Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 12 juli 2016

Öppen motion 1

2 440 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika WindbergHelsingborg23:509:46
2Edvin SkantzeSundbybergs IK26:49+2:5910:59
3Vera SkantzeIFK Lidingö SOK26:55+3:0511:01
4Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK32:17+8:2713:13
5David HornbergerKlubblös32:18+8:2813:14
6Vendela HornbergerKlubblös32:23+8:3313:16
7Ebba SkantzeIFK Tumba SOK36:00+12:1014:45
8Elis OlssonHelsingborgs SOK37:47+13:5715:29
9Noel BergengrenHLK-9241:52+18:0217:09
10Sam HornbergerKlubblös43:06+19:1617:39
11Bonv JohnsonHelsingborgs SOK45:01+21:1118:26
12Arvid JohanssonHelsingborgs SOK1:05:34+41:4426:52
13Harry JohanssonHelsingborgs SOK1:05:42+41:5226:55
Martina ElofssonHelsingborgej godkänd

Öppen motion 2

4 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja ElofssonHelsingborg1:04:4914:16
2Elias FeurstHelsingborgs SOK1:06:53+2:0414:43
3Lena JohanssonHelsingborgs SOK1:12:59+8:1016:04

Öppen motion 3

3 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan LinderMotala AIF OL26:347:32
2Henrik JanssonHelsingborgs SOK27:28+0:547:48
3Ida SkantzeSundbybergs IK28:19+1:458:02
4Felicia PerssonHelsingborgs SOK29:39+3:058:25
5Anders FeustHSOK32:22+5:489:11
6Oscar Löparglädje35:49+9:1510:10
7Anders NilssonLöparglädje35:57+9:2310:12
8Astrid JohannessonHelsingborgs SOK39:04+12:3011:05
9Sara JohnsonHelsingborgs SOK44:50+18:1612:44
10Karolina OrrhedeHelsingborgs SOK46:01+19:2713:04
11Leif SkantzeSundbybergs IK46:56+20:2213:20
12Henrielte JareklewHelsingborgs SOK49:57+23:2314:11

Öppen motion 4

2 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jennifer SvenssonOK Gynge26:059:43
2Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK34:19+8:1412:48
3Iréne BengtssonOK Kompassen42:31+16:2615:51
4Ellen AskneHelsingborg46:42+20:3717:25

Öppen motion 5

4 460 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David HåkanssonOK Gynge25:485:47
2Joakim SkantzeSundbybergs IK27:53+2:056:15
3Björn SvenssonHelsingborgs SOK28:11+2:236:19
4Joel UddMarkbygdens OK29:12+3:246:32
5Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK30:37+4:496:51
6Petter SkantzeIFK Lidingö SOK32:05+6:177:11
7Linnea StenbergHelsingborg32:15+6:277:13
8Erik AhlströmHelsingborgs SOK32:19+6:317:14
9Thea BökmanHelsingborgs SOK33:31+7:437:30
10Paul NorénOK Södertörn34:49+9:017:48
11Daniel SvanbergKlubblös36:53+11:058:16
12Gustav NilssonHelsingborgs SOK37:24+11:368:23
13Jan ElofssonHelsingborgs SOK38:40+12:528:40
14Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK39:07+13:198:46
15Martin NilssonHelsingborgs SOK39:25+13:378:50
16Peter TegelbergHLK-9239:57+14:098:57
17Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK41:51+16:039:23
18Sten Åke KvistIS Kullen42:08+16:209:26
19Ulf BengtssonOK Kompassen43:42+17:549:47
20Hans BriganderHelsingborgs SOK44:49+19:0110:02
21Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK46:47+20:5910:29
22Jens BarkentiHelsingborg47:29+21:4110:38
23Catrine BarluntinRange Runners Orienteering Club (RROQ)47:38+21:5010:40
24Lars SandbladIS Kullen52:17+26:2911:43
Bengt JohnsonHelsingborgs SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser