Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DOK:s motions-OL Viken

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DOK:s motions-OL Viken
Arrangörsorganisation: Degerfors OK
Datum: torsdag 8 september 2016

Bana 1

2 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Danny DerbasDegerfors OK14:367:18
2Oskar SundbergDegerfors OK14:37+0:017:18
3Zacke LundqvistDegerfors OK17:18+2:428:39
4Liam SvenssonDegerfors OK17:19+2:438:39
5Ludwig BergenhiemDegerfors OK17:20+2:448:40
6Terapath ChatdonDegerfors OK19:35+4:599:47
7Omer KasumovicDegerfors OK22:13+7:3711:06
8Edvin ErikssonDegerfors OK22:20+7:4411:10
9Edwin EdwallDegerfors OK22:24+7:4811:12
10Simon IslanmazDegerfors OK23:08+8:3211:34
11Emin KulicDegerfors OK23:14+8:3811:37
12Adam KarlssonDegerfors OK24:55+10:1912:27
13Rickard MukalaktiDegerfors OK24:56+10:2012:28
14Siem SamuelDegerfors OK25:46+11:1012:53
15Christy KallbäckOK Djerf25:55+11:1912:57
16Eva Thorsell HanssonOK Djerf25:58+11:2212:59
17Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf30:56+16:2015:28
18Daniel NordengrenDegerfors OK31:40+17:0415:50
18Lisbeth TörnqvistDegerfors OK31:40+17:0415:50
20Ragnar PetterssonOK Djerf36:10+21:3418:05
21Liam AbrahamssonDegerfors OK38:30+23:5419:15
22Hanadh HassanDegerfors OK38:43+24:0719:21
Axel LindbladOK Djerfej godkänd
William OlssonDegerfors OKej godkänd

Bana 2

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl LjungbergDegerfors OK24:019:36
2Eric LuthmanDegerfors OK25:46+1:4510:18
3Niclas LuthmanDegerfors OK27:55+3:5411:10
4Amanda NylénDegerfors OK31:59+7:5812:47
5Patrik NylénDegerfors OK32:06+8:0512:50
6Patrik MolinDegerfors OK33:14+9:1313:17
7Oliwer MolinDegerfors OK34:54+10:5313:57
8Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf38:30+14:2915:24
9Lars TörnqvistDegerfors OK39:13+15:1215:41
10Emma LiliegrenOK Djerf54:50+30:4921:56
Inga-Britt MalmGarphyttans IFej godkänd

Bana 3

3 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LövgrenDegerfors OK28:288:53
2Mattias HanssonOK Djerf28:56+0:289:02
3Anders ElofssonOK Djerf34:24+5:5610:45
4Håkan LindbergOK Djerf36:01+7:3311:15
5Tore MartinssonDegerfors OK36:04+7:3611:16
6John NoruddeDegerfors OK36:09+7:4111:17
7Lars ChristensenOK Djerf40:03+11:3512:30
8Mats HaglundOK Djerf40:57+12:2912:47
9Ulf NordzellOK Djerf44:40+16:1213:57
10Håkan BeijarDegerfors OK50:24+21:5615:45
11Åsa ZetterbergOK Djerf51:17+22:4916:01
12Ingemar HaglundOK Djerf55:36+27:0817:22
13Rolf LarssonDegerfors OK59:58+31:3018:44

Bana 4

4 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HaglundOK Djerf38:369:11
2Jan HanssonOK Djerf41:40+3:049:55
3Kjell ErikssonOK Djerf43:15+4:3910:17
4Elin LindbladOK Djerf1:01:04+22:2814:32
Göran LarssonDegerfors OKej godkänd

Bana 5

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf55:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser