Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Göteborg O-meeting, etapp 2, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Göteborg O-meeting
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: fredag 18 augusti 2017 - söndag 20 augusti 2017

Etapp 1, medelEtapp 2, sprintEtapp 2, sprint (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

Men Elit

3 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Manuel HortaGafanhori17:064:37
2Iliev LachezarNOR, Halden SK19:01+1:555:08
3Ri KyongSaDemocratic People s Republic of Korea19:24+2:185:14
4Dan LewingtonSouth London Orienteers20:14+3:085:28
5Jørgen FrøydLarvik OK20:45+3:395:36

Women Elit

3 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Iliana IlievaHalden SK15:544:49
1Anna NarhiFinnish Orienteering Federation15:544:49
3Elin MånssonSwedish Orienteering Federation16:52+0:585:06
4Emma BergmanOK Pan-Kristianstad17:32+1:385:18
5Andrea SvenssonOK Tisaren17:47+1:535:23
6Camilla EngstrandIFK Göteborg19:33+3:395:55

D21

2 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea SvenssonOK Tisaren17:478:28
2Linnea GustafssonUddevalla OK17:52+0:058:30
3Amilia BjörklundSävedalens AIK18:29+0:428:48
4Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK18:50+1:038:58
5Elin HögstrandIFK Göteborg19:18+1:319:11
6Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK19:21+1:349:12
7Camilla EngstrandIFK Göteborg19:33+1:469:18
8Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK20:10+2:239:36
9Amanda ClaessonSävedalens AIK20:30+2:439:45
10Malin SettergrenHalmstad OK20:41+2:549:50
11Lovisa LemanGöteborgs SK20:52+3:059:56
12Sara IvarssonOK Kullingshof22:20+4:3310:38
13Monika MolnárováKobra Bratislava23:00+5:1310:57
14Lisa PalmSävedalens AIK23:02+5:1510:58
15Camilla NilssonOK Torfinn24:26+6:3911:38
16Jenny NybergSkattkärrs SOK24:49+7:0211:49
17Elin KarlssonLycksele IF26:58+9:1112:50
18Anna NilssonFK Snapphanarna28:21+10:3413:30
19Anni HogedalOK Alehof30:14+12:2714:23
20Siobhan HennSouth London Orienteers53:51+36:0425:38
Maria PollMölndal Outdoor IFej godkänd
Cecilia BrattOK Orionej godkänd
Kirsi NurmiIFK Göteborgej start
Anna WallinGöteborg-Majorna OKej start

H21

2 350 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin AhlbergerHestra IF15:356:37
2Emil WingstedtHalden SK16:16+0:416:55
3Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna16:45+1:107:07
4Tobias NobornIFK Göteborg16:56+1:217:12
5Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna17:02+1:277:14
6Fredrik BakkmanIFK Göteborg17:06+1:317:16
6Manuel HortaGafanhori17:06+1:317:16
8Martin HogedalOK Alehof17:38+2:037:30
9Anders HedbergGöteborg-Majorna OK17:40+2:057:31
10Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK17:46+2:117:33
11Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK17:47+2:127:34
12Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK18:00+2:257:39
13Christian KarldénKvillebyns SK18:10+2:357:43
14Johan AntonssonOK Löftan18:15+2:407:45
15Gustav BoquistIK Uven18:53+3:188:02
16Pontus KarlssonMarkbygdens OK19:30+3:558:17
17Filip AnderssonMarkbygdens OK19:44+4:098:23
18Rasmus LarssonOK Alehof19:49+4:148:25
19Simon BörjesonRyda SK19:58+4:238:29
19Tobias JohanssonOK Skogshjortarna19:58+4:238:29
21Viktor TovessonOK Orion20:07+4:328:33
22Fredrik WennermarkOK Skogsfalken20:23+4:488:40
23Filip HolmHalmstad OK20:43+5:088:48
24Matthew PickeringJROS20:47+5:128:50
25Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK21:02+5:278:57
26Erik RåbergOK Landehof21:06+5:318:58
27Petter ErikssonÅmåls OK21:13+5:389:01
28Fredrik ForsbergOK Kolmården21:18+5:439:03
29Marcus KempeSävedalens AIK21:25+5:509:06
30Anton KarlssonOK Kullingshof21:56+6:219:20
31Niklas HidmanHalmstad OK22:07+6:329:24
32Andreas KarlssonSävedalens AIK23:18+7:439:54
33Tommy AnderssonVänersborgs SK23:19+7:449:55
34Daniel OlssonUddevalla OK23:25+7:509:57
35Simon PreutzOK Torfinn23:30+7:5510:00
36Felix GarmerGöteborg-Majorna OK23:32+7:5710:00
37Tommy WedlinLerums SOK25:03+9:2810:39
38Niklas FriskMarkbygdens OK25:32+9:5710:51
39Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK26:24+10:4911:14
40Jimmy KarlssonOK Torfinn28:16+12:4112:01
41Filip LemanGöteborgs SK28:26+12:5112:05
Tomas MusinskyATU Kosiceej godkänd
Rickard NorlinKungälvs OKej start
Albin AnderssonMarkbygdens OKej start

D20

1 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilie AndersenJROS13:587:14
2Emma WilsonJROS15:57+1:598:15
3Klara DjerfLerums SOK16:17+2:198:26
4Pippa DakinJROS16:21+2:238:28
5Katerina SkarkovaJROS17:54+3:569:16
5Emma DjerfLerums SOK17:54+3:569:16
7Sofia PåhlmanGöteborg-Majorna OK24:15+10:1712:33

H20

2 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon WikströmOK Pan-Kristianstad15:427:04
2Mattis HallbergIK Uven16:14+0:327:18
3Dusan SlamaATU Kosice16:45+1:037:32
4Finn LydonJROS17:11+1:297:44
5Noah HowlettJROS18:19+2:378:15
6Douglas Fransson LeeOK Alehof18:48+3:068:28
7Tim HarrisonJROS18:52+3:108:29
8Lachlan ChavasseJROS19:08+3:268:37
9Albin ClaessonSävedalens AIK19:59+4:179:00
10Martin SténIK Uven29:18+13:3613:11
Samuel FieldingJROSej godkänd

D18

1 930 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK16:118:23
2Dominika KalenskaATU Kosice17:30+1:199:04
3Elina HansonKungälvs OK17:31+1:209:04
4Lisa BörnstedtKungälvs OK18:25+2:149:32
5Alice HultinOK Löftan19:18+3:0710:00
6Agnes AspMölndal Outdoor IF19:52+3:4110:17
7Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK21:01+4:5010:53
8Lina ErdeliusIF Rigor21:14+5:0311:00
9Anna NordholmSävedalens AIK22:25+6:1411:36
10Maja GunnarssonLerums SOK22:50+6:3911:49
11Alicia EinarssonIF Rigor23:03+6:5211:56
12Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK23:18+7:0712:04
13Valentina VancakovaATU Kosice25:30+9:1913:12
14Amanda MullinsSjövalla FK25:46+9:3513:21
15Tove JohanssonOK Alehof25:49+9:3813:22
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emma KarlssonOK Landehofej start
Isa LundqvistJärfälla OKej start
Frida JohanssonOK Djerfej start

H18

2 220 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas JonssonOK Orion16:377:29
2Gabriel SturessonLerums SOK17:08+0:317:43
3Axel HalvarssonKarlskrona SOK17:29+0:527:52
4Tim JohanssonFK Friskus-Varberg17:46+1:098:00
5Martin LammFrölunda OL18:03+1:268:07
6Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb18:04+1:278:08
7Lukas KatvalaKarlskrona SOK18:05+1:288:08
8Erik WinbladhKarlskrona SOK18:07+1:308:09
9Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna18:40+2:038:24
10Jonas LauriFK Herkules18:41+2:048:24
11Axel BlomFrölunda OL19:19+2:428:42
12Marcus NylénDegerfors OK22:29+5:5210:07
13Viktor AlfredssonOK Tyr28:05+11:2812:39
14Benjamin GabrielssonKungälvs OK31:01+14:2413:58
Emil PetterssonKarlskrona SOKej godkänd
Erik LundStenungsunds OKej godkänd

D16

1 790 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta LjungbergSjövalla FK14:127:55
2Thea FagerströmIFK Göteborg15:31+1:198:40
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK15:50+1:388:50
4Alma HjertbergHestra IF16:13+2:019:03
5Tilda MelkstamLerums SOK16:41+2:299:19
6Klara JohanssonVästvärmlands OK17:16+3:049:38
7Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK17:24+3:129:43
8Elin EmilssonOK Skogsfalken17:36+3:249:49
9Luboslava WeissovaATU Kosice17:40+3:289:52
10Julia SusekKarlskrona SOK17:56+3:4410:01
11Hanna GabrielssonKungälvs OK18:09+3:5710:08
12Matilda HagstrandLerums SOK18:18+4:0610:13
13Isabella AumoKungälvs OK18:42+4:3010:26
14Ylva JohanssonOK Djerf18:51+4:3910:31
15Meja EneljungIFK Göteborg19:12+5:0010:43
16Elin HugossonLunds OK19:36+5:2410:56
17Lisa FalkGöteborg-Majorna OK19:38+5:2610:58
18Matilda NilssonHalmstad OK19:45+5:3311:02
19Ida SüdhoffBrattås CK20:01+5:4911:10
20Olivia AspIFK Göteborg20:07+5:5511:14
21Tova LarssonLerums SOK21:09+6:5711:48
22Emma IvarssonOK Kullingshof21:10+6:5811:49
23Julia LindbladSävedalens AIK21:28+7:1611:59
24Matilda JohannessonFrölunda OL22:26+8:1412:31
25Michaela VelgosovaATU Kosice23:05+8:5312:53
26Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb23:09+8:5712:55
27Sofia JanssonHjobygdens OK24:18+10:0613:34
28Matilda ÅkessonOK Landehof25:03+10:5113:59
29Maria LogrenSjövalla FK25:36+11:2414:18
30Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK29:18+15:0616:22
Karoline BjørnerødOK Mossej start
Emelie RönnborgIK Uvenej start

H16

1 830 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HogedalGöteborg-Majorna OK12:326:50
2Samuel PihlströmOK Landehof12:33+0:016:51
3Noel BraunVäxjö OK12:39+0:076:54
4Linus LundbergOK Bävern13:12+0:407:12
5Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK13:41+1:097:28
6Carl JosefssonSävedalens AIK13:55+1:237:36
7Gustav PermanOK Tyr13:59+1:277:38
8Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK14:05+1:337:41
9Rasmus PetterssonOK Djerf14:07+1:357:42
10Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK14:10+1:387:44
11Arvid AronssonOK Kroppefjäll14:13+1:417:46
12Per NordholmSävedalens AIK14:22+1:507:51
13Felix DrejmoOK Landehof14:24+1:527:52
14Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK14:47+2:158:04
15Arvid KronmarKarlskrona SOK14:57+2:258:10
16Adrian VartiaOK Löftan15:08+2:368:16
17Nils GrimbeckSävedalens AIK15:17+2:458:21
18Jakob GunnarssonLerums SOK15:28+2:568:27
19Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK15:39+3:078:33
20Linus BoströmOK Alehof16:23+3:518:57
21Arvid BacktemanLerums SOK16:58+4:269:16
22Emil RavakkoSävedalens AIK17:04+4:329:19
23Michal KurakATU Kosice17:46+5:149:42
24Albin NilssonKarlskrona SOK18:13+5:419:57
25Erik HanssonKarlskrona SOK18:54+6:2210:19
26Zebastian ArfwedsonFrölunda OL19:03+6:3110:24
27Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK19:43+7:1110:46
28Wilmer HolmqvistSjövalla FK20:04+7:3210:57
29Erik JohanssonOK Alehof21:11+8:3911:34
30Linus BacklundTrollhättans SOK22:27+9:5512:16
31David ErikmatsSävedalens AIK24:28+11:5613:22
32Simon NordbergGöteborg-Majorna OK25:51+13:1914:07
Olle BergstedtMarkbygdens OKdiskvalificerad
Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jesper JohanssonOK Löftanej start
Emil AxelssonLerums SOKej start
Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbej start

D16 Kort

1 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda ThulinKungälvs OK29:3217:10
2Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubb32:56+3:2419:08

H16 Kort

1 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Herman AlbinssonOK Skogsfalken24:2113:54
Daniel AnderssonFjärås AIKej godkänd

D14

1 750 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eleonora AlinderSjövalla FK13:587:58
2Sabina AumoKungälvs OK14:23+0:258:13
3Alma SvennerudKarlskrona SOK14:27+0:298:15
4Emma EmilssonOK Skogsfalken14:50+0:528:28
5Olivia LundstedtSjövalla FK15:20+1:228:45
6Ida BengtssonOK Alehof15:29+1:318:50
7Filippa FagerströmIFK Göteborg15:35+1:378:54
8Ella SöderbergOK Skogsfalken15:55+1:579:05
9Maja GraadIF Rigor16:25+2:279:22
10Cornelia KindlundOK Tyr16:33+2:359:27
11Thilda SeldénIF Rigor16:52+2:549:38
12Marta TörnströmFK Friskus-Varberg17:09+3:119:48
13Elsa BobergIF Rigor17:34+3:3610:02
14Unni GranforsIF Rigor17:40+3:4210:05
15Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb17:53+3:5510:13
16Disa RangertKungälvs OK18:01+4:0310:17
17Elin FlakbergIFK Göteborg18:03+4:0510:18
18Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb18:47+4:4910:44
19Rebecka PihlströmOK Landehof18:54+4:5610:48
20Emma EliassonFK Friskus-Varberg18:59+5:0110:50
21Ella BrattOK Orion19:10+5:1210:57
22Lisa OlmKils OK19:14+5:1610:59
23Elsa AspMölndal Outdoor IF19:35+5:3711:11
24Elina ReinholdssonOK Alehof19:48+5:5011:18
25Sandra WiduchKarlskrona SOK20:35+6:3711:45
26Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb20:49+6:5111:53
27Miroslava VelgosovaATU Kosice21:17+7:1912:09
28Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb21:25+7:2712:14
29Anna SvarfvarSjövalla FK21:28+7:3012:16
29Matilda WallströmSävedalens AIK21:28+7:3012:16
31Klara NordströmKils OK21:51+7:5312:29
32Tuva ÖhgrenSävedalens AIK22:37+8:3912:55
33Julie WoldOK Moss23:22+9:2413:21
34Meja HanssonEmmaboda Verda OK24:02+10:0413:44
35Maja NordinUlricehamns OK24:44+10:4614:08
36Louise OlssonMölndal Outdoor IF27:03+13:0515:27
37Linn EneljungIFK Göteborg27:23+13:2515:38
38Linnea HöökFjärås AIK28:02+14:0416:01
39Ellen ArneborgUlricehamns OK29:02+15:0416:35
Rebecca TakeOK Tyrej godkänd
Emelie RengmyrIF Rigorej godkänd

H14

1 720 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor BeischerIK Uven12:527:28
2Arvid SkeppSävedalens AIK13:11+0:197:39
3Gunnar FovaeusSävedalens AIK13:30+0:387:50
4Lukas LarssonOK Skogshjortarna13:48+0:568:01
5Alfred BjørnerødOK Moss13:55+1:038:05
5Alfred ErdeliusIF Rigor13:55+1:038:05
7Martin RohacATU Kosice14:07+1:158:12
8Hugo LarssonKarlskrona SOK14:15+1:238:17
9William SturessonLerums SOK14:19+1:278:19
10Richard SlamaATU Kosice14:37+1:458:29
11Willy FjällborgStenungsunds OK14:41+1:498:32
12Albin NyqvistOK Landehof15:18+2:268:53
13David AlménTrollhättans SOK15:33+2:419:02
14Victor HanssonOK Löftan15:38+2:469:05
14Arvid PerssonMölndal Outdoor IF15:38+2:469:05
16Anton TörnqvistKarlskrona SOK15:41+2:499:07
17Fredrik HaneOK Tyr15:44+2:529:08
17Albin AnderssonOK Torfinn15:44+2:529:08
19Alex JohanssonFK Friskus-Varberg15:57+3:059:16
20Alvin OllanderOK Landehof16:04+3:129:20
21Tobias JohanssonOK Löftan16:06+3:149:21
21Johan LundStenungsunds OK16:06+3:149:21
23Anton KastrupFK Herkules16:11+3:199:24
24Karl GranforsOK Landehof16:35+3:439:38
24Ebbe HolmqvistSjövalla FK16:35+3:439:38
26Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb16:37+3:459:39
27Samuel BökeOK Kullingshof16:57+4:059:51
28Elias PerssonFjärås AIK17:11+4:199:59
29Gustav BertsOK Alehof17:12+4:2010:00
30Anton BlomqvistMarkbygdens OK17:31+4:3910:11
31Alfred JohanssonOK Alehof17:37+4:4510:14
32Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb17:42+4:5010:17
33Alfred HallqvistUlricehamns OK17:47+4:5510:20
34Fabian OdénFjärås AIK17:55+5:0310:25
35Melker ÅkessonOK Landehof18:19+5:2710:38
36Simon BååthSävedalens AIK18:31+5:3910:45
37Elias NordbergGöteborg-Majorna OK18:32+5:4010:46
38Linus ZederinOK Nackhe18:57+6:0511:01
39Dante RangertKungälvs OK19:08+6:1611:07
40Liam JohanssonIF Hagen19:12+6:2011:09
41Joel HolmbergUlricehamns OK19:37+6:4511:24
42Hannes EssungerSjövalla FK19:55+7:0311:34
43Lucas BoströmOK Alehof20:01+7:0911:38
44Axel GrimbeckSävedalens AIK20:13+7:2111:45
45Johan Wall JungbjerGöteborgs SK20:29+7:3711:54
46Joel RingströmOK Landehof20:43+7:5112:02
47Albin GenbergUlricehamns OK22:48+9:5613:15
48Albin HugossonLunds OK22:49+9:5713:15
49Simon LjungkvistOK Alehof23:08+10:1613:26
50Oscar NymanOK Gipen23:15+10:2313:31
51Gustav AnderssonOK Löftan24:05+11:1314:00
52Filip SchälinOK Alehof24:29+11:3714:14
53Jakob AspIFK Göteborg26:14+13:2215:15
54Johan SaméusFrölunda OL26:50+13:5815:36
55Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb27:10+14:1815:47
56Anton LundOK Skogshjortarna29:21+16:2917:03
57Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg29:59+17:0717:25
58Oskar NyquistEmmaboda Verda OK31:26+18:3418:16
59Axel CullbrandMölndal Outdoor IF34:32+21:4020:04
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Casper SkeppSävedalens AIKej godkänd
Jacob GrahnIK Uvenej start
William RönnborgIK Uvenej start
Melker LarssonOK Orionej start
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D14 Kort

1 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda AspIFK Göteborg14:4810:48
2Agnes MårildGöteborgs SK19:10+4:2213:59
3Agnes ThulinKungälvs OK32:19+17:3123:35

H14 Kort

1 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SahlinSjövalla FK16:3312:21
2Erik WettergrenIK Uven21:40+5:0716:10
3Gustav WiborgSjövalla FK28:54+12:2121:34

D12

1 340 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ZettervallKarlskrona SOK10:027:29
2Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK10:05+0:037:31
3Audrey HanssonFrölunda OL10:31+0:297:50
4Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb10:42+0:407:59
5Maja AxelssonLerums SOK10:59+0:578:11
6Emma KarlssonOK Landehof11:03+1:018:14
7Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb11:23+1:218:29
8Ella PetterssonSävedalens AIK11:34+1:328:37
9Wilma ReinholdssonOK Alehof12:01+1:598:58
10Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb12:07+2:059:02
11Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg13:21+3:199:57
12Linnea OskarssonSjövalla FK13:24+3:2210:00
13Signe KullanderSävedalens AIK13:26+3:2410:01
14Emma LarssonKarlskrona SOK13:27+3:2510:02
15Ellen NormanSävedalens AIK13:33+3:3110:06
16Ida AnderssonOK Löftan13:42+3:4010:13
17Frida OdénFjärås AIK13:51+3:4910:20
18Filippa BraunVäxjö OK13:52+3:5010:20
19Ella YtterströmSundsvalls OK13:53+3:5110:21
20Tilde BlomOK Nackhe14:18+4:1610:40
21Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK14:34+4:3210:52
22Johanna PihlströmOK Landehof14:51+4:4911:04
22Jennifer StigssonTrollhättans SOK14:51+4:4911:04
24Sara BengtssonOK Alehof15:01+4:5911:12
25Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK15:23+5:2111:28
26Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb15:30+5:2811:34
27Linna NybergIFK Göteborg15:40+5:3811:41
28Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg17:26+7:2413:00
29Emelia CarlströmFK Boken18:48+8:4614:01
30Emilia LundstedtSjövalla FK19:06+9:0414:15
31Lisa GunnarssonLerums SOK19:18+9:1614:24
32Alice OlssonMölndal Outdoor IF20:39+10:3715:24
33Miranda WallströmSävedalens AIK21:05+11:0315:44
34Evelina CullbrandMölndal Outdoor IF22:53+12:5117:04
35Hanna SchälinOK Alehof23:01+12:5917:10
Emelie ForslundKristinehamns OKej godkänd
Amie WahllöfFrämmestads IKej godkänd
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Elsa MoqvistLerums SOKej start
Signe HördegårdhIFK Göteborgej start

H12

1 370 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon CorneliussonOK Löftan8:406:19
2Fabian AlinderSjövalla FK9:03+0:236:36
3Marcus LammFrölunda OL9:20+0:406:48
4Liam HogedalVänersborgs SK10:02+1:227:19
5Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:04+1:247:20
6Jan AntonowiczKarlskrona SOK10:19+1:397:31
7Emil LindbladSävedalens AIK10:23+1:437:34
8Emil SeldénIF Rigor10:34+1:547:42
9Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb10:40+2:007:47
10Liam WingstedtHalden SK10:54+2:147:57
11Tim MartnerFrölunda OL11:14+2:348:11
12Albin PaulssonOK Löftan11:24+2:448:19
13Alfred NybergSkattkärrs SOK11:30+2:508:23
14Emil AlbinssonOK Skogsfalken11:39+2:598:30
15Arvid JohanssonOK Djerf11:43+3:038:33
16Isak ÖgrenSävedalens AIK11:47+3:078:36
17Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb11:52+3:128:39
17Elias NyqvistOK Landehof11:52+3:128:39
19Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb12:01+3:218:46
20Albert BrohedeOK Tyr12:10+3:308:52
21Erik SüdhoffBrattås CK12:27+3:479:05
22Linus BååthSävedalens AIK12:28+3:489:05
23Carl-Johan StåhlSävedalens AIK12:29+3:499:06
24Arvid SillbergMölndal Outdoor IF12:31+3:519:08
25Olle FlorénIF Rigor12:42+4:029:16
26Jakob A. GjedeboOppsal Orientering12:51+4:119:22
27Isak TörnströmFK Friskus-Varberg12:53+4:139:24
28Felix JohanssonOK Alehof12:58+4:189:27
29David RothamelTolered-Utby Ol-klubb13:12+4:329:38
30Alwin EinarssonKungälvs OK13:28+4:489:49
31Simon GrahnIK Uven13:32+4:529:52
32Linus AlinderSjövalla FK13:51+5:1110:06
33Albin IsakssonOK Tyr13:52+5:1210:07
34Martin EkFrölunda OL14:19+5:3910:27
35Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK14:32+5:5210:36
36Hugo TofténSOK Träff14:54+6:1410:52
37Albin BoellIFK Göteborg15:06+6:2611:01
38Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK15:11+6:3111:04
39Alfred KjellénHelsingborgs SOK15:25+6:4511:15
40Linus AugustssonGöteborgs SK15:47+7:0711:31
41Einar SörqvistMarkbygdens OK15:53+7:1311:35
42Oskar BlomOK Löftan16:07+7:2711:45
43Nils JohanssonVästvärmlands OK16:32+7:5212:04
44Alexander FedjeFrölunda OL16:54+8:1412:20
45Arild ErikmatsSävedalens AIK17:29+8:4912:45
46Valter DrejmoOK Landehof17:52+9:1213:02
47Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb19:21+10:4114:07
47Isak LemurellSjövalla FK19:21+10:4114:07
49Erik ArneborgUlricehamns OK19:23+10:4314:08
50Kasper FagerKarlskrona SOK19:40+11:0014:21
51Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb20:16+11:3614:47
52Walter HällåsOK Löftan21:11+12:3115:27
53Adam AnderssonKarlskrona SOK22:58+14:1816:45
54Melvin LundOK Skogshjortarna27:12+18:3219:51
55Felix LindOK Tyr27:22+18:4219:58
56Noah BjörklundSjövalla FK31:37+22:5723:04
Arvid MårildGöteborgs SKej godkänd
Måns FridströmKarlskrona SOKej start
Samuel RingströmOK Landehofej start
Elias LauriFK Herkulesej start
Noah KrikströmHjärnarps OLej start
Axel BrattOK Orionej start

D12 Kort

1 160 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

H12 Kort

1 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zebastian ArdforsOK Löftan18:5215:43
2Nils NyquistEmmaboda Verda OK23:10+4:1819:18
David BergströmFrölunda OLej godkänd

D10

1 200 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn EnbomVänersborgs SK8:447:16
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken8:57+0:137:27
3Elin AxelssonLerums SOK9:11+0:277:39
4Lova JohanssonFK Friskus-Varberg9:20+0:367:46
5Wilma RosénGöteborg-Majorna OK9:44+1:008:06
6Elin AnderssonOK Löftan9:58+1:148:18
7Maja NordelöfMölndal Outdoor IF10:16+1:328:33
8Alma KjellénHelsingborgs SOK10:37+1:538:50
9Ida AnderssonVänersborgs SK10:42+1:588:55
10Ellen SkovbjergFrölunda OL10:45+2:018:57
11Märta SvennerudKarlskrona SOK11:15+2:319:22
12Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK11:26+2:429:31
13Elin NobornIFK Göteborg11:28+2:449:33
14Andrea EnbomVänersborgs SK11:45+3:019:47
15Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb11:53+3:099:54
16Vera HöglundSjövalla FK12:01+3:1710:00
17Minna WingstedtHalden SK12:21+3:3710:17
18Ella NybergSkattkärrs SOK12:45+4:0110:37
19Malva LarssonOK Orion12:52+4:0810:43
20Signe KullmanOK Alehof13:15+4:3111:02
21Ebba KopkaIFK Göteborg14:48+6:0412:20
22Edith HolmstrandOK Landehof15:01+6:1712:30
23Molly GraadIF Rigor15:25+6:4112:50
24Erle Elise WoldOK Moss15:49+7:0513:10
25Cornelia HällåsOK Löftan16:23+7:3913:39
26Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb16:39+7:5513:52
27Edith BergenfurSkattkärrs SOK16:59+8:1514:09
28Ida TofténSOK Träff17:56+9:1214:56
29Anna JohannessonFrölunda OL19:27+10:4316:12
30Erika GjedeboOppsal Orientering20:12+11:2816:50
31Ella AnderssonOK Löftan21:25+12:4117:50
32Tilda KindlundOK Tyr29:02+20:1824:11
33Hedvig AugustssonGöteborgs SK29:46+21:0224:48
Emelina HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Agnes PaulssonOK Löftanej godkänd
Karolina KnutsTrollhättans SOKej start
Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Olga DrapellaVänersborgs SKej start

H10

1 160 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin EmilssonOK Skogsfalken8:387:26
2Emil SkeppSävedalens AIK8:47+0:097:34
2Gustav StåhlSävedalens AIK8:47+0:097:34
4Andy GranforsIF Rigor8:52+0:147:38
5Filip ValentinGöteborg-Majorna OK9:02+0:247:47
6Malte LjungkvistOK Alehof9:03+0:257:48
7Samuel JakobssonFrölunda OL9:25+0:478:07
7Vilgot ÅhlundVänersborgs SK9:25+0:478:07
9Noah HedenblomSjövalla FK9:27+0:498:08
10Björn DjupströmFrölunda OL9:39+1:018:19
11Harald MartnerFrölunda OL9:53+1:158:31
12Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:05+1:278:41
13Johannes IsakssonOK Tyr10:09+1:318:45
14Hugo CorneliussonOK Löftan10:31+1:539:03
15Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb10:44+2:069:15
16Gabriel HogedalVänersborgs SK10:47+2:099:17
17Gustav RexOK Landehof10:54+2:169:23
17Anton SvetnickyKarlskrona SOK10:54+2:169:23
19Erik SaméusFrölunda OL10:59+2:219:28
20Edvin BrathTolered-Utby Ol-klubb11:05+2:279:33
21Emil AugustssonGöteborgs SK11:18+2:409:44
22Ville WingstedtHalden SK11:24+2:469:49
22Nore ModénVänersborgs SK11:24+2:469:49
24Jarvis HanssonFrölunda OL11:54+3:1610:15
25Gustav AspIFK Göteborg12:04+3:2610:24
26Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb12:10+3:3210:29
27Bruno FovaeusSävedalens AIK12:21+3:4310:38
28Lukas RandåkerSjövalla FK12:36+3:5810:51
29Emil WalleniusFrölunda OL13:36+4:5811:43
30Johannes AnderssonVänersborgs SK13:40+5:0211:46
31Pontus BergströmFrölunda OL13:52+5:1411:57
32Isak DahlOK Alehof14:42+6:0412:40
33William BjörnbeckerSjövalla FK16:11+7:3313:57
34Isak TörnqvistKarlskrona SOK18:56+10:1816:19
35Jacob HolmbergUlricehamns OK27:59+19:2124:07
36Jakob RingströmOK Landehof28:01+19:2324:09
Einar BeckmanSjövalla FKej godkänd
Olle NordinUlricehamns OKej godkänd
Ville SwensonFrölunda OLej start

D35

1 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anja WingstedtHalden SK15:578:21
2Emelie SvalinVänersborgs SK16:19+0:228:32
3Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK19:17+3:2010:05
4Linda CorneliussonOK Löftan19:51+3:5410:23
5Lisa KjellénHelsingborgs SOK21:48+5:5111:24
6Kristina ÅhlundVänersborgs SK23:59+8:0212:33

H35

2 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ondrej PijákKobra Bratislava17:007:56
2Jonathan RhysHarlequins Orienteering Club18:20+1:208:34
3Tobias ThorssonOK Löftan19:04+2:048:54
4Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK19:50+2:509:16
5Mikael PerssonFK Göingarna21:01+4:019:49
6Anders FogelbergVästvärmlands OK21:08+4:089:52
7Patrik CorneliussonOK Löftan21:12+4:129:54
8Martin AnderssonSjövalla FK21:48+4:4810:11
9David AndréGöteborg-Majorna OK22:04+5:0410:18
10Klas BogsjöHelsingborgs SOK23:19+6:1910:53
11Kristian AndersonGöteborgs SK23:36+6:3611:01
12Mikael NybergSkattkärrs SOK25:43+8:4312:01
13Michael ForslundKristinehamns OK31:22+14:2214:39
Mattias BrännströmFK Herkulesej start
Ola WesterdahlGöteborg-Majorna OKej start

D40

1 910 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa BäckströmHestra IF15:157:59
2Lotta SaetreOK Landehof15:36+0:218:10
3Jeannette AumoKungälvs OK16:04+0:498:24
4Malin SvenssonOK Orion16:10+0:558:27
5Maria HolmqvistSjövalla FK16:28+1:138:37
6Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK16:35+1:208:40
7Johanna KindlundOK Tyr16:37+1:228:41
8Karolina WildheimMölndal Outdoor IF16:49+1:348:48
9Therese DahlströmOK Alehof17:35+2:209:12
10Hanna RangertKungälvs OK19:00+3:459:56
11Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb19:15+4:0010:04
12Linda LarssonKarlskrona SOK19:31+4:1610:13
13Anna NordelöfMölndal Outdoor IF19:32+4:1710:13
14Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb19:33+4:1810:14
15Karin KullmanOK Alehof19:35+4:2010:15
16Katarina EnbomVänersborgs SK20:18+5:0310:37
17Annika BengtssonOK Alehof20:41+5:2610:49
18Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb20:48+5:3310:53
19Linda DanielssonLerums SOK23:24+8:0912:15
20Hanne WoldOK Moss24:03+8:4812:35
21Christine LundOK Skogshjortarna25:28+10:1313:20
22Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK31:38+16:2316:33
Katrin SkeppSävedalens AIKej start

H40

2 140 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LarssonIFK Göteborg16:537:53
2Daniel BrohedeOK Tyr17:49+0:568:19
3Sven GranforsOK Landehof19:08+2:158:56
4Stefan DahlOK Alehof19:18+2:259:01
5Niklas FlorénIF Rigor19:21+2:289:02
6Per HolmbergUlricehamns OK19:32+2:399:07
7Lars KullmanOK Alehof19:35+2:429:09
8Peter AugustssonGöteborgs SK19:50+2:579:16
9Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb19:59+3:069:20
10Robert EnbomVänersborgs SK20:00+3:079:20
11Olle SchälinOK Alehof20:51+3:589:44
12Juraj HammerATU Kosice21:01+4:089:49
13William RexOK Landehof21:19+4:269:57
14Magnus AlinderSjövalla FK21:24+4:3110:00
15Mattias FredsbergOK Roxen21:52+4:5910:13
16Peter GrimbeckSävedalens AIK21:55+5:0210:14
17Ola SöderbergOK Skogsfalken22:04+5:1110:18
18Johan GranforsIF Rigor22:34+5:4110:32
19Anders NordelöfMölndal Outdoor IF23:11+6:1810:50
20Gabriel ElesEmmaboda Verda OK23:24+6:3110:56
21Stefan CaleklintKarlskrona SOK23:31+6:3810:59
22Erik BacklundTrollhättans SOK24:37+7:4411:30
23Magnus EliassonFK Friskus-Varberg25:45+8:5212:01
24Magnus EmilssonOK Skogsfalken25:54+9:0112:06
24Johan BertsOK Alehof25:54+9:0112:06
26Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb28:20+11:2713:14
27Peter HanssonEmmaboda Verda OK28:42+11:4913:24
28Lars EdbergOK Nackhe29:32+12:3913:48
Erik AderstedtKungälvs OKej start
Ola SkeppSävedalens AIKej start

D45

1 720 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna15:178:53
2Pia JohanssonOK Landehof15:42+0:259:07
3Karin NobornIFK Göteborg16:10+0:539:23
4Josefine AlbinssonOK Skogsfalken16:13+0:569:25
5Weronica ZederinOK Nackhe16:33+1:169:37
6Ylva OlmKils OK17:57+2:4010:26
7Camilla ÖhgrenSävedalens AIK18:12+2:5510:34
8Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK18:22+3:0510:40
9Anna NordströmKils OK18:34+3:1710:47
10Karolina MelkstamLerums SOK18:35+3:1810:48
11Anne NilsenÅs-NMBU Orientering18:42+3:2510:52
12Åse FuxborgSjövalla FK19:11+3:5411:09
13Ellinor JohanssonOK Alehof19:18+4:0111:13
14Christina SüdhoffBrattås CK20:12+4:5511:44
15Jana SlamovaATU Kosice20:14+4:5711:45
16Yvonne WeihardSävedalens AIK20:16+4:5911:46
17Charlotte DrejmoOK Landehof20:33+5:1611:56
18Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK20:55+5:3812:09
19Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK21:08+5:5112:17
20Susanne BerghMölndal Outdoor IF22:12+6:5512:54
21Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna22:21+7:0412:59
22Malin JohanssonFK Friskus-Varberg22:45+7:2813:13
23Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb22:52+7:3513:17
24Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK23:17+8:0013:32
25Anna BeischerIK Uven23:58+8:4113:56
26Kajsa NordinUlricehamns OK24:12+8:5514:04
27Anna GrahnIK Uven33:05+17:4819:14
Gisela LindFK Herkulesej godkänd
Doris NesitkaWAT.OLej start
Annika JohanssonOK Alehofej start
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OKej start
Anna RönnborgIK Uvenej start

H45

2 050 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SturessonOK Alehof14:377:07
2Øyvind StoksethHalden SK15:41+1:047:39
3Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK16:26+1:498:00
3Magnus LarssonKarlskrona SOK16:26+1:498:00
5Magnus HomannOK Orinto16:29+1:528:02
6Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK16:44+2:078:09
6Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OK16:44+2:078:09
8Fredrik BergIF Rigor16:55+2:188:15
9Nichlas WallströmSävedalens AIK16:57+2:208:16
10Stefan NordinUlricehamns OK17:26+2:498:30
11Anders LundellGöteborg-Majorna OK17:47+3:108:40
12Mats KarlfeldtSävedalens AIK17:55+3:188:44
13Filip SjöforsOK Älme18:10+3:338:51
14Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb18:14+3:378:53
15Emil ErdeliusIF Rigor18:29+3:529:00
16Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb18:44+4:079:08
17Martin MarksteinerWAT.OL18:45+4:089:08
18Per SöderbergSjövalla FK18:52+4:159:12
19Thomas KullanderSävedalens AIK18:55+4:189:13
20Henrik MelkstamLerums SOK18:57+4:209:14
21Urban SörqvistMarkbygdens OK18:59+4:229:15
22Jonas BergenfurSkattkärrs SOK19:07+4:309:19
23Erik LauriFK Herkules19:40+5:039:35
24Per BaierTolered-Utby Ol-klubb19:44+5:079:37
25Mikael LindOK Tyr20:05+5:289:47
26Peter BraunVäxjö OK20:27+5:509:58
27Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna20:29+5:529:59
28Anders CullbrandMölndal Outdoor IF20:32+5:5510:00
29Joakim ÅkessonOK Landehof20:37+6:0010:03
30Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb20:55+6:1810:12
31Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb21:01+6:2410:15
32Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK21:18+6:4110:23
33Peter AspIFK Göteborg21:57+7:2010:42
34Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK22:13+7:3610:50
35Ola SteneborgOK Orinto22:31+7:5410:59
36Martin VelgosATU Kosice22:53+8:1611:09
37Robert EneljungIFK Göteborg23:28+8:5111:26
38Henrik EssungerSjövalla FK23:53+9:1611:39
39Anders GenbergUlricehamns OK23:55+9:1811:40
40Dan-Olof JohanssonOK Alehof24:41+10:0412:02
41Ulf GabrielssonKungälvs OK24:58+10:2112:10
42Jonas HultinOK Löftan25:41+11:0412:31
43Johan HanssonOK Löftan28:06+13:2913:42
44Mikael WiduchKarlskrona SOK30:30+15:5314:52
45Jonas AxelssonLerums SOK34:51+20:1417:00
Fredrik HugossonLunds OKdiskvalificerad
Andreas EklundGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Patrik NylénDegerfors OKej start
Sören SturessonLerums SOKej start
Mats RönnborgIK Uvenej start

D50

1 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena CarlssonSävedalens AIK15:479:33
2Lotta FalkGöteborg-Majorna OK15:58+0:119:40
3Eva PetterssonKarlskrona SOK16:10+0:239:47
4Åsa NybergGöteborg-Majorna OK17:18+1:3110:29
5Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK17:46+1:5910:46
6Christina HalvarssonOK Kroppefjäll17:47+2:0010:46
7Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK17:50+2:0310:48
8Lena PeterssonOK Alehof17:54+2:0710:50
9Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK18:19+2:3211:06
10Trine Marit Justad RaaenKongsberg OL23:19+7:3214:07
11Annakatharina WalserOLG Murten26:43+10:5616:11
12Annika JosefssonKarlskrona SOK29:05+13:1817:37
Karin JägrydSkåneslättens OLej start

H50

1 980 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas BrattOK Orion15:337:51
2Ingvar ÅkessonIFK Göteborg16:28+0:558:18
3Tore BjørnerødOK Moss16:38+1:058:24
4Anders PetterssonKarlskrona SOK17:55+2:229:02
5Magnus JohanssonOK Löftan18:00+2:279:05
6Magnus KarlssonOK Landehof18:01+2:289:05
7Henrik NordholmSävedalens AIK18:19+2:469:15
8Bengt NorrmanTrollhättans SOK18:36+3:039:23
9Olle SjöforsOK Älme18:59+3:269:35
10Christer BorgGöteborg-Majorna OK19:12+3:399:41
11Kennet HorvathHalmstad OK19:13+3:409:42
12Teddy AnderssonOK Landehof19:22+3:499:46
13Lars-ola LarssonOK Orion19:47+4:149:59
14Ragnar UppströmFK Herkules20:07+4:3410:09
15Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK20:09+4:3610:10
16Mats G AnderssonOK Skogshjortarna20:10+4:3710:11
17Johan WettergrenIK Uven20:13+4:4010:12
18Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK20:35+5:0210:23
19Per KjellanderGöteborg-Majorna OK20:43+5:1010:27
20Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg21:09+5:3610:40
21Peter WilhelmssonKarlskrona SOK21:20+5:4710:46
22Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK21:38+6:0510:55
23Björn SvenssonOK Djerf21:41+6:0810:57
24Ola IsakssonOK Tyr22:10+6:3711:11
25Patrick DjerfLerums SOK22:17+6:4411:15
26Lars LarssonOK Alehof22:36+7:0311:24
27Kjell JohanssonIF Hagen22:51+7:1811:32
28Pär JohanssonOK Alehof25:03+9:3012:39
29Lars OlssonFK Göingarna26:52+11:1913:34
29Phil MullinsSjövalla FK26:52+11:1913:34
31Anders SjöbergOK Reftele35:43+20:1018:02
Göran LundqvistJärfälla OKej godkänd
Christian BeglingerOLG Murtenej godkänd
Anders JägrydSkåneslättens OLej start

D55

1 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laila B HöglundFK Herkules13:428:36
2Maria ErikssonÅmåls OK15:34+1:529:47
3Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK16:32+2:5010:23
4Christina OlssonSkåneslättens OL16:47+3:0510:33
5Ann Warma LaasOK Skogshjortarna18:06+4:2411:23
6Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK18:37+4:5511:42
7Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK20:01+6:1912:35
8Jane McpheatFK Herkules22:04+8:2213:52
Ingrid KensbyOK Tyrej godkänd
Christina BirathStenungsunds OKej start

H55

1 890 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf JungstrandOK Skogsfalken15:007:56
2Jörgen IvarssonHestra IF16:22+1:228:39
3Göran MånssonKarlskrona SOK16:42+1:428:50
4Magnus JosefssonSävedalens AIK16:59+1:598:59
5Andres LaasOK Skogshjortarna17:01+2:019:00
6Jozef PollakATU Kosice17:04+2:049:01
7Per FlakbergIFK Göteborg17:25+2:259:12
8Hans GarmerGöteborg-Majorna OK17:26+2:269:13
9Knut BjørkeloKolbotn o Skimt OL18:40+3:409:52
10Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK19:04+4:0410:05
11Mats KensbyOK Tyr20:15+5:1510:42
12Bengt KlassonUlricehamns OK21:05+6:0511:09
13Magnus UppströmFK Herkules22:14+7:1411:45
14Sören KnutsTrollhättans SOK24:12+9:1212:48
15Clas BörjessonIK Uven25:17+10:1713:22
16Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK27:26+12:2614:30
Anders AxelssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Mark SaundersJROSej godkänd
Ola LundhIF Hagenej godkänd
Per GustavssonGöteborg-Majorna OKej start
Christer SvenssonRonneby OKej start

D60

1 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva TykessonRävetofta OK16:4910:34
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK17:21+0:3210:54
3Eva KarlssonUddevalla OK18:27+1:3811:36
4Marianne KlassonUlricehamns OK20:24+3:3512:49
5Kerstin Haugen LundStenungsunds OK20:26+3:3712:51
6Britt GunnarssonKristinehamns OK21:46+4:5713:41
7Brith MohlinIK Stern33:08+16:1920:50
Gunilla HogedalVänersborgs SKej godkänd

H60

1 890 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BjörklundSävedalens AIK17:249:12
2Henrik UndelandIFK Göteborg17:29+0:059:15
3Urban ArnessonOK Torfinn18:23+0:599:43
4Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK19:24+2:0010:15
5Sören LindOK Gipen20:41+3:1710:56
6Stefan GunnarssonKristinehamns OK21:57+4:3311:36
7Roger GustafssonIdefjordens SK23:00+5:3612:10
8Tommy RoosFalköpings AIK OK24:09+6:4512:46
9Arne AnderssonOK Torfinn24:46+7:2213:06
10Arne LundStenungsunds OK25:30+8:0613:29
Christer ErikssonÅmåls OKej godkänd
Klavs MadsenGöteborg-Majorna OKej start

D65

1 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria NordvallOK Kolmården17:1010:28
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK20:02+2:5212:12
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK21:41+4:3113:13
4Kajsa TofténHjobygdens OK23:21+6:1114:14
5Karin AxelssonIK Uven26:57+9:4716:25
6Monica BerggrenBodafors OK30:41+13:3118:42

H65

1 720 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn JägerströmIK Uven16:159:26
2Kent KardellLjungskile FK16:18+0:039:28
3Lars HogedalVänersborgs SK17:55+1:4010:25
4Bertil KarlssonHjobygdens OK18:28+2:1310:44
5Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb19:15+3:0011:11
6Christer SamuelssonOK Löftan22:25+6:1013:01
7Gert OlssonSkåneslättens OL23:25+7:1013:36
8Johnny KarlssonUddevalla OK24:13+7:5814:04
9Karl-Axel EngströmOK Orion27:09+10:5415:47
10Anders MohlinIK Stern33:34+17:1919:30
Carl-Henry AnderssonOK Orintoej godkänd
Stanley MattssonIK Uvenej godkänd
Kent JogelandIK Ymerej start
Lennart AnderssonGöteborgs SKej start

D70

1 640 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK21:1812:59
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK22:08+0:5013:29
3Britt RangertIK Ymer23:02+1:4414:02
4Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL23:18+2:0014:12
5Barbro BörjessonOK Skogshjortarna24:59+3:4115:14
6Ann-Britt JohanssonIK Stern25:09+3:5115:20
7Margareta LarssonOK Njudung27:47+6:2916:56
8Maud NilssonHJS-Vansbro OK27:51+6:3316:58
9Rosa JohanssonIK Uven32:19+11:0119:42
10Inga GustavssonIK Uven38:16+16:5823:20

H70

1 650 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne AlexanderssonStenungsunds OK17:2010:30
2Hans M CarlssonIFK Göteborg17:57+0:3710:52
3Jan WingstedtBodafors OK18:19+0:5911:06
4Håkan NilssonMalmö OK18:31+1:1111:13
5Torbjörn WikströmOK Orinto18:45+1:2511:21
6Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK18:53+1:3311:26
7Leif LöfTrollhättans SOK18:59+1:3911:30
8Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb19:13+1:5311:38
9Kjell JeppsonIF Rigor21:28+4:0813:00
10Lars-Evan PetterssonKolbotn o Skimt OL22:15+4:5513:29
11Lars-Åke SjökvistVärend GN OL24:56+7:3615:06
12Sune MentorGöteborg-Majorna OK25:18+7:5815:20
13Lennart GustavssonIK Uven25:59+8:3915:44
14Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK26:18+8:5815:56
15Christer WestbergIFK Göteborg29:20+12:0017:46
Stefan G LarssonOK Njudungej godkänd
Erland SvenssonKvillebyns SKej start

D75

1 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla LindheIK Stern18:3512:04
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK22:08+3:3314:22
3Lotta GranholmLinköpings OK24:56+6:2116:11
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna27:34+8:5917:54
5Gull-Britt GrönbergKungälvs OK27:45+9:1018:01
6Gunnel BörjessonIK Uven29:07+10:3218:54
7Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK29:22+10:4719:04
8Lillemor HallinOK Landehof29:47+11:1219:20
9Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK30:19+11:4419:41
10Barbro VallinKungälvs OK1:03:47+45:1241:25

H75

1 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke GatelidOK Skogshjortarna17:5211:10
2Gösta LindqvistOK Löftan20:06+2:1412:33
3Kurt FredrixonOK Skogshjortarna21:15+3:2313:16
4Stig-Ove TollIK Stern24:04+6:1215:02
5Karl-Axel JohanssonIK Uven38:37+20:4524:08
6Gunnar BrystHjobygdens OK39:14+21:2224:31
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej start
Kjell MånssonKarlskrona SOKej start

D80

1 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LexellOK Torfinn28:4018:36
2Marianne GrahnGöteborgs SK33:53+5:1322:00
Lisa HedströmGöteborg-Majorna OKej godkänd
Inger HallbergIK Uvenej start

H80

1 540 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nils-Eric TofteredIF Rigorej start

H85

1 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henrik HallbergIK Uven23:3415:18
2Bengt EdvardssonOK Torfinn30:47+7:1319:59

Inskolning

850 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tim AhlströmEmmaboda Verda OKfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Sofia ForslundKristinehamns OKfullföljt
Tilda FranzénEmmaboda Verda OKfullföljt
Tilda FranzénEmmaboda Verda OKfullföljt
Moa HolmbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Tyra  HolmbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Aina HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Mailise HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Malva KidebäckKlubblösfullföljt
Hanna LarssonOK Gipenfullföljt
Hannes ModénVänersborgs SKfullföljt
Melker NordelöfMölndal Outdoor IFfullföljt
Molly NordelöfMölndal Outdoor IFfullföljt
Elton PetterssonSävedalens AIKfullföljt
conall RhysKlubblösfullföljt
Lukas RåbergOK Landehoffullföljt
Sophie WiduchKarlskrona SOKfullföljt
Benjamin VinkOK Gipenfullföljt
Stella FfionKlubblösej godkänd
Vera WildheimMölndal Outdoor IFej godkänd

U1

980 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip StåhlSävedalens AIK7:507:59
2Gerda MedinEmmaboda Verda OK8:49+0:598:59
3Alvin HogedalOK Alehof9:17+1:279:28
4Isabella BrattTolered-Utby Ol-klubb9:22+1:329:33
5Zmilla ArdforsOK Löftan10:25+2:3510:37
6Ztella ArdforsOK Löftan10:26+2:3610:38
7Ingrid BirkestadOK Orinto10:27+2:3710:39
8Selma BirkestadOK Orinto10:30+2:4010:42
9Nils BirkestadOK Orinto10:31+2:4110:43
10Hjalmar JohanssonOK Alehof11:01+3:1111:14
11Linus FredsbergOK Roxen11:04+3:1411:17
12Stina AnderssonOK Löftan11:08+3:1811:21
13Jesper NilssonKungälvs OK11:20+3:3011:33
14Isak FranzénEmmaboda Verda OK11:36+3:4611:50
15Axel PerssonGöteborg-Majorna OK11:43+3:5311:57
16Lilly BergenfurSkattkärrs SOK11:46+3:5612:00
17William FedjeFrölunda OL12:05+4:1512:19
17Elvira ÅhlundVänersborgs SK12:05+4:1512:19
19Irene JohanssonGöteborg-Majorna OK12:06+4:1612:20
20Elias ZederinOK Nackhe12:22+4:3212:37
21David  GustafssonKlubblös12:38+4:4812:53
22Ida KopkaIFK Göteborg13:06+5:1613:22
23Felix WeihardSävedalens AIK13:31+5:4113:47
24Linnea LundstedtSjövalla FK13:46+5:5614:02
25Jakob AnderssonOK Löftan13:59+6:0914:16
26Olle BlomqvistMarkbygdens OK14:29+6:3914:46
27Moa DahlOK Alehof15:11+7:2115:29
28Elvira BjörklundSjövalla FK16:27+8:3716:47
29Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK16:38+8:4816:58
30Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK16:42+8:5217:02
31Johannes HolmbergUlricehamns OK16:51+9:0117:11
32Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb18:02+10:1218:24
33Joel RåbergOK Landehof18:03+10:1318:25
34Vera MedinEmmaboda Verda OK19:31+11:4119:54
35Samuel WettergrenIK Uven21:21+13:3121:47

U2

1 060 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus WeihardSävedalens AIK9:138:41
2Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb9:20+0:078:48
3Herman PetterssonSävedalens AIK9:54+0:419:20
4Elsie HördegårdhIFK Göteborg11:02+1:4910:24
5Eric OlofssonSjövalla FK11:18+2:0510:39
6Viggo NäsmanLerums SOK11:38+2:2510:58
7Ted NömmIFK Göteborg11:58+2:4511:17
8Hanna HolmerFrölunda OL12:21+3:0811:39
9Olle LaasOK Skogshjortarna12:26+3:1311:43
10Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb12:34+3:2111:51
11Gerda MedinEmmaboda Verda OK12:49+3:3612:05
12Alvar SahlSjövalla FK13:00+3:4712:15
13Malte AnderssonSjövalla FK13:03+3:5012:18
14Emma EkdahlSävedalens AIK13:07+3:5412:22
15Andreas HedekvistTolered-Utby Ol-klubb13:13+4:0012:28
16Linnéa RexOK Landehof13:41+4:2812:54
17Olof NyquistEmmaboda Verda OK14:04+4:5113:16
18Sonja BertsOK Alehof14:09+4:5613:20
19Jesper RandåkerSjövalla FK14:14+5:0113:25
20Martin SkovbjergFrölunda OL14:18+5:0513:29
21Moa WallströmSävedalens AIK14:56+5:4314:05
22Selma YtterströmSundsvalls OK14:58+5:4514:07
23Isak ElesEmmaboda Verda OK15:31+6:1814:38
24Einar AamotOK Skogshjortarna15:53+6:4014:59
25Alexander NilssonKungälvs OK15:57+6:4415:02
26Alvar EdenblomSjövalla FK18:07+8:5417:05
27Leo BertsOK Alehof20:38+11:2519:27
28Melvin HanssonEmmaboda Verda OK21:10+11:5719:58
29Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb22:34+13:2121:17
30Elly EinarssonKungälvs OK23:15+14:0221:56
31Anton CarlströmFK Boken25:52+16:3924:24
32Joar UmelandOK Älgen29:33+20:2027:52
Rut MårildGöteborgs SKej godkänd
Joel GabrielssonKungälvs OKej godkänd
Sandra johanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Saga WildheimMölndal Outdoor IFej godkänd

Öppen motion 1

810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils BondessonFrosta OK19:2924:03
2Birgitta NilssonFK Snapphanarna40:10+20:4149:35

Öppen motion 3

1 790 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom WeihartHestra IF14:288:04
2Pontus KastrupFK Herkules16:35+2:079:15
3Robin FredsbergOK Roxen16:40+2:129:18
4Karin NilssonIK Trenne Ullared19:01+4:3310:37
5Anders MedinEmmaboda Verda OK20:07+5:3911:14
6Therese KarlssonEmmaboda Verda OK20:10+5:4211:15
7Anna BertsOK Alehof20:50+6:2211:38
8Molly WirefeldtNybro OK20:57+6:2911:42
9Ali waisVänersborgs SK22:37+8:0912:38
10Emelie HendbergIK Uven22:44+8:1612:42
11Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb22:56+8:2812:48
11Elin BlomqvistMarkbygdens OK22:56+8:2812:48
13Annika OskarssonSjövalla FK25:24+10:5614:11
13Charlotta VinkOK Gipen25:24+10:5614:11
15Frida OlofssonSjövalla FK25:49+11:2114:25
16Marie MårildGöteborgs SK26:25+11:5714:45
17Christina StåhlSävedalens AIK27:02+12:3415:06
18Jessica FredsbergOK Roxen27:07+12:3915:08
19Ella NilssonHalmstad OK27:38+13:1015:26
20Linda RandåkerSjövalla FK28:09+13:4115:43
21Louise ModénVänersborgs SK29:48+15:2016:38
22Tommy AnderssonSäffle OK32:54+18:2618:22
23Daniel AnderssonSäffle OK32:55+18:2718:23
24Jenny HomannOK Orinto36:11+21:4320:12
24Irene KallinGöteborg-Majorna OK36:11+21:4320:12
26Marie CarlströmFK Boken36:26+21:5820:21
27Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna40:48+26:2022:47

Öppen motion 5

1 690 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LIndbergKlubblös12:017:06
2Robin LarssonFK Göingarna13:31+1:307:59
3Ronja ArvidssonChalmers OL15:22+3:219:05
4Markus JanssonÅmåls OK16:15+4:149:36
5Olof StåhlSävedalens AIK16:33+4:329:47
6Carolina RåbergOK Landehof17:38+5:3710:26
7Daniel YtterströmSundsvalls OK17:48+5:4710:31
8Henrik PeterssonNybro OK17:49+5:4810:32
9Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna17:53+5:5210:34
10Sofia LundhOKänd17:59+5:5810:38
11Caroline KarlssonTolered AIK18:59+6:5811:13
12Wilma HendbergIK Uven19:12+7:1111:21
13Ulla EinarssonKungälvs OK19:15+7:1411:23
14Agnes BohlinIFK Göteborg19:24+7:2311:28
15Ann GrimbeckSävedalens AIK19:35+7:3411:35
16Vide EneljungIFK Göteborg19:58+7:5711:48
16Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK19:58+7:5711:48
18Johan WedlinSävedalens AIK20:38+8:3712:12
19Valeria KurakovaATU Kosice20:50+8:4912:19
20Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb21:32+9:3112:44
21Daniel HällåsOK Löftan21:50+9:4912:55
22Kajsa HomannOK Orinto21:54+9:5312:57
23Thomas ReichelSävedalens AIK21:58+9:5712:59
24Ulf KokinskyIFK Göteborg22:20+10:1913:12
25Oksana VelgosovaATU Kosice22:21+10:2013:13
26Martin CarlströmFK Boken23:04+11:0313:38
27Andreas NäsmanLerums SOK23:31+11:3013:54
28Rickard NilssonHalmstad OK23:40+11:3914:00
29Peter FranzénEmmaboda Verda OK23:45+11:4414:03
30Alexandr SvětnickýSK HANA Orienteering24:01+12:0014:12
31Jonas  LarssonKlubblös25:39+13:3815:10
32Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna25:43+13:4215:13
33Thomas AhlströmEmmaboda Verda OK26:01+14:0015:23
34Bodil LjungkvistOK Alehof26:18+14:1715:33
35Pia NilssonHalmstad OK27:31+15:3016:16
36Margareta MandingerTrollhättans SOK28:16+16:1516:43
37Anders ThulinKungälvs OK28:39+16:3816:57
38Ingalill MullinsSjövalla FK29:05+17:0417:12
39Lena EliassonFK Friskus-Varberg29:42+17:4117:34
40Pia HendbergIK Uven29:47+17:4617:37
41Sara AnderssonVänersborgs SK32:26+20:2519:11
42Katarina ErikmatsSävedalens AIK33:15+21:1419:40
43Camilla OlssonMölndal Outdoor IF34:18+22:1720:17
44Tove EneljungIFK Göteborg35:36+23:3521:03
45Carina WahllöfFrämmestads IK38:22+26:2122:42
Kristina WettergrenIK Uvenej godkänd
Stefan IsakssonOK Kullingshofej godkänd
Emma LundqvistOK Tyrej godkänd
Mohsen NosratiniaFK Herkulesej godkänd
Marie-Louise LarssonLerums SOKej start
Katarina VartiaOK Löftanej start

Öppen motion 7

2 060 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LundgrenStora Tuna OK13:096:23
2Adam BrobergIF Rigor14:28+1:197:01
3Johan KarlssonKlubblös15:13+2:047:23
4Tobias AnderssonGöteborgs SK15:15+2:067:24
5Pär BrathTolered-Utby Ol-klubb15:29+2:207:30
6Johan KensbyOK Tyr15:58+2:497:45
7Linus ÅbergTjällmo-Godegårds OK16:00+2:517:46
8Leif SvenssonOK Tisaren16:07+2:587:49
9Stefan RoosIFK Göteborg16:29+3:208:00
10Felix FalkGöteborg-Majorna OK16:42+3:338:06
11Anna-Karin BondessonFrosta OK17:14+4:058:21
12Ellen JohnssonOK Nackhe17:18+4:098:23
13Johan ÅhlundVänersborgs SK17:22+4:138:25
14Martin MandingerTrollhättans SOK17:52+4:438:40
15Tommy JohanssonVästvärmlands OK17:54+4:458:41
16Martin SykGöteborgs SK18:06+4:578:47
17Olle WindeliusFrosta OK18:14+5:058:51
18Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK18:20+5:118:53
19Johan NilssonKlubblös18:22+5:138:54
20Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK18:46+5:379:06
21Joakim RingsgårdKlubblös18:48+5:399:07
22Patrik FalkGöteborg-Majorna OK18:56+5:479:11
23Andreas HermanssonOK Stigen19:11+6:029:18
24Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb19:12+6:039:19
25Jon JonssonGöteborgs SK19:16+6:079:21
25Adam OdénFjärås AIK19:16+6:079:21
27Johan TykessonRävetofta OK19:25+6:169:25
27Fredrik HöökFjärås AIK19:25+6:169:25
29Peter BrobergIF Rigor19:51+6:429:38
30Johanna RönnqvistOK Löftan19:55+6:469:40
31Lotta RosénGöteborg-Majorna OK20:04+6:559:44
32Maria HöglundSjövalla FK20:05+6:569:44
32Lasse BjörfjällBredareds IF20:05+6:569:44
34Johanna ErikssonÅmåls OK20:07+6:589:45
35Ann HyvönenSkattkärrs SOK20:09+7:009:46
36Tobias ÖsterlundIK Ymer20:29+7:209:56
37Henrik BirkestadOK Orinto20:31+7:229:57
38Eva DahlOK Alehof20:36+7:2710:00
39Helena BlomqvistMarkbygdens OK21:45+8:3610:33
40Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK21:51+8:4210:36
41Martin AxelssonOK Skogshjortarna22:19+9:1010:50
42Lars ArneborgUlricehamns OK23:12+10:0311:15
43Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK23:19+10:1011:19
44Henrik OlssonMölndal Outdoor IF23:20+10:1111:19
45Erika AspMölndal Outdoor IF23:46+10:3711:32
46Lucie KomarkovaHjärnarps OL23:50+10:4111:34
47Ulrika OdénFjärås AIK23:53+10:4411:35
47Mikael NömmIFK Göteborg23:53+10:4411:35
49Anna LarssonOK Gipen23:56+10:4711:37
50Anders LundOK Skogshjortarna24:15+11:0611:46
51Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK24:17+11:0811:47
52Mats KarestrandLerums SOK24:19+11:1011:48
53Joakim KopkaIFK Göteborg24:44+11:3512:00
54Robin NyqvistKungälvs OK24:47+11:3812:01
55Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK25:00+11:5112:08
56Karin ÅkesdotterIFK Göteborg25:55+12:4612:34
57Ann-Chatrine HolmbergUlricehamns OK26:14+13:0512:44
58Jenny RönnqvistOK Löftan26:15+13:0612:44
59Frida RönnqvistOK Löftan26:33+13:2412:53
60Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb26:35+13:2612:54
61Malin JolebyKlubblös27:07+13:5813:09
62Elin RönnowOK Orinto28:11+15:0213:40
63Bernt NyrvoldSarpsborg OL28:27+15:1813:48
64Emilia JohanssonOK Gisle30:19+17:1014:43
65Lars-Olof RönnqvistOK Löftan33:24+20:1516:12
66Emil ErikmatsSävedalens AIK35:52+22:4317:24
67Johanna HelgarKlubblös43:46+30:3721:14
68Katja Leibe BergstedtMarkbygdens OK48:31+35:2223:33
Stefan LemurellSjövalla FKej godkänd
Lisa KihlströmStockhultej godkänd
Luba NilssonKungälvs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser