Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bauernatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bauernatta
Arrangörsorganisation: Jönköpings OK
Datum: onsdag 5 april 2017

D21

7 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina NeroMullsjö SOK1:21:4211:39

H21

9 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK59:186:23
2Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna59:19+0:016:23
3Martin DjerfIK Hakarpspojkarna59:20+0:026:23
4Marcus KvarndalUlricehamns OK1:18:43+19:258:28
5Ulrik MagnussonHalmstad OK1:30:17+30:599:43
6Stefan OlofssonOK Gisle1:30:52+31:349:47
Markus HederskogIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Mattias ZachrissonOK Roxenej start

D16

4 600 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ebba LindmanIK Hakarpspojkarnaej start

H16

5 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar HertinIK Hakarpspojkarna36:246:22
2Hugo DjurstedtEksjö SOK39:18+2:546:52
3Hugo JakobssonEksjö SOK41:22+4:587:14
4Albin TollOK Njudung46:23+9:598:07

H14

3 350 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start

Öppen motion 4

2 870 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej start

Masstart 1

3 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy OlaussonSOK Aneby48:0314:30
2Liselott SigbyIK Vista53:07+5:0416:02
2Carolina ÖnstenIK Vista53:07+5:0416:02
Bernt EkfeldtVaggeryds SOKej start

Masstart 2

2 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torild BornetunSkillingaryds FK49:1617:09
2Gunnar AnderssonIK Vista51:28+2:1217:55
3Lars FranssonBottnaryds IF51:35+2:1917:58

Masstart 3

5 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sari HåkanssonOK Gränsen1:06:0511:34
2Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:11:49+5:4412:34
3Alma HaagOK Gränsen2:00:20+54:1521:04
Katarina StockhedenOK Gränsenej godkänd
Helena LindmanOK Gränsenej start
Joakim MagnussonOK Refteleej start

Masstart 4

7 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias StockhedenOK Gränsen1:10:3410:03
2Mats HolmbergOK Gränsen1:12:18+1:4410:18
3Thomas PerssonOK Gränsen1:19:31+8:5711:20
4Daniel HåkanssonOK Gränsen1:20:41+10:0711:30
5Ulf ÄrligOK Gränsen1:26:18+15:4412:18
6Tobias HaagOK Gränsen1:26:24+15:5012:19
Per HultBredaryds SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser