Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Morokuliens 2-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Morokuliens 2-dagars
Arrangörsorganisationer: OK Hierne / Åmotfors OK
Datum: onsdag 19 juli 2017 - torsdag 20 juli 2017

Etapp 1, medelEtapp 2, förlängd medelEtapp 2, förlängd medel (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D21K | H21K | D17-20 | H17-20 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D40 | H40 | D40K | H40K | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D17C | H17C | Insk | U1 | U2 | D13-16C | H13-16C | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H55

3 510 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF21:35
2Erlend SlokvikOL Toten-Troll23:55+2:20
3Bjørn SolbergseterAustmarka IL24:27+2:52
4Christer SkoogKils OK25:17+3:42
5Bengt JohanssonOK Tyr25:18+3:43
6Sture OttesenIndre Østfold OK25:50+4:15
7Trond OlsenLøten o-lag26:21+4:46
8Andres LaasOK Skogshjortarna26:23+4:48
9Bjarte LindstadOL Toten-Troll27:51+6:16
10Anders AxelssonOK Skogsvargarna28:04+6:29
11Terje BråtenRaumar Orientering29:16+7:41
12Ingemar MånssonRonneby OK29:25+7:50
13Magnus WideFrölunda OL29:41+8:06
14Roy JohanssonOK Skogsvargarna29:53+8:18
15Thomas ÖstlundVästvärmlands OK31:25+9:50
16Egil RundbergetNydalens SK31:41+10:06
17Leif SandahlOK Tyr32:18+10:43
18Per Ingar HadlandGanddal IL32:32+10:57
19Anders KjellbergOK Flundrehof32:54+11:19
20Lars Bech JensenBallerup OK32:59+11:24
21Hansjoerg RutzOLG Pfäffikon34:14+12:39
22Morten KarlsenMåren OK34:43+13:08
23Björn EngströmLustens OK37:27+15:52
24Vincent EijsinkÅs-NMBU Orientering38:06+16:31
25Arne SääfGudhems IF41:25+19:50
26Håkan ErikssonOK Räven43:54+22:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser