Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MtbO Rodhenloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO Rodhenloppet
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: lördag 4 november 2017

MTBO H17

12 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar MolariinOK Rodhen1:18:116:27
2Kennet KarlssonOK Rodhen1:18:136:27
3Jens WickbergForsa OK1:25:19+7:087:02
4Linn BylarsForsa OK1:25:20+7:077:02
5Anders AtterbrandOK Kåre1:34:34+16:237:48
6Jonas HolmgrenOK Hammaren1:35:03+16:527:50
7Stellan TäckOK Hammaren1:35:05+16:527:51
8Johan NymanForsa OK1:39:23+21:108:12
9Amy RankkaForsa OK1:39:26+21:158:12
10Pär-Eric KarlssonHäverödals SK1:40:42+22:298:18
11Jonas ChristerninHäverödals SK1:40:43+22:328:19
12Per JohanssonSurahammars SOK1:41:05+22:528:20
13Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:41:07+22:568:20
14Joachim LindströmOK Rodhen1:46:40+28:298:48
15Fredrik KarlssonOK Rodhen1:46:44+28:318:48
16Jörgen KällbergHäverödals SK1:47:01+28:508:50
17Tobias ErikssonHäverödals SK1:47:06+28:538:50
18Peter AlbinssonIFK Enskede1:54:58+36:459:29
19Martin KvarnefalkJärfälla OK1:55:02+36:519:29
20Dennis SvenssonRasbo IK2:36:59+1:18:4812:57
21Mattias SundstedtRasbo IK2:37:16+1:19:0312:59
Tobias AtterbrandVäsby OKej godkänd

MTBO D17

9 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva JonssonLånghundra IF1:34:1810:27
2Alva NyströmIF Thor1:34:1910:27

MTBO Mixed

9 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria KullsandUppsala Vasaloppsklubb1:24:119:19
2Per MellanderIF Thor1:24:169:20
3Niklas ReinholdssonIF Thor1:25:13+1:029:26
4Gunilla ReinholdssonIF Thor1:25:16+1:009:27
5Elvira BjörnbergVästerås SOK1:32:30+8:1910:15
6Daniel BjörnbergVästerås SOK1:32:31+8:1510:15
7Pia ThunmanOK Linné1:36:46+12:3510:43
8Dan ThunmanOK Linné1:36:57+12:4110:44

MTBO H50

9 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan KollbergEksjö SOK53:125:53
2Berth-Arne BengtssonLånghundra IF53:145:54
3Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK1:00:26+7:146:41
4Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK1:00:27+7:136:42
5Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK1:04:25+11:117:08
6Håkan LångLänna IF1:04:27+11:157:08
7Erik NylundJärfälla OK1:05:58+12:447:18
8Per NylundJärfälla OK1:06:01+12:497:19
Eero O NiemiSkogslöparnaej start
Lars SahlbergLeksands OKej start

MTBO D50

5 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica KollbergEksjö SOK51:228:49
2Katarina BengtssonLånghundra IF51:258:50

MTBO Öppen lång

12 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronnie PetterssonHaninge SOK1:45:128:41
2Anders BjörklundIFK Enskede2:00:09+14:579:55
3Gustav BjörklundIFK Enskede2:37:29+52:1713:00
Roger Horrsellklubblösutgått

MTBO Öppen mellan

9 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JonssonOK Rodhen1:03:417:03
2Stefan SundellJärla Orientering1:16:48+13:078:30
Hans OlsénSundbybergs IKej godkänd
Lars SahlbergLeksands OKutgått
Erik JonssonLånghundra IFej start

MTBO Öppen kort

5 820 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel Rudehill SundellJärla Orientering1:03:1110:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser