Officiell resultatlista för Friskusträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Friskusträffen
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: fredag 14 april 2017

D21

3 920 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK30:267:45
2Amanda HanssonBredaryds SOK33:52+3:268:38
3Agnes LeoGöteborg-Majorna OK35:27+5:019:02
4Amanda LeoIK Hakarpspojkarna35:48+5:229:07
5Frida AnderssonFalkenbergs OK40:23+9:5710:18
6Johanna HolménOK Kåre43:54+13:2811:11
7Moa HanssonBredaryds SOK44:09+13:4311:15
8Josefina BerntssonLinköpings OK44:49+14:2311:25
9Filippa SpånérSävedalens AIK46:00+15:3411:44
10Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK46:55+16:2911:58
11Malin SettergrenHalmstad OK47:00+16:3411:59
12Sofia AnderssonCentrum OK47:59+17:3312:14
13Laila B HöglundFK Herkules48:09+17:4312:16
14Moa KjellstrandCentrum OK50:15+19:4912:49
15Erika LindqvistSävedalens AIK50:59+20:3313:00
16Amanda ClaessonSävedalens AIK51:14+20:4813:04
17Åsa SöderblomFalkenbergs OK53:00+22:3413:31
18Matilda MartinssonFalkenbergs OK54:04+23:3813:47
19Karin ÅhlénOK Österåker54:25+23:5913:52
20Eva GustafssonVäxjö OK1:00:28+30:0215:25
21Beatrice KöhlerSäterbygdens OK1:01:58+31:3215:48
22Madeleine AttforsSävedalens AIK1:03:05+32:3916:05
23Susanne LüscherStora Tuna OK1:03:52+33:2616:17
24Mathilda JägrydSkåneslättens OL1:05:34+35:0816:43
25Sara SöderblomÄtrans IF1:22:14+51:4820:58
26Therese EkströmHalmstad OK1:29:00+58:3422:42
Maria PollMölndal Outdoor IFej godkänd

H21

4 710 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BergmanOK Ravinen32:456:57
2Erik JohanssonHalmstad OK33:53+1:087:11
3Mats NordbrødenHalden SK35:14+2:297:28
4Martin AhlbergerHestra IF35:16+2:317:29
5Peter NordbrødenHalden SK36:41+3:567:47
6Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK37:15+4:307:54
7Stefan RingOK Löftan37:17+4:327:54
8Thomas AspIFK Göteborg38:07+5:228:05
9Martin LarssonIFK Göteborg38:45+6:008:13
10Filip BengtssonOK Lindéna39:05+6:208:17
11Fredrik JohanssonOK Nackhe39:14+6:298:19
12Björn KarlssonHalmstad OK39:45+7:008:26
13Adam GeorgssonKarlskrona SOK39:46+7:018:26
14Gustav BoquistIK Uven40:57+8:128:41
15Joakim AntonssonOK Löftan42:04+9:198:55
16Axel BlomFrölunda OL42:18+9:338:58
17Ola SkeppSävedalens AIK42:24+9:399:00
18Joakim GustafssonHalmstad OK44:06+11:219:21
19Daniel AnderssonOK Löftan44:56+12:119:32
20Loke AgmarkenHalmstad OK45:30+12:459:39
21Mattias KarlssonIK Trenne Ullared45:56+13:119:45
22Johan BadenfeltFalkenbergs OK45:57+13:129:45
23Albin AnderssonVäxjö OK46:29+13:449:52
24Jonatan AnderssonFalkenbergs OK46:42+13:579:54
25Anton HemlinIK Uven47:00+14:159:58
26John GabrielssonSävedalens AIK47:36+14:5110:06
27Henrik BengtssonFalkenbergs OK48:06+15:2110:12
28Marcus ÅhlénFalkenbergs OK49:24+16:3910:29
29Martin JohanssonFalkenbergs OK49:25+16:4010:29
30Tomas AxelsonOK Löftan49:30+16:4510:30
31Johan GustafssonOK Nackhe50:23+17:3810:41
32Patrik CorneliussonOK Löftan51:05+18:2010:50
33Emil AlexanderssonStora Tuna OK51:12+18:2710:52
34Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK51:47+19:0210:59
35Vidar FaxénSävedalens AIK52:12+19:2711:04
36Claes AnderssonFalkenbergs OK52:21+19:3611:06
37Eric TillyKungälvs OK52:46+20:0111:12
38Simon EngelHässleholms OK53:55+21:1011:26
39Jesper NelsénFalkenbergs OK56:42+23:5712:02
40Andreas KarlssonSävedalens AIK57:42+24:5712:15
41Anton BacklundSäterbygdens OK1:00:29+27:4412:50
42David DahlströmFalkenbergs OK1:00:30+27:4512:50
43Filip LemanGöteborgs SK1:05:51+33:0613:58
44Johan HagströmFalkenbergs OK1:08:53+36:0814:37
45Frode KonstIL Tyrving1:16:50+44:0516:18
46Ola WallnäsFalkenbergs OK1:18:31+45:4616:40
Carl JosefssonSävedalens AIKej godkänd

D20

3 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena HagströmFalkenbergs OK54:1214:50
2Clara HenningssonIK Trenne Ullared1:07:04+12:5218:22

D18

3 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna BoquistIK Uven37:2711:12
2Agnes AspMölndal Outdoor IF39:31+2:0411:49
3Emelie KarlssonOK Landehof40:10+2:4312:01
4Alice HultinOK Löftan40:13+2:4612:02
5Johanna RundqvistOK Nackhe42:49+5:2212:49
6Lovisa RingHalmstad OK44:19+6:5213:16
7Paulina JägstedtHalmstad OK46:30+9:0313:55
8Lina ErdeliusIF Rigor48:47+11:2014:36
9Olivia LönkvistOK Vivill51:26+13:5915:23
10Isabella LagoGöteborg-Majorna OK56:25+18:5816:53
Kajsa IsidorssonOK Vivillej godkänd

H18

4 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip SvenssonOK Löftan42:0710:28
2Jonas LauriFK Herkules44:59+2:5211:11
3Axel ForsmanFK Herkules45:43+3:3611:22
4Daniel GlimténOK Löftan1:02:18+20:1115:29
5Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK1:07:01+24:5416:40
6Benjamin GabrielssonKungälvs OK1:10:58+28:5117:39

D16

3 280 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FlakbergIFK Göteborg32:339:55
2Lovisa LagerHalmstad OK34:24+1:5110:29
3Emilia EngelOK Ravinen37:54+5:2111:33
4Vendela LönkvistOK Vivill40:01+7:2812:12
5Maria LogrenSjövalla FK40:37+8:0412:22
6Linnea SkalbergBredaryds SOK40:54+8:2112:28
7Hanna GabrielssonKungälvs OK44:11+11:3813:28
8Elin CarlssonIK Trenne Ullared45:55+13:2213:59
9Thea FagerströmIFK Göteborg46:25+13:5214:09
10Kajsa NormanSävedalens AIK50:12+17:3915:18
11Tilda HenningssonIK Trenne Ullared50:34+18:0115:25
12Evelina OlssonOK Nackhe53:32+20:5916:19
13Linnea BengtssonFalkenbergs OK54:22+21:4916:34
14Alvina AxelssonOK Nackhe1:03:07+30:3419:14
15Elsa EricssonFK Friskus-Varberg1:03:25+30:5219:20
16Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg1:16:48+44:1523:24
17Kajsa WardOK Vivill1:22:52+50:1925:15
18Matilda ÅkessonOK Landehof1:27:41+55:0826:43

H16

3 650 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan28:477:53
2Albin PerssonHalmstad OK31:05+2:188:30
3Samuel PihlströmOK Landehof32:00+3:138:46
4Hugo SetthagenOK Tranan32:06+3:198:47
5Gustav OhlinOK Tranan34:00+5:139:18
6Adrian VartiaOK Löftan35:15+6:289:39
7Noah BechtelFK Friskus-Varberg36:41+7:5410:03
8Gustav ÖstenssonOK Tranan39:59+11:1210:57
9Nils GrimbeckSävedalens AIK41:34+12:4711:23
10Felix DrejmoOK Landehof41:59+13:1211:30
11Axel ErikssonOK Löftan47:00+18:1312:52
12Edvin BorneFrölunda OL59:11+30:2416:12
13Erik HultanderIF Rigor1:05:18+36:3117:53
14Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:08:28+39:4118:45
Måns HenningssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Arvid LundqvistHalmstad OKej godkänd

D16 Kort

2 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabell IsidorssonOK Vivill1:15:5826:00

H16 Kort

2 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander WestlingFK Friskus-Varberg1:49:3037:30

D14

3 120 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea BökmanHelsingborgs SOK32:3110:25
2Klara PerssonHalmstad OK34:19+1:4810:59
3Thilda SeldénIF Rigor35:09+2:3811:15
4Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK36:46+4:1511:47
5Rebecka PihlströmOK Landehof40:39+8:0813:01
6Elin FlakbergIFK Göteborg40:42+8:1113:02
7Unni GranforsIF Rigor41:47+9:1613:23
8Matilda WallströmSävedalens AIK42:46+10:1513:42
9Filippa FagerströmIFK Göteborg43:46+11:1514:01
10Elsa AspMölndal Outdoor IF44:15+11:4414:10
11Ida BruhnIF Rigor46:44+14:1314:58
12Maja KarmstigFK Friskus-Varberg48:27+15:5615:31
13Emma EliassonFK Friskus-Varberg51:07+18:3616:23
14Emma IsidorssonOK Vivill51:35+19:0416:31
15Maja GraadIF Rigor52:45+20:1416:54
16Anna SvenssonIF Rigor53:57+21:2617:17
17Annie ErikssonOK Löftan56:06+23:3517:58
18Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb57:00+24:2918:16
19Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb58:03+25:3218:36
20Alva WallinIK Trenne Ullared58:10+25:3918:38
21Ellen JohanssonBurseryds IF1:05:56+33:2521:07
22Linn OlssonOK Södertörn1:06:03+33:3221:10
23Elsa LarssonBurseryds IF1:10:08+37:3722:28
24Louise OlssonMölndal Outdoor IF1:12:57+40:2623:22
25Emmy WallinFalkenbergs OK1:21:14+48:4326:02
Alma BirklinOK Kåreej godkänd
Matilda AspIFK Göteborgej godkänd
Asta TörnkvistAnderstorps OKej godkänd

H14

3 120 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK25:308:10
2Casper SkeppSävedalens AIK26:43+1:138:33
3Tobias JohanssonOK Löftan29:54+4:249:35
4Victor HanssonOK Löftan30:23+4:539:44
5Jonathan RundqvistOK Nackhe30:25+4:559:44
6Hugo CedervallÖrkelljunga FK31:13+5:4310:00
7Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb31:32+6:0210:06
8Victor BeischerIK Uven31:51+6:2110:12
9Isak BengtssonOK Lindéna31:57+6:2710:14
10Melker ÅkessonOK Landehof33:13+7:4310:38
11Jakob MobergOK Löftan33:22+7:5210:41
12Emil JägstedtHalmstad OK33:57+8:2710:52
13Anton KastrupFK Herkules35:33+10:0311:23
14Gunnar FovaeusSävedalens AIK36:50+11:2011:48
15Johan Wall JungbjerGöteborgs SK38:00+12:3012:10
16Pelle NilssonOK Linné39:59+14:2912:48
17Axel BechtelFK Friskus-Varberg40:21+14:5112:55
18Alex JohanssonFK Friskus-Varberg41:13+15:4313:12
19William RönnborgIK Uven45:16+19:4614:30
20Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb45:21+19:5114:32
21Linus ZederinOK Nackhe45:47+20:1714:40
22Hannes EssungerSjövalla FK56:54+31:2418:14
23Karl GranforsOK Landehof57:23+31:5318:23
Malte KristianssonHalmstad OKej godkänd

D14 Kort

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb37:5414:44

H14 Kort

2 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander PerssonHalmstad OK41:0615:59
2Axel CullbrandMölndal Outdoor IF1:06:05+24:5925:42

D12

2 540 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miranda WallströmSävedalens AIK24:569:48
2Ella PetterssonSävedalens AIK26:09+1:1310:17
3Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb26:57+2:0110:36
4Audrey HanssonFrölunda OL28:40+3:4411:17
5Lisa ÖstenssonOK Tranan30:49+5:5312:07
6Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg33:41+8:4513:15
7Lisa ErikssonOK Landehof33:45+8:4913:17
8Olivia EngelOK Ravinen33:59+9:0313:22
9Matilda LekbergSävedalens AIK34:45+9:4913:40
10Stina JohanssonAnderstorps OK35:27+10:3113:57
11Tove OlssonOK Södertörn36:46+11:5014:28
12Tilde BlomOK Nackhe38:09+13:1315:01
13Emilia ElverlindOK Tranan39:16+14:2015:27
14Signe JohanssonFK Friskus-Varberg49:47+24:5119:35
15Clara AdolfssonAnderstorps OK50:24+25:2819:50
16Alice OlssonMölndal Outdoor IF50:38+25:4219:56
17Johanna PihlströmOK Landehof51:24+26:2820:14
18Elin JohanssonBurseryds IF1:04:46+39:5025:29
19Anna LundqvistFK Friskus-Varberg1:05:49+40:5325:54
20Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb1:07:43+42:4726:39
Selma AbrahamssonHalmstad OKej godkänd
Moa HolstenHestra IFej godkänd

H12

2 540 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan20:478:10
2Emil SeldénIF Rigor24:46+3:599:45
3Albin PaulssonOK Löftan25:38+4:5110:05
4Oskar BlomOK Löftan27:07+6:2010:40
5Adam SjööarvOK Nackhe29:55+9:0811:46
6Filip HanssonOK Löftan30:55+10:0812:10
7Hjalmar FolkestadAnderstorps OK31:06+10:1912:14
8Victor HörnquistAnderstorps OK31:57+11:1012:34
9Valter DrejmoOK Landehof33:13+12:2613:04
10Ola LeireGöteborg-Majorna OK34:33+13:4613:36
11Love GaudenzHalmstad OK35:43+14:5614:03
12Edvin AlexanderssonIF Rigor38:09+17:2215:01
13Viggo WallinIK Trenne Ullared40:33+19:4615:57
14Oliver CarlidenHalmstad OK47:47+27:0018:48
15William OksvoldOK Kåre1:02:17+41:3024:31
Malcolm SvenssonAnderstorps OKej godkänd

D12 Kort

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina CullbrandMölndal Outdoor IF19:189:44

H12 Kort

1 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis GrahnGöteborgs SK22:5011:31
2Tim AnderssonOK Tranan27:22+4:3213:49
3Gabriel EkströmHalmstad OK32:42+9:5216:30
4Oskar MobergOK Löftan32:59+10:0916:39

D10

1 980 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia LönnHalmstad OK18:109:10
2Emma PerssonHalmstad OK19:15+1:059:43
3Lova JohanssonFK Friskus-Varberg20:23+2:1310:17
4Edit TreptowAnderstorps OK21:32+3:2210:52
5Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg23:13+5:0311:43
6Vera FolkestadAnderstorps OK23:56+5:4612:05
7Hilma TrofastJönköpings OK24:01+5:5112:07
8Mira WallinFalkenbergs OK24:06+5:5612:10
9Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg25:01+6:5112:38
10Agnes PaulssonOK Löftan26:01+7:5113:08
11Ella HagstrandBurseryds IF30:18+12:0815:18
12Molly GraadIF Rigor35:28+17:1817:54
13Ellen RubendahlFrölunda OL36:33+18:2318:27
14Vilma RingHalmstad OK37:22+19:1218:52

H10

1 980 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvar AlexanderssonIF Rigor16:518:30
2Gustav AspIFK Göteborg17:51+1:009:00
3Emil SkeppSävedalens AIK19:46+2:559:58
4Albin SvenssonFK Herkules20:16+3:2510:14
5Andy GranforsIF Rigor21:21+4:3010:46
6Anton KarlssonUlricehamns OK23:11+6:2011:42
7Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg23:37+6:4611:55
8Gustav RexOK Landehof23:53+7:0212:03
9Hugo CorneliussonOK Löftan24:52+8:0112:33
10Herman PetterssonSävedalens AIK25:20+8:2912:47
11Felix SvenssonJönköpings OK26:34+9:4313:25
12Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg27:43+10:5213:59
13Alvin LönkvistOK Vivill34:59+18:0817:40
14Elliot JägstedtHalmstad OK39:51+23:0020:07
Walter OksvoldOK Kåreej godkänd

D35

3 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annieke GrahnGöteborgs SK39:5410:55
2Karin GustafssonHalmstad OK44:45+4:5112:15
3Desiré RexOK Landehof46:50+6:5612:49
4Sara EverdingIK Ymer49:38+9:4413:35
5Eva CarlidenHalmstad OK51:03+11:0913:59
6Maria LönnHalmstad OK51:56+12:0214:13
7Johanna MobergOK Löftan52:55+13:0114:29
8Karin KarlssonHalmstad OK59:01+19:0716:10

H35

4 320 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb39:139:04
2Stefan RoosIFK Göteborg40:22+1:099:20
3Anders SjööarvOK Nackhe40:28+1:159:22
4Mikael TrofastJönköpings OK42:42+3:299:53
5Martin AnderssonSjövalla FK47:58+8:4511:06
6Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK52:01+12:4812:02
7Fredrik EkströmHalmstad OK1:03:55+24:4214:47
8Markus JohanssonLinköpings OK1:05:46+26:3315:13

D40

3 340 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne BiörsOK Tranan34:3710:21
2Helene NilssonOK Linné35:56+1:1910:45
3Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb36:48+2:1111:01
4Frida WallströmSävedalens AIK37:12+2:3511:08
5Lisa EngelkeOK Gipen40:02+5:2511:59
6Sandra HanssonFrölunda OL40:06+5:2912:00
7Annica Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK40:32+5:5512:08
8Camilla StengrenFalkenbergs OK42:40+8:0312:46
9Malin BruhnIF Rigor44:07+9:3013:12
10Sofia ÖstenssonOK Tranan46:43+12:0613:59
11Pernilla AlexanderssonIF Rigor47:33+12:5614:14
12Lotta EnbergHalmstad OK47:58+13:2114:21
13Lotta EkbergÖrkelljunga FK48:40+14:0314:34
14Maria PetterssonHalmstad OK50:25+15:4815:05
15Sara JägstedtHalmstad OK59:59+25:2217:57

H40

4 020 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael LundqvistHalmstad OK34:158:31
2Anders OksvoldOK Kåre34:43+0:288:38
3Martin PetterssonSävedalens AIK36:01+1:468:57
4Mattias GrahnGöteborgs SK36:04+1:498:58
5Daniel OlssonDalsjöfors GoIF38:27+4:129:33
6Magnus HanssonOK Löftan39:20+5:059:47
7Magnus WallinIK Trenne Ullared39:59+5:449:56
8Stefan GraadIF Rigor40:43+6:2810:07
9Magnus WåkeråsRydboholms SK40:49+6:3410:09
10Anders LeireGöteborg-Majorna OK44:26+10:1111:03
11Johan GranforsIF Rigor45:19+11:0411:16
12Per RubendahlOK Skogshjortarna46:34+12:1911:35
13William RexOK Landehof46:55+12:4011:40
14Jan GrahnIK Uven50:19+16:0412:30
15Mattias JägstedtHalmstad OK56:29+22:1414:03
16Fredrik LandstorpOK Tor1:04:13+29:5815:58

D45

3 280 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weronica ZederinOK Nackhe36:3711:09
2Anna ErikssonOK Landehof38:35+1:5811:45
3Ulrika GranforsIF Rigor42:42+6:0513:01
4Annika EngelHässleholms OK45:02+8:2513:43
5Malin BrorsonOK Nackhe45:21+8:4413:49
6Berit BengtssonOK Lindéna46:38+10:0114:13
7Camilla EngelOK Ravinen48:11+11:3414:41
8Charlotte DrejmoOK Landehof50:47+14:1015:28
9Cecilia FlakbergIFK Göteborg50:50+14:1315:29
10Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared51:07+14:3015:35
11Izabell BirklinOK Kåre54:32+17:5516:37
12Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared54:49+18:1216:42
13Erika AspMölndal Outdoor IF57:44+21:0717:36
14Katarina RingHalmstad OK1:11:45+35:0821:52
15Jeanette BlomOK Löftan1:25:18+48:4126:00
16Anna HagströmFalkenbergs OK1:43:10+1:06:3331:27

H45

3 920 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK31:097:56
2Fredrik SvenssonJönköpings OK32:10+1:018:12
3Nichlas WallströmSävedalens AIK34:46+3:378:52
4Thomas AnderssonOK Tranan36:17+5:089:15
5Geir Inge FolkestadAnderstorps OK39:23+8:1410:02
6Stefan AgmarkenHalmstad OK42:39+11:3010:52
7Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK43:48+12:3911:10
8Henrik EssungerSjövalla FK45:54+14:4511:42
9Claes SetthagenOK Tranan46:11+15:0211:46
10Torbjörn LönkvistOK Vivill46:47+15:3811:56
11Martin SvenssonIF Rigor47:16+16:0712:03
12Anders CullbrandMölndal Outdoor IF47:29+16:2012:06
13Erik LauriFK Herkules48:19+17:1012:19
14Per KristianssonOK Kontinent48:44+17:3512:25
15John-Patrik TreptowAnderstorps OK50:53+19:4412:58
16Martin JohanssonHalmstad OK51:35+20:2613:09
17Fredrik BrorsonOK Nackhe53:06+21:5713:32
18Johan HanssonOK Löftan53:25+22:1613:37
19Joakim ÅkessonOK Landehof53:49+22:4013:43
20Mats RönnborgIK Uven55:56+24:4714:16
21Niklas PerssonHalmstad OK1:04:28+33:1916:26
22Anders HolmbergOK Vivill1:12:06+40:5718:23
23Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:12:40+41:3118:32
24Martin EricssonFalkenbergs OK1:15:46+44:3719:19
Sven BolmbladOK Södertörnej godkänd
Jonas HultinOK Löftanej godkänd

D50

3 050 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK37:2712:16
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK39:40+2:1313:00
3Catarina BengtssonOK Nackhe40:46+3:1913:21
4Annika AasaIK Uven43:40+6:1314:19
5Gunnel SvenssonOK Tranan50:09+12:4216:26
6Katarina AlmehedFrölunda OL50:24+12:5716:31
7Helena ÅhlinHelsingborgs SOK55:37+18:1018:14
8Helena AnderssonMarkbygdens OK56:12+18:4518:25
9Lena TuressonBurseryds IF56:48+19:2118:37
10Katarina BorneFrölunda OL1:04:04+26:3721:00
11Karin JägrydSkåneslättens OL1:10:01+32:3422:57

H50

3 650 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIFK Göteborg30:338:22
2Håkan SvenssonBredaryds SOK32:50+2:178:59
3Magnus AbrahamssonHalmstad OK34:12+3:399:22
4Mårten WikströmHalmstad OK34:28+3:559:26
5Kjell ObergerIFK Lidingö SOK35:57+5:249:50
6Anders JägrydSkåneslättens OL38:19+7:4610:29
7Thomas StrandforsIFK Göteborg40:13+9:4011:01
8Erik RuotsalainenFrölunda OL40:38+10:0511:07
9Christer BorgGöteborg-Majorna OK40:50+10:1711:11
10Johan BökmanHelsingborgs SOK43:14+12:4111:50
11Jonas JohanssonOK Nackhe43:26+12:5311:53
12Jan TuressonBurseryds IF43:52+13:1912:01
13Ulf HolstenHestra IF46:24+15:5112:42
14David GabrielssonSävedalens AIK46:47+16:1412:49
15Peter BadenfeltFalkenbergs OK47:58+17:2513:08
16Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK48:30+17:5713:17
17Mikael JungbjerGöteborgs SK49:18+18:4513:30
18Magnus BacklundSäterbygdens OK49:44+19:1113:37
19Thomas BorneFrölunda OL53:35+23:0214:40
20Graham KempGöteborg-Majorna OK57:40+27:0715:47
21Anders SjöbergOK Reftele57:57+27:2415:52
22Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb58:36+28:0316:03
23Stefan NormanSävedalens AIK59:43+29:1016:21
24Fredrik ForsmanFK Herkules1:01:40+31:0716:53
25Leif HagmanIK Uven1:04:58+34:2517:47
26Mats DahlrotIK Uven1:06:34+36:0118:14
Tomas NilssonHässleholms OKej godkänd
Ulf AlmehedFrölunda OLej godkänd

D55

3 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SöderblomÄtrans IF41:5113:43
2Marie HögstrandMarkbygdens OK45:17+3:2614:50
3Karin GreilertHaninge SOK45:58+4:0715:04
4Annika PeterssonBurseryds IF50:36+8:4516:35
5Monika NilssonOK Alehof57:39+15:4818:54
6Leila LjunggrenMarkbygdens OK58:14+16:2319:05
7Carola KarlssonOK Tyr1:07:51+26:0022:14
8Lisa LarssonSjövalla FK1:10:11+28:2023:00

H55

3 340 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb30:038:59
2Per FlakbergIFK Göteborg31:56+1:539:33
3Jan-Olof SvenssonHalmstad OK32:04+2:019:36
4Magnus JosefssonSävedalens AIK32:08+2:059:37
5Jörgen IvarssonHestra IF32:29+2:269:43
6Anders JohanssonHestra IF32:30+2:279:43
7Stefan OlofssonOK Gisle33:06+3:039:54
8Pär ClaessonSävedalens AIK34:29+4:2610:19
9Andrew LagoGöteborg-Majorna OK34:39+4:3610:22
10Mats LindqvistSävedalens AIK35:19+5:1610:34
11Thomas AttforsSävedalens AIK36:35+6:3210:57
12Lars GreilertHaninge SOK37:00+6:5711:04
13Magnus WideFrölunda OL37:24+7:2111:11
14Hans WahlströmFjärås AIK39:08+9:0511:42
15Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK39:09+9:0611:43
16Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK39:46+9:4311:54
17Håkan WåhlanderFrölunda OL41:16+11:1312:21
18Bengt HolménHylte OK42:28+12:2512:42
19Göran OlesundOK Landehof48:25+18:2214:29

D60

2 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica KnutssonSävedalens AIK31:2412:27
2Solveig HedenblomSjövalla FK31:25+0:0112:28
3Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK31:33+0:0912:31
4Maria VamlingFrölunda OL44:51+13:2717:47
5Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared45:30+14:0618:03
6Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared48:25+17:0119:12
7Gertie OdelbergIK Ymer55:35+24:1122:03

H60

3 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen32:449:58
2Kenneth WalterssonBredaryds SOK33:35+0:5110:14
3Mikael BodénMarkbygdens OK36:00+3:1610:58
4Mikael ByströmJärfälla OK38:14+5:3011:39
4Anders SpånérGöteborg-Majorna OK38:14+5:3011:39
6Björn BorgGöteborg-Majorna OK40:56+8:1212:28
7Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK42:34+9:5012:58
8Tore GunnarssonMarkbygdens OK43:26+10:4213:14
9Bernt AnderssonIF Rigor49:57+17:1315:13
10Lennart VamlingFrölunda OL1:00:00+27:1618:17

D65

2 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta JohanssonHalmstad OK30:3012:06
2Ingela NelsénFalkenbergs OK33:31+3:0113:18
3Maria NorellFrölunda OL33:40+3:1013:21
4Karin AxelssonIK Uven34:25+3:5513:39
5Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb37:26+6:5614:51
6Eva BlomströmIK Stern38:52+8:2215:25
7Lotta BörjessonSävedalens AIK45:53+15:2318:12
8Inger EismarkOK Orinto1:11:45+41:1528:28

H65

3 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL30:429:54
2Thomas AlbinssonBredaryds SOK31:26+0:4410:08
3Håkan WinnbergIK Trenne Ullared32:43+2:0110:33
4Björn JägerströmIK Uven37:10+6:2811:59
5Åke BrodénHalmstad OK38:36+7:5412:27
6Stanley MattssonIK Uven40:09+9:2712:57
7Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb42:06+11:2413:34
8Björn NilssonOK Nackhe42:45+12:0313:47
9Sören SvenssonSjövalla FK43:24+12:4214:00
10Bengt EkHalmstad OK44:36+13:5414:23
11Sten BlomströmIK Stern44:57+14:1514:30
12Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb46:32+15:5015:00
13Fredrik OdelbergIK Ymer46:43+16:0115:04
14Hans TrofastTenhults SOK47:04+16:2215:10
15Bill SchölinTockarps IK47:41+16:5915:22
16Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb48:35+17:5315:40
17Gert OlssonTockarps IK49:26+18:4415:56
18Lars PerssonOK Kompassen53:29+22:4717:15
19Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:00:33+29:5119:31
20Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:01:26+30:4419:49
21Jörgen HallbergIK Ymer1:12:14+41:3223:18

D70

2 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SchedwinIK Stern31:1514:32
2Gunnel SvenssonIK Ymer32:01+0:4614:53
3Britt RangertIK Ymer34:26+3:1116:00
4Gull SvenssonÖrkelljunga FK36:19+5:0416:53
5Rosa JohanssonIK Uven38:39+7:2417:58
6Ylva HäggströmIF Rigor43:53+12:3820:24
7Ingrid Rex WallströmOK Landehof44:41+13:2620:46
8Barbro BengtssonOskarströms OK46:20+15:0521:33
9Maja-Lisa HanssonOK Lindéna47:17+16:0221:59
10Hjördis ErlandssonOK Lindéna47:42+16:2722:11
11Gun LarssonOK Lindéna47:58+16:4322:18
Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H70

3 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran36:0511:38
2Kjell ErlandssonOK Lindéna38:44+2:3912:29
3Ingemar ArnessonIK Dran42:45+6:4013:47
4Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb42:57+6:5213:51
5Rolf GjølbergLarvik OK44:02+7:5714:12
6Rune EliassonFalkenbergs OK44:32+8:2714:21
7Ingemar LindblomOK Orinto45:17+9:1214:36
8Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb45:34+9:2914:41
9Hans M CarlssonIFK Göteborg46:57+10:5215:08
10Jan LarssonSävedalens AIK50:54+14:4916:25
11Bengt-Åke SvenssonIK Ymer52:03+15:5816:47
12Christer SamuelssonOK Löftan54:19+18:1417:31
13Christer WestbergIFK Göteborg1:07:40+31:3521:49
14Carl-Eric AnderssonFjärås AIK1:15:04+38:5924:12
15Kurt JohanssonSvenljunga OK1:25:04+48:5927:26
Göran BengtssonTockarps IKej godkänd
Steffen HäggströmIF Rigorej godkänd

D75

2 150 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK41:0619:06
2Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro41:26+0:2019:16
3Gunnel BörjessonIK Uven44:02+2:5620:28
4Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb53:00+11:5424:39
5Barbro VallinKungälvs OK56:06+15:0026:05
6Gunni EkbergÄtrans IF1:02:36+21:3029:06
7Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:06:35+25:2930:58
8Inger BylanderSvenljunga OK1:10:50+29:4432:56

H75

2 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta LindqvistOK Löftan30:2112:02
2Magne HagströmFrölunda OL34:21+4:0013:37
3Bo SvenssonÖrkelljunga FK39:04+8:4315:30
4Karl-Axel JohanssonIK Uven40:23+10:0216:01
5Bernt JohanssonOK Gisle41:20+10:5916:24
6Ingvar BengtssonOskarströms OK42:34+12:1316:53
7Stig-Ove TollIK Stern49:02+18:4119:27
8Ingmar ErikssonFalkenbergs OK58:15+27:5423:06
9Erik JakobssonOK Nackhe1:00:27+30:0623:59
10JB LarssonOK Löftan1:17:58+47:3730:56
11Bengt HanssonOK Löftan1:20:36+50:1531:59
Ernie BroströmHalmstad OKej godkänd

D80

1 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne GrahnGöteborgs SK44:3226:02
Inger HallbergIK Uvenej godkänd

H80

2 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb34:2416:00
2Bernt LarssonOK Lindéna37:02+2:3817:13
3Gösta GrahnGöteborgs SK45:31+11:0721:10
4Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:12:36+38:1233:46
Ingemar AlfredssonIK Uvenej godkänd

H85

1 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven32:0618:46
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared33:07+1:0119:21

Inskolning

1 320 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa BråhnBurseryds IF12:229:22
2Tilde Hertz JensenFalkenbergs OK13:00+0:389:50
3Klara JohannessonOK Löftan13:13+0:5110:00
4Olle BengtssonHalmstad OK13:45+1:2310:25
5Isak GustafssonHalmstad OK13:51+1:2910:29
6Nova CarlidenHalmstad OK15:08+2:4611:27
7Elsa RambergOK Löftan17:09+4:4712:59
8Sixten AlmerOK Landehof19:37+7:1514:51
9Oskar WallinFalkenbergs OK20:06+7:4415:13
10Mikkel BergmanIK Uven20:17+7:5515:21
11Alma TrofastJönköpings OK21:18+8:5616:08
12Klara BråhnBurseryds IF22:32+10:1017:04
13Svante Lindbergklubblös22:52+10:3017:19
14Linnea NorellFrölunda OL23:13+10:5117:35
15Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb24:03+11:4118:13
16Jonatan Ljungbergklubblös24:09+11:4718:17
17Junie Ljungbergklubblös24:12+11:5018:20
18Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg24:31+12:0918:34
19Felicia SvenssonJönköpings OK25:10+12:4819:03
20Alinda RundqvistOK Nackhe25:57+13:3519:39
21Vera TengnerFK Friskus-Varberg26:11+13:4919:50
22Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb26:24+14:0220:00
23Maja EliassonFK Friskus-Varberg26:56+14:3420:24
24Astrid TreptowAnderstorps OK32:34+20:1224:40
Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebroej godkänd

U1

1 860 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel AnderssonOK Tranan13:287:14
2Evelina BjörkmanKungälvs OK16:09+2:418:40
3Jarvis HanssonFrölunda OL17:02+3:349:09
4Felicia BrodenHalmstad OK17:31+4:039:25
5Gustav KarlssonUlricehamns OK17:59+4:319:40
6Hilda GrahnGöteborgs SK18:10+4:429:46
7Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb20:37+7:0911:05
8Agnes BöregårdOK Gläntan Vessigebro21:02+7:3411:18
9Cornelia HällåsOK Löftan21:07+7:3911:21
10Lukas MobergOK Löftan21:12+7:4411:23
11Sofie ErnelindIK Uven23:11+9:4312:27
12Folke FranssonFK Friskus-Varberg23:37+10:0912:41
13Elise FrostenssonIK Uven24:09+10:4112:59
14Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro24:11+10:4313:00
15Vera LindbergIFK Göteborg24:59+11:3113:25
16Emil WindevallSävedalens AIK25:34+12:0613:44
17Ella Hertz JensenFalkenbergs OK29:19+15:5115:45
18Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg30:06+16:3816:10
19Axel LydmarkSjövalla FK30:56+17:2816:37
20Märta GrahnGöteborgs SK41:11+27:4322:08
21Gustav FrankOK Löftan42:20+28:5222:45
22William BjörnbeckerSjövalla FK1:14:55+1:01:2740:16
Elton PetterssonSävedalens AIKej godkänd

U2

2 520 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg28:4011:22
2Frej GaudenzHalmstad OK29:15+0:3511:36
3Jacob RuderfeltIF Rigor32:36+3:5612:56
4Walter HällåsOK Löftan33:46+5:0613:23
5Linnéa RexOK Landehof34:03+5:2313:30
6Joel GabrielssonKungälvs OK34:11+5:3113:33
7Joar AnderssonVäxjö OK35:18+6:3814:00
8Tuva ThuressonFalkenbergs OK35:21+6:4114:01
9Adam JohanssonOK Nackhe36:01+7:2114:17
10Moa WallströmSävedalens AIK36:25+7:4514:27
11Kajsa LarssonBurseryds IF37:27+8:4714:51
12Bruno FovaeusSävedalens AIK37:45+9:0514:58
13Sara LönnHalmstad OK38:31+9:5115:17
14Gustaf GusedFalkenbergs OK39:13+10:3315:33
15Adam ErnelindSjövalla FK42:22+13:4216:48
15Jonas LeireGöteborg-Majorna OK42:22+13:4216:48
17Johan GusedFalkenbergs OK45:42+17:0218:08
18Leon RydbergFalkenbergs OK46:37+17:5718:29
19Christofer Robin KärrebergFalkenbergs OK46:39+17:5918:30
20Nils LydmarkSjövalla FK47:06+18:2618:41
21Milton RubergFalkenbergs OK50:57+22:1720:13
22Elsa Svanlund VirströmOK Milan50:58+22:1820:13
23Ludvig TengnerFK Friskus-Varberg51:39+22:5920:29
24Gustav BengtssonOK Nackhe53:22+24:4221:10
Alice FagerströmIFK Göteborgej godkänd

Öppen motion 1

1 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HolstenHestra IF30:1215:15
2Helena PerssonFjärås AIK31:43+1:3116:01
3Oscar LandstorpOK Tor41:09+10:5720:46
4Carina SalomonssonKinnaströms SK41:15+11:0320:50
5Annica HolstenHestra IF41:20+11:0820:52
6Olle LandstorpOK Tor41:34+11:2220:59
7Gabriel Glänneskogklubblös43:32+13:2021:59
8Ing-marie LarssonOK Löftan45:23+15:1122:55
9Jonathan Larssonklubblös51:03+20:5125:46
10Charlotte NordlindOK Nackhe54:13+24:0127:22
11Rune KarlssonOK Löftan1:00:41+30:2930:38
12Marita HallbergIK Ymer1:03:38+33:2632:08

Öppen motion 3

2 810 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK30:1210:44 Ladda ner rutt i gpx-format
2Johan JögårdOK Nackhe35:21+5:0912:34
3Sara OhlinOK Tranan36:19+6:0712:55
4Anna GreilertHaninge SOK39:53+9:4114:11
5Martin Olssonklubblös39:59+9:4714:13
6Peter-Paul GaudenzHalmstad OK41:20+11:0814:42
7Lena Olssonklubblös42:00+11:4814:56
8Kristina HellerströmFK Friskus-Varberg42:12+12:0015:01
9Charlotta HansenAnderstorps OK42:31+12:1915:07
10Clara SvenssonLaholms IF OK46:47+16:3516:38
11Emelie GeorgssonOK Nackhe46:49+16:3716:39
11Hanna JögårdOK Nackhe46:49+16:3716:39
13Birgitta ByströmJärfälla OK46:58+16:4616:42
14Per-Erik Olssonklubblös47:29+17:1716:53
15Nina KastrupFK Herkules51:19+21:0718:15
16Johanna SvenssonOK Löftan51:36+21:2418:21
17Pia AnderssonFalkenbergs OK52:29+22:1718:40
18Andreas AntonssonIK Dran54:15+24:0319:18
19Anna HagstrandBurseryds IF54:21+24:0919:20
20Eive JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb55:02+24:5019:35
21Merete BergmanIK Uven55:56+25:4419:54
22Christer NelsénFalkenbergs OK57:17+27:0520:23
23Anna OksvoldOK Kåre57:29+27:1720:27
24Noah Simonssonklubblös57:58+27:4620:37
25Ulrika Larssonklubblös58:20+28:0820:45
26Britt-Marie EkbergOK Orinto58:41+28:2920:53
27Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb59:28+29:1621:09
28Ellen NormanSävedalens AIK59:43+29:3121:15
29Hugo Simonssonklubblös1:00:20+30:0821:28
30Thomas NordlindOK Nackhe1:00:23+30:1121:29
31Ulf SkogmanMarkbygdens OK1:00:27+30:1521:30
32Hanna BråhnBurseryds IF1:00:42+30:3021:36
33Magnus FovaeusSävedalens AIK1:01:01+30:4921:42
34Jörgen HornellFalkenbergs OK1:01:41+31:2921:57
35Rune JungbjärGöteborgs SK1:03:30+33:1822:35
36Eva BergmanIK Uven1:05:20+35:0823:15
37Carina LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb1:05:55+35:4323:27
38Pia EssungerSjövalla FK1:06:01+35:4923:29
39Susanne ModigLaholms IF OK1:07:11+36:5923:54
40Ingrid ToresäterIK Uven1:07:18+37:0623:57
41Marika TörnqvistAnderstorps OK1:09:01+38:4924:33
42Gunilla GlimténOK Löftan1:09:03+38:5124:34
43Miriam NorenIK Uven1:10:44+40:3225:10
44Lena LarssonSävedalens AIK1:14:35+44:2326:32
45Jan-Eric PerssonOK Löftan1:15:45+45:3326:57
46Britt AlfredssonIK Uven1:18:35+48:2327:57
47Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:21:23+51:1128:57
48Oskar WardOK Vivill1:25:29+55:1730:25
49Annelie WardOK Vivill1:27:20+57:0831:04
50Ingela MårtenssonIK Trenne Ullared1:31:14+1:01:0232:28
51Helle AngnarssonOK Kompassen1:31:28+1:01:1632:33
52Karin MovertOK Kompassen1:31:30+1:01:1832:33
53Lars HultanderIF Rigor1:43:35+1:13:2336:51
Ansofie LönkvistOK Vivilldiskvalificerad
Jenny BackHalmstad OKej godkänd
Karin ÅkessonOK Landehofej godkänd
Helena GaudenzHalmstad OKej godkänd
Sven-Ivar JögårdOK Nackheej godkänd
Anita IgerudOK Löftanej godkänd
Annika GustafssonOK Nackheutgått

Öppen motion 5

3 390 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LindströmOK Tranan33:369:54
2Anna WindevallSävedalens AIK38:09+4:3311:15
3Mattias JohanssonAnderstorps OK40:42+7:0612:00
4Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro43:39+10:0312:52
5Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF43:46+10:1012:54
6Gustaf Petterssonklubblös43:49+10:1312:55
7Erik Anderssonklubblös44:10+10:3413:01
8Kristoffer DrejmoOK Landehof45:19+11:4313:22
9Therese BlomOK Nackhe45:52+12:1613:31
10Johanna KarlssonUlricehamns OK46:42+13:0613:46
11Elsa CarlssonMarkbygdens OK48:17+14:4114:14
12Helena Bergvallklubblös48:49+15:1314:24
13Joel FlakbergIFK Göteborg51:12+17:3615:06
14Terese RuderfeltIF Rigor51:21+17:4515:08
15Per LeanderssonAnderstorps OK56:43+23:0716:43
16Anders ElvlandHalmstad OK56:47+23:1116:45
17Björn OscarssonHylte OK57:13+23:3716:52
18Anna-Karin ÅbergOK Älvsjö-Örby57:23+23:4716:55
19Fredric EngelkeGöteborg-Majorna OK58:42+25:0617:18
20Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebro59:29+25:5317:32
21Lena TorneusSävedalens AIK1:00:25+26:4917:49
22Katarina VartiaOK Löftan1:00:41+27:0517:54
23Sofia ElverlindOK Tranan1:01:47+28:1118:13
24Catarina ÅkerströmFK Herkules1:01:53+28:1718:15
25Ebba BengtssonOK Lindéna1:03:17+29:4118:40
26Helena LindbergIFK Göteborg1:03:56+30:2018:51
27Mats LarssonBurseryds IF1:05:09+31:3319:13
28Maria LarssonBurseryds IF1:07:48+34:1220:00
29Ingela Oscarssonklubblös1:08:22+34:4620:10
30Annika IsidorssonOK Vivill1:10:15+36:3920:43
31Marie Hedströmklubblös1:10:20+36:4420:44
32Peter JohanssonBurseryds IF1:10:23+36:4720:45
33Jonas Larssonklubblös1:10:59+37:2320:56
34Jenny RönquistOK Löftan1:13:19+39:4321:37
35Christina SchultzOK Löftan1:13:21+39:4521:38
36Pernilla LindOK Lindéna1:13:46+40:1021:45
37Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:15:06+41:3022:09
38Kristina PerssonHalmstad OK1:15:59+42:2322:24
39Karin RundqvistOK Nackhe1:16:55+43:1922:41
40Annette JohanssonIF Rigor1:17:15+43:3922:47
41Frida Rönquistklubblös1:18:14+44:3823:04
42Kerstin OlesundOK Landehof1:18:17+44:4123:05
43Susanne FrimanTolered-Utby Ol-klubb1:19:40+46:0423:30
44Stella Arnessonklubblös1:19:55+46:1923:34
45Jenny Arnessonklubblös1:19:58+46:2223:35
46Moa FrimanTolered-Utby Ol-klubb1:20:07+46:3123:37
47Lars HagstrandBurseryds IF1:20:19+46:4323:41
48Karin HelmiusOK Reftele1:23:03+49:2724:29
49Katharina MyrénIK Trenne Ullared1:24:45+51:0925:00
50Sofia BorneFrölunda OL1:25:46+52:1025:17
51Camilla SvenssonBurseryds IF1:26:06+52:3025:23
52Klara HagstrandBurseryds IF1:27:52+54:1625:55
53Pelle Zeijlonklubblös1:32:11+58:3527:11
54Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:35:07+1:01:3128:03
55Anna DurgéKFUK-KFUM IA Göteborg1:37:00+1:03:2428:36
56Sandra WallinFalkenbergs OK1:37:32+1:03:5628:46
57Annika HagstrandBurseryds IF1:38:58+1:05:2229:11
58Lilian LindnerHjärnarps OL1:41:09+1:07:3329:50
59Anders LindnerOK Räven1:41:16+1:07:4029:52
60Ivar TengerIFK Göteborg1:41:37+1:08:0129:58
Mikael LindenHalmstad OKej godkänd
Bosse YbeOK Stigenej godkänd
Robert SvenssonAnderstorps OKej godkänd
Hannes VeithBurseryds IFutgått

Öppen motion 7

3 150 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas GeorgssonOK Nackhe30:149:35
2Andreas NilssonMarkaryds FK30:50+0:369:47
3Richard BlomFrölunda OL34:48+4:3411:02
4Malin PerssonMarkbygdens OK34:54+4:4011:04
5Sara NilssonOK Tranan35:09+4:5511:09
6Tobias KarlssonOK Landehof35:18+5:0411:12
7Agnes PetterssonSävedalens AIK35:52+5:3811:23
8Otto Erikssonklubblös35:55+5:4111:24
9Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK35:59+5:4511:25
10Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK36:25+6:1111:33
11Katrin SkeppSävedalens AIK36:59+6:4511:44
12Henrik SvenssonOK Löftan38:20+8:0612:10
13Peter GrimbeckSävedalens AIK39:45+9:3112:37
14Bengt MartinssonHylte OK40:19+10:0512:47
15Willie OlssonRävetofta OK40:49+10:3512:57
16Claes-Göran PeterssonBurseryds IF41:36+11:2213:12
17Sten-Åke NilssonOK Alehof42:22+12:0813:26
18Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb42:24+12:1013:27
19Olof BjörkmanKungälvs OK42:38+12:2413:32
20Adam Millbergklubblös42:51+12:3713:36
21Jenny HolménHylte OK44:43+14:2914:11
22Christoffer ErikssonSäterbygdens OK45:34+15:2014:27
23Emma BacklundSäterbygdens OK45:35+15:2114:28
24Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK46:03+15:4914:37
25Bo KarlssonTrollhättans SOK46:23+16:0914:43
26Mikael HanssonBredaryds SOK46:36+16:2214:47
27Andreas PihlströmOK Landehof47:07+16:5314:57
28Maria FolkestadAnderstorps OK48:19+18:0515:20
29Peter HagströmFalkenbergs OK48:24+18:1015:21
30Ann-Sophie OhlinOK Tranan48:37+18:2315:26
31Anders SettergrenOskarströms OK49:14+19:0015:37
32Madelene HanssonOK Löftan49:24+19:1015:40
33Liselotte JohanssonOK Löftan49:27+19:1315:41
34Johanna RönnqvistOK Löftan49:57+19:4315:51
35Per-Olof FernbergIS Skanne50:41+20:2716:05
36Tobias MullinsSävedalens AIK50:57+20:4316:10
37Lars-Erik GaddGöteborg-Majorna OK51:16+21:0216:16
38Tobias BlomqvistOK Vilse 8751:18+21:0416:17
39Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb51:20+21:0616:17
40Linda CorneliussonOK Löftan51:29+21:1516:20
41Mikael WardOK Vivill51:54+21:4016:28
42Cecilia KarlssonGöteborgs SK52:30+22:1616:40
43Sven ErikssonOK Landehof52:44+22:3016:44
44Hanna Erikssonklubblös53:59+23:4517:08
45Magnus ElverlindOK Tranan54:13+23:5917:12
46Ingmarie SamuelssonIK Trenne Ullared54:33+24:1917:19
47Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK55:02+24:4817:28
48Åke Stoltklubblös55:51+25:3717:43
49Kurt EkbergOK Orinto56:06+25:5217:48
50Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK56:50+26:3618:02
51Karolina OlssonFalkenbergs OK57:19+27:0518:11
52Marika ElverlindOK Tranan57:50+27:3618:21
53Torbjörn MovertOK Kompassen57:57+27:4318:23
54Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK57:58+27:4418:24
55Sandra AnderssonFalkenbergs OK58:10+27:5618:27
56Mats LogrenSjövalla FK59:17+29:0318:49
56Kajsa JungbjärGöteborg-Majorna OK59:17+29:0318:49
58Håkan SkogumMarkbygdens OK59:24+29:1018:51
59Ingrid HolménHylte OK1:00:31+30:1719:12
60Jesper AugstssonKinnaströms SK1:01:22+31:0819:28
61Malin ToresäterIK Uven1:01:40+31:2619:34
62Kjell Olof EhrencronaIFK Göteborg1:01:45+31:3119:36
63Olf KristenssonHalmstad OK1:01:47+31:3319:36
64Lena OlssonKinnaströms SK1:01:52+31:3819:38
65Karin HederströmHJS-Vansbro OK1:02:40+32:2619:53
66Per-Johan PerssonFjärås AIK1:02:43+32:2919:54
67Anette SundquistOK Tranan1:03:28+33:1420:08
68Elisabet CullbrandMölndal Outdoor IF1:03:51+33:3720:16
69Ida ErikssonOK Landehof1:04:54+34:4020:36
70Susanne BerntssonOK Reftele1:05:28+35:1420:46
71Markus FrankOK Löftan1:06:31+36:1721:06
72Lars LarssonSjövalla FK1:07:01+36:4721:16
73Tommy Pedersenklubblös1:08:24+38:1021:42
74Maria SvenssonMarkbygdens OK1:08:25+38:1121:43
74Anna ThimellMarkbygdens OK1:08:25+38:1121:43
76Katarina AnderssonÄtrans IF1:09:21+39:0722:00
77Bengt Rune VallströmIK Uven1:09:23+39:0922:01
78Lennart NymanHestra IF1:10:53+40:3922:30
79Mikael OskarssonOK Nackhe1:14:13+43:5923:33
80Gunnar JohanssonOK Nackhe1:14:26+44:1223:37
81Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:14:34+44:2023:40
82Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:16:22+46:0824:14
83Anna BeischerIK Uven1:17:13+46:5924:30
84Gunar BengtssonOK Gläntan Vessigebro1:20:45+50:3125:38
85Andrea ErdeliusIF Rigor1:21:18+51:0425:48
Ingela RoosIFK Göteborgej godkänd
Roland NilssonOK Lindénaej godkänd
Susanne AndreassonGöteborgs SKej godkänd
Anita Karlssonklubblösej godkänd

Öppen motion 8

4 470 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin SkoglundOK Landehof37:028:17
2Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna39:04+2:028:44
3Ola TengerIFK Göteborg39:57+2:558:56
4Elin HögstrandIFK Göteborg42:25+5:239:29
5Jakob VikströmFalkenbergs OK42:30+5:289:30
6Håkan AnderssonHalmstad OK42:31+5:299:30
7Tord HederskogHJS-Vansbro OK43:21+6:199:41
8Anders HederskogIFK Göteborg43:59+6:579:50
9Pontus EnhagerOK Landehof45:48+8:4610:14
10Peter LekbergSävedalens AIK45:49+8:4710:14
11Emil AlexanderssonHalmstad OK46:04+9:0210:18
12Ingela AnvmyrenHalmstad OK46:22+9:2010:22
13Erik JosefssonSävedalens AIK48:37+11:3510:52
14Jimmy PeterssonGöteborg-Majorna OK49:24+12:2211:03
15Anders BergmanIK Uven51:12+14:1011:27
16Laust SörensenGöteborg-Majorna OK51:59+14:5711:37
17Niklas Hidmanklubblös52:19+15:1711:42
18Per SundqvistOK Tranan53:00+15:5811:51
19Per GerdleHalmstad OK53:45+16:4312:01
20Andreas EklundGöteborg-Majorna OK53:52+16:5012:03 Ladda ner rutt i gpx-format
21Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg54:40+17:3812:13
22Veronica AdolfssonAnderstorps OK54:50+17:4812:16
23Ulf NorellFrölunda OL55:06+18:0412:19
24Anders JonssonIF Marin Väst57:33+20:3112:52 Ladda ner rutt i gpx-format
25Linda MartinssonIF Marin Väst58:29+21:2713:05
26Jan KarlssonHalmstad OK58:38+21:3613:07
27Mark BaljeuLeksands OK59:47+22:4513:22
28Jonas AmbjörnssonOK Landehof1:02:45+25:4314:02
29Julia ElverlindOK Tranan1:02:50+25:4814:03
30Lasse BjörfjällBredareds IF1:03:21+26:1914:10
31Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK1:05:24+28:2214:37
32Simon SvenssonLaholms IF OK1:05:44+28:4214:42
33Göran FastOK Pan-Kristianstad1:06:57+29:5514:58
34Roger NilssonLaholms IF OK1:07:09+30:0715:01
35Rasmus PerssonSkåneslättens OL1:07:23+30:2115:04
36Rickard Simonssonklubblös1:07:38+30:3615:07
37Sebastian SanellBurseryds IF1:08:31+31:2915:19
38Lars ErikssonMarkbygdens OK1:15:48+38:4616:57
39Gunnar GustavssonOK Reftele1:16:14+39:1217:03
40Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:18:12+41:1017:29
41Hasse AdolfssonOK Gisle1:18:42+41:4017:36
42Benny WallinFalkenbergs OK1:35:21+58:1921:19
Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Fredrik LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Vålådalens 3-dagars