Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 19 juli 2016

Öppen motion 1

2 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas PalmertzHelsingborgs SOK14:586:57
2Alma KjellénHelsingborgs SOK25:29+10:3111:51
3Elias PalmertzHelsingborgs SOK27:59+13:0113:00
4Elias FeurstHelsingborgs SOK28:32+13:3413:16
4Saga PalmertzHelsingborgs SOK28:32+13:3413:16
6Love PalmertzHelsingborgs SOK31:15+16:1714:32
7Edith MånssonKlubblös36:28+21:3016:57
8Sixten MånssonKlubblös49:50+34:5223:10
9Veronica DahlbomHelsingborgs SOK54:45+39:4725:27
10Anita BackmanKlubblös55:00+40:0225:34
Hugo BengtssonRydebäckutgått
Albin BengtssonRydebäckutgått

Öppen motion 2

3 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis OlssonHelsingborgs SOK56:5514:35

Öppen motion 3

2 780 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred KjellénHelsingborgs SOK22:408:09
2Leif SkantzeSundbybergs IK28:38+5:5810:17
3Kurt SjöbergHelsingborgs SOK31:25+8:4511:18
4Annika WinbergHelsingborg31:27+8:4711:18
5Eva SkantzeSundbybergs IK32:12+9:3211:34
6Edvin SkantzeSundbybergs IK33:19+10:3911:59
7Mattias MånssonKlubblös33:40+11:0012:06
8Astrid JohannessonHelsingborgs SOK34:43+12:0312:29
9Patrik SvenssonKlubblös38:23+15:4313:48
10Andreas FeustHelsingborgs SOK40:31+17:5114:34

Öppen motion 4

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter SvenssonHelsingborgs SOK28:209:17
2Lotta EkbergÖrkelljunga FK30:24+2:049:58
3Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK33:30+5:1010:59
4Hugo CedervallÖrkelljunga FK38:35+10:1512:39
5Anneli BlomgrenSOK Aneby40:18+11:5813:12
6Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK46:29+18:0915:14
7Ebba RanbroHelsingborgs SOK49:47+21:2716:19

Öppen motion 5

4 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob ZällHjärnarps GH OL28:176:44
2Mathias PerssonHelsingborgs SOK29:18+1:016:58
3Jonas BengtssonFK Göingarna31:27+3:107:29
4Lovisa BlomgrenSOK Aneby35:07+6:508:21
5Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK37:02+8:458:49
6Jonas NorénHelsingborgs SOK37:06+8:498:50
7Peter TegelbergHLK-9241:29+13:129:52
8Oscar GrönvallHELSINGBORG41:36+13:199:54
9Stig JohanssonHelsingborgs SOK42:01+13:4410:00
10Martin NilssonHelsingborgs SOK43:56+15:3910:27
11Gustav NilssonHelsingborgs SOK45:05+16:4810:44
12Johan BlomgrenSOK Aneby48:54+20:3711:38
13Tobias JosefssonHelsingborg50:35+22:1812:02
14Sten Åke KvistIS Kullen50:52+22:3512:06
15Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK52:47+24:3012:34
16Linda RanbroHelsingborgs SOK55:39+27:2213:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser