Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretstävling Håkas

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretstävling Håkas
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: torsdag 2 juni 2016

Långa

5 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredbergKristinehamns OK47:398:36
2Henrik LindbladOK Djerf52:27+4:489:29
3Mats WelanderOK Djerf1:04:09+16:3011:36
4Elin LindbladOK Djerf1:06:17+18:3811:59
5Frida JohanssonOK Djerf1:06:28+18:4912:01
6Rasmus PetterssonOK Djerf1:07:58+20:1912:17
7Jan HanssonOK Djerf1:08:58+21:1912:28
8Anders HagbergOK Djerf1:10:55+23:1612:49
9Anders ErikssonOK Djerf1:11:02+23:2312:50
Alexander JanssonOK Djerfej godkänd
Maja WelanderOK Djerfej godkänd

Mellan

4 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olof BäckOK Djerf51:1610:54
2Jan KarlssonKristinehamns OK58:47+7:3112:30
3Margareta PerssonKristinehamns OK1:02:04+10:4813:12
4Elin LindbergOK Djerf1:03:19+12:0313:28
5Håkan LindbergOK Djerf1:03:24+12:0813:29
6Björn SvenssonOK Djerf1:05:54+14:3814:01
7Sven Erik BrodinKristinehamns OK1:07:14+15:5814:18
8Anders ElofssonOK Djerf1:09:36+18:2014:48
9Marcus NylénDegerfors OK1:09:45+18:2914:50
10Tova ErikssonOK Djerf1:10:28+19:1214:59
11Ingemar HaglundOK Djerf1:26:31+35:1518:24
Marie LindbladOK Djerfej godkänd
Per PetterssonOK Djerfej godkänd
Linnea WahlströmOK Djerfutgått
Anders WahlströmOK Djerfutgått
Jerry AxbergOK Djerfutgått
Rebecka NylénDegerfors OKutgått
Patrik NylénDegerfors OKutgått

Korta Svår

2 480 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer ElfsbergKristinehamns OK36:4714:49
2Viktoria LindbergOK Djerf41:04+4:1716:33
3Roland ÖhmanKristinehamns OK44:43+7:5618:01
4Åke IvanssonDegerfors OK49:12+12:2519:50
5Ulf NordzellOK Djerf49:50+13:0320:05
6Jonna LindbladOK Djerf50:08+13:2120:12
7Lars BroströmDegerfors OK52:46+15:5921:16
8Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK56:03+19:1622:36
9Maria HelgesonKristinehamns OK56:08+19:2122:38
10Filippa JohnsonDegerfors OK59:12+22:2523:52
11Emma LiliegrenOK Djerf1:26:50+50:0335:00
Annika KärkkäinenOK Djerfej godkänd
Bo PetterssonOK Djerfej godkänd

Korta Lätt

1 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf27:1115:53
2Axel LindbladOK Djerf30:44+3:3317:58
3Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf35:42+8:3120:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser