Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #4, lång (WRE), För-SM med publiktävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #4, lång (WRE), För-SM med publiktävling
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: söndag 23 april 2017

H20 Elit

10 460 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Simon ImarkTullinge SK1:07:35
2Simon HectorSnättringe SK1:08:54+1:19
3Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:10:31+2:56
4Andreas UllerKils OK1:10:59+3:24
5Filip JacobssonOK Tisaren1:11:10+3:35
6Anton ForsbergLånghundra IF1:11:41+4:06
7Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:12:54+5:19
8Jesper SvenskStora Tuna OK1:13:09+5:34
9Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:13:28+5:53
10Henrik JohannessonRonneby OK1:13:29+5:54
11Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:13:38+6:03
12Simon LarssonOK Hällen1:14:33+6:58
13Lucas SundbladEksjö SOK1:14:42+7:07
14Ola AnderssonOK Orion1:14:57+7:22
15Albin LillieströmOK Roxen1:15:32+7:57
16Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:16:05+8:30
17Oliwer LundbergOK Bävern1:17:12+9:37
18Ville JohanssonOK Kolmården1:17:42+10:07
19Viktor WassénVänersborgs SK1:21:19+13:44
20Mattis HallbergIK Uven1:21:25+13:50
21Nils Hammaräng GripOK Orion1:21:32+13:57
22Olle AnderssonTullinge SK1:22:34+14:59
23Oskar LindEksjö SOK1:22:40+15:05
24Olle NilssonOK Linné1:22:57+15:22
25Arvid ClaessonJönköpings OK1:23:29+15:54
26Fryderyk PryjmaRehns BK1:23:43+16:08Ladda ner rutt i gpx-format
27Johannes RidefeltOK Linné1:23:55+16:20
28Hugo DahlbergHaninge SOK1:25:01+17:26
29Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:26:34+18:59
30Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:27:51+20:16
31Edvin CarlssonMarkbygdens OK1:28:21+20:46
32Waldemar AnderssonLånghundra IF1:28:29+20:54
33Egil MorastHaninge SOK1:28:31+20:56
34Douglas Fransson LeeOK Alehof1:29:16+21:41
35Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:29:46+22:11
36Fritjof AxelssonFK Göingarna1:32:25+24:50
37Otto StuhlhoferOK Landehof1:32:27+24:52
38Tuve MöllerOK Linné1:33:35+26:00
39Isak PrellnerSkåneslättens OL1:33:38+26:03
40Evgenij ZhahovskijSävedalens AIK1:35:32+27:57
41Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:35:44+28:09
42David RisbergKils OK1:35:53+28:18
43John GunnarssonSurahammars SOK1:36:18+28:43
44Andreas PerssonOK Hammaren1:36:40+29:05
45Eric RosjöJönköpings OK1:37:02+29:27
46Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:38:14+30:39
47Adam ThellsénOK Roxen1:38:45+31:10
48Joakim SkärlénHaninge SOK1:39:54+32:19
49Fredrik JohanssonOK Nackhe1:40:14+32:39
50Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:40:17+32:42
51Alfred LönnVästerås SOK1:43:23+35:48
52Albin AnderssonOK Ravinen1:43:33+35:58
53Rasmus MöllerArboga OK1:43:45+36:10
54Erik OlssonGävle OK1:47:19+39:44
55Christian RedtzerAttunda OK1:48:41+41:06
56Eric JanssonOK Tranan1:48:44+41:09
57Hugo ThunbergOK Alehof1:51:09+43:34
58Adam SegerslättSkåneslättens OL1:54:09+46:34
59Ludwig BergfalkJärfälla OK1:55:19+47:44
60Jesper VikmanOK Nolaskogsarna1:56:19+48:44
61Pontus LindblomOK Roxen1:59:07+51:32
62Mårten OlssonGävle OK1:59:57+52:22
63Pontus ErlandssonSOK Viljan2:06:17+58:42
64Christopher WilestedtAttunda OK2:06:40+59:05
65Oliver MalmkvistJönköpings OK2:15:26+1:07:51
Lucas NorrmanAttunda OKej godkänd
Tim OlssonBrattås CKej godkänd
Rasmus LundbergOK Bävernej godkänd
Filip KarlssonIF Hagenej godkänd
Daniel Carlson BjernaldOK Linnéej godkänd
Victor ImarkTullinge SKej godkänd
Lukas LundgrenVäxjö OKej godkänd
Henrik HamreforsVästerås SOKej start
Anton NovichenkoSävedalens AIKej start
Amadeus HanssonGotlands Bro OKej start
André AnderssonOK Kåreej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser