Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Vassvika

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Vassvika
Arrangörsorganisation: OK Jösse
Datum: tisdag 31 maj 2016

Lätta

1 940 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig CarlsonVästvärmlands OK46:5724:12
2Oskar DåverhögOK Jösse50:26+3:2925:59
3Joel DåverhögOK Jösse50:39+3:4226:06
4Astrid HambergOK Jösse1:08:12+21:1535:09
5Olof HambergOK Jösse1:09:22+22:2535:45
Benjamin SolheimKlubblösej godkänd
Alex OlssonOK Jösseej godkänd
Ida MagnussonÅrjängs OKej godkänd

Korta

2 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johnny HalvorsrudEidskog32:1311:30
2Hans OlssonOK Jösse45:27+13:1416:13
3Maria ErikssonVästvärmlands OK47:05+14:5216:48
4Håkan EricsonOK Jösse47:21+15:0816:54
5Oddvar GravingenGrue IL50:27+18:1418:01
6Margareta ZetterqvistVästvärmlands OK57:53+25:4020:40
7John LarssonÅrjängs OK59:28+27:1521:14
8Torsten NorénOK Hierne1:05:40+33:2723:27
9Mirja BacklundOK Jösse1:07:19+35:0624:02
10Anna-Pia BacklundOK Jösse1:10:16+38:0325:05
11Laila OlssonÅmotfors OK1:11:11+38:5825:25
12Rune OlssonÅmotfors OK1:27:42+55:2931:19
Christer HoltOK Hierneej godkänd

Mellan

3 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria DåverhögOK Jösse45:0311:56
2Anna SkoglundKils OK46:30+1:2712:20
3Petter LykkenOK Jösse47:07+2:0412:29
4Thomas ÖstlundVästvärmlands OK48:50+3:4712:57
5Lars OlssonOK Mangen49:06+4:0313:01
6Fredrik KarlssonOK Jösse49:20+4:1713:05
7Olle BorgOK Jösse49:36+4:3313:09
8Ulf SkoglundKils OK52:06+7:0313:49
9Kristin JanssonOK Jösse52:46+7:4313:59
10Anders SteffanssonKlubblös56:40+11:3715:01
11Jan NilssonOK Hierne57:18+12:1515:11
12Charlotte SkoglundKils OK59:49+14:4615:51
13Kristina DersjöOK Jösse1:03:08+18:0516:44
14Mary FalkevikOK Mangen1:08:24+23:2118:08
15Lars IvarssonOK Jösse1:14:46+29:4319:49
Lennart JohanssonKlubblösutgått

Långa

5 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar JohanssonOK Jösse41:157:46
2Olof SkoglundKils OK49:58+8:439:25
3Magnus JonssonOK Mangen50:10+8:559:27
4Peter LindmarkÅmotfors OK53:22+12:0710:04
5Rolf ErikssonOK Mangen1:05:27+24:1212:20
6Mathias AxelssonOK Hierne1:07:16+26:0112:41
Stefan WingskogOK Jösseej godkänd
Kristin JohanssonOK Jösseutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser