Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hallandspremiären, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallandspremiären, medel
Arrangörsorganisation: OK Lindéna
Datum: lördag 11 mars 2017

D21

4 310 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes LeoGöteborg-Majorna OK31:467:22
2Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad31:50+0:047:23
3Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna31:53+0:077:23
4Julia DahlHelsingborgs SOK33:29+1:437:46
5Amanda LeoIK Hakarpspojkarna33:54+2:087:51
6Julia OhlssonOK Linné33:57+2:117:52
7Johanna ErlandssonStora Tuna OK34:07+2:217:54
8Amanda HanssonBredaryds SOK34:33+2:478:00
9Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK34:57+3:118:06
10Carina SvenssonBredaryds SOK35:11+3:258:09
11Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK35:25+3:398:13
12Elin ClassonOK Orinto35:28+3:428:13
13Linnea GustafssonUddevalla OK35:47+4:018:18
14Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad35:56+4:108:20
15Pia OlssonOK Pan-Kristianstad36:06+4:208:22
16Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK36:55+5:098:33
17Pernilla OlssonSkåneslättens OL37:30+5:448:42
18Frida AnderssonFalkenbergs OK37:37+5:518:43
19Frida BakkmanIFK Göteborg37:52+6:068:47
20Cecilia BerganderEksjö SOK37:55+6:098:47
21Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro37:56+6:108:48
22Linnéa JohnssonOK Nackhe38:33+6:478:56
23Kristin SkaarRyda SK38:46+7:008:59
24Agnes AdolfssonEksjö SOK39:03+7:179:03
25Malin WidénUddevalla OK39:12+7:269:05
26Ellen JohnssonOK Nackhe39:13+7:279:05
27Mette StubPI-København39:42+7:569:12
28Amanda ClaessonSävedalens AIK39:45+7:599:13
29Matilda OlssonSkåneslättens OL40:45+8:599:27
30Stina BergSävedalens AIK40:54+9:089:29
31Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK41:46+10:009:41
32Klara PålssonSävedalens AIK42:04+10:189:45
33Katarina ÖstbergBredaryds SOK42:44+10:589:54
34Sara Snogerup LinseLunds OK43:08+11:2210:00
35Alicia FribergFalköpings AIK OK43:14+11:2810:01
36Åsa SöderblomFalkenbergs OK43:47+12:0110:09
37Sofia AnderssonCentrum OK44:06+12:2010:13
38Filippa JohanssonJönköpings OK44:41+12:5510:22
39Sofia JohanssonOK Alehof45:57+14:1110:39
40Elin LindbergOK Djerf46:48+15:0210:51
41Sara BerganderEksjö SOK47:11+15:2510:56
42Angelica EngströmSkåneslättens OL47:57+16:1111:07
43Johanna BerntssonMalmö OK51:11+19:2511:52
44Anna RunessonOK Vivill53:40+21:5412:27
45Anna NilssonFK Snapphanarna55:36+23:5012:54
46Maria PollMölndal Outdoor IF1:06:42+34:5615:28
47Elisabet MöllerOK Nackhe1:07:51+36:0515:44
48Therese EkströmHalmstad OK1:08:39+36:5315:55
Ellen LarssonIF Hagenej start
Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstadej start
Sofia SalomonssonLinköpings OKej start
Frida StrömgårdUddevalla OKej start

H21

5 290 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AnderssonIFK Lidingö SOK28:005:17
2Marius Thrane ØdumIFK Göteborg28:45+0:455:26
3Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF30:05+2:055:41
4Johan LindbergIFK Mora OK30:16+2:165:43
5Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK30:56+2:565:50
6Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK31:32+3:325:57
7Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna31:42+3:425:59
8Andreas BerganderEksjö SOK32:09+4:096:04
9Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna32:29+4:296:08
10Mikolaj DutkowskiRonneby OK32:32+4:326:08
11Niclas TjernlundSkåneslättens OL32:55+4:556:13
12Mats NordbrødenHalden SK33:06+5:066:15
13Marcus Karlsson SennevikIK Hakarpspojkarna33:07+5:076:15
14Axel WrådheAttunda OK34:29+6:296:31
15Emil HjalmarssonSkåneslättens OL35:47+7:476:45
16Fredrik AnderssonIF Rigor35:50+7:506:46
17Victor FlingmarkUddevalla OK36:47+8:476:57
18Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby36:54+8:546:58
19Joel JohnssonOK Nackhe38:00+10:007:11
20Simon NilssonEksjö SOK39:30+11:307:28
21Henrik OlofssonOK Kompassen40:26+12:267:38
22Adam GeorgssonKarlskrona SOK40:54+12:547:43
23Christoffer OlssonUddevalla OK43:00+15:008:07
24Ola JanssonRasbo IK43:15+15:158:10
25Henrik BengtssonFalkenbergs OK43:55+15:558:18
26Jonatan BylarsForsa OK44:13+16:138:21
27Daniel OlssonUddevalla OK44:58+16:588:30
28Johan GustafssonOK Nackhe45:19+17:198:33
29John GabrielssonSävedalens AIK47:01+19:018:53
30Johan HagströmFalkenbergs OK47:09+19:098:54
31Patrik JohanssonHelsingborgs SOK47:52+19:529:02
32Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK48:12+20:129:06
33Anders OlssonUddevalla OK49:07+21:079:17
34Patrik CorneliussonOK Löftan49:34+21:349:22
35Anders JohanssonUddevalla OK52:18+24:189:53
36Ola WallnäsFalkenbergs OK58:46+30:4611:06
Peter ThelinBredaryds SOKej start
Tobias PerssonOK Kompassenej start
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej start

D20

3 710 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna27:547:31
2Gabriella S BerganderEksjö SOK29:59+2:058:04
3Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK33:21+5:278:59
4Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna33:25+5:319:00
5Moa HanssonBredaryds SOK34:12+6:189:13
6Stina ErikssonJönköpings OK35:27+7:339:33
7Henna YliluikkiAngelniemen Ankkuri35:51+7:579:39
8Elisabet AronssonFK Friskus-Varberg38:20+10:2610:19
9Moa HenningssonIK Trenne Ullared39:16+11:2210:35
10Charlotte ThallingerFIF Hillerød59:58+32:0416:09
11Clara HenningssonIK Trenne Ullared1:01:08+33:1416:28
Tova OlssonIK Hakarpspojkarnaej start

H20

3 990 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon WikströmOK Pan-Kristianstad22:225:36
2Arvid NordIK Hakarpspojkarna24:13+1:516:04
3Lucas SundbladEksjö SOK24:35+2:136:09
4Fritjof AxelssonFK Göingarna25:00+2:386:15
5Olle JosarpOK Tisaren25:15+2:536:19
6Fredrik JohanssonOK Nackhe25:44+3:226:26
7Andreas UllerKils OK26:11+3:496:33
8Tom CampbellOK Kolmården26:19+3:576:35
9Albin ClaessonSävedalens AIK28:27+6:057:07
10Loke AgmarkenHalmstad OK29:10+6:487:18
11Victor ThörnkvistSol Tranås30:43+8:217:41
12Emil JohanssonOK Bävern36:58+14:369:15
13Wiktor RydlundHässleholms OK41:53+19:3110:29
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Otto StuhlhoferOK Landehofej start

D18

3 710 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AxelssonMarkbygdens OK29:598:04
2Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna30:28+0:298:12
3Fanny SundbladEksjö SOK31:16+1:178:25
4Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK31:53+1:548:35
5Siri SuterEksjö SOK32:32+2:338:46
6Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad33:56+3:579:08
7Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad34:47+4:489:22
8Elin SvenssonOK Älme36:08+6:099:44
9Stina JohanssonOK Bävern37:04+7:059:59
10Lovisa RingHalmstad OK38:33+8:3410:23
11Tindra HjortFalköpings AIK OK40:12+10:1310:50
12Tuuli HeikkiläLynx41:01+11:0211:03
13Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK41:57+11:5811:18
14Frida JohanssonOK Djerf43:12+13:1311:38
15Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK44:03+14:0411:52
16Lovisa BlomgrenSOK Aneby44:41+14:4212:02
17Paulina JägstedtHalmstad OK44:49+14:5012:04
18Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL44:51+14:5212:05
19Sofia DahlHärlövs IF45:02+15:0312:08
20Tova ErikssonOK Djerf46:44+16:4512:35
21Lina ErdeliusIF Rigor46:49+16:5012:37
22Trine Eg StaugaardKolding OK47:12+17:1312:43
23Marie Helene HansenSarpsborg OL48:44+18:4513:08
24Tove JohanssonOK Alehof57:23+27:2415:28
25Johanna RundqvistOK Nackhe1:01:30+31:3116:34
26Maren GulliksenIndre Østfold OK1:26:58+56:5923:26
Ida Aabogen HauggaardIndre Østfold OKej godkänd
Alice HultinOK Löftanej godkänd
Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstadej start
Hanna Lye MoumHalden SKej start
Tova HermodssonLunds OKej start

H18

3 990 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip TrofastBredaryds SOK25:226:21
2Lukas OlmKils OK25:55+0:336:29
3Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK27:31+2:096:53
4Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna28:07+2:457:02
5Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb30:10+4:487:33
6Olof SkoglundKils OK30:13+4:517:34
7Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK33:05+7:438:17
8Andreas RambergØstmarka OK34:36+9:148:40
9Filip SvenssonOK Löftan39:42+14:209:56
10Tim JohanssonFK Friskus-Varberg39:43+14:219:57
11Ludwig GustavssonOK Bävern39:47+14:259:58
12Jacob EnbergHalmstad OK39:59+14:3710:01
13Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna40:05+14:4310:02
14Oliver Hagaseth MydskeFredrikstad SK46:31+21:0911:39
15Vegar SkinneIndre Østfold OK51:21+25:5912:52
16Ville GrahnIK Uven52:31+27:0913:09
17Haakon JohannesenIndre Østfold OK1:00:30+35:0815:09
Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OKej godkänd
Ludvig HallabroHässleholms OKej godkänd
Felix AxelssonMarkbygdens OKej start
Tino PolsiniEksjö SOKej start

D16

3 770 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda AxelssonFK Göingarna31:588:28
2Lovisa WeidenSkåneslättens OL32:22+0:248:35
3Freya Halberg PetersenFIF Hillerød34:57+2:599:16
4Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK35:06+3:089:18
5Nellie RydlundHässleholms OK36:53+4:559:47
6Elin LindbladOK Djerf38:00+6:0210:04
7Tina LjungqvistLunds OK38:24+6:2610:11
8Sofia PalmFK Boken38:26+6:2810:11
9Alma GustafssonSOK Aneby39:00+7:0210:20
10Sofie FranzénAlmby IK39:12+7:1410:23
11Wilma BerganderEksjö SOK39:53+7:5510:34
12Clara DahlHärlövs IF40:28+8:3010:44
13Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb40:47+8:4910:49
14Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna40:52+8:5410:50
15Olivia AspIFK Göteborg40:54+8:5610:50
16Alexandra LinløkkenØstmarka OK41:25+9:2710:59
17Klara HöglundEksjö SOK41:55+9:5711:07
18Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK42:00+10:0211:08
19Emely WeihartHestra IF42:52+10:5411:22
20Johanna PetterssonGustavsbergs OK43:53+11:5511:38
21Alexandra AngvollFredrikstad SK46:10+14:1212:14
22Ylva JohanssonOK Djerf46:16+14:1812:16
23Elsa EricssonFK Friskus-Varberg47:43+15:4512:39
24Irma SvenssonOK Klyftamo48:09+16:1112:46
25Tilda HenningssonIK Trenne Ullared48:23+16:2512:50
26Ida SüdhoffBrattås CK49:43+17:4513:11
27Embla CinthioSkåneslättens OL50:45+18:4713:27
28Evelina OlssonOK Nackhe51:11+19:1313:34
29Emma DanevadFredrikstad SK51:52+19:5413:45
30Linnea BengtssonFalkenbergs OK52:42+20:4413:58
31Emelie RönnborgIK Uven53:56+21:5814:18
32Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL54:26+22:2814:26
33Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL55:25+23:2714:41
Hanna OlssonBrattås CKej godkänd
Lovisa LagerHalmstad OKej godkänd
Amanda JanssonOK Djerfej godkänd
Marie Lindløv JensenSarpsborg OLej godkänd

H16

3 830 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PihlströmOK Landehof22:555:59
2Bendik EliassenFredrikstad SK23:44+0:496:11
3Joar HertinIK Hakarpspojkarna24:43+1:486:27
4Valter PetterssonOK Tisaren25:09+2:146:33
5Jesper JohanssonOK Löftan25:10+2:156:34
6Albin PerssonHalmstad OK26:32+3:376:55
7Linus LundbergOK Bävern26:46+3:516:59
8Adrian VartiaOK Löftan26:53+3:587:01
9Melker ForsbergKFUM Örebro OK27:24+4:297:09
10Axel NalbinMullsjö SOK27:49+4:547:15
11Simon FriskGustavsbergs OK28:02+5:077:19
12Rasmus PetterssonOK Djerf29:18+6:237:39
13Erik IngemarssonHestra IF29:42+6:477:45
14William SeguraKFUM Örebro OK30:02+7:077:50
15Jesper LidmarSnättringe SK30:53+7:588:03
16Noah BechtelFK Friskus-Varberg31:07+8:128:07
17Eirik ImrikFredrikstad SK31:52+8:578:19
18Jacob MobergHelsingborgs SOK32:44+9:498:32
19Eirik BlågestadIndre Østfold OK33:41+10:468:47
20Johannes GreenAlmby IK33:55+11:008:51
21Linus MalmKFUM Örebro OK34:06+11:118:54
22Hugo SetthagenOK Tranan34:23+11:288:58
23Tobias ErixonOK Kullingshof34:28+11:338:59
24Jakob ZällHjärnarps OL34:59+12:049:08
25Carl ÅsLunds OK36:01+13:069:24
26Asger HolmbergFIF Hillerød36:06+13:119:25
27Sondre OttesenFredrikstad SK36:40+13:459:34
28Runar Saur ModahlFredrikstad SK37:09+14:149:41
29David MårtenssonGarphyttans IF37:26+14:319:46
30Axel ErikssonOK Löftan39:13+16:1810:14
31Arvid LundqvistHalmstad OK39:42+16:4710:21
32Ludwig GertzellGarphyttans IF40:19+17:2410:31
33Tiger LandénGustavsbergs OK44:16+21:2111:33
34Kristoffer HelminsenFredrikstad SK46:00+23:0512:00
35Olle ElfströmOK Orinto46:42+23:4712:11
36Hugo OskarssonHalmstad OK47:42+24:4712:27
37Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK49:54+26:5913:01
38Wilmer HolmqvistSjövalla FK54:21+31:2614:11
39Alfred ÖstergrenAlvesta SOK56:07+33:1214:39
40Gustav BohmanOK Orinto1:04:45+41:5016:54
Axel OrrhedeHelsingborgs SOKej godkänd
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOKej start
Hugo JakobssonEksjö SOKej start
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOKej start
Mattis PerssonEksjö SOKej start

D16 Kort

2 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna LaurinGustavsbergs OK37:5112:52
2Selma ErikssonOK Djerf47:45+9:5416:14
3Isabella NilssonGustavsbergs OK57:36+19:4519:35
Inga WinsvoldØstmarka OKej godkänd

H16 Kort

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes RosendahlIF Marin Väst28:109:23
2Henrik GudimØstmarka OK49:02+20:5216:20
3John OtterleiØstmarka OK53:57+25:4717:59

D14

2 940 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea BökmanHelsingborgs SOK23:358:01
2Siri SimonsenFIF Hillerød24:16+0:418:15
3Moa SkoogFalköpings AIK OK24:56+1:218:28
4Suvi HeikkiläLynx24:58+1:238:29
5Thilda SeldénIF Rigor25:02+1:278:30
6Eira HertinIK Hakarpspojkarna25:57+2:228:49
7Linnea RydlundHässleholms OK26:55+3:209:09
8Maja GraadIF Rigor27:29+3:549:20
9Dicte Højbjerg AndersenHSOK.dk28:27+4:529:40
10Embla KamsvågGustavsbergs OK28:42+5:079:45
11Vigga Graff FrederiksenFIF Hillerød29:00+5:259:51
12Emia HjortFalköpings AIK OK29:37+6:0210:04
13Unni GranforsIF Rigor29:51+6:1610:09
14Sanna SanderOK Milan30:25+6:5010:20
15Moa WallenborgOK Kontinent30:46+7:1110:27
16Emmy PalmFK Boken30:55+7:2010:30
17Sofie BodinAlmby IK31:15+7:4010:37
18Sofia GreenAlmby IK32:21+8:4611:00
19Nynne Høst NedergaardHSOK.dk32:23+8:4811:00
20Alice OlvegårdFK Göingarna32:36+9:0111:05
21Julia BergKFUM Örebro OK33:35+10:0011:25
22Emma EliassonFK Friskus-Varberg33:54+10:1911:31
23Elin JonhedKFUM Örebro OK36:04+12:2912:16
24Rebecka PihlströmOK Landehof36:11+12:3612:18
25Elsa BobergIF Rigor37:21+13:4612:42
26Karin LindgrenKFUM Örebro OK38:03+14:2812:56
27Annie ErikssonOK Löftan38:35+15:0013:07
28Maja KarmstigFK Friskus-Varberg39:07+15:3213:18
29Jonna LindbladOK Djerf42:46+19:1114:32
30Emilia NilssonGustavsbergs OK43:00+19:2514:37
31Cornelia MöllerOK Kontinent43:05+19:3014:39
32Sarah DinesenHSOK.dk43:37+20:0214:50
33Emma WahlströmOK Djerf44:03+20:2814:58
34Elvira PerssonOK Kontinent46:08+22:3315:41
35Joanna PerssonOK Tyringe58:04+34:2919:45
Anna SvenssonIF Rigorej godkänd
Sandra WiduchKarlskrona SOKej godkänd
Ellen PelanderOK Djerfej godkänd
Klara PerssonHalmstad OKej godkänd
Emmy WallinFalkenbergs OKej start
Stina BernGarphyttans IFej start

H14

3 000 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin WeidenSkåneslättens OL22:137:24
2Victor HanssonOK Löftan22:30+0:177:30
3Emil LarssonOK Tisaren23:13+1:007:44
4Isak BengtssonOK Lindéna23:37+1:247:52
5Willy FjällborgStenungsunds OK23:42+1:297:54
6Edvin SelinFK Göingarna23:52+1:397:57
7Alexander JanssonOK Djerf23:53+1:407:57
8Alex JohanssonFK Friskus-Varberg25:56+3:438:38
9Emil JägstedtHalmstad OK26:16+4:038:45
10Anton TörnqvistKarlskrona SOK29:07+6:549:42
11Tobias JohanssonOK Löftan29:26+7:139:48
12Jakob MobergOK Löftan29:27+7:149:49
13David AlménTrollhättans SOK30:05+7:5210:01
14Anton KruseKFUM Örebro OK32:37+10:2410:52
15Jonathan RundqvistOK Nackhe33:11+10:5811:03
16Johan GertzellGarphyttans IF34:02+11:4911:20
17Sivert PoppeFredrikstad SK34:06+11:5311:22
18Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna34:31+12:1811:30
19Alfred ErdeliusIF Rigor34:36+12:2311:32
20Noel HelmerssonOK Tisaren34:37+12:2411:32
21Jacob GrahnIK Uven35:30+13:1711:50
22Klas LjungqvistLunds OK35:49+13:3611:56
23Isak AnderssonLunds OK36:39+14:2612:13
24William RönnborgIK Uven37:08+14:5512:22
25Ebbe HolmqvistSjövalla FK38:32+16:1912:50
26Liam JohanssonIF Hagen38:44+16:3112:54
27Gustav HolmbergFIF Hillerød39:05+16:5213:01
28Albin KruseIF Rigor40:34+18:2113:31
29Axel BechtelFK Friskus-Varberg41:48+19:3513:56
30Lucas TreldalOK Kontinent41:57+19:4413:59
31Victor BeischerIK Uven43:57+21:4414:39
32Lucas AlzénGustavsbergs OK44:09+21:5614:43
33Magnus JystadØstmarka OK44:21+22:0814:47
34Erik AlbinssonHjärnarps OL45:34+23:2115:11
35Rasmus JohanssonOK Stigen47:26+25:1315:48
36Martin HanssonIF Rigor48:09+25:5616:03
37Moltas ÖstergrenAlvesta SOK49:02+26:4916:20
38Ivar LampaIF Rigor50:22+28:0916:47
39Anton SjödinGustavsbergs OK52:02+29:4917:20
40Terje StormoGustavsbergs OK52:30+30:1717:30
41Andreas HandinOK Löftan57:49+35:3619:16
42Magnus LundsgaardOK Kontinent1:38:04+1:15:5132:41
43Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:45:42+1:23:2935:14
Jens DalgaardKolding OKdiskvalificerad
Jonatan GreenAlmby IKej godkänd
Thomas BlomkvistFredrikstad SKej godkänd
Isac SvenssonHalmstad OKej godkänd
Hugo ÅkerbergOK Löftanej godkänd
Filip IngemarssonHestra IFej godkänd
Linus ZederinOK Nackheej start
Emil EdmanIF Rigorej start
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OKej start

D14 Kort

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid NermoenØstmarka OK40:1416:05
2Kristina BohmanOK Orinto50:42+10:2820:16
3Louise LindellGustavsbergs OK1:15:19+35:0530:07

H14 Kort

2 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WettergrenIK Uven53:5421:18
2Erik OlssonFK Åsen54:31+0:3721:32
Albin JägstedtHalmstad OKej godkänd
Jakob AspIFK Göteborgej godkänd

D12

2 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva SelinFK Göingarna23:379:26
2Lina ÅsLunds OK26:07+2:3010:26
3Sara LjungqvistLunds OK26:12+2:3510:28
4Alice HallOK Bävern28:28+4:5111:23
5Emma KarlssonOK Landehof28:50+5:1311:32
6Frida LindénVäxjö OK33:06+9:2913:14
7Emilie Skov DalgaardOK Pan Århus33:25+9:4813:22
8Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg33:33+9:5613:25
9Fanny HanssonFalkenbergs OK33:48+10:1113:31
10Frida OdénFjärås AIK34:15+10:3813:42
11Audrey HanssonFrölunda OL34:37+11:0013:50
12Ida AnderssonOK Löftan35:46+12:0914:18
13Julia GustafssonKFUM Örebro OK37:23+13:4614:57
14Silje Halberg PetersenFIF Hillerød41:10+17:3316:28
15Lisa ErikssonOK Landehof41:21+17:4416:32
16Tilde BlomOK Nackhe42:14+18:3716:53
17Aprilia CinthioSkåneslättens OL48:50+25:1319:32
18Agnes JohanssonIF Hagen49:23+25:4619:45
19Signe JohanssonFK Friskus-Varberg58:47+35:1023:30
20Klara MöllerOK Kontinent1:16:21+52:4430:32
21Emy HjertströmFK Friskus-Varberg1:16:45+53:0830:42
Johanna PihlströmOK Landehofej godkänd
Emma ZettervallKarlskrona SOKej godkänd

H12

2 530 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niels DalgaardKolding OK19:017:30
2Svante SelinFK Göingarna19:25+0:247:40
3Hjalmar AxelssonFK Göingarna20:21+1:208:02
4Emil SeldénIF Rigor20:43+1:428:11
5Tom WeihartHestra IF21:40+2:398:33
6Hugo HedströmOK Bävern22:08+3:078:44
7Elias ThunbergOK Vivill22:48+3:479:00
8Adam SjööarvOK Nackhe23:03+4:029:06
9Simon CorneliussonOK Löftan23:23+4:229:14
10Wilhelm KarmetunOK Njudung24:07+5:069:31
11Erik LundquistOK Ravinen24:29+5:289:40
12Wilmer SelinFK Göingarna24:46+5:459:47
13Oliver CarlidenHalmstad OK26:42+7:4110:33
14Elia KämpeÖrkelljunga FK27:06+8:0510:42
15Arvid JohanssonOK Djerf27:52+8:5111:00
16Oskar BlomOK Löftan28:13+9:1211:09
17Isak JohanssonOK Gisle28:14+9:1311:09
18Olle PetersénOK Njudung28:54+9:5311:25
19Linus AlinderSjövalla FK29:38+10:3711:42
20Samuel DahlbergIK Trenne Ullared29:41+10:4011:43
21Albin PaulssonOK Löftan29:43+10:4211:44
22Oscar NystrandOK Klyftamo30:35+11:3412:05
23Robin HelmerssonOK Tisaren30:56+11:5512:13
24Arvid AlbinssonHjärnarps OL31:16+12:1512:21
25Liam HogedalVänersborgs SK31:47+12:4612:33
26Olle FlorénIF Rigor32:21+13:2012:47
27Kasper VemdalMullsjö SOK32:27+13:2612:49
28Viktor JonhedKFUM Örebro OK33:42+14:4113:19
29Filip HanssonOK Löftan35:17+16:1613:56
30Martin EkFrölunda OL36:41+17:4014:29
31Matti JohanssonOK Njudung37:33+18:3214:50
32Samuel RasmussenOK Kontinent41:05+22:0416:14
33Emil AnderssonLunds OK42:09+23:0816:39
34Simon HanssonIF Rigor43:13+24:1217:04
35Ossian ÖstergrenAlvesta SOK46:23+27:2218:20
36Erik SüdhoffBrattås CK46:42+27:4118:27
37Gustav LundqvistHalmstad OK50:02+31:0119:46
38Isak ThysellOK Kontinent52:19+33:1820:40
Noah KrikströmHjärnarps OLej godkänd
Love GaudenzHalmstad OKej start
Casper GunnarssonOK Lindénaej start
Simon GrahnIK Uvenej start

D12 Kort

1 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelia CarlströmFK Boken30:1915:42
2Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK59:08+28:4930:38
3Wilda SchmidtOK Kontinent1:07:15+36:5634:50
4Märta HavenbergOK Kontinent1:11:13+40:5436:53

H12 Kort

2 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin AlexanderssonIF Rigor19:249:30
2Elias PerssonHelsingborgs SOK29:55+10:3114:39
3Gabriel EkströmHalmstad OK30:14+10:5014:49
4Tim AnderssonOK Tranan31:53+12:2915:37

D10

1 930 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK17:569:17
2Kajsa ElfströmOK Orinto19:16+1:209:58
3Emma LindénVäxjö OK19:50+1:5410:16
4Emelina HolmqvistSjövalla FK20:34+2:3810:39
5Julia LönnHalmstad OK21:06+3:1010:55
6Moa VemdalMullsjö SOK21:26+3:3011:06
7Emma PerssonHalmstad OK21:29+3:3311:07
8Edit TreptowAnderstorps OK23:32+5:3612:11
9Mira WallinFalkenbergs OK23:35+5:3912:13
10Lova JohanssonFK Friskus-Varberg23:45+5:4912:18
11Liv LundsgaardOK Kontinent23:52+5:5612:21
12Elin AnderssonOK Löftan24:15+6:1912:33
13Ebba SkullmanLinköpings OK27:00+9:0413:59
14Ella KruseKFUM Örebro OK29:57+12:0115:31
15Vilma RingHalmstad OK30:43+12:4715:54
16My WallenborgOK Kontinent33:50+15:5417:31
17Sonia KurashovaFK Åsen36:45+18:4919:02
18Elvina BergdahlOK Orinto36:58+19:0219:09
19Olivia SvenssonFK Åsen38:55+20:5920:09
20Elsa HallOK Bävern41:27+23:3121:28

H10

2 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah HedenblomSjövalla FK15:417:41
2Kurt SjöbergHelsingborgs SOK17:12+1:318:25
3Andy GranforsIF Rigor17:42+2:018:40
4Erik ZettervallKarlskrona SOK21:12+5:3110:23
5Gabriel HogedalVänersborgs SK21:50+6:0910:42
6Alvar AlexanderssonIF Rigor27:12+11:3113:20
7Albin ThunbergOK Vivill28:34+12:5314:00
8Olof HertinIK Hakarpspojkarna43:51+28:1021:29
9Frederik HolmbergFIF Hillerød49:00+33:1924:01
Arvid JohanssonFK Friskus-Varbergej start

D35

3 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Chrissie DahlqvistVaggeryds SOK34:258:37
2Emelie SvalinVänersborgs SK35:34+1:098:54
3Eva CarlidenHalmstad OK36:42+2:179:11
4Carolina NilssonOK Kompassen40:04+5:3910:02
5Johanna ToresonOK Löftan44:49+10:2411:13
6Anna WikströmHästveda OK45:25+11:0011:22
7Linda SkogOK Reftele46:45+12:2011:43
8Maria LönnHalmstad OK51:13+16:4812:50
9Susanna CaleklintKarlskrona SOK56:33+22:0814:10
10Marie SvenssonFK Åsen1:03:25+29:0015:53
11Marika HallOK Bävern1:20:31+46:0620:10

H35

4 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SjööarvOK Nackhe40:068:31
2Stefan LundhSödertälje-Nykvarn OF41:02+0:568:43
3Felix AlnervikHelsingborgs SOK41:34+1:288:50
4Mikael HallOK Bävern42:54+2:489:07
5Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK43:50+3:449:19
6David AndréGöteborg-Majorna OK49:52+9:4610:36
7Jan GrahnIK Uven55:01+14:5511:42
8Fredrik EkströmHalmstad OK1:02:23+22:1713:16
9Dan ErikssonVästerbergslagens OL1:02:48+22:4213:21
10Jonas NorénHelsingborgs SOK1:05:50+25:4414:00

D40

3 710 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK29:508:02
2Frida PalmFK Boken32:49+2:598:50
3Susanne BiörsOK Tranan33:52+4:029:07
4Jenny JohanssonOK Gisle37:00+7:109:58
5Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OK39:58+10:0810:46
6Linda HedenblomSjövalla FK40:16+10:2610:51
7Anna JanssonOK Djerf41:44+11:5411:14
8Ann HyvönenSkattkärrs SOK41:59+12:0911:18
9Pernilla AlexanderssonIF Rigor42:06+12:1611:20
10Anna  Lundquist OK Ravinen44:06+14:1611:53
11Camilla SelinFK Göingarna46:23+16:3312:30
12Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK46:45+16:5512:36
13Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK47:07+17:1712:41
14Jenny  ÅmanValbo AIF47:17+17:2712:44
15Sofia HjortFalköpings AIK OK48:10+18:2012:58
16Marita LemmingOK Skogsstjärnan50:34+20:4413:37
17Mona LindénVäxjö OK53:26+23:3614:24
18Cecilia KarmetunOK Njudung59:19+29:2915:59
19Sara JägstedtHalmstad OK1:01:56+32:0616:41
20Johanna EdmanIF Rigor1:24:43+54:5322:50
Camilla StengrenFalkenbergs OKej start
Marie CarlssonFrölunda OLej start
Kristina AreskougAnderstorps OKej start

H40

4 470 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael LundqvistHalmstad OK32:137:12
2Magnus PerssonOK Tisaren32:16+0:037:13
3Fredrik PerssonHalmstad OK33:07+0:547:24
4Magnus HanssonOK Löftan34:25+2:127:41
5Ulf LunnhedOK Reftele34:28+2:157:42
6Henrik EricksonUlricehamns OK34:30+2:177:43
7Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK34:38+2:257:44
8Daniel RosénHalmstad OK35:35+3:227:57
9Stefan GraadIF Rigor35:47+3:348:00
10Daniel EvaldssonVäxjö OK36:36+4:238:11
11Anders DalgaardKolding OK36:48+4:358:13
12Marcus HanssonFrölunda OL37:06+4:538:17
13Joakim KarmetunOK Njudung37:19+5:068:20
14Lars JonhedKFUM Örebro OK37:21+5:088:21
15Mathias PerssonHelsingborgs SOK39:34+7:218:51
16Ulrik MagnussonHalmstad OK39:38+7:258:51
17Magnus LindblomGustavsbergs OK39:47+7:348:54
18Magnus WallinIK Trenne Ullared39:56+7:438:56
19Mikael NilssonLunds OK40:57+8:449:09
20Jan HjortFalköpings AIK OK42:00+9:479:23
21Morgan CarlidenHalmstad OK42:22+10:099:28
22Jimmy HäggFK Friskus-Varberg43:15+11:029:40
23Martin JohanssonFalkenbergs OK43:17+11:049:40
24Patrick EricsonMullsjö SOK44:33+12:209:57
25Per ThunbergOK Vivill47:49+15:3610:41
26Henrik PetterssonGustavsbergs OK48:02+15:4910:44
27Fredrik AugustssonOK Bävern49:09+16:5610:59
28Magnus EliassonFK Friskus-Varberg50:21+18:0811:15
29Tobias NilssonOK Kompassen51:26+19:1311:30
30Stefan CaleklintKarlskrona SOK51:34+19:2111:32
31Mikael M KarlssonOK Bävern59:07+26:5413:13
32Johan GranforsIF Rigor1:01:46+29:3313:49
33Peter RasmussenOK Kontinent1:05:57+33:4414:45
34Markus ThysellOK Kontinent1:10:45+38:3215:49
35Knut Johan WinsvoldØstmarka OK1:26:41+54:2819:23
Thomas LieFredrikstad SKej start
Andreas SimonssonHalmstad OKej start
Ulf NilssonHjärnarps OLej start
Dan LarssonOK Tisarenej start

D45

3 330 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna25:587:47
2Pia JohanssonOK Landehof26:42+0:448:01
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL27:51+1:538:21
4Marina AxelssonMarkbygdens OK28:58+3:008:41
5Carina RydlundHässleholms OK29:41+3:438:54
6Anna ErikssonOK Landehof31:47+5:499:32
7Lotta SundbladEksjö SOK31:56+5:589:35
8Marie NordSol Tranås32:43+6:459:49
9Anna LjungqvistLunds OK32:52+6:549:52
10Louise AxelssonFK Göingarna33:14+7:169:58
11Åsa JosarpFK Friskus-Varberg33:44+7:4610:07
12Sandra SimonsenFIF Hillerød34:26+8:2810:20
13Tone Karina IngesenSarpsborg OL34:38+8:4010:24
14Camilla JohanssonOK Stigen35:06+9:0810:32 Ladda ner rutt i gpx-format
15Josefine AlbinssonOK Skogsfalken35:31+9:3310:39
16Christina SüdhoffBrattås CK37:36+11:3811:17
17Maria AspIFK Göteborg39:47+13:4911:56
18Ulrika GranforsIF Rigor40:32+14:3412:10
19Malin JohanssonFK Friskus-Varberg41:31+15:3312:28
20Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK42:31+16:3312:46
21Heidi HolmbergFIF Hillerød42:43+16:4512:49
22Susanne WallenborgOK Kontinent43:05+17:0712:56
23Viktoria LindbergOK Djerf43:56+17:5813:11
24Karin KarlssonHalmstad OK44:19+18:2113:18
25Anna GustafssonKFUM Örebro OK44:21+18:2313:19
26Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared45:03+19:0513:31
27Anna RönnborgIK Uven46:11+20:1313:52
28Ulrika SanderOK Milan49:45+23:4714:56
29Anna HagströmFalkenbergs OK50:53+24:5515:16
30Anna GrahnIK Uven51:13+25:1515:22
31Hilde PoppeFredrikstad SK51:33+25:3515:28
32Jeanette BlomOK Löftan53:30+27:3216:03
33Katarina RingHalmstad OK54:17+28:1916:18
34Anna NyqvistKalmar OK57:49+31:5117:21
35Eva OlssonFK Åsen1:07:30+41:3220:16
Marina JohanssonOK Njudungej godkänd
Malin WeidenSkåneslättens OLej godkänd
Marie AlbinssonHjärnarps OLej start

H45

4 440 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IngemarssonHestra IF31:237:04
2Espen DanevadFredrikstad SK31:57+0:347:11
3Jan LagerHalmstad OK33:05+1:427:27
4Per JanssonOK Djerf33:42+2:197:35
5Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna34:02+2:397:39
6Martin BobergIF Rigor34:57+3:347:52
7Håkan PalmFK Boken34:58+3:357:52
8Peter AspIFK Göteborg35:40+4:178:01
9Ulf JohanssonOK Gisle35:58+4:358:06
10Thomas AnderssonOK Tranan36:16+4:538:10
11Torbjörn JohanssonBredaryds SOK37:11+5:488:22
12Anders ArfwedsonFrölunda OL37:38+6:158:28
13Peter AronssonFK Friskus-Varberg37:50+6:278:31
14Anders SelinFK Göingarna38:12+6:498:36
15Tobias BorgerKalmar OK38:17+6:548:37
16Jonas BergenfurSkattkärrs SOK38:23+7:008:38
17Mats GustafssonKFUM Örebro OK39:16+7:538:50
18Thomas KarlssonOK Landehof39:21+7:588:51
19Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering40:43+9:209:10
20Fabian LjungqvistLunds OK40:47+9:249:11
21Magnus TrofastBredaryds SOK40:50+9:279:11
22Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti41:03+9:409:14
23Pontus GustavssonOK Kontinent41:07+9:449:15
24Dennis TollOK Njudung41:36+10:139:22
25Magnus WallenborgOK Kontinent41:37+10:149:22
26Claes SetthagenOK Tranan42:39+11:169:36
27Emil ErdeliusIF Rigor43:14+11:519:44
28Patrik FriskGustavsbergs OK43:31+12:089:48
29Gert WildheimFK Friskus-Varberg44:39+13:1610:03
30Conny ErixonOK Kullingshof44:45+13:2210:04
31Johan LidmarSnättringe SK45:01+13:3810:08
32Martin SvenssonIF Rigor46:06+14:4310:22
33Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL47:00+15:3710:35
34Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb47:48+16:2510:45
35Johan HanssonOK Löftan48:02+16:3910:49
36Magnus RydlundHässleholms OK48:55+17:3211:01
37Martin KruseIF Rigor50:02+18:3911:16
38Mikael NilssonOK Löftan52:42+21:1911:52
39Lars DahlHärlövs IF55:06+23:4312:24
40Frank K. HolmbergFIF Hillerød55:27+24:0412:29
41Atakilte BeyeneOK Gränsen56:15+24:5212:40
42Jonny LindénVäxjö OK58:26+27:0313:09
43Henrik WeidenSkåneslättens OL1:00:00+28:3713:30
44Tobias Den BraverOK Gränsen1:00:58+29:3513:43
45Stephan ÖstergrenAlvesta SOK1:02:35+31:1214:05
46Tobias PerssonOK Tyringe1:05:27+34:0414:44
47Ronnie BohmanOK Orinto1:06:10+34:4714:54
48Mats RönnborgIK Uven1:07:38+36:1515:13
49Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:09:08+37:4515:34
50Jonas HultinOK Löftan1:11:46+40:2316:09
Martin JohanssonOK Orintoej godkänd
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Fredrik BrorsonOK Nackheej start
Filip SjöforsOK Älmeej start

D50

3 330 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie OlssonÖrkelljunga FK31:399:30
2Helena LindmanOK Gränsen32:22+0:439:43
3Carina AnderssonFK Friskus-Varberg33:09+1:309:57
4Sari HåkanssonOK Gränsen33:32+1:5310:04
5Anne BodinAlmby IK33:40+2:0110:06
6Anette BernhedSävedalens AIK33:48+2:0910:09
7Christina SternerTockarps IK34:16+2:3710:17
8Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL35:03+3:2410:31
9Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK35:15+3:3610:35
10Annika JosefssonKarlskrona SOK35:41+4:0210:42
11Pia LundbergOK Bävern37:07+5:2811:08
12Carina BerganderEksjö SOK37:21+5:4211:12
13Anna JohanssonJönköpings OK37:38+5:5911:18
14Charlott LiljaOK Stigen39:41+8:0211:55
15Gunnel SvenssonOK Tranan40:07+8:2812:02
16Lena TuressonBurseryds IF40:17+8:3812:05
17Helena ÅhlinHelsingborgs SOK40:41+9:0212:13
18Anne SvantessonHjärnarps OL44:07+12:2813:14
19Karin JägrydSkåneslättens OL48:25+16:4614:32
20Kerstin DahlHärlövs IF49:27+17:4814:50
21Gun RosendahlIF Marin Väst52:36+20:5715:47
22Lucy LouTibro OK53:16+21:3715:59
23Karin SkullmanLinköpings OK54:02+22:2316:13
Lotta KihlbergHalmstad OKej godkänd

H50

3 870 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK25:366:36
2Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu26:27+0:516:50
3Magnus JohanssonOK Löftan27:50+2:147:11
4Bo SimonsenFIF Hillerød29:02+3:267:30
5Joachim FribergFalköpings AIK OK31:10+5:348:03 Ladda ner rutt i gpx-format
6Fredrik BarrulfOK Tyr31:53+6:178:14
7Anders JägrydSkåneslättens OL31:59+6:238:15
8Mårten WikströmHalmstad OK32:05+6:298:17
9Christer LiljaOK Stigen32:34+6:588:24
10Håkan AxelssonFK Göingarna32:45+7:098:27
11Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg32:46+7:108:28
12Anders MolinBoxholm-Mjölby OL32:51+7:158:29
13Magnus ForsbergOK Norrvirdarna33:01+7:258:31
14Øistein JensenSarpsborg OL33:57+8:218:46
15Håkan HanssonFalkenbergs OK34:50+9:149:00
16Jörgen HallénTrollhättans SOK34:51+9:159:00
17Kennet HorvathHalmstad OK35:08+9:329:04
18Håkan LindbergOK Djerf35:53+10:179:16
19Olle SjöforsOK Älme36:10+10:349:20
20Ole IngesenSarpsborg OL36:17+10:419:22
21Peter WilhelmssonKarlskrona SOK37:40+12:049:43
22Johan BökmanHelsingborgs SOK37:48+12:129:46
23Björn SvenssonOK Djerf38:35+12:599:58
24Magnus Ö BernhedSävedalens AIK38:36+13:009:58
25Per Eg PedersenKolding OK38:41+13:059:59
26Marko VirtaTurun Suunnistajat38:50+13:1410:02
27Hans KööhlerTrollhättans SOK39:46+14:1010:16
28Rikard NilssonKungälvs OK40:17+14:4110:24
29Per GerdleHalmstad OK40:55+15:1910:34
30Torbjörn GrahnIK Uven41:10+15:3410:38
31Sören BremerBoxholm-Mjölby OL41:32+15:5610:43
32Anders GustafssonFK Friskus-Varberg42:07+16:3110:52
33Johan WettergrenIK Uven43:01+17:2511:06
34Jonas JohanssonOK Nackhe43:43+18:0711:17
35Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK44:10+18:3411:24
36Peter BadenfeltFalkenbergs OK44:24+18:4811:28
37Peter LandénGustavsbergs OK44:28+18:5211:29
38Yngve KihlbergHalmstad OK45:18+19:4211:42
39Göran NordSol Tranås45:33+19:5711:46
40Niklas SanderOK Milan46:24+20:4811:59
41Jan TuressonBurseryds IF46:53+21:1712:06
42Greg CampbellLustens OK48:48+23:1212:36
43Stefan DahlHelsingborgs SOK50:08+24:3212:57
44Kjell SvenssonOK Älme50:29+24:5313:02
45Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK50:59+25:2313:10
46Arne ForsFrölunda OL55:19+29:4314:17 Ladda ner rutt i gpx-format
47Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK56:44+31:0814:39
Hans-Olof PerssonOK Alehofej godkänd
Lars SvantessonHjärnarps OLej start
Lars HallabroHässleholms OKej start
Göran StuhlhoferOK Landehofej start
Anders SvenssonHalmstad OKej start
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OKej start

D55

3 220 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK32:2710:04
2Ingrid KensbyOK Tyr32:51+0:2410:12
3Nina BejbomUddevalla OK35:57+3:3011:09
4Lena RunessonOK Vivill38:02+5:3511:48
5Anna Weckner WestlundOK Tyr39:00+6:3312:06
6Jane MelinGöteborg-Majorna OK39:51+7:2412:22
7Christina SegerslättSkåneslättens OL43:00+10:3313:21
8Tina HagårdRävetofta OK44:27+12:0013:48
9Ingrid NermoenØstmarka OK45:01+12:3413:58
10Tone HollowellOK Tyr45:23+12:5614:05
11Ann Warma LaasOK Skogshjortarna46:06+13:3914:19
12Ingrid RoosMotala AIF OL47:16+14:4914:40
13Leila LjunggrenMarkbygdens OK51:52+19:2516:06
14Christina MalmqvistFalkenbergs OK56:27+24:0017:31
Eva WildmarkFK Bokenej godkänd

H55

3 830 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna28:377:28
2Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL30:13+1:367:53
3Per GustavssonGöteborg-Majorna OK30:28+1:517:57
4Jan-Olof SvenssonHalmstad OK30:29+1:527:57
5Hans MelinGöteborg-Majorna OK31:45+3:088:17
6Jörgen IvarssonHestra IF31:47+3:108:17
7Magnus JoelssonSOK 6832:10+3:338:23
8Mats BrorssonTockarps IK32:49+4:128:34
9Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OL35:13+6:369:11
10Göran MånssonKarlskrona SOK35:15+6:389:12
11Thomas AttforsSävedalens AIK36:01+7:249:24
12Mikael HanssonBredaryds SOK36:02+7:259:24
13Ulf JungstrandOK Skogsfalken36:35+7:589:33
14Jörgen BatzSkarpnäcks OL37:34+8:579:48
15Janne NilssonCentrum OK37:38+9:019:49
16Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared37:41+9:049:50
17Staffan KällOK Älme38:16+9:399:59
18Peter ValterssonAnderstorps OK38:17+9:409:59
19Tomas AnderssonTrollhättans SOK38:29+9:5210:02
20Ingemar MånssonRonneby OK39:13+10:3610:14
21Thomas HollowellOK Tyr39:22+10:4510:16
22Göran SvenssonFalkenbergs OK39:45+11:0810:22
23Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF39:49+11:1210:23
24Bengt KlassonUlricehamns OK40:22+11:4510:32
25Ulf BjörkdahlHerrestads AIF40:27+11:5010:33
26Stig LarssonGöteborg-Majorna OK41:30+12:5310:50
27Lars RunessonOK Vivill42:08+13:3111:00
28Mats KensbyOK Tyr43:21+14:4411:19
29Bruno StubPI-København46:04+17:2712:01
30Ulf NyströmTrollhättans SOK47:10+18:3312:18
31Ulf SundinGöteborg-Majorna OK48:41+20:0412:42
32Roland BäcklinSigtuna OK49:04+20:2712:48 Ladda ner rutt i gpx-format
33Egon GustavssonOK Bävern50:27+21:5013:10
34Lennart StenssonHelsingborgs SOK54:27+25:5014:13
35Börje PerssonOK Alehof56:57+28:2014:52
36Håkan HåkanssonOK Gränsen1:01:27+32:5016:02
Andres LaasOK Skogshjortarnaej godkänd
Hans WedbergSjövalla FKej start
Arne SääfGudhems IFej start
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOKej start

D60

2 960 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK27:449:22
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK29:59+2:1510:07
3Marianne KlassonUlricehamns OK38:38+10:5413:03
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb38:46+11:0213:05
5Lisbeth DahlHelsingborgs SOK38:59+11:1513:10
6Solveig HedenblomSjövalla FK40:53+13:0913:48
7Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF44:34+16:5015:03
8Mona EnforsTockarps IK47:00+19:1615:52
9Gunilla HolmbergHerrestads AIF49:01+21:1716:33
10Monika LarssonSkarpnäcks OL52:51+25:0717:51
11Stella KällOK Älme55:49+28:0518:51
12Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg57:10+29:2619:18
13Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared57:16+29:3219:20
14Jette KreibergOK Roskilde57:31+29:4719:25
15Katarina BengtssonHalmstad OK57:36+29:5219:27
16Ingrid JessenFrämmestads IK1:02:23+34:3921:04
17Kristina TellqvistIK Dran1:17:31+49:4726:11
Siv LarssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Monica KnutssonSävedalens AIKej start

H60

3 740 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf LundHSOK.dk30:368:10
2Sixten WestlundOK Tyr31:31+0:558:25
3Ulf PalmérUlricehamns OK34:06+3:309:07
4Thomas GeorgssonOK Nackhe34:07+3:319:07
5Lars ForsstedtSöders-Tyresö36:38+6:029:47
6Roland SvenssonOK Skogsstjärnan37:28+6:5210:01
7Tommy JohnssonOK Nackhe37:44+7:0810:05
8Urban LarssonOK Gipen37:59+7:2310:09
9Håkan ForsmanRonneby OK39:17+8:4110:30
10Ingmar EkelövSkåneslättens OL40:11+9:3510:44
11Sten SegerslättSkåneslättens OL40:43+10:0710:53
11Pierre KarlssonOK Alehof40:43+10:0710:53
13Kyrre ThalbergLunds OK43:02+12:2611:30
14Ulf NordzellOK Djerf45:02+14:2612:02
15Stellan MartinssonOK Tyringe45:04+14:2812:02
16Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF45:52+15:1612:15
17Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby46:15+15:3912:21
18Bruno PeterssonHalmstad OK46:36+16:0012:27
19Roy GjerdingOK Moss47:01+16:2512:34
20Tommy RoosFalköpings AIK OK47:36+17:0012:43
21Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK48:59+18:2313:05
22Bernt AnderssonIF Rigor51:00+20:2413:38
22Christer FranssonMotala AIF OL51:00+20:2413:38
24Odd OlssonUddevalla OK53:14+22:3814:14
25Peter LarssonTrollhättans SOK56:11+25:3515:01
26Thomas AlmqvistVästerviks OK1:08:27+37:5118:18
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Olle EnforsTockarps IKej godkänd
Arne BogrenOK Vivillej start

D65

2 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin AxelssonIK Uven37:2912:39
2Kajsa TofténHjobygdens OK40:06+2:3713:32
3Lena GranefeltOK Tyr41:04+3:3513:52
4Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL41:31+4:0214:01
5Åsa StåhlHjärnarps OL42:07+4:3814:13
6Lotta RåbergOK Tyr45:30+8:0115:22
7Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK45:31+8:0215:22
8Maj-Britt ByströmRävetofta OK47:17+9:4815:58
9Mona PetersenOK Motala52:01+14:3217:34
10Sonja HammarOK Kompassen1:01:22+23:5320:43
Kristina FranssonOK Virdarnaej godkänd

H65

3 420 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto30:148:50
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared32:36+2:229:31
3Janne BrunstedtOK Roskilde32:42+2:289:33
4Göran LarssonSala OK33:58+3:449:55
5Kent ErikssonLerums SOK34:08+3:549:58
6Yngve NilssonOK Gipen34:39+4:2510:07
7Per FredrikssonOK Skogshjortarna34:48+4:3410:10
8Pelle SkullmanLinköpings OK35:12+4:5810:17
9Tommy WesterbergIF Hagen37:00+6:4610:49
10Kenth SundgrenSkåneslättens OL37:49+7:3511:03
11Stig AnderssonOK Linné38:11+7:5711:09
12Robert JessenFrämmestads IK38:15+8:0111:11
13Bengt EkHalmstad OK38:50+8:3611:21
14Jan ÅsbergHäverödals SK39:56+9:4211:40
15Gunnar BejbomUddevalla OK40:09+9:5511:44
16Christer NordströmOK Älvsjö-Örby40:48+10:3411:55
17Bengt JohanssonOK Skogshjortarna41:35+11:2112:09
18Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK42:10+11:5612:19
19Sören SvenssonSjövalla FK42:11+11:5712:20
20Kurt JohanssonOK Gisle42:36+12:2212:27
21Ronald Mc GrailHjärnarps OL43:11+12:5712:37
22Lennart AnderssonOK Orion46:51+16:3713:41
23Tommy PetersonHelsingborgs SOK47:03+16:4913:45
24Stig JohanssonHelsingborgs SOK47:30+17:1613:53
25Bernhard GrenaboHjobygdens OK49:18+19:0414:24
26Anders WidénOLG Säuliamt52:13+21:5915:16 Ladda ner rutt i gpx-format
27Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK57:37+27:2316:50
28Jorma KarvonenTarpian Suunta1:01:13+30:5917:53
29Arne AlfredssonUddevalla OK1:01:52+31:3818:05
30Anders HedinMotala AIF OL1:02:36+32:2218:18
31Nils-Erik BondessonFrosta OK1:03:06+32:5218:27
Åke PerssonHjärnarps OLej godkänd
Göran ErikssonLustens OKej godkänd
Gert OlssonTockarps IKej godkänd
Christer LjungdahlHjärnarps OLej godkänd
Agne BengtssonOK Kompassenej godkänd
Lennart JakobssonTibro OKej godkänd
Roger BergvikVäxjö OKej start

D70

2 860 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK41:2714:29
2Gull SvenssonÖrkelljunga FK41:41+0:1414:34
3Margareta LarssonOK Njudung43:44+2:1715:17
4Gunnel SvenssonIK Ymer45:34+4:0715:55 Ladda ner rutt i gpx-format
5Gullevi SvenssonRonneby OK46:01+4:3416:05
6Britt RangertIK Ymer49:29+8:0217:18
7Ulla LindellOK Hällen50:44+9:1717:44
8Ann-Britt JohanssonIK Stern51:21+9:5417:57
9Rosa JohanssonIK Uven54:20+12:5318:59
10Eva HöijeOK Ravinen57:54+16:2720:14
11Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad58:05+16:3820:18
12Barbro BengtssonOskarströms OK58:14+16:4720:21
13Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb59:50+18:2320:55
14Karin BengtssonOK Kompassen1:07:07+25:4023:28
15Ylva HäggströmIF Rigor1:08:12+26:4523:50
16Kristina JohanssonVänersborgs SK1:11:32+30:0525:00
17Eva AlsinIK Ymer1:14:38+33:1126:05
18Anna-Stina ArnessonIK Dran1:32:18+50:5132:16
Inge JørgensenOK Roskildeej start

H70

3 430 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar BergmanOK Tranan32:049:20
2Leif SandgrenFrosta OK33:19+1:159:42
3Sören AnderssonIK Dran33:37+1:339:48
4Lars GranefeltOK Tyr34:03+1:599:55
5Morgan LjungVaggeryds SOK34:52+2:4810:09
6Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK35:13+3:0910:16
7Per-Erik WåhlbergOK Linné36:44+4:4010:42
8Åke EckerbomIFK Sävsjö36:46+4:4210:43
9Nils KarlssonVäxjö AIS37:31+5:2710:56
10Lars FinbomOK Landehof37:59+5:5511:04
11Inge PerssonFK Boken38:41+6:3711:16
12Dag LorénOK Frisene38:45+6:4111:17
13Torbjörn WikströmOK Orinto39:04+7:0011:23
14Jonas LarssonOK Kullingshof39:30+7:2611:30
15Göran BengtssonTockarps IK39:58+7:5411:39
16Per-Arne JohanssonVänersborgs SK41:43+9:3912:09
17Ingemar ArnessonIK Dran41:46+9:4212:10
18Tommy OlssonKarlskrona SOK43:01+10:5712:32
19Roy OvessonHelsingborgs SOK43:40+11:3612:43
20Bo TuressonOK Bävern46:54+14:5013:40
21Claus PetersenOK Motala46:56+14:5213:40
22Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb46:59+14:5513:41
23Steffen HäggströmIF Rigor47:02+14:5813:42
24Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben47:21+15:1713:48
25Gerth SällströmLessebo OK47:45+15:4113:55
26Bengt StåhlHjärnarps OL47:46+15:4213:55
27Kjell LindauOK Kompassen48:10+16:0614:02
28Lennart HöijeOK Ravinen48:16+16:1214:04
29Sven Erik SjöholmMullsjö SOK50:11+18:0714:37
30Kjell JeppsonIF Rigor51:03+18:5914:53
31Bengt-Åke SvenssonIK Ymer51:42+19:3815:04
31Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK51:42+19:3815:04
33Gunnar RåbergOK Tyr52:15+20:1115:13
34Gösta MalmerIF Marin Väst52:55+20:5115:25
35Hans M CarlssonIFK Göteborg53:32+21:2815:36
36Ole  SvendsenOK Roskilde57:44+25:4016:49
37Björn HolmerKungälvs OK59:48+27:4417:26
38Erling SamuelssonOK Vilse 871:00:54+28:5017:45
39Bo SenjeHalmstad OK1:01:18+29:1417:52
40Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK1:03:37+31:3318:32
41Christer WestbergIFK Göteborg1:09:30+37:2620:15
Karsten RichardtKøge OKej start

D75

2 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK32:2112:59
2Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb43:51+11:3017:36
3Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK44:19+11:5817:47
4Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK57:55+25:3423:15
5Gunni EkbergÄtrans IF1:00:57+28:3624:28
6Lillemor HallinOK Landehof1:16:01+43:4030:31
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OKej start

H75

3 120 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK35:2211:20
2Roland KarlssonRonneby OK38:41+3:1912:23
3Bo SvenssonÖrkelljunga FK39:00+3:3812:30
4Kjell MånssonKarlskrona SOK40:01+4:3912:49
5Sune LindellOK Hällen42:33+7:1113:38
6Gösta LindqvistOK Löftan42:41+7:1913:40
7Bertil OttossonFK Göingarna43:57+8:3514:05
8Ingemar SvenssonLunds OK45:23+10:0114:32
9Åke NordbergOK Klyftamo46:01+10:3914:44
10Ingvar BengtssonOskarströms OK46:32+11:1014:54
11Hans C JohanssonIK Stern46:34+11:1214:55
12Ronny AnderssonOK Skogshjortarna47:41+12:1915:16
13Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad47:59+12:3715:22
14Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK49:58+14:3616:00
15Allan SunnergrenHjärnarps OL52:34+17:1216:50
16Erling EkelöfVärend GN OL54:59+19:3717:37
17Ingmar ErikssonFalkenbergs OK56:08+20:4617:59
18Gunnar BrystHjobygdens OK1:06:37+31:1521:21
19Karl-Axel JohanssonIK Uven1:06:50+31:2821:25
20Göran ThourVärend GN OL1:13:22+38:0023:30
21Bengt HanssonOK Löftan1:24:51+49:2927:11
Ernie BroströmHalmstad OKej godkänd
Allan HammarOK Kompassenej godkänd

D80

2 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg49:2823:00
2Karin LexellOK Torfinn52:48+3:2024:33
3Gun HanssonYstads OK1:03:29+14:0129:31
Lisa HedströmGöteborg-Majorna OKej start

H80

2 070 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad30:0814:33
2Sven-Erik LundAnderstorps OK30:42+0:3414:49
3Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb31:32+1:2415:14
4Torild BornetunSkillingaryds FK32:09+2:0115:31
5Per LarssonJönköpings OK32:21+2:1315:37
6Werner TörnblomVäxjö OK32:45+2:3715:49
7Anders AdlerLinköpings AIK33:54+3:4616:22
8Gillis AlmVäxjö OK36:19+6:1117:32
9Torsten HannrupOK Kompassen45:13+15:0521:50
10Jan-Eric NelkingFK Åsen45:20+15:1221:54
11Stig FranssonOK Stigen47:50+17:4223:06

H85

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse OlssonIK Trenne Ullared42:1520:24
2Bengt EdvardssonOK Torfinn44:21+2:0621:25
3Rune IsakssonHelsingborgs SOK48:45+6:3023:33
Helmer EkbergÄtrans IFej godkänd

Inskolning

1 740 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ellen BengtssonFalkenbergs OKfullföljt
Felicia DahlqvistVaggeryds SOKfullföljt
Isak DahlqvistVaggeryds SOKfullföljt
Almer HanningOK Löftanfullföljt
Vidar HanningOK Löftanfullföljt
Emil HofflanderGöteborg-Majorna OKfullföljt
Alfred JanssonEksjö SOKfullföljt
Kasper KarlssonJönköpings OKfullföljt
Nora LindeRävetofta OKfullföljt
Annie MagnussonLaholms IF OKfullföljt
Hannes MårtenssonÖrkelljunga FKfullföljt
Astrid TreptowAnderstorps OKfullföljt
Solveig WallentinLerums SOKfullföljt
Oskar WallinFalkenbergs OKfullföljt

U1

1 930 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teo PalmérUlricehamns OK18:379:38
2Noel AnderssonOK Tranan18:42+0:059:41
3Rasmus DalgaardKolding OK19:18+0:4110:00
4Lilly BergenfurSkattkärrs SOK25:17+6:4013:06
5Rufus HedströmOK Bävern25:35+6:5813:15
6Nikki WeihartHestra IF27:41+9:0414:20
7Jakob AnderssonOK Löftan28:23+9:4614:42
8Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg31:04+12:2716:05
9Isak SvenssonFalkenbergs OK31:19+12:4216:13
10Moa JohanssonOK Gisle34:24+15:4717:49
11Egon EdmanIF Rigor36:54+18:1719:07
12Sofia NystrandOK Klyftamo41:16+22:3921:22
Lova BergdahlOK Orintoej godkänd

U2

1 930 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jarvis HanssonFrölunda OL19:019:51
2Evanna JohanssonOK Njudung20:21+1:2010:32
3Simon JonhedKFUM Örebro OK21:32+2:3111:09
4Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg22:31+3:3011:40
5Edith BergenfurSkattkärrs SOK23:42+4:4112:16
6August MagnussonLaholms IF OK25:26+6:2513:10
7Rasmus KruseKFUM Örebro OK26:44+7:4313:51
8Jon WikströmHästveda OK28:02+9:0114:31
9Mio HammöBredaryds SOK28:18+9:1714:39
10Emma WikströmHästveda OK28:55+9:5414:58
11Klara PalmFK Boken29:10+10:0915:06
12Kajsa LarssonBurseryds IF31:00+11:5916:03
13Leon RybergFalkenbergs OK32:24+13:2316:47
14Elin KarlssonOK Landehof32:39+13:3816:55
15Milton RubergFalkenbergs OK33:18+14:1717:15
16Annie KrikströmHjärnarps OL35:00+15:5918:08
17Emil MårtenssonÖrkelljunga FK35:01+16:0018:08
18Emma LundsgaardOK Kontinent35:30+16:2918:23
19Linnéa BjärbyFrosta OK36:14+17:1318:46
20Alva JohanssonFalkenbergs OK38:19+19:1819:51
21Elin BergHalmstad OK38:20+19:1919:51
22Elsa BergGarda OK38:21+19:2019:52
23Isak BengtssonFalkenbergs OK41:42+22:4121:36
24Edvin StegmarkHalmstad Garnisons IF42:05+23:0421:48
25Alinda RundqvistOK Nackhe43:03+24:0222:18
26Alexander BjärbyFrosta OK45:32+26:3123:35
27Anton CarlströmFK Boken45:59+26:5823:49
28Mattias ReulOK Orinto1:02:51+43:5032:33
29Johannes DahlbergIK Trenne Ullared1:06:50+47:4934:37
Tilda NyrellAlvesta SOKej godkänd

Öppen motion 1

1 930 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lizette KaverenKlubblös25:1713:06
2Marie SvanbringMålilla OK32:46+7:2916:58
3Magdalena MartinaKlubblös32:51+7:3417:01
3Lena HallbergKlubblös32:51+7:3417:01
5Molly GraadIF Rigor33:53+8:3617:33
6Anna VerhagenOK Orinto34:36+9:1917:55
7Christina VernerssonOK Orinto34:49+9:3218:02
8Gith HöglundEksjö SOK36:28+11:1118:53
9Jenny PerssonOK Kontinent40:11+14:5420:49
10Monica NielsenKlubblös41:42+16:2521:36
10Ingrid WicenKlubblös41:42+16:2521:36
12Monica SundellKlubblös41:45+16:2821:37
13Angelina LydinRonneby OK41:59+16:4221:45
14Marlene GranÖrkelljunga FK58:11+32:5430:08
15Inga-Lill BornetunSkillingaryds FK1:14:58+49:4138:50
Selam KorkoshØstmarka OKej godkänd
Elvira KarmstigFK Friskus-Varbergej godkänd

Öppen motion 3

2 500 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Timofej SibilevKarlskrona SOK27:1610:54
2Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK28:28+1:1211:23
3Anneli BlomgrenSOK Aneby31:07+3:5112:26
4Ian SjöbergGöteborg-Majorna OK39:19+12:0315:43
5Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OK40:03+12:4716:01
6Karin ÖhlinSOK Aneby40:05+12:4916:02
7Hans-Göran FredénFalköpings AIK OK40:44+13:2816:17
8Katarina AnderssonÄtrans IF41:03+13:4716:25
9Reinhold ReulOK Orinto41:05+13:4916:26
10Gunilla BengtssonFalkenbergs OK41:50+14:3416:44
11Christer NelsénFalkenbergs OK42:03+14:4716:49
12Renita PåsseIF Hagen42:26+15:1016:58
13Lars RylanderOK Gläntan Vessigebro42:29+15:1316:59
14Margareta RylanderOK Gläntan Vessigebro42:30+15:1417:00
15Erik VerhagenOK Orinto43:10+15:5417:16
16Katharina MyrénIK Trenne Ullared44:47+17:3117:54
17Elsa LarssonBurseryds IF44:48+17:3217:55
18Li-Min SvenssonOK Älme44:53+17:3717:57
19Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro45:06+17:5018:02
20Åsa HanssonIF Rigor45:18+18:0218:07
21Carina ÄngkulleFjärås AIK47:31+20:1519:00
22Kjell VallinFjärås AIK47:33+20:1719:01
23Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro47:54+20:3819:09
24Anna-Kari LarssonNN48:31+21:1519:24
25Martin StenssonNN48:32+21:1619:24
26Barbro NilssonAlvesta SOK49:09+21:5319:39
27Ulrika PerssonKlubblös50:19+23:0320:07
28Pia AdolfssonOK Gisle51:49+24:3320:43
29Paulina AnjertFrämmestads IK52:05+24:4920:50
30Hedda RosvallOK Kontinent52:20+25:0420:56
31Marcus SvenssonBredaryds SOK52:21+25:0520:56
32Birgitta VerhagenOK Orinto52:43+25:2721:05
33Lise-Lotte Mattsson JanssonEksjö SOK53:21+26:0521:20
34Susan StubPI-København54:17+27:0121:42
35Ia NyrellAlvesta SOK54:28+27:1221:47
36Magnus NyrellAlvesta SOK54:39+27:2321:51
37Jessika ErixonOK Kullingshof54:48+27:3221:55
38Hans TofténHjobygdens OK55:30+28:1422:12
39Axel NilssonÖrkelljunga FK55:53+28:3722:21
40Ebba NilssonÖrkelljunga FK55:59+28:4322:23
41Kerstin ÅstedtHärlövs IF56:41+29:2522:40
42Tomas PetersénOK Njudung58:38+31:2223:27
43Leif AlfredssonVäxjö AIS59:15+31:5923:42
44Kerstin JönssonVäxjö AIS59:22+32:0623:44
45Pia RagnmarkOK Skogshjortarna59:50+32:3423:56
46Lilly AxelssonJönköpings OK1:01:32+34:1624:36
47Susanne AxelssonJönköpings OK1:01:34+34:1824:37
48Johan ÖstlingKungälvs OK1:03:24+36:0825:21
49Lil AlfredssonUddevalla OK1:03:25+36:0925:22
50Ebbe BergGarda OK1:03:57+36:4125:34
51Margareta RingRonneby OK1:04:56+37:4025:58
52Britt-Marie EkbergOK Orinto1:08:11+40:5527:16
53Emmelie MagnussonHalmstad OK1:08:17+41:0127:18
54Sofie JonsborgHalmstad OK1:08:22+41:0627:20
55Siv JystadØstmarka OK1:11:15+43:5928:30
56Benjamin ReulOK Orinto1:22:58+55:4233:11
57Eva LydinRonneby OK1:26:31+59:1534:36
Ingrid WerlinSimlångsdalens IFej godkänd
MariAnne MånssonRonneby OKej godkänd
Rosita KarlssonVäxjö AISej godkänd
Lotta BohmanOK Orintoej godkänd

Öppen motion 5

3 370 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SibilevaKarlskrona SOK33:009:47
2Daniel SeverinssonHalmstad OK33:23+0:239:54
3Evelina NilssonKlubblös35:19+2:1910:28
4Annika EngelHässleholms OK41:23+8:2312:16
5Daniel KämpeÖrkelljunga FK43:46+10:4612:59
6Robert KruseKFUM Örebro OK45:27+12:2713:29
7Fredrik OlinderssonOK Löftan45:31+12:3113:30
8Therese BlomOK Nackhe45:43+12:4313:33
9Line StubPolisen Köpenhamn47:04+14:0413:57
10Kaisa MårtenssonGarphyttans IF47:47+14:4714:10
11Fredrik NilssonÖrkelljunga FK48:04+15:0414:15
12Lena FredénFalköpings AIK OK48:06+15:0614:16
13Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK48:10+15:1014:17
14Ola SvenssonFK Åsen48:23+15:2314:21 Ladda ner rutt i gpx-format
15Jennie RybergFalkenbergs OK50:03+17:0314:51
16Marcus RagnarssonMarkbygdens OK51:15+18:1515:12
17Maria LarssonBurseryds IF51:48+18:4815:22
18Susanne BerganderEksjö SOK51:50+18:5015:22
18Erik AhlströmHelsingborgs SOK51:50+18:5015:22
20Ida ErikssonOK Landehof51:54+18:5415:24
21Fredrik HanssonIF Rigor51:56+18:5615:24
22Camilla StengrenFalkenbergs OK51:58+18:5815:25
22Maria GusedFalkenbergs OK51:58+18:5815:25
24Erica MolinBoxholm-Mjölby OL52:04+19:0415:27
25Carina LindqvistOK Njudung52:20+19:2015:31
26Elena KurashovaFK Åsen53:17+20:1715:48
27Annette JohanssonIF Rigor53:47+20:4715:57
28Frida LyxellGöteborg-Majorna OK53:48+20:4815:57
29Emma IsidorssonOK Vivill55:03+22:0316:20
30Madelene HanssonOK Löftan55:13+22:1316:23
31Ulrika OdénFjärås AIK55:38+22:3816:30
32Cecilia EricssonFK Friskus-Varberg56:54+23:5416:53
33Sandra WallinFalkenbergs OK57:34+24:3417:04
34Jan HägerAndrarums IF57:55+24:5517:11
35Marianne JönssonBredaryds SOK58:22+25:2217:19
36Jan NilssonFK Snapphanarna59:30+26:3017:39
37Annika IsidorssonOK Vivill59:36+26:3617:41
38Camilla TinglöfOK Gränsen1:01:07+28:0718:08
39Mia HallabroHässleholms OK1:01:41+28:4118:18
40Kristina PerssonHalmstad OK1:03:02+30:0218:42
41Alicia EinarssonIF Rigor1:06:08+33:0819:37
42Martin CarlströmFK Boken1:09:54+36:5420:44
43Maud GustavssonOK Bävern1:12:03+39:0321:22
44Marie AugustssonOK Bävern1:12:43+39:4321:34
45Karin HelmiusOK Reftele1:15:59+42:5922:32
46Åsa GrenaboHjobygdens OK1:18:53+45:5323:24
47Marie LarssonFrölunda OL1:20:39+47:3923:55
48Cajsa KrikströmHjärnarps OL1:24:49+51:4925:10
49Frida WallentinLerums SOK1:25:28+52:2825:21
50Susanne Modig TjärnströmLaholms IF OK1:47:15+1:14:1531:49
51Ulla KarlssonOK Tyringe2:07:27+1:34:2737:49
Charlotta HansenAnderstorps OKej godkänd
Saga SchmidtOK Kontinentej godkänd
Alicia LundgrenUddevalla OKej godkänd
Katarina VartiaOK Löftanej start

Öppen motion 7

3 410 m, 102 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse JanssonEksjö SOK24:117:05
2Stefan AgmarkenHalmstad OK28:39+4:288:24
3Hanna LindströmOK Tranan28:57+4:468:29
4Weronica ZederinOK Nackhe29:28+5:178:38
5Ronnie AnderssonFalkenbergs OK30:46+6:359:01
6Axel KarlssonSimlångsdalen IF31:35+7:249:15
7Stefan JohanssonBredaryds SOK31:53+7:429:20
8Anders NannessonSimlångsdalens IF32:24+8:139:30
9Jan OlmKils OK34:19+10:0810:03
10Karin TorstenssonFalköpings AIK OK35:08+10:5710:18
11Sara JohanssonBredaryds SOK35:24+11:1310:22
12Kjell JohanssonIF Hagen36:24+12:1310:40
13Ingela EkelövSkåneslättens OL36:26+12:1510:41
14Fredrik EnbergHalmstad OK38:10+13:5911:11
15David GunnarssonIK Hakarpspojkarna38:11+14:0011:11
16Torgny PetterssonMarkbygdens OK38:30+14:1911:17
17Peter FlemsjöFrölunda OL39:36+15:2511:36
18Kristina JohanssonBredaryds SOK40:04+15:5311:44
19Willie OlssonRävetofta OK40:25+16:1411:51
20Ulrika GustafssonIK Vista40:34+16:2311:53
21Johan BlomgrenSOK Aneby41:37+17:2612:12
22Frans JohanssonFK Friskus-Varberg41:59+17:4812:18
23Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK42:18+18:0712:24
24Mårten CedercrantzHalmstad Garnisons IF42:26+18:1512:26
25Peter WallentinLerums SOK42:34+18:2312:28
26Camilla KruseKFUM Örebro OK42:50+18:3912:33
27Sven ErikssonOK Landehof42:53+18:4212:34
28Bengt KlassonOK Orinto43:47+19:3612:50
29Andreas PihlströmOK Landehof43:51+19:4012:51
30Susanne BaerveldtHalmstad OK44:03+19:5212:55
31Stefan G LarssonOK Njudung44:08+19:5712:56
32Sven Erik JönssonOK Tyringe44:18+20:0712:59
33Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK44:36+20:2513:04
34Kurt EkbergOK Orinto44:46+20:3513:07
35Lovisa NordSol Tranås44:49+20:3813:08
36Yves GänssingerGöteborg-Majorna OK45:24+21:1313:18
37Ronny RagnarssonMarkbygdens OK46:32+22:2113:38
38Lars ErikssonMarkbygdens OK46:55+22:4413:45
39Ulf KristenssonHalmstad OK47:08+22:5713:49
40Ingela NelsénFalkenbergs OK47:09+22:5813:49
41Ingela AlvmyrenHalmstad OK47:25+23:1413:54
42Arne SvärmOK Gisle47:43+23:3213:59
43Oskar NilssonOK Stigen47:54+23:4314:02
44Pelle HöglundEksjö SOK48:15+24:0414:08
45Sigrid VemdalMullsjö SOK48:29+24:1814:13
46Gunilla MartinssonFalkenbergs OK49:02+24:5114:22
47Annika HogedalGöteborg-Majorna OK49:19+25:0814:27
48Claes OlvegårdFK Göingarna49:28+25:1714:30
49Bo JohanssonOK Stigen49:43+25:3214:34
50Bill SchölinTockarps IK50:04+25:5314:40
51Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK50:15+26:0414:44
52Mie ÖstlingKungälvs OK50:28+26:1714:47
53Anders KjellLinköpings OK50:40+26:2914:51
54Camilla WeihartOK Orinto50:55+26:4414:55
55Hasse AdolfssonOK Gisle51:01+26:5014:57
56Heli EricssonGöteborg-Majorna OK51:06+26:5514:59
57Annika AnderssonOK Orinto51:18+27:0715:02
58Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK51:24+27:1315:04
59Ingvar OlofssonFK Snapphanarna51:49+27:3815:11
60Ann SvärmOK Gisle52:16+28:0515:19
61Robert SkoogIF Hagen53:04+28:5315:33
62Lena StrandMarkaryds FK53:20+29:0915:38
63Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK53:44+29:3315:45
64Annette ReulOK Orinto55:08+30:5716:10
65Lovisa KnutssonBoxholm-Mjölby OL55:10+30:5916:10
66Inga HolmströmOK Milan55:36+31:2516:18
67Per BrattRonneby OK56:03+31:5216:26
68Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL57:50+33:3916:57
69Jonatan LampaIF Rigor58:23+34:1217:07
70Adam OdénFjärås AIK58:25+34:1417:07
70Erik ÖstlingKungälvs OK58:25+34:1417:07
72Mona RosbergVäxjö OK59:54+35:4317:33
73Eva TollsternVäxjö AIS1:00:57+36:4617:52
74Anders SwedinLidköpings VSK1:01:17+37:0617:58
75Susann BerntssonOK Reftele1:02:06+37:5518:12
76Jörgen HolmströmOK Milan1:02:17+38:0618:15
77Conny VernerssonOK Orinto1:03:55+39:4418:44
78Katarina Westin-KarlssonOK Reftele1:04:23+40:1218:52
79Håkan EggertIF Hagen1:04:41+40:3018:58
80Roland NilssonOK Kompassen1:05:09+40:5819:06
81Eva ArvidssonAlvesta SOK1:08:33+44:2220:06
82Anna LindellGustavsbergs OK1:08:48+44:3720:10
83Olle RingRonneby OK1:08:49+44:3820:10
84Kenneth WerlinSimlångsdalens IF1:11:28+47:1720:57
85Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:11:41+47:3021:01
86Marita LarssonMarkbygdens OK1:14:34+50:2321:52
87Thorwald FranssonOK Virdarna1:15:07+50:5622:01
88Björn EngelbrektssonFK Snapphanarna1:15:53+51:4222:15
89Pernille Halberg PetersenFIF Hillerød1:18:12+54:0122:55
90Richard AnderssonLunds OK1:18:41+54:3023:04
91Ulla KjellLinköpings OK1:21:31+57:2023:54
92Ingrid OlofssonFK Snapphanarna1:21:37+57:2623:56
93Anna BeischerIK Uven1:26:14+1:02:0325:17
94Monica IsakssonFjärås AIK1:48:03+1:23:5231:41
95Anders IsakssonFjärås AIK1:48:06+1:23:5531:42
Marita LarssonMarkbygdens OKej godkänd
John OlanderssonÖrkelljunga FKej godkänd
Tommy PedersenIFK Hindåsej godkänd
Per-Inge JohanssonKlubblösej godkänd
Torgny ÅstedtHärlövs IFej godkänd
Håkan AnderssonMarkbygdens OKej godkänd
Ingolf BengtssonHalmstad OKej godkänd

Öppen motion 8

4 900 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg33:036:44
2Tero HeikkiläPaimion Rasti34:15+1:126:59
3Nils Wallentin TärkHalmstad OK38:15+5:127:48
4Anders CarlssonIFK Lidingö SOK39:25+6:228:02
5Staffan LjungqvistIK Gandik41:45+8:428:31
6Adam BremerBoxholm-Mjölby OL42:54+9:518:45
7Erik ÅsLunds OK43:37+10:348:54
8Tomas GunnarssonOK Nackhe44:38+11:359:06
9Claes AnderssonFalkenbergs OK46:26+13:239:28
10Andreas KaverenKlubblös46:35+13:329:30
11Martin StegmarkHalmstad Garnisons IF46:37+13:349:30
12Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK46:40+13:379:31
13Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK46:56+13:539:34
14Anders LövgärdOK Alehof47:20+14:179:39
15Karl JanssonFrämmestads IK48:49+15:469:57
16Lars NordgrenEksjö SOK48:59+15:569:59
17David BengtssonFK Åsen49:04+16:0110:00
18Susanne CoxLerums SOK49:34+16:3110:06
19Mattias EricssonGöteborg-Majorna OK49:48+16:4510:09
20Fredrik StåhlHjärnarps OL49:50+16:4710:10
21Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg50:48+17:4510:22
22Urban SchmidtOK Kontinent51:25+18:2210:29
23Josefin HanningOK Löftan52:25+19:2210:41
24Jonas BergdahlOK Orinto52:57+19:5410:48
25Karin KarlssonHalmstad OK53:13+20:1010:51
26Mikael SvärdOskarströms OK53:18+20:1510:52
27Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo53:33+20:3010:55
28Björn MöllerOK Kontinent53:38+20:3510:56
29Benny WallinFalkenbergs OK54:06+21:0311:02
30Magnus AlinderSjövalla FK55:02+21:5911:13
31Sebastian SanellBurseryds IF55:10+22:0711:15
32André BjärbyFrosta OK56:02+22:5911:26
33Hans AntonssonOK Löftan56:12+23:0911:28
34Maria WidmarkIF Hagen57:04+24:0111:38
35Helena GummessonKarlskrona SOK58:13+25:1011:52
36Hans PerssonAndrarums IF58:56+25:5312:01
37Sören AnderssonFK Boken59:55+26:5212:13
38Christer NordOskarströms OK1:01:34+28:3112:33
39Lars ÖstlingKungälvs OK1:01:48+28:4512:36
40Inge RambergØstmarka OK1:02:02+28:5912:39
41Niclas LindqvistOK Njudung1:02:31+29:2812:45
42Kohan SjödinIK Hakarpspojkarna1:04:10+31:0713:05
43Henrik BechtelFK Friskus-Varberg1:05:10+32:0713:17
44Per WikströmHästveda OK1:05:25+32:2213:21
45Magnus CinthioSkåneslättens OL1:07:54+34:5113:51
46Martin EricssonFalkenbergs OK1:08:42+35:3914:01
47Simon SvärdOskarströms OK1:09:29+36:2614:10
48Gunnar GustavssonOK Reftele1:10:53+37:5014:27
49John-Patrik TreptowAnderstorps OK1:11:37+38:3414:36
50Anders LarssonOK Nackhe1:12:01+38:5814:41
51Ola KrikströmHjärnarps OL1:17:28+44:2515:48
52Anna ÅsLunds OK1:18:00+44:5715:55
53Marie AlbinssonHjärnarps OL1:18:33+45:3016:01
54Line LundsgaardOK Kontinent1:18:36+45:3316:02
Markus KarlssonSimlångsdalens IFej godkänd
Jan SveideIF Hagenej godkänd
Erik SparrevikLerums SOKej godkänd
Leif KarlssonFrosta OKej godkänd
Emelie SvenssonIF Rigorej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser