Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DOK:s motions-OL Viken

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DOK:s motions-OL Viken
Arrangörsorganisation: Degerfors OK
Datum: torsdag 8 september 2016

Degerfors OK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Carl LjungbergBana 2 (11)24:019:36
1Danny DerbasBana 1 (24)14:367:18
1Johan LövgrenBana 3 (13)28:288:53
2Eric LuthmanBana 2 (11)25:46+1:4510:18
2Oskar SundbergBana 1 (24)14:37+0:017:18
3Niclas LuthmanBana 2 (11)27:55+3:5411:10
3Zacke LundqvistBana 1 (24)17:18+2:428:39
4Liam SvenssonBana 1 (24)17:19+2:438:39
4Amanda NylénBana 2 (11)31:59+7:5812:47
5Tore MartinssonBana 3 (13)36:04+7:3611:16
5Ludwig BergenhiemBana 1 (24)17:20+2:448:40
5Patrik NylénBana 2 (11)32:06+8:0512:50
6John NoruddeBana 3 (13)36:09+7:4111:17
6Patrik MolinBana 2 (11)33:14+9:1313:17
6Terapath ChatdonBana 1 (24)19:35+4:599:47
7Oliwer MolinBana 2 (11)34:54+10:5313:57
7Omer KasumovicBana 1 (24)22:13+7:3711:06
8Edvin ErikssonBana 1 (24)22:20+7:4411:10
9Lars TörnqvistBana 2 (11)39:13+15:1215:41
9Edwin EdwallBana 1 (24)22:24+7:4811:12
10Håkan BeijarBana 3 (13)50:24+21:5615:45
10Simon IslanmazBana 1 (24)23:08+8:3211:34
11Emin KulicBana 1 (24)23:14+8:3811:37
12Adam KarlssonBana 1 (24)24:55+10:1912:27
13Rolf LarssonBana 3 (13)59:58+31:3018:44
13Rickard MukalaktiBana 1 (24)24:56+10:2012:28
14Siem SamuelBana 1 (24)25:46+11:1012:53
18Daniel NordengrenBana 1 (24)31:40+17:0415:50
18Lisbeth TörnqvistBana 1 (24)31:40+17:0415:50
21Liam AbrahamssonBana 1 (24)38:30+23:5419:15
22Hanadh HassanBana 1 (24)38:43+24:0719:21
Göran LarssonBana 4 (5)ej godkänd
William OlssonBana 1 (24)ej godkänd

Garphyttans IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Inga-Britt MalmBana 2 (11)ej godkänd

OK Djerf

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per JanssonBana 5 (1)55:15
1Erik HaglundBana 4 (5)38:369:11
2Mattias HanssonBana 3 (13)28:56+0:289:02
2Jan HanssonBana 4 (5)41:40+3:049:55
3Anders ElofssonBana 3 (13)34:24+5:5610:45
3Kjell ErikssonBana 4 (5)43:15+4:3910:17
4Elin LindbladBana 4 (5)1:01:04+22:2814:32
4Håkan LindbergBana 3 (13)36:01+7:3311:15
7Lars ChristensenBana 3 (13)40:03+11:3512:30
8Linus Bodin-LiliegrenBana 2 (11)38:30+14:2915:24
8Mats HaglundBana 3 (13)40:57+12:2912:47
9Ulf NordzellBana 3 (13)44:40+16:1213:57
10Emma LiliegrenBana 2 (11)54:50+30:4921:56
11Åsa ZetterbergBana 3 (13)51:17+22:4916:01
12Ingemar HaglundBana 3 (13)55:36+27:0817:22
15Christy KallbäckBana 1 (24)25:55+11:1912:57
16Eva Thorsell HanssonBana 1 (24)25:58+11:2212:59
17Lucas Bodin LiliegrenBana 1 (24)30:56+16:2015:28
20Ragnar PetterssonBana 1 (24)36:10+21:3418:05
Axel LindbladBana 1 (24)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila