Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DOK:s motions-OL Ramshöjden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DOK:s motions-OL Ramshöjden
Arrangörsorganisation: Degerfors OK
Datum: torsdag 14 april 2016

Bana 1

1 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf16:3710:23
2Jonas AnderssonDegerfors OK18:49+2:1211:45
3Ella LaineKlubblös19:35+2:5812:14
4Gabriel LaineDegerfors OK19:46+3:0912:21
5Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf20:43+4:0612:56
6Axel LindbladOK Djerf21:16+4:3913:17
7Adrian AnderssonDegerfors OK22:00+5:2313:45
8Lars BroströmDegerfors OK22:12+5:3513:52
9Annika AnderssonDegerfors OK22:24+5:4714:00
10Åsa BryngelssonOK Djerf23:50+7:1314:53
11Zackarias LandgrenDegerfors OK26:02+9:2516:16
12Dante LandgrenDegerfors OK26:05+9:2816:18
13Ragnar PetterssonOK Djerf38:07+21:3023:49
14Moa RosengrenDegerfors OK47:53+31:1629:55
Ida LjungbergDegerfors OKutgått

Bana 2

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HanssonOK Djerf15:496:05
2Kenneth FahlanderDegerfors OK19:45+3:567:35
3Emma LiliegrenOK Djerf27:14+11:2510:28
4Annika LjungbergDegerfors OK27:55+12:0610:44
5Åke IvanssonDegerfors OK28:37+12:4811:00
6Åke JanssonDegerfors OK29:08+13:1911:12
7Oliwer MolinDegerfors OK29:17+13:2811:15
8Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK37:52+22:0314:33
9Inga-Britt NilssonDegerfors OK42:17+26:2816:15

Bana 3

4 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HanssonOK Djerf35:568:45
2Amanda JanssonOK Djerf35:57+0:018:46
3Tomas SvennbergDegerfors OK36:17+0:218:50
4Örjan SvahnIFK Moras OK36:19+0:238:51
5Anders ErikssonOK Djerf37:29+1:339:08
6Anton HolmOK Djerf39:00+3:049:30
7Anders ElofssonOK Djerf40:14+4:189:48
8Göran LarssonDegerfors OK40:43+4:479:55
9Anton HanssonOK Djerf41:49+5:5310:11
10Ulf NordzellOK Djerf41:56+6:0010:13
11Sören BryngelssonOK Djerf43:05+7:0910:30
12Johan FriskOK Djerf44:18+8:2210:48
13Patrik NylénDegerfors OK45:44+9:4811:09
14Amanda NylénDegerfors OK47:32+11:3611:35
15Matilda HolmOK Djerf1:00:41+24:4514:48
16Filippa JohnsonDegerfors OK1:01:10+25:1414:55
17Rebecka NylénDegerfors OK1:11:56+36:0017:32
Tova ErikssonOK Djerfej godkänd
Selma ErikssonOK Djerfej godkänd

Bana 4

5 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per JanssonOK Djerf31:586:16
2Robin SvennbergDegerfors OK34:45+2:476:48
3Pär JanssonOK Djerf38:55+6:577:37
4Rasmus PetterssonOK Djerf39:09+7:117:40
5Charlotte FlansbjerOK Djerf40:40+8:427:58 Ladda ner rutt i gpx-format
6Alexander JanssonOK Djerf41:28+9:308:07
7Frida JohanssonOK Djerf42:13+10:158:16
8Elin LindbladOK Djerf43:37+11:398:33
9Lovisa FalkHagaby GOIF45:33+13:358:55
10Tord KarlssonOK Djerf45:50+13:528:59
11Björn SvenssonOK Djerf45:55+13:579:00
12Anna JanssonOK Djerf46:45+14:479:10
13Ingemar ZiljatOK Djerf47:57+15:599:24
14Jan-Olof BäckOK Djerf51:52+19:5410:10
15Marcus NylénDegerfors OK54:04+22:0610:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser