Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ABC Cupen MTBO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ABC Cupen MTBO
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 27 april 2016

Herrar Lång

10 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronnie PetterssonHaninge SOK52:365:00
2Ola SvärdHaninge SOK53:46+1:105:07
3Göran AnderssonJärla Orientering54:20+1:445:10
4Peter AnderssonSöders-Tyresö55:28+2:525:16
5Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK55:58+3:225:19
6Peter AlbinssonJärfälla OK56:08+3:325:20
7Felix TidermanSöders-Tyresö59:46+7:105:41
8Sebastian SvärdHaninge SOK59:51+7:155:42
9Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:02:39+10:035:58
10Patrik NilssonSnättringe SK1:03:24+10:486:02
11Mikael NilssonSnättringe SK1:05:21+12:456:13
12Anders KarlssonTullinge SK1:07:22+14:466:24
13Per StålhammarTullinge SK1:08:18+15:426:30
14Filip OlssonVäsby OK1:08:56+16:206:33
15Anders NorrmanHaninge SOK1:14:40+22:047:06
16Henrik LundgrenCentrum OK1:15:58+23:227:14
17Mikael Gustafsonklubblös1:17:09+24:337:20
18Stefan JohanssonTrosabygdens OK1:17:24+24:487:22
19Martin SkärlénHaninge SOK1:23:26+30:507:56
Ove JanssonHaninge SOKej godkänd
Daniel SteenHaninge SOKej start

Damer Lång

8 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie HolmströmJärla Orientering49:385:58
2Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF56:14+6:366:46
3Pia-Lena PutkonenTullinge SK1:01:10+11:327:22
4Johanna AlmlundHaninge SOK1:08:37+18:598:16
5Daniela RennerOK Södertörn1:12:57+23:198:47
6Åsa BergströmTäby OK1:15:11+25:339:03
7Julia MillingtonTullinge SK1:57:26+1:07:4814:08
Margareta MeitonIFK Lidingö SOKej start

Herrar Kort

8 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen EkmanTäby OK49:365:58
2Jonny NilssonSnättringe SK55:27+5:516:40
3Martin NilssonSnättringe SK1:00:16+10:407:15
4Håkan LindbergVäsby OK1:02:08+12:327:29
5Bengt AnderssonSöders-Tyresö1:04:45+15:097:48
6Ronny HedlundOK Södertörn1:05:05+15:297:50
7Thomas ErikssonOK Södertörn1:09:42+20:068:23
8Christer NorinJärfälla OK1:11:56+22:208:40
9Bernt ErikssonSpårvägens OK1:13:04+23:288:48
10Sven Olov JohanssonSöders-Tyresö1:13:19+23:438:50
11Elias NorrmanHaninge SOK1:19:06+29:309:31
12Jan-Erik WibergJärla Orientering1:19:52+30:169:37
13Örjan ArkängTullinge SK1:25:04+35:2810:14
14Jens FochsenWaxholms OK1:29:00+39:2410:43
15Erik FochsenWaxholms OK1:29:01+39:2510:43
16Jonas BystedtJärfälla OK1:31:35+41:5911:02
17Björn RennerOK Södertörn1:31:56+42:2011:04
18Peter MillingtonTullinge SK1:57:26+1:07:5014:08
Lars EnglundJärla Orienteringej godkänd
Linus AlbinssonJärfälla OKej godkänd

Damer Kort

6 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika AnderssonHaninge SOK52:018:15
2Linda RennerOK Södertörn54:38+2:378:40

Prova På

6 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik KarlevallHaninge SOK40:386:26
2Niklas ErlandssonOK Södertörn49:11+8:337:48
3Henrik ErlandssonOK Södertörn49:12+8:347:48
4Jan LindgrenOK Södertörn55:24+14:468:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser