39+12:1911:19
14Emrik EvebornSOK Viljan27:49+12:2911:24
15Arvid JosefssonOK Vivill27:54+12:3411:26
16Noah GöthEksjö SOK33:44+18:2413:49
17Vilmer HagelbergEksjö SOK33:47+18:2713:50
Felix SvenssonJönköpings OKej godkänd
Vidar PihlGamleby OKej start

D35

3 390 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Chrissie DahlqvistVaggeryds SOK34:1510:06
2Liselotte KlemmingKalmar OK36:13+1:5810:41
3Therese BarjeJönköpings OK37:21+3:0611:01
4Katarina LenanderVäxjö OK39:30+5:1511:39
5Jennie GustavssonVäxjö OK42:45+8:3012:36
6Charlotte JosefssonOK Vivill44:49+10:3413:13
7Susanne AxelssonJönköpings OK45:30+11:1513:25
8Camilla MatanovicVästerviks OK49:06+14:5114:29

H35

4 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon PeterssonIK Hakarpspojkarna32:147:40
2Johan SchagerlindOK Bävern33:54+1:408:04
3Måns LennermoNässjö OK34:07+1:538:07
4Marcus JosefssonOK Vivill34:10+1:568:08
5Stefan LöfqvistSOK Viljan35:43+3:298:30
6Mikael HallOK Bävern36:05+3:518:35
7Mikael TrofastJönköpings OK36:10+3:568:36
8Magnus WärnsvedOK Njudung38:08+5:549:04

D40

3 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SandahlIK Hakarpspojkarna29:029:04
2Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna32:03+3:0110:00
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK33:55+4:5310:35 Ladda ner rutt i gpx-format
4Anna OlinIK Hakarpspojkarna34:01+4:5910:37
5Ann BägebyOK Vivill36:38+7:3611:26
6Anna LennartssonNässjö OK37:02+8:0011:34
7Maria Rosén ThelinJönköpings OK37:50+8:4811:49
8Eva PerssonVäxjö OK40:46+11:4412:44
9Sara LarssonOK Bävern41:03+12:0112:49
10Cecilia KarmetunOK Njudung41:57+12:5513:06
11Magdalena JonssonNybro OK43:52+14:5013:42
12Mona LindénVäxjö OK47:19+18:1714:47
13Sara WulffOK Gränsen49:26+20:2415:26
Anneli ArvidssonVimmerby OKej godkänd

H40

4 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob JakobssonNybro OK30:337:38
2Per-Markus JönssonKalmar OK30:36+0:037:39
3Andreas EkbladhSol Tranås31:08+0:357:47
4Joakim KarmetunOK Njudung32:10+1:378:02
5Henrik KroksmyrVäxjö OK33:49+3:168:27 Ladda ner rutt i gpx-format
6Magnus ErikssonKexholms SK35:03+4:308:45
7Magnus FranssonSOK Aneby35:08+4:358:47
8Mikael M KarlssonOK Bävern38:10+7:379:32
9Richard OlovssonGamleby OK38:12+7:399:33
10Mikael GummessonNybro OK38:36+8:039:39
11Fredrik AugustssonOK Bävern46:29+15:5611:37
12Björn DavidssonOK Bävern52:24+21:5113:06
13Arne ErlandssonSOK Viljan54:49+24:1613:42
Dennis GustafssonOK Njudungej godkänd
Peter WestlundJönköpings OKej start Ladda ner rutt i gpx-format
Markus OlinIK Hakarpspojkarnaej start
Mattias GunnarssonBredaryds SOKej start

D45

3 130 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carin RosjöJönköpings OK30:379:46
2Camilla JohanssonOK Stigen31:01+0:249:54 Ladda ner rutt i gpx-format
3Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna31:16+0:399:59
4Anna Nero NordmarkNässjö OK31:35+0:5810:05
5Veronica AdolfssonAnderstorps OK32:13+1:3610:17
6Maria FolkestadAnderstorps OK32:31+1:5410:23
7Jessica BjörckOK Älme33:13+2:3610:36
8Marina JohanssonOK Njudung33:31+2:5410:42
9Marie NordSol Tranås33:36+2:5910:44
10Susanne LundgrenVäxjö OK34:11+3:3410:55
11Susanne GranGamleby OK35:34+4:5711:21
12Åsa Tiare CarlssonNässjö OK36:14+5:3711:34
13Helene LöfströmJönköpings OK36:25+5:4811:38
14Karolina KarlssonNybro OK37:12+6:3511:53
15Anna MattssonOK Norrvirdarna38:04+7:2712:09
16Maria SundbergOK Njudung38:22+7:4512:15
17Ulrika GustafssonIK Vista38:58+8:2112:26
18Helena RangertIK Hakarpspojkarna39:24+8:4712:35
19Helen AhlstrandOK Vivill40:31+9:5412:56
20Maria HolmbergJönköpings OK41:41+11:0413:19
21Monika HjellströmGränna-Bygdens OK45:26+14:4914:30
22Monica GrönkvistJönköpings OK49:01+18:2415:39
Catrine OlssonTorsås OKej start

H45

3 680 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SvenssonJönköpings OK24:486:44
2Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna27:03+2:157:21
3Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna27:27+2:397:27
4Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna28:22+3:347:42
5Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna29:52+5:048:06
6Peter TudénIK Hakarpspojkarna30:26+5:388:16
7Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna30:46+5:588:21
8Magnus ClaessonJönköpings OK31:10+6:228:28
9Andreas RangertIK Hakarpspojkarna31:17+6:298:30
10Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna31:25+6:378:32
11Matti EnvallIK Hakarpspojkarna32:26+7:388:48
12Per SigvardsonBredaryds SOK33:14+8:269:01
13Per ErlandssonVimmerby OK33:48+9:009:11
14Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna34:20+9:329:19
15Thomas JohanssonGamleby OK36:49+12:0110:00
16Anders LingIK Hakarpspojkarna37:01+12:1310:03
17Mats HolmbergOK Gränsen38:06+13:1810:21
18Anders PeterssonOK Njudung38:20+13:3210:25
19Magnus OlssonTorsås OK38:43+13:5510:31
20Pär SvenssonVärend GN OL41:19+16:3111:13
21Christer ÖbergGamleby OK41:41+16:5311:19
22Torbjörn LönkvistOK Vivill43:14+18:2611:44
23Jimmy NicklassonKexholms SK44:29+19:4112:05
24Magnus EricssonVäxjö OK44:34+19:4612:06
25Jonny LindénVäxjö OK44:40+19:5212:08
26Dennis TollOK Njudung45:07+20:1912:15
27Björn KarlssonKexholms SK45:25+20:3712:20
28Niklas ErikssonBodafors OK45:50+21:0212:27
29Erik SkoglundSol Tranås48:57+24:0913:18
30Tobias Den BraverOK Gränsen55:10+30:2214:59
31Lars-Magnus BjörckOK Älme57:09+32:2115:31
32Henrik PeterssonNybro OK59:14+34:2616:05
33Patrik ArvidssonVimmerby OK1:00:49+36:0116:31
34Kent LindbladKalmar OK1:03:27+38:3917:14
Viktor SkobeKalmar OKej godkänd
Johan EvebornSOK Viljanej godkänd
Evert KarlssonTorsås OKej start

D50

3 050 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EkbringKexholms SK28:489:26
2Ina SkalbergBredaryds SOK29:29+0:419:40
3Helena LindmanOK Gränsen30:57+2:0910:08
4Maritha HenrikssonJönköpings OK32:12+3:2410:33
5Ulrika WahlströmTenhults SOK32:53+4:0510:46
6Karin ÖhlinSOK Aneby32:57+4:0910:48
7Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF33:15+4:2710:54
8Kristina JohanssonBredaryds SOK33:32+4:4410:59
9Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK33:45+4:5711:03
10Anna RosénOK Njudung34:33+5:4511:19
11Camilla RosénAnnebergs GIF34:54+6:0611:26
12Pia LundbergOK Bävern35:10+6:2211:31
13Anna JohanssonJönköpings OK35:33+6:4511:39
14Helena KarlssonNässjö OK35:55+7:0711:46
15Sari HåkanssonOK Gränsen36:08+7:2011:50
16Anne LindellKalmar OK36:56+8:0812:06
17Marie SvalbringMålilla OK37:57+9:0912:26
18Åsa Flink-SvenssonNässjö OK39:03+10:1512:48
19Helena AnderssonSOK Aneby40:16+11:2813:12
20Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK43:23+14:3514:13
21Caroline LiljebjörnNybro OK45:18+16:3014:51
22Susann BerntssonOK Reftele48:48+20:0016:00
23Katarina Westin-KarlssonOK Reftele50:58+22:1016:42

H50

3 480 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK23:476:50
2Mats NylundBredaryds SOK25:23+1:367:17
3Kristian PalmIK Hakarpspojkarna26:15+2:287:32
4Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna27:29+3:427:53
5Patrik RosénVäxjö OK27:46+3:597:58
6Mats SöderbergKalmar OK28:07+4:208:04
7Sven LundgrenVäxjö OK28:18+4:318:07
8Mats LjungqvistKexholms SK29:12+5:258:23
9Jonas PerssonTorsås OK29:17+5:308:24
10Magnus ForsbergOK Norrvirdarna29:45+5:588:32
11Peter EkdahlEmmaboda Verda OK29:49+6:028:34
12Per FranssonOK Njudung30:14+6:278:41
13Glen HåkanssonVäxjö OK30:19+6:328:42
14Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna30:21+6:348:43
15Tomas KarlssonKexholms SK30:55+7:088:53
16Håkan KarlssonFK Finn32:12+8:259:15
17Ola AllvinIK Hakarpspojkarna33:29+9:429:37
18Jonas AnderssonOK Norrvirdarna33:38+9:519:39
19Philip HjellströmGränna-Bygdens OK33:39+9:529:40
19Rolf E JohanssonVästerviks OK33:39+9:529:40
21Göran NordSol Tranås34:07+10:209:48
22Fredrik SturekSOK Viljan35:15+11:2810:07
23Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna35:24+11:3710:10
24Krister RosjöJönköpings OK35:49+12:0210:17
25Per JohanssonOK Reftele36:33+12:4610:30
26Anders SvenssonOK Njudung38:49+15:0211:09
27Jonas BornetunSkillingaryds FK39:14+15:2711:16
28Johan BlomgrenSOK Aneby40:50+17:0311:44
29Lars-Olof LundquistNybro OK42:06+18:1912:05
30Anders SjöbergOK Reftele44:13+20:2612:42
31Sven NilssonIK Vista48:45+24:5814:00
32Pontus LöfströmJönköpings OK50:58+27:1114:38
33Kjell ArnessonTenhults SOK53:54+30:0715:29
Magnus PorleVäxjö OKej godkänd
Michael BjörnlingerIK Vistaej start

D55

2 900 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK29:1310:04
2Agneta OlivestamVimmerby OK29:26+0:1310:08
3Kristina JohanssonKalmar OK31:51+2:3810:58
4Mariann JohanssonKexholms SK35:22+6:0912:11
5Ann BrenanderSOK Viljan35:39+6:2612:17
6Marianne RosgrenOK Njudung37:56+8:4313:04
7Maria AnderssonBredaryds SOK38:31+9:1813:16
8Eva EklundVäxjö OK39:52+10:3913:44
9Yvonne JohanssonGamleby OK47:57+18:4416:32
10Eva TollsternVäxjö AIS48:03+18:5016:34
11Berit RuneforsVäxjö OK48:20+19:0716:40
Elisabeth SkoglundOK Gränsenej godkänd
Eva CarlssonJönköpings OKej start

H55

3 360 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna26:217:50
2Per GustavssonGöteborg-Majorna OK26:52+0:317:59
3Ove LernåKalmar OK27:12+0:518:05
4Gunnar KarlssonMålilla OK28:17+1:568:25
5Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna30:11+3:508:58
6Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna31:12+4:519:17
7Evert JohanssonOK Bävern32:25+6:049:38
8Mikael HanssonBredaryds SOK32:58+6:379:48
9Egon GustavssonOK Bävern35:42+9:2110:37
10Jan KarlssonVäxjö OK37:44+11:2311:13
11Rune TuressonOK Bävern39:48+13:2711:50
12Kenneth AntonssonVimmerby OK43:50+17:2913:02
13Håkan HåkanssonOK Gränsen48:01+21:4014:17
14Anders PetterssonVästerviks OK49:39+23:1814:46

D60

2 620 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bente KällVäxjö OK26:2510:04
2Inger EnglundIFK Sävsjö27:35+1:1010:31
3Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås28:24+1:5910:50
4Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna29:29+3:0411:15
5Lena PerssonGamleby OK31:07+4:4211:52
6Vivianne LindstamSol Tranås33:38+7:1312:50
7Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK35:08+8:4313:24
8Siv LarssonEmmaboda Verda OK43:33+17:0816:37
9Liselott SigbyIK Vista44:42+18:1717:03
Eva PetterssonVäxjö OKej start

H60

3 350 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna27:478:17
2Kenneth WalterssonBredaryds SOK30:41+2:549:09
3Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF30:56+3:099:14
4Ulf SvenssonOK Njudung31:14+3:279:19
5Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna31:31+3:449:24
6Lennart LarssonJönköpings OK32:13+4:269:37
7Kjell NeroNässjö OK34:59+7:1210:26
8Jan-Ola KarlssonOK Njudung35:09+7:2210:29
9Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna35:18+7:3110:32
10Ingemar PerssonGamleby OK37:56+10:0911:19
11Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna38:33+10:4611:30
12Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarna38:53+11:0611:36
13Ulf BengtssonSol Tranås41:35+13:4812:24
14Lars EklundVäxjö OK42:07+14:2012:34
15Thomas AlmqvistVästerviks OK43:52+16:0513:05
16Leif JohanssonKexholms SK45:54+18:0713:42
17Jan JohanssonGamleby OK49:02+21:1514:38
Lars ErikssonKalmar OKej start
Jan DanielssonKalmar OKej start

D65

2 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK28:5611:05
2Britt-Mari KarlssonVäxjö OK31:48+2:5212:11
3Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK34:07+5:1113:04
4Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK37:53+8:5714:30 Ladda ner rutt i gpx-format
5Lisa KumlinVäxjö OK41:14+12:1815:47
6Marie-Louise KarlssonNybro OK42:44+13:4816:22
7Anna-Stina Högemo-KarlssonSOK Aneby42:59+14:0316:28
8Margareta SvenssonAnkarsrums OK43:23+14:2716:37
Lena BarkestamIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Majvie AnnegårdSOK Viljanej godkänd
Vanja GummessonNybro OKej start
Gunvor ArbinAnnebergs GIFej start

H65

3 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke BrengdahlSol Tranås27:419:04
2Thomas AlbinssonBredaryds SOK27:46+0:059:06
3Kent GranqvistVästerviks OK28:25+0:449:19
4Göran SvensonSOK Viljan29:39+1:589:43
5Lennart GustafssonJönköpings OK29:59+2:189:49
6Krister NilssonVäxjö OK30:38+2:5710:02
7Bo HenrikssonSOK Aneby30:51+3:1010:06
8Göran DehlinAnnebergs GIF31:27+3:4610:18
9Anders JohanssonSol Tranås31:36+3:5510:21
10Roger BergvikVäxjö OK33:48+6:0711:04
11Hans SvensonSOK Viljan33:51+6:1011:05
12Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna36:08+8:2711:50 Ladda ner rutt i gpx-format
13Tommy OlaussonSOK Aneby41:04+13:2313:27
14Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK41:08+13:2713:29
15Hans LingforsIF Hallby SOK42:32+14:5113:56
16Åke PerssonOK Bävern44:42+17:0114:39
17Kenneth LindblomVäxjö OK47:57+20:1615:43
18Göran ErikssonKexholms SK49:21+21:4016:10
19Gunnar HolmOK Bävern55:16+27:3518:07
Rainer ScholzIK Vistaej godkänd
Björn PalmLessebo OKej start
Hans TrofastTenhults SOKej start

D70

2 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK27:5311:03
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK30:30+2:3712:06
3Margareta LarssonOK Njudung32:04+4:1112:43
4Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK34:59+7:0613:52
5Gerd LindholmSol Tranås35:14+7:2113:58
6Berit ByströmOK Virdarna36:42+8:4914:33
7May-Sofie OlssonForserums SOK36:55+9:0214:38
8Ros-Mari KarlssonNybro OK37:24+9:3114:50
9Vega SlottnerJönköpings OK41:36+13:4316:30
10Britt-Marie BjörklundVästerviks OK42:04+14:1116:41
10Ulla LingJönköpings OK42:04+14:1116:41
12Solbritt GustafssonOK Virdarna44:33+16:4017:40
13Laila ErlandssonMålilla OK46:14+18:2118:20
14Harriet KarlssonTorsås OK47:09+19:1618:42
15Ann-Mari PerssonVäxjö OK48:01+20:0819:03
16Siv EkelöfVärend GN OL50:41+22:4820:06
17Eva BergstrandVärend GN OL1:02:34+34:4124:49

H70

2 870 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK25:509:00 Ladda ner rutt i gpx-format
2Nils KarlssonVäxjö AIS28:06+2:169:47 Ladda ner rutt i gpx-format
3Åke EckerbomIFK Sävsjö29:23+3:3310:14
4Stellan AhnströmForserums SOK31:42+5:5211:02
5Stefan G LarssonOK Njudung32:12+6:2211:13
6Roland NilssonSOK Viljan33:48+7:5811:46
7Bengt SörensenJönköpings OK34:03+8:1311:51
8Göran KarlssonSOK Aneby34:06+8:1611:52
9Arne SvenssonOK Njudung34:28+8:3812:00
10Leif LindströmNybro OK37:22+11:3213:01
11Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK39:42+13:5213:49
12Tommy PerssonVäxjö OK41:30+15:4014:27
13Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan41:54+16:0414:35
14Anders SvenssonAnkarsrums OK42:03+16:1314:39
15Waste ByströmOK Virdarna42:05+16:1514:39
16Jan-Ulf KarlssonMålilla OK42:38+16:4814:51
17Åke BorgerAnkarsrums OK42:42+16:5214:52
18Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK42:54+17:0414:56
19Arne LarsenVästerviks OK43:55+18:0515:18
20Kjell LindholmSol Tranås47:01+21:1116:22 Ladda ner rutt i gpx-format
21Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna47:25+21:3516:31
22Göran LillieströmSOK Aneby54:45+28:5519:04
Gunnar AnderssonIK Vistaej godkänd

D75

2 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK24:0111:19
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK29:21+5:2013:50 Ladda ner rutt i gpx-format
3Ann-Britt BjörnlingerIK Vista31:23+7:2214:48
4Ann-Marie BirgerssonForserums SOK33:40+9:3915:52
5Ulla NilssonSOK Viljan43:22+19:2120:27

H75

2 860 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BuhréNybro OK29:1810:14
2Erland LingJönköpings OK33:51+4:3311:50
3Lennart SturessonVästerviks OK34:23+5:0512:01
4Lars FranssonBottnaryds IF36:25+7:0712:43
5Krister SandbladVäxjö OK37:28+8:1013:06
6Erling EkelöfVärend GN OL39:15+9:5713:43
7Lars-Göran BjörnlingerIK Vista40:08+10:5014:01
8Hagbert PerssonVäxjö OK41:04+11:4614:21
9Stig KarlssonTorsås OK43:43+14:2515:17
10Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF44:51+15:3315:40
11Ingemar ErlandssonVäxjö OK44:57+15:3915:43
12Alf OlssonForserums SOK45:41+16:2315:58
13Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby50:57+21:3917:48
14Göran ThourVärend GN OL54:41+25:2319:07
15Åke BjörklundVästerviks OK57:04+27:4619:57
16Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna1:00:25+31:0721:07
Kurt BergstrandLessebo OKej start
Hans FalkVärend GN OLej start
Allan OlovssonOK Njudungej start

D80

2 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg33:4516:08

H80

2 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Erik LundAnderstorps OK29:5411:54
2Torild BornetunSkillingaryds FK30:46+0:5212:15
3Bengt LifSol Tranås31:01+1:0712:21
4Sivert AxelssonKalmar OK31:02+1:0812:21
5Johan JanssonVäxjö OK34:52+4:5813:53
6Allan HåkanssonSOK Viljan35:10+5:1614:00
7Nilsevert SöderqvistIFK Sävsjö37:02+7:0814:45
8Bernt KarlssonOK Bävern39:35+9:4115:46
9Gillis AlmVäxjö OK40:13+10:1916:01
Mats BirgerssonForserums SOKej godkänd
Lennart KammenhedJönköpings OKej start

H85

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald HåkanssonOK Gränsen1:08:0828:16

Inskolning

1 730 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Adam BackEksjö SOKfullföljt
Axel BogmarkEksjö SOKfullföljt
Isak BogmarkEksjö SOKfullföljt
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarnafullföljt
Jens EliassonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Truls Frohlund-HäggEksjö SOKfullföljt
Love HåkanssonEksjö SOKfullföljt
Alfred JanssonEksjö SOKfullföljt
Sixten LennarnderVäxjö OKfullföljt
Julie LundstedtEksjöfullföljt
David MatanovicVästerviks OKfullföljt
Maja NylundBredaryds SOKfullföljt
Emil OlinIK Hakarpspojkarnafullföljt
Felicia OtterborgIK Hakarpspojkarnafullföljt
Thure Qwick-NilssonEksjö SOKfullföljt
Alma SedvallIK Ymerfullföljt
Ragna SimonsenEksjö SOKfullföljt
Stig SimonsenEksjö SOKfullföljt
Felicia SvenssonJönköpings OKfullföljt
Nils TryggesonOK Norrvirdarnafullföljt
Olle TryggesonOK Norrvirdarnafullföljt
Molly ValleriusGamleby OKfullföljt

U1

2 560 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte StenhagNässjö OK19:327:37
2Daniel KarlssonOK Njudung21:15+1:438:18
3Wilmer RydestrandEksjö SOK23:50+4:189:18
4Alfred LundbomEksjö SOK23:52+4:209:19
5Assar Rosén ThelinJönköpings OK26:19+6:4710:16
6Felix SandahlIK Hakarpspojkarna27:43+8:1110:49
7Arvid GustavssonVäxjö OK28:54+9:2211:17
8Anton KroksmyrVäxjö OK30:56+11:2412:05
9Ida HanssonSOK Viljan37:10+17:3814:31
10Thea TudénIK Hakarpspojkarna56:36+37:0422:06
Alma CondrupKalmar OKej start

U2

2 350 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik MartinssonNässjö OK22:599:46
2Amanda FyhrSOK Aneby23:24+0:259:57
3Arvid RosanderSOK Aneby23:51+0:5210:08
4Isak ErikssonNässjö OK24:31+1:3210:25
5Edwin OtterborgIK Hakarpspojkarna26:32+3:3311:17
6Alvin JakobssonNybro OK30:30+7:3112:58
7Agnes OlovssonGamleby OK32:19+9:2013:45
8Benjamin KlemmingKalmar OK33:23+10:2414:12
9Maja BerglundEksjö SOK34:26+11:2714:39
10Lilly AxelssonJönköpings OK35:39+12:4015:10
11Tove JakobssonEksjö SOK36:29+13:3015:31
12Piali HedinEksjö SOK40:42+17:4317:19
13Colin AxelssonJönköpings OK44:07+21:0818:46

Öppen motion 1

2 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta HolmOK Bävern26:0210:10
2Lise-Lotte HåkanssonEksjö SOK26:03+0:0110:10
3Marie BerlinNässjö OK27:01+0:5910:33
4Ruben QwickEksjö SOK32:12+6:1012:34

Öppen motion 3

2 580 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan JennerstrandOK Njudung20:588:07
2Johanna LindénVäxjö OK26:46+5:4810:22
3Andreas KarlssonNässjö OK27:20+6:2210:35
4Mikael SedvallIK Ymer29:18+8:2011:21
5Karin OhlinIK Hakarpspojkarna29:29+8:3111:25
6Anette HertzTenhults SOK30:58+10:0012:00
7Madelene Oscarsson ErlandssonSOK Viljan31:13+10:1512:05
8Maria PetterssonOK Njudung31:50+10:5212:20
9Emma SylvanVäxjö OK33:13+12:1512:52
10Ingela KlassonNässjö OK33:43+12:4513:04
11Ellen OlovssonGamleby OK34:05+13:0713:12
12Anna KjellénJönköpings OK34:09+13:1113:14
13Tina EvebornSOK Viljan35:03+14:0513:35
14Jörgen StenhagNässjö OK35:17+14:1913:40
15Robert NorénOK Njudung35:40+14:4213:49
16Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK36:52+15:5414:17
17Sven-Olof FranssonSOK Aneby37:31+16:3314:32
18Per EnellJönköpings OK38:42+17:4415:00
19Kurt RutgerssonOK Njudung39:27+18:2915:17
20Li-Min SvenssonOK Älme39:29+18:3115:18
21Ana NorlénKalmar OK39:35+18:3715:20
22Gunitha RobertssonVaggeryds SOK42:06+21:0816:19
23Ingrid NilssonVäxjö OK43:12+22:1416:44
24Karin TideliusVäxjö43:34+22:3616:53
25Cecilia SahlstedtSol Tranås44:49+23:5117:22
26Marie AugustssonOK Bävern45:20+24:2217:34
27Maria KroksmyrVäxjö OK46:14+25:1617:55
28Karin LindqvistVäxjö OK47:13+26:1518:18
29Ulrika EliassonIK Hakarpspojkarna47:29+26:3118:24
30Veronica SahlinNässjö OK47:38+26:4018:27
31John-Erik BergstrandVärend GN OL48:38+27:4018:51
32Ayan LingIK Hakarpspojkarna49:50+28:5219:18
33Lars-Göran KlemmingOK Stigen57:27+36:2922:16
34Lennart SahlinAnnebergs GIF58:01+37:0322:29
35Jenny LindSOK Viljan1:00:18+39:2023:22
36Barbro LudvigssonForserums SOK1:02:25+41:2724:11
37Marie JanefjordKexholms SK1:05:48+44:5025:30
38Ulrika LjungqvistKexholms SK1:05:51+44:5325:31
39Tove EkmanKlubblös1:30:55+1:09:5735:14
Ulf PalmqvistIFK Sävsjöej godkänd
Ellen OlofssonGamleby OKej godkänd
Catrin MolanderOK Gränsenej start

Öppen motion 5

3 420 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias GustavssonVäxjö OK29:508:43
2Magnus JohanssonOK Njudung39:53+10:0311:39
3Hans EliassonIK Hakarpspojkarna39:57+10:0711:40
4Albert BrickarpSol Tranås40:50+11:0011:56
5Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna42:51+13:0112:31
6Mario MatanovicVästerviks OK44:01+14:1112:52
7Charlotte StenhagNässjö OK44:03+14:1312:52
8Ulf Carlsson Växjö AIS44:59+15:0913:09
9Anders ErikssonKexholms SK45:51+16:0113:24
10Kent RobertssonVaggeryds SOK47:25+17:3513:51
11Mattias JonssonKlubblös48:09+18:1914:04
12Hans-jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK48:24+18:3414:09
13Sven KäckSol Tranås48:43+18:5314:14
14Ola SamuelssonOK Vivill50:41+20:5114:49
15Göran KlemmingOK Stigen50:46+20:5614:50
16Lennart NilssonJönköpings OK51:48+21:5815:08
17Therese FribergOK Vivill51:57+22:0715:11
18Jessica KarmetunOK Bävern52:38+22:4815:23
19Tomas PetersénOK Njudung53:05+23:1515:31
20Lars IngranderIK Hakarpspojkarna53:14+23:2415:33
21Martina SturekSOK Viljan53:24+23:3415:36
22Björn HertzTenhults SOK54:16+24:2615:52
23Petra RosénVäxjö OK54:17+24:2715:52
24Kristina JennerstrandOK Njudung59:16+29:2617:19
25Ylva HolmqvistKlubblös1:00:22+30:3217:39
26Jonas JuelTenhults SOK1:01:59+32:0918:07
27Anna HagbergKalmar OK1:02:37+32:4718:18
28Anneli BlomgrenSOK Aneby1:06:48+36:5819:31
29Elin EkbladhSol Tranås1:07:36+37:4619:45
30Tekla NilssonEksjö1:10:05+40:1520:29
31Felicia DalsjöEksjö1:10:06+40:1620:29
32Birger KlugNässjö OK1:11:52+42:0221:00
33Mira EnellJönköpings OK1:17:03+47:1322:31
34Sofia EnellJönköpings OK1:17:04+47:1422:32
35Marie HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:23:14+53:2424:20
36Irene KäckSol Tranås1:35:26+1:05:3627:54
37Andreas BerggrenSOK Aneby1:42:02+1:12:1229:50
Helen ÅkessonVäxjö AISej godkänd
Urban MolanderOK Gränsenej start

Öppen motion 7

2 910 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne BackOK Södertörn26:088:58
2Mathias HanssonSOK Viljan27:35+1:279:28
3Peter SahlinNässjö OK30:00+3:5210:18
4Robin ÖhrnOK Bävern30:03+3:5510:19
5Bo HultgrenOK Njudung30:11+4:0310:22
6Helena TryggesonVäxjö OK32:26+6:1811:08
7Annika LeufvénÅmåls OK33:58+7:5011:40
8Elin NeckénOK Älme34:53+8:4511:59
9Anders JohanssonVäxjö OK37:09+11:0112:45
10Johan NiklassonVäxjö OK37:16+11:0812:48
11Pia ÖstangårdGamleby OK38:21+12:1313:10
12Maria HåkanssonVäxjö OK38:35+12:2713:15
13Leif AxelssonMålilla OK42:09+16:0114:29
14Charlotte LundquistNybro OK43:21+17:1314:53
15Lars KreutnerSOK Viljan43:39+17:3115:00
16Lars SonnertSol Tranås43:55+17:4715:05
17Sofia BrenanderSOK Viljan48:09+22:0116:32
18Lina LiljeholmAnkarsrums OK48:37+22:2916:42
19Mathilda WestlundJönköpings OK48:47+22:3916:45
20Peter WestlundJönköpings OK48:58+22:5016:49 Ladda ner rutt i gpx-format
21Kjell SvenssonOK Älme49:25+23:1716:58
22Hildi SvenssonIK Hakarpspojkarna49:56+23:4817:09
23Rolf HallbergFK Finn50:28+24:2017:20
24Rolf RoforsSOK Aneby52:17+26:0917:58
25Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna57:28+31:2019:44
26Olle EkbringKexholms SK57:37+31:2919:47
27Barbro NilssonAlvesta SOK1:15:12+49:0425:50

Öppen motion 8

4 110 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik TryggesonVäxjö OK29:367:12
2Johan BerglundEksjö SOK33:22+3:468:07
3Magnus SvenssonNässjö OK36:10+6:348:47
4Claes OtterborgEksjö SOK38:20+8:449:19
5Johan SandlundOK Njudung39:00+9:249:29
6Petter ValleriusGamleby OK41:46+12:1010:09
7Anton PetterssonEksjö45:07+15:3110:58
8Erik PetterssonJönköpings OK46:06+16:3011:12
9Håkan HammarinAnnebergs GIF46:27+16:5111:18
10Per SandlundOK Njudung49:03+19:2711:56
11Johan HåkanssonGöteborgs SK49:06+19:3011:56
12Peter JohanssonVäxjö OK50:11+20:3512:12
13Johan SjödinIK Hakarpspojkarna51:33+21:5712:32
14Anna OtterborgIK Hakarpspojkarna51:48+22:1212:36
15Ulrika RibbholmOK Njudung52:23+22:4712:44
16Lennart CedervärnUlricehamns OK52:51+23:1512:51
17Joakim AssarssonIdrottsveteranerna57:19+27:4313:56
18Liselott JohanssonTenhults SOK1:01:52+32:1615:03
18Micael ElmbladBredaryds SOK1:01:52+32:1615:03
20Jan FranssonJönköpings OK1:04:57+35:2115:48
21Gunnar A JohanssonTenhults SOK1:05:37+36:0115:57
22Ulf IsakssonHässleby SOK1:07:07+37:3116:19
23Hans HjelmSOK Aneby1:10:16+40:4017:05
24Ann-Sofie OlovssonGamleby OK1:10:30+40:5417:09
25Anders MalmerUmeå OK1:14:48+45:1218:11
26Per HallendorffEksjö SOK1:30:14+1:00:3821:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser