Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ParkO 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ParkO 5
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: tisdag 26 april 2016

D21

3 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia ThomassonFältjägarnas IF18:305:10
2Anna-Lotta IrevallTjällmo-Godegårds OK19:21+0:515:24
3Hanna FalkIF Thor20:15+1:455:39
4Ida NordinÖstersunds OK21:36+3:066:02
5Erica JohanssonÖstersunds OK21:59+3:296:08
6Helen HanstockÖstersunds OK22:17+3:476:13
7Anna WikströmIFK Mora OK23:29+4:596:33
8Malin Jonssonklubblös25:19+6:497:04

H21

4 320 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus LindblomÅsarna IK18:584:23
2Daniel BerggrenÖstersunds OK19:07+0:094:25
3Andreas Kårströmklubblös19:36+0:384:32
4Ulf LindqvistÖstersunds OK19:50+0:524:35
5David HolmbergSundsvalls OK20:05+1:074:38
6Erik HedmanÖstersunds OK20:06+1:084:39
7Erik MemmiHalmstad OK21:21+2:234:56
8Kristian GustafssonFrösö IF21:30+2:324:58
9Christoffer JohanssonTrollhättans SOK21:35+2:374:59
10Anders CarnlandFrösö IF21:46+2:485:02
11Tomas BjörkÖstersunds OK21:54+2:565:04
12Björn OlofssonOK Storsjön22:09+3:115:07
13John LagerskogArvidsjaurs OK22:14+3:165:08
14Henrik Jonssonklubblös23:20+4:225:24
15Lars-Åke LarssonÖstersunds OK24:28+5:305:39
16Fredrik MartinssonFrösö IF27:24+8:266:20
17Anders ErikssonFrösö IF28:25+9:276:34
18Björn SandalÖstersunds OK32:01+13:037:24
19Göran NilssonOK Vildhussen39:05+20:079:02
Tobias Jonssonklubblösej godkänd

D20

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monika ÅgrenBrunflo IF23:197:31
2Linnea SahlinOK Vildhussen25:16+1:578:09

D16

2 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes MattssonTandsbyns IF16:296:30
2Emma NilssonÖstersunds OK21:04+4:358:19

H16

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Botvid NilbertÖstersunds OK14:515:52
2Rasmus GustavssonÖstersunds OK15:13+0:226:00
Aksel HalvarssonÖstersunds OKej godkänd

D14

2 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Flisa RavaldÖstersunds OK13:546:54
2Clara LindbergÖstersunds OK14:44+0:507:19
3Ella HjelmÖstersunds OK16:54+3:008:24
4Irma MattssonTandsbyns IF18:01+4:078:57
5Klara RoosÖstersunds OK18:50+4:569:22
6Matilda LandgrenÖstersunds OK35:55+22:0117:52

H14

2 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor RönnestrandFrösö IF11:105:33
2Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK11:41+0:315:48
3Vidar BäckmanFrösö IF18:35+7:259:14
4Hugo SöderbergFrösö IF32:14+21:0416:02
Felix SonnervallÖstersunds OKutgått

D12

1 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva ErikssonÖstersunds OK8:476:08
2Hanna LindqvistÖstersunds OK12:11+3:248:31
3Maja Svärdklubblös14:26+5:3910:05
4Irma ÖstbergÖstersunds OK14:27+5:4010:06
5Signe RoosÖstersunds OK19:10+10:2313:24
6Elma RoosÖstersunds OK26:02+17:1518:12
Märta SvedskogFrösö IFej godkänd
Julia AgerbergLiljas OKej godkänd

H12

1 430 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore HambergÖstersunds OK9:206:31
2Axel ArnessonÖstersunds OK10:14+0:547:09
3Björn RönnestrandFrösö IF11:14+1:547:51
4Elias Jakobsson IngerhedMyssjö Oviken IF11:50+2:308:16
5Malte OlofssonOK Storsjön12:22+3:028:38
6Love Jakobsson IngerhedMyssjö Oviken IF12:33+3:138:46
7Fabian Grindborgklubblös13:44+4:249:36
8Joar BäckmanFrösö IF14:17+4:579:59
9Samuel BobergÖstersunds OK14:53+5:3310:24
10Olle Grindborgklubblös15:16+5:5610:40
11Petter LandgrenÖstersunds OK23:08+13:4816:10
12Joel JonssonÖstersunds OK23:24+14:0416:21

D10

1 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe RoosÖstersunds OK7:517:46
2Märta SvedskogFrösö IF9:40+1:499:34
3Julia AgerbergLiljas OK3:19:31+3:11:403:17:32

H10

1 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle HambergÖstersunds OK7:367:31
2Toste WallskogÖstersunds OK13:01+5:2512:53
3Jonathan GreenÖstersunds OK17:52+10:1617:41

D40

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria BobergÖstersunds OK16:235:17
2Linda ErikssonÖstersunds OK17:47+1:245:44
3Christina RavaldÖstersunds OK17:54+1:315:46
4Inger DahlgrenÖstersunds OK18:58+2:356:07
5Maria HyttnäsFrösö IF21:22+4:596:53
6Britta SjöblomÖstersunds OK21:48+5:257:01
7Åsa PerssonÖstersunds OK22:30+6:077:15
8Viktoria WinbergÖstersunds OK26:48+10:258:38
Anna-Karin EnghultFrösö IFej godkänd

H40

3 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen MattssonTandsbyns IF17:565:00
2Anders JohanssonÖstersunds OK19:06+1:105:20
3Erik OlofssonÖstersunds OK24:30+6:346:50

D50

2 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina HammarfalkÖstersunds OK17:457:00
2Agneta SamuelssonFältjägarnas IF19:05+1:207:32
3Eva Gustafssonklubblös19:47+2:027:49
4Maria AndersdotterBrunflo IF20:18+2:338:01
5Monica Skoog BoströmBrunflo IF23:59+6:149:28
6Elisabeth ÅgrenÖstersunds OK24:08+6:239:32

H50

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats NilssonÖstersunds OK16:325:20
2Hans ÅgrenÖstersunds OK16:53+0:215:26
3Andreas RichterÖstersunds OK20:11+3:396:30
4Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF20:21+3:496:33
5Eric LindbergÖstersunds OK22:52+6:207:22
6Rolf NyströmÖstersunds OK32:05+15:3310:20

D60

2 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor LindgrenBrunflo IF20:208:02
2Ingeborg DanielssonÖstersunds OK21:03+0:438:19
3Eva KilanderÖstersunds OK21:19+0:598:25
4Karin WalltinÖstersunds OK22:20+2:008:49

H60

2 530 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars StrinnholmÖstersunds OK14:345:45
2Peder SjölundFMIF15:51+1:176:15
3Ola LindgrenÖstersunds OK16:14+1:406:24
4Ove HemmingssonBrunflo IF16:32+1:586:32
5Seth PerssonFältjägarnas IF16:53+2:196:40
6Tom BrantheimÖstersunds OK17:24+2:506:52
7Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK17:58+3:247:06
8Anders ForsstedtSöders-Tyresö18:28+3:547:17
9Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF18:44+4:107:24
10Kjell EnarssonÖstersunds OK19:26+4:527:40
11Jan JakobssonFältjägarnas IF20:49+6:158:13
12Bengt JonssonÖstersunds OK28:48+14:1411:23
Peter ZwalenÖstersunds OKej godkänd

D70

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gerd LindqvistBrunflo IF21:5510:54

H70

2 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove JönssonBrunflo IF15:387:46
2Leif AllonenFältjägarnas IF16:25+0:478:10
3Lars SahlénÖstersunds OK17:27+1:498:40
4Åke AnderssonFältjägarnas IF17:51+2:138:52
5Ingvar GustafssonFältjägarnas IF18:53+3:159:23
6Björn WikstrandÖstersunds OK23:03+7:2511:28

Inskolning

1 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Mattis HalvarssonÖstersunds OKfullföljt
Arvid HedmanÖstersunds OKfullföljt
Carl HolmgrenÖstersunds OKfullföljt
Theo Lundströmklubblösfullföljt
Elma RoosÖstersunds OKfullföljt
Linnéa WallskogÖstersunds OKej godkänd

U2

1 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stella Lundströmklubblös8:308:24
2Jonatan BobergÖstersunds OK9:11+0:419:05
3Bo SvedskogÖstersunds OK9:13+0:439:07
4Greta HedmanÖstersunds OK9:19+0:499:13
5Ingrid SvedskogFrösö IF10:00+1:309:54
6Nikls RönnestrandFrösö IF11:06+2:3610:59
7Hedda HäggströmNäldens IF14:12+5:4214:03
8Simon LindqvistÖstersunds OK14:20+5:5014:11
9Nils KonradssonÖstersunds OK15:19+6:4915:09
10Emma Bergmanklubblös15:55+7:2515:45
11Ellen ÖstbergÖstersunds OK24:04+15:3423:49

Öppen motion 5

2 530 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina Grandinklubblös15:566:17
2Jens HalvarssonÖstersunds OK16:13+0:176:24
3Erika HäggströmNäldens IF16:25+0:296:29
4Barbro HjelmÖstersunds OK17:26+1:306:53
5Torulf BäckmanFrösö IF17:29+1:336:54
6Malin Olssonklubblös17:43+1:477:00
7Johan Beiersenklubblös18:04+2:087:08
8Ida OlofssonOK Storsjön19:05+3:097:32
9Amanda LingblomOK Storsjön19:14+3:187:36
10Emelie StålbergÖstersunds OK20:02+4:067:55
11Hanna GustavssonÖstersunds OK20:05+4:097:56
12Susanne LingblomOK Storsjön20:27+4:318:04
13Ulrika ÖstbergÖstersunds OK20:32+4:368:06
14Ingela RönnestrandFrösö IF22:13+6:178:46
15Karin BäckHede SK25:43+9:4710:09
16Hans GreenÖstersunds OK29:47+13:5111:46

Öppen motion 7

4 320 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caroline GlännerudHudiksvalls IF22:285:12
2Charlotta NilssonFrösö IF25:38+3:105:56
3Håkan CarnlandFrösö IF26:30+4:026:08
4Alex Patricianklubblös27:03+4:356:15
5Tommie Hjerénklubblös27:25+4:576:20
6Sofia LindgrenÖstersunds OK27:34+5:066:22
7Daniel Sjölundklubblös27:44+5:166:25
8Tomas ÖstbergÖstersunds OK31:24+8:567:16
9Moa Åslundklubblös31:42+9:147:20
10Kristina Erikssonklubblös34:04+11:367:53
11Angelica Sternerklubblös35:15+12:478:09
12Rolf JutoÖstersunds OK48:05+25:3711:07
Jonathan Watkinsklubblösej godkänd

Knatte

840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia Lindgrenklubblös7:068:27
2Ludvig BjörkÖstersunds OK10:55+3:4912:59
3Vilda Larsson MagnussonÖstersunds OK15:20+8:1418:15
4Signe BodénSpikbodarna SK17:08+10:0220:23
5Helmer Ekerlidklubblös17:09+10:0320:25
6Vide Åsbergklubblös23:20+16:1427:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser