Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen 160405

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 160405
Arrangörsorganisation: OK Dellen
Datum: tisdag 5 april 2016

Ö1 Dam

1 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen MikaelssonForsa OK12:3611:27
2Elsa PerssonOK Dellen13:25+0:4912:11

Ö3 Herr

1 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ErikssonOK Dellen21:1116:02
Ibrahim KahlilForsa OKej godkänd

Ö3 Dam

1 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna GranåsForsa OK14:2910:58
2Ella GranåsForsa OK14:34+0:0511:02
3Sofia HuggForsa OK16:41+2:1212:38
4Klara JonssonOK Dellen17:43+3:1413:25
5Tove WesthForsa OK18:22+3:5313:54

Ö5 Herr

1 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MelinForsa OK15:578:00
2Tomas BrandtHudiksvalls OK20:45+4:4810:25
3Jörgen JohanssonForsa OK25:46+9:4912:56

Ö5 Dam

1 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna BryngelssonForsa OK19:049:34
2Saga DässmanHudiksvalls OK20:12+1:0810:09
3Maria FernmalmForsa OK20:19+1:1510:12
4Hanna FagerlundForsa OK21:51+2:4710:58
5Eva SkyttnerLjusdals OK23:49+4:4511:58
6Ulrika KarlssonForsa OK25:48+6:4412:57
7Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK26:40+7:3613:24
8Gun KrohnHudiksvalls OK27:08+8:0413:38

Ö7 Herr

1 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björnar OlssonForsa OK23:4512:10
2Rolf KrohnHudiksvalls OK27:44+3:5914:13
3Leif PerssonLjusdals OK29:24+5:3915:04

Ö7 Dam

1 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina WestmanHudiksvalls OK21:0710:49
2Karin GustavssonForsa OK22:18+1:1111:26
3Christina BlomHudiksvalls OK23:34+2:2712:05

Ö8 Herr

2 040 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JuhlinForsa OK12:246:04
2Per-Åke BladForsa OK13:47+1:236:45
3Leif BylarsForsa OK14:14+1:506:58
4Lars EklundForsa OK14:15+1:516:59
5Jimmy JohanssonForsa OK14:53+2:297:17
6Sven BergströmForsa OK15:48+3:247:44
7Karl Erland Tommy ÖstLjusdals OK15:58+3:347:49
8Sveke JonssonOK Dellen17:15+4:518:27
9Bertil AnderssonLjusdals OK17:28+5:048:33
10Rune JonssonLjusdals OK18:49+6:259:13
11Anders SvahnHudiksvalls OK19:10+6:469:23
12Christer EngmanForsa OK19:17+6:539:27
13Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK19:24+7:009:30
14Arne OlssonHudiksvalls OK33:23+20:5916:21

Ö8 Dam

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja HuggForsa OK13:086:26
2Åsa ErikssonForsa OK16:07+2:597:54

Ö9 Herr

2 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders TrolinForsa OK12:305:28
2Anders LindbergForsa OK12:32+0:025:29
3Jonas GustafssonForsa OK13:07+0:375:45
4Markus HellströmForsa OK14:14+1:446:14
5Jonny BerghForsa OK15:29+2:596:47
6Magnus EngbergLjusdals OK16:44+4:147:20
7Magnus JohanssonLjusdals OK17:44+5:147:46

Ö9 Dam

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK15:276:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser