Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, lång, Stockholm + Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Stockholm + Uppland
Arrangörsorganisationer: Järfälla OK / Upplands Orienteringsförbund
Datum: söndag 3 september 2017

D21 S

7 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SjökvistJärla Orientering52:086:43
2Signe KlintingJärla Orientering57:07+4:597:22
3Louise MarkstedtOK Södertörn57:39+5:317:26
4Tove LagerbergOK Södertörn1:02:05+9:578:00
5Johanna LönnkvistTullinge SK1:02:50+10:428:06
6Linnéa ClaesdotterIFK Lidingö SOK1:03:58+11:508:15
7Sofia PerssonSnättringe SK1:10:45+18:379:07
8Lena ÖhmanCentrum OK1:14:00+21:529:32
9Isabelle SjöbergOK Österåker1:44:16+52:0813:27
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej start
Elsa JanssonJärla Orienteringej start
Ebba PegestamOK Ravinenej start
Kristina LarssonOK Österåkerej start
Moa KjellstrandCentrum OKej start
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOKej start

H21 S

13 125 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar DanielsAttunda OK1:14:275:40
2Magnus GlänneforsTullinge SK1:17:17+2:505:53
3Mattias MillingerJärla Orientering1:19:32+5:056:03
4Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:19:35+5:086:03
5Love BerzellOK Ravinen1:20:04+5:376:06
6Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering1:22:22+7:556:16
7Markus AdolfssonTullinge SK1:22:57+8:306:19
8Ivan ForsgrenOK Tisaren1:24:29+10:026:26
9Ola LindqvistIFK Lidingö SOK1:27:18+12:516:39
10Dan WesterJärla Orientering1:28:47+14:206:45
11Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:30:38+16:116:54
12Robert JohanssonTäby OK1:31:38+17:116:58
13Anton GumaeliusWaxholms OK1:33:37+19:107:07
14Morgan KarlssonSundbybergs IK1:34:34+20:077:12
15Jörgen OhlinTullinge SK1:34:54+20:277:13
16David HectorSnättringe SK1:35:33+21:067:16
17David MellinSundbybergs IK1:36:44+22:177:22
18Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:39:14+24:477:33
19Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:48:10+33:438:14
20Emil AnderssonTullinge SK1:48:49+34:228:17
21Henrik WiklundBromma-Vällingby SOK2:02:44+48:179:21
22Mikael NilssonSnättringe SK2:04:07+49:409:27
Axel WrådheAttunda OKej godkänd
Olof LethagenCentrum OKej start
Simon MarteliusAttunda OKej start
Karl EngesAttunda OKej start
Andrew QuinIFK Lidingö SOKej start
Daniel RoosAttunda OKej start
Erik JanssonIFK Lidingö SOKej start

D20 S

5 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering43:167:39
1Hanna HänströmOK Ravinen43:167:39
3Sandra NäslundVästerås SOK44:02+0:467:47
4Emma HagrotTäby OK44:12+0:567:49
5Frida JunegardTullinge SK49:15+5:598:43
6Tone AlbrektssonOK Ravinen51:07+7:519:02
Amanda BerggrenTullinge SKej start
Rebecca WaldenfjordOK Ravinenej start

H20 S

10 175 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK57:575:41
2Victor ImarkTullinge SK1:01:07+3:106:00
3Olle AnderssonTullinge SK1:04:24+6:276:19
4Albin AnderssonOK Ravinen1:07:11+9:146:36
5Dmitriy YuryevOK Södertörn1:13:38+15:417:14
6Egil MorastHaninge SOK1:28:21+30:248:40
7Johan PerssonAttunda OK1:33:50+35:539:13
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Hugo DahlbergHaninge SOKej start
Måns TistadIFK Lidingö SOKej start
Joakim SkärlénHaninge SOKej start

D18 S

5 250 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia RajanIFK Lidingö SOK36:567:02
2Ella SjöbergTullinge SK39:44+2:487:34
3Hanna LagerbergOK Södertörn40:27+3:317:42
4Vilma KarlssonSnättringe SK42:40+5:448:07
5Frida HectorSnättringe SK46:58+10:028:56
6Linnea JohanssonTäby OK50:52+13:569:41
7Moa WestbladOK Ravinen51:16+14:209:45
8Trine KarlbergTullinge SK53:50+16:5410:15
9Carolina JonsellTäby OK55:32+18:3610:34
10Ella AnderssonOK Södertörn58:46+21:5011:11
11Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK1:03:56+27:0012:10
12Sofia DamneBromma-Vällingby SOK1:08:23+31:2713:01
13Ellen SkunckeTäby OK1:19:43+42:4715:11
14Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:19:54+42:5815:13
Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOKej godkänd
Sofia ZillingOK Södertörnej start
Karin ModinBromma-Vällingby SOKej start
Sofia FurebySnättringe SKej start
Kristina TedhamreSnättringe SKej start
Amanda KarlssonOK Ravinenej start

H18 S

7 575 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen43:025:40
2Oskar EdvardssonJärfälla OK44:18+1:165:50
3Albin AnderssonTullinge SK47:08+4:066:13
4Niklas CarlssonSundbybergs IK47:41+4:396:17
5Kristoffer TengrothSundbybergs IK48:53+5:516:27
6Georg EklöwOK Södertörn49:29+6:276:31
7Erik HerneOK Ravinen50:07+7:056:36
8Mattias KallhaugeSnättringe SK53:41+10:397:05
9Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK53:48+10:467:06
10Benjamin LangerakJärfälla OK54:53+11:517:14
11Mattias IvaresOK Södertörn55:03+12:017:16
12Tobias KarlssonSnättringe SK55:19+12:177:18
13Noel WaldenfjordJärfälla OK57:11+14:097:32
14Kasper FranssonOK Ravinen57:14+14:127:33
15Hannes SvahnOK Ravinen58:33+15:317:43
16Hugo LindbärgOK Södertörn1:01:09+18:078:04
17Filip MöllerOK Södertörn1:08:03+25:018:59
18Andreas MagnvallOK Södertörn1:09:22+26:209:09
19Lukas ArkängTullinge SK1:15:32+32:309:58
20Martin SkärlénHaninge SOK1:29:23+46:2111:47
21Christian LindhSundbybergs IK1:30:10+47:0811:54
Gustav NirvinHaninge SOKej godkänd
Simon ÖsterlingOK Södertörnej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start
Viggo KlassonOK Ravinenej start
Oskar ForsbergTullinge SKej start
Magnus EricsonJärla Orienteringej start

D16 S

4 525 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda LindhSundbybergs IK35:467:54
2Kajsa BogrenSundbybergs IK36:16+0:308:00
3Petrina CostermansJärla Orientering37:36+1:508:18
4Linda RennerOK Södertörn37:59+2:138:23
5Sofia IversAttunda OK41:00+5:149:03
6Sara MöllerOK Södertörn41:18+5:329:07
7Ylva SandénOK Södertörn44:33+8:479:50
8Tilda AnderssonTullinge SK44:40+8:549:52
9Lotten SandénOK Södertörn44:49+9:039:54
10Lovisa NilssonAttunda OK45:33+9:4710:03
11Therese NilssonOK Österåker45:40+9:5410:05
12Elin BergOK Ravinen46:14+10:2810:13
13Katarina NorrbyOK Södertörn48:30+12:4410:43
14Vera RolfssonSkarpnäcks OL52:16+16:3011:33
15Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK53:34+17:4811:50
16Sanna HedbergOK Södertörn53:47+18:0111:53
17Klara BolinTullinge SK54:40+18:5412:04
18Maja SandvikAttunda OK58:09+22:2312:51
19Sara SundinWaxholms OK58:14+22:2812:52
20Agnes EdgrenSkarpnäcks OL58:24+22:3812:54
21Sofia EdvardssonJärfälla OK1:02:03+26:1713:42
22Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK1:04:20+28:3414:13
23Katja LeicktTullinge SK1:06:08+30:2214:36
24Alice HallménJärfälla OK1:14:27+38:4116:27
25Jessica KarlsenJärfälla OK1:16:35+40:4916:55
26Ella BroquistIFK Lidingö SOK1:17:03+41:1717:01
27Malin HanssonTäby OK1:19:56+44:1017:39
28Tuva FalkSundbybergs IK1:28:35+52:4919:34
29Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK2:12:29+1:36:4329:16
Johanna PetterssonGustavsbergs OKej godkänd
Amelie RajanIFK Lidingö SOKej godkänd
Emilia EngelOK Ravinenej start
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

H16 S

5 375 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon FriskGustavsbergs OK30:595:45
2Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö31:04+0:055:46
3Anton SilierJärfälla OK33:22+2:236:12
4Johan LangerakJärfälla OK33:59+3:006:19
5Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby35:32+4:336:36
6Elias TidevallSkogsluffarnas OK35:34+4:356:37
7Jesper LidmarSnättringe SK35:58+4:596:41
8Jonatan StåhlSundbybergs IK35:59+5:006:41
9Lukas WernerIFK Lidingö SOK36:46+5:476:50
10Johan CallebergSnättringe SK37:18+6:196:56
11Johan LundbäckJärfälla OK38:02+7:037:04
12Elias RöstinSöders-Tyresö42:09+11:107:50
13Anton HänströmTäby OK44:30+13:318:16
14Axel MålargårdTäby OK44:37+13:388:18
15Ludvig SigrandOK Södertörn45:04+14:058:23
16Martin RinnbäckOK Ravinen46:10+15:118:35
17Erik Lidström LauriSnättringe SK47:21+16:228:48
18Jakob Gadefors NauHaninge SOK48:24+17:259:00
19Samuel LindénAttunda OK49:29+18:309:12
20Fredrik HanssonTäby OK50:04+19:059:18
21Linus HalvorsenSkarpnäcks OL57:33+26:3410:42
22Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK57:47+26:4810:45
23Alfred LängheimTullinge SK58:19+27:2010:50
24Albin HainkeSnättringe SK1:01:31+30:3211:26
25Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:07:41+36:4212:35
26Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:16:08+45:0914:09
27Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK1:31:23+1:00:2417:00
28John WolgastSnättringe SK2:08:00+1:37:0123:48
Victor SadaranganiJärla Orienteringej godkänd
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OLej godkänd
Niklas SvenssonJärfälla OKej godkänd
Isak WestringJärfälla OKej godkänd
David BernSnättringe SKej godkänd
Albin LindskogOK Ravinenej start
Jacob WolgastSnättringe SKej start
Emil SoneAttunda OKej start
Nils Forsberg RundströmIFK Enskedeej start
Oskar NilssonJärfälla OKej start

D14 S

3 925 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid CarlssonSundbybergs IK37:119:28
2Elisabeth LarssonOK Södertörn37:37+0:269:35
3Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK39:45+2:3410:07
4Tilda MårtenssonOK Ravinen40:46+3:3510:23
5Tove SjöbergTullinge SK41:31+4:2010:34
6Hedda RöstinOK Ravinen42:07+4:5610:43
7Åsa SundströmJärla Orientering43:40+6:2911:07
8Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL43:55+6:4411:11
9Bella PedersenJärfälla OK49:36+12:2512:38
10Ida HänströmTäby OK49:43+12:3212:40
11Doris IkoTäby OK50:22+13:1112:49
12Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö51:53+14:4213:13
13Tindra JonssonSkarpnäcks OL52:28+15:1713:22
14Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK53:15+16:0413:34
15Wilma LeicktTullinge SK53:19+16:0813:35
16Liv AlmrothSundbybergs IK54:25+17:1413:51
17Amanda GranqvistOK Ravinen55:45+18:3414:12
18Elin WolgastSnättringe SK55:56+18:4514:15
19Miia RollerJärfälla OK56:19+19:0814:20
20Lisa ThunellIFK Lidingö SOK56:50+19:3914:28
21Tove SvedellSkarpnäcks OL57:04+19:5314:32
22Cecilia HectorSnättringe SK1:00:28+23:1715:24
23Thea LennartssonJärfälla OK1:02:07+24:5615:49
24Märta SödervallTullinge SK1:10:16+33:0517:54
25Ida ÖsterbergGustavsbergs OK1:12:15+35:0418:24
26Emma SvidénSöders-Tyresö1:13:01+35:5018:36
27Emma NorinSöders-Tyresö1:14:26+37:1518:57
28Nora LundinSkogsluffarnas OK1:33:46+56:3523:53
Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Johanna AlmgrenOK Ravinenej godkänd
Liv HerneOK Ravinenej godkänd
Louise LindellGustavsbergs OKej godkänd
Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Moa JohanssonVäsby OKej godkänd
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd
Louise ByströmBromma-Vällingby SOKej godkänd
Emma AlmgrenOK Ravinenej godkänd
Agnes DambergIFK Lidingö SOKej start
Saga AnderssonTullinge SKej start
Alicia BjörnbergSöders-Tyresöej start
Fredrika NordquistTäby OKej start

H14 S

4 125 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK28:166:51
2Olle KallurOK Ravinen29:33+1:177:09
3Otto BalckTäby OK30:17+2:017:20
4Johan FochsenWaxholms OK31:25+3:097:36
5Viktor SoneAttunda OK33:02+4:468:00
6Hampus HatlenTullinge SK35:04+6:488:30
7Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK37:02+8:468:58
7Erik BovalliusJärfälla OK37:02+8:468:58
9Henrik SvenssonOK Ravinen37:32+9:169:05
10Gustaf HofstedtTäby OK40:36+12:209:50
11Euan TrynerSYO40:52+12:369:54
12Isak GeliusSnättringe SK42:09+13:5310:13
13William GrunderJärfälla OK42:12+13:5610:13
14Edvin ForsbergOK Ravinen44:19+16:0310:44
14Jesper ÅkessonJärfälla OK44:19+16:0310:44
16Elis IversAttunda OK44:59+16:4310:54
17Olle SandströmOK Ravinen48:02+19:4611:38
18Filip LindqvistTäby OK48:56+20:4011:51
19Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK51:41+23:2512:31
20Wilhelm BergmanTullinge SK51:56+23:4012:35
21Martin ErikssonVäsby OK54:11+25:5513:08
22Marcus EkmanTäby OK57:30+29:1413:56
23William MöllerSkarpnäcks OL58:05+29:4914:04
24Filip StorellHaninge SOK1:02:11+33:5515:04
24Ivar GentzJärla Orientering1:02:11+33:5515:04
26Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK1:05:28+37:1215:52
27Björn RennerOK Södertörn1:07:31+39:1516:22
28Calle JohanssonOK Ravinen1:23:58+55:4220:21
29Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:44:16+1:16:0025:16
Emil LiljaBromma-Vällingby SOKej godkänd
Theodor Karlsson BrabieJärfälla OKej godkänd
Måns EdgrenSkarpnäcks OLej godkänd
Justus ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Malte BerggrenOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Hugo LindskogOK Ravinenej start
Oscar AnelandOK Ravinenej start
Anton MörkforsJärfälla OKej start
Filip WidénHellas Orienteringej start
Teo StruckOK Ravinenej start
Tim RobertsHellas Orienteringej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start
Eskil CostermansJärla Orienteringej start
Eskil WidehagSundbybergs IKej start
Elis Forsberg RundströmIFK Enskedeej start
Anton WällstedtJärfälla OKej start
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Elias JavehedTäby OKej start

D12 S

3 150 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove OlssonOK Södertörn23:357:29
2Lovisa LindqvistIFK Enskede24:30+0:557:46
3Vilma NilssonAttunda OK25:42+2:078:09
4Alva Lidström LauriSnättringe SK27:19+3:448:40
5Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö28:26+4:519:01
6Alice RökenTäby OK28:30+4:559:02
7Wilma MårtenssonOK Ravinen29:03+5:289:13
8Maja FalkSundbybergs IK29:12+5:379:16
9Molly GeliusSnättringe SK29:18+5:439:18
10Tilde MansénSkarpnäcks OL29:46+6:119:26
11Nova MatthewsTullinge SK31:12+7:379:54
12Emilia BergmanTullinge SK31:21+7:469:57
13Hilda BohmanHellas Orientering31:50+8:1510:06
14Malin StrömqvistAttunda OK31:57+8:2210:08
15Moa GlanshedHaninge SOK34:12+10:3710:51
16Wilda LundqvistMälarö SOK37:09+13:3411:47
17Mirja NordinSkarpnäcks OL46:12+22:3714:40
18Sofie LindellGustavsbergs OK56:21+32:4617:53
Klara JunegardTullinge SKej start
Tuva HolmströmOK Ravinenej start
Majken JanssonSkarpnäcks OLej start
Matilda EkmanTäby OKej start
Alice HedinIFK Lidingö SOKej start
Olivia EngelOK Ravinenej start
Fanny SundbergTullinge SKej start
Ingrid JohanssonSundbybergs IKej start
Emma HallendalIFK Enskedeej start

H12 S

3 150 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK17:315:33
2Erik NederheimTäby OK18:09+0:385:45
3Hannes MogensenOK Ravinen18:51+1:205:59
4Niklas ErlandssonOK Södertörn20:12+2:416:24
5Jens FochsenWaxholms OK20:13+2:426:25
6Jonatan AndersonJärfälla OK20:24+2:536:28
7Hannes LindqvistIFK Enskede20:39+3:086:33
8Noa BerglundTäby OK20:43+3:126:34
9Simon LundellOK Österåker21:30+3:596:49
10Linus NilssonOK Österåker21:49+4:186:55
11Marcus GrunderJärfälla OK22:26+4:557:07
12Arvid MyrbergerTullinge SK22:52+5:217:15
13Erik NorinSöders-Tyresö22:55+5:247:16
14Linus ForsbergOK Ravinen23:03+5:327:19
15Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK23:11+5:407:21
16Erik LundquistOK Ravinen23:40+6:097:30
17Filip HatlenTullinge SK24:17+6:467:42
18Svante SandvikAttunda OK24:53+7:227:53
19Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK24:57+7:267:55
20Simon StridhSkogsluffarnas OK25:08+7:377:58
21Axel WiknerOK Österåker26:01+8:308:15
22Elias LjungdellTäby OK26:28+8:578:24
23Malte AlbinssonOK Österåker28:22+10:519:00
24Axel BalckTäby OK28:52+11:219:09
25Adrian WernerIFK Lidingö SOK28:54+11:239:10
26Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK29:02+11:319:13
27Elmin HovmöllerSöders-Tyresö29:06+11:359:14
28Edvin WollbrandOK Ravinen29:28+11:579:21
29Axel TrofastTullinge SK30:19+12:489:37
30Gustav StorellHaninge SOK30:59+13:289:50
31Ruben HårdSkogsluffarnas OK31:48+14:1710:05
32Olof ArevångTullinge SK32:04+14:3310:10
33Erik WällstedtJärfälla OK34:14+16:4310:52
34Nils SamrudIFK Lidingö SOK37:33+20:0211:55
35Villehart FrölidTäby OK38:21+20:5012:10
36Hampus GlanshedHaninge SOK44:54+27:2314:15
37Leo LjungbergSkarpnäcks OL51:25+33:5416:19
38Anton DyreliusSnättringe SK1:02:29+44:5819:50
Hannes LindbladBromma-Vällingby SOKej godkänd
Hampus HolmbergSkarpnäcks OLej start
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Otto PerssonSkogsluffarnas OKej start
Sebastian LindblomGustavsbergs OKej start
Emil AnterudVäsby OKej start

D10 S

2 425 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva WidegrenMälarö SOK16:176:42
2Freya TrynerSYO16:56+0:396:58
3Alice HellbergSundbybergs IK18:48+2:317:45
4Nellie BolinTullinge SK19:33+3:168:03
5Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK20:30+4:138:27
6Fanny BergmanTullinge SK21:15+4:588:45
7Ella LindqvistTäby OK21:18+5:018:47
8Alma HallstenTäby OK21:55+5:389:02
9Ellen FlordalSnättringe SK23:14+6:579:34
10Paulina AlzénGustavsbergs OK23:28+7:119:40
11Irma WidehagSundbybergs IK23:41+7:249:45
12Greta SandvikAttunda OK23:54+7:379:51
13Julia EkOK Ravinen24:45+8:2810:12
14Elsa TunbladMälarö SOK25:28+9:1110:30
15Thea GeliusSnättringe SK25:34+9:1710:32
16Emelie HolmströmTäby OK26:55+10:3811:05
17Elin TheanderHaninge SOK28:29+12:1211:44
18Hedda TunbladMälarö SOK28:46+12:2911:51
19Ida RökenTäby OK29:07+12:5012:00
20Gine LundvallTäby OK29:48+13:3112:17
21Hilda TrofastTullinge SK31:32+15:1513:00
22Alice EdvallSkarpnäcks OL33:17+17:0013:43
23Frida DäckforsTullinge SK34:08+17:5114:04
24Julia HolmströmTäby OK35:06+18:4914:28
Ella MatthewsTullinge SKej godkänd
Ida ZefferMälarö SOKej start
Elin AlmgrenSöders-Tyresöej start
Mirjam CostermansJärla Orienteringej start
Signe FredingTäby OKej start
Viola HolmströmOK Ravinenej start
Milla KlassonOK Ravinenej start

H10 S

2 425 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK14:446:04
2Petter FochsenWaxholms OK17:09+2:257:04
3Oscar LundquistOK Ravinen17:27+2:437:11
4Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK17:31+2:477:13
5Ted LagerströmAttunda OK18:28+3:447:36
6Vidar PihloOK Ravinen18:32+3:487:38
7Ruben ArenanderSkarpnäcks OL18:51+4:077:46
8Egon WistedtSundbybergs IK19:10+4:267:54
9Botvid SimonssonSundbybergs IK19:44+5:008:08
10Simon TrossingTäby OK22:50+8:069:24
11Ture LindskogOK Ravinen24:32+9:4810:07
12Elliot LjungdellTäby OK26:30+11:4610:55
13Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK30:50+16:0612:42
14Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK31:02+16:1812:47
15Gustav NyströmOK Ravinen34:42+19:5814:18
Folke JohanssonSundbybergs IKej godkänd
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SKej godkänd
Simon AndersonJärfälla OKej godkänd
Wilmer HagrotTäby OKej start
Teodor JonssonSkarpnäcks OLej start
Gustav MyrbergerTullinge SKej start
Erik BalckTäby OKej start

D35 S

5 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LundbergTullinge SK50:048:51
2Caroline WestbomOK Österåker1:02:05+12:0110:59
3Sara JonassonCentrum OK1:09:19+19:1512:16
Cecilia AlzénGustavsbergs OKej godkänd

H35 S

8 175 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus MartinelleSöders-Tyresö45:345:34
2Anders HedmanIFK Lidingö SOK48:04+2:305:52
3Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK54:20+8:466:38
4Linus RisplingCentrum OK59:55+14:217:19
5Henrik HellmanJärla Orientering1:03:26+17:527:45
6Lars JakobssonCentrum OK1:05:46+20:128:02
7David GranathTjällmo-Godegårds OK1:18:56+33:229:39
8Per-Ove MelinderTullinge SK1:27:30+41:5610:42
9Henrik LundgrenCentrum OK1:29:33+43:5910:57
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresöej godkänd

D40 S

5 250 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK40:467:45
2Jenny BergOK Ravinen41:08+0:227:50
3Maria Von SchmalenséeAttunda OK41:21+0:357:52
4Lena NilssonAttunda OK44:18+3:328:26
5Katrin SöderbergTäby OK44:30+3:448:28
6Anna EkOK Ravinen45:31+4:458:40
7Anna FalkSundbybergs IK47:02+6:168:57
8Malin LindskogOK Ravinen49:41+8:559:27
9Anna RökenTäby OK55:02+14:1610:28
10Lina MatthewsTullinge SK56:02+15:1610:40
11Petra LjungdellTäby OK57:35+16:4910:58
12Anna LundquistOK Ravinen59:04+18:1811:15
13Ulrika ForsbergOK Ravinen1:02:01+21:1511:48
14Daniela RennerOK Södertörn1:06:02+25:1612:34
15Michaela LundellOK Österåker1:08:21+27:3513:01
16Charlotte WiknerOK Österåker1:14:07+33:2114:07
17Josefin LindqvistIFK Enskede1:21:03+40:1715:26
18Katja KinnunenTäby OK1:22:38+41:5215:44
19Katrin JosefssonVäsby OK1:34:59+54:1318:05
20Lena BuhreAttunda OK1:36:40+55:5418:24
21Eva HagwallJärla Orientering1:45:39+1:04:5320:07
Emma KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej start
Eva HallstenTäby OKej start
Kristina AnelandOK Ravinenej start
Carina HallendalIFK Enskedeej start
Tina Näsman LandhSundbybergs IKej start
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej start

H40 S

6 725 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK42:186:17
2Anders WidegrenMälarö SOK45:04+2:466:42
3Jacob BolinTullinge SK45:26+3:086:45
4Stefan HellbergSundbybergs IK47:42+5:247:05
5Tomas HenrikssonAttunda OK48:00+5:427:08
6Johan SisellOK Södertörn48:33+6:157:13
7Björn LundquistOK Ravinen48:58+6:407:16
8Nils MalmIFK Lidingö SOK49:23+7:057:20
9Pete TrynerSYO49:52+7:347:24
10Nick BarrableOK Ravinen50:56+8:387:34
11Johan LindqvistTäby OK51:19+9:017:37
12John HartleySöders-Tyresö51:31+9:137:39
13Fredrik JohanssonSundbybergs IK52:00+9:427:43
14Henrik SjögrenHaninge SOK54:11+11:538:03
15Martin TrossingTäby OK54:25+12:078:05
16Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK55:42+13:248:16
17Magnus LindblomGustavsbergs OK58:27+16:098:41
18Carl Johan ArevångTullinge SK58:32+16:148:42
19Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:13:21+31:0310:54
20Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK1:30:32+48:1413:27
21Dan MattissonHaninge SOK2:13:22+1:31:0419:49
Robert SöderbergTäby OKej godkänd
Martin LindskogOK Ravinenej godkänd
Joakim BacklundTäby OKej godkänd
Hugo FlordalSnättringe SKej start
Robert WallstenTullinge SKej start
Sverker LenasCentrum OKej start
Peter AnderssonSöders-Tyresöej start
Samuel SvenssonCentrum OKej start
Per GöthssonTäby OKej start
Johan HörnfeldtOK Ravinenej start
Henrik PerssonTullinge SKej start

D45 S

4 650 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK36:297:50
2Charlotta GibergHellas Orientering36:40+0:117:53
3Anna StrandAttunda OK38:12+1:438:12
4Annika LundströmSundbybergs IK38:43+2:148:19
5Kerstin ImarkTullinge SK39:48+3:198:33
6Camilla GöstasSöders-Tyresö39:53+3:248:34
7Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK45:12+8:439:43
8Nina IversAttunda OK45:45+9:169:50
9Cecilia FochsenWaxholms OK47:38+11:0910:14
10Ewa AlbrektssonOK Ravinen50:48+14:1910:55
11Nadja DahlströmSnättringe SK51:37+15:0811:06
12Therese HolmströmOK Ravinen56:45+20:1612:12
13Karin SteneboAttunda OK57:42+21:1312:24
14Pille HedströmSöders-Tyresö57:53+21:2412:26
15Teija LeppinenIFK Lidingö SOK58:48+22:1912:38
16Pauline TrynerSYO1:01:45+25:1613:16
17Lisa LeicktTullinge SK1:03:29+27:0013:39
18Lena BrobergSnättringe SK1:05:22+28:5314:03
Karin TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd
Annika LindbergAttunda OKej godkänd
Jenny StruckOK Ravinenej godkänd
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Gittan GeliusSnättringe SKej start

H45 S

6 000 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SoneAttunda OK38:406:26
2Stefan Svensson GeliusSnättringe SK39:18+0:386:33
3Mikael NybergHellas Orientering40:04+1:246:40
4Lars LindbomMälarö SOK40:55+2:156:49
5Tomas AlbinssonOK Österåker41:25+2:456:54
6Pär LiljaIFK Lidingö SOK42:31+3:517:05
7Håkan MelinMälarö SOK43:12+4:327:12
8Patrik LeicktTullinge SK44:07+5:277:21
9Kjell AlmgrenOK Ravinen44:36+5:567:26
10Niklas HenrikssonAttunda OK45:04+6:247:30
11Johan SundinWaxholms OK45:11+6:317:31
12Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK45:53+7:137:38
13Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby46:22+7:427:43
14Calle BohmanHellas Orientering46:31+7:517:45
15Martin SigrandOK Södertörn46:32+7:527:45
16Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK47:15+8:357:52
17Mats EkmanTäby OK48:01+9:218:00
18Henrik MorastHaninge SOK48:31+9:518:05
19Ola CarlénBromma-Vällingby SOK49:21+10:418:13
20Per EdvallSkarpnäcks OL51:56+13:168:39
21Christoffer NorrmanAttunda OK52:57+14:178:49
22Mats HainkeSnättringe SK53:11+14:318:51
23Ulrik IversAttunda OK53:16+14:368:52
24Magnus ElwinIFK Enskede53:35+14:558:55
25Mikael NyströmOK Ravinen53:44+15:048:57
26Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK53:57+15:178:59
27Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK54:09+15:299:01
28Stefan NorinSöders-Tyresö54:34+15:549:05
29Sven JohanssonTäby OK54:48+16:089:08
30Patrik FriskGustavsbergs OK54:56+16:169:09
31Urban SelanderSkarpnäcks OL56:07+17:279:21
32Per DambergIFK Lidingö SOK56:24+17:449:24
33Lars SegermanSkarpnäcks OL57:59+19:199:39
34Jörgen TheanderHaninge SOK58:07+19:279:41
35Jonas KarlssonVäsby OK1:08:09+29:2911:21
36Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:15:08+36:2812:31
37Magnus StrömqvistAttunda OK1:17:56+39:1612:59
38Erik DyreliusSnättringe SK1:19:09+40:2913:11
39Per WidénHellas Orientering1:31:44+53:0415:17
Niclas RökenTäby OKej godkänd
Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OKej start
Peter JakobssonOK Södertörnej start
Mattias HovmöllerSöders-Tyresöej start
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Roger LindénAttunda OKej start

D50 S

4 275 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla MolinAttunda OK34:188:01
2Lina BerggrenTullinge SK39:34+5:169:15
3Johanna SundströmJärla Orientering40:01+5:439:21
4Madeleine LimparAttunda OK40:10+5:529:23
5Yvonne AnderssonTullinge SK41:01+6:439:35
6Anna-Lena LängheimTullinge SK41:51+7:339:47
7Monica HatlenTullinge SK42:14+7:569:52
8Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK42:57+8:3910:02
9Maria ColeVäsby OK45:39+11:2110:40
10Monica RoosAttunda OK46:38+12:2010:54
11Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK49:45+15:2711:38
12Eva GustavssonHellas Orientering50:25+16:0711:47
13Kristina MarteliusAttunda OK52:07+17:4912:11
14Carin KihlströmTäby OK55:29+21:1112:58
15Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby57:08+22:5013:21
16Ingegerd CarlssonSundbybergs IK58:01+23:4313:34
17Anna PernebyTullinge SK58:32+24:1413:41
18Cecilia WestströmSundbybergs IK58:58+24:4013:47
19Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK59:54+25:3614:00
20Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:13:37+39:1917:13
21Elisabeth HectorSnättringe SK1:26:38+52:2020:15
22Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:31:03+56:4521:17
23Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:54:54+1:20:3626:52
Ann GranqvistOK Ravinenej godkänd
Liselott KihlSundbybergs IKej godkänd
Lena GumaeliusWaxholms OKej start

H50 S

5 650 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK35:076:12
2Juha LoenbergSkarpnäcks OL38:08+3:016:44
3Kjell ObergerIFK Lidingö SOK38:14+3:076:46
4Martin JohanssonOK Ravinen39:03+3:566:54
5Conny StrandbergGustavsbergs OK39:16+4:096:56
6Ulf HanssonSundbybergs IK39:36+4:297:00
7Hans SundqvistTullinge SK39:38+4:317:00
8Mats FryxellTullinge SK40:56+5:497:14
9Per WollbrandOK Ravinen41:22+6:157:19
10Jan CarlssonSöders-Tyresö41:51+6:447:24
11Jan-Olof BogrenSundbybergs IK42:03+6:567:26
12Fredrik SteneboAttunda OK42:21+7:147:29
13Roland SannicoloTäby OK42:35+7:287:32
14Göran LängheimTullinge SK43:08+8:017:38
15Per KallhaugeSnättringe SK43:18+8:117:39
16Jan StridhSkogsluffarnas OK43:41+8:347:43
17Jesper LagerbergOK Södertörn43:42+8:357:44
18Per MårtenssonOK Ravinen43:44+8:377:44
19Pär SvenssonSöders-Tyresö44:04+8:577:47
20Stefan KarlssonOK Ravinen44:36+9:297:53
21Mats CarlssonSundbybergs IK45:10+10:037:59
22Erik BerggrenTullinge SK45:39+10:328:04
23Thomas CallebergSnättringe SK45:40+10:338:04
24Michael GranqvistOK Ravinen45:49+10:428:06
25Göran HellgrenOK Södertörn46:43+11:368:16
26Göran JonssonSundbybergs IK47:41+12:348:26
27Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby48:34+13:278:35
28Peter ZetterströmSöders-Tyresö48:48+13:418:38
29Kalle PerssonOK Österåker48:57+13:508:39
30Ove RinnbäckOK Ravinen49:25+14:188:44
30Lennart SwahnSundbybergs IK49:25+14:188:44
32Olle SjöforsOK Älme50:40+15:338:58
33Fredrik MorastHaninge SOK50:44+15:378:58
34Hans OlsénSundbybergs IK50:50+15:438:59
35Jörgen HectorSnättringe SK51:47+16:409:09
36Håkan RedtzerAttunda OK52:34+17:279:18
37Nils EklöwOK Södertörn53:08+18:019:24
38Jonatan LindellGustavsbergs OK54:09+19:029:35
39Anders ÖnerudOK Ravinen56:38+21:3110:01
40Jörgen StegardSkarpnäcks OL56:48+21:4110:03
41Eric HuijsersHammarby IF OF57:08+22:0110:06
42Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK57:40+22:3310:12
43Oskar NederheimTäby OK58:01+22:5410:16
44Urban StåhlSundbybergs IK58:48+23:4110:24
45Stefan RedtzerAttunda OK59:00+23:5310:26
46Stefan MarteliusAttunda OK59:34+24:2710:32
47Mattias RobertsonCentrum OK1:00:39+25:3210:44
48Per WolgastSnättringe SK1:01:34+26:2710:53
49Nils ErikssonVäsby OK1:03:17+28:1011:12
50Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:04:13+29:0611:21
51Johan BalckTäby OK1:04:32+29:2511:25
52Hans JonssonVäsby OK1:05:20+30:1311:33
Magnus RajanIFK Lidingö SOKej godkänd
Anders ThuresonHellas Orienteringej godkänd
Douglas LundinSkogsluffarnas OKej godkänd
Piero SannicoloTullinge SKej start
Mats BernSnättringe SKej start
Kenneth JönssonTullinge SKej start
Gunnar SkärlénHaninge SOKej start
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOKej start
Mats KarlssonTullinge SKej start
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start
Staffan ZillingOK Södertörnej start
Mats JavehedTäby OKej start
Lars KlassonOK Ravinenej start

D55 S

3 675 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MalmborgSöders-Tyresö34:129:18
2Carina DoyleSundbybergs IK36:08+1:569:49
3Åsa SundbergOK Södertörn36:33+2:219:56
4Pia BoudrieVäsby OK39:11+4:5910:39
5Annika SvenssonSolna OK41:12+7:0011:12
6Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK47:45+13:3312:59
7Annika LundströmVäsby OK52:29+18:1714:16
8Christel NilssonHaninge SOK1:28:21+54:0924:02
Madelene BjernulfSundbybergs IKej godkänd
Lena HellströmOK Ravinenej start
Kerstin SandströmJärla Orienteringej start
Maria BrattTullinge SKej start

H55 S

5 250 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn-Ove PetterssonAttunda OK38:437:22
2Ulf BurmanGustavsbergs OK38:58+0:157:25
3Anders MattssonOK Älvsjö-Örby39:57+1:147:36
4Johan MarkstedtOK Södertörn41:08+2:257:50
5Lars GreilertHaninge SOK42:11+3:288:02
5Janne NilssonCentrum OK42:11+3:288:02
7Johan PalmgrenTäby OK43:20+4:378:15
8Peter NordströmTäby OK43:35+4:528:18
9Anders JakobssonOK Södertörn45:16+6:338:37
10Björn RegerSöders-Tyresö46:49+8:068:55 Ladda ner rutt i gpx-format
11Mats LarssonIFK Enskede47:42+8:599:05
12Tapani MattusIFK Lidingö SOK47:46+9:039:05
13Björn JakobssonTäby OK48:23+9:409:12
14Matts AnderssonOK Ravinen50:29+11:469:36
15Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OL51:39+12:569:50
16Ronny NordgrenSundbybergs IK53:19+14:3610:09
17Jan DahlbergHaninge SOK56:07+17:2410:41
18Jan KihlSundbybergs IK57:40+18:5710:59
19Mats AronssonBromma-Vällingby SOK57:44+19:0110:59 Ladda ner rutt i gpx-format
20Bengt SvenssonSundbybergs IK58:31+19:4811:08
21Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:01:12+22:2911:39
22Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:01:26+22:4311:42
23Jan LindhSundbybergs IK1:02:15+23:3211:51
24Hans MalmbergWaxholms OK1:03:04+24:2112:00
25Anders WinaldHellas Orientering1:05:25+26:4212:27
26Göran IvarezOK Södertörn1:08:37+29:5413:04
Rikard ImarkTullinge SKej godkänd
Stig ThunellIFK Lidingö SOKej start
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej start
Per BacklundOK Södertörnej start
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Carl-Johan ThorellOK Ravinenej start

D60 S

3 675 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RisbyOK Ravinen36:5110:01
2My RönnolsTäby OK38:04+1:1310:21
3Anneli LindqvistGustavsbergs OK39:17+2:2610:41
4Pia-Lena PutkonenTullinge SK40:01+3:1010:53
5Lena JanssonJärla Orientering40:13+3:2210:56
6Marita SamuelssonSundbybergs IK40:31+3:4011:01
7Anne-Chr SchunnessonAttunda OK41:54+5:0311:24
8Lotta ValentinGustavsbergs OK43:19+6:2811:47
9Linnea CarlssonSkarpnäcks OL46:46+9:5512:43
10Ingrid LarsenTäby OK49:15+12:2413:24
11Margareta WadinOK Älvsjö-Örby50:35+13:4413:45
12Karin GillbergCentrum OK52:12+15:2114:12

H60 S

4 775 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK37:367:52
2Göran NilssonSnättringe SK38:43+1:078:06
3Lars ForsbergOK Ravinen40:00+2:248:22
4Pelle BengtssonIFK Enskede41:26+3:508:40
5Claes VallinIFK Lidingö SOK42:53+5:178:58
6Jörgen KarlssonAttunda OK44:10+6:349:14
7Göran DoyleSundbybergs IK44:28+6:529:18
8Roland NorellSöders-Tyresö44:37+7:019:20
9Mikael SternJärla Orientering44:50+7:149:23
10Thomas WesterGustavsbergs OK46:58+9:229:50
11Ola NyqvistOK Södertörn47:13+9:379:53
12Glenn WiderströmOK Ravinen47:59+10:2310:02
13Curt RahlénOK Ravinen48:20+10:4410:07 Ladda ner rutt i gpx-format
14Mikael TarandiIFK Lidingö SOK49:10+11:3410:17
15Jan LindgrenOK Södertörn50:06+12:3010:29
16Benny PetterssonVäsby OK53:44+16:0811:15
17Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:00:47+23:1112:43
18Tommy WendtHellas Orientering1:01:55+24:1912:58
19Anders LavforsCentrum OK1:07:03+29:2714:02
Göran HanssonTäby OKej godkänd
Ulf MalmborgSkogsluffarnas OKej godkänd
Lars HagrotTäby OKej start
Torbjörn BergmanSnättringe SKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D65 S

3 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK45:3613:24
2Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF48:00+2:2414:07
3Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK49:49+4:1314:39
4Anna BlomgrenTullinge SK51:42+6:0615:12
5Ulla GummesonVäsby OK51:50+6:1415:14
6Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK55:44+10:0816:23
7Helena KorhonenHaninge SOK55:51+10:1516:25
8Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:02:11+16:3518:17
Ingrid GraneliHaninge SOKej start

H65 S

4 275 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö37:598:53
2Karl-Erik JohanssonOK Södertörn39:02+1:039:07
3Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn41:48+3:499:46
4Lars GrankvistTäby OK42:12+4:139:52
5Per ÖhlundGustavsbergs OK43:28+5:2910:10
5Per-Johan VikforsOK Österåker43:28+5:2910:10
7Matz LarssonGustavsbergs OK43:42+5:4310:13
8Anders KarlssonTullinge SK44:23+6:2410:22
9Tommy LindbergHaninge SOK44:25+6:2610:23
10Åke WansölinSöders-Tyresö45:55+7:5610:44
11Björn SvedinSidensjö IK46:39+8:4010:54
12Göran FriskAttunda OK47:42+9:4311:09 Ladda ner rutt i gpx-format
13Göran AnderssonEnebybergs IF47:49+9:5011:11
14Magnus HaraldssonGustavsbergs OK50:31+12:3211:49
15Christer NordströmOK Älvsjö-Örby54:11+16:1212:40
16Olof PerssonSnättringe SK54:24+16:2512:43
17Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK54:25+16:2612:43
18Olle BlomgrenOK Södertörn1:00:42+22:4314:11
19Hans RosénSkogsluffarnas OK1:07:03+29:0415:41
Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OKej godkänd
Roland WareniusAvesta OKej godkänd
P-O IvarssonHaninge SOKej start

D70 S

3 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria EhnTullinge SK42:2512:28
2Kerstin RosengrenAttunda OK46:14+3:4913:35
3Eva-Stina SvärdHaninge SOK53:03+10:3815:36
4Margareta HagstedtVäsby OK56:43+14:1816:40
5Kristina FriskAttunda OK57:37+15:1216:56
6Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK1:04:21+21:5618:55
7Siv FrölundHaninge SOK1:07:45+25:2019:55
8Gunnel BalckIFK Enskede1:31:22+48:5726:52
9Karin TibbelinTurebergs IF SOK1:37:40+55:1528:43
Kristina HermansonBromma-Vällingby SOKej godkänd

H70 S

4 275 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar EhnTullinge SK39:539:19
2Leif StrandbergGustavsbergs OK42:16+2:239:53
3Rune RådeströmSnättringe SK44:28+4:3510:24
4Leif NordinAttunda OK45:06+5:1310:32
5Ebbe AdolfssonSundbybergs IK46:37+6:4410:54
6Göran LarboAttunda OK49:57+10:0411:41
7Jörgen AhlqvistSundbybergs IK52:21+12:2812:14
8Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben53:09+13:1612:25
9Leif MagnussonSkogsluffarnas OK53:14+13:2112:27
10Börje LenasSkogsluffarnas OK55:09+15:1612:54
11Leif CarlssonSkarpnäcks OL56:24+16:3113:11
12Jan BojlingSolna OK56:54+17:0113:18
13Ronny HedlundOK Södertörn57:17+17:2413:23
14Tage SandbergBromma-Vällingby SOK1:03:56+24:0314:57
15Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö1:05:11+25:1815:14
16Bo RomsonHellas Orientering1:12:23+32:3016:55
17Klas LangelsSkarpnäcks OL1:29:00+49:0720:49
18Lars NordinSolna OK1:32:22+52:2921:36
Jan FalkSundbybergs IKej godkänd
John ÖstlundSundbybergs IKej start

D75 S

2 475 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK35:2114:16
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby42:06+6:4517:00
3Britt ErikssonHammarby IF OF44:16+8:5517:53
4Ann SjöbergEnebybergs IF46:22+11:0118:44
5Berit LindungerHaninge SOK50:12+14:5120:16

H75 S

3 675 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt ErikssonVäsby OK32:448:54
2Bo HedlundIFK Enskede41:12+8:2811:12
3Lars CedérusSnättringe SK43:25+10:4111:48
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö44:18+11:3412:03
5Kurt AnderssonEnebybergs IF44:19+11:3512:03
6Håkan SjökvistSöders-Tyresö45:00+12:1612:14
7Leif LundquistEnebybergs IF46:38+13:5412:41
8Gösta GutelandSnättringe SK47:25+14:4112:54
9Leif HermundstadSnättringe SK54:52+22:0814:55
10Ove ForsbergTurebergs IF SOK59:33+26:4916:12
11Lars RoosAttunda OK59:35+26:5116:12
12Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:01:39+28:5516:46
13P-G JanssonSäterbygdens OK1:06:40+33:5618:08
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd
Hugo IsgrenIFK Enskedeej godkänd

D80 S

2 475 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK43:4617:41
2Ulla-Britta HallJärla Orientering50:33+6:4720:25
3Gunnel JunegardOK Södertörn1:06:17+22:3126:46

H80 S

3 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK41:0712:05
2Ulf EskilssonOK Södertörn50:48+9:4114:56
3Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK56:25+15:1816:35
4Erland LjungströmSpårvägens OK1:02:32+21:2518:23
5Sigurd WallénTäby OK1:05:31+24:2419:16
6Albert MårdBromma-Vällingby SOK1:06:06+24:5919:26
7Jonas ErnfridssonHellas Orientering1:07:52+26:4519:57
8Lars-Erik LindellVäsby OK1:09:22+28:1520:24
9Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:15:05+33:5822:05
10Bengt HermansonBromma-Vällingby SOK1:49:00+1:07:5332:03
Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOKej start

H85 S

2 475 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henning HamiltonEnebybergs IF1:40:0040:24
Karl-Erik MogrenSnättringe SKej start

D21 U

7 750 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka OlssonOK Linné55:557:12
2Hilda ForsgrenOK Linné58:39+2:447:34
3Rebecka LindbergOK Roslagen1:00:08+4:137:45
4Kate MorrisonOK Linné1:01:54+5:597:59
5Johanna TrummerOK Linné1:03:28+7:338:11
6Lisa CarlssonOK Linné1:04:23+8:288:18
7Inga KazlauskaitéOK Roslagen1:05:20+9:258:25
8Sara LundstenSundsvalls OK1:08:53+12:588:53
9Maria SjölanderOK Rodhen1:10:23+14:289:04
10Jenny WegmüllerOK Rodhen1:11:09+15:149:10
11Ulrika LindstamOK Linné1:20:46+24:5110:25
12Audrey DuquenneOK Linné1:25:29+29:3411:01
13Lisa JohanssonOK Rodhen1:28:46+32:5111:27
Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstadej start
Sara JohanssonOK Linnéej start
Carolina NealisOK Roslagenej start
Johanna RagvaldOK Linnéej start

H21 U

13 125 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SjöbergOK Linné1:10:005:20
2Johan HöijOK Linné1:15:03+5:035:43
3David LingforsOK Linné1:17:14+7:145:53
4Mats TroengOK Linné1:19:23+9:236:02
5Josef NordlundOK Linné1:21:25+11:256:12
6Ken PeetersOK Linné1:22:51+12:516:18
7Martin JanssonOK Rodhen1:23:57+13:576:23
8Joel LännevallOK Roslagen1:24:08+14:086:24
9Erik LindOK Linné1:24:15+14:156:25
10Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:25:10+15:106:29
11Tommy LindbergOK Roslagen1:28:14+18:146:43
12Olof ErikssonOK Linné1:28:29+18:296:44
13Liutauras BileviciusOK Roslagen1:32:03+22:037:00
14Simon AnderssonOK Rodhen1:33:16+23:167:06
15Erik BjörklundOK Linné1:33:48+23:487:08
16Ruairi ShortOK Linné1:34:54+24:547:13
17Pontus JohanssonOK Linné1:37:56+27:567:27
18Torbjörn JacobssonOK Rodhen1:40:48+30:487:40
19Ulrik ImbergOK Linné1:41:26+31:267:43
20Magnus BjörkOK Rodhen1:48:21+38:218:15
21Henrik ÅbergIF Thor2:00:22+50:229:10
Olle NilssonOK Linnéej start
Albin RidefeltOK Linnéej start

D20 U

5 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fay WalshOK Linné51:229:05
Ellen BromanOK Roslagenej start

H20 U

10 175 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bobby BrahmLånghundra IF1:39:349:47
2Alexander AlnessLånghundra IF1:41:32+1:589:58

D18 U

5 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra BoströmOK Linné39:237:30
2Frida VikströmSundsvalls OK44:30+5:078:28
3Lina SvärdIF Thor45:14+5:518:36
4Alva LindellIF Thor50:08+10:459:32
5Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:25:23+46:0016:15
Eleanore NealisLänna IFej godkänd
Maria JanssonOK Linnéej start
Malva SteenOK Enenej start
Mirjam BucherIF Thorej start

H18 U

7 575 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HannrupIF Thor45:436:02
2Olle GrywenzOK Linné51:28+5:456:47
3John LarssonRånäs OK52:09+6:266:53
4Axel BergströmOK Rodhen52:54+7:116:59
5Emil GrehnOK Rodhen55:43+10:007:21
6Emil JonsellIF Thor1:04:13+18:308:28
7Victor BylundIF Thor1:05:02+19:198:35
8William ErnlundOK Linné1:07:52+22:098:57
9Karl BrahmLånghundra IF1:11:44+26:019:28
Daniel RönnqvistOK Linnéej start
Matviy KhotyaintsevIF Thorej start

D16 U

4 525 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor37:488:21
2Agnes BromanOK Roslagen39:38+1:508:45
3Anna LithellOK Linné46:24+8:3610:15
4Emilia BergströmOK Rodhen47:53+10:0510:34
5Lovisa WigertzLånghundra IF51:28+13:4011:22
6Lotta WeyhenmeyerIF Thor52:12+14:2411:32
7Lovisa HambäckLånghundra IF54:22+16:3412:00
8Alva JonssonLånghundra IF54:56+17:0812:08
9Elsa BäsénIF Thor57:34+19:4612:43
10Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:13:39+35:5116:16

H16 U

5 375 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David MelinOK Rodhen40:307:32
1Karl GrywenzOK Linné40:307:32
3John McLellandOK Rodhen42:29+1:597:54
4Axel Leijon ThorellLånghundra IF45:53+5:238:32
5Oskar SundblomRånäs OK46:00+5:308:33
6Arvid UmegårdLånghundra IF48:09+7:398:57
7Arvid RoosOK Linné51:45+11:159:37
8Ville FontellOK Enen54:33+14:0310:08
9Oskar StenviOK Linné1:00:45+20:1511:18
10Arvid BylundIF Thor1:07:04+26:3412:28
11Oscar PalmOK Linné1:07:09+26:3912:29
12Anton SegermanIF Thor1:08:30+28:0012:44
Kevin SjölanderOK Rodhenej start
Emil BoströmOK Linnéej start

D14 U

3 925 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia KrafftLänna IF36:269:16
2Hanna JonsellIF Thor37:02+0:369:26
3Agnes Söllvander EklundOK Rodhen48:35+12:0912:22
4Ellen HannrupIF Thor50:29+14:0312:51
5Moa LundinOK Linné53:44+17:1813:41
6Fanny CedstedtLånghundra IF54:35+18:0913:54
7Emma PalmOK Roslagen55:52+19:2614:14
8Sara SundqvistLånghundra IF1:04:53+28:2716:31
9Ella ServinLånghundra IF1:05:25+28:5916:40
10Erica KarlssonOK Rodhen1:16:15+39:4919:25
11Fannie SjölanderOK Rodhen1:26:34+50:0822:03
Lisa NilssonOK Linnéej godkänd
Ester BlomsterIF Thorej start
Agnes WeissLånghundra IFej start
Johanna RoosOK Linnéej start

H14 U

4 125 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor JemthIF Thor31:147:34
2Elias WesterberghRasbo IK33:36+2:228:08
3Edvin NilssonLånghundra IF33:56+2:428:13
4Pelle NilssonOK Linné34:18+3:048:18
5Elliot AngelsiööOK Linné44:31+13:1710:47
6Axel GidlundOK Linné46:03+14:4911:09
7Gustav LyckebäckSigtuna OK50:01+18:4712:07
8Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln1:19:45+48:3119:20
9Simon ClaessonOK Rodhen1:21:17+50:0319:42
10Viktor BoströmOK Linné1:40:40+1:09:2624:24

D12 U

3 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvärdIF Thor24:507:53
2Elsa HedinOK Linné25:17+0:278:01
3Klara HartOK Linné25:45+0:558:10
4Elsa Söllvander EklundOK Rodhen26:57+2:078:33
5Ida PalmOK Linné28:56+4:069:11
6Olivia UnnerudLånghundra IF34:03+9:1310:48
7Isabel UnnerudLånghundra IF34:31+9:4110:57
8Tove KarlssonOK Rodhen38:57+14:0712:21
9Nora Svedin JakobssonLånghundra IF1:17:29+52:3924:35
Frida MelinOK Rodhenej godkänd
Emmy RoosIF Thorej start

H12 U

3 150 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love BylundIF Thor21:126:43
2Emil ÅbergOK Linné21:20+0:086:46
3Hugo ÖrtlundRånäs OK22:24+1:127:06
4Axel AnderssonIF Thor24:52+3:407:53
5Tor NylundOK Linné31:52+10:4010:06
6Simon SegermanIF Thor33:16+12:0410:33
7Gustav SvenssonRånäs OK37:06+15:5411:46
8Viktor FischerOK Linné43:17+22:0513:44
Rasmus ExellLänna IFej start
Elis HanssonIF Thorej start
Filip BorellOK Linnéej start
Albin JemthIF Thorej start
Malte HellgrenIF Thorej start

D10 U

2 425 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe PalmOK Linné19:538:11
2Hanna OlmIF Thor27:44+7:5111:26
3Maja LyckebäckSigtuna OK34:09+14:1614:04
4Alma WesselLänna IF35:01+15:0814:26
Sara RoosOK Linnéej start
Tora JonsellIF Thorej start
Ellen HedinOK Linnéej start

H10 U

2 425 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valle LarssonIF Thor14:295:58
2Gustav LindbergOK Roslagen18:19+3:507:33
3Anton ÅbergOK Linné21:40+7:118:56
4Lukas LindIF Thor24:16+9:4710:00
5Jelmer SellingLänna IF29:40+15:1112:14
6Alfred WesselLänna IF29:52+15:2312:18
Algot HellgrenIF Thorej start
Rickard JemthIF Thorej start

D35 U

5 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica SöllvanderOK Rodhen47:538:28
2Anna KaskOK Linné1:04:30+16:3711:24
3Linda WåhlströmIF Thor1:04:33+16:4011:25

H35 U

8 175 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BoströmOK Linné58:557:12
2Kent LundvallVallentuna-Össeby OL1:00:23+1:287:23

D40 U

5 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annette RoosOK Linné54:5410:27
2Gabriella MelinOK Rodhen55:05+0:1110:29
3Lena KaskOK Linné55:51+0:5710:38
4Marie LyckebäckSigtuna OK59:47+4:5311:23
5Andrea JonssonLånghundra IF1:34:53+39:5918:04

H40 U

6 725 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik RoosOK Linné46:496:57
2Mats ÅbergOK Linné49:33+2:447:22
3Simon WegmüllerOK Rodhen51:41+4:527:41
4Olof BorellOK Linné54:05+7:168:02
5Pål JanssonOK Roslagen55:51+9:028:18
6Johan WesterberghRasbo IK57:51+11:028:36
7Andreas KrafftLänna IF58:53+12:048:45
8Dan HörnellOK Linné1:00:06+13:178:56
9Jonas ErikssonLänna IF1:00:27+13:388:59
10Emil AnderssonLänna IF1:02:08+15:199:14
11Jonas SellingLänna IF1:03:36+16:479:27
12Fredrik NilssonLånghundra IF1:07:02+20:139:58
13Daniel RejmentOK Linné1:12:31+25:4210:46
14Anders LindgrenLånghundra IF1:12:53+26:0410:50
15Carl WennertorpOK Linné1:18:56+32:0711:44
16Patrik ServinLånghundra IF1:25:06+38:1712:39
Mika NumminenOK Linnéej start
Anders TvärånaOK Linnéej start

D45 U

4 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SvärdIF Thor34:437:27
2Josefine NordströmOK Triangeln36:17+1:347:48
3Sofie BergendahlIF Thor40:35+5:528:43
4Ammie BerglundIF Thor41:03+6:208:49
5Yvonne GrehnOK Rodhen42:31+7:489:08
6Annika RidellIF Thor48:17+13:3410:23
7Pia GuståsOK Linné49:55+15:1210:44
Pernilla SvedinLånghundra IFej godkänd
Karin LindellIF Thorej start
Marica TynellRånäs OKej start

H45 U

6 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EklundOK Rodhen37:186:13
2Anders BoströmOK Linné39:12+1:546:32
3Pontus GilleOK Roslagen41:13+3:556:52
4Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL41:14+3:566:52
5Ulf BergströmOK Rodhen41:37+4:196:56
6Rob HartOK Linné42:39+5:217:06
7Bo SegermanIF Thor43:11+5:537:11
8Jörgen HellgrenIF Thor44:16+6:587:22
9Fredrik LindellIF Thor44:23+7:057:23
10Jesper HedbergIF Thor44:39+7:217:26
11Petter RanefallIF Thor46:37+9:197:46
12Ola LindIF Thor47:11+9:537:51
13Mattias LundbladOK Linné47:57+10:397:59
14Daniel OlmIF Thor48:50+11:328:08
15Per JemthIF Thor49:38+12:208:16
16Per MelinOK Rodhen50:40+13:228:26
17Johan KüglerSigtuna OK51:02+13:448:30
18Fredrik SundinOK Linné54:29+17:119:04
19Marcus PherssonOK Linné54:51+17:339:08
20Daniel UnnerudLånghundra IF1:02:11+24:5310:21
Johan BlomsterIF Thorej start
Andreas EhnIF Thorej start
Rickard EkmanOK Roslagenej start

D50 U

4 275 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cathrine JohanssonTierps SOK48:0311:14
2Annika ArdellOK Rodhen48:56+0:5311:26
3Lena GrandinOK Linné50:53+2:5011:54
4Maria LännevallOK Roslagen52:51+4:4812:21
5Carina HammarlingLänna IF55:18+7:1512:56
6Agneta KarlssonRånäs OK56:06+8:0313:07
7Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:01:23+13:2014:21
8Anki PousetteRånäs OK1:01:24+13:2114:21
9Maria KvarnlöfOK Roslagen1:02:23+14:2014:35
10Annette WigertzLånghundra IF1:15:06+27:0317:34
Maria HartOK Linnéej start
Hillevi ErikssonOK Linnéej start

H50 U

5 650 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HultinOK Roslagen38:006:43
2Mats JonsellIF Thor38:37+0:376:50
3Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL39:19+1:196:57
4Conny ForsbergLånghundra IF39:52+1:527:03
5Jonas GidingVallentuna-Össeby OL41:10+3:107:17
6Per GrywenzOK Linné43:48+5:487:45
7Michael PalmOK Triangeln43:50+5:507:45
8Per EdlundSigtuna OK44:49+6:497:55
9Anders OhlinRånäs OK45:02+7:027:58
10Michael HolmgrenIF Thor46:06+8:068:09
11Johan JakobssonLånghundra IF46:54+8:548:18
12Lars OlssonOK Linné48:33+10:338:35
13Peter HambäckLånghundra IF48:59+10:598:40
14Christer ArksandVallentuna-Össeby OL49:31+11:318:45
15Mats BäckströmOK Enen50:34+12:348:56
16Kenneth HermanssonSigtuna OK52:49+14:499:20
17Patrik SteenOK Enen53:45+15:459:30
18Thomas RoosIF Thor1:04:55+26:5511:29
19Stefan NordströmSigtuna OK1:05:55+27:5511:40
Thomas JanssonOK Roslagenej start
Mikael BäsénIF Thorej start

D55 U

3 675 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dorothe SpillmannIF Thor34:589:30
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL40:15+5:1710:57
3Katarina BengtssonLånghundra IF43:35+8:3711:51
4Anna WesterberghRasbo IK46:49+11:5112:44
5Anna-Sofie LundmanOK Roslagen54:27+19:2914:48
6Brita NilssonOK Linné59:34+24:3616:12
Carina JacobssonOK Rodhenej start
Karin JanssonOK Rodhenej start

H55 U

5 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LännevallOK Roslagen36:426:59
2Stefan LundOK Linné39:19+2:377:29
3Sven WigertzLånghundra IF40:29+3:477:42
4Lars-Olof JanssonOK Linné40:52+4:107:47
5Anders JönssonOK Triangeln42:33+5:518:06
6Tommy ÅhmanLånghundra IF42:39+5:578:07
7Per EdenhamnLänna IF43:47+7:058:20
8Mats LundinLånghundra IF45:16+8:348:37
9Rolf LarssonOK Linné45:27+8:458:39
10Peder KarlssonRånäs OK45:31+8:498:40
11Tryggve RönnqvistOK Linné46:34+9:528:52
12Peter RidefeltOK Linné48:30+11:489:14
13Håkan LångLänna IF53:28+16:4610:11
14Peter EklövOK Linné57:09+20:2710:53
Roine AnderssonRånäs OKej start

D60 U

3 675 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HedlöfRånäs OK35:469:43
2Ruth LynamCNOC39:16+3:3010:41 Ladda ner rutt i gpx-format
3Eva ElnerudSigtuna OK43:20+7:3411:47
4Britt-Marie ErikssonOK Rodhen1:05:25+29:3917:48
Britt LarssonLänna IFej godkänd
Helena EkbrinkIF Thorej start

H60 U

4 775 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné36:567:44
2Lars OhlinRånäs OK40:23+3:278:27
3Svend Erik MathiassenOK Linné41:24+4:288:40
4Eddie BjärrenholtRånäs OK43:54+6:589:11
5Mats LundmanOK Roslagen55:25+18:2911:36
6Lars LandströmLånghundra IF56:52+19:5611:54
7Don ShortCNOC1:07:02+30:0614:02
8Reinhold LenneboIF Thor1:13:22+36:2615:21
9Sture LarssonLänna IF1:14:57+38:0115:41
Roland JanssonOK Linnéej start

D65 U

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné42:0412:22
2Gunlis LarssonOK Enen49:15+7:1114:29
3Marianne SellgrenSigtuna OK1:08:24+26:2020:07
4Kristina ErikssonLänna IF1:13:11+31:0721:31
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIFej start

H65 U

4 275 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig AnderssonOK Linné36:098:27
2Jan JohanssonIF Thor40:17+4:089:25
3Lars-Erik HermanssonOK Linné44:25+8:1610:23
4Lars WestinVallentuna-Össeby OL48:40+12:3111:23
5Jan ÅsbergHäverödals SK49:20+13:1111:32
6Mats LiljaOK Enen52:06+15:5712:11
7Kjell JanssonLånghundra IF57:44+21:3513:30
8Gunnar KvarnerudLänna IF1:12:43+36:3417:00
9Tommy HöglundLånghundra IF1:27:17+51:0820:25
Anders ErikssonVallentuna-Össeby OLej godkänd
Kenneth LarssonOK Enenej start

D70 U

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta KlangLånghundra IF1:07:0419:43
2Elke WilkeTierps SOK1:13:53+6:4921:43
3Ewa NordlundLänna IF1:22:51+15:4724:22
Gun-Inger SahlbergLånghundra IFej godkänd

H70 U

4 275 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SellgrenSigtuna OK43:1410:06
2Torsten PetterssonLånghundra IF44:15+1:0110:21
3Per-Erik WåhlbergOK Linné50:06+6:5211:43
4Sören WingeUpsala IF54:27+11:1312:44
5Tomas ÅhgrenLånghundra IF56:44+13:3013:16
6Göran JanssonOK Triangeln1:04:31+21:1715:05
7Leif BergSigtuna OK1:04:37+21:2315:06
8Jan-Erik LarssonUpsala IF1:05:31+22:1715:19
9Sören ErikssonLänna IF1:07:54+24:4015:52
10Ulf SkogtjärnOK Linné1:12:10+28:5616:52
Leif ErikssonHeby AIFej godkänd
Leif NordlundLänna IFej godkänd
Sven PihlEnköpings AIFej start

D75 U

2 475 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK33:0613:22
2Caje JacobssonIF Thor39:19+6:1315:53
3Eva von HeijneSigtuna OK43:59+10:5317:46
4Margaretha NyströmLänna IF48:21+15:1519:32

H75 U

3 675 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL47:3912:57
2Henrik BergmanOK Linné49:13+1:3413:23
3Kurt BoströmOK Linné51:08+3:2913:54
4Lars-Erik KarlssonRasbo IK52:17+4:3814:13
5Sven-Olov NorlinRimbo SOK52:22+4:4314:14
6Ulf ÅströmOK Roslagen52:52+5:1314:23
7Urban GullbergOK Linné54:16+6:3714:45
8Jan-Olof MalmSigtuna OK54:33+6:5414:50
9Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL59:44+12:0516:15
10Sven JacobssonIF Thor1:00:07+12:2816:21
Thord RådbergOK Roslagenej start

H80 U

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK52:0215:18
2Martin EngqvistUpsala IF55:02+3:0016:11
Inge HåkanssonOK Linnéej start

H85 U

2 475 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage AbrahamssonRånäs OK42:2917:09
2Ragnar AnderssonHäverödals SK44:52+2:2318:07

D21 Kort

5 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HellströmVäsby OK56:4810:03
Sofie RedtzerAttunda OKej start
Ebba WesterbergOK Kolmårdenej start

H21 Kort

8 175 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander FrolovOK Södertörn1:17:239:27

D17-20 Kort

4 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina WallanderJärla Orientering55:2813:31

H16 Kort

4 125 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian BolleSundbybergs IK1:37:2523:36

D14 Kort

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra ValjusIFK Lidingö SOK30:519:47
2Sanna RinnbäckOK Ravinen36:57+6:0611:43
Tilda LindholmSkogsluffarnas OKej start
Emelie RökenTäby OKej start

H14 Kort

3 175 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David RyderåsWaxholms OK25:037:53
2Lucas AlzénGustavsbergs OK29:24+4:219:15
3Conrad SarbanSkarpnäcks OL41:28+16:2513:03
Markus EngdahlTäby OKej start
Felix ArkängTullinge SKej start

D12 Kort

2 425 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara SkunckeTäby OK44:1118:13
Ebba ForsbergOK Ravinen22:489:24
Ebba ForsbergOK Ravinen22:489:24

H12 Kort

2 425 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel WallnerAttunda OK17:327:13
2Anton HedströmSöders-Tyresö24:20+6:4810:02
Samuel HowardSkarpnäcks OLej start

Inskolning

2 525 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Signe AlbinssonOK Österåkerfullföljt
Isak AndersonJärfälla OKfullföljt
Astrid BurlingKlubblösfullföljt
Nova FalkSundbybergs IKfullföljt
Gabriel  KuligTullinge SKfullföljt
Charlie LennartssonJärfälla OKfullföljt
Sarah LundellOK Österåkerfullföljt
Signe MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Stina MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Tor SundströmKlubblösfullföljt
Freia SöderbergTäby OKfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Moa WegmullerOK Rodhenfullföljt
Hanna WåhlströmIF Thorfullföljt
Signe ÅbergIF Thorfullföljt

U1

2 525 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina HåstadBromma-Vällingby SOK24:169:36
2Sixten BohmanHellas Orientering25:00+0:449:54
3Elis EklundOK Rodhen26:05+1:4910:19
4Noel HedmanIFK Lidingö SOK26:18+2:0210:24
5Sofia El HajjiJärfälla OK26:26+2:1010:28
6Amanda MörkforsJärfälla OK26:27+2:1110:28
7Livia HedendahlJärfälla OK26:28+2:1210:28
8Ella LjungdellTäby OK26:44+2:2810:35
9Malte HallmanAttunda OK27:56+3:4011:03
10Ida HellbergSundbybergs IK29:15+4:5911:35
11Saga HellbergSundbybergs IK29:22+5:0611:37
12Sixten ÅhlinLånghundra IF29:57+5:4111:51
13Frida EkOK Ravinen30:29+6:1312:04
14Oskar LindIF Thor30:35+6:1912:06
15Lilly AnderssonOK Roslagen31:06+6:5012:19
16Jakob WåhlströmIF Thor32:01+7:4512:40
17Folke ÅhlinLånghundra IF32:58+8:4213:03
18Vidar LarssonIF Thor34:34+10:1813:41
19Mia LagerströmAttunda OK34:59+10:4313:51
20Kasper SöderbergTäby OK35:08+10:5213:54
21Kevin KarlssonSkarpnäcks OL36:50+12:3414:35
22Agnes BoströmOK Linné38:10+13:5415:06
23Mirja HårdSkogsluffarnas OK40:30+16:1416:02
24Henry NilssonLånghundra IF41:50+17:3416:34
25Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL42:42+18:2616:54
26Kai UnnerudLånghundra IF45:17+21:0117:56
27Ture BaumgartenIF Thor46:58+22:4218:36
28Vilma DyreliusSnättringe SK48:43+24:2719:17
29Vanna BylundIF Thor51:39+27:2320:27
30Matilda FlordalSnättringe SK55:43+31:2722:03
Helmer Malmström HöijOK Linnéej godkänd
Max LindqvistTäby OKej start

U2

2 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin WallnerAttunda OK20:588:13
2Elias TrossingTäby OK21:00+0:028:14
3Majken LindqvistSkogsluffarnas OK22:12+1:148:42
4Märta BaumgartenIF Thor30:51+9:5312:05
5Siri Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK31:38+10:4012:24
6Thea EngströmKlubblös32:41+11:4312:49
7Emmy TheanderHaninge SOK32:48+11:5012:51
8Truls MansénSkarpnäcks OL32:55+11:5712:54
9Elin JavehedTäby OK33:51+12:5313:16
9Dagny IkoTäby OK33:51+12:5313:16
11Elin StorellHaninge SOK34:12+13:1413:24
12Ellen NybäckTullinge SK36:55+15:5714:28
13Yvonne  RoosAttunda OK43:25+22:2717:01
14Hampus AlzénGustavsbergs OK46:24+25:2618:11
15Alma AnderssonIF Thor1:09:28+48:3027:14
Lukas WidegrenMälarö SOKej godkänd
Vilda BlanckertMälarö SOKej start
Elsa ForslundSkarpnäcks OLej start
Perla HermeleSkarpnäcks OLej start
Marius HovmöllerSöders-Tyresöej start

U3

3 175 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin JohanssonVäsby OK31:029:46
2Wilma JosefssonVäsby OK37:21+6:1911:45
3Bertil BaumgartenIF Thor52:49+21:4716:38
4Alva GawellIFK Lidingö SOK1:00:31+29:2919:03
5Oscar NilssonLånghundra IF1:29:02+58:0028:02
Olivia HedinIFK Lidingö SOKej start
Mette HuitfeldtSkarpnäcks OLej start

U4

3 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måra StegardSkarpnäcks OL1:30:1522:50
2Turid WärngårdSkarpnäcks OL1:30:16+0:0122:51
3Elsa SvedellSkarpnäcks OL1:37:44+7:2924:44
4Arvid KotzSkarpnäcks OL2:13:43+43:2833:51

Öppen motion 1

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara RadellVäsby OK26:2710:22
2Josefina HårdSkogsluffarnas OK33:41+7:1413:12
3Malin MalmströmKlubblös40:23+13:5615:50
4Loke SundbergOK Södertörn51:05+24:3820:01
5Bengt ÅhlanderSkogsluffarnas OK1:11:35+45:0828:04

Öppen motion 2

3 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas FrölidTäby OK30:148:03
2Barbro CedérusSnättringe SK49:32+19:1813:12

Öppen motion 3

3 175 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin LjungdellTäby OK24:157:38
2Karin JonsellVallentuna-Össeby OL31:37+7:229:57
3Karin TunbladMälarö SOK31:56+7:4110:03
4Cim HolmqvistOK Österåker34:55+10:4010:59
5Ulrika BolinOK Triangeln35:02+10:4711:02
6Åsa HanssonTullinge SK37:43+13:2811:52
7Göran CarlssonKlubblös38:40+14:2512:10
8Claes ElvhammarAttunda OK38:55+14:4012:15
9Ing-Marie LarssonIF Thor39:23+15:0812:24
10Anna-lena BlomLänna IF40:01+15:4612:36
11Linda BergmanTullinge SK40:39+16:2412:48
12Leonor ModeeKlubblös42:37+18:2213:25
13Marie WesterlundKlubblös42:46+18:3113:28
13Sandra ÅhlinKlubblös42:46+18:3113:28
15Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK44:51+20:3614:07
16Louise Eggöy MarkhesterSnättringe SK45:11+20:5614:13
17Ingela AlnessLånghundra IF46:38+22:2314:41
18Pia VikströmTäby OK52:02+27:4716:23
19Sofia SivertssonKlubblös52:52+28:3716:39
20Kristina NorinSöders-Tyresö53:50+29:3516:57
21Åsa SkunckeTäby OK55:13+30:5817:23
22Cecilia WallinKlubblös58:59+34:4418:34
23Palle StegardSkarpnäcks OL1:04:15+40:0020:14
24Anna MannerheimSkarpnäcks OL1:04:21+40:0620:16
25Alice HellmanOK Linné1:10:34+46:1922:13
26Sandra NilssonBromma-Vällingby SOK1:11:42+47:2722:34
Lotta TorstenssonIK Örnenej godkänd
Magnus NilssonLånghundra IFej start

Öppen motion 4

4 475 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika TroengOK Linné50:0711:11
2Johan ClaessonKlubblös52:47+2:4011:47
3Pasi ValjusIFK Lidingö SOK53:21+3:1411:55
4Clara Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK53:51+3:4412:02
5Bo LandarvKlubblös1:02:01+11:5413:51
6Felix BengtssonSkogsluffarnas OK1:04:56+14:4914:30
7Heidi WarvelinLånghundra IF1:16:11+26:0417:01
8Katarina HelgbyBromma-Vällingby SOK1:16:34+26:2717:06
9Lena SödervallTullinge SK1:25:11+35:0419:02
10Olle ÖbergSkogsluffarnas OK1:53:32+1:03:2525:22
Katarina SellingLänna IFej godkänd

Öppen motion 5

3 950 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungStockholms OK35:509:04
2Henrik AndersonJärfälla OK40:24+4:3410:13
3Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK43:33+7:4311:01
4Staffan JacobsonOK Kroppefjäll44:09+8:1911:10
5Sture SundqvistLånghundra IF46:03+10:1311:39
6Per WistedtSundbybergs IK46:48+10:5811:50
7Per-Johan JanssonLänna IF50:39+14:4912:49
8Tolvi Karlsson RuneringKlubblös52:57+17:0713:24
9Linda NilssonLånghundra IF55:36+19:4614:04
10Sarah-Jane BarrableOK Ravinen57:39+21:4914:35
11Christer GalleMälarö SOK59:37+23:4715:05
12Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:01:16+25:2615:30
13Stefan PalmOK Roslagen1:02:34+26:4415:50
14Lovisa KihlborgIFK Lidingö SOK1:05:21+29:3116:32
15Hedvig SundstedtRasbo IK1:05:33+29:4316:35
16David WesterlundKlubblös1:05:56+30:0616:41
17Karin PalmOK Linné1:06:43+30:5316:53
18Daniel PalmOK Linné1:07:59+32:0917:12
19Anna WolgastSnättringe SK1:08:48+32:5817:25
20Gustav VisingOK Triangeln1:08:59+33:0917:27
21Anna VisingOK Triangeln1:09:16+33:2617:32
22Lars VisingOK Triangeln1:09:18+33:2817:32
23Jan KettisenBromma-Vällingby SOK1:09:58+34:0817:42
24Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:10:01+34:1117:43
25Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:10:07+34:1717:45
26Jan HedströmSöders-Tyresö1:11:19+35:2918:03
27Robin GrankvistVäsby OK1:15:57+40:0719:13
27Frida GrankvistKlubblös1:15:57+40:0719:13
29Mathias JonssonUpsala IF1:17:05+41:1519:30
30Magalena RolkerKlubblös1:19:35+43:4520:08
31Sara DyreliusSnättringe SK1:20:49+44:5920:27
32Anna HolmströmCentrum OK1:22:33+46:4320:53
33Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:28:04+52:1422:17
34Helen InfeldtKlubblös1:31:20+55:3023:07
35Jenny MagnvallOK Södertörn1:34:06+58:1623:49
36Sissel WidehagSundbybergs IK1:36:51+1:01:0124:31
37Daniel WikellCentrum OK1:40:48+1:04:5825:31
38Moa ForssellLänna IF1:47:44+1:11:5427:16
39Thomas DanielsonBromma-Vällingby SOK2:26:54+1:51:0437:11
Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OFej godkänd
Lena BergströmOK Rodhenej godkänd
Thomas WidehagSundbybergs IKej godkänd
Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Åsa ByströmBromma-Vällingby SOKej godkänd

Öppen motion 6

6 075 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin WesterlundKlubblös51:108:25
2Thomas LundbergMälarö SOK59:40+8:309:49
3Linus HolmqvistOK Österåker59:56+8:469:51
4Johan LidmarSnättringe SK1:03:47+12:3710:29
5Tomas BorgSundbybergs IK1:04:41+13:3110:38
6Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:05:22+14:1210:45
7Fredrik LundellOK Österåker1:13:41+22:3112:07
8Patrik LindqvistAXA SportsClub1:15:38+24:2812:26
9Olof SundströmKlubblös1:15:44+24:3412:27
10Pontus DavidssonIFK Lidingö SOK1:20:47+29:3713:17
11Andreas HerneOK Ravinen1:24:32+33:2213:54
12Fabian SegelströmKlubblös1:34:30+43:2015:33
13Mikael WesterVingåkers OK1:39:52+48:4216:26
14Anna PriediteKlubblös1:43:21+52:1117:00
15Åsa EdgrenSkarpnäcks OL1:45:26+54:1617:21
Erik ReinholdssonJärfälla OKej godkänd
Andreas FischerOK Linnéej godkänd

Öppen motion 7

3 075 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK21:046:51
2Eva HallstenTäby OK24:45+3:418:02
3Anders MansénSkarpnäcks OL27:12+6:088:50
4Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK31:03+9:5910:05
5Carin RosénGustavsbergs OK32:07+11:0310:26
6Ylva MagnussonSkogsluffarnas OK32:23+11:1910:31
7Thomas WestermarkTäby OK33:24+12:2010:51
8Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby33:31+12:2710:53
9Kerstin SjökvistOK Österåker33:36+12:3210:55
10Sören AnderssonCentrum OK33:39+12:3510:56
11Håkan SvenssonI 19 IF33:40+12:3610:56
12Carina BoströmOK Linné33:45+12:4110:58
13Klara SarbanSkarpnäcks OL34:03+12:5911:04
14Stina LindkvistKlubblös34:12+13:0811:07
15Peter BergmanTullinge SK34:40+13:3611:16
16Lukas AarnioOK Linné34:55+13:5111:21
17Maria Nimvik SternJärla Orientering35:03+13:5911:23
18Sara AndersonJärfälla OK35:07+14:0311:25
19Lena  FredrikssonKroppa IF35:55+14:5111:40
20Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK36:03+14:5911:43
21Tomas GlanshedHaninge SOK36:30+15:2611:52
22Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK36:59+15:5512:01
23Ulf GrandinOK Linné37:14+16:1012:06
24Lisa ErikssonSundbybergs IK37:19+16:1512:08
25Ingela ArenanderSkarpnäcks OL37:44+16:4012:16
26Björn HannrupIF Thor38:38+17:3412:33
27Elinor LangeOK Ravinen38:55+17:5112:39
28Tore CarlströmOK Enen39:57+18:5312:59
29Regina KellyOK Linné39:58+18:5412:59
30Anna HolmströmTäby OK40:30+19:2613:10
31Joakim LindénTäby OK41:21+20:1713:26
32Arne LindqvistTäby OK41:29+20:2513:29
33Lena ErlandssonOK Södertörn41:53+20:4913:37
34Håkan IhrforsIFK Lidingö SOK42:32+21:2813:49
35Karin BlombäckLånghundra IF43:28+22:2414:08
36Anders StenbackBromma-Vällingby SOK43:41+22:3714:12
37Håkan SvahnOK Ravinen44:04+23:0014:19
38Kenneth AlnessLånghundra IF44:06+23:0214:20
39Inger VikströmOK Linné44:35+23:3114:29
40Boel SundbergOK Södertörn44:46+23:4214:33
41Per IkoTäby OK44:48+23:4414:34
42Ylva NilssonSnättringe SK45:05+24:0114:39
43Helena BachmanTäby OK45:26+24:2214:46
44Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby45:31+24:2714:48
45Johan RosénOK Södertörn46:34+25:3015:08
46Daniel HelanderTullinge SK46:46+25:4215:12
47Per-Åke HolmSigtuna OK48:24+27:2015:44
48Kerstin Hannrup BroadRonneby OK49:29+28:2516:05
49Karna ThorssonOK Linné49:53+28:4916:13
50Henrik NyströmAttunda OK50:29+29:2516:25
51Mattias ÖrtlundRånäs OK50:41+29:3716:28
52Paulina HermanssonKlubblös51:19+30:1516:41
53Annica HedbergOK Södertörn51:47+30:4316:50
54Karolina VessbyIF Thor52:09+31:0516:57
55Anna LindellGustavsbergs OK52:26+31:2217:03
56Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK52:54+31:5017:12
57Anki LandarvKlubblös54:23+33:1917:41
58Anneli LidmarSnättringe SK55:29+34:2518:02
59UC Lybert ErikssonVäsby OK58:07+37:0318:53
60Bo EklundIF Thor1:00:10+39:0619:33
61Karin HannrupIF Thor1:00:28+39:2419:39
62Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OL1:01:31+40:2720:00
63Klas ElwingerIF Thor1:03:21+42:1720:36
64Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:04:28+43:2420:57
65Kerstin MorastHaninge SOK1:06:02+44:5821:28
66Ingrid CarlssonTäby OK1:07:20+46:1621:53
67Linda SjögrenBromma-Vällingby SOK1:19:23+58:1925:48
68Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:27:23+1:06:1928:25
Eva NordinGustavsbergs OKej godkänd
Anna TheanderHaninge SOKej godkänd
Erik BjernulfSundbybergs IKej godkänd
Mikko AarnioOK Linnéej godkänd
Ann-Sofie JemthIF Thorej start
Inge LarssonIF Thorej start

Öppen motion 8

4 700 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas SundqvistTullinge SK30:056:24
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK31:10+1:056:37
3Henrik SandströmOK Ravinen31:16+1:116:39
4Petter LindbergOK Linné32:04+1:596:49
5Johan StrandbergGustavsbergs OK33:02+2:577:01
6Nils GumaeliusWaxholms OK33:15+3:107:04
7Pär WestbladOK Ravinen34:28+4:237:20
8Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK35:22+5:177:31
9Erik ViklundRånäs OK36:04+5:597:40
10Mårten AnterudVäsby OK36:58+6:537:51
11Ulf JanssonOK Triangeln38:06+8:018:06
12Jonas AnderssonIF Thor38:31+8:268:11
13Andreas AnderssonOK Roslagen39:19+9:148:21
14Henrik TrofastTullinge SK39:45+9:408:27
15Martin NilssonSnättringe SK41:11+11:068:45
16Jenny HallmanAttunda OK41:31+11:268:50
17Bengt HameliusSäterbygdens OK41:38+11:338:51
18Johannes EklundRånäs OK41:58+11:538:55
19Stefan JohanssonOK Vivill42:15+12:108:59
20Eva NordkvistIF Thor42:39+12:349:04
21Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK42:45+12:409:05
22Louise JohanssonOK Roslagen42:56+12:519:08
23Allan MogensenOK Ravinen43:00+12:559:08
24Jonny NilssonSnättringe SK43:29+13:249:15
25Mats WarvelinLånghundra IF43:36+13:319:16
26Tobias AtterbrandVäsby OK44:18+14:139:25
27Johan TirénSkogsluffarnas OK44:59+14:549:34
28Stefan GranathVäsby OK45:25+15:209:39
29Elisa HameliusOK Linné45:38+15:339:42
30Kristoffer OhlinRånäs OK46:54+16:499:58
31Christian OlssonFrösö IF47:03+16:5810:00
32Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL47:12+17:0710:02
33Fredrik StalandOK Linné47:13+17:0810:02
34Pär DahlströmTullinge SK47:55+17:5010:11
35Tilde EngbergHärnösands OK48:22+18:1710:17
36Inger ZetterströmSkarpnäcks OL48:39+18:3410:21
37Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK49:38+19:3310:33
38Arne BergensOK Linné49:57+19:5210:37
39Mikael RolkerTjällmo-Godegårds OK50:27+20:2210:44
40Anna SanderIF Thor51:01+20:5610:51
41Tommy StenviOK Linné51:29+21:2410:57
42Ove AnderssonOK Linné51:58+21:5311:03
43Charlotte IhrforsOK Linné54:04+23:5911:30
44Johanna JonssonIK Gandvik55:06+25:0111:43
45Fredrik MolinAttunda OK55:16+25:1111:45
46Björn JanssonVäsby OK55:56+25:5111:54
47Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK56:38+26:3312:02
48Carolina NealisLänna IF57:59+27:5412:20
49Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK59:40+29:3512:41
50Anders LundbergOK Roslagen59:43+29:3812:42
51Anders RöstinSöders-Tyresö1:00:54+30:4912:57
52Dan UgglaBromma-Vällingby SOK1:01:22+31:1713:03
53Torbjörn ThufvessonCentrum OK1:07:49+37:4414:25
54Håkan WahlnäsOK Linné1:08:24+38:1914:33
55Peter VestmanOK Österåker1:10:02+39:5714:54
56Kristin BerghTullinge SK1:10:40+40:3515:02
57Nina KarlssonIFK Lidingö SOK1:11:45+41:4015:15
58Yngve RahlénOK Ravinen1:11:53+41:4815:17
59Jakob VestmanOK Österåker1:12:27+42:2215:24
60Claes RennerOK Södertörn1:20:10+50:0517:03
61Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK1:23:37+53:3217:47
62Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin1:23:48+53:4317:49
63Ida SundstedtRasbo IK1:24:22+54:1717:57
Emma MartinelleSöders-Tyresöej godkänd
Chrisopher LindqvistIFK Enskedeej godkänd

Öppen motion 9

7 000 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HärbergJärla Orientering44:276:21
2Erik ÅhlinLånghundra IF45:26+0:596:29
3Ulf TroengOK Linné47:27+3:006:46
4Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK50:25+5:587:12
5Per BerghTullinge SK51:55+7:287:25
6Johan HameliusOK Linné52:07+7:407:26
7Erik SkärbergVänersborgs SK54:58+10:317:51
8Daniel AnderssonIK Gandvik55:55+11:287:59
9Irina NybergAlfta-Ösa OK56:02+11:358:00
10Anders GustavssonKlubblös57:26+12:598:12
11Jorrit BoekelCentrum OK57:35+13:088:13
12Thomas JanssonIF Femman1:00:04+15:378:34
13Magnus BacklundKlubblös1:00:18+15:518:36
14Niklas WansölinOK Ravinen1:03:00+18:339:00
15Malin AnderssonOK Nolaskogsarna1:03:10+18:439:01
16Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:04:22+19:559:11
17Börje SandströmSaab FF Järfälla1:06:05+21:389:26
18Gustaf EricsonJärla Orientering1:10:21+25:5410:03
19Niclas NilssonOK Österåker1:11:32+27:0510:13
20Jonna JungåkerSundsvalls OK1:14:17+29:5010:36
21Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:16:28+32:0110:55
22Thomas NilssonStora Tuna OK1:16:48+32:2110:58
23Magnus GadeforsVäsby OK1:25:40+41:1312:14
24Harald KarlssonSaab FF Järfälla1:38:30+54:0314:04
25Anders RyrmanCentrum OK1:55:41+1:11:1416:31
Tomas SjökvistOK Österåkerej godkänd
Nils OlssonOK Linnéej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser