Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Jössefors

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Jössefors
Arrangörsorganisation: OK Jösse
Datum: tisdag 2 augusti 2016

Lätta

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emil JohanssonOK Jösse25:29
2Kristoffer EngebretsenRaumar Orientering28:29+3:00
3Malte BlomgrenOK Jösse29:30+4:01
4Ture BlomgrenOK Jösse30:46+5:17
5Joel o Oskar DåverhögOK Jösse32:54+7:25
6Nisse NilssonOK Jösse35:20+9:51
6Hampus RoberstssonOK Jösse35:20+9:51
8Lars-Erik LindahlMålilla OK50:47+25:18
Kristoffer JakobssonArvika Kanotklubbej godkänd
Roger LarssonOK Jösseutgått

Korta

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Klaus EngenEidskog28:06
2Oddvar GravingenGrue IL31:41+3:35
3Mirja BacklundOK Jösse32:08+4:02
4Margareta ZetterqvistOK Jösse35:27+7:21
5Morten EngebretsenRaumar Orientering37:21+9:15
6Björn BorgOK Jösse38:25+10:19
7Mette SolbergseterAustmarka IL39:21+11:15
8Eva HöijeOK Ravinen39:35+11:29
9Maria ErikssonOK Mangen44:04+15:58
10Karin BeckiusVästerås SOK52:42+24:36
11Martin WestlundÅmotfors OK56:53+28:47
12Rune OlssonÅmotfors OK1:07:03+38:57

Mellan

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christian JohanssonOK Jösse37:57
2Tor SolbergseterAustmarka IL39:32+1:35
3Ulf SkoglundKils OK40:29+2:32
4Mats LindahlOK Jösse40:33+2:36
5Lennart HöijeOK Ravinen45:40+7:43
6Thorbjörn NilssonOK Jösse48:22+10:25
7Charlotte SkoglundKils OK50:07+12:10
8Hans OlssonOK Jösse51:11+13:14
9Jan NilssonOK Hierne51:36+13:39
10Sven-Arne NilssonOK Jösse51:48+13:51
11Ole Kristian JustnesOK Jösse52:05+14:08
12Fredrik KarlssonOK Jösse53:47+15:50
13Mary FalkevikOK Mangen54:54+16:57
14Anders LindahlOK Jösse55:48+17:51
15Joel o Maja RobertssonOK Jösse1:21:26+43:29
Lennart JohanssonOK Jösseej godkänd

Långa

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Björn BeckiusVästerås SOK34:59
2Oskar JohanssonOK Jösse35:01+0:02
3Andreas BlomgrenOK Hierne35:56+0:57
4Magnus JonssonOK Mangen42:20+7:21
5Kristin JohanssonOK Jösse42:58+7:59
6Elin ErikssonOK Mangen47:31+12:32
7Rolf AnderssonÅrjängs OK47:48+12:49
8Thomas GabrielssonOK Mangen48:00+13:01
9Chrisian OlssonOK Jösse49:18+14:19
10Kristin JanssonOK Jösse49:55+14:56
11Thomas ÖstlundOK Jösse50:45+15:46
12Magnus WideFrölunda OL52:32+17:33
13Mathias AxelssonOK Hierne52:43+17:44
14Tord JanssonOK Jösse52:59+18:00
15Stefan VårliOK Hierne54:19+19:20
16Lars OlssonOK Mangen57:06+22:07
17Jonas GabrielssonOK Mangen58:35+23:36
Maria DåverhögOK Jösseutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser