Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Båsbergen Norra delen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Båsbergen Norra delen
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 23 augusti 2016

Långa

6 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HaglundOK Djerf1:05:2910:33
2Charlotte FlansbjerOK Djerf1:08:54+3:2511:06
3Jesper NordengrenOK Djerf1:17:50+12:2112:33
4Amanda JanssonOK Djerf1:18:16+12:4712:37

Mellan

4 290 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär JanssonOK Djerf47:2711:03
2Alexander JanssonOK Djerf48:15+0:4811:14
3Jan-Olof BäckOK Djerf49:27+2:0011:31
4Kjell ErikssonOK Djerf49:59+2:3211:39
5Göran LarssonDegerfors OK55:11+7:4412:51
6Mats HaglundOK Djerf56:19+8:5213:07
7Ulf NordzellOK Djerf58:54+11:2713:43
8Anders ElofssonOK Djerf59:15+11:4813:48
9Lars ChristensenOK Djerf1:03:16+15:4914:44
10Berndt ErikssonOK Djerf1:04:55+17:2815:07
11Christer KjellgrenOK Djerf1:16:15+28:4817:46
12Jerry AxbergKlubblös1:20:49+33:2218:50
Lars JanssonOK Djerfej godkänd
Anders ErikssonOK Djerfej godkänd

Korta Svår

2 690 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PetriOK Djerf34:5812:59
2Georg TolstoyOK Djerf45:41+10:4316:58
3Håkan BeijarDegerfors OK48:59+14:0118:12
4Anders WahlströmOK Djerf52:15+17:1719:25
5Matilda HolmOK Djerf52:36+17:3819:33
6Linnea WahlströmOK Djerf53:59+19:0120:04
7Filippa JohnsonDegerfors OK1:04:20+29:2223:54
Linus Bodin-LiliegrenOK Djerfej godkänd
Lars BroströmDegerfors OKutgått

Korta Lätt

2 860 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LundbladOK Djerf39:5213:56
2Jolin PetriOK Djerf40:36+0:4414:11
3Helena TolfKlubblös43:45+3:5315:17
4Anneth CarlssonKlubblös43:55+4:0315:21
5Natalie PetriKlubblös44:06+4:1415:25
6Dorothea TolstoyOK Djerf52:53+13:0118:29
6Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf52:53+13:0118:29
8Georg TolstoyOK Djerf53:33+13:4118:43
9Louise WinqvistOK Djerf54:14+14:2218:57
10Elizabeth PetterssonOK Djerf54:15+14:2318:58
11Vidar ThelanderOK Djerf54:45+14:5319:08
12Alice ThelanderOK Djerf54:47+14:5519:09
Isabella HolmOK Djerfej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser