Officiell resultatlista för Swedish League, #4, lång (WRE), För-SM med publiktävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #4, lång (WRE), För-SM med publiktävling
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: söndag 23 april 2017

W21 Elite

11 760 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena JanssonOK Ravinen1:22:457:02
2Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:23:14+0:297:04
3Natalia GemperleAlfta-Ösa OK1:26:16+3:317:20
4Karolin OhlssonJärla Orientering1:26:30+3:457:21
5Emma JohanssonDomnarvets GOIF1:28:47+6:027:32
6Lisa RisbyOK Kåre1:31:54+9:097:48
7Lilian ForsgrenOK Tisaren1:32:08+9:237:50
8Sara HagströmIFK Göteborg1:32:16+9:317:50
9Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:32:51+10:067:53
10Tatyana RiabkinaHellas Orientering1:33:54+11:097:59
11Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:33:55+11:107:59
12Ursula KadanOK Pan-Kristianstad1:34:01+11:167:59
13Vendula HorčičkováSödertälje-Nykvarn OF1:34:12+11:278:00
14Alva OlssonLinköpings OK1:35:32+12:478:07
15Sara SjökvistJärla Orientering1:35:40+12:558:08
16Kristin LöfgrenIFK Mora OK1:36:07+13:228:10
16Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK1:36:07+13:228:10
18Galina VinogradovaAlfta-Ösa OK1:36:15+13:308:11
19Johanna ÖbergOK Linné1:36:46+14:018:13
20Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:36:52+14:078:14
21Sara EskilssonAlfta-Ösa OK1:38:29+15:448:22
22Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:38:53+16:088:24
23Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:39:50+17:058:29
24Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:40:02+17:178:30
25Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:41:03+18:188:35
26Josefin TjernlundOK Tisaren1:41:42+18:578:38
27Tilda JohanssonOK Orion1:43:55+21:108:50
28Frida SandbergStora Tuna OK1:44:37+21:528:53
29Lovisa PerssonOK Tisaren1:44:41+21:568:54
30Amanda HanssonBredaryds SOK1:44:47+22:028:54
31Ellinor TjernlundOK Tisaren1:45:08+22:238:56
32Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:46:01+23:169:00
33Magdalena OlssonStora Tuna OK1:46:02+23:179:00
34Irina NybergAlfta-Ösa OK1:46:19+23:349:02
35Andrea SvenssonOK Tisaren1:46:48+24:039:04
36Anja ArbterEksjö SOK1:51:28+28:439:28
37Ellinor ErikssonOK Tisaren1:51:32+28:479:29 Ladda ner rutt i gpx-format
38Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF1:52:25+29:409:33
39Annika BjörkOK Linné1:52:55+30:109:36
40Carina PolzerSportunion Klagenfurt1:53:00+30:159:36
41Inna SomovaHellas Orientering1:53:04+30:199:36
42Olena  PitirimovaOK Orion1:53:55+31:109:41
43Elin ClassonOK Orinto1:53:57+31:129:41
44Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad1:54:18+31:339:43
45Moa PetterssonKarlskrona SOK1:55:18+32:339:48
46Kate MorrisonOK Linné1:55:30+32:459:49
47Therese KlintbergLinköpings OK1:56:21+33:369:53
48Louise MarkstedtOK Södertörn1:56:33+33:489:54
49Linda LindkvistLeksands OK1:57:48+35:0310:01
50Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:58:15+35:3010:03
51Louise LundgrenVäxjö OK1:59:08+36:2310:07
52Anika GassnerLånghundra IF1:59:23+36:3810:09
53Alona SukharevskaOK Ravinen1:59:30+36:4510:09
54Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:59:52+37:0710:11
55Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad2:02:43+39:5810:26
56Pia OlssonOK Pan-Kristianstad2:02:58+40:1310:27
57Galina RibediucHellas Orientering2:05:56+43:1110:42
58Annika CarlbergSundsvalls OK2:06:11+43:2610:43
59Rebecka HeinrupTullinge SK2:07:28+44:4310:50
60Maria Von SchmalenséeAttunda OK2:07:30+44:4510:50
61Emelie EklöfLunds OK2:08:12+45:2710:54
62Hanna KorhonenOK Ravinen2:11:43+48:5811:12
63Annie LennartssonSkåneslättens OL2:17:36+54:5111:42
64Alicia FribergFalköpings AIK OK2:22:36+59:5112:07
Sanna SkoogKils OKej godkänd
Laura RamsteinNTNUIej godkänd
Elin MånssonIFK Göteborgej godkänd
Filippa JohanssonJönköpings OKej start
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej start
Marion AebiOK Tisarenej start
Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OFåterbud
Rebecka NylinOK Tisarenåterbud
Amilia BjörklundSävedalens AIKåterbud

M21 Elite 1

14 520 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:28:326:05
2Johan RunessonTampereen Pyrintö1:29:13+0:416:08
3William LindMalungs OK Skogsmårdarna1:30:29+1:576:13
4Eskil KinnebergIFK Göteborg1:30:41+2:096:14
5Albin RidefeltOK Linné1:30:46+2:146:15
6Fredrik BakkmanIFK Göteborg1:31:56+3:246:19
7Andreu Blanes ReigSödertälje-Nykvarn OF1:32:43+4:116:23
8Gustav BergmanOK Ravinen1:33:15+4:436:25
9Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad1:33:16+4:446:25
10Max Peter BejmerIFK Göteborg1:33:22+4:506:25
11Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:33:59+5:276:28
12Oskar SjöbergOK Linné1:34:27+5:556:30
13Joakim SvenskStora Tuna OK1:34:37+6:056:30
14Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF1:35:07+6:356:33
15Denys ShcherbakovRonneby OK1:36:41+8:096:39
16Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:37:12+8:406:41
17Anton SjökvistStora Tuna OK1:37:44+9:126:43
18Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg1:38:09+9:376:45
19Emil SvenskStora Tuna OK1:38:21+9:496:46
20Marcus MillegårdSävedalens AIK1:38:22+9:506:46
21Jens WängdahlNyköpings OK1:38:44+10:126:47
22Robert MerlLillomarka OL1:39:24+10:526:50
23Olof SandgrenOK Orion1:40:34+12:026:55
24Johan HögstrandIFK Göteborg1:41:04+12:326:57
25Karl WalheimÄrla IF1:41:57+13:257:01
26Rudolfs ZernisÄrla IF1:42:09+13:377:02
27Erik ClassonOK Orinto1:43:24+14:527:07
28Rasmus ElmelidLinköpings OK1:44:33+16:017:12
29Mathias PeterSödertälje-Nykvarn OF1:44:39+16:077:12
30Petter ErikssonÄrla IF1:44:58+16:267:13
31Erik AnderssonOK Orion1:46:34+18:027:20
32Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:47:07+18:357:22
33Mattias MillingerJärla Orientering1:48:43+20:117:29
34Emil GranqvistOK Ravinen1:49:16+20:447:31
35Jens RönnolsJärla Orientering1:49:37+21:057:32
36Andreas BerganderEksjö SOK1:49:39+21:077:33
37Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:50:41+22:097:37
38Ivan KuchmenkoJärla Orientering1:50:49+22:177:37
39Matthias ReinerOK Hammaren1:50:59+22:277:38
40Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:51:26+22:547:40
41Markus LangStora Tuna OK1:52:45+24:137:45
42Xander BergerOK Pan-Kristianstad1:52:52+24:207:46
43Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:53:01+24:297:47
44Vitaliy GichkoSävedalens AIK1:55:18+26:467:56
45Martin HederskogIFK Umeå1:56:27+27:558:01
46Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:56:42+28:108:02
47Oskar LeinonenOK Kolmården1:57:15+28:438:04
48Rasmus Rörholt TheisenIFK Lidingö SOK1:57:39+29:078:06
49Oskar LundqvistOK Orion1:59:20+30:488:13
50Filip WadstenHalden SK2:01:59+33:278:24
51Henrik TostebergLinköpings OK2:11:16+42:449:02
Göran WinbladRehns BKej godkänd
Simon JakobssonLånghundra IFej godkänd
Pontus PeterssonOK Orionej godkänd
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Jesper SjögrenHestra IFej godkänd
Miloš NykodýmOK Linnéej godkänd
Artem PanchenkoIFK Mora OKej godkänd
Andrey SalinSävedalens AIKej godkänd
Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej start
Matthias GroellOK Hammarenej start
Olle KaleredOK Denselnåterbud
Gustav HindérOK Tisarenåterbud
Oskar DanielsAttunda OKåterbud
Sergey FedatsenkaSävedalens AIKåterbud
Johan TörnrothHestra IFåterbud
Martin AhlbergerHestra IFåterbud
Helmut GremmelLillomarka OLåterbud
Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarnaåterbud
Rassmus AnderssonOK Linnéåterbud

D20 Elit

8 410 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FastEksjö SOK1:12:388:38
2Linnéa GolsäterEksjö SOK1:14:43+2:058:53
3Emma HagrotTäby OK1:15:43+3:059:00
4Lisa JohanssonOK Tranan1:17:28+4:509:12
5Myrra CarlssonOK Orion1:18:15+5:379:18
6Emma PetterssonOK Roxen1:18:21+5:439:18
7Ekaterina RyazanovaRehns BK1:18:37+5:599:20
8Hanna HugossonSundsvalls OK1:19:47+7:099:29
9Anna DvorianskaiaHellas Orientering1:19:52+7:149:29
10Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:20:52+8:149:36
11Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:21:16+8:389:39
12Rebecca WaldenfjordJärfälla OK1:22:39+10:019:49
13Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:22:47+10:099:50
14Hanna HänströmOK Ravinen1:23:00+10:229:52
15Sara KindlundOK Tranan1:23:02+10:249:52
16Emma HelmerssonVästerås SOK1:23:09+10:319:53
17Moa HanssonBredaryds SOK1:24:34+11:5610:03
18Amanda BerggrenTullinge SK1:25:43+13:0510:11
19Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:26:04+13:2610:14
20Johanna HagströmFalköpings AIK OK1:26:14+13:3610:15
21Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna1:26:54+14:1610:19
22Amelia SkalbergBredaryds SOK1:27:45+15:0710:26
23Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:27:53+15:1510:26
24Tone AlbrektssonOK Ravinen1:28:23+15:4510:30
25Josefin ErlandssonOK Milan1:28:44+16:0610:33
26Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna1:28:48+16:1010:33
27Jonna JungåkerSundsvalls OK1:30:29+17:5110:45
28Agnes WesterbergTrollhättans SOK1:31:12+18:3410:50
29Gabriella S BerganderEksjö SOK1:32:03+19:2510:56
30Heini RintanenEksjö SOK1:32:40+20:0211:01
31Ronja BjörklundOK Kåre1:35:21+22:4311:20
32Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:37:27+24:4911:35
33Maria ErikssonEds SK1:39:23+26:4511:49
34Kajsa MattssonOK Kåre1:40:20+27:4211:55
35Erica ErikssonHjärnarps OL1:40:53+28:1511:59
36Emma NilssonOK Tranan1:41:12+28:3412:01
37Sandra NäslundVästerås SOK1:43:03+30:2512:15
38Erica EdmanRehns BK1:45:25+32:4712:32
39Alice AronengHestra IF1:46:50+34:1212:42
40Klara ElmbladBredaryds SOK1:48:39+36:0112:55
41Julia ErikssonOK Kolmården1:50:25+37:4713:07
42Emma BengtssonÅrsunda IF1:54:57+42:1913:40
43Stina ErikssonJönköpings OK1:56:17+43:3913:49
44Saga SanderOK Milan1:58:06+45:2814:02
45Maria TymoshchukSävedalens AIK2:00:47+48:0914:21
46Emma KindbomIF Hagen2:02:25+49:4714:33
47Matilda MelénOK Kåre2:16:29+1:03:5116:13
Hanna RöstinOK Ravinenej godkänd
Johanna HenrikssonOK Tisarenej start
Elsa AnderssonBredaryds SOKej start
Matilda ErikssonVästerbergslagens OLej start
Johanna Börjesson ErikssonStorviks IFej start
Klara DjerfLerums SOKåterbud
Frida JunegardTullinge SKåterbud
Line CederbergOK Pan-Kristianstadåterbud
Stina NordinSundsvalls OKåterbud

H20 Elit

10 460 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK1:07:356:27
2Simon HectorSnättringe SK1:08:54+1:196:35
3Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:10:31+2:566:44
4Andreas UllerKils OK1:10:59+3:246:47
5Filip JacobssonOK Tisaren1:11:10+3:356:48
6Anton ForsbergLånghundra IF1:11:41+4:066:51
7Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:12:54+5:196:58
8Jesper SvenskStora Tuna OK1:13:09+5:346:59
9Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:13:28+5:537:01
10Henrik JohannessonRonneby OK1:13:29+5:547:01
11Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:13:38+6:037:02
12Simon LarssonOK Hällen1:14:33+6:587:07
13Lucas SundbladEksjö SOK1:14:42+7:077:08
14Ola AnderssonOK Orion1:14:57+7:227:09
15Albin LillieströmOK Roxen1:15:32+7:577:13
16Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:16:05+8:307:16
17Oliwer LundbergOK Bävern1:17:12+9:377:22
18Ville JohanssonOK Kolmården1:17:42+10:077:25
19Viktor WassénVänersborgs SK1:21:19+13:447:46
20Mattis HallbergIK Uven1:21:25+13:507:47
21Nils Hammaräng GripOK Orion1:21:32+13:577:47
22Olle AnderssonTullinge SK1:22:34+14:597:53
23Oskar LindEksjö SOK1:22:40+15:057:54
24Olle NilssonOK Linné1:22:57+15:227:55
25Arvid ClaessonJönköpings OK1:23:29+15:547:58
26Fryderyk PryjmaRehns BK1:23:43+16:088:00 Ladda ner rutt i gpx-format
27Johannes RidefeltOK Linné1:23:55+16:208:01
28Hugo DahlbergHaninge SOK1:25:01+17:268:07
29Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:26:34+18:598:16
30Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:27:51+20:168:23
31Edvin CarlssonMarkbygdens OK1:28:21+20:468:26
32Waldemar AnderssonLånghundra IF1:28:29+20:548:27
33Egil MorastHaninge SOK1:28:31+20:568:27
34Douglas Fransson LeeOK Alehof1:29:16+21:418:32
35Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:29:46+22:118:34
36Fritjof AxelssonFK Göingarna1:32:25+24:508:50
37Otto StuhlhoferOK Landehof1:32:27+24:528:50
38Tuve MöllerOK Linné1:33:35+26:008:56
39Isak PrellnerSkåneslättens OL1:33:38+26:038:57
40Evgenij ZhahovskijSävedalens AIK1:35:32+27:579:07
41Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:35:44+28:099:09
42David RisbergKils OK1:35:53+28:189:10
43John GunnarssonSurahammars SOK1:36:18+28:439:12
44Andreas PerssonOK Hammaren1:36:40+29:059:14
45Eric RosjöJönköpings OK1:37:02+29:279:16
46Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:38:14+30:399:23
47Adam ThellsénOK Roxen1:38:45+31:109:26
48Joakim SkärlénHaninge SOK1:39:54+32:199:33
49Fredrik JohanssonOK Nackhe1:40:14+32:399:34
50Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:40:17+32:429:35
51Alfred LönnVästerås SOK1:43:23+35:489:53
52Albin AnderssonOK Ravinen1:43:33+35:589:53
53Rasmus MöllerArboga OK1:43:45+36:109:55
54Erik OlssonGävle OK1:47:19+39:4410:15
55Christian RedtzerAttunda OK1:48:41+41:0610:23
56Eric JanssonOK Tranan1:48:44+41:0910:23
57Hugo ThunbergOK Alehof1:51:09+43:3410:37
58Adam SegerslättSkåneslättens OL1:54:09+46:3410:54
59Ludwig BergfalkJärfälla OK1:55:19+47:4411:01
60Jesper VikmanOK Nolaskogsarna1:56:19+48:4411:07
61Pontus LindblomOK Roxen1:59:07+51:3211:23
62Mårten OlssonGävle OK1:59:57+52:2211:28
63Pontus ErlandssonSOK Viljan2:06:17+58:4212:04
64Christopher WilestedtAttunda OK2:06:40+59:0512:06
65Oliver MalmkvistJönköpings OK2:15:26+1:07:5112:56
Lucas NorrmanAttunda OKej godkänd
Tim OlssonBrattås CKej godkänd
Rasmus LundbergOK Bävernej godkänd
Filip KarlssonIF Hagenej godkänd
Daniel Carlson BjernaldOK Linnéej godkänd
Victor ImarkTullinge SKej godkänd
Lukas LundgrenVäxjö OKej godkänd
Henrik HamreforsVästerås SOKej start
Anton NovichenkoSävedalens AIKej start
Amadeus HanssonGotlands Bro OKej start
André AnderssonOK Kåreej start
Linus BacklundOK Södertörnåterbud
Victor HelgessonHestra IFåterbud
Johan PerssonAttunda OKåterbud
Jonas GustafssonOK Kåreåterbud
Olle JosarpOK Tisarenåterbud
Rickard DjerfTibro OKåterbud

D18 Elit

6 530 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL58:559:01
2Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre1:00:14+1:199:13
3Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan1:00:42+1:479:17
4Ellen KallerbäckOK Orion1:01:01+2:069:20
5Jenny WegebroSundsvalls OK1:01:47+2:529:27
6Irmalinn NilssonHärlövs IF1:02:40+3:459:35
7Nika KalininaHellas Orientering1:02:46+3:519:36
8Julia RajanIFK Lidingö SOK1:03:52+4:579:46
9Hanna KjellinForsa OK1:05:01+6:069:57
10Johanna NilssonKungälvs OK1:05:57+7:0210:05
11Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:06:37+7:4210:12
12Frida HectorSnättringe SK1:06:41+7:4610:12
13Tova HermodssonLunds OK1:08:18+9:2310:27
14Vilma KarlssonSnättringe SK1:09:22+10:2710:37
15Tove EkströmLinköpings OK1:09:41+10:4610:40
16Emelie JonassonForsa OK1:10:14+11:1910:45
17Fanny SundbladEksjö SOK1:10:41+11:4610:49
18Elsa HolmgårdKils OK1:11:02+12:0710:52
19Sofia JohanssonOK Skärmen1:11:28+12:3310:56
20Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad1:12:03+13:0811:02
21Alva RingiOK Kåre1:12:18+13:2311:04
22Lina SvärdIF Thor1:12:35+13:4011:06
23Siri SuterEksjö SOK1:12:44+13:4911:08
24Tindra HjortFalköpings AIK OK1:13:26+14:3111:14
25Ebba HjertbergHestra IF1:14:35+15:4011:25
26Kajsa RaskKungälvs OK1:15:00+16:0511:29
27Ellen WahlbomOK Orion1:15:07+16:1211:30
28Moa WestbladOK Ravinen1:15:30+16:3511:33
29Ella PalmIK Hakarpspojkarna1:15:48+16:5311:36
30Selma MoqvistLerums SOK1:15:55+17:0011:37
31Elin SvenssonOK Älme1:16:00+17:0511:38
32Lotten KindlundhFK Finn1:16:03+17:0811:38
33Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:16:33+17:3811:43
34Maja KindlundOK Tranan1:16:50+17:5511:45
35Emelie KarlssonOK Landehof1:17:17+18:2211:50
36Ronja JungåkerOK Kåre1:17:22+18:2711:50
37Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:17:30+18:3511:52
38Linda RennerOK Södertörn1:17:36+18:4111:53
39Stina JohanssonOK Bävern1:19:23+20:2812:09
40Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:19:25+20:3012:09
41Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:19:40+20:4512:12
42Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:20:16+21:2112:17
43Elin WihlborgOK Gynge1:20:54+21:5912:23
44Lotten SandénOK Södertörn1:21:01+22:0612:24
45Lovisa BlomgrenSOK Aneby1:22:45+23:5012:40
46Emma NordbergOK Tranan1:23:07+24:1212:43
47Klara AxelssonMarkbygdens OK1:23:10+24:1512:44
48Hanna BoquistIK Uven1:23:51+24:5612:50
49Ella AnderssonOK Södertörn1:24:27+25:3212:55
50Linnea HanssonOK Roxen1:25:38+26:4313:06
51Sofia ZillingOK Södertörn1:33:29+34:3414:18
52Tove FlodmanOK Hammaren1:34:31+35:3614:28
53Ebba JensenSkåneslättens OL1:39:10+40:1515:11
54Malva EvebornOK Roxen1:50:06+51:1116:51
55Isabella LagoGöteborg-Majorna OK1:59:18+1:00:2318:16
Elina HansonKungälvs OKej godkänd
Emma BlixtOK Hammarenej godkänd
Ella SjöbergTullinge SKej godkänd
Sandra BoströmOK Linnéej godkänd
Hanna LagerbergOK Södertörnej godkänd
Tove PetterssonOK Roxenej godkänd
Klara AnderssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Lisa BörnstedtKungälvs OKej start
Sofia KlassonHestra IFej start
Linnea DagsbergOK Orionej start
Emma HållströmGävle OKej start
Elsa LindeblomHestra IFej start
Tilda MarmelidOK Roxenåterbud
Tuva NikolaussonSvaide Roma SOKåterbud
Frida JohanssonOK Djerfåterbud
Lisa BerggrenOK Kolmårdenåterbud

H18 Elit 1

8 760 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK58:226:39
2Jonas AnderssonOK Roxen1:00:39+2:176:55
3August MollénOK Denseln1:02:26+4:047:07
4Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:03:14+4:527:13
5Erik HerneOK Ravinen1:03:28+5:067:14
6Albin AnderssonTullinge SK1:04:26+6:047:21
7Lukas OlmKils OK1:04:39+6:177:22
8Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:05:16+6:547:27
9Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:05:56+7:347:31
10Emil KarlssonHestra IF1:06:12+7:507:33
11Axel ElmbladBredaryds SOK1:06:41+8:197:36
12Hugo LillieströmOK Roxen1:07:05+8:437:39
13Felix AxelssonMarkbygdens OK1:07:27+9:057:41
14Axel GranqvistOK Ravinen1:07:58+9:367:45
15Joar HertinIK Hakarpspojkarna1:07:59+9:377:45
16Georg EklöwOK Södertörn1:08:25+10:037:48
17Filip TrofastBredaryds SOK1:09:28+11:067:55
18Eskil TryggöTrollhättans SOK1:09:36+11:147:56
19Emil PetterssonKarlskrona SOK1:10:19+11:578:01
20Oskar EdvardssonJärfälla OK1:10:40+12:188:04
21Samuel PihlströmOK Landehof1:10:49+12:278:05
22Philip CarlssonNyköpings OK1:10:59+12:378:06
23Elias TidevallSkogsluffarnas OK1:11:20+12:588:08
24Carl JosefssonSävedalens AIK1:11:26+13:048:09
25Carl CarlssonNyköpings OK1:11:44+13:228:11
26Olle GrywenzOK Linné1:12:14+13:528:14
27Marcus CarlssonIF Hagen1:12:22+14:008:15
28Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:12:23+14:018:15
29William LundstedtMullsjö SOK1:12:56+14:348:19
30Andreas JonssonOK Orion1:13:27+15:058:23
31Benjamin SturekSOK Viljan1:13:34+15:128:23
32Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:13:44+15:228:25
33Felix PerssonHaninge SOK1:14:25+16:038:29
34Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:15:42+17:208:38
35Filip RosjöJönköpings OK1:17:01+18:398:47
36Isak HertinIK Hakarpspojkarna1:17:30+19:088:50
37Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:17:52+19:308:53
38Simon FriskGustavsbergs OK1:18:00+19:388:54
39Olle HedmanIF Hagen1:18:16+19:548:56
40Leo JohanssonOK Kolmården1:18:43+20:218:59
41Axel OlssonIF Hagen1:19:13+20:519:02
42Jonathan UllerKils OK1:19:37+21:159:05
43Oscar StombergIF Hagen1:20:07+21:459:08
44Albin AlsiöIF Hagen1:20:45+22:239:13
45Erik VinbladKarlskrona SOK1:20:53+22:319:13
46Edvin NordströmTäby OK1:21:08+22:469:15
47Victor HanssonJönköpings OK1:21:14+22:529:16
48Gustav OlssonTorsås OK1:21:42+23:209:19
49Martin LammFrölunda OL1:22:22+24:009:24
50Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:22:33+24:119:25
51Walter LagerhällRehns BK1:22:49+24:279:27
52Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:23:51+25:299:34
53Gunnar EngströmLinköpings OK1:24:44+26:229:40
54Emil GrehnOK Rodhen1:24:48+26:269:40
55Olof SkoglundKils OK1:24:56+26:349:41
56Ivar Lidström LauriSnättringe SK1:25:24+27:029:44
57Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna1:26:04+27:429:49
58Carl HolmbergIF Hagen1:26:20+27:589:51
59Algot NajvikOK Pan-Kristianstad1:26:35+28:139:53
60Loke ÖstangårdGamleby OK1:26:39+28:179:53
61Gabriel SturessonLerums SOK1:26:49+28:279:54
62Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:28:01+29:3910:02
63Hampus NyströmIF Hagen1:30:12+31:5010:17
Olle SörqvistMarkbygdens OKej godkänd
John LarssonRånäs OKej start
William NilssonNyköpings OKåterbud
Hugo DalhammerOK Roxenåterbud
Axel HalvarssonKarlskrona SOKåterbud
Emanuel HerberthsonLinköpings OKåterbud
Ludvig EkNyköpings OKåterbud

M21 Elite 2

13 700 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:36:417:03
2Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering1:39:39+2:587:16
3Jakob AnderssonOK Linné1:44:55+8:147:39
4Daniel NilssonNyköpings OK1:45:45+9:047:43
5Mikael AnderssonOK Kolmården1:47:08+10:277:49
6Ludvig ErikssonKils OK1:47:45+11:047:51
7Leonas MockunasHellas Orientering1:49:47+13:068:00
8Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:51:49+15:088:09
9Maxime BonneauLinköpings OK1:51:50+15:098:09
10Anton HallorOK Tisaren1:51:53+15:128:10
11Viktor AntonssonEksjö SOK1:56:02+19:218:28
12Johan WikströmSävedalens AIK1:58:04+21:238:37
13Jacob LindstamOK Ravinen1:58:30+21:498:38
14Henrik EklundVäxjö OK1:59:28+22:478:43
15Jakob PauserOK Hammaren1:59:47+23:068:44
16Martin ŠmelíkHellas Orientering2:02:22+25:418:55
17Samuel HedlundLånghundra IF2:05:49+29:089:11
18Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK2:09:42+33:019:28
19Jonas AnderssonStora Tuna OK2:13:04+36:239:42
20Jonathan KarlssonOK Tisaren2:13:27+36:469:44
21Karl EngesAttunda OK2:17:08+40:2710:00
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Adam GeorgssonKarlskrona SOKej godkänd
Assar HellströmOK Ravinenej godkänd
Tomas ReibringNyköpings OKej godkänd
Kevin StåhlOK Hammarenej godkänd
Anton SundinSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Philip PerssonOK Orionej start
Anton LifRehns BKej start

H18 Elit 2

8 210 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias AnderssonOK Norrvirdarna1:12:418:51
2Jonathan JylltorpLinköpings OK1:16:46+4:059:21
3Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:16:52+4:119:21
4Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:18:06+5:259:30
5Joel KarnehedOK Roxen1:18:55+6:149:36
6Axel BlomFrölunda OL1:22:54+10:1310:05
7Daniel HellbergLunds OK1:24:24+11:4310:16
8Mattias KallhaugeSnättringe SK1:26:18+13:3710:30
9Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna1:27:58+15:1710:42
10Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:28:56+16:1510:49
11Carl EkbringKexholms SK1:29:54+17:1310:57
12Love CarlssonOK Orion1:30:03+17:2210:58
13Anton GlivesonRonneby OK1:33:14+20:3311:21
14Vidar PerssonTäby OK1:33:46+21:0511:25
15Sixten TörnqvistVästerås SOK1:38:41+26:0012:01
16Oskar SvahnEksjö SOK1:40:25+27:4412:13
17Klas JohanssonOK Tranan1:44:41+32:0012:45
18Filip MöllerOK Södertörn1:45:06+32:2512:48
19Viktor WallinOK Kåre1:48:16+35:3513:11
20Martin SkärlénHaninge SOK2:04:31+51:5015:09
Mattias IvaresOK Södertörnej godkänd
Andreas NäslundVästerås SOKej godkänd
Nicolas BarbozaAttunda OKej godkänd
Simon FreylandEksjö SOKej godkänd
Oskar EngesAttunda OKej start
Simon BjörklundLindebygdens OKej start
Oscar PrytzTjalve IF Norrköpingej start
Hampus LindmanIK Hakarpspojkarnaåterbud

D21

5 690 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia BerganderEksjö SOK55:509:48
2Amanda HolmgrenVittjärvs IK57:42+1:5210:08
3Anna JohanssonAnkarsrums OK59:40+3:5010:29
4Marie AnderssonJönköpings OK1:04:12+8:2211:16
5Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:05:58+10:0811:35
6Frida NeroGöteborg-Majorna OK1:07:54+12:0411:55
7Charlotte LindkvistLeksands OK1:10:37+14:4712:24
8Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK1:10:55+15:0512:27
9Stefanie AnderssonHagaby GoIF Örebro1:14:40+18:5013:07
10Anna BirkestålKöping-Kolsva OK1:32:34+36:4416:16
Anna HåkanssonOK Kolmårdenej godkänd

H21

9 280 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas JonassonIFK Göteborg1:02:576:47
2Dmitriy MihalkinSävedalens AIK1:08:47+5:507:24
3Mattias KarlssonVäxjö OK1:11:38+8:417:43
4Daniel RoosAttunda OK1:19:43+16:468:35
5Andréas ThernOK Skogshjortarna1:20:12+17:158:38
6Albin PetterssonOK Tisaren1:21:25+18:288:46
7Fredrik JohanssonBredaryds SOK1:21:58+19:018:49
8Magnus HomannOK Orinto1:24:00+21:039:03
9Niklas AlvaeusJönköpings OK1:25:56+22:599:15
10Simon NilssonEksjö SOK1:28:20+25:239:31
11Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:28:30+25:339:32
12Sven EngströmLinköpings OK1:36:21+33:2410:22
13Anton KarlssonOK Kullingshof1:40:47+37:5010:51
14Simon EngelHässleholms OK1:42:42+39:4511:04
15Alejandro Martinez FlorTäby OK1:46:35+43:3811:29 Ladda ner rutt i gpx-format
16Noa PruthIK Hakarpspojkarna1:58:39+55:4212:47
17Mikael JohanssonOK Skogshjortarna1:58:49+55:5212:48
Christian TingströmGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd

D21 Kort

4 680 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ida WillénFalköpings AIK OKej start

H21 Kort

8 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Michael PerssonIF Hagenej godkänd

D18

4 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma HaagOK Gränsen1:08:5214:42
2Olivia LönkvistOK Vivill1:38:05+29:1320:57
3Kajsa IsidorssonOK Vivill1:42:08+33:1621:49

D16

4 470 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna37:268:22
2Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna38:16+0:508:33
3Malin KristianssonTrollhättans SOK42:51+5:259:35
4Ellen BlennowFalköpings AIK OK43:19+5:539:41
5Julia RangertIK Hakarpspojkarna47:33+10:0710:38
6Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK47:53+10:2710:42
7Emma ErikssonEksjö SOK48:01+10:3510:44
8Maja PorleVäxjö OK48:19+10:5310:48
9Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna48:20+10:5410:48
10Amanda KarmetunOK Njudung48:30+11:0410:51
11Linnea SkalbergBredaryds SOK50:15+12:4911:14
12Alma GustafssonSOK Aneby51:28+14:0211:30
13Vendela LönkvistOK Vivill51:37+14:1111:32
14Hilda AxelssonFK Göingarna52:01+14:3511:38
15Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb52:04+14:3811:38
16Clara SamuelssonOK Vivill53:01+15:3511:51
17Alicia LundgrenVäxjö OK53:15+15:4911:54
18Moa AlsiöIF Hagen53:36+16:1011:59
19Hanna JohannessonRonneby OK53:46+16:2012:01
20Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK54:54+17:2812:16
21Nike PruthIK Hakarpspojkarna56:18+18:5212:35
22Nellie RydlundHässleholms OK57:37+20:1112:53
23Alice MarmelidOK Roxen58:19+20:5313:02
24Klara HöglundEksjö SOK1:01:19+23:5313:43
25Hanna OlssonIFK Sävsjö1:07:05+29:3915:00
26Ellen SigvardsonBredaryds SOK1:10:55+33:2915:51
27Clara JohanssonOK Skärmen1:11:04+33:3815:53
Tuva LövdahlSOK Viljanej godkänd
Maya LjubezIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Moa HjorthDomnarvets GOIFej start
Wilma BerganderEksjö SOKej start

H16

5 580 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan43:317:47
2Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb44:43+1:128:00
3Hugo DjurstedtEksjö SOK45:23+1:528:07
4Hugo StrömMullsjö SOK45:49+2:188:12
5Noel BraunVäxjö OK46:09+2:388:16
6Jakob ThellsénOK Roxen47:14+3:438:27
7Albin TollOK Njudung49:02+5:318:47
8Hugo JakobssonEksjö SOK49:54+6:238:56
9Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb51:03+7:329:08
10Simon SvahnEksjö SOK52:45+9:149:27
11Anton GunnarssonBredaryds SOK54:26+10:559:45
12Melker ElofssonOK Njudung56:29+12:5810:07
13Karl PetersénOK Njudung56:45+13:1410:10
14Mattis PerssonEksjö SOK57:44+14:1310:20
15Fabian ValleriusGamleby OK59:13+15:4210:36
16Nils KörleOK Landehof59:27+15:5610:39
17Malte EvebornOK Roxen1:05:24+21:5311:43
18Johan HolmbergIF Hagen1:10:01+26:3012:32
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOKej godkänd
Hampus FyhrSOK Anebyej godkänd
Aron ÖstangårdGamleby OKej start
Alfred PetterssonMullsjö SOKej start
Linus LundbergOK Bävernej start
Tobias ErixonOK Kullingshofej start
Hugo SetthagenOK Trananej start

D16 Kort

4 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabell IsidorssonOK Vivill1:19:2819:49

D14

4 010 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna33:268:20
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna33:40+0:148:23
3Hanna AlsiöIF Hagen39:04+5:389:44
4Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna39:38+6:129:53
5Ida RosjöJönköpings OK39:48+6:229:55
6Agnes DjurstedtEksjö SOK39:49+6:239:55
7Hanna ÖbergGamleby OK40:12+6:4610:01
8Frida JohanssonOK Skärmen41:27+8:0110:20
9Linnea RydlundHässleholms OK41:40+8:1410:23
10Tove ValleriusGamleby OK43:56+10:3010:57
11Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK48:06+14:4011:59
12Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna48:13+14:4712:01
13Lova BerzeliusOK Skogshjortarna48:16+14:5012:02
14Ellen TollOK Njudung49:03+15:3712:13
15Ella PerssonEksjö SOK49:08+15:4212:15
16Rebecka PihlströmOK Landehof49:13+15:4712:16
17Stina LindSOK Viljan50:02+16:3612:28
18Stella RangertIK Hakarpspojkarna50:35+17:0912:36
19Ebba ThernOK Skogshjortarna50:57+17:3112:42
20Tilda HagelbergEksjö SOK51:59+18:3312:57
21Felicia FyhrSOK Aneby52:46+19:2013:09
22Vendela SturekSOK Viljan54:29+21:0313:35
23Elin AxelssonMullsjö SOK58:01+24:3514:28
24Emma IsidorssonOK Vivill59:27+26:0114:49
25Olivia GrönkvistJönköpings OK1:00:20+26:5415:02
26Wilma PetterssonOK Kullingshof1:11:03+37:3717:43
Eira HertinIK Hakarpspojkarnaej start
Emia HjortFalköpings AIK OKej start
Tilda RosanderSOK Anebyej start
Nora AnderssonOK Norrvirdarnaej start

H14

4 140 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna27:546:44
2Hugo EricssonVäxjö OK31:19+3:257:33
3Anton CarlssonIF Hagen31:27+3:337:35
4Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan31:41+3:477:39
5Linus VernströmRonneby OK32:03+4:097:44
6Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK33:38+5:448:07
7Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna35:41+7:478:37
8Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna37:22+9:289:01
9Tobias JohanssonOK Löftan37:38+9:449:05
10Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna39:23+11:299:30
11Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna40:27+12:339:46
12Filip BrolingBredaryds SOK41:06+13:129:55
13Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna41:48+13:5410:05
14Oscar HultgrenOK Njudung42:18+14:2410:13
15Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb44:50+16:5610:49
16Oscar OlinIK Hakarpspojkarna45:51+17:5711:04
17Erik LingIK Hakarpspojkarna47:31+19:3711:28
18Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna58:24+30:3014:06
19Filip JennerstrandOK Njudung1:02:39+34:4515:07
20Filip JanekeIK Hakarpspojkarna1:03:13+35:1915:16
21Anders SkoglundSol Tranås1:09:23+41:2916:45
22Valentin ÅsénOK Skogshjortarna1:10:59+43:0517:08
23Albin SamuelssonOK Vivill1:19:44+51:5019:15
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Alexander GustafssonOK Njudungej godkänd
Isak LiljeholmGamleby OKej start
Theo LövdahlSOK Viljanej start

D14 Kort

2 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda AspIFK Göteborg47:0716:11

H14 Kort

2 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ErikssonIK Hakarpspojkarna45:3715:15
2Anton LundOK Skogshjortarna1:00:09+14:3220:07

D12

2 910 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva ÖstangårdGamleby OK25:588:55
2Emma OlinIK Hakarpspojkarna27:21+1:239:23
3Stina ThernOK Skogshjortarna30:38+4:4010:31
4Julia GustafssonKFUM Örebro OK32:05+6:0711:01
5Agnes IvarssonOK Skogshjortarna32:25+6:2711:08
6Felicia GustafssonOK Njudung35:20+9:2212:08
7Tova RangertIK Hakarpspojkarna36:13+10:1512:26
8Minna PalmIK Hakarpspojkarna36:21+10:2312:29
9Engla PruthIK Hakarpspojkarna43:01+17:0314:46
10Alma BerzeliusOK Skogshjortarna43:16+17:1814:52
11Pia EliassonIK Hakarpspojkarna44:46+18:4815:23
12Adina NilssonIK Vista49:41+23:4317:04
13Ida KörleOK Landehof50:25+24:2717:19
14Wilma OlssonOK Tranan51:35+25:3717:43
15Lilly AxelssonJönköpings OK1:01:40+35:4221:11
Sandra LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Klara EberlénOK Skogshjortarnaej start

H12

2 990 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna20:456:56
2Elias ThunbergOK Vivill25:36+4:518:33
3Noel BengtssonOK Skogshjortarna26:28+5:438:51
4Hjalmar AxelssonFK Göingarna27:06+6:219:03
5Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna28:57+8:129:40
6Elias ThellsénOK Roxen29:41+8:569:55
7Filip GummessonNybro OK30:12+9:2710:06
8Carl GlivesonRonneby OK30:52+10:0710:19
9Olle PetersénOK Njudung32:11+11:2610:45
10Emil KreutnerSOK Viljan34:17+13:3211:27
11Adam NeroNässjö OK37:22+16:3712:29
12Emil ÅslundSol Tranås38:23+17:3812:50
13Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna39:29+18:4413:12
14Erik WihlborgOK Gynge59:40+38:5519:57
15Nils LinderIFK Sävsjö1:08:53+48:0823:02
Wille VernströmRonneby OKej godkänd
Max OlssonIFK Sävsjöej godkänd
Martin ErikssonAnnebergs GIFej start

D12 Kort

2 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna SigvardsonBredaryds SOK26:3910:07
2Tilda SundkvistOK Gränsen33:17+6:3812:39

D10

2 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa EdvardssonEksjö SOK22:498:40
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna23:30+0:418:56
3Saga ChristensenSkåneslättens OL26:18+3:2910:00
4Hilma TrofastJönköpings OK29:57+7:0811:23
5Klara JohanssonSOK Aneby32:35+9:4612:23
6Ella PetterssonOK Kullingshof34:51+12:0213:15
7Meja PetterssonOK Kullingshof51:13+28:2419:28
8Ella JohanssonJönköpings OK54:06+31:1720:34
Ebba EberlénOK Skogshjortarnaej start
Irma WesthMullsjö SOKej start
Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

H10

2 430 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna17:177:06
2Gustav AspIFK Göteborg18:28+1:117:35
3Elliott RehnGränna-Bygdens OK25:59+8:4210:41
4Alvin LundgrenVäxjö OK26:08+8:5110:45
5Elias SamuelssonOK Vivill27:41+10:2411:23
6Måns SandahlIK Hakarpspojkarna27:54+10:3711:28
7Olof HertinIK Hakarpspojkarna28:00+10:4311:31
8Felix SvenssonJönköpings OK30:14+12:5712:26
9Hjalmar IngelsboOK Tranan31:02+13:4512:46
10Alvin LönkvistOK Vivill41:05+23:4816:54
11Pelle JakobssonEksjö SOK44:42+27:2518:23
12Vilmer HagelbergEksjö SOK46:56+29:3919:18
13Colin AxelssonJönköpings OK55:40+38:2322:54
14Vidar PihlGamleby OK1:01:05+43:4825:08
Albin ThunbergOK Vivillej start

D35

5 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika BornetunSkillingaryds FK58:5011:01

H35

8 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TrofastJönköpings OK1:21:2310:02
2Jari HuttunenSOK Aneby1:29:41+8:1811:04
3Tony HellbergÖlmstads IS1:32:01+10:3811:21
4Peter WaldenströmJönköpings OK1:51:52+30:2913:48
5Martin BeijerJönköpings OK2:04:49+43:2615:24
Roger LarssonSkillingaryds FKej start

D40

4 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ThernOK Skogshjortarna42:578:39
2Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK51:43+8:4610:25 Ladda ner rutt i gpx-format
3Elisabeth HagelbergEksjö SOK1:01:53+18:5612:28
4Maria Rosén ThelinJönköpings OK1:02:48+19:5112:39
5Sofia HjortFalköpings AIK OK1:13:36+30:3914:50
6Cecilia KarmetunOK Njudung1:16:22+33:2515:23
7Annika IsidorssonOK Vivill2:21:44+1:38:4728:34

H40

7 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias GunnarssonBredaryds SOK1:05:448:58
2Jan HjortFalköpings AIK OK1:10:11+4:279:35
3Max KarleOK Skogshjortarna1:11:43+5:599:47
4Joakim KarmetunOK Njudung1:12:10+6:269:51
5Per ThunbergOK Vivill1:33:36+27:5212:47
6Erik MöllerOK Södertörn1:37:33+31:4913:19
7Patrick EricsonMullsjö SOK1:42:05+36:2113:56
Petter ValleriusGamleby OKej godkänd
Magnus BertilssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Erik AamotOK Skogshjortarnaej godkänd
Maxim  RiabkinHellas Orienteringej start

D45

4 370 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan37:378:36
2Annika IvarssonLinköpings OK40:42+3:059:18
3Kerstin ImarkTullinge SK42:37+5:009:45
4Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL42:56+5:199:49
5Annika JohanssonOK Tranan44:38+7:0110:12
6Agneta ErikssonOK Kolmården47:15+9:3810:48
7Carina RydlundHässleholms OK48:34+10:5711:06
8Marie NordSol Tranås48:59+11:2211:12
9Susanna DjurstedtEksjö SOK50:48+13:1111:37
10Anna NordinSundsvalls OK51:59+14:2211:53
11Anna MattssonOK Norrvirdarna53:04+15:2712:08
12Karin AnderssonIF Hagen53:24+15:4712:13
13Maria AndellTenhults SOK53:54+16:1712:20
14Maria LillieströmOK Roxen56:46+19:0912:59
15Louise AxelssonFK Göingarna57:21+19:4413:07
16Annelie JohanssonOK Skärmen58:52+21:1513:28
17Kristina NilssonOK Tranan58:59+21:2213:29
18Anki BlennowFalköpings AIK OK1:04:40+27:0314:47
19Anna NyqvistKalmar OK1:06:12+28:3515:08
20Annika OhlssonÄrla IF1:13:16+35:3916:45
21Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:22:11+44:3418:48
22Gabriella FriskGustavsbergs OK1:25:59+48:2219:40
23Carin RosjöJönköpings OK1:34:16+56:3921:34
Anna GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Maria LangVästerviks OKej start

H45

6 610 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan50:107:35
2Fredrik SvenssonJönköpings OK51:46+1:367:49
3Mårten WaldenfjordJärfälla OK52:42+2:327:58
4Henrik MarmelidOK Roxen53:13+3:038:03
5Kenneth JohanssonOK Tranan56:38+6:288:34
6Jonas NiklassonFalköpings AIK OK57:44+7:348:44
7Christian ErikssonLinköpings OK1:00:13+10:039:06
8Per SigvardsonBredaryds SOK1:01:04+10:549:14
9Tobias BorgerKalmar OK1:02:31+12:219:27
10Anders KindbomIF Hagen1:04:22+14:129:44
11Magnus WihlborgOK Gynge1:04:39+14:299:46
12Klas GrönkvistJönköpings OK1:05:56+15:469:58
13Magnus HjorthDomnarvets GOIF1:06:18+16:0810:01
14Nils EdvardssonJärfälla OK1:06:31+16:2110:03
15Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:12:04+21:5410:54
16Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad1:13:43+23:3311:09
17Anders PeterssonOK Njudung1:14:21+24:1111:14
18Tobias HaagOK Gränsen1:16:38+26:2811:35
19Magnus TrofastBredaryds SOK1:18:03+27:5311:48
20Conny ErixonOK Kullingshof1:19:28+29:1812:01
21Patrik EvebornOK Roxen1:19:41+29:3112:03
22Anders ArfwedsonFrölunda OL1:19:43+29:3312:03
23Torbjörn LönkvistOK Vivill1:19:55+29:4512:05
24Karl-Johan RydbergGamleby OK1:20:18+30:0812:08
25Christer ÖbergGamleby OK1:22:50+32:4012:31
26Magnus RydlundHässleholms OK1:26:36+36:2613:06
27Per CarlssonIF Hagen1:28:02+37:5213:19
28Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:33:00+42:5014:04
29Mats GustafssonKFUM Örebro OK1:47:18+57:0816:13
Jimmy NicklassonKexholms SKej godkänd
Johan HanssonOK Löftanej start
Claes SetthagenOK Trananej start
Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköpingej start

D50

4 060 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RegnellVäxjö OK42:4410:31
2Anna JohanssonJönköpings OK46:15+3:3111:23
3Lena MolinBoxholm-Mjölby OL48:20+5:3611:54
4Eva PetterssonKarlskrona SOK48:25+5:4111:55
5Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL48:40+5:5611:59
6Maritha HenrikssonJönköpings OK49:35+6:5112:12
7Karin ÖhlinSOK Aneby53:16+10:3213:07
8Helena LindmanOK Gränsen53:30+10:4613:10
9Pia Käck FritzellGudhems IF54:03+11:1913:18
10Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF56:29+13:4513:54
11Karin OlofssonLinköpings OK59:41+16:5714:42
12Camilla RosénAnnebergs GIF59:57+17:1314:45
13Lena ArnoldssonMullsjö SOK1:00:29+17:4514:53
Anne SvantessonHjärnarps OLej godkänd
Pia LundbergOK Bävernej godkänd
Ulrika WahlströmTenhults SOKej start
Anna EkbringKexholms SKej start

H50

5 690 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF43:067:34
2Thomas AspIFK Göteborg43:21+0:157:37
3Patrik RosénVäxjö OK44:37+1:317:50
4Håkan SvenssonBredaryds SOK45:26+2:207:59
5Michael BjörnlingerIK Vista46:59+3:538:15
6Bengt NorrmanTrollhättans SOK47:07+4:018:16
7Magnus JohanssonOK Löftan48:21+5:158:29
8Joachim FribergFalköpings AIK OK48:57+5:518:36 Ladda ner rutt i gpx-format
9Magnus ForsbergOK Norrvirdarna49:18+6:128:39
10Peter Lillen NilssonOK Tranan51:35+8:299:03
11Anders MolinBoxholm-Mjölby OL51:58+8:529:07
12Björn ÖbergRyda SK52:01+8:559:08
13Sven LundgrenVäxjö OK52:06+9:009:09
14Per SundströmVästerås SOK52:52+9:469:17
15Tomas KarlssonKexholms SK54:04+10:589:30
16Magnus RajanIFK Lidingö SOK54:19+11:139:32
17Mats HedmanIF Hagen54:39+11:339:36
18Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg54:49+11:439:38
19Håkan AxelssonFK Göingarna55:14+12:089:42
20Thomas JohannessonRonneby OK55:30+12:249:45
21Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb55:40+12:349:46
22Lars BjörkingOK Skogshjortarna55:41+12:359:47
23Magnus NiklassonFalköpings AIK OK56:03+12:579:51
24Anders L OlssonGävle OK56:21+13:159:54
25Lars SvantessonHjärnarps OL57:30+14:2410:06
26Jörgen HectorSnättringe SK57:40+14:3410:08
27Magnus BlennowFalköpings AIK OK1:00:34+17:2810:38
28Richard BlomFrölunda OL1:00:49+17:4310:41
29Peter LindSOK Viljan1:01:59+18:5310:53
30Jonas AnderssonOK Norrvirdarna1:02:34+19:2810:59
31Anders LammFrölunda OL1:04:02+20:5611:15
32Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:04:17+21:1111:17
33Anders KarlssonSnättringe SK1:04:41+21:3511:22
34Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna1:05:01+21:5511:25
35Per CarlssonNyköpings OK1:05:32+22:2611:31
36Anders LillieströmOK Roxen1:10:02+26:5612:18
37Conny SimonssonGränna-Bygdens OK1:11:03+27:5712:29
38Tomas NilssonHässleholms OK1:14:22+31:1613:04
39Hans NilssonKungälvs OK1:15:52+32:4613:19
40Patric MolinBoxholm-Mjölby OL1:17:16+34:1013:34
41Tomasz PryjmaUNTS Warszawa1:19:24+36:1813:57
42Sven NilssonIK Vista1:22:54+39:4814:34
43Nils EklöwOK Södertörn1:23:34+40:2814:41
44Anders SjöbergOK Reftele1:27:09+44:0315:18
45Magnus PorleVäxjö OK1:29:56+46:5015:48
Klaes AxelssonMullsjö SOKej godkänd
Anders DalhammerOK Roxenej start

D55

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin TjernlundOK Vilse 8751:4013:14
2Monica HenrikssonEksjö SOK53:01+1:2113:35
3Jane MelinGöteborg-Majorna OK55:33+3:5314:14
4Mia GustafssonOK Kåre57:38+5:5814:46
5Ann-Marie AnderssonTenhults SOK57:43+6:0314:47
6Kerstin OhlssonHaninge SOK1:00:43+9:0315:34

H55

5 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna40:407:36
2Hans MelinGöteborg-Majorna OK44:04+3:248:15
3Lars HolmbergIF Hagen44:23+3:438:18
4Peter NordströmTäby OK45:01+4:218:25
4Rikard ImarkTullinge SK45:01+4:218:25
6Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK45:17+4:378:28
7Magnus JosefssonSävedalens AIK47:38+6:588:55
8Gunnar KarlssonMålilla OK49:33+8:539:16
9Evert JohanssonOK Bävern53:34+12:5410:01
10Ingemar MånssonRonneby OK54:27+13:4710:11
11Stefan OlofssonOK Gisle55:12+14:3210:20
12Tore TjernlundOK Vilse 8755:25+14:4510:22
13Arne SääfGudhems IF1:04:05+23:2512:00
Mikael HanssonBredaryds SOKej start

D60

3 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK41:0512:09
2Liselott SigbyIK Vista51:32+10:2715:14
3Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK52:01+10:5615:23
4Vivianne LindstamSol Tranås53:01+11:5615:41
5Lena PerssonGamleby OK56:03+14:5816:34

H60

4 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LöfvingMullsjö SOK48:539:47
2Lennart KalénSOK Viljan51:13+2:2010:15
3Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF52:05+3:1210:26
4Lennart LarssonJönköpings OK52:09+3:1610:27
5Anders JohanssonHestra IF54:30+5:3710:55
6Kjell NeroNässjö OK54:56+6:0311:00
7Christer FolkessonEksjö SOK55:55+7:0211:12
8Håkan ForsmanRonneby OK58:27+9:3411:42
9Tomas KarlssonOK Skogshjortarna59:52+10:5911:59
9Lennart HålsjöOK Skogshjortarna59:52+10:5911:59
11Jan-Ola KarlssonOK Njudung59:55+11:0212:00
12Ingemar PerssonGamleby OK1:01:06+12:1312:14
13Bernt AnderssonIF Rigor1:04:56+16:0313:00
14Sören KarlssonMullsjö SOK1:15:18+26:2515:05
15Anders GunnarssonSurahammars SOK1:26:45+37:5217:23
16Jan JohanssonGamleby OK1:31:41+42:4818:22
Thomas DagsbergOK Orionej start
Leif CarlssonSOK Viljanej start
Thomas HjertFalköpings AIK OKej start

D65

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordvallOK Kolmården49:0315:19
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK50:18+1:1515:43 Ladda ner rutt i gpx-format
3Agneta GranströmSOK Aneby1:01:30+12:2719:13
4Anna-Stina Högemo-KarlssonSOK Aneby1:02:19+13:1619:28
Margareta SvenssonAnkarsrums OKej godkänd

H65

4 380 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto43:319:56
2Göran DehlinAnnebergs GIF50:19+6:4811:29
3Ingemar GustafssonBottnaryds IF50:22+6:5111:29
4Lennart GustafssonJönköpings OK51:33+8:0211:46
5Per ErikssonLinköpings OK52:12+8:4111:55
6Lars-Åke BrengdahlSol Tranås52:35+9:0412:00
7Bo HenrikssonSOK Aneby54:11+10:4012:22
8Clyde PerssonLjungskile FK55:28+11:5712:39
9Roger BergvikVäxjö OK57:34+14:0313:08
10Tommy OlaussonSOK Aneby1:04:46+21:1514:47
11Per-Ola JohnssonOK Kullingshof1:19:24+35:5318:07
Hans SvensonSOK Viljanej godkänd
Hans TrofastTenhults SOKej start
Lars GrehnMullsjö SOKej start

D70

3 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt RangertIK Ymer45:2914:54
2Margareta LarssonOK Njudung45:30+0:0114:55
3Ros-Mari KarlssonNybro OK53:28+7:5917:31
4Gerd LindholmSol Tranås56:22+10:5318:28
5Vega SlottnerJönköpings OK58:04+12:3519:02
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

H70

3 890 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen36:509:28
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK44:03+7:1311:19 Ladda ner rutt i gpx-format
3Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL44:33+7:4311:27
4Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF45:00+8:1011:34
5Roland SandahlAnnebergs GIF46:39+9:4911:59
6Åke EckerbomIFK Sävsjö49:50+13:0012:48
7Bengt SörensenJönköpings OK52:18+15:2813:26
7Morgan LjungVaggeryds SOK52:18+15:2813:26
9Sven Erik SjöholmMullsjö SOK57:09+20:1914:41
10Göran KarlssonSOK Aneby57:19+20:2914:44
11Anders SvenssonAnkarsrums OK58:04+21:1414:55
12Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:05:10+28:2016:45
13Kjell LindholmSol Tranås1:38:24+1:01:3425:17
Jan GustavssonIK Vistaej godkänd
Johnny GustafssonGamleby OKej godkänd
Reine FriskVaggeryds SOKej start

D75

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:10:5523:15

H75

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune GunnarssonNässjö OK50:4915:52
2Rune AhlanderJönköpings OK51:32+0:4316:06
3Torild BornetunSkillingaryds FK55:55+5:0617:28
4Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF1:06:17+15:2820:42
5Göran ThourVärend GN OL1:48:42+57:5333:58
Bernt JohanssonOK Gisleej godkänd

D80

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg1:02:5824:13

H85

2 600 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Olle LifSol Tranåsej start

Inskolning

1 620 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ebba AdegrenKlubblösfullföljt
Otto AlptegIK Hakarpspojkarnafullföljt
Sofie BjärsvikIK Hakarpspojkarnafullföljt
Jens EliassonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Oscar ElonssonIK Vistafullföljt
Matilda GomérIK Hakarpspojkarnafullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Gustav IngelboOK Trananfullföljt
Edvin JakobssonKlubblösfullföljt
Emil JuvénOK Gränsenfullföljt
Alfred MartinssonJönköpings OKfullföljt
Felica OtterborgIK Hakarpspojkarnafullföljt
Felix SandahlIK Hakarpspojkarnafullföljt
Felicia SvenssonJönköpings OKfullföljt
Lilly SöderqvistIK Hakarpspojkarnafullföljt
Sixten ThunbergOK Vivillfullföljt

U1

2 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes OlssonOK Tranan28:4911:02
2Vidar AlptegIK Hakarpspojkarna30:27+1:3811:40
3Dagmar AlptegIK Hakarpspojkarna31:01+2:1211:53
4Alvin HenrikssonJönköpings OK31:02+2:1311:53
5olle henrikssonJönköpings OK31:06+2:1711:54
6Tilda JuvénOK Gränsen36:16+7:2713:53
7Emil OlinIK Hakarpspojkarna38:21+9:3214:41
8Clara ElonssonIK Vista38:36+9:4714:47
9Alma TrofastJönköpings OK45:41+16:5217:30
10Lova BeijerJönköpings OK45:42+16:5317:30
11Astrid LindgrenLidköpings CK 1:01:20+32:3123:29
Olle HåkanssonRonneby OKej godkänd

U2

2 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin JakobssonNybro OK31:0411:48
2Edwin OtterborgIK Hakarpspojkarna32:41+1:3712:25
3Alfred NilssonIK Vista34:21+3:1713:03
4Evelina LindgrenLidköpings VSK36:21+5:1713:49
5Evelina GomérIK Hakarpspojkarna41:31+10:2715:47
6Lisa NilssonIK Vista41:57+10:5315:57
7Siri RehnGränna-Bygdens OK43:23+12:1916:29
8Moa BengtssonOK Skogshjortarna45:07+14:0317:09
9Assar Rosén ThelinJönköpings OK52:30+21:2619:57
10Tove JakobssonEksjö SOK1:03:43+32:3924:13

Öppen motion 1

2 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktoria TudénBoxholm-Mjölby OL27:5411:28
2Angelica FyhrSOK Aneby32:50+4:5613:30
3Flor VillafuerteLunds OK45:07+17:1318:33
4Olof WalfridssonSOK Aneby47:03+19:0919:21
5Thomas PoschSol Tranås50:36+22:4220:49
Cristina SemeniucFK Finnej start

Öppen motion 2

4 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra BerzeliusOK Skogshjortarna49:1912:01

Öppen motion 3

2 990 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Axel MalmbergTenhults SOK37:0712:24
2Magdalena NordinSkåneslättens OL37:15+0:0812:27
3Alice AndellTenhults SOK38:32+1:2512:53
4Malin SvenssonIK Vista40:39+3:3213:35
5Johan OlssonGrycksbo IF OK41:08+4:0113:45
6Elisabet MikkelsenSOK Viljan43:29+6:2214:32
7Jan VernströmRonneby OK44:48+7:4114:58
8Maria VernströmRonneby OK44:50+7:4314:59
9Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna46:35+9:2815:34
10Sara BengtssonOK Skogshjortarna46:37+9:3015:35
11Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna46:45+9:3815:38
12Elisabeth WalfridssonSOK Aneby48:16+11:0916:08
13Jessica JohanssonSol Tranås48:23+11:1616:10
14Maria PetterssonOK Njudung53:27+16:2017:52
15Göran DalslättIF Hagen58:38+21:3119:36
16Ida EdvardssonEksjö SOK1:01:00+23:5320:24
17Jessika ErixonOK Kullingshof1:02:58+25:5121:03
18Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna1:05:12+28:0521:48
19Ida JohanssonRonneby OK1:07:10+30:0322:27
20Lova TidquistFalköpings AIK OK1:07:46+30:3922:39
21Katarina HernanderzIF Hagen1:20:21+43:1426:52
22Ann-Sofie LönkvistOK Vivill1:21:34+44:2727:16
23Lars-olov GundmundsOK Kullingshof1:33:11+56:0431:09
Elina DalslättIF Hagenej godkänd

Öppen motion 4

5 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns EliassonIK Hakarpspojkarna52:1110:21
2Åsa PetterssonOK Kullingshof57:23+5:1211:23
3Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna1:18:44+26:3315:37
4Marie HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:35:43+43:3218:59
Cecilia SahlstedtSol Tranåsej godkänd
Kinna ÅslundSol Tranåsej godkänd

Öppen motion 5

4 010 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas PruthIK Hakarpspojkarna43:4710:55
2Fredrik KörleOK Landehof48:22+4:3512:03
3Per LeanderssonAnderstorps OK49:38+5:5112:22
4Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna49:57+6:1012:27
5Tilda TudénBoxholm-Mjölby OL49:59+6:1212:27
6Dan LundstedtMullsjö SOK50:40+6:5312:38
7Ola SamuelssonOK Vivill50:41+6:5412:38
8Anders ErikssonKexholms SK51:30+7:4312:50
9Bengt JohanssonBredaryds SOK51:40+7:5312:53
10Henrik ErikssonOK Gränsen52:27+8:4013:04
11Mikael FyhrSOK Aneby54:20+10:3313:32
12Lina LudvigssonEksjö SOK55:46+11:5913:54
13Magnus BoivieEj klubbansluten56:19+12:3214:02
14Eva NilssonKungälvs OK56:59+13:1214:12
15Mathilda WestlundJönköpings OK58:14+14:2714:31
15Peter WestlundJönköpings OK58:14+14:2714:31 Ladda ner rutt i gpx-format
17Wilma TudénBoxholm-Mjölby OL59:04+15:1714:43
18Helen AhlstrandOK Vivill1:02:05+18:1815:28
19Sara LindgrenLidköpings VSK1:02:46+18:5915:39
20Anneli BlomgrenSOK Aneby1:02:56+19:0915:41
21Carolina ÖnstenIK Vista1:03:50+20:0315:55
22Anneli WihlborgOK Gynge1:09:27+25:4017:19
23Susanne BerganderEksjö SOK1:09:31+25:4417:20
24Carin GustafssonJönköpings OK1:10:20+26:3317:32
24Fredric GustafssonJönköpings OK1:10:20+26:3317:32
26Joakim SpångbergIK Hakarpspojkarna1:10:37+26:5017:36
27Wilhelm KarmetunOK Njudung1:17:59+34:1219:26
28Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:23:25+39:3820:48
29Elisabet JohanssonJönköpings OK1:28:00+44:1321:56
30Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna1:37:36+53:4924:20
31Helena PerssonIK Hakarpspojkarna1:39:15+55:2824:45
32Susanne JohannessonRonneby OK1:43:34+59:4725:49
Hugo BjörklundSOK Anebyej godkänd

Öppen motion 6

4 770 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna34:177:11
2Oscar HenrikssonJönköpings OK45:47+11:309:35
3Arvid ÖnstenIK Vista47:11+12:549:53
4Isac JohanssonSol Tranås49:08+14:5110:18
5Björn ÅsénOK Skogshjortarna52:05+17:4810:55
6Lars HagelbergEksjö SOK54:35+20:1811:26
7Daniel AxelssonMålilla OK56:44+22:2711:53
8Axel JohanssonSol Tranås57:02+22:4511:57
9Staffan JohanssonSol Tranås1:00:18+26:0112:38
10Torbjörn PetterssonOK Kullingshof1:06:26+32:0913:55
11Dennis GustafssonOK Njudung1:08:36+34:1914:22
12Moa SahlstedtSol Tranås1:09:37+35:2014:35
13Hanna SkoglundSol Tranås1:09:38+35:2114:35
14Anne SkoglundSol Tranås1:09:43+35:2614:36
15Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:11:51+37:3415:03
16Boo NordinSol Tranås1:13:35+39:1815:25
17Sofia SkördeBredaryds SOK1:16:43+42:2616:04
18Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:26:55+52:3818:13

Öppen motion 7

3 050 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KollbergEksjö SOK26:158:36
2Kennet ÖhlundIK Ymer31:05+4:5010:11
3Anders EdvardssonEksjö SOK32:37+6:2210:41
4Peter EdmanKorsnäs IF OK33:40+7:2511:02
5Lina NilssonUlricehamns OK33:49+7:3411:05
6Tobias KarlssonOK Landehof34:02+7:4711:09
7Stina SternerLinköpings OK34:03+7:4811:09
8Anders SjögrenOK Kullingshof34:52+8:3711:25
9Leif AsplundJönköpings OK35:06+8:5111:30
10Mikael WahlbomOK Orion35:28+9:1311:37
11Ulf SkoglundKils OK36:22+10:0711:55
12Anders AnderssonSegersta OK36:41+10:2612:01
13Jessica SjöbergTullinge SK37:14+10:5912:12
14Magnus JuvénOK Tranan37:27+11:1212:16
15Patrik PerssonEksjö SOK37:45+11:3012:22
16Andreas PihlströmOK Landehof37:58+11:4312:26
17Stefan G LarssonOK Njudung39:00+12:4512:47
18Morgan TidemanJönköpings OK39:38+13:2312:59
19Frida AnderssonSegersta OK39:41+13:2613:00
20Ella KarlssonSnättringe SK39:44+13:2913:01
21Pernilla HörwingOK Roxen39:48+13:3313:02
22Susanne AxelssonJönköpings OK39:49+13:3413:03
23Helena KarlssonNässjö OK40:25+14:1013:15
24Maria ModigOK Pan-Kristianstad40:27+14:1213:15
25Henrik JohanssonSOK Aneby40:52+14:3713:23
26Emma ErlandssonSOK Viljan41:34+15:1913:37
27Peter SvahnEksjö SOK41:42+15:2713:40
28Charlotte SkoglundKils OK41:50+15:3513:42
29Karin EmanuelssonBredaryds SOK42:04+15:4913:47
30Torbjörn BlomqvistJönköpings OK42:07+15:5213:48
31Maria SundbergOK Njudung42:44+16:2914:00
32Anna HertinIK Hakarpspojkarna43:22+17:0714:13
33Arne KlintbergEksjö SOK43:30+17:1514:15
34Marie AhlménJönköpings OK43:31+17:1614:16
35Helena AnderssonSOK Aneby44:53+18:3814:42
36Karolina KarlssonNybro OK45:22+19:0714:52
37Karin SamuelssonIK Ymer45:32+19:1714:55
38Sigvard ErikssonOK Gränsen45:42+19:2714:59
39Marianne RosgrenOK Njudung45:43+19:2814:59
40Melinda YmsénOK Pan-Kristianstad46:22+20:0715:12
41Susanne DebourgBredaryds SOK46:39+20:2415:17
42Annica GabrielssonSOK Viljan46:52+20:3715:21
43Lars KreutnerSOK Viljan47:09+20:5415:27
44Karin ÅkermanVästerås SOK47:10+20:5515:27
45Ingemar KyhlbergTenhults SOK47:41+21:2615:38
46Nils-Åke EmanuelssonBredaryds SOK47:45+21:3015:39
47Jessica ElmerssonOK Bävern48:11+21:5615:47
48Pelle HöglundEksjö SOK48:35+22:2015:55
49Malin NilssonOK Tranan48:38+22:2315:56
50Pia ÖstangårdGamleby OK48:47+22:3215:59
51Lena SternerBottnaryds IF49:17+23:0216:09
52Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK51:19+25:0416:49
53Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK52:03+25:4817:03
54Stefan JennerstrandOK Njudung53:27+27:1217:31
55Mats FridénOK Gränsen54:36+28:2117:54
56Erik MöllerArboga OK55:02+28:4718:02
57Yvonne JohanssonGamleby OK55:23+29:0818:09
58Ingvar SiverthIK Vista55:57+29:4218:20
59Wiveka ErnstssonFK Göingarna56:43+30:2818:35
60Ingela KlintbergEksjö SOK57:21+31:0618:48
61Jan LenhammarOK Gränsen57:58+31:4319:00
62Jonny AxelssonJönköpings OK58:29+32:1419:10
63Helen NilssonHärlövs IF59:41+33:2619:34
64Anette OlssonEksjö SOK59:47+33:3219:36
65Ewa HolmbergIF Hagen1:04:00+37:4520:59
66Rohnny AnderssonForserums SOK1:04:32+38:1721:09
67Catrine OlssonTorsås OK1:08:43+42:2822:31
68Gunilla LindOK Landehof1:13:11+46:5623:59
Helena HolmOK Roxenej godkänd
Anna KörleOK Landehofej godkänd
Kristina BjörklundSOK Anebyej godkänd
Britt-Marie ErikssonOK Rodhenej godkänd
Christer SvenssonRonneby OKej start
Ida ThunbergOK Vivillej start

Öppen motion 8

4 380 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan Jacobsson SvärdIF Thor37:318:33
2Jakob JakobssonNybro OK37:40+0:098:35
3Stefan DjurstedtEksjö SOK38:39+1:088:49
4Dennis TollOK Njudung41:30+3:599:28
5Pär MoqvistLerums SOK44:01+6:3010:02
6Kajsa HammarströmLinköpings OK44:56+7:2510:15
7Thomas StenströmLinköpings OK45:11+7:4010:18
8Magnus HerberthsonLinköpings OK45:58+8:2710:29
9Nils GustavssonLidköpings VSK46:01+8:3010:30
10Fredrik SturekSOK Viljan46:02+8:3110:30
11Kristina HederskogJönköpings OK49:17+11:4611:15
12Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL50:59+13:2811:38
13Frida PerssonEksjö SOK51:33+14:0211:46
14August AbrahamssonGällstadbygdens SOK52:04+14:3311:53
15Magnus EricssonVäxjö OK52:14+14:4311:55
16Ulf PerssonBottnaryds IF52:31+15:0011:59
17Ulf JohanssonKarlskrona SOK52:43+15:1212:02
18Per SandlundOK Njudung54:56+17:2512:32
19Göran SvenssonOK Roxen55:10+17:3912:35
20Bo HultgrenOK Njudung55:31+18:0012:40
21Johan BlomgrenSOK Aneby55:44+18:1312:43
22Björn KarlssonKexholms SK55:48+18:1712:44
23Jan-Eric RemängMullsjö SOK55:49+18:1812:44
24Anna AdolfssonSol Tranås55:50+18:1912:44
25Peter ErikssonKFUM Örebro OK57:16+19:4513:04
26Anna OtterborgIK Hakarpspojkarna58:20+20:4913:19
27Niclas EnlundGamleby OK58:35+21:0413:22
28Elin PoschJönköpings OK58:51+21:2013:26
29Joakim  AssarssonIdrottsveteranerna59:48+22:1713:39
30Yngve ErnstssonFK Göingarna1:01:03+23:3213:56
31Johan NöjdJönköpings OK1:01:13+23:4213:58
32Per-Olof ClaéssonTenhults SOK1:03:03+25:3214:23
33Anna StombergIF Hagen1:04:26+26:5514:42
34Lovisa NordSol Tranås1:05:40+28:0914:59
35Jennie JohanssonBredaryds SOK1:06:00+28:2915:04
36Magnus OlssonTorsås OK1:07:15+29:4415:21
37Sara BerganderEksjö SOK1:09:46+32:1515:55
38Per HallendorffEksjö CK1:11:51+34:2016:24
39Christer ForsgrenOK Tisaren1:13:15+35:4416:43
40Åke PerssonOK Bävern1:15:33+38:0217:14
41Sandra HanssonOK Rodhen1:15:52+38:2117:19
42Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren1:20:32+43:0118:23

Öppen motion 9

7 320 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders OlssonOK Tranan1:02:238:31
2Lucian SemeniucFK Finn1:02:39+0:168:33
3Henrik ModigOK Pan-Kristianstad1:07:34+5:119:13
4Vilma BlennowFalköpings AIK OK1:10:01+7:389:33
5August KollbergEksjö SOK1:11:03+8:409:42
6Johan HanssonJönköpings OK1:11:12+8:499:43
7Edvin AnderssonOK Norrvirdarna1:16:27+14:0410:26
8Johan EklundVäxjö OK1:18:20+15:5710:42
9Sara HelanderDomnarvets GOIF1:19:10+16:4710:48
10Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK1:19:22+16:5910:50
11Mattias MårtsStora Tuna OK1:20:32+18:0911:00
12Elin DahlinDomnarvets GOIF1:21:51+19:2811:10
13Claes OtterborgIK Hakarpspojkarna1:26:18+23:5511:47
14Göran NordSol Tranås1:27:57+25:3412:00
15Emelie LarssonÄrla IF1:28:14+25:5112:03
16Anders LöfgrenJärfälla OK1:28:38+26:1512:06
17Magnus FlodmanOK Hammaren1:30:09+27:4612:18
18Christian JanssonOK Tranan1:30:38+28:1512:22
19Johan StenströmLinköpings OK1:32:11+29:4812:35
Adam PerssonEksjö SOKej godkänd
Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Gustav JohanssonUlricehamns OKej godkänd
Ludwig JohanssonUlricehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser