Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tibrotrippeln, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tibrotrippeln, lång
Arrangörsorganisation: Tibro OK
Datum: lördag 8 april 2017

D21

7 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna SvenssonSävedalens AIK1:08:309:40
2Anette CarlssonKFUM Örebro OK1:12:16+3:4610:12
3Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:17:22+8:5210:55
4Ellen LarssonIF Hagen1:18:03+9:3311:01
5Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:20:21+11:5111:20
6Elin TörnrothHjobygdens OK1:21:46+13:1611:32
7Benita HanssonHagaby GoIF Örebro1:22:19+13:4911:37
8Elin VinbladHagaby GoIF Örebro1:22:38+14:0811:40

H21

10 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg1:04:256:23
2Erik MartinssonLinköpings OK1:07:35+3:106:42
3Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:14:06+9:417:21
4Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:16:04+11:397:32
5Martin IvarssonOK Skogshjortarna1:16:43+12:187:36
6Karl LevinSävedalens AIK1:18:10+13:457:45
7Johan WikströmSävedalens AIK1:20:11+15:467:57
8Per CarlborgLinköpings OK1:22:48+18:238:12
9Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:24:35+20:108:23
10Simon LarssonSävedalens AIK1:28:06+23:418:44
11Håkan PetterssonOK Djerf1:31:54+27:299:07
12Mattihas KjellFrämmestads IK1:33:58+29:339:19
13Jesper LiderudLidköpings VSK1:36:51+32:269:36
14Erik HanssonBredareds IF1:39:42+35:179:53
15Oscar TörnrothHjobygdens OK2:01:23+56:5812:02
16Robin SvennbergDegerfors OK2:47:42+1:43:1716:38
Max SuderbysIF Hagenej godkänd
Simon BörjesonRyda SKej start

D21 Kort

5 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara HolmgårdKils OK1:03:5812:32
2Linnea LandforsLustens OK1:09:07+5:0913:33
3Therese AlfredssonSävedalens AIK1:11:19+7:2113:59
4Anna LundkvistKils OK1:24:54+20:5616:38
5Sandra BomanLustens OK1:27:55+23:5717:14
6Cecilia BomanLustens OK1:28:05+24:0717:16
7Camilla BohmanIF Hagen1:30:38+26:4017:46
Elin LundkvistOK Tyrej start

H21 Kort

7 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SvenssonHjärnarps OL1:18:579:52
2Tommy StenkvistRyda SK1:56:01+37:0414:31
Michael PerssonIF Hagenej start

D20

5 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna54:4210:48
2Malin JanssonHjobygdens OK1:05:52+11:1013:01

H20

7 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton BernevingOK Gipen1:11:4910:08
2Linus OlssonOK Gipen2:03:25+51:3617:25

D18

5 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice SödervallIK Gandvik56:4411:12
2Maja WelanderOK Djerf1:28:59+32:1517:35
Lina ErdeliusIF Rigorej godkänd

H18

6 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan1:13:3111:10
2Marcus NylénDegerfors OK1:25:20+11:4912:58
3Johan KindbomIF Hagen1:32:56+19:2514:07
4Zeb PalmHJS-Vansbro OK1:37:45+24:1414:51
5Hugo EkingeOK Motala1:41:14+27:4315:23

D16

4 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna42:399:31
2Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK46:15+3:3610:19
3Ylva JohanssonOK Djerf52:40+10:0111:45
4Irma SvenssonOK Klyftamo1:00:40+18:0113:32
5Vera WallinFalköpings AIK OK1:01:37+18:5813:45
6Ebba LindOK Skärmen1:03:24+20:4514:09
7Lilian PalmHJS-Vansbro OK1:08:52+26:1315:22
Nora HolmgårdKils OKej godkänd
Nicolina MobergOK Tyrej godkänd
Tove ErikssonRyda SKej start
Alma HjertbergHestra IFej start
Amanda JanssonOK Djerfej start

H16

5 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav OhlinOK Tranan50:368:59
2Rasmus PetterssonOK Djerf51:46+1:109:11
3Johan HolmbergIF Hagen1:12:56+22:2012:57
4Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK1:18:31+27:5513:56
Elias BergenfurIK Vikings OKej godkänd
Anton KarlssonMariestads FKej godkänd
Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

D16 Kort

4 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia JanssonHjobygdens OK57:4314:23
2Selma ErikssonOK Djerf1:00:37+2:5415:06
3Ellen EkingeOK Motala1:11:29+13:4617:49

H16 Kort

4 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin EronnLinköpings OK36:339:00
2Teodor LundborgHjobygdens OK48:47+12:1412:00
3Christoffer WallMariestads FK1:04:28+27:5515:52
4Hampus StockhedenOK Gränsen1:14:55+38:2218:27

D14

4 010 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SkoogFalköpings AIK OK29:077:15
2Elsa SonessonFalköpings AIK OK31:07+2:007:45
3Sara WänströmFinspångs SOK32:49+3:428:11
4Cornelia KindlundOK Tyr33:01+3:548:14
5Hanna AlsiöIF Hagen34:47+5:408:40
6Stella RangertIK Hakarpspojkarna36:23+7:169:04
7Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna37:35+8:289:22
8Rebecca TakeOK Tyr38:10+9:039:31
9Moa ErikssonTrollhättans SOK38:56+9:499:42
10Vera PetterssonFalköpings AIK OK40:19+11:1210:03
11Unni GranforsIF Rigor41:12+12:0510:16
12Ellen PelanderOK Djerf41:30+12:2310:20
13Maja GraadIF Rigor42:27+13:2010:35
14Emia HjortFalköpings AIK OK42:39+13:3210:38
15Jonna LindbladOK Djerf44:10+15:0311:00
16Elin AxelssonMullsjö SOK44:30+15:2311:05
17Thea TanhuaIstrums SK48:15+19:0812:01
18Ronja AnderssonTrollhättans SOK49:18+20:1112:17
19Linn AldénOK Roxen49:52+20:4512:26
Julia WesthMullsjö SOKej godkänd
Lova PermanOK Tyrej godkänd

H14

4 060 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna24:366:03
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan25:39+1:036:19
3Alfred ErdeliusIF Rigor30:33+5:577:31
4Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna30:40+6:047:33
5Erik LingIK Hakarpspojkarna34:55+10:198:36
6Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna36:50+12:149:04
7Oscar OlinIK Hakarpspojkarna38:29+13:539:28
8Axel BrönnestamOK Gipen40:52+16:1610:03
9Adam SkoglundUlricehamns OK41:25+16:4910:12
10Alfred HallqvistUlricehamns OK45:18+20:4211:09
11Liam JohanssonIF Hagen51:14+26:3812:37
12Hugo BremerMariestads FK56:04+31:2813:48
Erik GullbrandIF Hagenej godkänd
Hugo NylundOK Linnéej start
Hjalmar KällIK Gandvikej start
Eric LuthmanDegerfors OKej start

D14 Kort

2 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella NiklassonFalköpings AIK OK35:4512:04
2Maja NordinUlricehamns OK38:02+2:1712:50

H14 Kort

2 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AnderssonFalköpings AIK OK1:04:2722:08

D12

2 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna21:007:05
2Alva BjörkTrollhättans SOK26:27+5:278:56
3Emma OlinIK Hakarpspojkarna26:29+5:298:56
4Agnes IvarssonOK Skogshjortarna31:18+10:1810:34
5Frida LindénVäxjö OK39:34+18:3413:22
6Julia ForsgrenOK Tyr41:46+20:4614:06
7Maja NymanVänersborgs SK43:38+22:3814:44
8Elsa SödervallIK Gandvik55:22+34:2218:42

H12

2 910 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna17:005:50
2Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna21:57+4:577:32
3Ludvig EronnLinköpings OK26:26+9:269:05
4Albert BrohedeOK Tyr29:25+12:2510:06
5Danilo MobergOK Tyr30:46+13:4610:34
6Arvid JohanssonOK Djerf31:29+14:2910:49
7Isak HolmgårdKils OK33:03+16:0311:21
8Simon WesthMullsjö SOK33:06+16:0611:22
9Petter RybergMariestads FK34:51+17:5111:58
10August EkingeOK Motala35:12+18:1212:05
11Kasper VemdalMullsjö SOK35:33+18:3312:12
12Viggo WulffOK Gränsen40:15+23:1513:49
13Adam SamuelssonFalköpings AIK OK40:34+23:3413:56
14oscar hallqvistVänersborgs SK40:45+23:4514:00
15Liam HogedalVänersborgs SK48:48+31:4816:46
16Adam NeroNässjö OK52:49+35:4918:09
17Tor NylundOK Linné1:12:59+55:5925:04
18Felix LindOK Tyr1:27:11+1:10:1129:57
Hugo TofténSOK Träffej godkänd
Anton JonssonOK Tyrej start
Leo NilssonMariestads FKej start

D12 Kort

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice WahlbergFalköpings AIK OK19:518:16
2Felicia RööhsSkattkärrs SOK26:28+6:3711:01
3Alva GrönkvistJönköpings OK28:52+9:0112:01
4Lilly AxelssonJönköpings OK30:35+10:4412:44

H12 Kort

2 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav LjungbergDegerfors OK21:408:42
2Hugo BergenfurIK Vikings OK21:58+0:188:49
3Felix LidénMarkbygdens OK35:38+13:5814:18
Tim AnderssonOK Trananej start

D10

2 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK16:547:02
2Andrea EnbomVänersborgs SK18:36+1:427:45
3Linn EnbomVänersborgs SK18:46+1:527:49
4Emma LindénVäxjö OK21:42+4:489:02
5Hilma TrofastJönköpings OK22:39+5:459:26
6Ida AnderssonVänersborgs SK24:45+7:5110:18
7Moa VemdalMullsjö SOK26:30+9:3611:02
8Tea BremerMariestads FK31:32+14:3813:08
9Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna35:26+18:3214:45
10Elsa BremerMariestads FK40:34+23:4016:54
Molly GraadIF Rigorej godkänd
Ida IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Wilma JonssonOK Tyrej start

H10

2 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard PelanderOK Djerf17:407:05
2Malte GranefeltOK Tyr19:07+1:277:40
3Andy GranforsIF Rigor20:16+2:368:08
4Emil LingIK Hakarpspojkarna20:26+2:468:12
5Olle NordinUlricehamns OK21:41+4:018:42
6Matteo MobergOK Tyr24:22+6:429:47
7Gabriel HogedalVänersborgs SK25:38+7:5810:17
8Johannes AnderssonVänersborgs SK26:56+9:1610:48
9Måns SandahlIK Hakarpspojkarna27:07+9:2710:53
10Joel HolmgårdKils OK28:00+10:2011:14
11Noah FalkanderSOK Träff34:00+16:2013:39
12Felix SvenssonJönköpings OK37:07+19:2714:54
13Anton KarlssonUlricehamns OK39:44+22:0415:57
14Oskar AnderssonFalköpings AIK OK46:34+28:5418:42
Hampus SahlénIF Hagenej godkänd
Oskar HjertbergHestra IFej start

D35

5 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HolmgårdKils OK56:429:30
2Sara HelanderDomnarvets GOIF59:43+3:0110:01
3Therése IvarssonOK Skogshjortarna1:04:12+7:3010:46
4Lina RööhsSkattkärrs SOK1:13:27+16:4512:19
5Maria SahlénIF Hagen1:14:28+17:4612:29
6Emelie SvalinVänersborgs SK1:14:57+18:1512:34
7Marie LinnéOK Klyftamo1:27:27+30:4514:40
8Anna-Maria IsraelssonOK Tylöskog3:13:15+2:16:3332:25

H35

7 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HogedalOK Alehof1:00:237:33
2Mikael TrofastJönköpings OK1:13:20+12:579:10
3Patrik WallinFalköpings AIK OK1:18:19+17:569:48
4Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK2:15:27+1:15:0416:57
Tobias LidénMarkbygdens OKej godkänd
Per FredbergKristinehamns OKej start

D40

5 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SandahlIK Hakarpspojkarna49:409:44
2Johanna KindlundOK Tyr56:41+7:0111:06
3Linda TakeOK Tyr1:00:44+11:0411:54
4Nina AhlanderOK Denseln1:08:56+19:1613:30
5Maria Rosén ThelinJönköpings OK1:09:21+19:4113:35
6Lena WesterlundOK Djerf1:12:28+22:4814:12
7Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:16:30+26:5015:00
8Anna JanssonOK Djerf1:23:55+34:1516:27
9Sofia HjortFalköpings AIK OK1:47:20+57:4021:02
10Fredrika ErikssonRyda SK2:00:05+1:10:2523:32
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOKej godkänd
Anna BerlinKungälvs OKej godkänd
Mona LindénVäxjö OKej godkänd
Susanne BiörsOK Trananej start

H40

7 490 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy AnderssonVänersborgs SK55:177:22
2Jörgen GranefeltKils OK56:31+1:147:32
3Bertil EronnLinköpings OK58:15+2:587:46
4Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL1:02:24+7:078:19
5Markus OlinIK Hakarpspojkarna1:02:45+7:288:22
6Daniel BrohedeOK Tyr1:05:14+9:578:42
7Magnus DahlinIK Gandvik1:10:00+14:439:20
8Anders PåhlmanIstrums SK1:14:47+19:309:59
9Robert EnbomVänersborgs SK1:19:09+23:5210:34 Ladda ner rutt i gpx-format
10Daniel HägerstrandKungälvs OK1:23:07+27:5011:05
11Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:39:17+44:0013:15
12Jan GrahnIK Uven1:39:36+44:1913:17
13Robert ForsbergOK Tylöskog1:55:10+59:5315:22
14Jimmy ÅgesjöSOK Träff2:03:10+1:07:5316:26
15Anders FranzénLidköpings VSK2:05:56+1:10:3916:48
Stefan GraadIF Rigorej godkänd
David OlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Sören KindlundOK Tyrej godkänd
Patrick EricsonMullsjö SOKej godkänd
Johan GranforsIF Rigorej godkänd
Mattias StockhedenOK Gränsenej start
Kristian NylanderMotala AIF OLej start

D45

4 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK39:518:47
2Susanne AldénOK Roxen43:02+3:119:29
3Anna IsakssonOK Tyr47:38+7:4710:30
4Mia EronnLinköpings OK47:49+7:5810:33
5Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna50:54+11:0311:14
6Linn NilssonOK Tyr52:17+12:2611:32
7Kristina PatrikssonOK Klyftamo58:24+18:3312:53
8Marie LindbladOK Djerf1:12:53+33:0216:05
9Ann-Sophie OhlinOK Tranan1:14:55+35:0416:32
10Katarina StockhedenOK Gränsen1:25:38+45:4718:54
11Ulrika GranforsIF Rigor1:34:09+54:1820:47
Maria WallströmNyköpings OKej start

H45

6 580 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per JanssonOK Djerf48:217:20
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna49:48+1:277:34
3Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna51:31+3:107:49
4Andreas RangertIK Hakarpspojkarna53:20+4:598:06
5Johan PetterssonOK Motala54:20+5:598:15
6Fredrik SvenssonJönköpings OK56:16+7:558:33
7Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:06:53+18:3210:09
8Jonas NiklassonFalköpings AIK OK1:07:43+19:2210:17
9Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:08:00+19:3910:20
10Mikael LindOK Tyr1:08:28+20:0710:24
11Anders LingIK Hakarpspojkarna1:13:05+24:4411:06
11Anders KindbomIF Hagen1:13:05+24:4411:06
13Klas GrönkvistJönköpings OK1:14:32+26:1111:19
14Mikael RööhsSkattkärrs SOK1:21:10+32:4912:20
15Klas FriborgJönköpings OK1:21:40+33:1912:24
16Mikael LundborgHjobygdens OK1:23:11+34:5012:38
Mats KarlssonIF Hagenej godkänd
Jonny LindénVäxjö OKej godkänd
Mats BergenfurIK Vikings OKej godkänd
Johan WänströmFinspångs SOKej godkänd
Thomas AnderssonOK Trananej start
Emil ErdeliusIF Rigorej start

D50

4 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette BernhedSävedalens AIK44:1910:48
2Maria SkogsbergMariestads FK45:42+1:2311:08
3Marita KarlssonOK Skogsstjärnan46:49+2:3011:25
4Lottie LindOK Tyr50:20+6:0112:16
5Sari HåkanssonOK Gränsen50:58+6:3912:25
6Gunnel SvenssonOK Tranan54:16+9:5713:14
7Anette PalmHJS-Vansbro OK54:24+10:0513:16
8Suzy LarssonOK Skogshjortarna55:23+11:0413:30
9Lena ArnoldssonMullsjö SOK56:17+11:5813:43
10Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK56:57+12:3813:53
11Ewa HolmbergIF Hagen1:14:11+29:5218:05
12Marita FilipssonMarkaryds FK1:16:56+32:3718:45
13Cathrine HerngrenIF Hagen1:19:05+34:4619:17
Heléne SvenssonKristinehamns OKej godkänd
Ann-Sofi WelanderOK Djerfej godkänd
Marie AlfredssonOK Tyrej start

H50

6 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK48:287:56
2Stefan LundOK Linné50:51+2:238:20
3Lars KarlssonValbo AIF52:28+4:008:36
4Lars HolmgårdKils OK56:43+8:159:17
5Fredrik BarrulfOK Tyr57:28+9:009:25
6Magnus NiklassonFalköpings AIK OK1:06:22+17:5410:52
7Magnus SödervallIK Gandvik1:07:16+18:4811:01
8Ola AllvinIK Hakarpspojkarna1:08:53+20:2511:17
9Klaes AxelssonMullsjö SOK1:09:28+21:0011:23
10Thord SalenbäckKristinehamns OK1:10:10+21:4211:30
11Johan LilljeqvistStigsökarna1:10:15+21:4711:30
12Jonas MånssonK 3 IF1:10:43+22:1511:35
13Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:11:56+23:2811:47
14Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu1:12:17+23:4911:50 Ladda ner rutt i gpx-format
15Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:14:03+25:3512:08
16Mikael DavidssonVästerås SOK1:19:12+30:4412:59
17Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:34:22+45:5415:28
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOKej godkänd
Martin MandingerTrollhättans SOKej godkänd
Kenneth KarlssonAskersunds OKej godkänd
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Ingvar ÅkessonIFK Göteborgej start
Micke WallströmNyköpings OKej start

D55

3 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK45:3011:27
2Mona ÅkermanValbo AIF46:28+0:5811:42
3Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK50:22+4:5212:41
4Tone HollowellOK Tyr51:05+5:3512:52 Ladda ner rutt i gpx-format
5Nina BejbomUddevalla OK53:39+8:0913:30
6Ewa-Liz SällOK Alferna58:39+13:0914:46
7Ann-Marie AnderssonTenhults SOK1:01:34+16:0415:30
8Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL1:03:28+17:5815:59
9Christina BirathStenungsunds OK1:03:37+18:0716:01
10Annika DavidssonVästerås SOK1:04:37+19:0716:16
11Katarina SjöholmMullsjö SOK1:08:21+22:5117:12
12Ingrid KensbyOK Tyr1:14:12+28:4218:41
13Monika NilssonOK Alehof1:14:34+29:0418:46
14Anna Weckner WestlundOK Tyr1:18:24+32:5419:44
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej godkänd
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOKej start

H55

5 670 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna51:169:02
2Jan HanssonStenungsunds OK53:50+2:349:29
3Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna54:17+3:019:34
4Ola LundhIF Hagen55:16+4:009:44
5Pär LundkvistSundbybergs IK56:33+5:179:58
6Pedro LundqvistLinköpings OK57:20+6:0410:06
7Leif SandahlOK Tyr1:06:50+15:3411:47
8Mats SvenssonHjärnarps OL1:07:14+15:5811:51 Ladda ner rutt i gpx-format
9Thomas HollowellOK Tyr1:07:33+16:1711:54
10Ingemar MånssonRonneby OK1:08:22+17:0612:03
11Mats WelanderOK Djerf1:12:18+21:0212:45
12Mats KensbyOK Tyr1:18:35+27:1913:51
13Tomas NilssonOK Gipen1:18:54+27:3813:54
14Niclas MobergOK Tyr1:23:26+32:1014:42
15Klas LindgrenVästerås SOK1:38:06+46:5017:18
Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Lars AnderssonOK Tyrej godkänd
Jerry SällHagaby GoIF Örebroej godkänd

D60

3 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Rabe MagnussonIF Hagen40:2811:39
2Inger WesterbergIF Hagen42:27+1:5912:14
3Elisabeth ÖströmOK Tyr49:04+8:3614:08
4Britt-Marie AnderssonOK Amne56:18+15:5016:13
5Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna56:57+16:2916:24
6Britt GunnarssonKristinehamns OK58:08+17:4016:45
7Pia SvenssonFalköpings AIK OK58:40+18:1216:54
8Gunilla HogedalVänersborgs SK1:00:37+20:0917:28
9Eva PetterssonVäxjö OK1:05:40+25:1218:55
Marita LarssonMarkbygdens OKej godkänd
Marie SvernestamLinköpings OKej godkänd

H60

5 040 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr47:549:30
2Lennart LarssonJönköpings OK49:32+1:389:49
3Sören JonssonNydalens SK51:48+3:5410:16
4Thomas SvenssonMotala AIF OL52:46+4:5210:28
5Kjell NeroNässjö OK55:11+7:1710:56
6Urban LarssonOK Gipen57:21+9:2711:22
7Thomas SjöholmMullsjö SOK58:59+11:0511:42
8Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:00:08+12:1411:55
9Johan LindgrenIF Hagen1:09:14+21:2013:44
10Leif EfraimssonMotala AIF OL1:09:42+21:4813:49
11Tommy RoosFalköpings AIK OK1:09:56+22:0213:52
12Sören KarlssonMullsjö SOK1:12:58+25:0414:28
13Hans TuvessonIF Hagen1:17:52+29:5815:26
14Owe TörnrothHjobygdens OK1:20:45+32:5116:01
15Peter LarssonTrollhättans SOK1:22:08+34:1416:17
16Ulf NordzellOK Djerf1:22:56+35:0216:27
17Per LindgrenIK Hakarpspojkarna1:25:42+37:4817:00
18Lennart SvernestamLinköpings OK1:26:10+38:1617:05
19Jens TörnmarckAskersunds OK1:46:55+59:0121:12
Bernt AnderssonIF Rigorej godkänd
Olov ÖströmOK Tyrej start
Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOKej start

D65

3 520 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK48:2213:44
2Britt-Marie LarssonSOK 6850:20+1:5814:17
3Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK56:47+8:2516:07
4Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu1:00:06+11:4417:04
5Lena GranefeltOK Tyr1:05:35+17:1318:37
6Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:26:03+37:4124:26
7Marit NilssonKils OK1:41:34+53:1228:51
Gunnel GillenäsKristinehamns OKej godkänd
Kajsa TofténHjobygdens OKej godkänd
Monica LööfMariestads FKej godkänd
Marianne SjöbergOK Gränsenej godkänd

H65

4 510 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke WallOK Tisaren44:049:46
2Lars GrehnMullsjö SOK49:59+5:5511:04
3Karl Evert SvenssonIF Hagen50:26+6:2211:10
4Carl-Henry AnderssonOK Orinto50:28+6:2411:11
5Ingemar ZiljatOK Djerf51:42+7:3811:27
6Kenth SundgrenSkåneslättens OL52:25+8:2111:37
7Yngve NilssonOK Gipen55:04+11:0012:12
8Klas BjörkIK Hakarpspojkarna56:46+12:4212:35
9Ingvar AnderssonOK Amne58:11+14:0712:54
10Lennart GustafssonJönköpings OK58:33+14:2912:58
11Christer JohanssonOK Motala59:32+15:2813:12
12Inge LöwegrenKatrineholms OK59:34+15:3013:12
13Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna1:01:06+17:0213:32
14Bertil KarlssonHjobygdens OK1:02:01+17:5713:45
15Tommy WesterbergIF Hagen1:02:55+18:5113:57
16Rolf SteinerKristinehamns OK1:04:23+20:1914:16
17Gunnar BejbomUddevalla OK1:07:32+23:2814:58
18Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:08:38+24:3415:13
19Håkan LööfMariestads FK1:09:27+25:2315:23
20Åke SjöbergOK Gränsen1:21:41+37:3718:06
21Christer GillenäsKristinehamns OK1:25:40+41:3618:59
22Kurt EkbergOK Orinto1:32:46+48:4220:34
23Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:32:53+48:4920:35
24Leif Magne EggestadBodø & Omegn IF Orientering1:33:09+49:0520:39
25Tord FranssonMotala AIF OL1:47:30+1:03:2623:50
26Arne AlfredssonUddevalla OK1:51:49+1:07:4524:47
Kent IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Anders HedinMotala AIF OLej godkänd
Håkan OlssonHjobygdens OKej godkänd
Lars HogedalVänersborgs SKej start
Kjell KaminskyIF Hagenej start

D70

3 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Marie TiveljungIK Gandvik52:0116:27
2Vega SlottnerJönköpings OK1:06:41+14:4021:06
3Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:08:30+16:2921:40
4Lena WaernTrollhättans SOK1:10:54+18:5322:26
5Eva HöijeOK Ravinen1:19:20+27:1925:06
6Linnéa HallOK Amne1:22:26+30:2526:05
7Marina WästlundOK Amne1:26:34+34:3327:23
8Ingrid TengelandIK Gandvik1:27:51+35:5027:48
Ulla LindellOK Hällenej godkänd

H70

4 190 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen38:329:11
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna41:04+2:329:48
3Lars GranefeltOK Tyr41:28+2:569:53
4Kjell ErikssonOK Djerf45:08+6:3610:46
5Morgan LjungVaggeryds SOK45:54+7:2210:57
6Gunnar AnderssonIK Vista47:13+8:4111:16
7Hans-Gösta BernhardMariestads FK48:28+9:5611:34
8Torbjörn WikströmOK Orinto50:56+12:2412:09
9Ingemar LindblomOK Orinto51:29+12:5712:17
10Bengt SörensenJönköpings OK56:39+18:0713:31
11Börje RåbergOK Tyr57:59+19:2713:50
12Kent OlaussonOK Orinto1:05:11+26:3915:33
13Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:10:39+32:0716:51
14Lennart HöijeOK Ravinen1:11:49+33:1717:08
15Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan1:15:08+36:3617:55
16Rolf EinarssonIF Hagen1:15:54+37:2218:06
17Kay SvenssonOK P41:17:30+38:5818:29
18Bengtåke AnderssonOK Amne1:23:38+45:0619:57
19Reits HallOK Amne1:25:20+46:4820:21
Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Roland NilssonFalköpings AIK OKej godkänd
Christer OttossonOK P4ej start

D75

3 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK47:5715:22
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:02:16+14:1919:57
3Lotta GranholmLinköpings OK1:19:26+31:2925:27
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OKej start
Lilian BengtssonOK Amneej start

H75

3 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog42:1612:04
2Sune LindellOK Hällen48:48+6:3213:56
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna50:19+8:0314:22
4Erland LingJönköpings OK50:26+8:1014:24
5Stig BengtssonOK Amne1:10:06+27:5020:01
6Gunnar WaernTrollhättans SOK1:12:55+30:3920:50
7Ivan ErnvidUlricehamns OK1:13:59+31:4321:08
8Lars LjungbergTrollhättans SOK1:14:11+31:5521:11
9Lars-B LarssonOK Tyr1:15:35+33:1921:35
10Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu1:26:15+43:5924:38
Bertil ErikssonOK Tyrej godkänd

D80

2 460 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ruth NyströmOK Amneej start

H80

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo BrånnAskersunds OK1:50:0234:55
John VallinOK Hedströmmenej start

Inskolning

1 480 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Klara AnderssonFalköpings AIK OKfullföljt
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarnafullföljt
James-John ForsbergOK Tylöskogfullföljt
Iris FranssonKlubblösfullföljt
Saga GrönqvistJönköpings OKfullföljt
William JantzénKFUM Örebro OKfullföljt
Dante LandgrenDegerfors OKfullföljt
Zackarias LandgrenDegerfors OKfullföljt
Alfred MartinssonJönköpings OKfullföljt
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ebbe SjöbergTibro OKfullföljt
Signe SvedbergTibro OKfullföljt
Alma TrofastJönköpings OKfullföljt
Nike VejedalSnättringe SKfullföljt
Vera WesthMullsjö SOKfullföljt
Lilly ÖstlinMariestads FKfullföljt

U1

2 220 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav KarlssonUlricehamns OK20:259:11
2Harald CarlssonKFUM Örebro OK21:17+0:529:35
3Nils ÖbergOK Skogsstjärnan21:21+0:569:37
4Johanna NylénSOK Träff21:55+1:309:52
5Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK25:20+4:5511:24
6Assar Rosén ThelinJönköpings OK25:23+4:5811:26
7Arvid HägerstrandKungälvs OK25:31+5:0611:29
8Lin PelanderOK Djerf26:19+5:5411:51
9Felix SandahlIK Hakarpspojkarna27:51+7:2612:32
10Jonatan SahlénIF Hagen28:01+7:3612:37
11Colin AxelssonJönköpings OK28:18+7:5312:44
12Hugo LidénMarkbygdens OK30:34+10:0913:46
13Mira VejedalSnättringe SK30:38+10:1313:47
14Molly ÅgesjöSOK Träff31:52+11:2714:21
15Joar UmelandOK Älgen34:22+13:5715:28
16Lilly BergenfurSkattkärrs SOK39:13+18:4817:39
17Alva RööhsSkattkärrs SOK39:14+18:4917:40
18Emil OlinIK Hakarpspojkarna39:56+19:3117:59
19Tilde UmelandOK Älgen40:41+20:1618:19
20Alvin HogedalOK Alehof41:15+20:5018:34

U2

2 360 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LindbladOK Djerf25:5911:00
2Gustav HagejärdSOK Träff30:13+4:1412:48
3Cristian LinderothIF Hagen31:03+5:0413:09
4Edith BergenfurSkattkärrs SOK31:08+5:0913:11
5Melker CarlssonKFUM Örebro OK33:33+7:3414:12
6Ida TofténSOK Träff34:00+8:0114:24
7Leo ÖbergOK Skogsstjärnan35:53+9:5415:12
8Tilda KindlundOK Tyr36:11+10:1215:19
9Herman BergströmSOK Träff42:20+16:2117:56
10Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK45:13+19:1419:09

Öppen motion 1

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liv LindOK Skärmen40:0716:59
2Anna-Lena AnderssonFalköpings AIK OK48:01+7:5420:20

Öppen motion 2

3 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotta Edquist MobergOK Tyr38:4410:14

Öppen motion 3

2 960 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David WesthMullsjö SOK30:1110:11
2Annika LjungbergDegerfors OK36:04+5:5312:11
3Git MolinDegerfors OK38:51+8:4013:07
4Patrik MolinDegerfors OK38:58+8:4713:09
5Hanna BremerMariestads FK39:05+8:5413:12
6Britt-Marie EkbergOK Orinto43:10+12:5914:35
7Sara AnderssonVänersborgs SK43:37+13:2614:44
8Jimmy JohnssonKlubblös44:05+13:5414:53
9Emelie ForslundKristinehamns OK44:38+14:2715:04
10Lars-Åke JohanssonIK Ymer44:56+14:4515:10
11Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna54:03+23:5218:15
12Karin B. Andersson IF Hagen55:01+24:5018:35
13Jan- Erik OlaussenTibro OK55:38+25:2718:47
14Ayan LingIK Hakarpspojkarna59:04+28:5319:57
15LINDA NiklassonFalköpings AIK OK59:54+29:4320:14
16Monica LarssonOK Gipen1:00:50+30:3920:33
17Inger  EismarkOK Orinto1:01:38+31:2720:49
18Ebba HultinKlubblös1:02:51+32:4021:13
19Lil AlfredssonUddevalla OK1:13:08+42:5724:42
Oliver HammarFalköpings AIK OKej godkänd
Anna HammarFalköpings AIK OKej godkänd

Öppen motion 4

4 760 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne ErikssonEds SK45:389:35
2Sara WulffOK Gränsen47:04+1:269:53
3Sandra MagnussonTidaholm SOK Sisu48:25+2:4710:10
4Anette BarrulfOK Tyr59:12+13:3412:26
5Amanda NylénDegerfors OK1:03:22+17:4413:18
6Anette TanhuaIstrums SK1:05:36+19:5813:46
7Charlotta LarssonIF Hagen1:14:30+28:5215:39
Gertie SamuelssonIK Ymerej godkänd
Rebecka NylénDegerfors OKej godkänd

Öppen motion 5

3 690 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niclas AhlanderOK Denseln40:1710:55
2Lena FredénFalköpings AIK OK43:02+2:4511:39
3Maria SkoogIF Hagen46:21+6:0412:33
4Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna48:34+8:1713:09
5Linda SidebyGöteborg-Majorna OK50:10+9:5313:35
6Lars KarlssonOK Tisaren50:49+10:3213:46
7Ann PogemaaOK Skogsstjärnan51:45+11:2814:01
8Eva SjöströmIF Hagen56:15+15:5815:14
9Rikard AnderssonFalköpings AIK OK59:41+19:2416:10
10Oliwer MolinDegerfors OK1:00:25+20:0816:22
11Andrea ErdeliusIF Rigor1:01:23+21:0616:38
12Catarina KarlssonSOK Träff1:03:11+22:5417:07
13Karin AdolfssonTidaholm SOK Sisu1:07:54+27:3718:24
14Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan1:11:55+31:3819:29
15Ann-Sofie BjurströmHjobygdens OK1:15:51+35:3420:33
16Lennart MagnussonLaholms IF OK1:20:57+40:4021:56
17Åsa GrenaboHjobygdens OK1:21:45+41:2822:09
Carolina ÖnstenIK Vistaej godkänd
Johanna KarlssonUlricehamns OKej godkänd
Hanna SamuelssonFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 6

5 960 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas BranellRyda SK56:159:26
2Christian JanssonOK Tranan57:14+0:599:36
3Amelie PeterssonKlubblös1:05:38+9:2311:00
4Arvid ÖnstenIK Vista1:09:01+12:4611:34
5Marcus BranellRyda SK1:13:49+17:3412:23 Ladda ner rutt i gpx-format
6Peter AnderssonOK Klyftamo1:27:00+30:4514:35
7Helena SonessonFalköpings AIK OK1:29:11+32:5614:57
Sammy TanhuaIstrums SKej godkänd

Öppen motion 7

3 130 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas MobergOK Tyr30:249:42
2Torbjörn LöfvingMullsjö SOK33:07+2:4310:34
3Stefan NordinUlricehamns OK34:09+3:4510:54
4Hanna LindströmOK Tranan34:21+3:5710:58
5Sofie YngströmKFUM Örebro OK37:15+6:5111:54
6Albin LilljeqvistStigsökarna40:10+9:4612:49
7Sten-Åke NilssonOK Alehof41:05+10:4113:07
8Maria KlamfeltSävedalens AIK43:22+12:5813:51
9Susanne AxelssonJönköpings OK45:53+15:2914:39
10Dennis RoosSOK Träff47:12+16:4815:04
11Ulf NylénSOK Träff48:20+17:5615:26
12Per PetterssonOK Djerf50:31+20:0716:08
12Linus JonassonVänersborgs SK50:31+20:0716:08
14Elin BlomkvistSkattkärrs SOK51:05+20:4116:19
15Robert SkoogIF Hagen51:06+20:4216:19
16Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL52:17+21:5316:42
17Annie HogedalOK Alehof54:29+24:0517:24
18Martin MagnerfeltFalköpings AIK OK54:58+24:3417:33
19Karl-Johan OhlinOK Tranan55:05+24:4117:35
20Niklas SahlénIF Hagen55:16+24:5217:39
21Carl-Erik FogelstrandRyda SK56:47+26:2318:08
22Hans AnderssonIK Gandvik57:07+26:4318:14
23Monika HjellströmGränna-Bygdens OK57:59+27:3518:31
24Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK1:01:25+31:0119:37
25Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen1:01:43+31:1919:43
26Lars ArleboKFUM Örebro OK1:02:11+31:4719:52
27Lottis BrohedeOK Tyr1:03:05+32:4120:09
28Gert IvarssonOK Skogshjortarna1:04:08+33:4420:29
29Mikael BomanLustens OK1:04:47+34:2320:41
30Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK1:05:12+34:4820:49
31Michael ForslundKristinehamns OK1:05:13+34:4920:50
32Daniel NiklassonFalköpings AIK OK1:05:46+35:2221:00
33Kajsa NordinUlricehamns OK1:06:45+36:2121:19
34Johannes PaulssonIstrums SK1:09:13+38:4922:06
35Anders SwedinLidköpings VSK1:09:42+39:1822:16
36Monica GrönkvistJönköpings OK1:11:49+41:2522:56
37Roland KarlssonSOK Träff1:18:36+48:1225:06
38Berit IvarssonOK Skogshjortarna1:24:48+54:2427:05
39Erika UmelandOK Älgen1:28:09+57:4528:09
40Mattias ErikssonTrollhättans SOK1:47:09+1:16:4534:13
41Monica BrönnestamOK Gipen1:49:14+1:18:5034:53
42Klas SkogOK Gipen1:49:57+1:19:3335:07
Monica IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Sune HagströmIstrums SKej godkänd
Kerstin HagströmIstrums SKej godkänd
Margareta MandingerTrollhättans SOKej godkänd
Nicky FredrikssonKlubblösej godkänd
Sigrid VemdalMullsjö SOKej godkänd
Per-Erik JantzénKFUM Örebro OKej godkänd
Göran HektorLinköpings OKej godkänd
Liselott SvenssonJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 8

5 130 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn SvenssonOK Djerf59:0011:30
2Jesper ÖströmOK Tyr59:10+0:1011:32
3Adam FredénFalköpings AIK OK1:02:01+3:0112:05
4Emil WikströmOK Tyr1:02:14+3:1412:07
5Joakim HedlundKlubblös1:02:19+3:1912:08
6Daniel WikströmOK Tyr1:03:59+4:5912:28
7Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-371:04:19+5:1912:32
8Urban BarkIF Hagen1:11:59+12:5914:01
9Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:12:06+13:0614:03
10Elin SvenssonHjärnarps OL1:15:58+16:5814:48
11Henrik LinderothIstrums SK1:16:43+17:4314:57
12Fredrik FalkanderSOK Träff1:18:22+19:2215:16
13Bo MagnussonKFUM Örebro OK1:25:29+26:2916:39
14Anders JakobssonSOK Träff1:26:09+27:0916:47
15Tord GustafssonOK Skogsstjärnan1:28:35+29:3517:16
16Annica MagnussonKFUM Örebro OK1:34:35+35:3518:26
17Patrik NylénDegerfors OK1:37:26+38:2618:59
Tomas KristofferssonIstrums SKej godkänd
Jan SamuelssonFalköpings AIK OKej godkänd
Malin JonssonOK Tyrej start

Öppen motion 9

7 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro1:09:539:16
2Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna1:10:54+1:019:24
3Otto TuvessonKlubblös1:53:32+43:3915:03
4Kjell JohanssonIF Hagen1:53:43+43:5015:04
5Markus KleinBjörkfors GOIF2:02:39+52:4616:15
6Hans Olof CarlssonKlubblös2:17:21+1:07:2818:12

Trail Lång

6 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lubov PospeshinaIF Hagen1:45:1515:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser