Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Morokuliens 2-dagars, etapp 2, förlängd medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Morokuliens 2-dagars
Arrangörsorganisationer: OK Hierne / Åmotfors OK
Datum: onsdag 19 juli 2017 - torsdag 20 juli 2017

Etapp 1, medelEtapp 2, förlängd medelEtapp 2, förlängd medel (totalt)

ADORA

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Gerardo GarciaH21 (40)1:11:27+29:5611:19

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rolf JakobssonH75 (27)34:3712:13
4John BerglundH80 (16)30:50+4:0013:07

Asker SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anne Lise ØfsthusD75 (16)28:14+4:5812:00
7Bjørn  GunnerødH75 (27)41:37+7:0014:42

Attunda OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Marcus SteneboH14 (30)33:12+2:288:42
3Fredrik SteneboH50 (41)43:21+3:158:40
9Karin SteneboD45 (44)48:46+11:1912:47
14Leif NordinH70 (62)38:16+8:4311:03

Austmarka IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bjørn SolbergseterH55 (51)33:30+3:117:49

Avesta OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Elisabeth W-ErikssonÖppen motion 3 (32)1:03:38+38:4021:21
19Östen ErikssonH70 (62)41:30+11:5711:59

Aycaramba

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Javier pinoÖppen motion 5 (37)31:349:17
2Felipe SepulvedaÖppen motion 5 (37)32:40+1:069:36
4Waldo GallardoÖppen motion 3 (32)36:41+11:4312:18
5Paul BustamanteÖppen motion 3 (32)37:33+12:3512:36
6Cristopher LagosÖppen motion 3 (32)37:39+12:4112:38
7Vicente cespedesÖppen motion 3 (32)39:01+14:0313:05
11Sebastian JorqueraÖppen motion 3 (32)52:31+27:3317:37
13Diego DiazÖppen motion 5 (37)46:57+15:2313:48
14Bruno AcevedoÖppen motion 5 (37)47:18+15:4413:54
14Millara SaldiasÖppen motion 3 (32)1:06:41+41:4322:22
15Cristofer JaraÖppen motion 5 (37)47:54+16:2014:05
15Javiera SaldiasÖppen motion 3 (32)1:07:57+42:5922:48
16Maria  JoseÖppen motion 3 (32)1:08:12+43:1422:53
16Braulio SilvaÖppen motion 5 (37)48:08+16:3414:09
17Pablo SaldiasÖppen motion 5 (37)48:47+17:1314:20
20Carlos SaldiasÖppen motion 5 (37)50:50+19:1614:57
21Maritza bustamanteÖppen motion 5 (37)1:01:54+30:2018:12
22Marcela MunozÖppen motion 5 (37)1:01:55+30:2118:12
Esteban  cifrasÖppen motion 5 (37)ej godkänd

Ballerup OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Lars Bech JensenH55 (51)56:20+26:0113:09

Bergnäsets AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Oskar ÖqvistH17-20 (31)44:10+2:528:07
17Maria ÖqvistÖppen motion 3 (32)1:21:27+56:2927:19

Bielefelder TG

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Thies KnollH40 (26)52:14+11:529:36
10Annkathrin KnollD12 (26)30:32+9:4510:42
11Anton KnollH14 (30)41:44+11:0010:57
17Caroline KnollD45 (44)58:00+20:3315:13

Bjursås OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ingvar SvenssonH70 (62)32:58+3:259:31

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ingemar MagnussonH70 (62)31:12+1:399:01

bussola ok/OLG Säuliamt

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Esther HaslerD40 (23)44:45+4:4310:27
8Simon SteinerH40 (26)1:14:09+33:4713:37

Bø OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Olav SolbergH75 (27)38:17+3:4013:31
6Elise StørenD16 (22)50:31+18:2913:15
7Inger Lise SolbergD75 (16)38:22+15:0616:19
15Steinar LandeH45 (55)48:11+13:269:38
25Øyvind StørenH45 (55)1:00:30+25:4512:06
31Arne LandeH70 (62)1:11:02+41:2920:31

Dalaportens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30John SivarsH70 (62)1:05:40+36:0718:58

Drangedal OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Astrid LundeD65 (22)53:29+19:5818:53
8Odd AureH75 (27)42:26+7:4914:59

Eds SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Noah Nilsson-DagU1 (16)28:09+16:0315:54
8Yvonne GalborgenD65 (22)53:40+20:0918:57
11Alexander LännhultH12 (34)28:51+9:4610:07
13Arvid GalborgenH65 (40)38:25+7:0611:06
20Linus LännhultÖppen motion 8 (51)1:07:15+33:2317:04
William LännhultH10 (21)ej godkänd
Annika LønnhultÖppen motion 8 (51)ej godkänd

Eidskog OL

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ida Mariann BergersenD10 (12)34:17+14:1716:38
7Asbjørn LandeH10 (21)21:04+7:2310:13
10Ragnar LandeH12 (34)26:21+7:169:14
13Oda Marissa BergersenD12 (26)44:30+23:4315:36
Vilje Linnea FalchInskolning (40)fullföljt
Aleksander Tangen HoltetInskolning (40)fullföljt
Lauritz Niklas StolpeInskolning (40)fullföljt
Synne SørliInskolning (40)fullföljt
Sebastian Tangen HoltettInskolning (40)fullföljt
Chasey NilssenInskolning (40)ej start

Eiker OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Alf Johan HjelmtvedtÖppen motion 5 (37)46:25+14:5113:39

Elverum OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Stein NordviH65 (40)35:10+3:5110:09
Sylvia AndersenD65 (22)ej start

Espoon Suunta

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Siana SennD16 (22)32:028:24
Eero MartomaaInskolning (40)fullföljt
Lilja MartomaaInskolning (40)ej start

FIF Hillerød

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sigrid Høyer StaugaardD14 (38)28:058:36
1Bo SimonsenH50 (41)40:068:01
3Torbjørn Høyer StaugaardH10 (21)13:49+0:086:42
3Maria  StaugaardÖppen motion 8 (51)35:53+2:019:06
6Siri SimonsenD14 (38)30:41+2:369:24
12Sandra SimonsenD45 (44)52:54+15:2713:53

FK Friskus-Varberg

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Malin JohanssonD40 Kort (10)44:3713:41
1Lova JohanssonD10 (12)20:009:42
4Bengt JohanssonH50 (41)47:10+7:049:26
6Alex JohanssonH14 (30)39:26+8:4210:20
8Tim JohanssonH17-20 (31)53:08+11:509:46

Forserums SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ann-Marie BirgerssonD75 (16)33:23+10:0714:12
7Mats BirgerssonH80 (16)37:06+10:1615:47

Freidig

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Torid KvaalD75 (16)23:169:54
3Grete Berge OwrenD55 (16)33:17+1:3510:12
13Gunnar ØsterbøH70 (62)37:46+8:1310:54
Geir OwrenH60 (43)ej start

Främmestads IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Birgitta AnderssonD60 (22)28:36+0:4110:06
20Bengt AnderssonH60 (43)1:08:20+33:1116:04

Frölunda OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Karin Karlfeldt FedjeD40 (23)40:29+0:279:27
13Magnus WideH55 (51)41:40+11:219:44
15Alexander FedjeH12 (34)36:03+16:5812:38

Gafanhori

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Catherine DawsonD60 (22)44:58+17:0315:53
20Roy DawsonH65 (40)59:42+28:2317:15

Gagnefs OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ronja JuhlinÖppen motion 1 (17)22:06+2:2210:43
10Göran JuhlinÖppen motion 7 (32)37:22+18:1912:47
13Jan Olof HedbergÖppen motion 7 (32)1:02:28+43:2521:23

Ganddal IL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Kristin SkadsemD50 (31)1:00:38+31:0618:35
17Per Ingar HadlandH55 (51)46:07+15:4810:46

Gjø-Vard OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Charlotte EideD17-20 (25)1:10:17+33:5716:25
11Caroline EideD16 (22)1:29:55+57:5323:36
19Arnt Oluf EideH45 (55)51:57+17:1210:23

Grue IL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Kjell Magne NordviH60 (43)40:47+5:389:35
9Oddvar GravingenÖppen motion 5 (37)39:11+7:3711:31

Gudhems IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Arne SääfH55 (51)59:21+29:0213:52

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Ragnar OskarssonH60 (43)44:54+9:4510:33

Göteborg-Majorna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17David AndréH21 (40)1:19:44+38:1312:38
23Lars-Erik GaddeH70 (62)43:41+14:0812:37
27Andreas EklundH45 (55)1:07:53+33:0813:34

Hadeland OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Paul SkjakerH65 (40)38:34+7:1511:08

Hagaby GoIF Örebro

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Maria GustafssonD17-20 (25)45:48+9:2810:42
4Birgitta GustafssonD55 (16)33:20+1:3810:13
9John OskarssonH21 (40)53:06+11:358:24
12Fia AnderssonD12 (26)37:02+16:1512:59
14Erik OskarssonH60 (43)52:29+17:2012:20
17Jan GustafssonH60 (43)56:07+20:5813:12
17Ellen AnderssonD14 (38)39:21+11:1612:04
21Mikael AnderssonH45 (55)52:04+17:1910:24

Halden SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars G. NarvestadH17C (11)29:338:41
3Silje G. NarvestadU2 (12)20:16+3:459:50
5Svein Tore G. NarvestadH17C (11)42:58+13:2512:38
5Tor Ragnar AndersenH60 (43)41:35+6:269:47
7Hanne NarvestadD45 (44)47:17+9:5012:24

Hamar OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Inger E. VamnesD80 (6)35:0014:53
2John TangenH17C (11)32:24+2:519:31
2Liv FeiringD70 (14)32:06+6:2413:39
4Kjetil JacobsenH17C (11)41:06+11:3312:05
22Trond FeiringH70 (62)43:13+13:4012:29

Haugerud IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tor DrageH80 (16)28:26+1:3612:05
5Unni DrageD75 (16)34:16+11:0014:34
12Øystein MadsenH75 (27)51:27+16:5018:10

Haugesund IL Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Sigleif SteinsvaagH40 (26)51:35+11:139:28

Hedrum OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Magnar ReppesgårdH80 (16)26:5011:25
5Anton LommeH75 (27)41:15+6:3814:34

Heming Orientering

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Henrik ReuschH16 (16)38:39+1:559:01
14Fridtjof ReuschH14 (30)49:23+18:3912:57
20Marianne ReuschD45 (44)1:05:59+28:3217:19
Astrid ReuschInskolning (40)fullföljt

Hjobygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Håkan OlssonH65 (40)34:35+3:169:59
5Kajsa TofténD65 (22)42:45+9:1415:06
12Johan OlssonH21 (40)1:00:40+19:099:36

HJS-Vansbro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Lisbet Lidman LarssonD50 (31)37:37+8:0511:32
18Alf LarssonH60 (43)1:04:36+29:2715:12

Husums IF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Christer MikaelssonH50 (41)52:22+12:1610:28
12Susanne MikaelssonD50 (31)42:50+13:1813:08

IF Hagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Kjell KaminskyH65 (40)37:35+6:1610:51

IF Sturla

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Elling FrøvollH75 (27)41:35+6:5814:41
8Torunn Hege FrøvollD75 (16)46:56+23:4019:58

IF Trauma

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Bjørn Idar SætranH45 (55)53:20+18:3510:40

IFK Göteborg

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Vetle Ruud BråtenH21 (40)41:316:34
9Sofia LarssonÖppen motion 7 (32)35:43+16:4012:13

IFK Lidingö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Martin LarboH21 (40)47:53+6:227:35
Hans Olof AmblieH21 (40)ej start
Lukas TarandiU1 (16)ej start

IFK Mora OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Olof ErikssonÖppen motion 7 (32)25:41+6:388:47
6Frida BrudinU1 (16)16:03+3:579:04
8Emelie BrudinD17-20 (25)1:00:18+23:5814:05
14Nicola MüllerH17-20 (31)1:18:35+37:1714:26

IK Grane Arendal Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Christine MikkelsenD21 (26)50:37+2:529:18

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Annika SimonsenD17-20 (25)36:208:29

IL Tyrving

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders TiltnesH21 (40)44:17+2:467:01
3Per Kristian EkebergH60 (43)35:29+0:208:20
5Berit DanielsenD55 (16)36:34+4:5211:13
9Hasse BergstrømH70 (62)35:43+6:1010:19

Indre Østfold OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Peder Aabogen HaugaardH14 (30)36:14+5:309:30
14Sture OttesenH55 (51)42:36+12:179:57
Ida Aabogen HauggaardD17-20 (25)ej godkänd
Ann Helen Aabogen HaugaardD40 (23)ej start

Istrums SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jane JohanssonD60 (22)29:43+1:4810:30
7Lasse Karlsson-LodH50 (41)47:47+7:419:33

Järfälla OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oskar EdvardssonH17-20 (31)41:187:35
4Nils EdvardssonH45 (55)38:43+3:587:44
8Sofia EdvardssonD16 (22)52:34+20:3213:47
14Maria EdvardssonD45 (44)54:27+17:0014:17

Jönköpings OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Alva GrönkvistÖppen motion 1 (17)26:27+6:4312:50
10Olivia GrönkvistD14 (38)34:37+6:3210:37
11Klas GrönkvistH45 (55)45:48+11:039:09
19Monica GrönkvistD45 (44)1:02:26+24:5916:23
Saga GrönkvistInskolning (40)fullföljt

Kalevan Rasti

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simo MartomaaH40 (26)40:227:25
1Line NybakkenD40 (23)40:029:21

Kamrat och IF KIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Fredrik NormanH21 (40)47:52+6:217:35

Katrineholms OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Karl SundkvistÖppen motion 1 (17)25:25+5:4112:20
4Arvid SundkvistÖppen motion 8 (51)37:14+3:229:27
4Anna LöwegrenD40 (23)41:54+1:529:47
10Klas BringertÖppen motion 8 (51)44:40+10:4811:20
18Camilla MorisÖppen motion 8 (51)59:40+25:4815:08
Nora BringertInskolning (40)fullföljt

KFUM Örebro OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lovisa GustafssonD16 (22)39:04+7:0210:15
3Julia GustafssonD12 (26)20:56+0:097:20
6Jonatan GustafssonH17-20 (31)48:44+7:268:57
8Melker CarlssonH10 (21)22:26+8:4510:53
9Johanna BergD12 (26)26:08+5:219:10
10Jakob BergH40 (26)1:27:29+47:0716:04
10Elin Sundkvist BergD40 (23)57:25+17:2313:24
13Mats GustafssonH45 (55)47:05+12:209:25
18Julia BergD14 (38)43:13+15:0813:15
21Anna GustafssonD45 (44)1:23:23+45:5621:53

Kils OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan OlmH45 (55)34:456:57
1Christer SkoogH55 (51)30:197:04
2Fredrik WestlundH12 (34)19:51+0:466:57
2Marit NilssonD65 (22)37:04+3:3313:05
5Jonathan UllerH17-20 (31)44:55+3:378:15
5Helen SkoogD50 (31)32:15+2:439:53
5Lina UllerD12 (26)22:09+1:227:46
8Anton UllerH14 (30)40:57+10:1310:44
15Anna UllerÖppen motion 8 (51)52:15+18:2313:15
16Lisa OlmD14 (38)39:14+11:0912:02
19Rebecka WestlundD14 (38)44:15+16:1013:34
26Anders WestlundH45 (55)1:05:37+30:5213:07
Lukas OlmH17-20 (31)ej start
Tina WestlundÖppen motion 7 (32)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Chasey NilssenInskolning (40)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Victor BlomÖppen motion 5 (37)43:39+12:0512:50

Kolbotn & Skimt OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Bjorn NordvikH17C (11)35:57+6:2410:34

Kolding OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Niels DalgaardH12 (34)19:056:41
2Johan DalgaardU2 (12)17:46+1:158:37
2Camilla DalgaardD40 Kort (10)48:11+3:3414:46
2Rasmus DalgaardU1 (16)12:25+0:197:00
6Anders DalgaardH40 (26)55:46+15:2410:15
7Tine DalgaardD17-20 (25)52:04+15:4412:09
7Jens DalgaardH14 (30)40:21+9:3710:35
9Emil DalgaardH10 (21)27:58+14:1713:34

Konnerud IL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Emma Grete HaareD65 (22)37:49+4:1813:21
5Therese HaareD21 (26)58:59+11:1410:50
10Erik HaareH21 (40)54:45+13:148:40
12Hans Lyder HaareH65 (40)37:49+6:3010:55

Korsnäs IF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Thea NordinÖppen motion 7 (32)33:34+14:3111:29
Jesper NordinÖppen motion 8 (51)ej godkänd

Kovlands IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Anna-Karin ÖstlundÖppen motion 7 (32)33:01+13:5811:18
10Viggo ÖstlundH14 (30)41:36+10:5210:55

Kristinehamns OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Britt GunnarssonD60 (22)36:14+8:1912:48
9Stefan GunnarssonH60 (43)44:47+9:3810:32
16Sven-Erik BrodinÖppen motion 8 (51)57:32+23:4014:36

Kungälvs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Barbro VallinD75 (16)37:39+14:2316:01

Lardal OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ragnar HillestadH70 (62)34:25+4:529:56

Larvik OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anne Berg GjølbergD21 Kort (6)1:12:09+23:5118:56
8Helge HalvorsenH80 (16)41:39+14:4917:43
9Kari BergD65 (22)1:17:07+43:3627:14
15Rolf GjølbergH70 (62)39:28+9:5511:24
18Jørgen FrøydH21 (40)1:20:10+38:3912:42
28Kåre ThorbjørnsenH70 (62)52:09+22:3615:04

Lillehammer OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lill Ramberg SkappelD65 (22)33:3111:50
4Martine SkjelsvikD14 (38)29:42+1:379:06
19Øystein SkappelH65 (40)51:16+19:5714:49

Lillomarka OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ole Kjell LangmyrenÖppen motion 8 (51)34:03+0:118:38
11Karoline SønsterudbråtenD21 (26)1:21:33+33:4814:59

Lunds OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Tina LjungqvistD16 (22)42:25+10:2311:07
5Anna LjungqvistD45 (44)44:41+7:1411:43
7Sara LjungqvistD12 (26)22:53+2:068:01
12Klas LjungqvistH14 (30)44:01+13:1711:33
14Kristin LindbergÖppen motion 7 (32)1:03:49+44:4621:51
21Fabian LjungqvistH45 (55)52:04+17:1910:24
26Tom LindbergH70 (62)47:10+17:3713:37

Lustens OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Göran ErikssonH65 (40)33:48+2:299:46
3Mariann NilssonD75 (16)32:32+9:1613:50
6Melvin NilssonH80 (16)33:41+6:5114:20
9Åsa SörlinD50 (31)39:28+9:5612:06
11Anders OlssonH50 (41)55:17+15:1111:03
12Jonas SamuelssonH45 (55)47:03+12:189:24
14Niklas KarlssonÖppen motion 8 (51)50:43+16:5112:52
18David ÅkerlindÖppen motion 5 (37)49:18+17:4414:30
22Björn EngströmH55 (51)52:42+22:2312:18
Greg CampbellH50 (41)ej start

Løten o-lag

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Trond OlsenH55 (51)39:31+9:129:13

Markaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Marita FilipssonD50 (31)48:36+19:0414:54

Mountaineering club of Serres

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Hortomaris VasilisH21 (40)1:11:22+29:5111:18

Mullsjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Stina NeroD21 (26)1:09:54+22:0912:50

Måren OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kjersti Holt HanssenD50 (31)30:32+1:009:21
19Morten KarlsenH55 (51)48:11+17:5211:15

NAIS Orienteringsklubb

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mattis NilssonH16 (16)38:45+2:019:03
4Alice ClassonU2 (12)25:16+8:4512:15
5Emma LindgrenU2 (12)28:19+11:4813:44
5Anders JohanssonH50 (41)47:37+7:319:31
6Edwin WedinÖppen motion 1 (17)27:36+7:5213:23
6Erik WikströmH16 (16)57:48+21:0413:30
7Viktor WaernqvistH17-20 (31)51:22+10:049:26
7Ludvig ClassonH16 (16)58:16+21:3213:36
8Emil TräffU1 (16)35:07+23:0119:50
9Ida WaernqvistD14 (38)34:20+6:1510:31
9Gustav TräffH17-20 (31)54:13+12:559:57
9Stefan TräffH40 (26)1:14:25+34:0313:40
18Lars-Åke ClassonH50 (41)1:35:48+55:4219:09
Elias WedinInskolning (40)fullföljt
Linus ClassonH17-20 (31)ej godkänd

Nittedal OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8John Thomas PetersenH70 (62)34:51+5:1810:04
Terje ThrondsenH75 (27)ej start

Nydalens SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Christian VogelsangH45 (55)37:47+3:027:33
7Egil RundbergetH55 (51)39:05+8:469:07
11Sondre Ruud BråtenH21 (40)58:28+16:579:15

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ian HamiltonH50 (41)41:13+1:078:14
Valdemar HamiltonH10 (21)ej godkänd

O - Motion

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Verena KöhleD12 (26)20:477:17
2Nina VinnytskaD45 (44)39:12+1:4510:17
2Fiona GasserD10 (12)25:25+5:2512:20
2Minna SennD12 (26)20:51+0:047:18
3Martin KöhleH14 (30)35:15+4:319:15
4Stefan GasserÖppen motion 5 (37)33:58+2:249:59
6Martina FierzÖppen motion 5 (37)35:25+3:5110:25
6Ladina GasserD12 (26)22:39+1:527:56
7Anna GasserD14 (38)31:26+3:219:38
12Urs KöhleH50 (41)58:40+18:3411:44
Marianne SennD45 (44)ej godkänd
Peter RutzH50 (41)ej godkänd

Odal OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil SkytterenH13-16C (4)32:3710:56
2Per-Ivar SveheimH40 Kort (14)30:30+3:579:21
2Trond LinnesÖppen motion 3 (32)29:58+5:0010:03
2Petter Kristoffer HusåsH13-16C (4)55:40+23:0318:40
4Trond FrøvollH40 Kort (14)31:55+5:229:47
6Martin SkytterenH40 Kort (14)41:42+15:0912:47
Sondre SkytterenH17-20 (31)ej godkänd

OK Amne

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Britt-Marie AnderssonD60 (22)51:10+23:1518:04
15Ingvar AnderssonH65 (40)39:34+8:1511:26

OK Djerf

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ellen PelanderÖppen motion 7 (32)29:23+10:2010:03
5Edvard PelanderH10 (21)16:54+3:138:12
5Joline PetriD10 (12)38:21+18:2118:36
8Lena WesterlundD40 (23)46:31+6:2910:52
12Johan PetriÖppen motion 8 (51)45:44+11:5211:36
17Anders PelanderÖppen motion 8 (51)59:14+25:2215:02
Lin PelanderInskolning (40)fullföljt

OK Enen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Malva SteenD17-20 (25)49:45+13:2511:37
16Mattias OlofssonH21 (40)1:11:30+29:5911:19

OK Flundrehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Anders KjellbergH55 (51)47:43+17:2411:08

OK Grip

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Harriet KarlssonD80 (6)51:32+16:3221:55
5Britt-Marie ErikssonD70 (14)36:05+10:2315:21
9Lennart KarlssonH75 (27)42:47+8:1015:07
24Åke ErikssonH70 (62)44:36+15:0312:53

OK Hammaren

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ludvig LjunggrenU1 (16)12:066:50
6Björn LjunggrenH21 (40)48:45+7:147:43
8Gustav LjunggrenH12 (34)23:35+4:308:16
20Sven-Erik KempeH70 (62)42:03+12:3012:09

OK Klyftamo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Marie LinnéD21 (26)1:26:28+38:4315:53

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tom CampbellH17-20 (31)42:21+1:037:47

OK Kåre

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Melker NordgrenH16 (16)38:55+2:119:05
6Stefan JohanssonH50 (41)47:40+7:349:32
11Rasmus NordgrenH17-20 (31)1:08:48+27:3012:38
18Liselott NordgrenD45 (44)59:09+21:4215:31

OK Linné

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders TvärånaH40 (26)51:54+11:329:32
8Ulf GrandinÖppen motion 7 (32)35:41+16:3812:13
10Lena GrandinD50 (31)40:53+11:2112:32

OK Moss

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tore BjørnerødÖppen motion 8 (51)33:528:35
15Roy GjerdingH60 (43)53:18+18:0912:32
Alfred BjørnerødH14 (30)ej godkänd

OK Moss

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Valid MadajevU2 (12)ej start

OK Njudung

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marina JohanssonD45 (44)37:279:49
1Albin TollH16 (16)36:448:34
5Oscar HultgrenH14 (30)37:22+6:389:48
7Matti JohanssonH12 (34)22:56+3:518:02
8Ellen TollD14 (38)33:56+5:5110:24
11Evanna JohanssonD12 (26)30:57+10:1010:51
13Bo HultgrenH50 (41)1:00:36+20:3012:07
16Jonny JohanssonH50 (41)1:09:40+29:3413:56
17Dennis TollH45 (55)49:50+15:059:58
Maria PetterssonÖppen motion 5 (37)ej godkänd

OK Nolaskogsarna

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Mathias WesterlundH40 (26)46:37+6:158:34
3Anders NäslundÖppen motion 3 (32)30:34+5:3610:15
5Nora WesterlundD14 (38)30:01+1:569:12
5Monika WesterlundD40 (23)43:09+3:0710:04
8Malin NäslundÖppen motion 3 (32)39:36+14:3813:17
8Ellen WesterlundD12 (26)22:55+2:088:02
12Elin NäslundD14 (38)35:59+7:5411:02

OK Orinto

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Inger  EismarkÖppen motion 3 (32)1:03:35+38:3721:20
17Ingemar LindblomH70 (62)40:03+10:3011:34

OK Orion

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lena SwartzD55 (16)31:429:43
3Lisa SwartzD14 (38)29:33+1:289:03
3Nils SwartzH12 (34)20:22+1:177:08
5Johan SwartzH40 Kort (14)32:52+6:1910:04

OK Pan-Kristianstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Peo BengtssonH70 (62)47:26+17:5313:42

OK Rodhen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jonas EklundH45 (55)36:27+1:427:17
4Elsa Söllvander EklundD12 (26)20:59+0:127:21
5Elis EklundU1 (16)14:48+2:428:21
8Jessica SöllvanderD21 (26)1:07:31+19:4612:24
13Agnes Söllvander EklundD14 (38)37:04+8:5911:22

OK Räven

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Håkan ErikssonH55 (51)1:18:51+48:3218:25

OK Skeidi

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tirill Liby SeipD80 (6)36:53+1:5315:41

OK Skogshjortarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Andres LaasH55 (51)34:44+4:258:06
6Suzy LarssonD50 (31)35:09+5:3710:46
6Ann Warma LaasD55 (16)36:58+5:1611:20
10Kjell EinarssonH50 (41)54:28+14:2210:53
Henning AndreassonInskolning (40)fullföljt
Emil AndreassonH21 (40)ej start

OK Skogsvargarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Göran TörnbergÖppen motion 7 (32)26:51+7:489:11
11Roy JohanssonH55 (51)39:56+9:379:19
12Anders AxelssonH55 (51)41:05+10:469:35

OK Stigen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Marita JohanssonD65 (22)43:33+10:0215:23
17Bo JohanssonH65 (40)40:46+9:2711:46

OK Tranan

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ulrika KindlundD21 (26)51:00+3:159:22
3Maja KindlundD17-20 (25)44:27+8:0710:23
6Mats KindlundH21 (40)48:45+7:147:43
16Erik KindlundH12 (34)40:08+21:0314:04

OK Tyr

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Malte GranefeltH10 (21)13:416:38
1Emma SaleskogU2 (12)16:318:01
2Rebecca TakeD14 (38)29:30+1:259:02
3Lars-Håkan BengtssonH21 (40)47:49+6:187:34
4Stina GranefeltD21 (26)56:01+8:1610:17
4Marie AlfredssonD50 (31)31:49+2:179:45
4Lars-B LarssonH75 (27)39:35+4:5813:59
6Bengt JohanssonH55 (51)37:20+7:018:43
7Linn NilssonD21 (26)1:06:15+18:3012:10
13Mats VesterbergÖppen motion 8 (51)47:30+13:3812:03
17Felix LindH12 (34)44:47+25:4215:42
20Leif SandahlH55 (51)48:32+18:1311:20
24Mikael LindH45 (55)59:17+24:3211:51
Olle GranefeltInskolning (40)fullföljt
Linda TakeD21 (26)ej start
Fredrik BarrulfH50 (41)ej start

OK Tyringe

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Lennart MartinssonÖppen motion 7 (32)39:52+20:4913:39
12Barbro MartinssonÖppen motion 7 (32)49:51+30:4817:04

OK Vilse 87

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Håkan LindbergH60 (43)35:098:16

OK Älgen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gunilla Olausson BrinkmanD70 (14)25:4210:56
7Åke GustavssonH70 (62)34:44+5:1110:02
13Kjell BrinkmanH75 (27)58:04+23:2720:31

OK Österåker

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Caroline WestbomÖppen motion 7 (32)32:33+13:3011:08
8Signe AlbinssonÖppen motion 1 (17)31:30+11:4615:17
8Tomas AlbinssonH45 (55)44:32+9:478:54
12Malte AlbinssonH12 (34)29:55+10:5010:29

OL Team Lippe

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Pia CaspariD40 Kort (10)49:51+5:1415:17
6Lola CaspariD10 (12)38:26+18:2618:39
7Volker CaspariH40 (26)1:09:26+29:0412:45
15Emma CaspariD14 (38)38:04+9:5911:40

OL Toten-Troll

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kjersti SmåstuenD17C (2)36:4010:47
2Erlend SlokvikH55 (51)31:36+1:177:22
16Bjarte LindstadH55 (51)44:48+14:2910:28

OL Tønsberg og Omegn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Hans StordalH70 (62)37:45+8:1210:54

OL Vallset/Stange

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Kåre ØstgårdH75 (27)47:34+12:5716:48

OL Zimmerberg

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lena GasserÖppen motion 1 (17)19:449:34
1Lukas GasserÖppen motion 3 (32)24:588:22
7Anita GasserÖppen motion 5 (37)36:09+4:3510:37
8Michael GasserÖppen motion 8 (51)39:49+5:5710:06
Manuel GasserInskolning (40)fullföljt

OLG Bern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Marc ProbstH45 (55)40:41+5:568:08
Irène ProbstD40 Kort (10)ej godkänd

OLG Cordoba

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Silas LützelschwabH10 (21)16:05+2:247:48
4Yanis LützelschwabH12 (34)20:34+1:297:12
16Pia SchaffnerD45 (44)57:29+20:0215:05
Dieter LützelschwabH50 (41)ej godkänd

OLG Cordoba Basel

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Johanna PurrerD50 (31)36:08+6:3611:05
Christian BilandH60 (43)ej godkänd

OLG Galgenen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lavio MüllerH10 (21)13:46+0:056:40
5Corsin MüllerH12 (34)20:51+1:467:18
9Gian-Andri MüllerH14 (30)41:01+10:1710:45
9Flurina MüllerD16 (22)52:57+20:5513:53
11Franziska MüllerD45 (44)52:05+14:3813:40
18Reto MüllerH45 (55)50:37+15:5210:07

OLG Hondrich

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Silvia JordiD45 (44)53:28+16:0114:01
16Peter JordiH45 (55)48:44+13:599:44

OLG Pfäffikon

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Susi RutzD50 (31)41:48+12:1612:49
21Hansjoerg RutzH55 (51)48:46+18:2711:23

OLG Thun

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Judith HoferD45 (44)45:36+8:0911:58

OLK Piz Hasi

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Hanspeter OswaldH70 (62)39:48+10:1511:30
Brigit OswaldD65 (22)ej godkänd

Oppsal Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Inger Lise BjordalD70 (14)41:18+15:3617:34
7Espen WigaardH45 (55)44:27+9:428:53
18Roar BjordalH70 (62)40:09+10:3611:36

OSI Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Are EriksenH60 (43)42:58+7:4910:06

Quack OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Flavio PoltéraH21 Kort (2)38:277:41
8Gila PolteraH60 (43)43:31+8:2210:14

Raufoss I.L. Orientering

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Hans A. TingvoldH70 (62)ej start

Raumar Orientering

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna Austad SveenD13-16C (2)36:5412:22
1Linda EngenD21 Kort (6)48:1812:40
3Stine AustadD21 Kort (6)1:16:55+28:3720:11
4Inger DøhlenD70 (14)34:01+8:1914:28
5Kristoffer EngebretsenÖppen motion 1 (17)27:26+7:4213:19
5Tiril Emilie Ruud BråtenD17-20 (25)48:46+12:2611:23
6Morten EngebretsenH17C (11)47:26+17:5313:57
7Knut EngenH40 Kort (14)46:44+20:1114:20
7Pernille SønsterudbråtenD16 (22)51:54+19:5213:37
7Ida EngenD55 (16)39:34+7:5212:08
8Heidi ØstliD45 (44)47:26+9:5912:26
9Tina BjørnstadÖppen motion 3 (32)44:36+19:3814:57
9Odd GundersenH65 (40)36:28+5:0910:32
10Anne Larsson HovindD21 (26)1:12:24+24:3913:18
10Hedda SkatvedtD17-20 (25)1:05:08+28:4815:13
10Trine Ruud BråtenD45 (44)50:01+12:3413:07
10Kari Kamstrup HovindD60 (22)45:54+17:5916:13
10Terje BråtenH55 (51)39:45+9:269:17
11Tor StrandH60 (43)46:35+11:2610:57
12Emil Bjørnstad StrandH17-20 (31)1:13:10+31:5213:26
13Tron Erik HovindH60 (43)49:19+14:1011:36
16Jan SveenH60 (43)55:11+20:0212:59
17Bent SkatvedtH50 (41)1:10:04+29:5814:00
18Per AasH65 (40)42:35+11:1612:18
19Robin Larsson HovindH21 (40)1:27:02+45:3113:47
Anne-Grete AustadD40 Kort (10)ej godkänd
Ståle SønsterudbråtenH45 (55)ej start

Ringerike OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Helge RevhaugH70 (62)30:33+1:008:49

Ringsaker OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Terje WikstrømH65 (40)31:199:03
1Wenche BjørnstadD60 (22)27:559:51
3Sidsel StorihleD65 (22)37:31+4:0013:15
3Erik HaugenÖppen motion 5 (37)33:52+2:189:57
6Anne SørumD60 (22)39:05+11:1013:48
7Bente Tangen WikstrømD60 (22)43:07+15:1215:14
11Knut WikstrømH70 (62)37:04+7:3110:42
Berit RøsteD65 (22)ej godkänd

Ronneby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Ingemar MånssonH55 (51)39:28+9:099:13

Sande Sportsklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Øivind FadumH65 (40)35:55+4:3610:22

Skattkärrs SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anna-Karin MattssonD40 (23)40:16+0:149:24
4Edith BergenfurD10 (12)36:26+16:2617:41
5Nils JanssonH80 (16)31:05+4:1513:13
6Tindra BlomkvistU2 (12)29:40+13:0914:24
7Ann HyvönenD40 (23)45:53+5:5110:43
9Jonas BergenfurH45 (55)44:35+9:508:55
9Elin BlomkvistD17-20 (25)1:04:31+28:1115:04

Skien OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Harald HoviH60 (43)35:25+0:168:20
2Grete HoviD55 (16)32:16+0:349:53

Skogspojkarnas OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna WehlinD21 (26)47:458:46
1Anita WehlinD50 (31)29:329:03

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Kenth SundgrenH65 (40)35:29+4:1010:15

Snättringe SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Torbjörn BergmanH60 (43)48:56+13:4711:30

Spårvägens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Robert RylanderÖppen motion 5 (37)36:41+5:0710:47

Stenungsunds OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Kerstin Haugen LundD60 (22)45:16+17:2115:59
10Erik LundH17-20 (31)1:03:20+22:0211:38
13Maria LundD21 (26)1:28:22+40:3716:14
13Martin LundH17-20 (31)1:17:24+36:0614:13
13Johan LundH14 (30)47:09+16:2512:22
19Arne LundH60 (43)1:07:41+32:3215:55

Stigsökarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Fredrik LilljeqvistH40 Kort (14)31:27+4:549:38
15Johan LilljeqvistH50 (41)1:07:23+27:1713:28

Stjørdals-Blink Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Susanne Eide HaugD17-20 (25)1:20:44+44:2418:51
14Margit EideD50 (31)48:54+19:2215:00

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Morgan KarlssonH21 (40)51:17+9:468:07

Sundsvalls OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Wilmer RexH12 (34)25:36+6:318:58
14Thomas RexH45 (55)47:56+13:119:35
14Astrid RexD14 (38)37:12+9:0711:24
15Clary RexD45 (44)57:13+19:4615:01

Sävedalens AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Mats KarlfeldtH45 (55)44:44+9:598:56

Söders-Tyresö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Evelina EricssonD21 (26)1:06:02+18:1712:08

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Michael WehlinH55 (51)32:09+1:507:30

Tipo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Adrián TóthH21 (40)1:03:17+21:4610:01

Tipo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Blanka TóthD16 (22)44:43+12:4111:44

Tipo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Barbara TóthD14 (38)34:39+6:3410:37

Tipo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Martin TóthH10 (21)20:36+6:5510:00

Tipo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Ilka Tóth-BuschmannÖppen motion 3 (32)47:09+22:1115:49

Tipo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Tamas TóthÖppen motion 8 (51)39:36+5:4410:03

Trøsken IL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jimmy NordliH65 (40)34:05+2:469:51

Uddevalla OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rune SandbergH70 (62)30:36+1:038:50
8Gunnar BejbomH65 (40)36:18+4:5910:29
8Nina BejbomD55 (16)41:00+9:1812:34

Ulricehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kerstin ErnvidD70 (14)33:42+8:0014:20
10Ivan ErnvidH75 (27)43:03+8:2615:12

Uringa Orienteers

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Ian McKenzieÖppen motion 8 (51)1:01:48+27:5615:41

Vingåkers OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Christopher AnderssonH16 (16)58:27+21:4313:39
11Monica AnderssonD40 (23)1:45:04+1:05:0224:32
14Jonathan AnderssonH12 (34)35:13+16:0812:21
Jesper AnderssonH40 (26)ej godkänd

Vänersborgs SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Mikael PalgrimH50 (41)50:50+10:4410:10
29Bror PalgrimH70 (62)54:57+25:2415:52

Värend GN OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Erling EkelöfH75 (27)36:07+1:3012:45
7Siv EkelöfD70 (14)47:39+21:5720:16

Västerbergslagens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Kalle WegerfeltH65 (40)37:35+6:1610:51

Västerås SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klara Åkerman SjöströmÖppen motion 7 (32)19:036:31
Kalle Åkerman SjöströmÖppen motion 8 (51)ej godkänd

Västvärmlands OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter AnderssonH40 Kort (14)26:338:08
1Jan FogelbergH70 (62)29:338:32
3Anton JonssonU1 (16)12:33+0:277:05
3Kristin JohanssonD45 (44)39:50+2:2310:27
4Emil JohanssonU1 (16)14:32+2:268:12
4Mary OlssonD60 (22)34:08+6:1312:03
5Anders JohanssonÖppen motion 8 (51)38:11+4:199:41
5Mirja BacklundÖppen motion 5 (37)35:00+3:2610:17
6Tord JanssonH60 (43)41:43+6:349:48
6Peter   CarlmanÖppen motion 8 (51)39:11+5:199:56
7Lucas OlssonÖppen motion 1 (17)28:04+8:2013:37
9Elis CarlmanÖppen motion 1 (17)34:57+15:1316:57
9Jonas BacklundÖppen motion 8 (51)42:19+8:2710:44
10Alfred PetterssonÖppen motion 5 (37)43:18+11:4412:44
10Olle BorgH70 (62)35:45+6:1210:19
10Klara JohanssonD16 (22)59:42+27:4015:40
11Fredrik KarlssonÖppen motion 8 (51)45:33+11:4111:33
13Nils JohanssonH12 (34)31:54+12:4911:11
15Thomas ÖstlundH55 (51)44:47+14:2810:27
16Lars OlssonH65 (40)39:38+8:1911:27
19Gunilla PetersonÖppen motion 5 (37)49:49+18:1514:39
21Thorbjörn NilssonH70 (62)42:50+13:1712:22
25Sven-Arne NilssonH70 (62)45:59+16:2613:17
Joel DåverhögInskolning (40)fullföljt
Oskar DåverhøgInskolning (40)fullföljt
Magnus JonssonH40 (26)ej godkänd
Jonas FogelbergH40 (26)ej godkänd

Växjö OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hugo EricssonH14 (30)30:448:03
3Isac EricssonH17-20 (31)43:37+2:198:01
4Annika EricssonD45 (44)40:28+3:0110:37
19Magnus EricssonH45 (55)51:57+17:1210:23

Ås-NMBU Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Per Henning BjervaH45 (55)39:22+4:377:52
9Ingunn BergetD40 (23)46:46+6:4410:55
Gunnar BjervaInskolning (40)fullföljt
May Bente BrurbergD50 (31)ej start
Vincent EijsinkH55 (51)ej start

Østmarka OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anna Cecilie LinløkkenD17-20 (25)39:28+3:089:13
2Linda HanssenD50 (31)29:43+0:119:06
3Arne Chr. ScheieH80 (16)29:26+2:3612:31
4Alexandra LinløkkenD16 (22)43:20+11:1811:22
5Tor Magnus GrøstadH16 (16)56:28+19:4413:11
6Mathias LinløkkenH12 (34)21:52+2:477:40
14Thomas GrøstadH50 (41)1:04:45+24:3912:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr