Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Rodhen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Rodhen
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: söndag 13 augusti 2017

D21

4 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin BengtssonIF Thor36:349:01
2Rebecka LindbergOK Roslagen38:52+2:189:35
3Irina NybergAlfta-Ösa OK40:12+3:389:55
4Rebecca WaldenfjordOK Ravinen43:19+6:4510:41
5Karin SvenssonFinspångs SOK47:23+10:4911:41
6Elisa HameliusOK Linné47:32+10:5811:44
7Ulrika LindstamOK Linné50:40+14:0612:30
8Emelie UnossonBredareds IF51:17+14:4312:39
9Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK51:44+15:1012:46
10Ebba WesterbergOK Kolmården59:13+22:3914:37
11Helena MarkstedtOK Södertörn59:37+23:0314:43
12Boel SundbergOK Södertörn1:00:09+23:3514:51
Anna KarlströmOK Linnéej godkänd
Karna ThorssonOK Linnéej godkänd

H21

5 580 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeldtOK Linné31:245:37
2Jens RönnolsJärla Orientering33:25+2:015:59
3Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK34:30+3:066:10
4Kristoffer TengrothSundbybergs IK36:31+5:076:32
5Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK36:44+5:206:34
6Tommy LindbergOK Roslagen38:08+6:446:50
7Joel LännevallOK Roslagen39:11+7:477:01
8Erik LindOK Linné39:34+8:107:05
9Anders BoströmOK Linné41:03+9:397:21
10Torbjörn LännevallOK Roslagen41:23+9:597:24
11Erik ÅhlinLånghundra IF41:42+10:187:28
11Ken PeetersOK Linné41:42+10:187:28
13Oskar GustafssonCentrum OK42:20+10:567:35
14Tintin KarlbergTullinge SK42:48+11:247:40
15Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK44:52+13:288:02
16Petter LindbergOK Linné45:01+13:378:04
17Carl-Johan HögbergOK Linné45:45+14:218:11
18Pontus JohanssonOK Linné45:51+14:278:13
18Henrik PerssonTullinge SK45:51+14:278:13
20Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK45:56+14:328:13
21Mattias NilssonOK Linné46:18+14:548:17
22Martin SundlöfGävle OK46:56+15:328:24
23Johan EdenhamnLänna IF48:43+17:198:43
24Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö48:46+17:228:44
25Samuel SvenssonCentrum OK49:31+18:078:52
26Aleksandr ManoilovJärfälla OK50:31+19:079:03
27Oskar WallénOK Linné50:48+19:249:06
28Ulrik ImbergOK Linné51:46+20:229:16
29Mattias OlofssonOK Enen51:59+20:359:18
30Mattias HolmbergCentrum OK52:10+20:469:20
31Svante PerssonSöderhamns OK54:46+23:229:48
32Niklas ReinholdssonIF Thor56:55+25:3110:12
33Joakim OlssonVäsby OK57:27+26:0310:17
34Jonas ÖhmanVäsby OK58:03+26:3910:24
35Ola HultinOK Roslagen59:17+27:5310:37
36Tomas JohnssonSundsvalls OK1:00:14+28:5010:47
Adam LiljaOK Enenej godkänd
Andreas HamneOK Roslagenej start

D18

3 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK31:019:34
2Malva SteenOK Enen34:46+3:4510:43
3Maria JanssonOK Linné37:24+6:2311:32
4Trine KarlbergTullinge SK46:06+15:0514:13
5Isa LundqvistJärfälla OK50:07+19:0615:28
Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Alva LindellIF Thorej start
Carolina JonsellTäby OKej start

H18

3 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel RönnqvistOK Linné29:507:59
2Olle GrywenzOK Linné30:49+0:598:15
3Edvin NordströmTäby OK39:16+9:2610:31
4Emil JonsellIF Thor44:53+15:0312:01
5Rasmus TäckOK Hammaren47:01+17:1112:36
6Felix SvenssonRasbo IK1:07:01+37:1117:58
Victor BylundIF Thorej start
Hannes SvahnOK Ravinenej start

D16

3 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia IversAttunda OK35:2610:36
2Agnes BromanOK Roslagen36:44+1:1810:59
3Ebba LindellIF Thor37:51+2:2511:19
4Lotta WeyhenmeyerIF Thor39:46+4:2011:54
5Emilia BergströmOK Rodhen40:43+5:1712:11
6Maja WilmarIF Thor1:29:51+54:2526:54
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej start
Lovisa WigertzLånghundra IFej start
Sara SundinWaxholms OKej start

H16

3 610 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid UmegårdLånghundra IF27:347:38
2Linus TäckOK Hammaren32:21+4:478:57
3Emil BoströmOK Linné32:40+5:069:02
4Axel Leijon ThorellLånghundra IF35:55+8:219:56
5Karl GrywenzOK Linné37:11+9:3710:18
6Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF37:43+10:0910:26
7David MelinOK Rodhen40:25+12:5111:11
8Oskar SundblomRånäs OK42:55+15:2111:53
9Isak WestringJärfälla OK43:04+15:3011:55
10Hugo HanssonIF Thor43:45+16:1112:07
11Kevin SjölanderOK Rodhen48:43+21:0913:29
12John McLellandOK Rodhen52:25+24:5114:31
13Anton SegermanIF Thor56:43+29:0915:42
14Oskar StenviOK Linné59:10+31:3616:23
Arvid BylundIF Thorej start

D16 Kort

2 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedvig SundstedtRasbo IK46:2918:58

D14

2 450 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia KrafftLänna IF24:4210:04
2Hanna JonsellIF Thor25:32+0:5010:25
3Emma AlmgrenOK Ravinen28:43+4:0111:43
4Elisabeth LarssonOK Södertörn30:27+5:4512:25
5Agnes DambergIFK Lidingö SOK31:33+6:5112:52
6Tove SjöbergTullinge SK32:12+7:3013:08
7Ester BlomsterIF Thor32:31+7:4913:16
8Emma PalmOK Roslagen35:11+10:2914:21
9Ellen HannrupIF Thor35:27+10:4514:28
10Agnes Söllvander EklundOK Rodhen37:12+12:3015:11
11Agnes WeissLånghundra IF39:02+14:2015:55
12Fanny CedstedtLånghundra IF39:20+14:3816:03 Ladda ner rutt i gpx-format
13Felicia SvenssonRasbo IK41:50+17:0817:04
14Alicia SchandlOK Södertörn42:30+17:4817:20
15Isabelle StåhlbrandtRasbo IK44:55+20:1318:20
16Lisa NilssonOK Linné46:05+21:2318:48
17Fannie SjölanderOK Rodhen47:01+22:1919:11
18Klara StrandOK Linné47:35+22:5319:25
19Johanna AlmgrenOK Ravinen49:42+25:0020:17
20Vega SundstedtRasbo IK51:55+27:1321:11
21Linn RistoOK Linné52:17+27:3521:20
22Moa JohanssonVäsby OK58:46+34:0423:59
23Sara SundqvistLånghundra IF58:57+34:1524:03
24Erica KarlssonOK Rodhen1:01:24+36:4225:03
25Miia RollerJärfälla OK1:12:19+47:3729:31

H14

2 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pelle NilssonOK Linné21:318:46
2Erik BovalliusJärfälla OK23:09+1:389:26
3Aron HellgrenIF Thor24:05+2:349:49
4Elias WesterberghRasbo IK27:19+5:4811:08
5Elis IversAttunda OK27:44+6:1311:19
6Elis Forsberg RundströmIFK Enskede27:48+6:1711:20
7Simon WahlnäsOK Linné29:20+7:4911:58
8Jesper ÅkessonJärfälla OK29:29+7:5812:02
9Viktor BoströmOK Linné31:30+9:5912:51
10David NäslundOK Roslagen41:46+20:1517:02
11Martin ErikssonVäsby OK50:49+29:1820:44
12Erik BernerssonOK Enen1:04:16+42:4526:13
David BerglundIF Thorej godkänd
Viktor JemthIF Thorej start
Johan FochsenWaxholms OKej start
Zebastian Jönsson-UlateOK Triangelnej start

D14 Kort

2 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia HagrotTäby OK26:4612:48

D12

2 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Söllvander EklundOK Rodhen18:138:55
2Frida MelinOK Rodhen19:07+0:549:22
3Linn De BoussardIFK Enskede23:51+5:3811:41
4Isabel UnnerudLånghundra IF23:58+5:4511:44
5Ebba WestringJärfälla OK25:31+7:1812:30
6Cornelia GustafssonIF Thor31:45+13:3215:33
7Malin NilssonOK Linné44:06+25:5321:37
Nora Svedin JakobssonLånghundra IFej godkänd
Tuva HolmströmOK Ravinenej start
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start
Tove KarlssonOK Rodhenej start
Elsa HedinOK Linnéej start

H12

2 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor FischerOK Linné17:478:43
2Love BylundIF Thor17:55+0:088:46
3Valle LarssonIF Thor18:04+0:178:51
4Jens FochsenWaxholms OK19:07+1:209:22
5Elis HanssonIF Thor19:56+2:099:46
6Love UmegårdLånghundra IF20:51+3:0410:13
7Miro MårtenssonIF Thor22:31+4:4411:02
8Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK27:12+9:2513:20
9Hampus SundbergJärfälla OK28:11+10:2413:48
10Noah SantaliusVäsby OK30:30+12:4314:57
11Joel AhlbergOK Linné37:10+19:2318:13
12Albin JemthIF Thor40:38+22:5119:55
Malte HellgrenIF Thorej start
Rasmus ExellLänna IFej start

D12 Kort

1 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia UnnerudLånghundra IF19:4912:09

D10

1 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie HolmströmTäby OK13:138:09
2Alma HallstenTäby OK13:51+0:388:32
3Hanna OlmIF Thor14:50+1:379:09
4Tora JonsellIF Thor15:02+1:499:16
5Alice ErikssonVäsby OK16:06+2:539:56
6Alma WesselLänna IF20:28+7:1512:38
7Julia HolmströmTäby OK23:34+10:2114:32
Viola HolmströmOK Ravinenej start

H10

1 630 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter FochsenWaxholms OK10:086:13
2Edvin JohanssonVäsby OK11:49+1:417:14
3Gustav LindbergOK Roslagen12:49+2:417:51
4Rickard JemthIF Thor13:23+3:158:12
5Viktor NilssonOK Linné13:24+3:168:13
6Wilmer HagrotTäby OK15:06+4:589:15
7Theo RistoOK Linné15:30+5:229:30
8Erik BalckTäby OK17:15+7:0710:34
9Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK18:07+7:5911:06
10Jelmer SellingLänna IF19:06+8:5811:43
11Alfred WesselLänna IF20:08+10:0012:21
12Lukas LindIF Thor23:34+13:2614:27
Lucas De BoussardIFK Enskedeej godkänd
Algot HellgrenIF Thorej start

D35

3 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina De BoussardIFK Enskede40:2212:09
2Hana TichovskaSK Praga1:00:06+19:4418:06
3Linda WåhlströmIF Thor1:19:42+39:2024:00

H35

4 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BoströmOK Linné35:258:27
2Martin TichovskySK Praga53:56+18:3112:52
3Patrik SteenOK Enen1:13:05+37:4017:26

D40

3 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallstenTäby OK33:5410:27
2Karolina AnderssonLänna IF53:39+19:4516:33
3Eva CedstedtLånghundra IF1:07:56+34:0220:58
4Helene NilssonOK Linné1:10:12+36:1821:40
5Katja KinnunenTäby OK1:12:53+38:5922:29
6Märit NordlundJärfälla OK1:12:57+39:0322:30
7Ida SundstedtRasbo IK1:18:52+44:5824:20
8Ida WesselLänna IF1:25:11+51:1726:17
9Andrea JonssonLånghundra IF1:46:41+1:12:4732:55
Sofia KrafftLänna IFej godkänd
Jenny ÅmanValbo AIFutgått

H40

4 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NäsmanTäby OK30:207:29
2Jonas ErikssonLänna IF39:51+9:319:50
3Andreas KrafftLänna IF44:48+14:2811:03
4Johan WesterberghRasbo IK47:25+17:0511:42
5Daniel RejmentOK Linné50:43+20:2312:31
6Jonas SellingLänna IF51:44+21:2412:46
7Pål JanssonOK Roslagen51:55+21:3512:49
8Henrik WåhlströmIF Thor52:40+22:2013:00
9Dan HörnellOK Linné1:02:36+32:1615:27
Emil AnderssonLänna IFej godkänd

D45

3 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Karin OlmIF Thor32:4310:07
2Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF34:50+2:0710:47
3Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF39:57+7:1412:22
4Ammie BerglundIF Thor44:25+11:4213:45
5Sofie BergendahlIF Thor47:53+15:1014:49
6Carina BoströmOK Linné50:41+17:5815:41
7Ann RollerJärfälla OK55:32+22:4917:11
8Katarina RundströmIFK Enskede57:35+24:5217:49
9Cecilia FochsenWaxholms OK58:51+26:0818:13
10Anna SchandlOK Södertörn1:07:21+34:3820:51
11Nina IversAttunda OK1:08:27+35:4421:11
12Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK1:31:08+58:2528:12
Pernilla SvedinLånghundra IFej godkänd
Marica TynellRånäs OKej godkänd
Eva Lander PerssonOK Enenutgått
Annika RidellIF Thorutgått
Therese HolmströmOK Ravinenej start

H45

3 930 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper HedbergIF Thor31:558:07
2Per ForsbergIFK Enskede32:41+0:468:18
3Bo SegermanIF Thor32:43+0:488:19
4Mikael NybergHellas Orientering34:20+2:258:44
5Jörgen HellgrenIF Thor34:59+3:048:54
6Johan SundinWaxholms OK36:50+4:559:22
7Ulrik IversAttunda OK36:51+4:569:22
8Ola LindIF Thor37:04+5:099:25
9Marcus PherssonOK Linné37:49+5:549:37
10Per DambergIFK Lidingö SOK45:08+13:1311:29
11Jens WernerGustavsbergs OK46:08+14:1311:44 Ladda ner rutt i gpx-format
12Johan WestringJärfälla OK46:36+14:4111:51
13Fredrik LindellIF Thor48:27+16:3212:19
14Andreas EhnIF Thor51:57+20:0213:13
15Per JemthIF Thor55:26+23:3114:06
16Daniel UnnerudLånghundra IF1:02:26+30:3115:53
17Petri SantaliusVäsby OK1:06:36+34:4116:56
18Robert CederholmLänna IF1:08:49+36:5417:30
Petter RanefallIF Thorej godkänd
Tommy StenviOK Linnéej godkänd
Pontus GilleOK Roslagenej godkänd

D50

2 990 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevi ErikssonOK Linné32:1010:45
2Lina BerggrenTullinge SK32:40+0:3010:55
3Marianne CarlbergRånäs OK35:52+3:4211:59
4Gunilla ThunstedtJärfälla OK36:50+4:4012:19
5Katarina RingelsOK Klemmingen42:17+10:0714:08
6Åsa Marknell DewittLänna IF43:34+11:2414:34
7Evonne StrandOK Linné43:41+11:3114:36
7Cathrine JohanssonTierps SOK43:41+11:3114:36
9Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK44:45+12:3514:57
10Maria LännevallOK Roslagen45:45+13:3515:18
11Susanne BovalliusJärfälla OK46:20+14:1015:29
12Anette ArksandVallentuna-Össeby OL49:32+17:2216:33
13Lena NilssonOK Linné55:23+23:1318:31
14Karin SkoglundOK Linné56:20+24:1018:50
15Katarina LindbärgOK Södertörn1:00:23+28:1320:11
16Carina HammarlingLänna IF1:00:34+28:2420:15
17Annette WigertzLånghundra IF1:09:25+37:1523:12
18Anna AlbinssonIFK Mora OK1:12:38+40:2824:17
Lena GrandinOK Linnéej godkänd
Anna SanderIF Thorej start

H50

3 550 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GidingVallentuna-Össeby OL31:218:49
2Dan NorinGävle OK31:44+0:238:56
3Stefan LundOK Linné32:58+1:379:17
4Johan JakobssonLånghundra IF34:13+2:529:38
5Mats JonsellIF Thor35:09+3:489:54
6Johan AnderssonValbo AIF39:28+8:0711:07
7Michael PalmOK Triangeln39:32+8:1111:08
8Peter HambäckLånghundra IF40:17+8:5611:20
9Roland SannicoloTäby OK40:42+9:2111:27
10Eric RollerJärfälla OK42:21+11:0011:55
11Ola TorstenssonVästerås SOK42:22+11:0111:56 Ladda ner rutt i gpx-format
12Christer ArksandVallentuna-Össeby OL42:54+11:3312:05
13Hans ThorOK Linné44:14+12:5312:27
14Lennart SwahnSundbybergs IK46:07+14:4612:59
15Ola BovalliusJärfälla OK47:00+15:3913:14
16Staffan BromanOK Roslagen47:13+15:5213:18
17Stefan NilssonOK Linné48:11+16:5013:34
18Nils ErikssonVäsby OK49:11+17:5013:51
19Kjell RistoOK Linné49:35+18:1413:58
20Thomas RoosIF Thor50:29+19:0814:13
21Kenneth HermanssonSigtuna OK52:29+21:0814:47
22Hans JonssonVäsby OK53:18+21:5715:00
23Göran LundqvistJärfälla OK56:04+24:4315:47
24Magnus JohanssonLånghundra IF59:58+28:3716:53
Anders HolmqvistSnättringe SKej godkänd
Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Stefan NordströmSigtuna OKej godkänd
Per GrywenzOK Linnéej godkänd
Thomas KarlssonValbo AIFej start
Anders BrinkmanVandrarringenej start

D55

2 840 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ÅkermanValbo AIF35:0912:22
2Katarina BengtssonLånghundra IF38:10+3:0113:26
3Ylva GrapeDalaportens OL38:39+3:3013:36
4Åsa SundbergOK Södertörn47:28+12:1916:42
5Brita NilssonOK Linné48:23+13:1417:02
6Kia NordströmTäby OK48:26+13:1717:03
7Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL48:44+13:3517:09
8Kerstin OhlssonHaninge SOK49:08+13:5917:18
9Annika LundströmVäsby OK1:00:27+25:1821:17
10Kristina TinglöfDegerfors OK1:03:51+28:4222:28
11Eva WareniusAvesta OK1:23:51+48:4229:31
12Anna-Sofie LundmanOK Roslagen1:30:57+55:4832:01
Gunilla KreissJärla Orienteringej start

H55

3 280 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EdenhamnLänna IF32:189:50
2Tommy HolmérVäsby OK32:46+0:289:59
3Anders JönssonOK Triangeln32:50+0:3210:00
4Peter NordströmTäby OK33:05+0:4710:05
5Sven WigertzLånghundra IF33:26+1:0810:11
6Anders EnmarkGävle OK34:37+2:1910:33
7Peter LundbergJärfälla OK35:05+2:4710:41
8Peder KarlssonRånäs OK35:43+3:2510:53
9Björn AlbinssonIFK Mora OK36:56+4:3811:15
10Björn-Ove PetterssonAttunda OK38:16+5:5811:40
11Lars-Olof JanssonOK Linné39:07+6:4911:55
12Jan LindellLånghundra IF39:37+7:1912:04
13Johan PalmgrenTäby OK41:01+8:4312:30
14Johan MarkstedtOK Södertörn41:31+9:1312:39
15Erik AnderssonOK Österåker42:48+10:3013:02
16Roger TinglöfVäsby OK43:26+11:0813:14
17Tapani MattusIFK Lidingö SOK44:13+11:5513:28
18Mats LundinLånghundra IF51:17+18:5915:38
19Johan KarlssonNorbergs OK53:14+20:5616:13
20Ronny NordgrenSundbybergs IK54:39+22:2116:39
21Per-Olof OlofssonSigtuna OK57:55+25:3717:39
22Jan NettelbjerJärfälla OK1:00:00+27:4218:17
23Karl-Erik EngblomValbo AIF1:00:16+27:5818:22
24Per-Olof SvenssonLänna IF1:01:32+29:1418:45
Björn SöderbäckOK Linnéej godkänd
Tryggve RönnqvistOK Linnéej start
Lars GerhardssonAttunda OKej start

D60

2 390 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF31:5913:22
2Anne-Chr SchunnessonAttunda OK33:58+1:5914:12
3Elisabeth HedlöfRånäs OK37:49+5:5015:49
4Eva OlssonRånäs OK38:44+6:4516:12
5Christina OhlinRånäs OK49:44+17:4520:48
6Eva ElnerudSigtuna OK51:53+19:5421:42
7Britt LarssonLänna IF57:45+25:4624:09
8Margareta HallménAttunda OK1:00:02+28:0325:07

H60

3 110 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars OhlinRånäs OK30:349:49
2Jörgen KarlssonAttunda OK32:32+1:5810:27
3Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL35:50+5:1611:31
4Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL37:12+6:3811:57
5Claes VallinIFK Lidingö SOK37:53+7:1912:10
6Mikael SternJärla Orientering40:00+9:2612:51
7Mikael TarandiIFK Lidingö SOK40:18+9:4412:57
8Svend Erik MathiassenOK Linné40:35+10:0113:02
9Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK41:03+10:2913:11
10Jan GottfridssonNorbergs OK42:21+11:4713:37
11Lars LandströmLånghundra IF43:55+13:2114:07
12Lars HagrotTäby OK45:10+14:3614:31
13Anders GedinSäterbygdens OK45:33+14:5914:38
14Mats LundmanOK Roslagen45:36+15:0214:39
15Thom SandvikAvesta OK46:08+15:3414:50
16Göran HanssonTäby OK47:08+16:3415:09
17Per-Åke HolmSigtuna OK48:04+17:3015:27
18Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL50:32+19:5816:14
19Rolf KullaValbo AIF50:51+20:1716:21
20Lars BoudrieVäsby OK54:18+23:4417:27
21Eddie BjärrenholtRånäs OK55:07+24:3317:43
22Claes HammarlingLänna IF56:41+26:0718:13
23Torbjörn ErikssonOK Linné57:04+26:3018:20
24Sture LarssonLänna IF58:47+28:1318:54
25Reinhold LenneboIF Thor1:01:03+30:2919:37
26Kurt MaxéSundbybergs IK1:18:05+47:3125:06
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFej start

D65

2 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta HaraldssonGustavsbergs OK31:5714:39
2Gunlis LarssonOK Enen32:20+0:2314:49
3Ingrid GraneliHaninge SOK36:18+4:2116:39
4Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF40:56+8:5918:46
5Kristina ErikssonLänna IF47:25+15:2821:45
6Lena Nyström-NilssonRånäs OK53:12+21:1524:24
7Christina SjölanderOK Hällen1:21:23+49:2637:19
Marianne SellgrenSigtuna OKej godkänd

H65

2 890 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö30:2110:30
2Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn31:19+0:5810:50
3Hasse ÅbergValbo AIF31:26+1:0510:52
4Matz LarssonGustavsbergs OK32:25+2:0411:13
5Roland WareniusAvesta OK32:49+2:2811:21
6Stig AnderssonOK Linné33:22+3:0111:32
7Anders HallménAttunda OK33:42+3:2111:39
8Jan JohanssonIF Thor34:52+4:3112:03
9Lennart HävrénTullinge SK37:10+6:4912:51
10Magnus HaraldssonGustavsbergs OK37:37+7:1613:00
11Björn LindgrenOK Österåker41:28+11:0714:20
12Christer ErikssonOK Linné41:37+11:1614:24
13Sven-Inge NylundJärfälla OK43:12+12:5114:56
14Kjell LindblomJärfälla OK46:18+15:5716:01
15Kjell JanssonLånghundra IF48:29+18:0816:46
16Lennart LundquistOK Nalle49:21+19:0017:04
17Olov SöderqvistDalaportens OL49:37+19:1617:10
18Bengt-Göran StjernaLänna IF51:10+20:4917:42
19Kenneth LarssonOK Enen51:30+21:0917:49
20Lars-Erik HermanssonOK Linné54:50+24:2918:58
21Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL56:14+25:5319:27
22Tommy HöglundLånghundra IF1:00:35+30:1420:57
23Mats LiljaOK Enen1:01:21+31:0021:13
24Gunnar KvarnerudLänna IF1:03:06+32:4521:50
25Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF1:03:42+33:2122:02
26Bo WinanderJärfälla OK1:04:03+33:4222:09
27Folke BoströmOK Linné1:07:34+37:1323:22
Per ElfströmÅrsunda IFej start

D70

2 150 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta KlangLånghundra IF34:2115:58
2Margareta HagstedtVäsby OK34:27+0:0616:01
3Birgitta BillstamJärfälla OK42:30+8:0919:46
4Gun-Inger SahlbergLånghundra IF47:37+13:1622:08
5Ingrid JarlebringVäsby OK51:30+17:0923:57
6Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:02:44+28:2329:10
Birgitta NylundJärfälla OKej godkänd
Birgitta NorlinRimbo SOKej godkänd

H70

2 850 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SellgrenSigtuna OK31:2411:01
1Leif StrandbergGustavsbergs OK31:2411:01
3Tomas ÅhgrenLånghundra IF33:40+2:1611:48
4Per-Erik WåhlbergOK Linné36:36+5:1212:50
5Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben37:03+5:3913:00
6Torsten PetterssonLånghundra IF37:08+5:4413:01
7Lars JonassonJärfälla OK40:04+8:4014:03
8Mats TörngrenOK Linné40:43+9:1914:17
9Torbjörn TirénHellas Orientering43:18+11:5415:11
10Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb46:02+14:3816:09
11Per SundbergGävle OK46:07+14:4316:10
12Ulf SkogtjärnOK Linné47:14+15:5016:34
13Göran LarboAttunda OK47:15+15:5116:34
14Bengt FribergJärfälla OK47:24+16:0016:37
15Bertil HolmgrenGävle OK47:25+16:0116:38
16Yngve PerssonTierps SOK50:46+19:2217:48
17Torbjörn AtterbrandTierps SOK51:25+20:0118:02
18Anders EdlingOK Linné55:32+24:0819:29
19Leif NordinAttunda OK55:42+24:1819:32
20Bo WestlingHäverödals SK55:49+24:2519:35
21Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF56:48+25:2419:55
22Sören JohanssonSala OK59:18+27:5420:48
23Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK59:57+28:3321:02
24Karl-Göran GustafssonUpsala IF1:24:02+52:3829:29
Sören ErikssonLänna IFej godkänd
Jan Olov JonssonTierps SOKutgått
Hans NybergGävle OKutgått
Sven PihlEnköpings AIFej start
Sören WingeUpsala IFej start

D75

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK32:3616:18
2Caje JacobssonIF Thor42:56+10:2021:28
3Eva von HeijneSigtuna OK49:38+17:0224:49
4Birgitta ErikssonLänna IF51:20+18:4425:40
5Margaretha NyströmLänna IF56:28+23:5228:14
6Gunvor GranathNynäshamns OK1:07:28+34:5233:44
7Yvonne RoosAttunda OK1:11:35+38:5935:47
Margareta WallénTäby OKej start

H75

2 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK36:0113:17
2Thord RådbergOK Roslagen36:20+0:1913:24
3Staffan ElmhagenSöders-Tyresö43:45+7:4416:08
4Sven-Olov NorlinRimbo SOK44:09+8:0816:17
5Kurt BoströmOK Linné45:38+9:3716:50
6Lennart JanssonHäverödals SK46:31+10:3017:09
7Sven JacobssonIF Thor47:22+11:2117:28
8Leif LundquistEnebybergs IF52:09+16:0819:14
9Olov JanssonHäverödals SK1:05:57+29:5624:20
10Lars RoosAttunda OK1:13:25+37:2427:05
Bertil KarlssonOK Linnéej start

H80

2 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK35:3716:33
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK37:57+2:2017:39
3Ulf EskilssonOK Södertörn45:57+10:2021:22
4Sivert SöderbärgOK Roslagen1:00:44+25:0728:14
5Lars-Erik LindellVäsby OK1:02:26+26:4929:02
6Sven ErikssonOK Roslagen1:10:59+35:2233:00
Martin EngqvistUpsala IFej godkänd
Sigurd WallénTäby OKej godkänd
Karl Henrik LovangVästerbergslagens OLej godkänd
Stig RoosOK Linnéej start

H85

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge HåkanssonOK Linné47:1423:37
2Ragnar AnderssonHäverödals SK1:10:53+23:3935:26
Tage AbrahamssonRånäs OKej godkänd

Inskolning

1 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vanna BylundIF Thorfullföljt
Siri FlodbergOK Rodhenfullföljt
Elsa GrundbergRimbo SOKfullföljt
Ragnar GästvivarsOK Triangelnfullföljt
Sara HanssonOK Rodhenfullföljt
Isabelle JonssonKlubblösfullföljt
Tilde JäderOK Rodhenfullföljt
Astrid SelénKlubblösfullföljt
Antero SellingLänna IFfullföljt
Freja SöderbergTäby OKfullföljt
Kai UnnerudLånghundra IFfullföljt
Moa WegmüllerOK Rodhenfullföljt
Christian Jönsson UlateOK Triangelnej godkänd

U1

1 620 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis EklundOK Rodhen16:109:58
2Rufus ButlerLänna IF16:13+0:0310:00
3Jon Forsberg RundströmIFK Enskede16:28+0:1810:09
4Lukas TarandiIFK Lidingö SOK16:29+0:1910:10
5Teodore ButlerLänna IF17:26+1:1610:45
6Vidar LarssonIF Thor18:02+1:5211:07
7Folke ÅhlinLånghundra IF18:38+2:2811:30
8Liam De BoussardIFK Enskede19:05+2:5511:46
9Ella HallstenTäby OK19:24+3:1411:58
10Ludvig Fundberg MelängOK Rodhen20:19+4:0912:32
11Oskar LindIF Thor23:54+7:4414:45
12Lovisa FischerOK Linné27:09+10:5916:45
13Hugo PerssonIF Thor29:25+13:1518:09
14Hedvig AnderssonOK Linné33:21+17:1120:35
15Rebecka Fundberg MelängOK Rodhen37:30+21:2023:08
16Moa SundbergJärfälla OK38:05+21:5523:30

U2

1 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak StåhlbrandtRasbo IK20:2812:24
2Mathilda GustafssonIF Thor20:53+0:2512:39
3Viktor NordenholmIF Thor23:22+2:5414:09
4Aron LindbergOK Roslagen25:59+5:3115:44
5Alice JanssonOK Roslagen29:01+8:3317:35

Öppen motion 1

1 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SollenbergAttunda OK14:499:08
2Jonas JoelssonKlubblös16:27+1:3810:09
3Anja EkKlubblös25:14+10:2515:34
4Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK28:05+13:1617:20

Öppen motion 3

2 220 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira ForsströmOK Roslagen23:3710:38
2Sofia Ek-BerggrenKlubblös24:32+0:5511:03
3Sebastian FahlgrenKlubblös29:43+6:0613:23
4Nils EkKlubblös30:41+7:0413:49
5Maria SandbladKlubblös30:43+7:0613:50
6Anna Lantto- -35:31+11:5415:59
7Pauline BorgerSöderhamns OK35:39+12:0216:03
8Klara FischerOK Linné36:16+12:3916:20
9Arvid RundströmOK Ravinen36:38+13:0116:30
10Eva HagrotTäby OK39:22+15:4517:43
11Lena GilleOK Roslagen40:37+17:0018:17
12Luisa EngqvistUpsala IF41:08+17:3118:31
13Charlotta DambergIFK Lidingö SOK48:29+24:5221:50
14Bo RockJärfälla OK49:03+25:2622:05
Jessika FredrikssonKlubblösej godkänd
Erik HöglundTurebergs IFej godkänd
Viktor JanssonOK Roslagenutgått

Öppen motion 5

2 930 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevi EnglundLånghundra IF42:1514:25
2Samantha SaegerOK Linné43:35+1:2014:52
3Lenka ZatloukalovaTullinge SK44:13+1:5815:05
4Ann-Sofi SandvikAvesta OK54:53+12:3818:43
5Jonathan NordenholmIF Thor56:01+13:4619:07
6Cim HolmqvistOK Österåker58:27+16:1219:56
7Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:00:12+17:5720:32
8Bo EklundIF Thor1:05:25+23:1022:19
9Hans GustafssonIF Thor1:07:13+24:5822:56
10Stig-Göran MårtenssonGävle OK1:08:41+26:2623:26
11Sofia KarlssonOK Österåker1:12:11+29:5624:38
12Johanna WeissLånghundra IF1:12:36+30:2124:46
13Eva SchönquistOK Linné1:14:39+32:2425:28
14Isak SvedenmanKlubblös1:19:38+37:2327:10
15Per WretbladOK Linné1:23:43+41:2828:34
16Stefan PalmOK Roslagen1:24:55+42:4028:58
17Helene LindelavOK Roslagen1:27:40+45:2529:55
18Inger BorgOckelbo OK1:27:50+45:3529:58
19Moa ForssellLänna IF1:32:12+49:5731:28
20Kjerstin MarkstedtOK Södertörn1:34:16+52:0132:10
21Lena NorellAttunda OK1:37:18+55:0333:12
22Gunnel BalckIFK Enskede1:37:36+55:2133:18
23Anette NilssonOK Linné1:37:44+55:2933:21
24Kerstin BrobergOK Sänkan1:47:51+1:05:3636:48
25Viveka BollmarkOK Linné1:49:10+1:06:5537:15
26Jenny EjderfeltLänna IF1:52:34+1:10:1938:25
27Maria AhlbergNorbergs OK1:54:39+1:12:2439:07
Niklas HagbergKlubblösej godkänd
Katarina SellingLänna IFej godkänd
Jan BurellOK Enenej godkänd
Hampus PerssonOK Enenej godkänd
Anki HolmbergJärla Orienteringej godkänd
Per-Johan JanssonLänna IFej godkänd

Öppen motion 7

3 220 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Olov AnderssonSigtuna OK27:188:28
2Axel WrådheAttunda OK27:19+0:018:29
3Johan OhlströmIF Thor30:43+3:259:32
4Henrik SundblomRånäs OK31:28+4:109:46
5Johan BlomsterIF Thor32:34+5:1610:06
6Mirjam BucherIF Thor38:34+11:1611:58
7Carl WennertorpOK Linné39:03+11:4512:07
8Jonas LindellStigsökarna41:03+13:4512:44
9Hans HolmbergJärla Orientering41:56+14:3813:01
10Ulf IsacssonOK Linné42:08+14:5013:05
11Lernnart BjursäterSnättringe SK43:34+16:1613:31
12Per GrundbergRimbo SOK43:49+16:3113:36
13Anette SjöbergGävle OK43:50+16:3213:36
14Robert AlmLänna IF44:42+17:2413:52
15Fredrik OlssonTierps SOK48:17+20:5914:59
16Karin LindellIF Thor49:23+22:0515:20
17Lars PalmqvistJärfälla OK50:44+23:2615:45
18Kent BerggrenTullinge SK51:20+24:0215:56
19Ann-Sofie JemthIF Thor53:31+26:1316:37
20Gustav NordforsOK Enen53:54+26:3616:44
21Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL54:47+27:2917:00
22Johan KarlssonIF Thor55:05+27:4717:06
23Henrik WilmarIF Thor55:18+28:0017:10
24Gunnar SkärlénHaninge SOK56:07+28:4917:25
25Jon SundbergJärfälla OK56:17+28:5917:28
26Ann-Sofie EdenhamnLänna IF56:39+29:2117:35
27Staffan JacobssonOK Kroppefjäll56:57+29:3917:41
28Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin1:02:52+35:3419:31
29Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:04:02+36:4419:53
30Inger SörlénKlubblös1:04:07+36:4919:54
31Anne LöfgrenKlubblös1:04:42+37:2420:05
32Anna HolmströmTäby OK1:05:23+38:0520:18
33Anna MartinssonKarlssonStockholmspolisens IF O1:05:36+38:1820:22
34Stefan NorellAttunda OK1:09:39+42:2121:37
35Ulf AleniusIFK Lidingö SOK1:12:06+44:4822:23
36Monika PerssonOK Södertörn1:12:53+45:3522:38
37Karin HannrupIF Thor1:14:04+46:4623:00
38Karolina VessbyIF Thor1:15:10+47:5223:20
39Jan-Erik LarssonUpsala IF1:16:43+49:2523:49
40Stig LarssonLänna IF1:17:00+49:4223:54
41Clary BernerssonOK Enen1:23:21+56:0325:53
Birgitta LindellLånghundra IFej godkänd
Torbjörn KlangLänna IFej godkänd
Natascha MarxmeierIFK Lidingö SOKej godkänd
Catrine JohanssonVäsby OKej godkänd
Berit AslaksenJärfälla OKej godkänd
Jimmy LarssonIF Thorutgått

Öppen motion 8

4 380 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans Olof TarandiIFK Lidingö SOK31:167:08
2Ross SmithOK Linné34:40+3:247:54
3Johan LidströmOK Linné35:07+3:518:01
4Martin LarboIFK Lidingö SOK38:23+7:078:45
5Johan HameliusOK Linné39:34+8:189:02
6Juha LoenbergSkarpnäcks OL40:50+9:349:19
7Per Ove WallénTäby OK41:08+9:529:23
8Lisa CarlssonOK Linné42:28+11:129:41
9Björn HannrupIF Thor43:35+12:199:57
10Zdenek LiscinskyTullinge SK43:39+12:239:57
11Andreas AnderssonOK Roslagen44:24+13:0810:08
12Jonas NylundCentrum OK44:28+13:1210:09
13Örjan ÖsterKlubblös45:57+14:4110:29
14Roland JanssonOK Linné46:02+14:4610:30
15Håkan BrandbergLånghundra IF46:46+15:3010:40
16Louise JohanssonOK Roslagen47:04+15:4810:44
17Erik ViklundRånäs OK47:16+16:0010:47
18Linus HolmqvistOK Österåker47:48+16:3210:54
19Katrin SöderbergTäby OK48:16+17:0011:01
20Björn JohanssonOK Borgen48:40+17:2411:06
21Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK49:12+17:5611:13
22Andreas PerssonRasbo IK49:16+18:0011:14
23Per-Anders LindgrenSTOCKHOLM53:51+22:3512:17
24Mattias HolmgrenIF Thor53:52+22:3612:17
25Lena KaskOK Linné55:06+23:5012:34
26Magnus PerssonUppsala56:09+24:5312:49
27Jenny JohanssonValbo AIF57:08+25:5213:02
28Janne NilssonCentrum OK57:12+25:5613:03
29Anton GilleOK Roslagen57:57+26:4113:13
30Thomas NilssonStora Tuna OK57:59+26:4313:14
31Nils EklöwOK Södertörn59:49+28:3313:39
32Johan TirénSkogsluffarnas OK59:54+28:3813:40
33Per LjungHANINGE1:00:53+29:3713:54
34Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:01:55+30:3914:08
35Roger NilssonOK Linné1:04:38+33:2214:45
36Anna JanssonRånäs OK1:05:15+33:5914:53
37Andreas FischerOK Linné1:05:25+34:0914:56
38Anna KaskOK Linné1:13:35+42:1916:47
39Malin JanssonRånäs OK1:13:57+42:4116:53
39Jesper SundienKlubblös1:13:57+42:4116:53
41Mats BernerssonOK Enen1:28:31+57:1520:12
42Håkan WahlnäsOK Linné1:32:38+1:01:2221:08
43Staffan ThorellKlubblös1:36:44+1:05:2822:05
Ruhdi KarlssonVästerås SOKej godkänd
Mika NumminenOK Linnéej godkänd
Moa KjellstrandCentrum OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser