Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MtbO, OK Rodhen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, OK Rodhen
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: söndag 13 augusti 2017

D21

11 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK1:18:156:31
2Anna TidermanSnättringe SK1:21:13+2:586:46
3Alva JonssonLånghundra IF1:56:35+38:209:43

H21

15 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus MoodIFK Mora OK1:22:165:26
2Oskar NilssonVästerås SOK1:41:36+19:206:42

H16

8 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus AlbinssonIFK Enskede57:416:27
2Philip ForngrenTäby OK1:22:41+25:009:14

D14

5 520 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Mathilda KarlssonValbo AIFej start

H14

6 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto BalckTäby OK42:226:31
2Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK43:03+0:416:37
3Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK57:18+14:568:48

D12

3 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba StalandOK Linné1:17:4220:04

H12

3 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens FochsenWaxholms OK20:365:19
2Axel BalckTäby OK32:08+11:328:18

D10

3 130 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ellen HedinOK Linnéej start

H10

3 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar JonssonLånghundra IF20:476:38
2Anton StalandOK Linné25:28+4:418:08

D40

10 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin HellmanOK Linné1:07:096:27
2Åsa HedinOK Linné1:18:01+10:527:29
3Jessica SjöbergTullinge SK1:24:56+17:478:09
4Maria NorinGävle OK1:42:19+35:109:49
5Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:50:21+43:1210:36
Malin AlbinssonIFK Enskedeutgått

H40

15 140 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola SvärdHaninge SOK1:31:336:02
2Ronnie PetterssonHaninge SOK1:32:25+0:526:06
3Peter AlbinssonIFK Enskede1:33:36+2:036:10
4Patric De BoussardIFK Enskede1:35:55+4:226:20
5Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:38:43+7:106:31
6Erik FochsenWaxholms OK1:39:38+8:056:34
7Stefan P SvanströmOK Österåker1:43:28+11:556:50
8Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:45:18+13:456:57
9Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK1:46:03+14:307:00
10Fredrik StalandOK Linné1:48:19+16:467:09
11Stellan TäckOK Hammaren1:54:21+22:487:33
12Per MelanderIF Thor1:58:00+26:277:47
13Dennis SvenssonRasbo IK2:54:08+1:22:3511:30
Erik JonssonLånghundra IFej godkänd
Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OKutgått
Leif CelanderKristinehamns OKej start

D50

8 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika EngströmOK Kåre1:01:296:52
2Åsa BergströmTäby OK1:03:01+1:327:02
3Ingrid SvenssonFinspångs SOK1:22:05+20:369:10
Lisbeth CelanderKristinehamns OKej start

H50

11 990 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LeidevallDomnarvets GOIF1:07:005:35
2Kenneth SvenssonFinspångs SOK1:10:04+3:045:50
3Per CarlbergRånäs OK1:12:58+5:586:05
4Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:15:03+8:036:15
5Håkan LångLänna IF1:19:18+12:186:36
6Bo StrandOK Linné1:24:54+17:547:04
7Lars KarlssonValbo AIF1:29:26+22:267:27
8Lennarth KarlssonValbo AIF1:30:18+23:187:31
9Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:32:12+25:127:41
10Ove NäslundOK Roslagen1:33:20+26:207:47
11Johan BalckTäby OK1:57:36+50:369:48
Christer NorinJärfälla OKej godkänd

D60

6 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My RönnolsTäby OK51:267:54
2Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK1:07:09+15:4310:19

H60

10 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berth-Arne BengtssonLånghundra IF1:00:495:50
2Jan LindgrenOK Södertörn1:21:09+20:207:47
3Lars RönnolsTäby OK1:23:30+22:418:01
4Thomas ErikssonOK Södertörn1:43:20+42:319:55
Gunnar MunkteliusSurahammars SOKej godkänd
Mats GärlingStjärnhovs OK 65ej start

H70

6 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny HedlundOK Södertörn50:287:45
2Karl-Olof BorgOckelbo OK51:38+1:107:56
3Jan-Erik WibergJärla Orientering54:32+4:048:23
Kjell ErikssonInsjöns IF OKej start
Lars-Åke SjökvistVärend GN OLej start

Ö lång

15 140 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SjöbergTullinge SK1:42:126:45
2Joakim SkärlénHaninge SOK1:45:23+3:116:57
3Stefan StridValbo AIF1:49:50+7:387:15
4Peter DahlSol Tranås1:55:52+13:407:39
5Gabriel FogelsjööOK Älvsjö-Örby2:02:21+20:098:04
6Martin SkärlénHaninge SOK2:07:37+25:258:25
7Jan RisingerLånghundra IF2:11:09+28:578:39
Torbjörn BlomValbo AIFej godkänd
Torbjörn JohanssonIF Thorutgått

Ö mellan

10 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:09:426:41
2Marianne GustafssonIF Thor1:23:54+14:128:03
3Åsa StalandOK Linné1:50:06+40:2410:34
4Per AndénHässleholms OK1:51:28+41:4610:42
5Mattias SundstedtRasbo IK2:26:35+1:16:5314:04
Sten-Åke HolmbergSala OKej godkänd
Andreas PerssonRasbo IKutgått

Ö kort

5 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BlombergForsmarks IF43:377:54
2Cecilia ArvidsonOK Österåker53:43+10:069:43
3Vendela RundströmOK Ravinen1:14:13+30:3613:26
Richard SchandlOK Södertörnutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser