Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bergnäsets AIK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bergnäsets AIK
Arrangörsorganisation: Bergnäsets AIK
Datum: söndag 22 maj 2011

D21

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina LarssonVänersborgs SK22:207:05
Hanna KivijärviOK Renenej start

H21

3 150 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BennitzOK Renen14:524:43
2JOAR SVARTHOLMGammelstads IF16:00+1:085:04
3Jonas LarsonBergnäsets AIK16:07+1:155:06
4Filip SalénOK Renen16:19+1:275:10
5Anders DahlinDomnarvets GOIF16:31+1:395:14
6Fredrik EngströmOK Renen16:57+2:055:22
7Erik SundbergStora Tuna OK17:26+2:345:32
8Melker PetterssonOK Renen18:02+3:105:43
9Mats WållbergVännäs OK20:10+5:186:24
10Carl HolmgrenBergnäsets AIK20:16+5:246:26
Claes TuressonOK Renendiskvalificerad
Peter WestinVittjärvs IKdiskvalificerad
Henrik FröjdRehns BKdiskvalificerad

H20

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas HenrikssonGammelstads IF16:525:21

D18

3 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma BergströmOK Vargen19:436:15
2Linnea SundströmOK Renen19:46+0:036:16
3Evelina WickbomVittjärvs IK19:48+0:056:17
4Agnes Leffler-RosendahlOK Renen20:59+1:166:39
5Andrea WickbomVittjärvs IK21:29+1:466:49
6Josefine TuoremaaVittjärvs IK22:19+2:367:05
7Siri WestborgVittjärvs IK27:14+7:318:38
Ida NorénÄlvsby IF OKej start
Anna JohanssonVittjärvs IKej start

H18

3 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David PessaHaparanda OK18:235:50
2Erik ÖgrenBergnäsets AIK18:36+0:135:54
3Olov BybergVittjärvs IK23:30+5:077:27
Victor HenrikssonSeskarö IFej start

D16

2 830 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel SalénOK Renen17:426:15
2Lisa SundströmOK Renen17:50+0:086:18
3Ida NordlundPiteå IF17:57+0:156:20
4Viktoria ErikssonPiteå IF18:21+0:396:29
5Ida SundströmOK Renen18:44+1:026:37
6Sigrid HolmgrenOK Renen21:05+3:237:26
7Susanne NilssonOK Renen23:06+5:248:09
8Emelie GranbergPiteå IF23:07+5:258:10
9Jenny LarssonGammelstads IF28:57+11:1510:13
10Linnéa NordbergBergnäsets AIK30:39+12:5710:49
Fanny AnderssonVittjärvs IKej start
Emma PakkalaVittjärvs IKej start

H16

2 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar WestinVittjärvs IK15:535:36
2Anton AnderssonGammelstads IF19:11+3:186:46
3Anton MöllerArvidsjaurs OK20:42+4:497:18

D14

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin BergströmOK Vargen15:387:39
2Josefine AnderssonVittjärvs IK15:41+0:037:41
Signe Leffler-RosendahlOK Renenej start
Elin NordlundPiteå IFej start

H14

2 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin SalénOK Renen11:595:52
2Elias AnderssonGammelstads IF14:49+2:507:15
2Oscar ÖqvistBergnäsets AIK14:49+2:507:15
4Erik TuuriÄlvsby IF OK15:28+3:297:34
5Erik PakkalaVittjärvs IK18:30+6:319:04
Kalle HenrikssonGammelstads IFdiskvalificerad
Nils HenrikssonSeskarö IFdiskvalificerad
Rasmus WickbomVittjärvs IKdiskvalificerad
Markus MöllerArvidsjaurs OKej start
Jakob PessaHaparanda OKej start
Gustav PesulaHaparanda OKej start

D12

1 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia WestinVittjärvs IK10:497:01
2Ellinor LernstålOK Renen12:54+2:058:22
3Else HolmgrenBergnäsets AIK15:27+4:3810:01
Rebecca FahlgrenVittjärvs IKej start
Kristina TholerudÖvertorneå IFej start

H12

1 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin NorénPiteå IF11:297:27
2Gabriel LarssonGammelstads IF11:59+0:307:46
3Joel SundqvistOK Renen16:38+5:0910:48
4Simon AnderssonVittjärvs IK18:30+7:0112:00
Gustav Johansson-ManligVittjärvs IKdiskvalificerad
Harald LarssonBergnäsets AIKdiskvalificerad
Martin GranbergPiteå IFdiskvalificerad
Elias PessaHaparanda OKej start

D10

1 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna SvanbergBergnäsets AIK16:1210:31
2Tilda SundqvistOK Renen24:37+8:2515:59
Ellen FahlgrenVittjärvs IKej start

H10

1 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LundgrenVittjärvs IK11:127:16
2Karl TuuriÄlvsby IF OK14:03+2:519:07

D35

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese SundqvistOK Renen22:197:05
2Linnéa BybergVittjärvs IK30:57+8:389:49

H35

3 150 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Joakim SandbergPiteå IFej start

D40

2 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli WickbomVittjärvs IK22:398:00
2Susanne AnderssonVittjärvs IK23:59+1:208:28
Lena TuuriÄlvsby IF OKej godkänd

H40

3 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik LernstålOK Renen18:095:45
2Magnus LundgrenI 19 IF18:56+0:476:00
3Anders JarbladI 19 IF20:22+2:136:27
4Krister BerglundVittjärvs IK21:44+3:356:53
5Håkan SvenssonI 19 IF22:29+4:207:08
Jan JohanssonPiteå IFej start

D45

2 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla SalénOK Renen18:426:36
2Lena LundstenVittjärvs IK21:35+2:537:37
3Helena LindströmVittjärvs IK21:37+2:557:38
4Ylva NilssonOK Renen24:41+5:598:43

H45

3 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf BergmanOK Renen21:096:42
2Jyrki PessaHaparanda OK21:43+0:346:53
3Björn LundstenVittjärvs IK23:39+2:307:30
Lars JohanssonVittjärvs IKej start

H50

2 830 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SalénOK Renen16:165:44
2Jan SundströmOK Renen16:36+0:205:51
3Svante LarssonOK Vargen16:55+0:395:58
4Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK17:38+1:226:13
5Henry BarskÖvertorneå IF17:49+1:336:17
6Tore ErikssonArvidsjaurs OK18:04+1:486:23
7Anders AbrahamssonGammelstads IF18:05+1:496:23
8Håkan TholerudÖvertorneå IF18:29+2:136:31
9Thomas LagesonKöping-Kolsva OK18:54+2:386:40
10Carl-Johan WestborgVittjärvs IK20:31+4:157:14
11Mats JohanssonVittjärvs IK21:57+5:417:45
Sture NorénÄlvsby IF OKdiskvalificerad

D55

2 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann JanssonÄlvsby IF OK20:3010:02

D60

2 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla PerhultOK Vargen18:078:52
2Marlene VestinÄlvsby IF OK24:02+5:5511:46
Kerstin Barbro MalmborgOK Renenej godkänd
Daina Julia DagisOK Renenej start

H60

2 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell SandströmBodens BK12:546:19
2Eje AnderssonBodens BK14:43+1:497:12
Bo JohanssonIK Örnendiskvalificerad
Jan LindelöfSeskarö IFdiskvalificerad
Clas-Göran LundBodens BKdiskvalificerad

H65

2 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny LagerskogArvidsjaurs OK14:036:53
2Christer LundinOK Renen15:21+1:187:31
Ove JohanssonIK Örnendiskvalificerad
Kjell MörtbergBodens BKdiskvalificerad
Åke SaloniemiSK Gränsendiskvalificerad

D70

1 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå IF13:458:55
2Gudrun KlavenessVittjärvs IK16:12+2:2710:31
Laila MyrlundPiteå IFdiskvalificerad

H70

1 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Ivan GrönlundOK Renen11:427:35
2Henken ErikssonI 19 IF14:06+2:249:09
Birger LundbergArvidsjaurs OKdiskvalificerad
Nore WestinI 19 IFdiskvalificerad
Runar MarktinArvidsjaurs OKdiskvalificerad
Gösta KlippmarkHaparanda OKej godkänd

D75

1 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid WickbomVittjärvs IK21:3714:02

H75

1 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke ErikssonI 19 IF15:3810:09
2Martin JohanssonOK Vargen15:54+0:1610:19
3Karl-Erik SjöbergÄlvsby IF OK17:46+2:0811:32
4Lennart GrefOK Renen19:48+4:1012:51
Ingemar LundströmArvidsjaurs OKej start

Inskolning

1 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emil EngströmOK Renenfullföljt
Moa EngströmOK Renenfullföljt
Frida GranbergOK Renenfullföljt
Hanna GranbergOK Renenfullföljt
Erik JohanssonVittjärvs IKfullföljt
Klara KivijärviOK Renenfullföljt
Martin LauriOK Renenfullföljt
Hanna Lundberg-OK Renenfullföljt
Ludwig PermanVittjärvs IKfullföljt
Ella TuressonOK Renenfullföljt
Emilia WickbomVittjärvs IKfullföljt
Noah WärnbergVittjärvs IKfullföljt

U1

1 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BergdahlGammelstads IF15:5512:26
2Oskar SvanbergBergnäsets AIK16:35+0:4012:57
3Tina YlipääBergnäsets AIK17:01+1:0613:17
4Ida EsperiBergnäsets AIK17:30+1:3513:40
5Henrik PermanVittjärvs IK21:30+5:3516:47
6Theo YlipääBergnäsets AIK22:28+6:3317:33
7Lina AhnlundBergnäsets AIK22:32+6:3717:36
8Odin BonivartBergnäsets AIK30:32+14:3723:51

U2

1 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil PermanVittjärvs IK26:1217:00
2Samuel LundinPiteå IF26:40+0:2817:18

Öppen 2

1 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna E TuoremaaVittjärvs IK10:306:49
2Elin LundgrenVittjärvs IK14:39+4:099:30
3Christina Rosendahl BonivartBergnäsets AIK15:41+5:1110:11

Öppen 5

2 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GranbergPiteå IF17:596:21
2Ulf NordlundPiteå IF18:47+0:486:38
3Carl-Göran PakkalaVittjärvs IK19:07+1:086:45
4Roland LarssonGammelstads IF20:09+2:107:07
5Malin KristofferssonVittjärvs IK20:53+2:547:22
6Mona JohanssonBergnäsets AIK22:22+4:237:54
7Bengt NordeboÄlvsby IF OK23:13+5:148:12
8Ann EnmanGammelstads IF24:48+6:498:45
9Sara LundbäckOK Vargen24:52+6:538:47
10Karin TuoremaaVittjärvs IK25:02+7:038:50
11Anders RensgardOK Renen25:29+7:309:00
12Hanna LarssonBergnäsets AIK26:44+8:459:26
13Maria BergströmOK Vargen30:40+12:4110:50
14Matti TuuriÄlvsby IF OK31:07+13:0810:59
Jan JarbladBodens BKej start

Öppen 8

3 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders KristofferssonI 19 IF18:295:52
1Robert SundqvistOK Renen18:295:52
3Karin WollbrandOK Renen20:46+2:176:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser