Officiell resultatlista för Stenungsunds OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stenungsunds OK
Arrangörsorganisation: Stenungsunds OK
Datum: lördag 22 april 2017

D21

4 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa HellquistIFK Göteborg41:4010:15
2Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK44:29+2:4910:57
3Filippa SpånérSävedalens AIK47:34+5:5411:42
4Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK47:44+6:0411:45
5Anna FrantzKungälvs OK48:38+6:5811:58
6Malin SettergrenHalmstad OK49:35+7:5512:12
7Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK49:37+7:5712:13
8Laila B HöglundFK Herkules49:52+8:1212:16
9Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad54:31+12:5113:25
10Frida StrömgårdUddevalla OK1:05:02+23:2216:01
11Cecilia GrothKungälvs OK1:09:09+27:2917:01
Malin WidénUddevalla OKej start

H21

4 610 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas PilbladIFK Göteborg32:547:08
2Johan StrandGöteborg-Majorna OK35:35+2:417:43
3Anders HedbergGöteborg-Majorna OK36:21+3:277:53
4Albin ThunbergOK Alehof37:07+4:138:03
5Mattias NilssonOK Alehof38:06+5:128:15
6Jesper SjögrenHestra IF38:21+5:278:19
7Christian KarldénKvillebyns SK38:40+5:468:23
8Fredrik SturessonOK Alehof38:44+5:508:24
9Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK38:45+5:518:24
10Patrik MartnerIFK Göteborg39:08+6:148:29
11Johan HellmanVänersborgs SK39:21+6:278:32
12Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK40:30+7:368:47
13Tobias LindellOK Alehof40:53+7:598:52
14Daniel NetzIFK Göteborg41:55+9:019:05
15Victor AxbomOK Landehof43:53+10:599:31
16Rasmus LarssonOK Alehof43:55+11:019:31
17Björn GrothKungälvs OK44:00+11:069:32
18Jussi AumoKungälvs OK46:01+13:079:58
19Erik LindgrenSävedalens AIK47:08+14:1410:13
20Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK47:40+14:4610:20
21Daniel OlssonUddevalla OK47:56+15:0210:23
22Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK48:27+15:3310:30
23Stefan RoosIFK Göteborg50:12+17:1810:53
24Andreas JohanssonIFK Göteborg51:45+18:5111:13
25Christoffer OlssonUddevalla OK52:51+19:5711:27
26Anders LövgärdOK Alehof53:11+20:1711:32
27Daniel HägerstrandKungälvs OK53:59+21:0511:42
28Erik AderstedtKungälvs OK54:25+21:3111:48
29Fredrik AnderssonIF Rigor55:38+22:4412:04
30Magnus HedmanKungälvs OK56:09+23:1512:10
31Anders OlssonUddevalla OK57:13+24:1912:24
32Anders JohanssonUddevalla OK57:36+24:4212:29
Magnus CarlstedtSävedalens AIKutgått
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKej start
Pontus JanssonKungälvs OKej start
Jonas HemlinIK Uvenej start

H20

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus OlssonOK Gipen51:0315:28
2Filip JohanssonKungälvs OK1:03:22+12:1919:12

D18

3 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella AumoKungälvs OK42:1813:30
2Tove JohanssonOK Alehof1:15:53+33:3524:14

D16

2 830 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina AumoKungälvs OK33:1111:43
2Ida SüdhoffBrattås CK46:27+13:1616:24
3Ellika GrothKungälvs OK46:46+13:3516:31
4Clara JohanssonOK Skärmen47:18+14:0716:42
5Julia LindbladSävedalens AIK49:41+16:3017:33
6Vera UhrbergBrattås CK56:07+22:5619:49
7Klara SäfstenMölndal Outdoor IF1:04:26+31:1522:46
8Louise JohanssonStenungsunds OK1:15:51+42:4026:48
Hanna OlssonBrattås CKej godkänd
Ebba LindOK Skärmenej start
Maria LogrenSjövalla FKej start

H16

3 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AxelssonLerums SOK28:258:57
2Felix DrejmoOK Landehof35:41+7:1611:15
3Isak OlssonStigsökarna37:40+9:1511:52
4Arvid AronssonOK Kroppefjäll37:44+9:1911:54
5Arvid BacktemanLerums SOK38:27+10:0212:07
6Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK40:24+11:5912:44
7Erik JohanssonOK Alehof56:07+27:4217:42
8Emrik LindFK Herkules58:29+30:0418:26
9David HolménStenungsunds OK1:00:47+32:2219:10
10Wilmer LindblomKungälvs OK1:14:49+46:2423:36
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKutgått

H16 Kort

2 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William WasseniusUddevalla OK30:5411:36
2Felix PernefalkUddevalla OK33:36+2:4212:37
3Daniel AnderssonFjärås AIK1:50:32+1:19:3841:33

D14

2 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK27:1010:12
2Ida BengtssonOK Alehof30:04+2:5411:18
3Lovis BergstrandBrattås CK33:08+5:5812:27
4Molly GranängKungälvs OK35:03+7:5313:10
5Frida JohanssonOK Skärmen36:49+9:3913:50
6Disa RangertKungälvs OK38:39+11:2914:31
7Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb43:20+16:1016:17
8Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb45:46+18:3617:12

H14

2 950 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy FjällborgStenungsunds OK26:308:58
2Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK29:33+3:0310:01
3Arvid EkströmStenungsunds OK30:36+4:0610:22
4Johan LundStenungsunds OK31:45+5:1510:45
5Melker AnderssonEds SK35:54+9:2412:10
6Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb37:25+10:5512:41
7Lukas GrothKungälvs OK38:14+11:4412:57
8Hannes EssungerSjövalla FK40:59+14:2913:53
9Alfred JohanssonOK Alehof43:04+16:3414:35
10Axel BrönnestamOK Gipen43:11+16:4114:38
11Hjalmar OlssonUddevalla OK49:28+22:5816:46
12Erik PerssonBrattås CK52:56+26:2617:56
13Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb57:11+30:4119:23
14Lucas BoströmOK Alehof57:26+30:5619:28
15Gustav BertsOK Alehof1:12:31+46:0124:34
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd

H14 Kort

2 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg33:4215:02
2Oscar NymanOK Gipen36:32+2:5016:18

D12

2 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja AxelssonLerums SOK20:299:08
2Miranda WallströmSävedalens AIK22:37+2:0810:05
3Malva ArvidssonBrattås CK28:26+7:5712:41
4Emma ChristianssonUddevalla OK28:34+8:0512:45
5Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb58:53+38:2426:17
Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubbej start

H12

2 240 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK20:068:58
2Fabian AlinderSjövalla FK20:12+0:069:01
3Emil LindbladSävedalens AIK20:54+0:489:19
4Max NymanOK Gipen22:30+2:2410:02
5Dante RangertKungälvs OK22:36+2:3010:05
6Trond ForsstenKungälvs OK24:22+4:1610:52
7Lukas ErdalenIFK Göteborg28:14+8:0812:36
8Linus AlinderSjövalla FK30:35+10:2913:39
9Felix JohanssonOK Alehof30:47+10:4113:44
10Filip HanssonOK Löftan32:45+12:3914:37
11Albin BoellIFK Göteborg32:52+12:4614:40
12Alwin EinarssonKungälvs OK38:34+18:2817:13
13Axel EckerlidSävedalens AIK42:52+22:4619:08
14Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb43:38+23:3219:28
15Viktor NilssonStångenäs AIS44:58+24:5220:04
16Erik SüdhoffBrattås CK46:55+26:4920:56

D12 Kort

1 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara LövgärdOK Alehof44:4323:24
2Maja TorseinFrölunda OL53:26+8:4327:58

D10

1 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin AxelssonLerums SOK34:0817:52
2Hilma EkströmStenungsunds OK40:13+6:0521:03
3Nelly GrothKungälvs OK57:31+23:2330:06
4Elsa ForsengLjungskile FK59:36+25:2831:12
5Vera KlingbergLjungskile FK1:19:43+45:3541:44
Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubbej start

H10

1 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil WalleniusFrölunda OL24:3012:49
2Rasmus GranängKungälvs OK36:24+11:5419:03
3Axel EkdalaKungälvs OK38:21+13:5120:04

H35

4 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan RhysStenungsunds OK42:409:56
2Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK53:02+10:2212:21
3Jan GrahnIK Uven54:28+11:4812:41
4Klas ÅströmMölndal Outdoor IF58:51+16:1113:43

D40

3 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna RangertKungälvs OK37:3912:01
2Jeannette AumoKungälvs OK38:41+1:0212:21
3Susanne CoxLerums SOK43:52+6:1314:00
4Frida WallströmSävedalens AIK53:07+15:2816:58
5Karin AlthoffKungälvs OK1:07:05+29:2621:25

H40

3 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb42:2410:42
2Henrik PetterssonGustavsbergs OK46:21+3:5711:42
3Magnus AlinderSjövalla FK46:51+4:2711:49
4Magnus VedinTrollhättans SOK48:17+5:5312:11
5Johan BertsOK Alehof1:07:29+25:0517:02

D45

2 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor JohanssonOK Alehof38:3613:50
2Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK40:54+2:1814:39
3Christina SüdhoffBrattås CK42:05+3:2915:05
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubbutgått
Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OKej start

H45

3 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ChristianssonUddevalla OK35:429:34
2Henrik EssungerSjövalla FK46:42+11:0012:31
3Johan HanssonOK Löftan56:05+20:2315:02
4Bo KronOK Flundrehof1:02:08+26:2616:39
Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D50

2 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErikssonUddevalla OK34:0712:13
2Lena PeterssonOK Alehof44:00+9:5315:46
3Annika HogedalGöteborg-Majorna OK51:49+17:4218:34
4Karin LaurellOK Flundrehof55:33+21:2619:54
5Katarina AlmehedFrölunda OL1:01:47+27:4022:08

H50

3 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne MattssonTrollhättans SOK41:0812:27
2Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL41:30+0:2212:34
3Christer BorgGöteborg-Majorna OK42:13+1:0512:47
4Johan WettergrenIK Uven43:38+2:3013:13
5Tommy JohanssonStångenäs AIS49:10+8:0214:53
6Ulf AlmehedFrölunda OL49:27+8:1914:59
7Erik RuotsalainenFrölunda OL51:07+9:5915:29
8Mikael JohanssonOK Skärmen53:54+12:4616:20
9Torbjörn KjörkFrölunda OL1:00:14+19:0618:15
10Fredrik NilssonStångenäs AIS1:10:12+29:0421:16
Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

D55

2 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FromIK Stern36:5514:38
2Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK40:29+3:3416:03
3Mona OlssonBrattås CK40:46+3:5116:10
4Monika NilssonOK Alehof46:08+9:1318:18
5Birgit HanssonHerrestads AIF46:28+9:3318:26
6Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK46:55+10:0018:37

H55

3 130 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel WasseniusUddevalla OK33:4910:48
2Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF36:02+2:1311:30
3Magnus WideFrölunda OL39:36+5:4712:39
4Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb39:46+5:5712:42
5Thomas AttforsSävedalens AIK40:51+7:0213:03
6Torsten BacktemanLerums SOK41:12+7:2313:09
7Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK42:14+8:2513:29
8Håkan WåhlanderFrölunda OL48:39+14:5015:32
9Tomas NilssonOK Gipen51:09+17:2016:20
10Gunnar HåkanssonIK Uven54:26+20:3717:23
11Jan UhrbergBrattås CK1:05:29+31:4020:55
12Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:07:25+33:3621:32
13Börje PerssonOK Alehof1:08:03+34:1421:44
14Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:19:09+45:2025:17
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start

D60

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne BerglundSävedalens AIK33:4814:34
2Solveig HedenblomSjövalla FK34:27+0:3914:50
3Ing-Marie Brande StrandGöteborg-Majorna OK35:34+1:4615:19
4Kerstin BurmanKvillebyns SK37:34+3:4616:11
5Eva KarlssonUddevalla OK39:44+5:5617:07

H60

2 890 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse JohanssonEds SK31:5911:04
2Johan BerglundSävedalens AIK32:24+0:2511:12
3Anders SpånérGöteborg-Majorna OK37:31+5:3212:58
4Björn BorgGöteborg-Majorna OK39:23+7:2413:37
5Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK42:34+10:3514:43
6Bror WidénUddevalla OK43:16+11:1714:58
7Karl SchneiderMölndal Outdoor IF43:18+11:1914:58
8Pierre KarlssonOK Alehof47:01+15:0216:16
9Peter LarssonTrollhättans SOK53:55+21:5618:39
10Hans Andersson StrinningAttunda OK59:51+27:5220:42
11Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:01:22+29:2321:14
12Ingemar GidenstamKungälvs OK1:02:23+30:2421:35
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd

D65

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta BörjessonSävedalens AIK48:3620:56
2Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:03:06+14:3027:11
Gunnel TurpeinenKvillebyns SKej start

H65

2 520 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK28:3511:20
2Lennart SibeckFalköpings AIK OK34:24+5:4913:39
3Sören SvenssonSjövalla FK38:31+9:5615:17
4Torbjörn KarldénKvillebyns SK40:16+11:4115:58
5Roalh KlevelandKvillebyns SK43:28+14:5317:14
6Yngve NilssonOK Gipen44:53+16:1817:48
7Johnny KarlssonUddevalla OK50:11+21:3619:54
8Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb51:11+22:3620:18
9Jan-Erik PålssonUddevalla IS51:39+23:0420:29
Lars ÖsterbergSävedalens AIKej godkänd

D70

2 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Rex WallströmOK Landehof45:0020:50
2Ann-Christine BorgFrölunda OL45:58+0:5821:16
3Lena WaernTrollhättans SOK49:05+4:0522:43

H70

2 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne KällénUddevalla OK28:0111:37
2Olof KarlssonUddevalla OK32:53+4:5213:38
2Lennart HermanssonStångenäs AIS32:53+4:5213:38
4Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS33:02+5:0113:42
5Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb34:34+6:3314:20
6Leif LöfTrollhättans SOK47:21+19:2019:38
7Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb48:41+20:4020:12
8Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:02:54+34:5326:05
Bengt BörjessonOK Alehofej start

D75

2 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK41:4320:26
2Margareta JohanssonTrollhättans SOK46:33+4:5022:49
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK47:53+6:1023:28
4Elvy BörjessonOK Alehof55:23+13:4027:08
5Inga PerssonOK Skogshjortarna56:52+15:0927:52
Lillemor HallinOK Landehofej godkänd

H75

2 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna36:3315:09
2Andre AlexanderssonKungälvs OK39:01+2:2816:11
3Matts MattssonOK Gipen40:50+4:1716:56
4Per-Hugo LundgrenLerums SOK1:05:17+28:4427:05
Gunnar WaernTrollhättans SOKej godkänd

H85

2 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karleric FranssonTrollhättans SOK48:1623:39
2Gunnar LarssonUddevalla IS48:33+0:1723:47
3Ove KilbornUddevalla IS50:24+2:0824:42

Inskolning

1 560 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Felix AumoKungälvs OKfullföljt
Alicia BoursinStenungsunds OKfullföljt
Emelia DalbergFK Herkulesfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Ebba ForsengLjungskile FKfullföljt
Lilo Kjellberg- -fullföljt
Lykke Kjellberg- -fullföljt
Celia KlingbergLjungskile FKfullföljt
Julian KlingbergLjungskile FKfullföljt
Vide KlingbergLjungskile FKfullföljt
Hilda MartnerIFK Göteborgfullföljt
Vilgot Nilsson- -fullföljt
Edvin OskarssonFK Herkulesfullföljt
Doris PilbladIFK Göteborgfullföljt
Conall RhysStenungsunds OKfullföljt
Elin SundbergLjungskile FKfullföljt
Jacob SundbergLjungskile FKfullföljt
Bojan WallentinLerums SOKfullföljt
Solveig WallentinLerums SOKfullföljt
Nora BoursinStenungsunds OKej godkänd
Nils Meltor- -ej godkänd
Sally PilbladIFK Göteborgej godkänd
Lilly SteenKungälvs OKej godkänd

U1

1 560 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David ErdalenIFK Göteborg15:009:36
2Joakim SöderbomSävedalens AIK17:51+2:5111:26
3Evelina BjörkmanKungälvs OK18:39+3:3911:57
4Alexander LindellOK Alehof20:08+5:0812:54
5Alba RosatiStenungsunds OK23:42+8:4215:11
6Ella PellmerStenungsunds OK23:44+8:4415:12
7Moa LindgrenSävedalens AIK23:50+8:5015:16
8Liam Steen StillmanKungälvs OK25:58+10:5816:38
9Martin SkovbjergFrölunda OL25:59+10:5916:39
10Ellinor HäggbomKFUK-KFUM IA Göteborg26:00+11:0016:40
11Moa SteenKungälvs OK26:05+11:0516:43
12Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb26:43+11:4317:07
13Nils EkströmStenungsunds OK27:38+12:3817:42
14Rasmus LindénUddevalla OK27:40+12:4017:44
15Milia OlofssonOK Flundrehof27:42+12:4217:45
16Tor LindénUddevalla OK27:46+12:4617:47
17Måns LindénUddevalla OK27:54+12:5417:53
18Svea PellmerStenungsunds OK28:55+13:5518:32
19Jesper RandåkerSjövalla FK31:59+16:5920:30
20Samuel WettergrenIK Uven33:24+18:2421:24
21Mikael KronOK Flundrehof39:22+24:2225:14
22Elise FrostenssonIK Uven43:28+28:2827:51
23Alice NohleKungälvs OK47:29+32:2930:26

U2

2 150 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ArvidssonBrattås CK34:0815:52
2Vidar EkdalaKungälvs OK36:20+2:1216:53
3Ebba LövgärdOK Alehof38:07+3:5917:43
4Ellen SkovbjergFrölunda OL41:26+7:1819:16
5Vera LindbergIFK Göteborg41:49+7:4119:26
6Elina ChristianssonUddevalla OK43:23+9:1520:10
7Lukas RandåkerSjövalla FK43:51+9:4320:23
8Alma NohleKungälvs OK44:23+10:1520:38
9Anna HallOK Skogsvargarna52:26+18:1824:23
10Hjalmar JohanssonOK Alehof58:11+24:0327:03
11Noah JohanssonFärgelanda1:02:43+28:3529:10
12Minou Johansson- -1:02:45+28:3729:11
13Alex Tärnbrant- -1:38:59+1:04:5146:02
Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubbutgått

Öppen motion 1

2 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liv LindOK Skärmen56:0726:06
2Primus Häggbom- -1:02:47+6:4029:12
3Oliver Jacobsson- -1:02:59+6:5229:17
Helena Jern- -ej godkänd

Öppen motion 3

2 240 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne ErikssonEds SK25:5211:32
2Marcus SöderbomSävedalens AIK32:02+6:1014:18
3Isak ÖgrenSävedalens AIK34:14+8:2215:16
4Martin Enström- -37:11+11:1916:35
5Ellen NormanSävedalens AIK40:55+15:0318:15
6Ulf KokinskyIFK Göteborg42:41+16:4919:03
7Frida EkströmOK Gläntan Vessigebro43:26+17:3419:23
8Rune JungbjerGöteborgs SK48:40+22:4821:43
9Kerstin LindbladSävedalens AIK49:02+23:1021:53
10Barbro BörjessonOK Skogshjortarna50:56+25:0422:44
11Caroline WessmarkOK Flundrehof52:21+26:2923:22
12Sara HållstenOK Flundrehof52:33+26:4123:27
13Johan ÖstlingKungälvs OK58:41+32:4926:11
14Helena AlmegiusStenungsunds OK59:00+33:0826:20
15Pia HeikkinenFrölunda OL1:04:25+38:3328:45
16Bibbi GustafssonOK Gipen1:09:52+44:0031:11
17Birgit LjungOK Gipen1:10:03+44:1131:16
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Amanda EckerlidSävedalens AIKej godkänd

Öppen motion 5

3 100 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia HermanssonTolered-Utby Ol-klubb38:5312:32
2Gert AnderssonEds SK40:32+1:3913:04
3Stefan NormanSävedalens AIK43:05+4:1213:53
4Maria ForsstenOK Gipen44:11+5:1814:15
5Helena LindbergIFK Göteborg47:42+8:4915:23
6Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb47:51+8:5815:26
7Bengt LingegårdOK Gipen49:57+11:0416:06
8Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb57:06+18:1318:25
9Mats Gruvefeldt- -59:08+20:1519:04
10Madelene HanssonOK Löftan59:10+20:1719:05
11Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK59:35+20:4219:13
12Eva ErnstsonGöteborgs SK1:03:18+24:2520:25
13Marianne WasseniusUddevalla OK1:03:28+24:3520:28
14Ulla EinarssonKungälvs OK1:04:20+25:2720:45
15Mehdi JafariGöteborg1:12:38+33:4523:25
16Frida WallentinLerums SOK1:14:15+35:2223:57
17Mårten SvenssonOK Gipen1:18:07+39:1425:11
18Lars HolmOK Gipen1:22:29+43:3626:36
19Susanne JohanssonStångenäs AIS1:25:04+46:1127:26
20Håkan HåkanssonKungälvs OK1:27:05+48:1228:05
21Henrik SkovbjergFrölunda OL1:32:06+53:1329:42
22Eva LingegårdOK Gipen1:35:28+56:3530:47
23Helena WallMarkbygdens OK1:37:06+58:1331:19
24Fredrik LeonTrollhättans SOK1:44:36+1:05:4333:44
Jessica Björkström- -ej godkänd
Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubbutgått

Öppen motion 7

2 410 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LövgärdOK Alehof30:1712:33
2Thomas BergstrandBrattås CK30:27+0:1012:38
3Olof BjörkmanKungälvs OK30:35+0:1812:41
4Tobias AnderssonGöteborgs SK31:18+1:0112:59
5Annika BengtssonOK Alehof31:20+1:0313:00
6Martin EkdalaKungälvs OK36:09+5:5215:00
7Henrik ErdalenIFK Göteborg37:00+6:4315:21
8Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb37:28+7:1115:32
9Kristin Back FriskVänersborgs SK39:42+9:2516:28
10Oskar SvarfvarSjövalla FK39:58+9:4116:35
11Camilla BorgFK Herkules40:39+10:2216:52
12Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK41:23+11:0617:10
13Ulf BjörkdahlHerrestads AIF42:13+11:5617:31
14Jack GrönroosOK Alehof43:52+13:3518:12
15Elisabet HemlinIK Uven44:23+14:0618:24
16Henrik CarlssonIK Uven44:32+14:1518:28
17Eva LindkvistOK Gipen44:35+14:1818:29
18Malin ChristianssonUddevalla OK45:25+15:0818:50
19Linda OlofssonOK Flundrehof46:18+16:0119:12
20Catarina ÅkerströmFK Herkules46:42+16:2519:22
21Richard TorseinFrölunda OL46:48+16:3119:25
22Susann SkovbjergFrölunda OL47:53+17:3619:52
23Linda DanielssonLerums SOK48:59+18:4220:19
24Lisa FalkGöteborg-Majorna OK50:39+20:2221:00
25Britt-Marie GrönroosOK Alehof50:42+20:2521:02
26Gösta MalmerIF Marin Väst53:43+23:2622:17
27Lars-Olof RönnqvistOK Löftan53:46+23:2922:18
28Lena KollénIF Marin Väst55:13+24:5622:54
29Gun RosendahlIF Marin Väst1:00:41+30:2425:10
30Krister WessmarkOK Flundrehof1:05:21+35:0427:06
31Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK1:07:20+37:0327:56
32Helena ErnstsonGöteborgs SK1:09:42+39:2528:55
33Monica BrönnestamOK Gipen1:13:05+42:4830:19
34Klas SkogOK Gipen1:13:17+43:0030:24
Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sofia SamuelssonOK Gipenutgått

Öppen motion 8

4 290 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK33:057:42
2Magnus ArvidssonBrattås CK35:00+1:558:09 Ladda ner rutt i gpx-format
3Henrik LaasIFK Göteborg36:13+3:088:26
4Erik TengvallIFK Göteborg39:59+6:549:19
5Rikard PentonenIFK Göteborg41:14+8:099:36
6Mattias KlingbergLjungskile FK45:00+11:5510:29
7David Nilsson- -48:03+14:5811:12
8Håkan LindénUddevalla OK48:48+15:4311:22
9David DjurbäckSävedalens AIK49:21+16:1611:30
10Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna49:31+16:2611:32
11Mattias JohanssonStångenäs AIS49:55+16:5011:38
12Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK50:59+17:5411:53
13Nilkas HidmanOSKARSTRÖM54:42+21:3712:45
14Stig LarssonGöteborg-Majorna OK54:49+21:4412:46
15Jan GranängKungälvs OK55:20+22:1512:53
16Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb55:50+22:4513:00
17Johan KarlssonStenungsunds OK55:57+22:5213:02
18David HäggSävedalens AIK56:42+23:3713:13
19Martin SykGöteborgs SK57:57+24:5213:30
20Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:00:51+27:4614:11
21Kristin EkdalaKungälvs OK1:01:26+28:2114:19
22Aron DavidssonUddevalla OK1:02:40+29:3514:36
22Torbjörn HalvarssonFjärås AIK1:02:40+29:3514:36
24Hans SvenssonOK Kullingshof1:02:56+29:5114:40
25Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:03:34+30:2914:49
26Anna-Karin BondessonFrosta OK1:03:46+30:4114:51
27Nina DjerfLerums SOK1:07:05+34:0015:38
28Kristian SiverboMarkbygdens OK1:07:34+34:2915:44
29Kurt Eriksson- -1:08:40+35:3516:00
30Lars ÖstlingKungälvs OK1:09:29+36:2416:11
31Anna AbrahamssonMölndal Outdoor IF1:09:44+36:3916:15
32Peter WallentinLerums SOK1:10:34+37:2916:26
33Linnea LarssonUddevalla OK1:12:12+39:0716:49
34Lotta FalkGöteborg-Majorna OK1:12:43+39:3816:57
35Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro1:12:51+39:4616:58
36Felix FalkGöteborg-Majorna OK1:14:52+41:4717:27
37Henrik Grönberg- -1:17:20+44:1518:01
38Charlotte WikströmSävedalens AIK1:18:18+45:1318:15
39Erik SvenssonStenungsunds OK1:19:36+46:3118:33
40Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:20:53+47:4818:51
41Maria HalvarssonFjärås AIK1:22:08+49:0319:08
42Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:22:40+49:3519:16
43Erik ÖstlingKungälvs OK1:26:19+53:1420:07
44Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb1:28:47+55:4220:41
45Torbjörn NyströmTrollhättans SOK1:30:37+57:3221:07
46Olle WindeliusFrosta OK1:30:39+57:3421:07
47Jenny WåhlanderFrölunda OL1:44:11+1:11:0624:17
48Klas HellgrenJOA IF1:53:28+1:20:2326:26
Per BladLjungskile FKej godkänd
Dan Johansson- -ej godkänd
Sven PerssonLjungskile FKutgått
Göte NatanaelssonLjungskile FKutgått
Ola SpekMölndalutgått
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubbutgått
Maria PollMölndal Outdoor IFutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser