Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Stockholm
Arrangörsorganisation: Väsby OK
Datum: lördag 2 september 2017

D21

4 240 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara SjökvistJärla Orientering27:366:30
2Sofia LönnkvistTullinge SK27:53+0:176:34
3Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK28:06+0:306:37
4Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF28:14+0:386:39
5Carolin SvenssonHaninge SOK28:48+1:126:47
6Linnéa ClaesdotterIFK Lidingö SOK29:02+1:266:50
7Signe KlintingJärla Orientering29:16+1:406:54
8Irina NybergAlfta-Ösa OK29:22+1:466:55
9Jenny LönnkvistTullinge SK29:25+1:496:56
10Elsa JanssonJärla Orientering29:29+1:536:57
11Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad29:42+2:067:00
12Johanna LönnkvistTullinge SK29:59+2:237:04
13Stina HaraldssonJärla Orientering30:04+2:287:05
14Tove LagerbergOK Södertörn30:47+3:117:15
15Louise MarkstedtOK Södertörn30:58+3:227:18
16Inga KazlauskaitéOK Roslagen31:07+3:317:20
17Malin AnnegårdCentrum OK31:30+3:547:25
18Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad31:33+3:577:26
19Maria AnderssonKamrat och IF KIF33:33+5:577:54
20Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK33:47+6:117:58
21Jenni SimolaFinspångs SOK34:05+6:298:02
22Frida ForsbergOK Ravinen35:01+7:258:15
23Josefin PerssonJärla Orientering35:04+7:288:16
24Helena MarkstedtOK Södertörn35:50+8:148:27
25Rebecka HeinrupTullinge SK36:05+8:298:30
26Sofia PerssonSnättringe SK37:03+9:278:44
27Johanna SjölundSundsvalls OK37:16+9:408:47
28Emelie HolmströmJärla Orientering37:32+9:568:51
29Sanna BatzSkarpnäcks OL39:32+11:569:19
30Linnea BörjarsCentrum OK39:37+12:019:20
31Elin SundqvistTullinge SK39:50+12:149:23
32Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK42:17+14:419:58
33Erica BlythAttunda OK43:53+16:1710:20
34Maria JohannessonSolna OK44:32+16:5610:30
35Isabelle SjöbergOK Österåker47:17+19:4111:09
36Sofie SvenssonBjörkfors GOIF48:48+21:1211:30
37Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK57:45+30:0913:37
Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOKdiskvalificerad
Stina AndreassonGustavsbergs OKej start
Tove BrattgårdIFK Lidingö SOKej start
Alexandra VejedalKamrat och IF KIFej start
Josefine KlintbergOK Ravinenej start
Kristina LarssonOK Österåkerej start
Ebba PegestamOK Ravinenej start
Moa KjellstrandCentrum OKej start
Sanna SteenTumba-Mälarhöjden OKej start

H21

5 200 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias HallménOK Denseln27:045:12
2Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK27:20+0:165:15
3Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK29:49+2:455:44
4Love BerzellOK Ravinen30:05+3:015:47
5Magnus GlänneforsTullinge SK30:10+3:065:48
6Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering30:38+3:345:53
7Markus AdolfssonTullinge SK31:17+4:136:00
8Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK31:32+4:286:03
9Oskar DanielsAttunda OK31:47+4:436:06
10Jörgen OhlinTullinge SK31:54+4:506:08
11Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK32:02+4:586:09
12Fredrik WigertzLånghundra IF32:22+5:186:13
13Robert JohanssonTäby OK33:02+5:586:21
14Liutauras BileviciusOK Roslagen33:04+6:006:21
15Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF33:08+6:046:22
16Johan LindahlTäby OK33:16+6:126:23
17Dan WesterJärla Orientering33:24+6:206:25
18Nils SpetzUlricehamns OK33:38+6:346:28
19Per-Åke OlssonOK Ravinen34:33+7:296:38
20David HectorSnättringe SK34:42+7:386:40
21Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna34:43+7:396:40
22Martin BellanderGustavsbergs OK34:45+7:416:40
23Christoffer SchönningJärfälla OK35:48+8:446:53
24Emil AnderssonTullinge SK35:50+8:466:53
25Alexander FrolovOK Södertörn36:16+9:126:58
26Ola LindqvistIFK Lidingö SOK36:53+9:497:05
27Andrew QuinIFK Lidingö SOK37:11+10:077:09
28Mats JohnssonCentrum OK37:40+10:367:14
29John HartleySöders-Tyresö38:58+11:547:29
30Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby39:10+12:067:31
31Anton GumaeliusWaxholms OK39:24+12:207:34
32Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö40:25+13:217:46
33Simon MarteliusAttunda OK40:26+13:227:46
34Tomas JohnssonSundsvalls OK40:44+13:407:50
35Aleksandr ManoilovJärfälla OK41:19+14:157:56
36Magnus KarlssonCentrum OK41:43+14:398:01
37Tomas LiljaSöders-Tyresö42:53+15:498:14
38Jorrit BoekelCentrum OK43:16+16:128:19
39Morgan KarlssonSundbybergs IK43:27+16:238:21
40Tobias AnderssonOK Österåker49:25+22:219:30
41Erik JanssonIFK Lidingö SOK50:12+23:089:39
42Jakob SegerslättSkåneslättens OL50:21+23:179:40
43Fredric JohanssonSnättringe SK59:05+32:0111:21
44David DahlströmFalkenbergs OK1:01:23+34:1911:48
45Kalle ZetterströmSöders-Tyresö1:05:53+38:4912:40
46Yngve RahlénOK Ravinen1:28:56+1:01:5217:06
47Mattias HenrikssonCentrum OK1:39:05+1:12:0119:03
Samuel YngveCentrum OKej godkänd
Albin RidefeltOK Linnéej start
Kalle BergmanOK Ravinenej start
Daniel RoosAttunda OKej start
Jefta LangerakJärfälla OKej start
Antonín SemeradOOB Kotlarka Prahaej start
Andreas HallJärla Orienteringej start
Jonas NordströmTullinge SKej start

D20

3 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina NordinSundsvalls OK23:156:29
2Hanna HänströmOK Ravinen26:06+2:517:17
3Emma HagrotTäby OK26:35+3:207:25
4Jonna JungåkerSundsvalls OK27:13+3:587:36
5Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering28:25+5:107:56
6Frida JunegardTullinge SK31:03+7:488:40
7Amanda BerggrenTullinge SK33:13+9:589:16
8Tone AlbrektssonOK Ravinen36:53+13:3810:18
Tilda AnderssonOK Ravinenej start
Rebecca WaldenfjordOK Ravinenej start

H20

4 770 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK25:565:26
2Victor ImarkTullinge SK27:34+1:385:46
3Olle AnderssonTullinge SK29:05+3:096:05
4Egil MorastHaninge SOK31:37+5:416:37
5Joakim SkärlénHaninge SOK36:00+10:047:32
6Albin AnderssonOK Ravinen36:01+10:057:33
7Dmitriy YuryevOK Södertörn36:12+10:167:35
8Måns TistadIFK Lidingö SOK37:31+11:357:51
9Johan PerssonAttunda OK41:33+15:378:42
10Erik CallebergSnättringe SK46:39+20:439:46
11Gabriel JanssonOK Linné1:31:29+1:05:3319:10
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej start

D18

3 410 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LagerbergOK Södertörn24:437:14
2Vilma KarlssonSnättringe SK25:36+0:537:30
3Selma GumaeliusWaxholms OK25:54+1:117:35
4Julia RajanIFK Lidingö SOK26:00+1:177:37
5Frida HectorSnättringe SK26:44+2:017:50
6Ella SjöbergTullinge SK27:57+3:148:11
7Frida VikströmSundsvalls OK28:17+3:348:17
8Linnea JohanssonTäby OK29:06+4:238:32
9Karin ModinBromma-Vällingby SOK30:46+6:039:01
10Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK31:14+6:319:09
11Ella AnderssonOK Södertörn31:46+7:039:18
12Trine KarlbergTullinge SK33:02+8:199:41
13Isa LundqvistJärfälla OK33:13+8:309:44
14Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK33:33+8:509:50
15Emma HållströmGävle OK33:34+8:519:50
16Moa WestbladOK Ravinen33:43+9:009:53
17Amanda KarlssonOK Ravinen35:08+10:2510:18
18Sofia ZillingOK Södertörn35:46+11:0310:29
19Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK38:25+13:4211:15
20Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK38:39+13:5611:20
21Veronica RedtzerAttunda OK39:54+15:1111:42
22Tilda BellanderGustavsbergs OK45:43+21:0013:24
23Ellen SkunckeTäby OK46:27+21:4413:37
24Rebecka HaraldssonTäby OK46:32+21:4913:38
Malin StrandbergGustavsbergs OKej start
Sofia FurebySnättringe SKej start
Kristina TedhamreSnättringe SKej start

H18

4 240 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel GranqvistOK Ravinen22:445:21
2Oskar EdvardssonJärfälla OK23:14+0:305:28
3Niklas CarlssonSundbybergs IK23:42+0:585:35
4Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK24:50+2:065:51
5Albin AnderssonTullinge SK25:19+2:355:58
6Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK26:31+3:476:15
7Georg EklöwOK Södertörn26:39+3:556:17
8Erik HerneOK Ravinen26:46+4:026:18
9Hannes SvahnOK Ravinen27:12+4:286:24
10Benjamin LangerakJärfälla OK28:03+5:196:36
11Filip MöllerOK Södertörn28:21+5:376:41
12Mattias KallhaugeSnättringe SK28:54+6:106:48
13Noel WaldenfjordJärfälla OK29:19+6:356:54
14Hugo LindbärgOK Södertörn29:42+6:587:00
15Kristoffer TengrothSundbybergs IK31:24+8:407:24
15Tobias KarlssonSnättringe SK31:24+8:407:24
17Mattias IvaresOK Södertörn31:26+8:427:24
18Oskar EngesAttunda OK33:56+11:128:00
19Ivar Lidström LauriSnättringe SK34:27+11:438:07
20Andreas MagnvallOK Södertörn34:36+11:528:09
21Petter BodingIFK Lidingö SOK37:49+15:058:55
22Kasper FranssonOK Ravinen39:53+17:099:24
23Martin SkärlénHaninge SOK40:08+17:249:27
24Gustav NirvinHaninge SOK43:10+20:2610:10
25Viggo KlassonOK Ravinen44:43+21:5910:32
26Ludvig LindénAttunda OK44:48+22:0410:33
27Simon TörnqvistOK Ravinen47:44+25:0011:15
28Lukas ArkängTullinge SK49:53+27:0911:45
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Simon ÖsterlingOK Södertörnej start
Oskar ForsbergTullinge SKej start

D16

3 360 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa BogrenSundbybergs IK25:357:36
2Matilda LindhSundbybergs IK25:50+0:157:41
3Petrina CostermansJärla Orientering26:34+0:597:54
4Linda RennerOK Södertörn27:06+1:318:03
5Sofia IversAttunda OK27:36+2:018:12
6Sara MöllerOK Södertörn28:48+3:138:34
7Elin BergOK Ravinen31:09+5:349:16
8Lotten SandénOK Södertörn31:12+5:379:17
9Alma HellströmAttunda OK31:56+6:219:30
10Tilda AnderssonTullinge SK32:37+7:029:42
11Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK32:41+7:069:43
12Katarina NorrbyOK Södertörn33:07+7:329:51
13Vera RolfssonSkarpnäcks OL33:55+8:2010:05
14Therese NilssonOK Österåker35:19+9:4410:30
15Sofia EdvardssonJärfälla OK35:31+9:5610:34
16Maja SandvikAttunda OK35:51+10:1610:40
17Ella KarlssonSnättringe SK36:20+10:4510:48
18Frida ArnessonSkarpnäcks OL36:55+11:2010:59
19Emilia EngelOK Ravinen37:32+11:5711:10
20Amelie RajanIFK Lidingö SOK38:07+12:3211:20
21Sara SundinWaxholms OK38:47+13:1211:32
22Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK38:49+13:1411:33
23Klara BolinTullinge SK39:40+14:0511:48
24Tuva FalkSundbybergs IK45:01+19:2613:23
25Agnes EdgrenSkarpnäcks OL45:20+19:4513:29
26Lovisa NilssonAttunda OK48:30+22:5514:26
27Malin HanssonTäby OK53:54+28:1916:02
28Tilde BacklundOK Södertörn56:54+31:1916:56
Emma BellanderGustavsbergs OKej godkänd
Sanna HedbergOK Södertörnej godkänd
Katja LeicktTullinge SKej godkänd
Johanna PetterssonGustavsbergs OKej godkänd
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start

H16

3 830 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LangerakJärfälla OK22:415:55
2Simon FriskGustavsbergs OK22:43+0:025:55
3Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö23:03+0:226:01
4Elias TidevallSkogsluffarnas OK24:41+2:006:26
5Anton SilierJärfälla OK25:00+2:196:31
6Jonatan StåhlSundbybergs IK25:13+2:326:35
7Jesper LidmarSnättringe SK25:29+2:486:39
8Elias RöstinSöders-Tyresö26:53+4:127:01
9Niklas SvenssonJärfälla OK27:08+4:277:05
10Johan CallebergSnättringe SK27:23+4:427:08
11Jakob Gadefors NauHaninge SOK27:28+4:477:10
12Anton HänströmTäby OK27:35+4:547:12
13Lukas WernerIFK Lidingö SOK27:54+5:137:17
14Alexander SchandlOK Södertörn30:12+7:317:53
15Martin RinnbäckOK Ravinen30:59+8:188:05
16Erik Lidström LauriSnättringe SK31:21+8:408:11
17Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby31:36+8:558:15
18Samuel LindénAttunda OK32:07+9:268:23
19Victor SadaranganiJärla Orientering32:10+9:298:23
20Fredrik HanssonTäby OK34:22+11:418:58
21Alfred LängheimTullinge SK35:43+13:029:19
22Albin HainkeSnättringe SK35:44+13:039:19
23Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK36:23+13:429:29
24Melvin JakobssonOK Södertörn38:50+16:0910:08
25John WolgastSnättringe SK39:52+17:1110:24
26Philip ForngrenTäby OK40:46+18:0510:38
27Andreas BorängSnättringe SK42:49+20:0811:10
28Vincent WippJärla Orientering44:25+21:4411:35
29Isak WestringJärfälla OK46:06+23:2512:02
30Max HoppeWaxholms OK46:46+24:0512:12
31Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK47:01+24:2012:16
32Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby47:46+25:0512:28
33Emil SoneAttunda OK52:41+30:0013:45
34Simon LiljaIFK Lidingö SOK54:25+31:4414:12
35Nils Forsberg RundströmIFK Enskede56:24+33:4314:43
36Adam RenbergWaxholms OK58:36+35:5515:18
37Adam BrattTullinge SK58:57+36:1615:23
38Carl TiemerSundbybergs IK1:18:22+55:4120:27
Johan LundbäckJärfälla OKej godkänd
Oskar NilssonJärfälla OKej godkänd
Johannes BladhTullinge SKej start
Ludvig SigrandOK Södertörnej start
Jacob WolgastSnättringe SKej start
Albin LindskogOK Ravinenej start
Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OKej start

D16 Kort

3 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK49:4114:47

H16 Kort

3 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian BolleSundbybergs IK44:5913:23

D14

3 420 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid CarlssonSundbybergs IK28:418:23
2Amanda GranqvistOK Ravinen29:35+0:548:39
3Emma AlmgrenOK Ravinen29:51+1:108:43
4Smilla MogensenOK Ravinen30:45+2:048:59
5Elisabeth LarssonOK Södertörn31:55+3:149:19
6Åsa SundströmJärla Orientering32:23+3:429:28
7Alicia SchandlOK Södertörn32:56+4:159:37
8Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö34:02+5:219:57
9Wilma LeicktTullinge SK34:31+5:5010:05
10Tove SjöbergTullinge SK35:10+6:2910:16
11Lisa ThunellIFK Lidingö SOK35:13+6:3210:17
12Hedda RöstinOK Ravinen36:02+7:2110:32
13Tindra JonssonSkarpnäcks OL36:14+7:3310:35
14Ida HänströmTäby OK36:39+7:5810:42
15Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK36:40+7:5910:43
16Tilda MårtenssonOK Ravinen38:01+9:2011:06
17Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL39:47+11:0611:37
18Bella PedersenJärfälla OK40:32+11:5111:51
19Miia RollerJärfälla OK40:51+12:1011:56
20Ester AnderssonOK Södertörn41:57+13:1612:15
21Liv HerneOK Ravinen43:24+14:4312:41
22Liv AlmrothSundbybergs IK45:05+16:2413:10
23Elin WolgastSnättringe SK45:42+17:0113:21
24Emma SvidénSöders-Tyresö46:32+17:5113:36
25Sanna RinnbäckOK Ravinen48:03+19:2214:02
26Ella ServinLånghundra IF49:57+21:1614:36
27Alva BladhTullinge SK52:17+23:3615:17
28Emma NorinSöders-Tyresö53:48+25:0715:43
29Sara SundqvistLånghundra IF57:17+28:3616:44
30Clara HöglindIFK Enskede57:29+28:4816:48
31Johanna AlmgrenOK Ravinen1:01:45+33:0418:03
32Thea LennartssonJärfälla OK1:02:46+34:0518:21
Lisa WadenbrantSundbybergs IKej godkänd
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Lovisa SvenssonTullinge SKej godkänd
Maja HoppeWaxholms OKej start
Saga AnderssonTullinge SKej start
Moa JohanssonVäsby OKej start
Agnes DambergIFK Lidingö SOKej start
Ida ÖsterbergGustavsbergs OKej start
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Cecilia HectorSnättringe SKej start
Jennifer SandTullinge SKej start
Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OKej start
Fredrika NordquistTäby OKej start

H14

3 380 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SteneboAttunda OK21:286:21
2William GrunderJärfälla OK22:45+1:176:43
3Henrik SvenssonOK Ravinen23:25+1:576:55
4Viktor JemthIF Thor24:04+2:367:07
5Eskil WidehagSundbybergs IK24:38+3:107:17
6Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK24:47+3:197:19
7Erik BovalliusJärfälla OK24:50+3:227:20
8Viktor SoneAttunda OK25:18+3:507:29
9Isak GeliusSnättringe SK25:25+3:577:31
10Otto BalckTäby OK27:14+5:468:03
11Jesper ÅkessonJärfälla OK27:47+6:198:13
12Johan FochsenWaxholms OK28:17+6:498:22
13Hampus HatlenTullinge SK28:29+7:018:25
14Elis Forsberg RundströmIFK Enskede29:56+8:288:51
15Euan TrynerSYO30:16+8:488:57
16Jakob TedhamreSnättringe SK30:21+8:538:58
17Wilhelm NordqvistWaxholms OK31:49+10:219:24
18Justus ArenanderSkarpnäcks OL31:55+10:279:26
19Filip LindqvistTäby OK32:29+11:019:36
20Elis IversAttunda OK33:24+11:569:52
21Olle SandströmOK Ravinen35:08+13:4010:23
22Björn RennerOK Södertörn35:53+14:2510:36
23Gustaf HofstedtTäby OK35:58+14:3010:38
24Olof MelchersonIFK Lidingö SOK36:28+15:0010:47
25Martin ErikssonVäsby OK36:30+15:0210:47
26Max ÖsterlingOK Södertörn36:33+15:0510:48
27Anton PleinerTäby OK42:17+20:4912:30
28Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK42:35+21:0712:35
29Oskar HaglundHaninge SOK46:06+24:3813:38
30Edvin ForsbergOK Ravinen46:39+25:1113:48
31Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö49:58+28:3014:46
32Joel ThalénSundbybergs IK49:59+28:3114:47
33Ludvig FerdmanTullinge SK50:55+29:2715:03
34Melker LundqvistJärfälla OK52:27+30:5915:31
35Rasmus LindblomGustavsbergs OK55:22+33:5416:22
36David TörnqvistTullinge SK1:01:20+39:5218:08
37Anton WällstedtJärfälla OK1:05:13+43:4519:17
38Erik FranklingIFK Lidingö SOK1:11:29+50:0121:08
Fritiof RusckOK Ravinendiskvalificerad
Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Olle KallurOK Ravinenej godkänd
Oscar AnelandOK Ravinenej start
Eskil CostermansJärla Orienteringej start
Hugo LindskogOK Ravinenej start
Malte BerggrenOK Älvsjö-Örbyej start
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start
Anton MörkforsJärfälla OKej start

D14 Kort

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SundinWaxholms OK23:4610:30
2Sandra ValjusIFK Lidingö SOK25:19+1:3311:12
3Emelie RökenTäby OK25:35+1:4911:19
Tilda LindholmSkogsluffarnas OKej start

H14 Kort

2 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus EngdahlTäby OK18:448:17
2David RyderåsWaxholms OK20:41+1:579:09
3Teo BeinhoffGustavsbergs OK21:00+2:169:17
4Lucas AlzénGustavsbergs OK22:49+4:0510:05
5Felix ArkängTullinge SK40:06+21:2217:44
Simon RatzIFK Lidingö SOKej start

D12

2 920 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove OlssonOK Södertörn22:037:33
2Ida HellströmAttunda OK24:29+2:268:23
3Wilma MårtenssonOK Ravinen26:11+4:088:58
4Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö27:00+4:579:14
5Alice RökenTäby OK27:14+5:119:19
6Lovisa LindqvistIFK Enskede27:15+5:129:19
7Linn De BoussardIFK Enskede28:00+5:579:35
8Vilma NilssonAttunda OK28:09+6:069:38
9Alva Lidström LauriSnättringe SK28:36+6:339:47
10Tuva HolmströmOK Ravinen28:50+6:479:52
11Maja FalkSundbybergs IK29:10+7:079:59
12Molly GeliusSnättringe SK29:55+7:5210:14
13Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK32:02+9:5910:58
14Britta BörjessonJärla Orientering32:27+10:2411:06
15Isabel UnnerudLånghundra IF32:28+10:2511:07
16Fanny SundbergTullinge SK32:40+10:3711:11
17Nova MatthewsTullinge SK34:45+12:4211:54
18Hanna CarlqvistSnättringe SK37:54+15:5112:58
19Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK38:07+16:0413:03
20Malin StrömqvistAttunda OK38:31+16:2813:11
21Kimberly EkenstedtTullinge SK38:40+16:3713:14
22Stella ÖstblomJärfälla OK40:11+18:0813:45
23Emma HallendalIFK Enskede40:19+18:1613:48
24Felicia StrindérIFK Enskede41:41+19:3814:16
25Wilda LundqvistMälarö SOK42:20+20:1714:29
26Ebba WestringJärfälla OK48:52+26:4916:44
27Stina PedersenJärfälla OK50:49+28:4617:24
28Cleo MattilaTullinge SK52:48+30:4518:04
29Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK55:08+33:0518:52
Klara JunegardTullinge SKej start
Alma BarkstedtTäby OKej start
Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OKej start
Hilda BohmanHellas Orienteringej start
Maja LiljaIFK Lidingö SOKej start
Ingrid JohanssonSundbybergs IKej start

H12

2 910 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NederheimTäby OK18:296:21
2Niklas ErlandssonOK Södertörn19:26+0:576:40
3Jonatan AndersonJärfälla OK20:18+1:496:58
4Max ÖsterbergGustavsbergs OK20:37+2:087:05
5Noa BerglundTäby OK21:26+2:577:21
6Hannes LindqvistIFK Enskede21:27+2:587:22
7Svante SandvikAttunda OK21:38+3:097:26
8Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK23:05+4:367:55
9Simon LundellOK Österåker23:16+4:477:59
10Arvid MyrbergerTullinge SK23:21+4:528:01
10Linus NilssonOK Österåker23:21+4:528:01
12Erik LundquistOK Ravinen23:56+5:278:13
13Hugo SjölanderTäby OK24:34+6:058:26
14Jens FochsenWaxholms OK25:11+6:428:39
15Edvin WollbrandOK Ravinen25:12+6:438:39
16Elmin HovmöllerSöders-Tyresö25:36+7:078:47
17Nils SamrudIFK Lidingö SOK26:18+7:499:02
18Simon StridhSkogsluffarnas OK26:23+7:549:03
19Filip HatlenTullinge SK26:30+8:019:06
20Adrian WernerIFK Lidingö SOK26:36+8:079:08
21Joel WallnerAttunda OK27:31+9:029:27
22Axel WiknerOK Österåker27:36+9:079:29
23Linus ForsbergOK Ravinen27:45+9:169:32
24Noah SantaliusVäsby OK28:36+10:079:49
25Malte BellanderGustavsbergs OK28:37+10:089:50
26Erik NorinSöders-Tyresö28:38+10:099:50
27Love PalmgrenSkogsluffarnas OK28:58+10:299:57
28Axel BalckTäby OK29:38+11:0910:10
29Sandro PruthSkogsluffarnas OK29:40+11:1110:11
30Elias LjungdellTäby OK30:43+12:1410:33
31Oliver LiwångIFK Lidingö SOK30:47+12:1810:34
32Malte AlbinssonOK Österåker31:27+12:5810:48
33Axel TrofastTullinge SK31:59+13:3010:59
34Tor NylundOK Linné32:27+13:5811:09
35Hampus SundbergJärfälla OK33:59+15:3011:40
36Erik WällstedtJärfälla OK35:35+17:0612:13
37Emil AnterudVäsby OK43:16+24:4714:52
38Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK44:00+25:3115:07
39Johannes NorrbyOK Södertörn47:40+29:1116:22
40Anton HedströmSöders-Tyresö52:26+33:5718:01
41Folke KåbergOK Ravinen1:02:46+44:1721:34
Marcus GrunderJärfälla OKej godkänd
Sebastian LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Victor LjungströmJärfälla OKej start
Leo UndsénJärfälla OKej start
Ludvig HagwallJärla Orienteringej start

D12 Kort

1 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara SkunckeTäby OK26:5713:45

H12 Kort

1 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron HöglundTullinge SK21:0010:42

D10

2 520 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nellie BolinTullinge SK22:348:57
2Saga BeinhoffGustavsbergs OK23:10+0:369:11
3Freya TrynerSYO25:05+2:319:57
4Ella LindqvistTäby OK25:25+2:5110:05
5Viola HolmströmOK Ravinen25:50+3:1610:15
6Alma HallstenTäby OK26:29+3:5510:30
7Emelie HolmströmTäby OK26:37+4:0310:33
8Greta SandvikAttunda OK27:03+4:2910:44
9Alva WidegrenMälarö SOK27:20+4:4610:50
10Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK27:40+5:0610:58
11Thea GeliusSnättringe SK28:01+5:2711:07
12Elsa TunbladMälarö SOK28:10+5:3611:10
13Anna FranklingIFK Lidingö SOK29:27+6:5311:41
14Alice HellbergSundbybergs IK29:47+7:1311:49
15Fanny  Karls Väsby OK29:59+7:2511:53
16Alice ErikssonVäsby OK31:42+9:0812:34
17Elin TheanderHaninge SOK31:49+9:1512:37
18Molly BomanMälarö SOK32:58+10:2413:04
19Bodil JohanssonSundbybergs IK33:36+11:0213:20
20Sara LiwångIFK Lidingö SOK33:41+11:0713:21
21Irma WidehagSundbybergs IK34:08+11:3413:32
22Linda StrömqvistAttunda OK35:45+13:1114:11
23Nora AhlströmIFK Enskede36:33+13:5914:30
24Sara StrömqvistAttunda OK39:59+17:2515:51
25Ida RökenTäby OK41:54+19:2016:37
26Frida DäckforsTullinge SK1:05:30+42:5625:59
Mirjam CostermansJärla Orienteringej start
Ella MatthewsTullinge SKej start
Paulina AlzénGustavsbergs OKej start
Noomi MattilaTullinge SKej start
Elin AlmgrenSöders-Tyresöej start
Linnea SandTullinge SKej start
Ida ZefferMälarö SOKej start

H10

2 550 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:007:03
2Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK18:35+0:357:17
3Ted LagerströmAttunda OK20:20+2:207:58
4Edvin JohanssonVäsby OK20:27+2:278:01
5Vidar PihloOK Ravinen20:46+2:468:08
6Egon WistedtSundbybergs IK22:54+4:548:58
7Oscar LundquistOK Ravinen24:21+6:219:32
8Caio PruthSkogsluffarnas OK24:26+6:269:34
9Wilmer HagrotTäby OK24:31+6:319:36
10Petter FochsenWaxholms OK25:13+7:139:53
11Ture LindskogOK Ravinen26:08+8:0810:14
12Simon TrossingTäby OK27:33+9:3310:48
13Leo WisborgTullinge SK28:40+10:4011:14
14Sven BörjessonJärla Orientering29:07+11:0711:25
15Petter LjungqvistTäby OK29:15+11:1511:28
16Lucas De BoussardIFK Enskede31:34+13:3412:22
17Mose GrafströmAttunda OK31:37+13:3712:23
18Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK32:15+14:1512:38
19Folke JohanssonSundbybergs IK33:58+15:5813:19
20Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK34:30+16:3013:31
21Eskil MyrbergerTullinge SK36:29+18:2914:18
22Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK42:21+24:2116:36
23Junior YlipääMälarö SOK46:27+28:2718:12
24Elliot LjungdellTäby OK47:06+29:0618:28
25Erik BalckTäby OK49:14+31:1419:18
Botvid SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Gustav MyrbergerTullinge SKej start
Ludvig SundströmSundbybergs IKej start
Olof HagwallJärla Orienteringej start

D35

3 610 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina NorinIFK Göteborg31:028:35
2Nina De BoussardIFK Enskede31:45+0:438:47
3Åsa PahlénSöders-Tyresö31:51+0:498:49
4Karin HedmanIFK Lidingö SOK33:04+2:029:09
5Josefina NorinIFK Göteborg33:36+2:349:18
6Caroline WestbomOK Österåker40:20+9:1811:10
7Elin SvenssonSnättringe SK41:05+10:0311:22
8Sara JonassonCentrum OK52:48+21:4614:37
9Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:22:38+51:3622:53
Emma MartinelleSöders-Tyresöej start

H35

4 730 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HedmanIFK Lidingö SOK27:335:49
2Mattias JohanssonKamrat och IF KIF32:14+4:416:48
3Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF33:09+5:367:00
4Jonas HallmanAttunda OK34:17+6:447:14
5Antonio SeriniIFK Lidingö SOK35:01+7:287:24
6Kristoffer EdshageCentrum OK36:21+8:487:41
7Martin GranqvistKamrat och IF KIF36:38+9:057:44
8Linus RisplingCentrum OK36:54+9:217:48
9Robert LarssonIFK Lidingö SOK38:54+11:218:13
10Per-Ove MelinderTullinge SK39:44+12:118:24
11Henrik HellmanJärla Orientering40:03+12:308:28
12Linus HolmqvistOK Österåker42:18+14:458:56
13David GranathTjällmo-Godegårds OK44:29+16:569:24
14Henrik LundgrenCentrum OK46:00+18:279:43
15Peter LöfgrenTäby OK50:04+22:3110:35

D40

3 180 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK24:337:43
2Karolina HellbergSundbybergs IK24:43+0:107:46
3Maria MogensenOK Ravinen26:11+1:388:14
4Anna FalkSundbybergs IK27:00+2:278:29
5Maria Von SchmalenséeAttunda OK27:09+2:368:32
6Eva HallstenTäby OK27:30+2:578:38
7Maria PedersenJärfälla OK28:18+3:458:53
8Karin AlmgrenSöders-Tyresö28:49+4:169:03
9Lena NilssonAttunda OK29:02+4:299:07
10Petra LjungdellTäby OK29:39+5:069:19
11Lena ÖhmanCentrum OK30:52+6:199:42
12Malin SamuelssonJärla Orientering31:29+6:569:54
13Malin LindskogOK Ravinen32:04+7:3110:05
14Daniela RennerOK Södertörn32:06+7:3310:05
15Elin AhlströmIFK Enskede32:56+8:2310:21
16Anna RökenTäby OK33:05+8:3210:24
17Tina Näsman LandhSundbybergs IK34:40+10:0710:54
18Ulrika ForsbergOK Ravinen35:33+11:0011:10
19Anna LundquistOK Ravinen36:00+11:2711:19
20Carina HallendalIFK Enskede36:17+11:4411:24
21Linda RuthströmJärla Orientering38:16+13:4312:02
22Åsa BörjessonJärla Orientering40:03+15:3012:35
23Michaela LundellOK Österåker40:34+16:0112:45
24Märit NordlundJärfälla OK40:37+16:0412:46
25Katja KinnunenTäby OK44:00+19:2713:50
26Marianne HenkeAttunda OK48:06+23:3315:07
27Lena BuhreAttunda OK48:12+23:3915:09
28Stina BorängSnättringe SK49:39+25:0615:36
29Angelica LindblomGustavsbergs OK50:08+25:3515:45
30Annica HedbergOK Södertörn55:36+31:0317:29
31Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:01:14+36:4119:15
32Teresia WällstedtJärfälla OK1:48:04+1:23:3133:58
Josefin LindqvistIFK Enskedeej godkänd
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej start
Kristina AnelandOK Ravinenej start
Petra NicanderJärla Orienteringej start

H40

4 560 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nick BarrableOK Ravinen26:535:53
2Johan NäsmanTäby OK27:14+0:215:58
3Martin LarboIFK Lidingö SOK28:25+1:326:13
4Henrik PerssonTullinge SK28:55+2:026:20
5Martin LindskogOK Ravinen28:59+2:066:21
6Mikael JanssonIFK Lidingö SOK29:09+2:166:23
7Jacob BolinTullinge SK30:28+3:356:40
8Niclas SjögrenHaninge SOK31:32+4:396:54
9Henrik SjögrenHaninge SOK31:46+4:536:57
9Johan LindqvistTäby OK31:46+4:536:57
11Anders WidegrenMälarö SOK31:50+4:576:58
12Christian RotvikerCentrum OK31:51+4:586:59
13Stefan HellbergSundbybergs IK32:07+5:147:02
14Johan SisellOK Södertörn32:10+5:177:03
15Lasse ForsbergOK Ravinen32:32+5:397:08
16Pete TrynerSYO32:49+5:567:11
17Tomas HenrikssonAttunda OK32:57+6:047:13
18Ulf PerssonIFK Enskede33:08+6:157:15
19Sverker LenasCentrum OK33:17+6:247:17
20Fredrik JohanssonSundbybergs IK33:29+6:367:20
21Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK33:59+7:067:27
22Nils MalmIFK Lidingö SOK34:48+7:557:37
23Robert PedersenJärfälla OK34:49+7:567:38
24Mikael ChristensenIFK Enskede36:22+9:297:58
25Henrik TrofastTullinge SK36:29+9:368:00
26Ove OksvoldCentrum OK37:49+10:568:17
27Per OksvoldCentrum OK38:32+11:398:27
28Martin TrossingTäby OK38:52+11:598:31
29Björn LjungqvistTäby OK38:56+12:038:32
30Magnus LindblomGustavsbergs OK39:45+12:528:43
31Björn LundquistOK Ravinen40:06+13:138:47
32Johan TirénSkogsluffarnas OK40:43+13:508:55
33Magnus LennartssonJärfälla OK41:31+14:389:06
34Hans LiwångIFK Lidingö SOK42:32+15:399:19
35Johan HörnfeldtOK Ravinen42:41+15:489:21
36Daniel RejmentOK Linné43:49+16:569:36
37Niklas HallHaninge SOK45:55+19:0210:04
38Erik MöllerOK Södertörn46:02+19:0910:05
39Fredrik AlzénGustavsbergs OK52:56+26:0311:36
40Jon SundbergJärfälla OK54:57+28:0412:03
41Henrik BladhTullinge SK55:57+29:0412:16
42Lars NicanderJärla Orientering1:02:08+35:1513:37
43Patrik ServinLånghundra IF1:17:39+50:4617:01
Per GöthssonTäby OKej start
Tobias GeliusSnättringe SKej start
Peter AnderssonSöders-Tyresöej start
Anders LindgrenLånghundra IFej start

D45

2 560 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tina JunegardTullinge SK20:318:00
2Anna StrandAttunda OK21:19+0:488:19
3Annika LundströmSundbybergs IK21:31+1:008:24
4Kerstin ImarkTullinge SK22:59+2:288:58
5Charlotta GibergHellas Orientering23:14+2:439:04
6Nina IversAttunda OK23:26+2:559:09
6Camilla GöstasSöders-Tyresö23:26+2:559:09
8Annika LindbergAttunda OK24:29+3:589:33
9Cecilia FochsenWaxholms OK24:30+3:599:34
10Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK25:52+5:2110:06
11Teija LeppinenIFK Lidingö SOK26:35+6:0410:23
12Annica JanssonIFK Lidingö SOK27:07+6:3610:35
13Ewa AlbrektssonOK Ravinen27:31+7:0010:44
14Nadja DahlströmSnättringe SK27:46+7:1510:50
15Ann RollerJärfälla OK27:51+7:2010:52
16Karin SteneboAttunda OK28:14+7:4311:01
17Andrea SilierJärfälla OK28:35+8:0411:09
18Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK28:40+8:0911:11
19Karin TidevallSkogsluffarnas OK30:01+9:3011:43
20Maria EdvardssonJärfälla OK30:10+9:3911:47
21Pauline TrynerSYO30:29+9:5811:54
22Lena BrobergSnättringe SK31:42+11:1112:22
23Åsa WilestedtAttunda OK31:54+11:2312:27
24Madelene BarbozaAttunda OK32:21+11:5012:38
25Karin HallstenOK Ravinen32:34+12:0312:43
26Anna SchandlOK Södertörn34:00+13:2913:16
27Pille HedströmSöders-Tyresö34:11+13:4013:21
28Gittan GeliusSnättringe SK34:45+14:1413:34
29Lisa ÖsterlingOK Södertörn35:27+14:5613:50
30Lisa LeicktTullinge SK36:43+16:1214:20
31Malin KvarnefalkJärfälla OK36:44+16:1314:20
32Therese HolmströmOK Ravinen38:11+17:4014:54
33Gabriella FriskGustavsbergs OK38:40+18:0915:06
34Kristina AnderssonOK Södertörn39:05+18:3415:16
35Sara HektorJärla Orientering41:33+21:0216:13
36Sara ThörnOK Södertörn44:37+24:0617:25
37Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby48:40+28:0919:00

H45

3 850 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SoneAttunda OK24:466:25
2Stefan Svensson GeliusSnättringe SK25:11+0:256:32
3Patric De BoussardIFK Enskede25:27+0:416:36
3Mikael NybergHellas Orientering25:27+0:416:36
5Pär LiljaIFK Lidingö SOK25:53+1:076:43
6Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK26:27+1:416:52
7Jonny EngelOK Ravinen26:40+1:546:55
8Ola BengtssonTäby OK26:46+2:006:57
9Lars LindbomMälarö SOK26:54+2:086:59
10Kjell AlmgrenOK Ravinen26:56+2:106:59
11Niklas HenrikssonAttunda OK27:06+2:207:02
12Tomas JonssonJärfälla OK27:10+2:247:03
13Mattias HovmöllerSöders-Tyresö27:28+2:427:08
14Stefan BergOK Ravinen27:47+3:017:12
15Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK27:51+3:057:14
16Per NilssonJärfälla OK27:55+3:097:15
17Bo SegermanIF Thor28:10+3:247:18
18Nils EdvardssonJärfälla OK28:40+3:547:26
19Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby28:45+3:597:28
20Johan SundinWaxholms OK28:52+4:067:29
21Martin SigrandOK Södertörn28:53+4:077:30
22Olle HjerneTumba-Mälarhöjden OK29:14+4:287:35
23Patrik LeicktTullinge SK29:35+4:497:41
24Håkan MelinMälarö SOK29:41+4:557:42
25Sven JohanssonTäby OK30:46+6:007:59
26Christopher LindqvistIFK Enskede30:52+6:068:01
27Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK31:02+6:168:03
28Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK31:33+6:478:11
29Tomas AlbinssonOK Österåker31:37+6:518:12
29Nicklas BergströmTäby OK31:37+6:518:12
31Henrik MorastHaninge SOK31:50+7:048:16
32Christoffer NorrmanAttunda OK32:00+7:148:18
33Pär HanssonCentrum OK32:58+8:128:33
34Mattias HolmbergCentrum OK33:14+8:288:37
35Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK33:16+8:308:38
36Peter HaglundHaninge SOK33:19+8:338:39
37Stefan NorinSöders-Tyresö33:39+8:538:44
38Mark ÅkessonJärfälla OK33:41+8:558:44
39Lars SegermanSkarpnäcks OL34:04+9:188:50
40Fredrik AnderssonOK Södertörn34:10+9:248:52
41Per DambergIFK Lidingö SOK34:59+10:139:05
42Roger LindénAttunda OK36:01+11:159:21
43Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK36:09+11:239:23
44Mats HainkeSnättringe SK37:10+12:249:39
45Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK37:23+12:379:42
46Håkan SvenssonI 19 IF38:04+13:189:53
47Asbjörn GrøvlenJärfälla OK38:47+14:0110:04
48Peter RenbergWaxholms OK40:14+15:2810:27
49Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK40:47+16:0110:35
50Jörgen TheanderHaninge SOK42:50+18:0411:07
51Niclas LarssonAttunda OK43:24+18:3811:16
52Magnus StrömqvistAttunda OK44:54+20:0811:39
53Tomas PleinerTäby OK47:02+22:1612:12
54Niclas RökenTäby OK47:06+22:2012:14
55Martin StenbackJärfälla OK52:51+28:0513:43
Calle BohmanHellas Orienteringej start
Johan WestringJärfälla OKej start
Peter JakobssonOK Södertörnej start
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Sven BolmbladOK Södertörnej start
Mikael NordquistTäby OKej start

D50

2 490 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne AnderssonTullinge SK20:228:10
2Johanna SundströmJärla Orientering21:29+1:078:37
3Lina BerggrenTullinge SK21:31+1:098:38
4Anna-Lena LängheimTullinge SK22:28+2:069:01
5Ulla MolinAttunda OK22:47+2:259:08
6Eva GustavssonHellas Orientering23:52+3:309:35
7Monica HatlenTullinge SK24:14+3:529:43
8Ann GranqvistOK Ravinen24:45+4:239:56
9Madeleine LimparAttunda OK26:41+6:1910:42
10Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK26:56+6:3410:48
11Lena SundqvistTullinge SK27:51+7:2911:11
12Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK27:52+7:3011:11
13Lena GumaeliusWaxholms OK29:02+8:4011:39
14Kristina MarteliusAttunda OK29:25+9:0311:48
15Ann FranzénOK Södertörn29:35+9:1311:52
16Monica RoosAttunda OK29:40+9:1811:54
17Anette BrunanderAttunda OK31:35+11:1312:41
18Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK32:43+12:2113:08
19Catarina CarlqvistSnättringe SK32:49+12:2713:10
20Kristina ZillingOK Södertörn33:39+13:1713:30
21Ingegerd CarlssonSundbybergs IK33:59+13:3713:38
22Louise NilssonJärfälla OK35:28+15:0614:14
23Cecilia WestströmSundbybergs IK37:32+17:1015:04
24Mari-Helen LidströmSnättringe SK38:11+17:4915:20
25Monica FröjdSnättringe SK39:13+18:5115:44
26Katarina LindbärgOK Södertörn43:12+22:5017:20
27Charlotte EngesAttunda OK43:26+23:0417:26
28Ewa SturkWaxholms OK49:49+29:2720:00
29Åsa LindhSundbybergs IK1:12:29+52:0729:06
30Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orientering1:16:22+56:0030:40
Anette LantzOK Österåkerej start

H50

3 610 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per MårtenssonOK Ravinen22:266:12
2Hans SundqvistTullinge SK22:59+0:336:21
3Lars Håkan SandvikAttunda OK23:21+0:556:28
4Per WollbrandOK Ravinen24:14+1:486:42
5Conny StrandbergGustavsbergs OK24:15+1:496:43
6Kenneth JönssonTullinge SK24:54+2:286:53
7Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK24:58+2:326:54
8Ulf HanssonSundbybergs IK25:01+2:356:55
9Roland SannicoloTäby OK25:59+3:337:11
10Anders KarlssonSnättringe SK26:03+3:377:12
11Jan CarlssonSöders-Tyresö26:04+3:387:13
12Fredrik SteneboAttunda OK26:18+3:527:17
13Per KallhaugeSnättringe SK26:29+4:037:20
14Stefan KarlssonOK Ravinen26:36+4:107:22
15Björn AnderssonBredaryds SOK26:44+4:187:24
16Anders BjörklundIFK Enskede26:47+4:217:25
17Ola BovalliusJärfälla OK26:56+4:307:27
18Erik BerggrenTullinge SK27:00+4:347:28
19Kalle PerssonOK Österåker27:01+4:357:29
20Göran LängheimTullinge SK27:27+5:017:36
21Jan-Olof BogrenSundbybergs IK27:46+5:207:41
22Anders ThuresonHellas Orientering27:50+5:247:42
23Magnus RajanIFK Lidingö SOK27:51+5:257:42
24Per SjökvistTäby OK27:59+5:337:45
25Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby28:06+5:407:47
26Michael GranqvistOK Ravinen28:14+5:487:49
27Mats CarlssonSundbybergs IK28:26+6:007:52
28Frank SteinerJärfälla OK28:36+6:107:55
29Jesper LagerbergOK Södertörn28:40+6:147:56
30Göran JonssonSundbybergs IK28:48+6:227:58
31Pär SvenssonSöders-Tyresö28:52+6:267:59
32Björn AxelssonTullinge SK29:02+6:368:02
33Lars KlassonOK Ravinen29:04+6:388:03
34Per FranzénOK Södertörn29:31+7:058:10
35Mats HerbertTäby OK29:51+7:258:16
35Mats BernSnättringe SK29:51+7:258:16
37Jonas NylundCentrum OK29:55+7:298:17
38Peter ZetterströmSöders-Tyresö30:34+8:088:28
39Nils EklöwOK Södertörn30:40+8:148:29
39Erik NylundJärfälla OK30:40+8:148:29
41Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK30:41+8:158:29
42Thomas CallebergSnättringe SK31:06+8:408:36
43Per WolgastSnättringe SK31:10+8:448:38
44Lennart SwahnSundbybergs IK31:29+9:038:43
45Fredrik MorastHaninge SOK31:37+9:118:45
46Jan LavénGustavsbergs OK32:15+9:498:56
47Håkan RedtzerAttunda OK32:34+10:089:01
48Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK33:12+10:469:11
49Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK33:18+10:529:13
50Bo LauriSnättringe SK33:43+11:179:20
51Douglas LundinSkogsluffarnas OK35:13+12:479:45
52Göran HellgrenOK Södertörn35:39+13:139:52
53Johan BalckTäby OK37:26+15:0010:22
54Urban StåhlSundbybergs IK38:09+15:4310:34
55Magnus HektorJärla Orientering38:11+15:4510:34
56Johan StridhAttunda OK38:29+16:0310:39
57Stefan MarteliusAttunda OK38:45+16:1910:44
58Johan SköldJärfälla OK38:46+16:2010:44
59Eric RollerJärfälla OK39:04+16:3810:49
60Eric HuijsersHammarby IF OF39:14+16:4810:52
61Kjell NordqvistWaxholms OK40:09+17:4311:07
62Peter LandénGustavsbergs OK41:08+18:4211:23
63Oskar NederheimTäby OK45:39+23:1312:38
64Mats KarlssonTullinge SK49:40+27:1413:45
65Anders ÖnerudOK Ravinen50:07+27:4113:52
66Ove RinnbäckOK Ravinen50:51+28:2514:05
67Anders HolmqvistSnättringe SK51:43+29:1714:19
68Stefan AbrahamssonSundbybergs IK1:16:08+53:4221:05
69Christian AnderssonVallentuna-Össeby OL1:34:26+1:12:0026:09
Jan StridhSkogsluffarnas OKej godkänd
Piero SannicoloTullinge SKej start
Gunnar SkärlénHaninge SOKej start
Mats FryxellTullinge SKej start
Ulf KallhaugeSnättringe SKej start
Esa MyllyvainioSundbybergs IKej start
Staffan ZillingOK Södertörnej start
Olle SjöforsOK Älmeej start
Lars SpånbergOK Ravinenej start
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start

D55

2 340 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie MalmborgSöders-Tyresö22:559:47
2Carina DoyleSundbybergs IK24:30+1:3510:28
3Karina LangerakJärfälla OK25:11+2:1610:45
4Maria BrattTullinge SK25:33+2:3810:55
5Barbro LönnkvistTullinge SK29:10+6:1512:27
6Kia NordströmTäby OK29:25+6:3012:34
7Madelene BjernulfSundbybergs IK32:30+9:3513:53
8Kerstin SjökvistOK Österåker34:19+11:2414:39
9Eva SvanbergJärfälla OK35:26+12:3115:08
10Annika SvenssonSolna OK35:36+12:4115:12
11Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK37:08+14:1315:52
12Eva WareniusAvesta OK42:32+19:3718:10
Åsa SundbergOK Södertörnej start
Kerstin SandströmJärla Orienteringej start

H55

3 180 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BacklundOK Södertörn20:396:29
2Rikard ImarkTullinge SK21:48+1:096:51
3Björn-Ove PetterssonAttunda OK22:57+2:187:13
4Håkan DahlbäckOK Österåker23:46+3:077:28
5Anders JakobssonOK Södertörn24:33+3:547:43
6Johan MarkstedtOK Södertörn24:41+4:027:45
7Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF24:56+4:177:50
8Carl-Johan ThorellOK Ravinen25:01+4:227:52
9Peter EnokssonOK Österåker25:15+4:367:56
10Johan PalmgrenTäby OK25:23+4:447:58
11Peter NordströmTäby OK25:58+5:198:09
12Hans TarandiIFK Lidingö SOK26:31+5:528:20
13Björn JakobssonTäby OK26:45+6:068:24
14Ulf BurmanGustavsbergs OK26:49+6:108:25
15Matts AnderssonOK Ravinen27:24+6:458:36
16Björn RegerSöders-Tyresö27:29+6:508:38
16Ronny NordgrenSundbybergs IK27:29+6:508:38
18Tapani MattusIFK Lidingö SOK27:49+7:108:44
19Torbjörn JohanssonOK Södertörn28:39+8:009:00
20Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF28:56+8:179:05
21Anders MattssonOK Älvsjö-Örby29:10+8:319:10
22Lars GreilertHaninge SOK29:36+8:579:18
23Rolf KarlssonJärla Orientering29:49+9:109:22
24Anders LundJärfälla OK29:55+9:169:24
25Gunnar SvanbergJärfälla OK30:15+9:369:30
26Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OL30:54+10:159:43
27Per NylundJärfälla OK32:10+11:3110:06
28Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering32:35+11:5610:14
29Stefan SundeliusJärfälla OK32:54+12:1510:20
30Jan NettelbjerJärfälla OK34:10+13:3110:44
31Hans MalmbergWaxholms OK34:18+13:3910:47
32Jan KihlSundbybergs IK34:57+14:1810:59
32Janne NilssonCentrum OK34:57+14:1810:59
34Anders WinaldHellas Orientering38:18+17:3912:02
35Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK38:41+18:0212:09
36Werner KöhlerTullinge SK40:29+19:5012:43
37Leif MörkforsJärfälla OK41:09+20:3012:56
38Göran HanssonTäby OK45:06+24:2714:10
39Göran IvarezOK Södertörn46:47+26:0814:42
40Jan LindhSundbybergs IK48:07+27:2815:07
41Henrik BodingIFK Lidingö SOK50:16+29:3715:48
42Ansgar SimonssonSundbybergs IK1:05:40+45:0120:38
Bengt SvenssonSundbybergs IKej start
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Peter WippJärla Orienteringej start

D60

2 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena RisbyOK Ravinen25:2410:51
2Marita SamuelssonSundbybergs IK26:48+1:2411:27
3My RönnolsTäby OK27:00+1:3611:32
4Riggan FrändénJärla Orientering29:05+3:4112:25
5Karin IvarssonHaninge SOK29:15+3:5112:30
6Margareta WadinOK Älvsjö-Örby30:11+4:4712:53
7Lotta ValentinGustavsbergs OK34:10+8:4614:36
8Lena JanssonJärla Orientering34:17+8:5314:39
9Helena BachmanTäby OK35:04+9:4014:59
10Anneli LindqvistGustavsbergs OK35:09+9:4515:01
11Ingrid LarsenTäby OK36:14+10:5015:29
12Inger SchwartzOK Södertörn45:23+19:5919:23
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej godkänd

H60

3 230 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen KarlssonAttunda OK23:307:16
2Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF24:33+1:037:36
3Per Ove WallénTäby OK24:38+1:087:37
4Roland JanssonOK Linné24:54+1:247:42
5Lars LönnkvistTullinge SK25:07+1:377:46
6Mikael TarandiIFK Lidingö SOK26:06+2:368:04
7Lars ForsbergOK Ravinen26:15+2:458:07
8Eidar LindgrenOK Ravinen26:32+3:028:12
9Göran NilssonSnättringe SK27:55+4:258:38
10Pelle BengtssonIFK Enskede28:18+4:488:45
11Jan  EskilssonHaninge SOK28:37+5:078:51
12Carl-Johan RoubertFK Finn28:38+5:088:51
13Mikael SternJärla Orientering28:42+5:128:53
14Thomas WesterGustavsbergs OK28:53+5:238:56
14Göran HanssonTäby OK28:53+5:238:56
16Anders GezeliusOK Ravinen29:02+5:328:59
17Bengt KärrströmTullinge SK29:05+5:359:00
18Göran DoyleSundbybergs IK29:46+6:169:12
19Christer HördellStockholms OK29:53+6:239:15
20Ola NyqvistOK Södertörn31:24+7:549:43
21Roland NorellSöders-Tyresö33:11+9:4110:16
22Sven HedmanAttunda OK34:04+10:3410:32
23Anders LavforsCentrum OK34:37+11:0710:43
23Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK34:37+11:0710:43
25Kenneth PetterssonJärfälla OK34:58+11:2810:49
26Jan LindgrenOK Södertörn36:52+13:2211:24
27Curt RahlénOK Ravinen37:18+13:4811:32
28Torbjörn BergmanSnättringe SK38:08+14:3811:48
29Lars MongårdSkogsluffarnas OK41:56+18:2612:58
30Lars HagrotTäby OK42:00+18:3013:00
31Roger LarssonSnättringe SK43:41+20:1113:31
32Lars SegerqvistSkarpnäcks OL47:23+23:5314:40
33Tommy WendtHellas Orientering48:09+24:3914:54
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Markko PihlmanTullinge SKej start
Mikael ByströmJärfälla OKej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Glenn WiderströmOK Ravinenej start

D65

2 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta HaraldssonGustavsbergs OK29:2412:21
2Anne LundmarkJärfälla OK32:17+2:5313:33
3Anna BlomgrenTullinge SK33:36+4:1214:07
4Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK33:48+4:2414:12
5Helena KorhonenHaninge SOK35:16+5:5214:49
6Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK36:03+6:3915:08
7Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF36:28+7:0415:19

H65

2 560 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1P-O IvarssonHaninge SOK20:077:51
2Roland WareniusAvesta OK21:13+1:068:17
3Ingemar GardSöders-Tyresö22:44+2:378:52
4Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn23:44+3:379:16
5Anders HallménAttunda OK24:06+3:599:24
6Sven-Inge NylundJärfälla OK24:20+4:139:30
7Olof PerssonSnättringe SK24:40+4:339:38
8Tommy LindbergHaninge SOK25:48+5:4110:04
9Per ÖhlundGustavsbergs OK26:04+5:5710:10
10Björn LindgrenOK Österåker27:03+6:5610:33
11Åke WansölinSöders-Tyresö27:27+7:2010:43
12Olle BlomgrenOK Södertörn27:58+7:5110:55
13Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK29:15+9:0811:25
14Christer NordströmOK Älvsjö-Örby29:32+9:2511:32
15Göran AnderssonEnebybergs IF29:35+9:2811:33
16Matz LarssonGustavsbergs OK29:42+9:3511:36
17Björn SvedinSidensjö IK30:02+9:5511:43
18Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK30:06+9:5911:45
19Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK31:24+11:1712:15
20Jörgen HellbergTäby OK32:20+12:1312:37
21Kjell HolmbergOK Södertörn33:32+13:2513:05
22Bo WinanderJärfälla OK36:32+16:2514:16
23Göran FriskAttunda OK39:11+19:0415:18
24Anders StenbackBromma-Vällingby SOK41:33+21:2616:13
25Karl-Erik JohanssonOK Södertörn42:10+22:0316:28
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKej start
Lars GrankvistTäby OKej start

D70

2 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta BillstamJärfälla OK25:1910:38
2Gun-Inger SahlbergLånghundra IF30:13+4:5412:41
3Maria EhnTullinge SK32:34+7:1513:41
4Kerstin RosengrenAttunda OK32:36+7:1713:41
5Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK38:13+12:5416:03
6Carin RunqvistJärfälla OK38:33+13:1416:11
7Kristina FriskAttunda OK39:28+14:0916:34
8Ingrid JanssonSäterbygdens OK43:57+18:3818:27
9Ingalill TimgrenOK Österåker48:24+23:0520:20
10Gunnel BalckIFK Enskede52:26+27:0722:01
11Karin TibbelinTurebergs IF SOK52:52+27:3322:12
12Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF1:00:46+35:2725:31
13Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OK1:04:29+39:1027:05
14Birgitta NylundJärfälla OK1:05:16+39:5727:25

H70

2 490 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK24:079:41
2Leif NordinAttunda OK25:14+1:0710:08
3Börje LenasSkogsluffarnas OK25:21+1:1410:10
4Gunnar EhnTullinge SK26:00+1:5310:26
5Tage SandbergBromma-Vällingby SOK27:16+3:0910:57
6Leif MagnussonSkogsluffarnas OK27:34+3:2711:04
7Rune RådeströmSnättringe SK28:14+4:0711:20
8Ebbe AdolfssonSundbybergs IK28:40+4:3311:30
9Göran LarboAttunda OK29:08+5:0111:42
10Lars EnglundJärla Orientering29:25+5:1811:48
11Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben31:02+6:5512:27
12Bror FureskogAlfta-Ösa OK31:03+6:5612:28
13Jan BojlingSolna OK31:28+7:2112:38
14Kenneth BerglundHellas Orientering33:47+9:4013:34
15Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF34:27+10:2013:50
16John ÖstlundSundbybergs IK34:55+10:4814:01
17Jan-Erik WibergJärla Orientering37:11+13:0414:55
18Ulf SkogtjärnOK Linné39:53+15:4616:01
19Jan FalkSundbybergs IK40:23+16:1616:13
20Klas LangelsSkarpnäcks OL41:37+17:3016:42
21Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö41:46+17:3916:46
22Lars NordinSolna OK44:42+20:3517:57
23Ingemar JohnssonOK Södertörn1:13:17+49:1029:25
Leif StrandbergGustavsbergs OKej godkänd
Ronny HedlundOK Södertörnej godkänd
Bengt FribergJärfälla OKej start
Roland PerssonIFK Enskedeej start

D75

2 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK31:2213:17
2Ann SjöbergEnebybergs IF33:21+1:5914:07
3Britt ErikssonHammarby IF OF41:07+9:4517:25
4Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby41:54+10:3217:45
5Gunvor GranathNynäshamns OK53:30+22:0822:40
6Berit LindungerHaninge SOK1:05:08+33:4627:35

H75

2 340 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Erik DanellTullinge SK28:1412:03
2Stellan FehrnströmEnebybergs IF29:31+1:1712:36
3Kurt AnderssonEnebybergs IF29:47+1:3312:43
4Gösta GutelandSnättringe SK30:17+2:0312:56
5Bo HedlundIFK Enskede31:31+3:1713:28
6Sverre JonssonOK Ravinen33:12+4:5814:11
7Lars CedérusSnättringe SK34:08+5:5414:35
8Leif HermundstadSnättringe SK34:12+5:5814:36
9Rolf LöfqvistSöders-Tyresö34:59+6:4514:57
10Bertil RydgrenIFK Enskede35:12+6:5815:02
11Göran JohanssonSnättringe SK37:31+9:1716:01
12P-G JanssonSäterbygdens OK37:44+9:3016:07
13Bjarne ErlandssonHammarby IF OF38:33+10:1916:28
14Håkan SjökvistSöders-Tyresö39:41+11:2716:57
15Leif LundquistEnebybergs IF42:30+14:1618:09
16Ove ForsbergTurebergs IF SOK45:22+17:0819:23
17Lars RoosAttunda OK49:25+21:1121:07
18Hugo IsgrenIFK Enskede52:19+24:0522:21
19Göran HaglundHaninge SOK57:39+29:2524:38
20Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:04:21+36:0727:30
Kjell TancredIBM-Klubbenej start
Staffan ElmhagenSöders-Tyresöej start
Jan SöderbergIFK Lidingö SOKej start

D80

2 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel JunegardOK Södertörn49:3721:01
2Ebba-Lisa FlygarTullinge SK52:39+3:0222:18
3Ulla-Britta HallJärla Orientering57:26+7:4924:20
4Sonja SundellSundbybergs IK1:00:15+10:3825:31
5Gunilla WickenbergIBM-Klubben1:07:55+18:1828:46
6Birgitta WestergrenTäby OK1:13:09+23:3230:59
7Ingrid CarlssonTäby OK1:23:41+34:0435:27

H80

2 380 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune CarlssonSundbybergs IK25:5210:52
2Ulf EskilssonOK Södertörn31:12+5:2013:06
3Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK32:36+6:4413:41
4Sigurd WallénTäby OK33:30+7:3814:04
5Erland LjungströmSpårvägens OK36:37+10:4515:23
6Jonas ErnfridssonHellas Orientering37:27+11:3515:44
7Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby42:33+16:4117:52
8Leif JehanderBromma-Vällingby SOK45:21+19:2919:03
9Ingvar JohannessonSolna OK49:03+23:1120:36
10Sten BergstrandSkogsluffarnas OK50:09+24:1721:04
11Bo ElmgrenSundbybergs IK1:07:21+41:2928:17
12Evert CarlssonTäby OK1:26:59+1:01:0736:32
Albert MårdBromma-Vällingby SOKej godkänd

H85

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Erik MogrenSnättringe SK53:3522:42
2Lennart WestergrenSöders-Tyresö1:49:28+55:5346:23
Henning HamiltonEnebybergs IFej godkänd

Inskolning

1 710 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Adrian AntonssonAttunda OKfullföljt
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOKfullföljt
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOKfullföljt
Albin DikvallWaxholms OKfullföljt
Erik EklövTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Nova FalkSundbybergs IKfullföljt
Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOKfullföljt
Isak GawellIFK Lidingö SOKfullföljt
Alma  Höglind  IFK Enskedefullföljt
Ester HöglindIFK Enskedefullföljt
Albin KarlssonAttunda OKfullföljt
Gabriel KuligTullinge SKfullföljt
Charlie KvarzellJärfälla OKfullföljt
Greta LarssonIFK Lidingö SOKfullföljt
Märta LarssonIFK Lidingö SOKfullföljt
Alice RudsthrömJärla Orienteringfullföljt
Jerker RudsthrömJärla Orienteringfullföljt
Hampus SjöblomAttunda OKfullföljt
Philip SundqvistKlubblösfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Philip TimsäterTäby OKfullföljt
Nora TunbladMälarö SOKfullföljt
Tom ValjusIFK Lidingö SOKfullföljt

U1

1 960 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan ChristianssonTäby OK16:378:28
2Cloe MatthewsTullinge SK18:20+1:439:21
3Ella LjungdellTäby OK18:29+1:529:25
4Olle WidegrenIF Thor18:41+2:049:31
5Malte HallmanAttunda OK19:37+3:0010:00
6Sofia El HajjiJärfälla OK20:18+3:4110:21
7Livia HedendahlJärfälla OK20:44+4:0710:34
8Tove NorströmOK Älvsjö-Örby21:01+4:2410:43
9Lukas TarandiIFK Lidingö SOK21:40+5:0311:03
10Mia LagerströmAttunda OK22:33+5:5611:30
11Freja SabelströmMälarö SOK23:12+6:3511:50
12Algot SjöstrandSnättringe SK24:10+7:3312:19
13Ella HallstenTäby OK26:08+9:3113:20
14Liam De BoussardIFK Enskede26:38+10:0113:35
15Hugo PleinerTäby OK29:09+12:3214:52
16Hanna SundströmSundbybergs IK29:29+12:5215:02
17Astrid NilssonWaxholms OK31:53+15:1616:16
18Erik LjungqvistTäby OK31:54+15:1716:16
19Märta NilssonWaxholms OK33:09+16:3216:54
20Erik SjölanderTäby OK33:25+16:4817:02
21Per NicanderJärla Orientering37:22+20:4519:03
22Jonas NicanderJärla Orientering37:37+21:0019:11
23Loa MattilaTullinge SK38:50+22:1319:48
24Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK43:56+27:1922:24
25Stella Näsman LandhSundbybergs IK44:14+27:3722:34
26Max LindqvistTäby OK45:27+28:5023:11
Ylva SjöstedtLånghundra IFej godkänd
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Lovisa NederheimTäby OKej start

U2

2 770 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Blenda LenasKlubblös26:289:33
2Elias TrossingTäby OK26:30+0:029:34
3Amanda MörkforsJärfälla OK29:59+3:3110:49
4Ruben ArenanderSkarpnäcks OL31:42+5:1411:26
5Vilda BlanckertMälarö SOK32:16+5:4811:38
6Emil NorlinIFK Enskede32:43+6:1511:48
7Telma PruthSkogsluffarnas OK34:18+7:5012:22
8Cornelia Anthoney OscarsonSundbybergs IK34:26+7:5812:25
9Alva GawellIFK Lidingö SOK35:04+8:3612:39
10Hannes PihloOK Ravinen35:35+9:0712:50
11Hedda TunbladMälarö SOK35:48+9:2012:55
12Mira VejedalSnättringe SK37:04+10:3613:22
13Filip SjölanderTäby OK38:35+12:0713:55
14Majken Hobor ÖhmanMälarö SOK39:50+13:2214:22
15Ludvig NirvinHaninge SOK41:07+14:3914:50
16John NymanJärfälla OK43:16+16:4815:37
17Tilda StenbackJärfälla OK43:41+17:1315:46
18Klara StenbackSkarpnäcks OL43:43+17:1515:46
19Axel StenbackSkarpnäcks OL43:55+17:2715:51
20David NymanJärfälla OK43:59+17:3115:52
21Hampus AlzénGustavsbergs OK46:58+20:3016:57
22Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK51:19+24:5118:31
23Emmy TheanderHaninge SOK52:56+26:2819:06
24Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK57:17+30:4920:40
25Sixten SjölanderTullinge SK1:14:28+48:0026:52
Edvin WallnerAttunda OKej godkänd
Marius HovmöllerSöders-Tyresöej start

Öppen motion 1

2 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Madeliene TölleniusKlubblös27:359:57
2Ari DuggalAttunda OK36:47+9:1213:16
3Ankie HöglindKlubblös40:02+12:2714:27
4Frida Schibler-MårtenssonOK Älvsjö-Örby45:45+18:1016:30
5Susanne SchiblerOK Älvsjö-Örby49:04+21:2917:42
6Bror WahlbergHaninge SOK49:08+21:3317:44
7Helmer Malmström HöijOK Linné54:14+26:3919:34
Marianne BergstrandSkogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 3

3 120 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Clara WistedtSundbybergs IK26:448:34
2Pasi ValjusIFK Lidingö SOK26:49+0:058:35
3Christina StrandbergGustavsbergs OK27:19+0:358:45
4Jessica BomanMälarö SOK31:49+5:0510:11
5Agnes ModinBromma-Vällingby SOK33:12+6:2810:38
6Karl-Johan NilssonWaxholms OK37:11+10:2711:55
7Robin LjungdellTäby OK38:07+11:2312:13
8Marianne SandströmOK Ravinen38:33+11:4912:21
9Claes ElvhammarAttunda OK38:36+11:5212:22
10Per-Håkan AnderssonIFK Lidingö SOK38:54+12:1012:28
11Nina BoljangTumba-Mälarhöjden OK40:03+13:1912:50
12Helena SegermarkJärfälla OK40:24+13:4012:56
13Karin TunbladMälarö SOK41:03+14:1913:09
14Åsa SkunckeTäby OK42:46+16:0213:42
15Anna HöijOK Linné43:02+16:1813:47
16Lars-Göran TideliusEricsson IK45:05+18:2114:26
17Hampus WidellKlubblös46:21+19:3714:51
18Malcolm TörnqvistKlubblös46:22+19:3814:51
19Jörgen DäckforsTullinge SK47:28+20:4415:12
20Karin BeinhoffGustavsbergs OK49:16+22:3215:47
21Helene SwartzIFK Lidingö SOK49:28+22:4415:51
22Barbro CedérusSnättringe SK49:30+22:4615:51
23Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK51:49+25:0516:36
24Göran R WallénIFK Lidingö SOK51:51+25:0716:37
25Fredrik HenrikssonKlubblös53:06+26:2217:01
26Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK1:01:47+35:0319:48
27Els-Marie TideliusEricsson IK1:02:15+35:3119:57
28Gun ÖstlingOckelbo OK1:05:39+38:5521:02
29Gunilla SchönningJärfälla OK1:06:40+39:5621:22
30Nenette DäckforsTullinge SK1:13:56+47:1223:41
31Eva PetterssonGustavsbergs OK1:16:52+50:0824:38

Öppen motion 5

3 360 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael OscarsonSundbybergs IK29:278:45
2Wilhelm BergmanTullinge SK29:51+0:248:53
3Pontus BylundKlubblös30:01+0:348:56
4Andreas HerneOK Ravinen31:42+2:159:26
5Joel HaasdykKlubblös32:01+2:349:31
6Mårten KällmanSöders-Tyresö33:28+4:019:57
7Felicity BrownIFK Lidingö SOK33:46+4:1910:02
8Lars ForsstedtSöders-Tyresö34:00+4:3310:07
9Thomas SundbergTullinge SK36:18+6:5110:48
10Jonas BjörklundSöders-Tyresö36:42+7:1510:55
11Lisa ErikssonSundbybergs IK37:43+8:1611:13
12Lena FredrikssonKroppa IF39:00+9:3311:36
13Niclas LidströmFrösö IF39:11+9:4411:39
14Emma JohanssonSundbybergs IK39:45+10:1811:49
15Lennart EklundMålilla OK40:48+11:2112:08
16Mikael WesterVingåkers OK41:28+12:0112:20
17Ilse DubbelboerOK Linné41:44+12:1712:25
18Anna PriediteKlubblös41:48+12:2112:26
19Daniel EkenstedtTullinge SK42:12+12:4512:33
20Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK42:15+12:4812:34
21Magnus SvenssonTullinge SK42:30+13:0312:38
22Jonas SjöblomAttunda OK43:22+13:5512:54
23Åsa EdgrenSkarpnäcks OL44:15+14:4813:10
24Juni StigsdotterIFK Lidingö SOK44:31+15:0413:14
25Erica StrandbergGustavsbergs OK45:03+15:3613:24
26Erik MyrbergerKlubblös45:05+15:3813:25
27Elin TörnqvistSnättringe SK46:23+16:5613:48
28Sara RuneborgAttunda OK47:32+18:0514:08
29Peter MattilaTullinge SK47:40+18:1314:11
30Anders PerssonJärla Orientering49:07+19:4014:37
31Linda BlomgrenTäby OK49:26+19:5914:42
32Thomas WidehagSundbybergs IK49:30+20:0314:43
33Helena NymanJärfälla OK50:40+21:1315:04
34Per FranklingIFK Lidingö SOK51:43+22:1615:23
35Ingemar TedhamreSnättringe SK51:51+22:2415:25
36Helene LindelavOK Roslagen52:05+22:3815:30
37Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK53:17+23:5015:51
38Lovisa HöglundTullinge SK54:07+24:4016:06
39Bo LandarvKlubblös54:23+24:5616:11
40Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK54:54+25:2716:20
41Sture SundqvistLånghundra IF55:53+26:2616:37
42Gabriela EgerupTullinge SK58:36+29:0917:26
43Jenny MagnvallOK Södertörn59:35+30:0817:43
44Karin Nordebo NäslundTumba-Mälarhöjden OK1:00:06+30:3917:53
45Johanna RöstinSöders-Tyresö1:00:26+30:5917:59
46Sissel WidehagSundbybergs IK1:00:33+31:0618:01
47Mari HalvorsenOK Södertörn1:00:48+31:2118:05
48Svante RusckOK Ravinen1:01:30+32:0318:18
49Maria FranklingIFK Lidingö SOK1:02:45+33:1818:40
50Emma WilhelmssonCentrum OK1:04:13+34:4619:06
51Anna Martinsson-KarlssonStockholmspolisens IF OF1:05:25+35:5819:28
52Monika MagnussonKlubblös1:05:43+36:1619:33
52Karolina PihloOK Ravinen1:05:43+36:1619:33
54Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:06:56+37:2919:55
55Olle ÖbergSkogsluffarnas OK1:07:41+38:1420:08
56Charlotte PruthSkogsluffarnas OK1:08:33+39:0620:24
57Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:09:43+40:1620:44
58Annakarin RahlénOK Ravinen1:14:27+45:0022:09
59Pia VikströmTäby OK1:16:02+46:3522:37
60Yvonne BrantingSkarpnäcks OL1:17:25+47:5823:02
61Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:20:00+50:3323:48
62Ingrid UlfstedtJärfälla OK1:21:37+52:1024:17
63Aija SadurskisCentrum OK1:23:20+53:5324:48
64Viviann AnderssonSnättringe SK1:23:27+54:0024:50
65Kristina NorinSöders-Tyresö1:31:14+1:01:4727:09
Christina SwahnOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Stefan FerdmanTullinge SKej godkänd
Henrik LundqvistJärfälla OKej godkänd
Åsa BengtssonTäby OKej godkänd
Helena FalkTäby OKej start
Tove SvedellSkarpnäcks OLej start

Öppen motion 7

3 680 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan OhlströmIF Thor29:498:06
2Karin LundbergTullinge SK32:05+2:168:43
3Rickard OlssonKamrat och IF KIF33:58+4:099:13
4Johanna SanderiIFK Lidingö SOK34:03+4:149:15
5Per LjungStockholms OK34:34+4:459:23
6Joakim LönnkvistTullinge SK35:41+5:529:41
7Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby35:43+5:549:42
8Carin RosénGustavsbergs OK35:45+5:569:42
9Lena LjungqvistTäby OK36:13+6:249:50
10Jukka LoukusaGustavsbergs OK36:39+6:509:57
11Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK38:18+8:2910:24
12Malin DahlbäckOK Österåker39:05+9:1610:37
13Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby41:52+12:0311:22
14Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK42:13+12:2411:28
15Ulf CarnbyTäby OK42:59+13:1011:40
16Agneta HolmgrenBergnäsets AIK43:04+13:1511:42
17Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK45:54+16:0512:28
18Inger ZetterströmSkarpnäcks OL45:57+16:0812:29
19Matilda HektorKlubblös46:34+16:4512:39
20Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK46:52+17:0312:44
21Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK48:16+18:2713:06
22Elinor LangeOK Ravinen48:39+18:5013:13
23Anki CederbaumWaxholms OK48:40+18:5113:13
24Petra LundbäckJärfälla OK48:48+18:5913:15
25Karin BjörklundIFK Enskede48:58+19:0913:18
26Andreas JanssonKalmar OK49:11+19:2213:21
27Emma ZetterströmSkarpnäcks OL49:52+20:0313:33
28Anna TedhamreSnättringe SK50:20+20:3113:40
29Rebecka AdolfssonOK Kåre50:47+20:5813:47
30Ingela ArenanderSkarpnäcks OL53:08+23:1914:26
31Ann-Sofie JemthIF Thor53:21+23:3214:29
32Mikaela WallerströmOK Österåker53:56+24:0714:39
33Niklas SamuelssonKlubblös54:17+24:2814:45
34David EricsonFK Åsen54:26+24:3714:47
35Håkan SvahnOK Ravinen55:43+25:5415:08
36Åsa NylénBromma-Vällingby SOK56:52+27:0315:27
37Monika PerssonOK Södertörn57:26+27:3715:36
38Martin ErikssonOK Södertörn58:04+28:1515:46
39Stefan NorellAttunda OK58:06+28:1715:47
40Nina KarlssonIFK Lidingö SOK58:10+28:2115:48
41Jonas GudziunasIFK Lidingö SOK59:01+29:1216:02
42Ingalill KåbergOK Ravinen59:24+29:3516:08
43Mattias SvedellSkarpnäcks OL59:40+29:5116:12
44Daniel HelanderTullinge SK59:53+30:0416:16
45Sara NylénBromma-Vällingby SOK1:00:39+30:5016:28
46Pia BellanderGustavsbergs OK1:03:19+33:3017:12
47Malin SundebySkogslöparna1:04:34+34:4517:32
48Anki LandarvKlubblös1:05:14+35:2517:43
49Johan RosénOK Södertörn1:10:42+40:5319:12
50Lena ErlandssonOK Södertörn1:10:50+41:0119:14
51Maria HillanderBromma-Vällingby SOK1:16:19+46:3020:44
52Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK1:20:55+51:0621:59
53Elisabeth HectorSnättringe SK1:21:41+51:5222:11
54Margareta HallménAttunda OK1:22:34+52:4522:26
55Linda SjögrenBromma-Vällingby SOK1:24:09+54:2022:52
Maria MimvikJärla Orienteringej godkänd

Öppen motion 8

4 880 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Olof AmblievIFK Lidingö SOK27:545:43
2Julian DentIFK Lidingö SOK27:57+0:035:43
3Janne HeikkaBjörkhagen OK30:57+3:036:20
4Petter HaraldssonKamrat och IF KIF33:15+5:216:48
5Johanna EdinKovlands IF34:18+6:247:01
6Tomas SjökvistOK Österåker34:58+7:047:09
7Henrik SandströmOK Ravinen35:24+7:307:15
8David DahlgrenOK Linné36:56+9:027:34
9Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb38:48+10:547:57
10Tobias SvenssonOK Österåker39:00+11:067:59
11Erik PetterssonOK Linné39:07+11:138:00
12Oskar BacklundÄrla IF40:19+12:258:15
13Jan GlevénJärla Orientering40:41+12:478:20
14Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK41:46+13:528:33
15Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby42:16+14:228:39
16Niklas WansölinOK Ravinen42:51+14:578:46
17Håkan MalmströmJärfälla OK44:07+16:139:02
18Sofia ForsgrenOK Skogsfalken44:14+16:209:03
19Matts TenlandAndrarums IF45:45+17:519:22
20Niclas NilssonOK Österåker45:46+17:529:22
21Daniel EdlundOK Nolaskogsarna46:09+18:159:27
22Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK46:26+18:329:30
23Stefan JohanssonOK Vivill47:36+19:429:45
24Anders BengtssonKlubblös48:53+20:5910:01
25Jesper IvarssonKamrat och IF KIF49:16+21:2210:05
26Per JemthIF Thor49:19+21:2510:06
27Ulf MagnussonKlubblös49:30+21:3610:08
28Per-Anders LindgrenCentrum OK49:42+21:4810:11
29Björn FredmanOK Älvsjö-Örby50:24+22:3010:19
30Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin51:00+23:0610:27
31Helena WidegrenIF Thor52:45+24:5110:48
32Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK52:53+24:5910:50
33Stefan NorlinIFK Enskede52:58+25:0410:51
34Mårten AxelssonKlubblös57:04+29:1011:41
35Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK57:29+29:3511:46
36Jonas SjöstrandSnättringe SK58:30+30:3611:59
37Staffan ÅkerblomOK Linné59:00+31:0612:05
38Henrik DikvallWaxholms OK1:01:05+33:1112:31
39Axel FribergerJärla Orientering1:02:29+34:3512:48
40Henrik FribergerJärla Orientering1:02:30+34:3612:48
41Anders LundbergOK Roslagen1:02:41+34:4712:50
42Boel SundbergOK Södertörn1:04:18+36:2413:10
43Anders RöstinSöders-Tyresö1:04:59+37:0513:18
44Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK1:05:15+37:2113:22
45Harald KarlssonSaab FF Järfälla1:06:01+38:0713:31
46Oskar EklundMålilla OK1:06:04+38:1013:32
47Oskar HermanssonCentrum OK1:09:07+41:1314:09
48Carin HomannJärfälla OK1:10:19+42:2514:24
49Claes AnderssonSnättringe SK1:12:34+44:4014:52
50Magnus BurlingKlubblös1:18:51+50:5716:09
51Björn Stegring OK Ravinen1:25:29+57:3517:31
52Andreas PetterssonKlubblös1:32:22+1:04:2818:55
53Stefan AnnellBromma-Vällingby SOK1:53:55+1:26:0123:20
Thierry ReignierJärfälla OKej godkänd
Markus MartinelleSöders-Tyresöej start

U3

3 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SjöstedtLånghundra IF1:07:5021:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser