Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretstävling Lunedet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretstävling Lunedet
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: torsdag 1 september 2016

Korta Svår

2 000 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ElofssonOK Djerf32:0516:02
2Lars BroströmDegerfors OK34:16+2:1117:08
3Bo HävertDegerfors OK36:51+4:4618:25
4Börje MüllerKristinehamns OK37:38+5:3318:49
5Elisabet FalemoKristinehamns OK38:06+6:0119:03
6Roland ÖmanKristinehamns OK40:45+8:4020:22
7Håkan BeijarDegerfors OK40:46+8:4120:23
8Selma ErikssonOK Djerf43:12+11:0721:36
9Tord KarlssonOK Djerf45:59+13:5422:59
10Sten AnderssonKristinehamns OK47:10+15:0523:35
11Birgitta JohanssonKristinehamns OK51:17+19:1225:38
12Emma LiliegrenOK Djerf54:40+22:3527:20
13Eva ThorsellOK Djerf54:44+22:3927:22
14Stig VahlbergKristinehamns OK54:55+22:5027:27
15Helena Tolf- -57:58+25:5328:59
16Anneth Carlsson- -58:07+26:0229:03
17Oliwer MolinDegerfors OK58:27+26:2229:13
18Patrik MolinDegerfors OK59:42+27:3729:51
19Gunnel GillenäsKristinehamns OK1:01:45+29:4030:52
20Viveca JernstedtKristinehamns OK1:02:20+30:1531:10
21Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf1:03:08+31:0331:34
22Claes LindgreenOK Djerf1:03:39+31:3431:49
23Filippa JohnsonDegerfors OK1:12:05+40:0036:02
Inga-Britt MalmGarphyttans IFej godkänd
Britt GunnarssonKristinehamns OKej godkänd

Korta Lätt

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel LindbladOK Djerf40:4220:21

Mellan

3 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LindbladOK Djerf48:3015:38
2Göran LarssonDegerfors OK50:15+1:4516:12
3Amanda JanssonOK Djerf53:16+4:4617:10
4Runo JohanssonKristinehamns OK54:01+5:3117:25
5Lars ChristensenOK Djerf55:30+7:0017:54
6Jan KarlssonKristinehamns OK56:30+8:0018:13
7Håkan LindbergOK Djerf59:23+10:5319:09
8Stina LindbergOK Djerf1:00:12+11:4219:25
9Viktoria LindbergOK Djerf1:00:35+12:0519:32
10Margareta PerssonKristinehamns OK1:04:04+15:3420:40
11Ylva JohanssonOK Djerf1:11:00+22:3022:54
12Johan PetriOK Djerf1:11:46+23:1623:09
13Marie SandgrenKristinehamns OK1:12:02+23:3223:14
14Christer GillenäsKristinehamns OK1:29:15+40:4528:47
Stefan GunnarssonKristinehamns OKutgått

Långa

4 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf48:0510:27
2Oskar EklöfRehns BK54:48+6:4311:54
3Mats WelanderOK Djerf1:00:23+12:1813:07
4Lovisa FalkHagaby GOIF1:12:04+23:5915:40
5Jan HanssonOK Djerf1:12:44+24:3915:48
6Mattias HanssonOK Djerf1:14:53+26:4816:16
7Patrik NyströmKristinehamns OK1:18:38+30:3317:05
8Mats HaglundOK Djerf1:19:23+31:1817:15
9Per EricssonKristinehamns OK2:07:19+1:19:1427:40
Henrik LindbladOK Djerfej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser