Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL-Skara

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL-Skara
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / IK Gandvik
Datum: tisdag 22 mars 2016

Långa

4 200 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SvenssonOK Skogsstjärnan33:277:57
2Ola HoltbringOK Amne35:188:24
3Alma WilhelmssonFalköpings AIK OK 36:268:40
4Stig JohanssonFalköpings AIK OK37:188:52
5Anders KäckMariestads FK37:468:59
6Anton PetterssonTibro OK37:478:59
7Owe TörnrothHjobygdens OK38:149:06
8Bertil KarlssonHjobygdens OK38:249:08
9Bo KlamfeltTibro OK39:469:28
10Jane JohanssonIstrums SK39:519:29
11Lars JohanssonOK Skogshjortarna40:079:33
12Vidar LövingTibro OK40:219:36
13Ove FlinkIK Albion40:339:39
14Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna41:339:53
15Bengt JohanssonOK Skogshjortarna41:359:54
16Christer OttossonOK P441:469:56
17Lars SvenssonTibro OK42:4210:10
18Kristina LarssonOK Klyftamo45:2310:48
19Lars FinbomOK Landehof45:3910:52
20Anders ThomassonUlricehamns OK46:4411:07
21Hans LarssonOK P448:5311:38
22Bernhard GrenaboHjobygdens OK49:1011:42
23Styrbjörn JanssonIF Hagen49:3611:48
24Torgny GrönlundLidköpings VSK50:4812:05
25Conny LjungbergVolvo52:1112:25
26Lars WahlströmIstrums SK59:0314:03
27Gunnar AnderssonIK Vista1:02:0314:46
Stig HjerpIstrums SKej godkänd
Karl-Evert SvenssonIF Hagenej godkänd
Sven-Erik SjöholmMullsjö SOKej godkänd

Mellan

3 600 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars Erik NilssonMariestads FK33:319:18
2Yngve AlvénIK Wilske37:4610:29
3Carl-Ch SchmiterlöwHjobygdens OK39:0210:50
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna39:4611:02
5Bengt Åke AnderssonOK Amne40:3611:16
6Lars-Erik LarssonOK Amne41:0211:23
7Håkan LööfMariestads FK41:0311:24
8Christer SvenssonTibro OK44:0112:13
9Tommy HoltbringOK Amne44:1412:17
10Sune GustavssonTibro OK44:2412:20
11Göran RubendahlOK Skogshjortarna44:3912:24
12Andrew HeapIK Wilske44:5112:27
13Ulla HöökOK Klyftamo45:1012:32
14Peter FogelströmMariestads FK45:1512:34
15Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan45:3112:38
16Kajsa TofténHjobygdens OK47:0113:03
17Aina SvenssonTibro OK47:2113:09
18Kent CarlgrenOK Skogshjortarna48:5013:33
19Birgitta KarlssonRyda SK48:5613:35
20Bert ThorssonRyda SK49:5513:51
21Sören HaglundOK Kullingshof50:0913:55
22Anders NilssonIstrums SK50:4214:05
23Kurt FredrixonOK Skogshjortarna50:4714:06
24Karl BergstrandHjobygdens OK50:4814:06
25Reits HallOK Amne51:3914:20
26Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan51:4414:22
27Karin TorstenssonFalköpings AIK OK51:5914:26
28Kenneth MörkIK Wilske53:0414:44
29Bertil WiklundIK Wilske54:4915:13
30Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:00:1616:44
31K-E JohanssonIstrums SK1:01:0816:58
32Ingemar ÖbergOK Kullingshof1:02:3417:22
33Kristina JohanssonMullsjö SOK1:04:3017:55
34Conny LöfvingTibro OK1:09:2019:15
35Stig BengtssonOK Amne1:30:4925:13
Anita NordbergOK Klyftamoej godkänd
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd
Conny HallbergTibro OKej godkänd

Korta

2 800 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans G BernhardMariestads FK30:0110:43
2Roland NilssonFalköpings AIK OK33:0211:47
3P-O JohanssonOK Klyftamo33:3011:57
4Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK33:5712:07
5Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK34:0812:11
6Christer LundbergOK P434:5212:27
7Regor NiklassonIK Albion35:0412:31
8Gert JohanssonIstrums SK35:2812:40
9Conny SvanFrämmestads IK35:3812:43
10Barbro WahlströmIstrums SK35:4812:47
11Harry SundbergOK Klyftamo36:4213:06
12Börje SundbergIK Albion37:0913:16
13Britt-Marie RydbergIstrums SK38:0713:36
14Karl-Inge KarlssonIstrums SK38:1013:37
15Willy FribergLidköpings VSK38:5413:53
16Kjell PerssonMariestads FK39:1514:01
17Monica NIklassonIK Albion39:2614:05
18Lennart KrantzOK Klyftamo39:2714:05
19Barbro AnderssonOK Skogshjortarna39:3214:07
20Bengt ÅkerströmSOK Träff39:3714:08
21Jonny AspT2 IF40:2614:26
22Gunnar WassIF Hagen41:2214:46
23Jan ElfsbergFalköpings AIK OK41:2514:47
24Bernt OlssonOK Klyftamo41:2714:48
25Sture BertilssonOK Klyftamo41:4914:56
26Åke HermanssonRyda SK41:5714:58
27Lars SennbergTibro OK42:0115:00
28Mats JohanssonLidköpings VSK43:0015:21
29Birgit CarlssonMariestads FK43:3415:33
30Ove ErikssonLidköpings VSK43:4015:35
31Sune HagströmIstrums SK43:4215:36
32Kerstin HagströmIstrums SK44:3015:53
33Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK44:5316:01
34Anita PehrsonIstrums SK45:2916:14
35Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK46:2016:32
36Lisbet JohanssonOK Skogshjortarna48:3217:20
37Lennart GustavssonHjobygdens OK48:4717:25
38Ulf NyströmLidköpings VSK50:1217:55
39Hans TofténHjobygdens OK51:1118:16
40Rune BrandshageIK Gandvik51:1418:17
41Per GustavssonOK Klyftamo59:0521:06
42Linnea KarlssonOK Skogsstjärnan1:18:4628:07
Hans AndréIF Hagenej godkänd

Kort Kort

2 200 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland LagerstedtTibro OK30:2313:48
2Bibbi AppelgrenMariestads FK35:0915:58
3Sven-Erik AnderssonFalköpings AIK OK36:1216:27
4Stig SahlIF Hagen36:5016:44
5Anne-Catrine PerssonMariestads FK39:2317:54
6Stig GustafssonIF Hagen40:3118:25
7Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK40:4318:30
8Lars ErikssonOK Klyftamo41:0718:41
9Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK41:1618:45
10Lennart WetterstadFalköpings AIK OK41:3218:52
11Ulla ÖhrströmOK Amne41:4518:58
12Sven ErikssonOK Skogsstjärnan42:0019:05
13Nils HenrikssonIK Albion42:4019:23
14Kjell Åke IsakssonOK Skogshjortarna43:1219:38
15Tord LöövOK Klyftamo46:4121:13
16Olle EimerssonLidköpings VSK50:1322:49
17Lars HedbergOK Klyftamo50:3923:01
18Ylva JanssonIF Hagen50:5723:09
19Margit RybergOK Klyftamo51:4423:30
20Britta SahlIF Hagen52:3023:51
21Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan54:2824:45
22Birgitta GustafssonOK Klyftamo56:2725:39
23Sven-Åke SvenssonOK Klyftamo1:03:2128:47
24Lars LångOK Klyftamo1:07:0930:31
25Kerstin SvenssonTibro OK1:32:1841:57
26Välj namnIK Albionej godkänd
Bo-Göran GustavssonOK Klyftamoej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser