*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Motionsorientering Taserud

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Taserud
Arrangörsorganisation: OK Jösse
Datum: tisdag 16 augusti 2016

Lätta

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thure BlomgrenOK Hierne15:26
2Joel DåverhögOK Jösse17:03+1:37
3Oskar DåverhögOK Jösse17:33+2:07
4Kristoffer JakobssonArvika Kanotklubb17:42+2:16
5Malte BlomgrenOK Jösse18:06+2:40
6Rune BybergÅmotfors OK19:17+3:51
7Astrid HambergOK Jösse22:53+7:27
8Olof HambergOK Jösse26:06+10:40
Lars-Erik LindahlMålilla OKutgått

Korta

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christer HoltOK Hierne37:13
2Oddvar GravingenGrue IL42:04+4:51
3Mette SolbergseterAustmarka IL42:54+5:41
4Margareta ZetterqvistOK Jösse47:05+9:52
5Eva HöijeOK Ravinen56:45+19:32
6Rune OlssonÅmotfors OK1:22:37+45:24
7Per ÅsanderOK Bjur1:27:16+50:03
8Leena BjörklundKlubblös1:27:35+50:22
Laila OlssonVästvärmlands OKej godkänd
Lina HallinKlubblösej godkänd
Laila OlssonÅmotsfors okutgått

Mellan

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin NorlanderOK Mangen39:08
2Jonas BacklundOK Jösse40:54+1:46
3Kristian JohanssonOK Jösse42:15+3:07
4Olle BorgOK Jösse42:22+3:14
5Mats LindahlOK Jösse42:33+3:25
6Stefan VårliOK Hierne42:58+3:50
7Lars OlssonOK Mangen44:05+4:57
8Maria DåverhögVästvärmlands OK45:12+6:04
9Anders LindahlOK Jösse46:16+7:08
10Tor SolbergseterAustmarka IL49:09+10:01
11Jan NilssonOK Hierne50:30+11:22
12Marina ThybergOK Jösse53:52+14:44
13Thorbjörn NilssonOK Jösse55:19+16:11
14Petter NybergOK Jösse56:15+17:07
15Lennart HöijeOK Ravinen1:00:24+21:16
16Hans OlssonOK Jösse1:02:10+23:02
17Ole Kristian JustnesOK Jösse1:04:08+25:00
18Hampus RobertssonOK Jösse1:48:48+1:09:40
Lennart JohanssonOK Jösseutgått
Anna-Märta JohanssonOK Jösseutgått

Långa

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tommy JohanssonOK Jösse41:46
2Andreas BlomgrenOK Hierne43:33+1:47
3Peter LindmarkÅmotfors OK51:19+9:33
4Peter CarlmanOK Mangen51:23+9:37
5Tord JanssonOK Jösse54:03+12:17
6Rolf AnderssonÅrjängs OK56:25+14:39
7Kristin JanssonOK Jösse1:04:35+22:49
8Christian OlssonOK Jösse1:13:54+32:08
9Fredrik KarlssonOK Jösse1:18:21+36:35

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser