Officiell resultatlista för Hallands 3-dagars, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: Falkenbergs OK / Hylte OK / IK Trenne Ullared / OK Gläntan Vessigebro / Ätrans IF
Datum: fredag 14 juli 2017 - söndag 16 juli 2017

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 4 dagar! (15 svar)

D21 Lång

7 690 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:01:067:56
2Ellinor ErikssonOK Tisaren1:01:44+0:388:01 Ladda ner rutt i gpx-format
3Agnes LeoHalden SK1:02:21+1:158:06
4Lisa HolerEksjö SOK1:02:34+1:288:08
5Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:03:47+2:418:17
6Mathilde RundhaugFrol IL1:04:16+3:108:21
7Jenny BjörkÖrkelljunga FK1:08:45+7:398:56
8Carolin SvenssonHaninge SOK1:08:49+7:438:56
9Sofia SalomonssonLinköpings OK1:09:00+7:548:58
10Amanda LeoIK Hakarpspojkarna1:09:06+8:008:59
11Emma AnderssonSävedalens AIK1:14:11+13:059:38
12Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK1:18:06+17:0010:09
Frida BrogrenSävedalens AIKej start
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej start

H21 Lång

10 020 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BakkmanIFK Göteborg1:00:206:01
2Johan HögstrandIFK Göteborg1:02:29+2:096:14
3Viktor SilvemarkÄrla IF1:05:00+4:406:29
4Erik ClassonOK Orinto1:05:33+5:136:32
5Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:05:39+5:196:33
6Petter ErikssonÄrla IF1:05:56+5:366:34
7Martin VisterFrol IL1:05:59+5:396:35
8Jens WängdahlNyköpings OK1:06:15+5:556:36
9Jonas EggerIK Hakarpspojkarna1:08:10+7:506:48
10Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:08:31+8:116:50
11Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:10:40+10:207:03
12Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:13:03+12:437:17
13Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg1:14:01+13:417:23
14Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna1:19:33+19:137:56
15Erik LennartssonSOK Viljan1:19:36+19:167:56
16Fredrik NobornIFK Göteborg1:20:03+19:437:59
17Jonas KjällCentrum OK1:22:10+21:508:12
18Johan WikströmSävedalens AIK1:24:17+23:578:24
19Johan AntonssonOK Löftan1:24:20+24:008:24
20Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:25:32+25:128:32
20Mikael AnderssonStora Tuna OK1:25:32+25:128:32
22Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:26:57+26:378:40
23Anton KarlssonOK Kullingshof1:31:32+31:129:08
24Mattias NilssonOK Alehof1:32:20+32:009:12
25Joel JohnssonOK Nackhe1:32:43+32:239:15
26Viktor AntonssonEksjö SOK1:32:47+32:279:15
27Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:32:54+32:349:16
28Clément LecuyerTout Azimut Fameck1:39:43+39:239:57
29Thibault LecuyerTout Azimut Fameck1:56:49+56:2911:39
Max Peter BejmerIFK Göteborgej godkänd
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej start

D21

6 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise BorgTrollhättans SOK58:079:22
2Erica PetterssonIFK Göteborg58:34+0:279:26
3Linnéa JohnssonOK Nackhe59:09+1:029:32
4Emelie UnossonBredareds IF1:05:26+7:1910:33
5Filippa SpånérSävedalens AIK1:05:27+7:2010:33
6Mette StubPI-København1:05:32+7:2510:34
7Hanna BrusSnättringe SK1:07:52+9:4510:56
8Sara IvarssonOK Kullingshof1:11:41+13:3411:33
9Emma EkbergLidköpings VSK1:11:50+13:4311:35
10Mathilda JägrydSkåneslättens OL1:16:00+17:5312:15 Ladda ner rutt i gpx-format
11Linda ErikssonOK Skärmen1:17:14+19:0712:27
12Fanny BrodinIstrums SK1:31:26+33:1914:44
13Amalie Snedker MosbækHolbæk OK2:13:43+1:15:3621:34
Amanda ClaessonSävedalens AIKej start

H21

8 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg1:03:387:35
2Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:09:27+5:498:17
3Marko Birk NielsenAalborg OK1:14:32+10:548:53
4Moltas ViebkeMalmö OK1:19:36+15:589:29
5Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:21:03+17:259:40
6Philipp DombertBielefelder TG1:31:49+28:1110:57
7Jonatan LarssonUddevalla OK1:33:41+30:0311:10
8Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:45:25+41:4712:34
9Mats JohanssonIstrums SK2:05:49+1:02:1115:00

D21 Kort

4 910 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina LångStora Tuna OK42:538:44
2Sara FjärrnäsOK Bävern46:42+3:499:30
3Josefin HanningOK Löftan47:24+4:319:39
4Malin SettergrenHalmstad OK50:21+7:2810:15
5Annika NorlingGöteborg-Majorna OK50:54+8:0110:21
6Sara JosarpFK Friskus-Varberg51:42+8:4910:31
7Sofia SjögrenOK Kullingshof52:16+9:2310:38
8Emma RosénOK Njudung53:35+10:4210:54
9Emma BacklundSävedalens AIK53:50+10:5710:57
10Emilia HenryssonTibro OK54:13+11:2011:02
11Joanna MalmkvistSävedalens AIK55:19+12:2611:15
12Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3756:01+13:0811:24
13Karin KarlssonHalmstad OK57:37+14:4411:44
14Carolina NilssonOK Kompassen59:24+16:3112:05
15Stefanie AnderssonHagaby GoIF Örebro1:00:29+17:3612:19
16Therese AlfredssonSävedalens AIK1:01:14+18:2112:28
17Emma AnderssonUlricehamns OK1:01:45+18:5212:34
18Elise BjörnvikOK Skogsfalken1:08:34+25:4113:57
19Jannike BergIF Rigor1:09:30+26:3714:09
20Susanna CaleklintKarlskrona SOK1:13:25+30:3214:57
21Frida KjellmanLidköpings VSK1:24:36+41:4317:13
22Elisabet MöllerOK Nackhe1:25:24+42:3117:23
23Marie KarlssonVäxjö OK1:32:22+49:2918:48
24Therese EkströmHalmstad OK1:35:23+52:3019:25

H21 Kort

6 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas HemlinIK Uven58:299:16
2Patrik NordgrenSävedalens AIK58:45+0:169:18
3Anders OlssonUddevalla OK59:13+0:449:23
4Henrik BrusSävedalens AIK1:00:24+1:559:34
5Anton HemlinIK Uven1:01:43+3:149:46
6Arvid HammarFK Herkules1:14:58+16:2911:52
7Andreas BjörnvikOK Skogsfalken1:23:31+25:0213:14
Tomas GunnarssonOK Nackheej start

D21 Motion

4 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy TuressonBurseryds IF42:4110:20
2Therese BlomOK Nackhe44:01+1:2010:39
3Johanna KarlssonUlricehamns OK55:22+12:4113:24
4Lottis BrohedeOK Tyr58:12+15:3114:05
5Marika HallOK Bävern58:26+15:4514:08
6Anna WikströmHästveda OK59:33+16:5214:25
7Lisa KjellénHelsingborgs SOK1:01:44+19:0314:56
8Sandra DavidssonOK Bävern1:18:58+36:1719:07

H21 Motion

6 230 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SandlerOK Bävern1:00:269:42
2Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:04:19+3:5310:19
3Oskar HermanssonHellas Orientering1:10:03+9:3711:14
4Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF1:10:36+10:1011:19
5Olof BlombergGöteborg-Majorna OK1:15:15+14:4912:04
6Ola WesterdahlGöteborg-Majorna OK1:15:54+15:2812:10
7Gert WesterdahlOK Bävern1:16:22+15:5612:15
8Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OK1:16:29+16:0312:16
9Björn IsraelssonBurseryds IF1:17:23+16:5712:25
10Anders FjärrnäsOK Bävern1:22:51+22:2513:17
11Klas BogsjöHelsingborgs SOK1:27:07+26:4113:59
12Mårten VästerdalOK Bävern1:29:09+28:4314:18

D20

5 410 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara DjerfLerums SOK47:038:41
2Emma PetterssonOK Roxen48:23+1:208:56
3Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna49:08+2:059:04
4Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering49:58+2:559:14
5Elvira BjörklundTrollhättans SOK51:24+4:219:30
6Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna54:30+7:2710:04
7Maria ErikssonEds SK55:43+8:4010:17
8Emma DjerfLerums SOK59:14+12:1110:56
9Klara LjunggrenLinköpings OK1:00:09+13:0611:07
10Agnes WesterbergOK Roxen1:05:15+18:1212:03
11Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:05:54+18:5112:10
12Norna MolinOK Klemmingen1:25:50+38:4715:51
13Wilma JanssonVänersborgs SK1:37:17+50:1417:58
14Maiken SandbergNydalens SK1:37:22+50:1917:59
Saga BacktemanLerums SOKej start

H20

7 440 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK51:056:51
2Ola AnderssonOK Orion51:15+0:106:53
3Oliwer LundbergOK Bävern52:42+1:377:05
4Mattis HallbergIK Uven53:00+1:557:07
5Jacob ErikssonKFUM Örebro OK54:24+3:197:18
6Nils Hammaräng GripOK Orion55:30+4:257:27
7Olle JosarpOK Tisaren56:42+5:377:37
8Simon RuneforsVäxjö OK59:17+8:127:58
9Loke AgmarkenHalmstad OK1:00:01+8:568:04
10Albin ClaessonSävedalens AIK1:00:07+9:028:04
11Rasmus MöllerArboga OK1:00:29+9:248:07
12Douglas Fransson LeeOK Alehof1:01:51+10:468:18
13Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:04:46+13:418:42
14Rasmus Møller JessOK Linné1:07:48+16:439:06
15Alexander AlnessLånghundra IF1:23:02+31:5711:09
16Axel RydgårdEksjö SOK1:29:12+38:0711:59
17Sebastian HansenHerlufsholm OK2:07:51+1:16:4617:11
Fredrik JohanssonOK Nackheej start
Rune ØstergaardSøllerød OKej start
Eric CarlssonKvillebyns SKej start
Rasmus LundbergOK Bävernej start

D18

4 910 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen KallerbäckOK Orion40:278:14
2Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK42:29+2:028:39
3Julia RajanIFK Lidingö SOK43:58+3:318:57
4Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad44:26+3:599:02
5Johanna NilssonKungälvs OK44:39+4:129:05
6Ebba HjertbergHestra IF45:15+4:489:12
7Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad45:17+4:509:13
8Emelie KarlssonSävedalens AIK48:19+7:529:50
9Elsa LindeblomHestra IF48:28+8:019:52
10Elvira WildheimFK Friskus-Varberg49:31+9:0410:05
11Tindra HjortFalköpings AIK OK49:49+9:2210:08
12Alice HultinOK Löftan49:58+9:3110:10
13Stina JohanssonOK Bävern50:24+9:5710:15
14Ida KristianssonTrollhättans SOK52:01+11:3410:35
15Johanna RundqvistOK Nackhe54:22+13:5511:04
16Lovisa RingHalmstad OK56:32+16:0511:30
17Tine DalgaardKolding OK58:44+18:1711:57
18Paulina JägstedtHalmstad OK1:01:49+21:2212:35
19Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:07:56+27:2913:50
20Olivia LönkvistOK Vivill1:18:56+38:2916:04
Linnea DagsbergOK Orionej godkänd
Sofia DahlHärlövs IFej godkänd

H18

6 310 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MollénOK Denseln40:326:25
2Gustav RuneforsVäxjö OK42:09+1:376:40
3Emil AuseliusBredaryds SOK42:29+1:576:43
4Simon HardenFK Boken45:04+4:327:08
5Victor HanssonJönköpings OK45:36+5:047:13
6Axel HalvarssonKarlskrona SOK46:55+6:237:26
7Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna47:53+7:217:35
8Filip TrofastBredaryds SOK48:42+8:107:43
9Filip BengtssonOK Lindéna48:43+8:117:43
10Erik WinbladhKarlskrona SOK50:34+10:028:00
11Malte Kjær HemmingsenFarumTisvilde OK51:02+10:308:05
12Olle SörqvistMarkbygdens OK52:34+12:028:19
13Lukas KatvalaKarlskrona SOK52:37+12:058:20
14Rasmus PetterssonOK Djerf56:40+16:088:58
15Jonas LauriFK Herkules57:48+17:169:09
16Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:01:14+20:429:42
17Axel ForsmanFK Herkules1:01:20+20:489:43
18Oskar CarlssonKvillebyns SK1:07:46+27:1410:44
19Filip SvenssonOK Löftan1:11:29+30:5711:19
20Håkan RambergHallstahammars OK1:11:46+31:1411:22
21Daniel GlimténOK Löftan1:47:48+1:07:1617:05
William LundstedtMullsjö SOKej start
Erik JönssonLunds OKej start
Lukas OlmKils OKej start
Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start

D17-20 Kort

4 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin RydgårdEksjö SOK1:10:5016:23
2Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK1:18:11+7:2118:05

H17-20 Kort

5 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:19:3014:21
2Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK1:29:04+9:3416:04
3Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:38:45+19:1517:49

D16

4 320 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK34:257:58
2Tove PetterssonOK Roxen35:28+1:038:12
3Emma LingIK Hakarpspojkarna39:00+4:359:01
4Ellen BlennowFalköpings AIK OK39:09+4:449:03
5Lovisa LagerHalmstad OK40:14+5:499:18
6Agnes LindblomMalmö OK40:32+6:079:22
7Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK41:20+6:559:34
8Emma ErikssonEksjö SOK42:04+7:399:44
9Clara SamuelssonOK Vivill42:11+7:469:45
10Maja PorleVäxjö OK45:40+11:1510:34
11Alma HjertbergHestra IF46:07+11:4210:40
12Vendela LönkvistOK Vivill47:02+12:3710:53
13Nicolina MobergOK Tyr48:31+14:0611:13
14Lovisa WeidenSkåneslättens OL48:35+14:1011:14
15Malin KristianssonTrollhättans SOK49:57+15:3211:33
16Linnea SkalbergBredaryds SOK50:50+16:2511:46
17Emely WeihartHestra IF51:40+17:1511:57
18Elin CarlssonIK Trenne Ullared52:15+17:5012:05
19Amelie RajanIFK Lidingö SOK56:15+21:5013:01
20Karoline BjørnerødOK Moss58:39+24:1413:34
21Marie Lindløv JensenSarpsborg OL1:00:37+26:1214:01
22Embla CinthioSkåneslättens OL1:01:36+27:1114:15
23Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL1:04:00+29:3514:48
24Linnea BengtssonFalkenbergs OK1:04:41+30:1614:58
25Julia LindbladSävedalens AIK1:04:49+30:2415:00
26Tilda HenningssonIK Trenne Ullared1:06:00+31:3515:16
27Emelie RönnborgIK Uven1:12:25+38:0016:45
28Matilda NilssonHalmstad OK1:13:09+38:4416:55
29Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg1:13:38+39:1317:02
30Alma SandVästerbergslagens OL1:21:08+46:4318:46
31Kajsa WardOK Vivill1:26:32+52:0720:01
32Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL1:30:05+55:4020:51
33Alvina AxelssonOK Nackhe1:32:58+58:3321:31
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start
Emma IvarssonOK Kullingshofej start
Elsa EricssonFK Friskus-Varbergej start
Clara DahlHärlövs IFej start
Ella BjörckIK Uvenej start

H16

5 540 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan37:266:45
2Samuel PihlströmOK Landehof39:42+2:167:09
3Cornelius BjørkSandefjord OK40:31+3:057:18
4Olof LjunggrenLinköpings OK40:34+3:087:19
5Valter PetterssonOK Tisaren42:41+5:157:42
6Linus KristianssonTrollhättans SOK43:30+6:047:51
7Adrian VartiaOK Löftan44:06+6:407:57
8Linus LundbergOK Bävern45:53+8:278:16
9Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK46:06+8:408:19
10Mattis PerssonEksjö SOK47:48+10:228:37
11Erik BonekOK Linné49:29+12:038:55
12Hugo JakobssonEksjö SOK50:19+12:539:04
13Nils GrimbeckSävedalens AIK51:46+14:209:20
14Grunde IsaksætreGrue IL53:50+16:249:43
15Lukas Kjær HemmingsenFIF Hillerød54:25+16:599:49
16Arvid BacktemanLerums SOK56:16+18:5010:09
17Hugo JohanssonOK Reftele1:08:07+30:4112:17
18Måns HenningssonIK Trenne Ullared1:08:15+30:4912:19
19David JosefssonOK Roxen1:13:40+36:1413:17
20Anton HolmOK Djerf1:23:54+46:2815:08
21Lukas GustafssonIK Ymer1:27:38+50:1215:49
22Hugo OskarssonHalmstad OK1:31:59+54:3316:36
23Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:38:25+1:00:5917:45
24Gustav BohmanOK Orinto1:38:54+1:01:2817:51
25Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK2:18:06+1:40:4024:55
Morten Örnhagen JørgensenOK Snabej godkänd

D16 Kort

3 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanne Kaysen ThomsenOK Snab57:2115:10
2Ester FreidlitzOK Landehof1:17:04+19:4320:23
3Martina SundelinOK Orion1:39:11+41:5026:14
4Ida HolstenHestra IF1:45:41+48:2027:57

H16 Kort

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AnderssonFjärås AIK3:03:1648:13

D14

3 780 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK30:488:08
2Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna31:49+1:018:25
3Eleonora AlinderSjövalla FK32:22+1:348:33
4Moa SkoogFalköpings AIK OK35:22+4:349:21
5Erika ÅkessonMarkbygdens OK35:38+4:509:25
6Klara PerssonHalmstad OK36:50+6:029:44
7Thea BökmanHelsingborgs SOK40:01+9:1310:35
8Anna SvarfvarSjövalla FK40:34+9:4610:43
9Sanna SanderOK Milan43:27+12:3911:29
10Eva Örnhagen JørgensenOK Snab43:29+12:4111:30
11Thea Nordin AbajiEksjö SOK44:43+13:5511:49
12Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb45:10+14:2211:56
13Thilda SeldénIF Rigor45:39+14:5112:04
14Maja GraadIF Rigor46:26+15:3812:17
15Sara WänströmFinspångs SOK46:54+16:0612:24
16Matilda WallströmSävedalens AIK46:57+16:0912:25
17Maja KarmstigFK Friskus-Varberg47:12+16:2412:29
18Vilde Margrethe SæbbøStavanger OK47:27+16:3912:33
19Emma EliassonFK Friskus-Varberg48:39+17:5112:52
20Linn AldénOK Roxen49:59+19:1113:13
21Maja LindénVäxjö OK50:33+19:4513:22
22Emia HjortFalköpings AIK OK50:44+19:5613:25
23Wilma PetterssonOK Kullingshof53:27+22:3914:08
24Stina AnderssonAnderstorps OK54:13+23:2514:20
25Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb55:07+24:1914:34
26Lisa NilssonOK Linné55:12+24:2414:36
27Meja AleniusNyköpings OK56:57+26:0915:03
28Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb57:17+26:2915:09
29Lisa ThunellIFK Lidingö SOK57:40+26:5215:15
30Ellen JohanssonBurseryds IF57:59+27:1115:20
31Marta TörnströmFK Friskus-Varberg59:00+28:1215:36
32Theresa SkouboeHorsens OK1:02:06+31:1816:25
33Elsa BobergIF Rigor1:02:23+31:3516:30
34Matilda HolmOK Djerf1:05:56+35:0817:26
35Martina NiklassonVäxjö OK1:07:57+37:0917:58
36Asta TörnkvistAnderstorps OK1:12:21+41:3319:08
37Molly GranängKungälvs OK1:12:37+41:4919:12
38Elin AxelssonMullsjö SOK1:13:00+42:1219:18
39Tova JanssonVänersborgs SK1:17:56+47:0820:37
40Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:21:08+50:2021:27
41Elsa LarssonBurseryds IF1:29:06+58:1823:34
42Kristina BohmanOK Orinto1:38:49+1:08:0126:08
43Emmy WallinFalkenbergs OK1:49:34+1:18:4628:59
44Emilia SandinOK Skärmen1:55:07+1:24:1930:27
Anna BackmanLidköpings VSKej godkänd
Lisa OlmKils OKej godkänd
Matilda FreidlitzOK Landehofej start

H14

3 800 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK27:327:14
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna31:17+3:458:13
3Arvid SkeppSävedalens AIK31:53+4:218:23
4Albin WeidenSkåneslättens OL32:16+4:448:29
5Tobias JohanssonOK Löftan33:09+5:378:43
6Victor HanssonOK Löftan33:34+6:028:50
7Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK33:40+6:088:51
8Willy FjällborgStenungsunds OK34:37+7:059:06
9Edvin HenryssonTibro OK34:50+7:189:10
10Viktor JemthIF Thor35:01+7:299:12
11Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK35:13+7:419:16
12Gunnar FovaeusSävedalens AIK35:17+7:459:17
13Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna35:59+8:279:28
14Lukas LarssonOK Skogshjortarna36:00+8:289:28
15David AlménTrollhättans SOK36:35+9:039:37
16Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna37:34+10:029:53
17Alfred BjørnerødOK Moss37:37+10:059:53
18Pelle NilssonOK Linné37:41+10:099:55
19Isak BengtssonOK Lindéna38:58+11:2610:15
20Adam SkoglundUlricehamns OK39:20+11:4810:21
21Filip BrolingBredaryds SOK40:01+12:2910:31
22Jonathan RundqvistOK Nackhe40:04+12:3210:32
23Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK40:10+12:3810:34
24Alex JohanssonFK Friskus-Varberg40:12+12:4010:34
25Hugo CedervallÖrkelljunga FK40:13+12:4110:35
26Victor BeischerIK Uven40:30+12:5810:39
27Fabian OdénFjärås AIK40:31+12:5910:39
28Emil JägstedtHalmstad OK40:56+13:2410:46
29Anton BlomqvistMarkbygdens OK40:58+13:2610:46
30Karl GranforsOK Landehof41:08+13:3610:49
31Erik LingIK Hakarpspojkarna42:13+14:4111:06
32Anton KnollBielefelder TG42:23+14:5111:09
33Theodor BjørkSandefjord OK43:27+15:5511:26
34Ebbe HolmqvistSjövalla FK44:10+16:3811:37
35Linus ZederinOK Nackhe44:11+16:3911:37
36Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb45:26+17:5411:57
37Axel BrönnestamOK Gipen46:06+18:3412:07
38Mattias JosefssonOK Roxen46:14+18:4212:10
39Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb49:26+21:5413:00
40William RönnborgIK Uven49:45+22:1313:05
41Jonathan Birk NielsenAalborg OK51:51+24:1913:38
42Malte KristianssonHalmstad OK51:59+24:2713:40
43Jakob MobergOK Löftan52:17+24:4513:45
44Fabian SundOK Hammaren53:20+25:4814:02
45Johan FochsenWaxholms OK53:21+25:4914:02
46Arvid EkströmStenungsunds OK53:50+26:1814:10
47Johan ÅrbrinkLinköpings OK54:18+26:4614:17
48Jens DalgaardKolding OK58:59+31:2715:31
49Albin HugossonLunds OK1:04:35+37:0316:59
50Gustav AnderssonOK Löftan1:06:57+39:2517:37
51Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping1:07:18+39:4617:42
52Albin SamuelssonOK Vivill1:09:29+41:5718:17
53Victor EricssonHelsingborgs SOK1:10:57+43:2518:40
54Gustav LidmanTibro OK1:13:05+45:3319:13
55Hugo ÅkerbergOK Löftan1:13:49+46:1719:25
56Gabriel SteffertOK Tyringe1:14:50+47:1819:41
57Liam JohanssonIF Hagen1:15:01+47:2919:44
58Anton LundOK Skogshjortarna1:19:04+51:3220:48
59Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:19:53+52:2121:01
60Lucas AlzénGustavsbergs OK1:19:56+52:2421:02
61Rickard BerndtssonFrölunda OL1:20:54+53:2221:17
62Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:30:31+1:02:5923:49
63Mikael BjörckIK Uven2:20:11+1:52:3936:53
Edvin SahlinOK Löftanej godkänd
Tor LindqvistOK Vivillej godkänd
Albin JägstedtHalmstad OKej godkänd
Alexander PerssonHalmstad OKej start
Filip CarlqvistFK Friskus-Varbergej start

D14 Kort

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja NordinUlricehamns OK35:3312:47
2Matilda AspIFK Göteborg36:05+0:3212:58
3Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF40:18+4:4514:29
4Sofia RobertssonÅlems OK47:16+11:4317:00
5Emma EmanuelssonOK Tranan53:12+17:3919:08

H14 Kort

2 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo AuseliusBredaryds SOK34:5912:19
2Edvin TolestamIF Rigor55:11+20:1219:25
3Erik SundelinOK Orion1:11:27+36:2825:09
4Erik BromsFK Friskus-Varberg1:13:17+38:1825:48
5Benjamin ReulOK Orinto2:20:24+1:45:2549:26
6Erik WettergrenIK Uven2:35:14+2:00:1554:39
Anton EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd

D12

2 780 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna31:3311:20
2Emma KarlssonOK Landehof31:53+0:2011:28
3Miranda WallströmSävedalens AIK31:58+0:2511:29
4Ella PetterssonSävedalens AIK32:33+1:0011:42
5Sonja AhlquistJärla Orientering33:13+1:4011:56
6Hanna NilssonHestra IF33:29+1:5612:02
7Lisa ÖstenssonOK Tranan33:33+2:0012:04
8Sigrid LjunggrenLinköpings OK34:10+2:3712:17
9Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK36:45+5:1213:13 Ladda ner rutt i gpx-format
10Johanne SkouboeHorsens OK40:12+8:3914:27
11Agnes JohanssonIF Hagen40:57+9:2414:43
12Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK41:26+9:5314:54
13Frida LindénVäxjö OK41:40+10:0714:59
14Fanny HanssonFalkenbergs OK42:54+11:2115:25
15Lisa Hafstad WallanderBrattås CK43:26+11:5315:37
16Alice HallOK Bävern44:10+12:3715:53
17Cajsa AleniusNyköpings OK44:30+12:5716:00
18Clara AdolfssonAnderstorps OK45:58+14:2516:32
19Stina JohanssonAnderstorps OK46:01+14:2816:33
20Ida AnderssonOK Löftan46:28+14:5516:42
21Saga PalmertzHelsingborgs SOK46:32+14:5916:44
22Frida OdénFjärås AIK46:40+15:0716:47
23Maja NymanVänersborgs SK47:51+16:1817:12
24Annkathrin KnollBielefelder TG49:02+17:2917:38
25Isabella HolmOK Djerf50:09+18:3618:02
26Tilde BlomOK Nackhe50:14+18:4118:04
27Hilda PeterssonVäxjö OK51:04+19:3118:22
28Ida KörleOK Landehof52:23+20:5018:50
29Julia AbajiEksjö SOK55:16+23:4319:52
30Klara NilssonHestra IF57:02+25:2920:30
31Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:00:33+29:0021:46
32Moa HolstenHestra IF1:00:46+29:1321:51
33Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg1:01:59+30:2622:17
34Felicia SandinOK Skärmen1:04:41+33:0823:16
35Klara PetterssonÅmåls OK1:04:55+33:2223:21
36Elin BlomqvistMarkbygdens OK1:10:14+38:4125:15
37Emelia CarlströmFK Boken1:11:13+39:4025:37
38Ella NilssonHalmstad OK1:11:58+40:2525:53
39Ingrid ToresäterIK Uven1:23:18+51:4529:57
40Signe JohanssonFK Friskus-Varberg1:37:33+1:06:0035:05
Elina Lingbro DömstedtUmeå OKej godkänd
Alva SahlinOK Löftanej godkänd
Lovisa EliassonFK Friskus-Varbergej godkänd
Johanna PihlströmOK Landehofej godkänd
Nanna TorénHestra IFej godkänd
Lina AhlstedtÅmåls OKej godkänd
Selma AbrahamssonHalmstad OKej godkänd
Elin JohanssonBurseryds IFej godkänd
Ebba BackmanLidköpings VSKej start
Tova RangertIK Hakarpspojkarnaej start

H12

2 840 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna17:406:13
2Simon CorneliussonOK Löftan20:15+2:357:07
3Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK21:58+4:187:44
4Niels DalgaardKolding OK22:11+4:317:48
5Victor HörnquistAnderstorps OK22:25+4:457:53
6Gustav Kjær HemmingsenFIF Hillerød27:31+9:519:41
7Oskar BlomOK Löftan27:52+10:129:48
8Isak SkoglundUlricehamns OK28:09+10:299:54
9Emil LindbladSävedalens AIK28:42+11:0210:06
10Jens FochsenWaxholms OK29:45+12:0510:28
11Tom WeihartHestra IF29:51+12:1110:30
12Albin PaulssonOK Löftan29:52+12:1210:30
13Casper GunnarssonHalmstad OK29:53+12:1310:31
14Emil SeldénIF Rigor30:04+12:2410:35
15Alfred KjellénHelsingborgs SOK30:10+12:3010:37
16Albert BrohedeOK Tyr30:40+13:0010:47
17Anton JonssonOK Tyr32:39+14:5911:29
18Adam SjööarvOK Nackhe33:15+15:3511:42
19Isak JohanssonOK Gisle33:33+15:5311:48
20Yanis LützelschwabOLG Cordoba34:02+16:2211:59
21Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping34:04+16:2411:59
22Danilo MobergOK Tyr34:05+16:2512:00
23Isak EdholmÖrkelljunga FK34:55+17:1512:17
24Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL35:04+17:2412:20
25Fabian AlinderSjövalla FK35:05+17:2512:21
26Arvid JonforsenHallstahammars OK35:15+17:3512:24
27Linus AlinderSjövalla FK35:44+18:0412:34
28Hjalmar FolkestadAnderstorps OK35:47+18:0712:35
29Isak HolmgårdKils OK35:52+18:1212:37
29Liam HogedalVänersborgs SK35:52+18:1212:37
31Albin JemthIF Thor36:57+19:1713:00
32Albin SundströmHestra IF37:36+19:5613:14
33Mads Christian MaarupAllerød OK39:47+22:0714:00
34Oskar WesterbergTrollhättans SOK39:49+22:0914:01
35Martin ErikssonAnnebergs GIF39:53+22:1314:02
36Alfred JeppssonOK Hammaren40:24+22:4414:13
37Walter LöfqvistSOK Viljan40:55+23:1514:24
38Erik SüdhoffBrattås CK43:44+26:0415:23
39William SteffertOK Tyringe43:58+26:1815:28
40Adam BromsFK Friskus-Varberg45:36+27:5616:03
41Alwin EinarssonKungälvs OK45:47+28:0716:07
42Samuel DahlbergIK Trenne Ullared46:45+29:0516:27
43Karl ForsgrenVästerbergslagens OL51:35+33:5518:09
44Isak TörnströmFK Friskus-Varberg53:00+35:2018:39
45Malcolm SvenssonAnderstorps OK55:01+37:2119:22
46Theo ÅrbrinkLinköpings OK55:28+37:4819:31
47Gustaf GusedFalkenbergs OK57:32+39:5220:15
48Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:15+43:3521:34
49Einar SörqvistMarkbygdens OK1:05:15+47:3522:58
50Olle WidmanLesjöfors SK1:06:31+48:5123:25
51Noel BengtssonOK Skogshjortarna1:06:39+48:5923:28
52Melvin LundOK Skogshjortarna1:12:54+55:1425:40
53Walter HällåsOK Löftan1:23:21+1:05:4129:20
54Felix LindOK Tyr1:41:38+1:23:5835:47
55Martin G. DybvikStokke IL1:42:18+1:24:3836:01
Love GaudenzHalmstad OKej godkänd
Oskar WardOK Vivillej godkänd
Edvin AlexanderssonIF Rigorej godkänd
Sebastian LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Alexander FedjeFrölunda OLej godkänd
Gustav LundqvistHalmstad OKej godkänd
Alexander LännhultEds SKej godkänd
Gabriel EkströmHalmstad OKej godkänd
Kevin BernhedRånäs OKej godkänd
Melker SundOK Hammarenej start

D12 Kort

2 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adina NilssonIK Vista23:5910:54
2Julia SvarfvarSjövalla FK29:29+5:3013:24
3Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb31:55+7:5614:30
4Sanna SigvardsonBredaryds SOK33:14+9:1515:06
5Ella PellméStenungsunds OK34:28+10:2915:40
6Lilly AxelssonJönköpings OK41:40+17:4118:56
7Nanna SundelinOK Orion44:06+20:0720:02
Johanna JosefssonOK Roxenej start

H12 Kort

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PerssonHelsingborgs SOK24:2111:04
2Ludvig FuxborgSjövalla FK29:25+5:0413:22
3Zebastian ArdforsOK Löftan31:40+7:1914:23
4Melker JohanssonOK Löftan32:29+8:0814:45
5Oscar MobergOK Löftan38:30+14:0917:30
Ludvig Cullin LindgrenKalmar OKej godkänd

D10

2 340 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia LönnHalmstad OK20:278:44
2Felicia PerssonHelsingborgs SOK21:33+1:069:12
3Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna21:48+1:219:18
4Edit TreptowAnderstorps OK23:11+2:449:54
5Emma PerssonHalmstad OK23:29+3:0210:02
6Märta AhlquistJärla Orientering23:52+3:2510:11
7Vera FolkestadAnderstorps OK24:32+4:0510:29
8Linn EnbomVänersborgs SK24:39+4:1210:32
9Andrea EnbomVänersborgs SK25:19+4:5210:49
10Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg26:28+6:0111:18
11Elin AnderssonOK Löftan26:56+6:2911:30
11Ida AnderssonVänersborgs SK26:56+6:2911:30
13Lova JohanssonFK Friskus-Varberg27:41+7:1411:49
14Linnéa EdvardssonEksjö SOK27:43+7:1611:50
15Hilma TrofastJönköpings OK28:50+8:2312:19
16Hilda LindénVäxjö OK28:51+8:2412:19
17Emelina HolmqvistSjövalla FK29:11+8:4412:28
18Moa BengtssonOK Skogshjortarna29:27+9:0012:35
19Nikki WeihartHestra IF29:31+9:0412:36
20Agnes PaulssonOK Löftan30:10+9:4312:53
21Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF30:38+10:1113:05
22Ella PetterssonOK Kullingshof30:49+10:2213:10
23Mira WallinFalkenbergs OK31:17+10:5013:22
24Alma WickmanTibro OK31:31+11:0413:28
25Vera HöglundSjövalla FK31:33+11:0613:28
26Elin NobornIFK Göteborg33:25+12:5814:16
27Amanda GustavssonVäxjö OK33:26+12:5914:17
28Wilma JonssonOK Tyr33:42+13:1514:24
29Elin KarlssonOK Landehof34:22+13:5514:41
30Elsa HallOK Bävern34:48+14:2114:52
31Emma LindénVäxjö OK35:14+14:4715:03
32Tove RosbergVäxjö OK35:36+15:0915:12
33Kajsa LarssonBurseryds IF35:43+15:1615:15
34Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg35:52+15:2515:19
34Tindra DavidssonOK Bävern35:52+15:2515:19
36Alma SvenssonAnderstorps OK37:49+17:2216:09
37Alma KjellénHelsingborgs SOK38:30+18:0316:27
38Paulina AlzénGustavsbergs OK39:19+18:5216:48
39Vilma RingHalmstad OK40:09+19:4217:09
40Sara LönnHalmstad OK41:28+21:0117:43
41Felicia DahlqvistVaggeryds SOK41:57+21:3017:55
42Ella AnderssonAnderstorps OK42:41+22:1418:14
43Ella SandVästerbergslagens OL43:14+22:4718:28
44Frida SkoglundUlricehamns OK43:34+23:0718:37
45Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL44:04+23:3718:49
46Tuva WestbomSäterbygdens OK44:53+24:2619:10
47Jennie LidénOK Landehof45:24+24:5719:24
48Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OL47:30+27:0320:17
49Alice SjööarvOK Nackhe48:16+27:4920:37
50Meja PetterssonOK Kullingshof48:26+27:5920:41
51Amanda PerssonHalmstad OK52:58+32:3122:38
52Hilma EkströmStenungsunds OK53:16+32:4922:45
53Ella HagstrandBurseryds IF54:24+33:5723:14
54Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL1:06:50+46:2328:33
55Vera JeppssonOK Hammaren1:08:39+48:1229:20
56Rebecca ErikssonOK Skärmen1:25:14+1:04:4736:25
Miranda NiklassonVäxjö OKej start
Hanna OlmIF Thorej start

H10

2 270 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna15:426:54
2Axel Örnhagen JørgensenOK Snab16:00+0:187:02
3Gustav AspIFK Göteborg16:05+0:237:05
4Hjalmar IngelsboOK Tranan17:03+1:217:30
5Emil DalgaardKolding OK18:24+2:428:06
6Emil SkeppSävedalens AIK19:01+3:198:22
7Kurt SjöbergHelsingborgs SOK19:11+3:298:27
8Petter FochsenWaxholms OK19:13+3:318:27
9Tore Emil MaarupAllerød OK19:43+4:018:41
10Nils AndreassonIFK Göteborg21:06+5:249:17
11Edvin SonedahlOK Landehof21:19+5:379:23
12Alvar AlexanderssonIF Rigor21:36+5:549:30
13Olle NordinUlricehamns OK22:09+6:279:45
14Hugo CorneliussonOK Löftan22:59+7:1710:07
15Johannes AnderssonVänersborgs SK23:19+7:3710:16
16Calle WärnOK Skogshjortarna23:40+7:5810:25
17Joel HolmgårdKils OK24:09+8:2710:38
18Gustav RexOK Landehof24:18+8:3610:42
19Mikael BergOK Enen24:23+8:4110:44
20Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg24:38+8:5610:51
21Linus LindénVäxjö OK24:52+9:1010:57
22Joar BlomqvistBredareds IF24:56+9:1410:59
23Peter SæbbøStavanger OK24:57+9:1510:59
24Silas LützelschwabOLG Cordoba25:41+9:5911:18
25Elias SamuelssonOK Vivill26:44+11:0211:46
26Elis OlssonHelsingborgs SOK26:49+11:0711:48
27Gabriel HogedalVänersborgs SK27:35+11:5312:09
28Oskar HjertbergHestra IF28:18+12:3612:28
29Anton KarlssonUlricehamns OK29:21+13:3912:55
30Bruno FovaeusSävedalens AIK29:27+13:4512:58
31Rasmus GranängKungälvs OK29:35+13:5313:01
32Jonathan EdholmÖrkelljunga FK29:37+13:5513:02
33Alfred OlssonLunds OK30:24+14:4213:23
34Ebbe TörnkvistAnderstorps OK31:22+15:4013:49
35Elias PalmertzHelsingborgs SOK31:35+15:5313:54
36Elliot JägstedtHalmstad OK32:13+16:3114:11
37Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg32:17+16:3514:13
38Karl Hugo NilssonOK Orinto32:19+16:3714:14
39Matteo MobergOK Tyr34:15+18:3315:05
40William LännhultEds SK38:14+22:3216:50
41Frej GaudenzHalmstad OK39:11+23:2917:15
42Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg41:30+25:4818:16
43Oscar AhlstedtÅmåls OK42:23+26:4118:40
44Jens G DybvikStokke IL45:11+29:2919:54
45Johan GusedFalkenbergs OK53:58+38:1623:46
William BjörnbeckerSjövalla FKej godkänd

D35

6 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina VejedalMarkbygdens OK1:06:3811:05
2Desiré RexOK Landehof1:10:37+3:5911:44
3Emelie SvalinVänersborgs SK1:11:31+4:5311:53
4Chrissie DahlqvistVaggeryds SOK1:12:22+5:4412:02
5Josefina BerntssonLinköpings OK1:17:53+11:1512:57
6Johanna BerntssonMalmö OK1:20:18+13:4013:21
7Veronika PalmertzHelsingborgs SOK1:27:04+20:2614:29
8Maria LönnHalmstad OK1:30:57+24:1915:07
9Cecilia AlzénGustavsbergs OK2:06:50+1:00:1221:06
10Lise Ravnshøj AndersenHerlufsholm OK2:06:52+1:00:1421:06
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstadej godkänd

H35

8 170 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus KvarndalUlricehamns OK1:03:567:49
2Per RosénIK Uven1:08:15+4:198:21
3Henrik OlofssonOK Kompassen1:09:48+5:528:32
4Daniel BornefalkFK Friskus-Varberg1:11:35+7:398:45
5Björn PerssonVäxjö OK1:11:52+7:568:47
6Mattias KarlssonOK Alehof1:13:25+9:298:59
7Anders SjööarvOK Nackhe1:13:51+9:559:02
8Björn LiljequistOK Älme1:15:35+11:399:15
9Mathias PerssonHelsingborgs SOK1:17:33+13:379:29
10Stefan LundhSödertälje-Nykvarn OF1:17:38+13:429:30
11Peter RosénIK Ymer1:17:44+13:489:30
12Joakim AxelssonTrollhättans SOK1:18:01+14:059:32
13Mikael TrofastJönköpings OK1:19:47+15:519:45
14Klas BringertKatrineholms OK1:20:29+16:339:51
15Martin GranqvistKamrat och IF KIF1:21:32+17:369:58
16Stefan LöfqvistSOK Viljan1:22:32+18:3610:06
17Martin AnderssonSjövalla FK1:23:51+19:5510:15
18Patrik CorneliussonOK Löftan1:24:12+20:1610:18
19Tobias LidénMarkbygdens OK1:24:35+20:3910:21
20Andréas PalmertzHelsingborgs SOK1:24:58+21:0210:23
21Christian JohanssonHelsingborgs SOK1:25:06+21:1010:24
22Mikael HallOK Bävern1:26:12+22:1610:33
23Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:28:13+24:1710:47
24David HellerströmFK Friskus-Varberg1:34:08+30:1211:31
25Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:38:33+34:3712:03
26Hans SvenssonOK Kullingshof1:44:14+40:1812:45
27Jonas NorénHelsingborgs SOK1:45:54+41:5812:57
28Jonas EmtervallUlricehamns OK1:49:03+45:0713:20
29Fredrik EkströmHalmstad OK2:02:30+58:3414:59

D40

5 210 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny JohanssonOK Gisle47:019:01
2Johanna SundströmHestra IF47:29+0:289:06
3Lotta SaetreOK Landehof47:36+0:359:08
4Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna47:56+0:559:12
5Linda NordinEksjö SOK48:12+1:119:15
6Louise GötforsGöteborg-Majorna OK48:37+1:369:19
7Frida WallströmSävedalens AIK52:06+5:0510:00
8Malin JonssonOK Tyr53:14+6:1310:13
9Susanne CoxLerums SOK57:49+10:4811:05
10Maria HolmqvistSjövalla FK58:36+11:3511:14
11Anna LöwegrenKatrineholms OK59:44+12:4311:27
12Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL59:51+12:5011:29
13Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL1:00:39+13:3811:38
14Katrin SkeppSävedalens AIK1:01:15+14:1411:45
15Karolina WildheimMölndal Outdoor IF1:02:21+15:2011:58
16Wenche M. SæbbøStavanger OK1:05:31+18:3012:34
17Lotta EkbergÖrkelljunga FK1:05:39+18:3812:36
18Eva PerssonVäxjö OK1:06:22+19:2112:44
18Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK1:06:22+19:2112:44
20Helene NilssonOK Linné1:06:32+19:3112:46
21Maria PeterssonHalmstad OK1:12:27+25:2613:54
22Katarina GalleOK Enen1:12:28+25:2713:54
23Sofia HjortFalköpings AIK OK1:17:08+30:0714:48
24Katarina EnbomVänersborgs SK1:18:09+31:0815:00
25Catarina HardenFK Boken1:18:18+31:1715:01
26Sofia ÖstenssonOK Tranan1:24:22+37:2116:11
27Karin NorlanderOK Nackhe1:25:40+38:3916:26
28Pernilla AlexanderssonIF Rigor1:26:09+39:0816:32
29Angelica LindblomGustavsbergs OK1:30:16+43:1517:19
30Karin AlthoffKungälvs OK1:30:44+43:4317:24
31Sara JägstedtHalmstad OK1:33:38+46:3717:58
32Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:47:36+1:00:3520:39

H40

7 460 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias NobornIFK Göteborg48:426:31
2Ola SkeppSävedalens AIK52:03+3:216:58
3Tommy AnderssonVänersborgs SK52:09+3:276:59
4Daniel BrohedeOK Tyr59:04+10:227:55
5Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna1:00:34+11:528:07
6Håkan AnderssonHalmstad OK1:01:24+12:428:13
7Robert EnbomVänersborgs SK1:02:17+13:358:20
8Torbjörn SvenskOK Hällen1:02:55+14:138:26
9Mathias WärnOK Skogshjortarna1:03:23+14:418:29
10Mikael LundqvistHalmstad OK1:04:11+15:298:36
11Jan JohanssonFrölunda OL1:04:39+15:578:39
12Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering1:04:56+16:148:42
13Magnus BertilssonOK Skogshjortarna1:05:11+16:298:44
14Tony BjörlingDomnarvets GOIF1:07:57+19:159:06
15Martin AhlqvistFrölunda OL1:08:07+19:259:07
16Ulrik MagnussonHalmstad OK1:08:20+19:389:09
17Martin HjertbergHestra IF1:08:51+20:099:13
18Johan SanderSkåneslättens OL1:08:53+20:119:14
19Anders DalgaardKolding OK1:09:49+21:079:21
20Daniel RosénHalmstad OK1:12:16+23:349:41
21Erik AderstedtKungälvs OK1:12:24+23:429:42
22Thies KnollBielefelder TG1:12:46+24:049:45
23Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:15:25+26:4310:06
24Magnus AlinderSjövalla FK1:15:37+26:5510:08
25Daniel RobertssonIFK Göteborg1:17:11+28:2910:20
26Johan AxelssonOK Älme1:17:25+28:4310:22
27Erik RosenvoldØstmarka OK1:17:28+28:4610:23
28Jan HjortFalköpings AIK OK1:19:37+30:5510:40
29Ola MarkholmSkåneslättens OL1:20:47+32:0510:49
30Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:22:01+33:1910:59
31Magnus LindblomGustavsbergs OK1:25:15+36:3311:25
32Niclas HörnquistAnderstorps OK1:26:38+37:5611:36
33Jonas HåkanssonEksjö SOK1:29:24+40:4211:59
34Erik KöllerströmFjärås AIK1:29:59+41:1712:03
35Magnus VedinTrollhättans SOK1:33:10+44:2812:29
36Karl NilssonOK Orinto1:34:39+45:5712:41
37Bo RasmussenSøllerød OK1:36:07+47:2512:53
38Bo Birk NielsenAalborg OK1:37:16+48:3413:02
39Anders JonssonSøllerød OK1:38:54+50:1213:15
40Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:41:05+52:2313:33
41Mattias JohanssonAnderstorps OK1:42:59+54:1713:48
42Stefan CaleklintKarlskrona SOK1:47:21+58:3914:23
43Daniel WestbomSäterbygdens OK1:52:29+1:03:4715:04
Morten NissenSøllerød OKej godkänd
Henrik PetterssonGustavsbergs OKej godkänd
Martin PetterssonSävedalens AIKej start
Sven GranforsOK Landehofej start

D40 Motion

3 630 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JonforsenHallstahammars OK52:3514:29
2Ulla EinarssonKungälvs OK54:37+2:0215:02
3Christine LundOK Skogshjortarna54:54+2:1915:07
4Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK55:08+2:3315:11
5Maria LarssonBurseryds IF57:39+5:0415:52
6Therese GustafssonOK Virdarna58:32+5:5716:07
7Gunilla RydgårdEksjö SOK59:28+6:5316:22
8Tina OttesenBallerup OK59:35+7:0016:24
9Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:00:22+7:4716:37
10Jessica KarmetunOK Bävern1:00:42+8:0716:43
11Mona LindénVäxjö OK1:01:10+8:3516:51
12Majken MaarupAllerød OK1:03:22+10:4717:27
13Camilla SvenssonBurseryds IF1:14:26+21:5120:30
14Annika HagstrandBurseryds IF1:14:40+22:0520:34
15Anikken G. DybvikStokke IL1:18:43+26:0821:41
16Gunilla GlimténOK Löftan1:23:42+31:0723:03
17Anne-Li AugustssonOK Tyringe1:25:52+33:1723:39
18Marie AugustssonOK Bävern1:41:19+48:4427:54
19Annelie WardOK Vivill2:00:49+1:08:1433:16
Jeanette PerssonOK Löftanej godkänd

H40 Motion

5 560 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär SvenssonI 15 IF53:229:35
2Fredrik JohanssonOK Älme58:57+5:3510:36
3Fredrik AugustssonOK Bävern1:05:22+12:0011:45
4Martin LidénOK Landehof1:07:04+13:4212:03
5Björn DavidssonOK Bävern1:07:40+14:1812:10
6Henrik PellméStenungsunds OK1:08:25+15:0312:18
7Peter JohanssonVäxjö OK1:09:10+15:4812:26
8Peter HeldFK Åsen1:15:43+22:2113:37
9Jonas HultinOK Löftan1:17:38+24:1613:57
10Håkan AuseliusBredaryds SOK1:17:58+24:3614:01
11Håkan RundqvistOK Nackhe1:21:29+28:0714:39
12Oskar SvarfvarSjövalla FK1:24:11+30:4915:08
13Anders LundOK Skogshjortarna1:24:26+31:0415:11
14Lars EdbergOK Nackhe1:28:44+35:2215:57
15Christer AldénOK Roxen1:29:51+36:2916:09
16Tobias GustavssonVäxjö OK1:30:41+37:1916:18
17Ulrik JohanssonOK Bävern1:30:45+37:2316:19
18Patrik AnderssonAnderstorps OK1:34:40+41:1817:01
19Robert SvenssonAnderstorps OK1:36:17+42:5517:19
20Allan SkouboeHorsens OK1:42:23+49:0118:24
21Fredrik KörleOK Landehof1:43:14+49:5218:34
22Mats LarssonBurseryds IF1:56:07+1:02:4520:53
Kenneth DybvikStokke ILej godkänd

D45

4 330 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte FlansbjerOK Djerf35:578:18
2Jenny NymanVänersborgs SK36:43+0:468:28
3Pia JohanssonOK Landehof38:56+2:598:59
4Weronica ZederinOK Nackhe40:36+4:399:22
4Malin PerssonMarkbygdens OK40:36+4:399:22
6Anna Karin OlmIF Thor41:56+5:599:41
7Susanne AldénOK Roxen42:30+6:339:48
8Ylva OlmKils OK43:32+7:3510:03
9Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab45:56+9:5910:36
10Åse FuxborgSjövalla FK46:25+10:2810:43
11Jenny JohanssonIK Ymer47:03+11:0610:51
12Susanne PetterssonOK Roxen47:27+11:3010:57
13Gisela LindFK Herkules48:29+12:3211:11
14Sara LorénOK Landehof48:30+12:3311:12
15Veronica AdolfssonAnderstorps OK49:37+13:4011:27
16Mie ÖstlingKungälvs OK49:45+13:4811:29
17Christina SüdhoffBrattås CK49:49+13:5211:30
18Berit BengtssonOK Lindéna50:30+14:3311:39
19Cecilia FochsenWaxholms OK51:19+15:2211:51
20Kristina ForsOK Grip52:58+17:0112:13
21Tone Karina IngesenSarpsborg OL53:30+17:3312:21
22Malin BrorsonOK Nackhe53:37+17:4012:22
23Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK54:42+18:4512:37
24Caroline KnollBielefelder TG55:16+19:1912:45
25Anna RönnborgIK Uven56:24+20:2713:01
26Malin WeidenSkåneslättens OL56:59+21:0213:09
27Jessica ElmerssonOK Bävern58:23+22:2613:29
28Claudia BonekNaturfreunde Wien59:07+23:1013:39
29Teija LeppinenIFK Lidingö SOK1:00:30+24:3313:58
30Sylvia KarlssonOK Lindéna1:01:39+25:4214:14
31Karolina MelkstamLerums SOK1:03:48+27:5114:44
32Britt-Marie ErlandssonStigsökarna1:04:13+28:1614:49
33Maria FolkestadAnderstorps OK1:06:10+30:1315:16
34Eva EngmanOK Denseln1:08:53+32:5615:54
35Ulrika SanderOK Milan1:11:04+35:0716:24
36Camilla WeihartOK Orinto1:11:46+35:4916:34
37Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:12:17+36:2016:41
38Pia SchaffnerOLG Cordoba1:12:36+36:3916:46
39Linda WänströmFinspångs SOK1:14:19+38:2217:09
40Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:14:41+38:4417:14
41Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:15:13+39:1617:22
42Jeanette BlomOK Löftan1:16:49+40:5217:44
43Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:21:31+45:3418:49
44Mona RosbergVäxjö OK1:32:28+56:3121:21
45Annette ReulOK Orinto1:36:43+1:00:4622:20
46Katarina SundelinOK Orion1:39:18+1:03:2122:55
47Cecilia BjörckIK Uven2:17:26+1:41:2931:44
Katarina RingHalmstad OKej godkänd
Marie MarkholmSkåneslättens OLej godkänd
Anna BeischerIK Uvenej start

H45

6 430 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias NilssonOK Linné45:267:03
2Jan OlmKils OK45:42+0:167:06
3Jan LagerHalmstad OK46:48+1:227:16
4Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna48:20+2:547:31
5Nichlas WallströmSävedalens AIK49:08+3:427:38
6Ola JodalGöteborg-Majorna OK49:28+4:027:41
7Johan PetterssonOK Motala49:45+4:197:44
8Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK51:05+5:397:56
9Fredrik EngmanOK Denseln52:16+6:508:07
10Magnus HomannOK Orinto52:57+7:318:14
11Fredrik BergIF Rigor54:30+9:048:28
12Åke LjunggrenLinköpings OK54:48+9:228:31
13Stefan AgmarkenHalmstad OK54:53+9:278:32
14Ulf JohanssonOK Gisle55:08+9:428:34
15Anders ArfwedsonFrölunda OL55:21+9:558:36
16Bjarne BäcklundIFK Göteborg55:25+9:598:37
17Erik BengtssonFK Åsen56:10+10:448:44
18Christian ErikssonLinköpings OK56:24+10:588:46
19Fredrik HugossonLunds OK57:19+11:538:54
20Fredrik JönssonMotala AIF OL57:45+12:198:58
21Johan WänströmFinspångs SOK58:05+12:399:01
22Per SigvardsonBredaryds SOK58:45+13:199:08
23Torbjörn JohanssonBredaryds SOK1:01:12+15:469:31
24Magnus TrofastBredaryds SOK1:02:31+17:059:43
25Mats KarlfeldtSävedalens AIK1:02:35+17:099:43
26Daniel OlmIF Thor1:03:44+18:189:54
27Anders LingIK Hakarpspojkarna1:04:27+19:0110:01
28Thomas KarlssonOK Landehof1:04:41+19:1510:03
29Per JemthIF Thor1:05:23+19:5710:10
30Geir Inge FolkestadAnderstorps OK1:05:50+20:2410:14
31Stefan NordinUlricehamns OK1:05:53+20:2710:14
32Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:06:07+20:4110:16
33Rickard JonforsenHallstahammars OK1:06:45+21:1910:22
34Robert HjelmVimmerby OK1:07:42+22:1610:31
35Stefan GunnarssonOK Lindéna1:09:19+23:5310:46
36Øyvind StoksethHalden SK1:10:06+24:4010:54
37Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:10:32+25:0610:58
38Martin JarelandLinköpings OK1:11:01+25:3511:02
39Magnus LarsenFK Boken1:11:32+26:0611:07
40Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna1:12:21+26:5511:15
41Magnus LindströmVästerbergslagens OL1:12:24+26:5811:15
42Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:18+27:5211:23
43Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:13:52+28:2611:29
44Henrik MelkstamLerums SOK1:15:44+30:1811:46
45Mats JohanssonOK Tisaren1:16:00+30:3411:49
46Gary LarssonOK Skogshjortarna1:17:50+32:2412:06
47Martin JohanssonHalmstad OK1:18:27+33:0112:12
48Filip SjöforsOK Älme1:20:20+34:5412:29
49Johan LindeblomIK Omega1:25:03+39:3713:13
50Fredrik BrorsonOK Nackhe1:27:44+42:1813:38
51Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:28:50+43:2413:48
52Lars ÖstlingKungälvs OK1:29:31+44:0513:55
53Jone SæbbøStavanger OK1:31:06+45:4014:10
54Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:31:34+46:0814:14
55Henrik WeidenSkåneslättens OL1:32:07+46:4114:19
56Urban SörqvistMarkbygdens OK1:32:45+47:1914:25
57Ulric BjörckIK Uven1:33:03+47:3714:28
58Alexander WickmanTibro OK1:35:01+49:3514:46
59Håkan JanssonVänersborgs SK1:35:36+50:1014:52
60Mats RönnborgIK Uven1:37:51+52:2515:13
61Ronnie BohmanOK Orinto1:41:07+55:4115:43
62Peter FlemsjöFrölunda OL1:41:29+56:0315:46
63Fredrik LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb1:42:15+56:4915:54
64Magnus CinthioSkåneslättens OL1:42:16+56:5015:54
65Niklas PerssonHalmstad OK1:56:28+1:11:0218:06 Ladda ner rutt i gpx-format
66Anders SundelinOK Orion2:02:21+1:16:5519:01
67Morgan NilssonHestra IF2:09:14+1:23:4820:05
68Rickard NilssonHalmstad OK2:09:30+1:24:0420:08
69Mikael NilssonFK Friskus-Varberg2:32:11+1:46:4523:40
Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Tobias Den BraverOK Gränsenej start

D50

4 170 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RegnellVäxjö OK39:029:21
2Anneli ÖstbergStora Tuna OK39:34+0:329:29
3Hanne FoghFSK Orientering40:19+1:179:40
4Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK40:31+1:299:42
5Ina SkalbergBredaryds SOK40:50+1:489:47
6Anette BernhedSävedalens AIK41:20+2:189:54
7Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL43:26+4:2410:24
8Ingrid JohanssonLaholms IF OK44:03+5:0110:33
9Annika JosefssonKarlskrona SOK44:05+5:0310:34
10Marie OlssonÖrkelljunga FK46:06+7:0411:03
11Hilde Kristine RosenvoldPorsgrunn OL46:46+7:4411:12
12Sari HåkanssonOK Gränsen47:28+8:2611:22
13Helena ErikssonEds SK49:45+10:4311:55
14Christina SternerTockarps IK50:11+11:0912:02
15Ulrika BacklundDalaportens OL51:54+12:5212:26
16Lena TuressonBurseryds IF52:20+13:1812:32
17Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg52:28+13:2612:34
18Wenche LindløvSarpsborg OL52:44+13:4212:38
19Johanna PurrerOLG Cordoba Basel52:53+13:5112:40
20Lottie LindOK Tyr52:58+13:5612:42
21Catarina BengtssonOK Nackhe53:06+14:0412:44
22Bente Kjær HemmingsenFIF Hillerød53:57+14:5512:56
23Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF54:38+15:3613:06
24Nina DjerfLerums SOK57:03+18:0113:40
25Pia LundbergOK Bävern58:20+19:1813:59
26Birgit BørstingHerlufsholm OK1:00:59+21:5714:37
27Lena ThuressonRydboholms SK1:01:36+22:3414:46
28Anki GustafssonSäterbygdens OK1:02:18+23:1614:56
29Camilla RosénAnnebergs GIF1:02:38+23:3615:01
30Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK1:03:48+24:4615:17
31Charlotte BergmannAllerød OK1:04:14+25:1215:24
32Kristina LindOK Skärmen1:07:23+28:2116:09
33Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:07:53+28:5116:16
34Nina OlssonFalköpings AIK OK1:10:03+31:0116:47
35Katarina Westin-KarlssonOK Reftele1:13:43+34:4117:40
36Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK1:17:19+38:1718:32
37Susanne TruelsenHerlufsholm OK2:05:31+1:26:2930:05
Karin JägrydSkåneslättens OLej godkänd
Carina AnderssonFK Friskus-Varbergej start

H50

5 710 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK40:057:01
2Jens Knud MaarupAllerød OK41:46+1:417:18
3Patrik RosénVäxjö OK43:29+3:247:36
4Odd WallumSävedalens AIK43:59+3:547:42
5Flemming JørgensenOK Snab44:33+4:287:48
6Tore BjørnerødOK Moss45:06+5:017:53
7Bertil ÅkessonMarkbygdens OK45:23+5:187:56
8Henrik PetterssonOK Roxen45:57+5:528:02
9Anders MolinBoxholm-Mjölby OL49:49+9:448:43
10Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg51:56+11:519:05
11Peter BonekNaturfreunde Wien52:03+11:589:06
12Bengt NorrmanTrollhättans SOK52:20+12:159:09
13Johan MarsMarkbygdens OK52:31+12:269:11
14Ole IngesenSarpsborg OL53:00+12:559:16
15Ola EnvallTullinge SK54:23+14:189:31
16Erik RuotsalainenFrölunda OL54:25+14:209:31
17Magnus AbrahamssonHalmstad OK55:56+15:519:47
18Christer BorgGöteborg-Majorna OK56:14+16:099:50 Ladda ner rutt i gpx-format
19Magnus PorleVäxjö OK56:25+16:209:52
20Anders JägrydSkåneslättens OL56:30+16:259:53
21Øistein JensenSarpsborg OL56:53+16:489:57
22Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK57:01+16:569:59
23Magnus BacklundSäterbygdens OK58:34+18:2910:15
24Alex OttesenBallerup OK58:40+18:3510:16
25Björn KristianssonTrollhättans SOK58:41+18:3610:16
26Ulf HolstenHestra IF1:00:11+20:0610:32
27Ulf AlmehedFrölunda OL1:01:02+20:5710:41
28Per WintherVästerbergslagens OL1:01:15+21:1010:43
29Johan BökmanHelsingborgs SOK1:02:31+22:2610:56
30Kennet HorvathHalmstad OK1:02:43+22:3810:59
31Klaes AxelssonMullsjö SOK1:04:11+24:0611:14
32Arne KristensenHerlufsholm OK1:04:55+24:5011:22
33Peter BrämersonTibro OK1:05:39+25:3411:29
34Lars-Johan VågLerums SOK1:06:19+26:1411:36
35Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:06:40+26:3511:40
36Jonas JohanssonOK Nackhe1:07:27+27:2211:48
37Jan BörjessonFK Friskus-Varberg1:07:42+27:3711:51
38Johan SköldJärfälla OK1:08:41+28:3612:01
39Johan WettergrenIK Uven1:08:51+28:4612:03
40Hans NilssonKungälvs OK1:09:15+29:1012:07
41Jon SkriubakkenPorsgrunn OL1:09:31+29:2612:10
42Erik LösethFalköpings AIK OK1:09:34+29:2912:10
43Matz AnderssonLesjöfors SK1:11:36+31:3112:32
44Peter ErikssonKFUM Örebro OK1:11:39+31:3412:32
45Niklas SanderOK Milan1:14:33+34:2813:03
46Peter ForsOK Grip1:15:00+34:5513:08
47Mikael SvärdOskarströms OK1:16:22+36:1713:22
48Per AnderssonUlricehamns OK1:16:40+36:3513:25
49Graham KempGöteborg-Majorna OK1:17:51+37:4613:38
50Stefan MusslinderFalköpings AIK OK1:17:52+37:4713:38
51Thomas LjungqvistTibro OK1:18:27+38:2213:44
51Frede ScheyeHerlufsholm OK1:18:27+38:2213:44
53Thomas BäckströmIF Rigor1:19:24+39:1913:54
54Sven NilssonIK Vista1:19:26+39:2113:54
55Patrick DjerfLerums SOK1:19:36+39:3113:56
56Anders KnudsenHerlufsholm OK1:20:16+40:1114:03
57Kjell JohanssonIF Hagen1:20:41+40:3614:07
58Jesper BørstingHerlufsholm OK1:23:28+43:2314:37
59Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:24:47+44:4214:50
60Fredrik BistedtLerums SOK1:25:52+45:4715:02
61Peter KarbergHerlufsholm OK1:27:36+47:3115:20
62Stig GustafssonIK Ymer1:29:05+49:0015:36
63Bo WesterbergTrollhättans SOK1:33:59+53:5416:27
64Ingvar IvarssonOK Kullingshof1:35:24+55:1916:42
65Jan TruelsenHerlufsholm OK2:04:43+1:24:3821:50
Mikael JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Stig NilssonOskarströms OKej godkänd
Dieter LützelschwabOLG Cordobaej godkänd
Ingvar ÅkessonIFK Göteborgej start
Lars-Åke LarssonÖstersunds OKej start
Claes HagstrandLerums SOKej start
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OKej start

D50 Motion

3 020 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gitte KristianssonTrollhättans SOK47:2815:43
2Eva NilssonKungälvs OK48:47+1:1916:09
3Monika WikströmOK Tyr49:14+1:4616:18
4Kerstin OlesundOK Landehof54:26+6:5818:01
5Ingrid AdolfssonOK Bävern56:53+9:2518:50
6Ingela OlssonUddevalla OK59:49+12:2119:48
7Maria AnderssonKvillebyns SK1:01:54+14:2620:29
8Annette OlofssonOK Skogshjortarna1:03:51+16:2321:08
9Karin HelmiusOK Reftele1:05:16+17:4821:36
10Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK1:06:39+19:1122:04
11Iréne BengtssonOK Kompassen1:10:16+22:4823:16
12Jane McpheatFK Herkules1:13:45+26:1724:25
13Monica BrönnestamOK Gipen1:18:55+31:2726:07
14Annika WessmarkOK Flundrehof1:19:17+31:4926:15
15Lone JörgensenHerlufsholm OK1:33:44+46:1631:02
Bibbi GustafssonOK Gipenej godkänd
Sofia PorleVäxjö OKej godkänd

H50 Motion

4 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas AnderssonTrollhättans SOK44:1110:41
2Torbjörn SalomonsonVänersborgs SK46:03+1:5211:09
3Mikael WardOK Vivill48:56+4:4511:50
4Kjell JohanssonOK Kullingshof50:36+6:2512:15
5Niclas KjellmanLidköpings VSK54:53+10:4213:17
6Karl-Eric BackmanLidköpings VSK1:03:21+19:1015:20
7Peter ÖstenssonOK Tranan1:06:20+22:0916:03
8Pelle OlofssonOK Skogshjortarna1:12:27+28:1617:32
9Per-Johan PerssonFjärås AIK1:13:46+29:3517:51
10Sven FreidlitzOK Landehof1:31:09+46:5822:04
Bernt KarlssonOK Refteleej start

D55

3 900 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules38:589:59
2Christina OlssonSkåneslättens OL41:22+2:2410:36
3Britta SahlinVänersborgs SK41:35+2:3710:39
4Mette FilskovOK Sorø42:35+3:3710:55
5Annette Falck LarssonVänersborgs SK43:57+4:5911:16
6Ingrid KensbyOK Tyr44:55+5:5711:31
7Karin GreilertHaninge SOK48:57+9:5912:33
8Annette BondeBallerup OK49:26+10:2812:40
9Søs Munch HansenOK Sorø53:16+14:1813:39
10Agneta ErforsOK Torfinn53:29+14:3113:42
11Katarina SjöholmMullsjö SOK55:40+16:4214:16
12Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK55:44+16:4614:17
13Christina SegerslättSkåneslättens OL57:38+18:4014:46
14Ann BrenanderSOK Viljan58:25+19:2714:58
15Nina BejbomUddevalla OK58:28+19:3014:59
16Barbara DreselSC Klecken1:02:08+23:1015:55
17Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK1:02:20+23:2215:58
18Catharina KarlssonTrollhättans SOK1:05:27+26:2916:46
19Sofie NylanderOK Kåre1:07:11+28:1317:13
20Mona OlssonBrattås CK1:12:24+33:2618:33
21Carina MeyerOK Roskilde1:13:29+34:3118:50
22Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:19:26+40:2820:22
23Monika NilssonOK Alehof1:20:15+41:1720:34
24Siri KlausenBallerup OK1:21:16+42:1820:50
25Leni MøllsøeOK Roskilde1:22:07+43:0921:03
26Hanne Möller JensenOK Roskilde1:25:07+46:0921:49
27Lisa LarssonSjövalla FK1:28:59+50:0122:48
28Carolina ÖnstenIK Vista1:39:08+1:00:1025:25
Inger HagelinGustavsbergs OKej godkänd
Monique Van LoonMinorej godkänd
Berit RuneforsVäxjö OKej godkänd
Tina HagårdRävetofta OKej godkänd
Britt-Marie BengtssonFK Åsenej start

H55

5 420 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna47:128:42
2Göran MånssonKarlskrona SOK47:55+0:438:50
3Leif HelgmanOK Tyr48:51+1:399:00
4Ulf NyströmTrollhättans SOK49:55+2:439:12
5Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb50:15+3:039:16
6Rolf WikströmOK Tyr50:38+3:269:20
7Jan-Olof SvenssonHalmstad OK50:42+3:309:21
7Ulf BurmanGustavsbergs OK50:42+3:309:21
9Per GustavssonGöteborg-Majorna OK51:19+4:079:28
10Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK51:23+4:119:28
11Bengt SchwartzOK Kolmården52:30+5:189:41
12Laus Seir HansenHSOK.dk52:46+5:349:44
13Torsten BacktemanLerums SOK53:13+6:019:49
14Leif GustafssonSäterbygdens OK54:03+6:519:58
15Peter ØstergaardSøllerød OK54:18+7:0610:01
16Jörgen IvarssonHestra IF54:31+7:1910:03
17Lars GreilertHaninge SOK54:41+7:2910:05
18Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK56:17+9:0510:23
19Sture OttesenIndre Østfold OK57:12+10:0010:33
19Jan-Olof BäckOK Djerf57:12+10:0010:33
21Mikael HanssonBredaryds SOK57:26+10:1410:35
22Anders AxelssonOK Skogsvargarna58:21+11:0910:45
23Tapani MattusIFK Lidingö SOK58:23+11:1110:46
24Mats BrorssonTockarps IK58:24+11:1210:46
25Pär ClaessonSävedalens AIK58:26+11:1410:46
26Lennart EkvallTrollhättans SOK59:16+12:0410:56
27Hans WahlströmFjärås AIK59:20+12:0810:56
28Johnny NimvikLunds OK1:00:17+13:0511:07
29Magnus WideFrölunda OL1:00:52+13:4011:13
30Mikael BacklundDalaportens OL1:02:38+15:2611:33
31Ingemar MånssonRonneby OK1:02:44+15:3211:34
32Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:02:51+15:3911:35
33Per SandbergNydalens SK1:03:04+15:5211:38
34Claes EkbergLidköpings VSK1:05:17+18:0512:02
35Michael BergkvistHällefors OK1:05:51+18:3912:08
36Bengt SvenssonSundbybergs IK1:06:27+19:1512:15
37Henrik AlbahnLyngby OK1:07:48+20:3612:30
38Gunnar LangsSkarpnäcks OL1:07:52+20:4012:31
39Benjamin ViebkeMalmö OK1:08:58+21:4612:43
40Bengt KlassonUlricehamns OK1:10:45+23:3313:03
41Troels Bent HansenAllerød OK1:11:01+23:4913:06
42Mats KensbyOK Tyr1:11:14+24:0213:08
43Anders Laage KraghOK Roskilde1:12:18+25:0613:20 Ladda ner rutt i gpx-format
44Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:13:40+26:2813:35
45Kurt ThuesenFSK Orientering1:13:55+26:4313:38 Ladda ner rutt i gpx-format
46Per BernerssonSödertälje-Nykvarn OF1:16:38+29:2614:08
47Martin EickhoffSävedalens AIK1:17:30+30:1814:17
48Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:18:26+31:1414:28
49Torbjörn NyströmTrollhättans SOK1:19:57+32:4514:45
50Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:21:07+33:5514:57
51Claus A PedersenOK Roskilde1:21:30+34:1815:02
52Anders LarssonOK Nackhe1:21:33+34:2115:02
53Henrik BodingIFK Lidingö SOK1:23:00+35:4815:18
54Arne SääfGudhems IF1:23:55+36:4315:28
55Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:24:37+37:2515:36
56Per RasmussenAmager OK1:25:12+38:0015:43
57Lars Bech JensenBallerup OK1:27:14+40:0216:05
58Jonas RutbergIK Stern1:29:50+42:3816:34
59Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:31:46+44:3416:55
60Bjarne B JensenHSOK.dk1:34:56+47:4417:30
61Michael Leth JessOK Roskilde1:36:47+49:3517:51
62Bruno StubPI-København1:38:47+51:3518:13
63Claus WigenFSK Orientering1:40:33+53:2118:33
64Göran OlesundOK Landehof1:48:13+1:01:0119:57
65Thomas ØstergaardOK Øst Birkerød2:01:16+1:14:0422:22
66Claus MikkelsenHerlufsholm OK3:30:13+2:43:0138:47
Henrik Snedker PedersenHolbæk OKej godkänd
Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SKej godkänd
Hans WedbergSjövalla FKej start
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej start
Per-Olov SjöströmVästerås SOKej start

D60

3 690 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen41:3311:15
2Kerstin BurmanKvillebyns SK43:43+2:1011:50
3Elisabeth ÖströmOK Tyr43:58+2:2511:54
4Ingrid LarssonFK Göingarna44:47+3:1412:08
5Anneli LindqvistGustavsbergs OK46:30+4:5712:36
6Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK47:08+5:3512:46
7Marianne KlassonUlricehamns OK48:17+6:4413:05
8Solveig HedenblomSjövalla FK48:28+6:5513:08
9Monica MartinssonOK Tranan49:03+7:3013:17
10Anna LarssonÖrkelljunga FK51:50+10:1714:02
11Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF53:11+11:3814:24
12Monica KnutssonSävedalens AIK53:13+11:4014:25
13Inger EnglundIFK Sävsjö54:51+13:1814:51
14Anne SørumRingsaker OK55:39+14:0615:04
15Gunilla HogedalVänersborgs SK56:09+14:3615:13
16Britt-Marie AnderssonOK Amne57:34+16:0115:36
17Eva KarlssonUddevalla OK57:45+16:1215:39
18Judith CheckleyC.O Totana58:25+16:5215:49
19Randveig BergIF Rigor58:26+16:5315:50
20Mette Seir HansenHSOK.dk58:37+17:0415:53
21Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna59:36+18:0316:09
22Mona EnforsTockarps IK1:02:10+20:3716:50
23Gerd HagströmTjalve IF Norrköping1:02:38+21:0516:58
24Ingrid JessenFrämmestads IK1:07:31+25:5818:17
25Marie SvernestamLinköpings OK1:08:10+26:3718:28
26Barbro LiljequistOK Älme1:08:23+26:5018:31
27Anita EklöfIK Ymer1:14:17+32:4420:07
28Marita LarssonMarkbygdens OK1:15:45+34:1220:31
29Ulla KjellLinköpings OK1:19:12+37:3921:27
30Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:22:43+41:1022:24
31Johanne LindBallerup OK1:26:03+44:3023:19
32Jette KreibergOK Roskilde1:26:55+45:2223:33
33Lene HansenHerlufsholm OK1:31:25+49:5224:46
34Margareta HallménAttunda OK1:44:50+1:03:1728:24
Siv LarssonEmmaboda Verda OKej godkänd

H60

5 220 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas GeorgssonOK Nackhe41:498:00
2Anders BjörklundSävedalens AIK45:10+3:218:39
3Ulf PalmérUlricehamns OK48:20+6:319:15
4Bengt LarssonFK Göingarna49:22+7:339:27
5Jerker NetzTrollhättans SOK50:12+8:239:37
6Olov ÖströmOK Tyr50:21+8:329:38
7Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF51:30+9:419:51
8Örjan WängdahlOK Gipen52:51+11:0210:07 Ladda ner rutt i gpx-format
9Urban LarssonOK Gipen53:04+11:1510:09
10Kenneth WalterssonBredaryds SOK53:17+11:2810:12
11Are EriksenOSI Orientering54:41+12:5210:28
12Lennart LarssonJönköpings OK54:53+13:0410:30
13Jörgen KarlssonAttunda OK55:24+13:3510:36
14Tommy JohnssonOK Nackhe55:31+13:4210:38
15Christian BilandOLG Cordoba Basel57:09+15:2010:56
16Sten SegerslättSkåneslättens OL57:31+15:4211:01
17Uno MagnussonIF Hagen58:04+16:1511:07
18Björn KarlssonHalmstad OK58:41+16:5211:14
19Anders SpånérGöteborg-Majorna OK58:44+16:5511:15
20Tomas KarlssonOK Skogshjortarna58:55+17:0611:17
21Thomas SjöholmMullsjö SOK59:26+17:3711:23
22Leif ThingsrudØstmarka OK1:00:01+18:1211:29
23Svein AckenhausenKonnerud IL1:03:03+21:1412:04
24Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe1:03:18+21:2912:07
25Jørgen SkaarupBallerup OK1:05:01+23:1212:27
26Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK1:07:51+26:0212:59
27Arne BogrenOK Vivill1:08:45+26:5613:10
28Mikael ByströmJärfälla OK1:08:57+27:0813:12
29Magnus AnderssonUlricehamns OK1:09:03+27:1413:13
30Max PrangFredensborg OK1:09:09+27:2013:14
31Bengt ArnessonIK Dran1:09:49+28:0013:22
32Gregers JørgensenBallerup OK1:09:58+28:0913:24
33Björn PetterssonUlricehamns OK1:11:11+29:2213:38
34Roy GjerdingOK Moss1:11:25+29:3613:40
35Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:12:32+30:4313:53
36Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF1:12:50+31:0113:57
37Karl MollénOK Denseln1:13:11+31:2214:01
37Uwe DreselSC Klecken1:13:11+31:2214:01
39Bill AnderssonI 15 IF1:13:28+31:3914:04
40Stefan AdolfssonOK Bävern1:19:24+37:3515:12
41Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK1:20:53+39:0415:29
42Tommy WendtHellas Orientering1:21:11+39:2215:33
43Roger HagelinGustavsbergs OK1:21:12+39:2315:33
44Kenneth AnderssonNässjö OK1:21:23+39:3415:35
45Ulf BengtssonOK Kompassen1:23:07+41:1815:55
46Rudolf BrogrenKungälvs OK1:23:50+42:0116:03
47Leif-Åke AnderssonFK Boken1:24:39+42:5016:12
48Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:25:03+43:1416:17
49Peter FoppenMinor1:25:06+43:1716:18
50Bent AakjærOdense OK1:25:25+43:3616:21
51Odd OlssonUddevalla OK1:27:18+45:2916:43
52Anders AlamaaIK Vikings OK1:28:46+46:5717:00
53Bo EngborgHällefors OK1:29:48+47:5917:12 Ladda ner rutt i gpx-format
54Lennart SvernestamLinköpings OK1:30:38+48:4917:21
55Lars Hanghöj PetersenBallerup OK1:31:02+49:1317:26
56Olle EnforsTockarps IK1:32:06+50:1717:38
57Thomas DagsbergOK Orion1:33:36+51:4717:55
58Torben KristensenHerlufsholm OK1:41:54+1:00:0519:31
59Jan SørensenOK Sorø1:50:29+1:08:4021:09
60Torgny OttossonOK Torfinn2:15:31+1:33:4225:57
Bengt SvedjebySkattkärrs SOKej godkänd
Thomas LundgrenTrollhättans SOKej godkänd
Bruno PeterssonHalmstad OKej start

D60 Motion

2 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL1:00:2320:53
2Margareta NetzTrollhättans SOK1:00:57+0:3421:05
3Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:02:12+1:4921:31
4Ulla RagnarssonMarkbygdens OK1:02:22+1:5921:34
5Kristina TellqvistIK Dran1:04:00+3:3722:08
6Ewa ArnessonIK Dran1:04:53+4:3022:27
7Anna-Stina ArnessonIK Dran1:19:28+19:0527:29
Lil AlfredssonUddevalla OKej start

H60 Motion

3 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LeanderssonAnderstorps OK47:5814:03
2Lennart SvenssonOK Kullingshof58:48+10:5017:14
3Tomas MårtenssonOK Vivill59:36+11:3817:28
4Göran EklöfIK Ymer1:08:09+20:1119:59
5Håkan HåkanssonKungälvs OK1:21:33+33:3523:54
6LarsOwe StrömRonneby OK1:23:46+35:4824:33
7Lars HolmOK Gipen1:32:43+44:4527:11
Göran LiljequistOK Älmeej godkänd
Stig AndersenHerlufsholm OKej start

D65

3 550 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK37:1710:30
2Maria NordvallOK Kolmården45:41+8:2412:52
3Margareta SvenssonOK Vilse 8745:45+8:2812:53
4Gunnel MånssonOK Vilse 8749:35+12:1813:58
5Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK50:01+12:4414:05
6Mona ForsbergNyköpings OK52:03+14:4614:39
7Kerstin SvenskOK Hällen52:48+15:3114:52
8Karin AxelssonIK Uven53:18+16:0115:00
9Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK54:39+17:2215:23 Ladda ner rutt i gpx-format
10Margareta JohanssonHalmstad OK55:23+18:0615:36
11Birgit HausnerOK SG56:06+18:4915:48
12Gunnel TurpeinenKvillebyns SK58:34+21:1716:29
13Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK58:44+21:2716:32
14Anna BlomgrenTullinge SK1:00:05+22:4816:55
15Marianne RosénIK Ymer1:02:21+25:0417:33
16Karin PerssonOK Tyringe1:03:57+26:4018:00
17Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:04:35+27:1818:11
18Karin LarssonOK Kompassen1:10:27+33:1019:50
19Ingrid E StrömRonneby OK1:14:35+37:1821:00
20Kristin JohanssonKarlskrona SOK1:19:27+42:1022:22
21Marit NilssonKils OK1:27:06+49:4924:32
22Kristina FranssonOK Virdarna1:35:35+58:1826:55
23Kerstin GustafssonOK Gränsen1:37:23+1:00:0627:25
24Merete Ravnshøj AndersenHerlufsholm OK1:39:12+1:01:5527:56
25Marianne SellgrenSigtuna OK1:43:25+1:06:0829:07
26Margareta HeldFK Åsen1:48:36+1:11:1930:35

H65

4 610 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK36:137:51
2Rune LarssonOK Skogshjortarna40:03+3:508:41
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto40:12+3:598:43
4Hans AurellGävle OK42:11+5:589:09
5Björn JägerströmIK Uven43:16+7:039:23
6Kent KardellLjungskile FK43:47+7:349:29
7Inge LöwegrenKatrineholms OK45:00+8:479:45
8Lars HogedalVänersborgs SK45:51+9:389:56
9Bengt JohanssonOK Skogshjortarna46:45+10:3210:08
10Ulf PerssonVästerbergslagens OL46:51+10:3810:09
11Anders HallménAttunda OK46:59+10:4610:11
12Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb47:23+11:1010:16
13Agne BengtssonOK Kompassen47:58+11:4510:24
14Kent ErikssonLerums SOK49:03+12:5010:38
15Björn NilssonOK Nackhe49:24+13:1110:42
16Kjell MartinssonOK Tranan49:31+13:1810:44
17Bertil KarlssonHjobygdens OK49:47+13:3410:47
18Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna49:53+13:4010:49
19Åke BrodénHalmstad OK50:18+14:0510:54
20Kenth SundgrenSkåneslättens OL50:21+14:0810:55
21Dan WidercrantzOK Skärmen50:26+14:1310:56
22Lars GustafssonOK Gränsen51:03+14:5011:04
22Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK51:03+14:5011:04
24Gunnar BejbomUddevalla OK51:51+15:3811:14
25Hans GreijerVästerås SOK52:21+16:0811:21
26Janne BrunstedtOK Roskilde53:12+16:5911:32
27Robert JessenFrämmestads IK53:13+17:0011:32
28Olle BohmanHjärnarps OL53:19+17:0611:33
29Kalle LindqvistVäxjö OK53:28+17:1511:35
30Stig JohanssonHelsingborgs SOK53:58+17:4511:42
31Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK54:21+18:0811:47
32Kent JogelandIK Ymer54:39+18:2611:51
33Göran LarssonVänersborgs SK55:02+18:4911:56
34Peter EnglundIFK Sävsjö56:04+19:5112:09
35Göran ForsbergNyköpings OK56:27+20:1412:14
36Hans Chr. StribOK Gorm56:37+20:2412:16
37Lars LarssonOK Frisene56:55+20:4212:20
38Ingvar AnderssonOK Amne57:12+20:5912:24
39Roalh KlevelandKvillebyns SK57:17+21:0412:25
40Lennart AnderssonOK Orion57:41+21:2812:30
41Hans TrofastTenhults SOK59:07+22:5412:49
42Lars PerssonOK Kompassen1:00:03+23:5013:01
43Gert OlssonTockarps IK1:00:06+23:5313:02
44Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:00:07+23:5413:02
45Kim FolanderFSK Orientering1:01:21+25:0813:18
46Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:01:43+25:3013:23
47Gert OlssonSkåneslättens OL1:02:00+25:4713:26
48Ronald Mc GrailHjärnarps OL1:02:08+25:5513:28
49Bo W LarssonVäxjö OK1:03:10+26:5713:42
50Anders KjellLinköpings OK1:03:41+27:2813:48
51Yngve AlfvénIK Wilske1:03:53+27:4013:51
52Anders KumlinIK Ymer1:04:52+28:3914:04
53Lennart JakobssonTibro OK1:05:59+29:4614:18
54Christer NälemarkOK Djerf1:06:01+29:4814:19
55Lars-Inge AnderssonOK Räven1:07:39+31:2614:40
56Arne AlfredssonUddevalla OK1:11:18+35:0515:27
57Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK1:12:23+36:1015:42
58Johnny KarlssonUddevalla OK1:13:26+37:1315:55
59Kurt JohanssonOK Gisle1:14:04+37:5116:03
60Ingemar KyhlbergTenhults SOK1:16:22+40:0916:33
61Nils-Erik BondessonFrosta OK1:21:06+44:5317:35
62Ingemar LennartssonSOK Viljan1:23:43+47:3018:09
63Martin CheckleyC.O Totana1:24:49+48:3618:23
64Göran LarssonOK Kompassen1:30:04+53:5119:32
65Rune DavidssonOK Räven1:32:06+55:5319:58
66Tommy HeldFK Åsen1:32:33+56:2020:04
67Roland NilssonOK Kompassen1:36:56+1:00:4321:01
68Lars AnderssonHalmstad OK1:46:14+1:10:0123:02
Georg KapperudOppsal Orienteringej godkänd
Tommy WesterbergIF Hagenej start

D70

2 890 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge JørgensenOK Roskilde37:0812:50
2Inga JohanssonNyköpings OK38:34+1:2613:20
3Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK42:04+4:5614:33
4Eva IsakssonOK Skogshjortarna42:41+5:3314:46
5Ingrid HermanssonIK Ymer43:07+5:5914:55
6Gunnel SvenssonIK Ymer43:13+6:0514:57
7Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL44:20+7:1215:20
8Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK44:29+7:2115:23
9Gun LarssonOK Lindéna44:54+7:4615:32
10Britt RangertIK Ymer46:55+9:4716:14
11Lena WaernTrollhättans SOK47:15+10:0716:20
12Rosa JohanssonIK Uven48:33+11:2516:47
13Bibbi AppelgrenMariestads FK54:47+17:3918:57
14Barbro BengtssonOskarströms OK55:40+18:3219:15
15Ann-Britt JohanssonIK Stern56:01+18:5319:22
16Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK57:25+20:1719:52
17Ann-Mari PerssonVäxjö OK58:00+20:5220:04
18Gull SvenssonÖrkelljunga FK58:44+21:3620:19
19Hjördis ErlandssonOK Lindéna59:44+22:3620:40
20Louise LindbergIK Wilske1:00:26+23:1820:54
21Solbritt GustafssonOK Virdarna1:03:58+26:5022:08
22Carola AnderssonOK Löftan1:05:35+28:2722:41
23Margareta NobornSundsvalls OK1:06:36+29:2823:02
24Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:07:05+29:5723:12
25Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:07:54+30:4623:29
26Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:10:13+33:0524:17
27Karin BengtssonOK Kompassen1:12:38+35:3025:07
28Lisbeth JensenBallerup OK1:12:55+35:4725:13
29Berit ByströmOK Virdarna1:15:17+38:0926:02
30Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:34:08+57:0032:34
Gullevi SvenssonRonneby OKej godkänd
Margareta LindbergFrölunda OLej godkänd
Ulla LindellOK Hällenej start
Barbro BörjessonOK Skogshjortarnaej start
Margareta LarssonOK Njudungej start

H70

4 180 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL40:319:41
2Sören AnderssonIK Dran41:31+1:009:55
3Stig LandstorpOK Tor43:07+2:3610:18
4Leif SandgrenFrosta OK43:27+2:5610:23
5Dag LorénOK Frisene43:49+3:1810:28
6Kjell ErlandssonOK Lindéna44:55+4:2410:44
7Stefan G LarssonOK Njudung46:35+6:0411:08
8Anders SellgrenSigtuna OK46:39+6:0811:09
9Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK47:49+7:1811:26
10Kalle JohanssonOK Skogshjortarna47:53+7:2211:27
11Benny IvarssonFjärås AIK47:58+7:2711:28
12Lennart LundhOK Tisaren49:30+8:5911:50
13Håkan NilssonMalmö OK49:51+9:2011:55
14Per-Erik WåhlbergOK Linné50:38+10:0712:06
15Torbjörn WikströmOK Orinto51:18+10:4712:16
16Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK52:46+12:1512:37
17Göran BengtssonTockarps IK53:04+12:3312:41
18Ingemar AnderssonOK Orion53:05+12:3412:41
19Olof KarlssonUddevalla OK53:07+12:3612:42
20Ronny RagnarssonMarkbygdens OK54:22+13:5113:00
21Tommy OlssonKarlskrona SOK56:07+15:3613:25
22Ulf PerssonAnderstorps OK56:50+16:1913:35
23Bengt MattssonOK Orinto57:23+16:5213:43
24Ingemar ArnessonIK Dran57:31+17:0013:45
25Anders BerglundOK Skogshjortarna58:04+17:3313:53
26Lars LorénOK Frisene58:14+17:4313:55
27Bengt BörjessonOK Alehof58:44+18:1314:03
28Lars-Olof PetterssonOK Tranan59:47+19:1614:18
29Per HaepplingVästerås SOK1:00:16+19:4514:25
30Ingvar MarsKinnaströms SK1:00:57+20:2614:34
31Hans SjögrenAlvesta SOK1:01:15+20:4414:39
32Bengt-Åke SvenssonIK Ymer1:01:23+20:5214:41
33Kjell DolvaSkien OK1:01:51+21:2014:47
34Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:02:19+21:4814:54
35Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:02:37+22:0614:58
36Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:02:40+22:0914:59
37Peter HagströmTjalve IF Norrköping1:05:13+24:4215:36
38Christer SamuelssonOK Löftan1:05:23+24:5215:38
39Leif BjörkmanIK Ymer1:06:02+25:3115:47
40Kjell JeppsonIF Rigor1:06:05+25:3415:48
41Ulf SvedestamEskilstuna OL1:06:28+25:5715:54
42Bertil QvickKungälvs OK1:07:35+27:0416:10
43Ole  SvendsenOK Roskilde1:09:39+29:0816:39
44Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:09:48+29:1716:41
45Per-Olof FernbergIS Skanne1:10:27+29:5616:51
46Rolf LindIK Standard1:10:40+30:0916:54
47Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:13:35+33:0417:36
48Roland NilssonFalköpings AIK OK1:13:55+33:2417:41
49Jørgen Chr. NielsenFIF Hillerød1:15:31+35:0018:03
50Carl-Eric AnderssonFjärås AIK1:17:41+37:1018:35
51Ingemar JohnssonOK Södertörn1:19:24+38:5318:59
52Reits HallOK Amne1:21:19+40:4819:27
53Karsten RichardtKøge OK1:21:48+41:1719:34
54Kaare VindfeldOK SG1:22:29+41:5819:43
55Erling SamuelssonOK Vilse 871:25:50+45:1920:32
56Mogens JørgensenSøllerød OK1:26:38+46:0720:43
57Niels TuliniusOK SG1:27:24+46:5320:54
58Dan JohanssonFjärås AIK1:28:13+47:4221:06
59Knud Erik ThomsenSvendborg OK1:30:53+50:2221:44
60Svend Erik JensenBallerup OK1:32:55+52:2422:13
61Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:33:55+53:2422:28
62Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:33:59+53:2822:29
63Frank MensinkMinor1:38:35+58:0423:35
64Kenneth MörkIK Wilske2:23:35+1:43:0434:21
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FKej godkänd
Gunnar JohanssonOK Nackheej godkänd
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Lennart HermanssonStångenäs AISej godkänd
Lars TuvessonUlricehamns OKej start
Morgan LjungVaggeryds SOKej start
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej start

D75

2 730 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK35:5013:07
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK47:54+12:0417:32
3Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb48:28+12:3817:45
4Britten PerssonFinspångs SOK50:53+15:0318:38
5Ulla LindheIK Stern50:58+15:0818:40
6Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK53:11+17:2119:28
7Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK54:56+19:0620:07
8Gunnel BörjessonIK Uven55:33+19:4320:20
9Vivi-Anne BylundRydboholms SK58:37+22:4721:28
10Elvy BörjessonOK Alehof1:04:27+28:3723:36
11Gunilla GrönbladHärlövs IF1:06:51+31:0124:29
12Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:08:17+32:2725:00
13Barbro JohanssonSjövalla FK1:19:26+43:3629:05
14Lillemor HallinOK Landehof1:21:00+45:1029:40
15Inga PerssonOK Skogshjortarna1:31:49+55:5933:37

H75

3 670 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne HagströmFrölunda OL41:1511:14
2Lars FinbomOK Landehof42:41+1:2611:37
3Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK42:56+1:4111:41
4Gösta LindqvistOK Löftan43:51+2:3611:56
5Erland LingJönköpings OK44:22+3:0712:05
6Åke GatelidOK Skogshjortarna44:52+3:3712:13
7Kjell MånssonKarlskrona SOK46:33+5:1812:41
8Roland KarlssonRonneby OK47:07+5:5212:50
9Lars LjungbergTrollhättans SOK47:20+6:0512:53
10Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu47:33+6:1812:57
11Henrik HvoslefIK Stern47:49+6:3413:01
12Ivan ErnvidUlricehamns OK48:03+6:4813:05
13Stig-Ove TollIK Stern48:55+7:4013:19
14Andre AlexanderssonKungälvs OK49:39+8:2413:31
15Ronny AnderssonOK Skogshjortarna52:27+11:1214:17
16Bo SvenssonÖrkelljunga FK53:21+12:0614:32
17Hagbert PerssonVäxjö OK53:24+12:0914:33
18Ernie BroströmHalmstad OK54:32+13:1714:51
19Jan SöderbergIFK Lidingö SOK56:44+15:2915:27
20Jørn ThomsenOK Snab57:15+16:0015:35
21Leif CarlssonGällstadbygdens SOK57:50+16:3515:45
22Sven-Erik WidinOK Österåker58:08+16:5315:50
23Roland LagessonOK Löftan1:00:11+18:5616:23
24Sune LindellOK Hällen1:01:47+20:3216:50
25Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK1:02:11+20:5616:56
26Anders JohanssonNyköpings OK1:08:54+27:3918:46
27Palle Møller NielsenOdense OK1:09:43+28:2818:59
28Lars-Erik LarssonOK Amne1:11:51+30:3619:34
29Gunnar BrystHjobygdens OK1:12:58+31:4319:52
30Stig BengtssonOK Amne1:21:24+40:0922:10
31Torgny GrönlundLidköpings VSK1:23:24+42:0922:43
32Ingvar BengtssonOskarströms OK1:24:10+42:5522:56
33Stig BengtssonMotala AIF OL1:34:30+53:1525:44
34Ragnar OlssonRonneby OK1:39:43+58:2827:10
35Jan BrundellSolna OK1:42:25+1:01:1027:54
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej godkänd
Gunnar WaernTrollhättans SOKej godkänd
Roland BrandshageSävedalens AIKej start
Erik JakobssonOK Nackheej start

D80

2 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg57:4121:36
Inger HallbergIK Uvenej start

H80

2 890 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlofssonFjärås AIK40:1613:55
2Torild BornetunSkillingaryds FK40:35+0:1914:02
3Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb42:24+2:0814:40
4Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK45:07+4:5115:36
5Håkan SkogumMarkbygdens OK45:24+5:0815:42
6Bernt LarssonOK Lindéna46:26+6:1016:04
7Per LarssonJönköpings OK47:54+7:3816:34
8Sven-Erik LundAnderstorps OK50:46+10:3017:33
9Anders AdlerLinköpings AIK51:54+11:3817:57
10Stig JohanssonHalmstad OK52:23+12:0718:07
11Bernt PeterssonAlvesta SOK53:59+13:4318:40
12Bertil WiklundIK Wilske57:02+16:4619:44
13Lennart ErikssonOK Stigen1:01:21+21:0521:13
14Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:05:47+25:3122:45
15Sigvard RudolfssonOK Gisle1:16:21+36:0526:25
16Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:25:48+45:3229:41
17Nils-Eric TofteredIF Rigor1:31:34+51:1831:41
Ingemar AlfredssonIK Uvenej godkänd
Åke AxelssonIK Uvenej godkänd
Otto HolmdahlLinköpings OKej start
Stig FranssonOK Stigenej start

H85

2 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt DoseKøge OK50:5419:03
2Carl-Henrik HallbergIK Uven53:00+2:0619:51
3Lars MagnussonKristinehamns OK1:18:27+27:3329:22
4Valter AlamaaIK Vikings OK1:30:20+39:2633:49

Inskolning

1 790 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Benjamin Birk NielsenAalborg OKfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Nils ForsgrenVästerbergslagens OLfullföljt
Vilhelm JönssonIK Uvenfullföljt
Ztella ArdforsOK Löftanfullföljt
Agnes AxelssonOK Älmefullföljt
Karl AxelssonOK Älmefullföljt
Elias GranängKungälvs OKfullföljt
Ester OhlssonBrattås CKfullföljt
Holger WänströmFinspångs SOKfullföljt
Oskar AnderssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Axel SandVästerbergslagens OLfullföljt
Nora LindeSkåneslättens OLfullföljt
Nova BrundinKinnaströms SKfullföljt
Tyra OdbroKlubblösfullföljt
Hjalmar HäggAnderstorps OKfullföljt
Juliette SjögrenEslövs FKfullföljt
Arvid WickmanTibro OKfullföljt
Malte RosénHalmstad OKfullföljt
Ebbe TroppKlubblösfullföljt
Minna KvarndalUlricehamns OKfullföljt
Vera WildheimMölndal Outdoor IFfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Astrid TreptowAnderstorps OKfullföljt
Robin  LundHalmstad OKfullföljt
Adam NorlanderOK Nackhefullföljt
Lage StegmarkHalmstad Garnisons IFfullföljt
Gunnar StegmarkHalmstad Garnisons IFfullföljt
Sonja FagerholmHalmstad OKfullföljt
Lisa JonsborgHalmstad OKfullföljt
Harry JohanssonHelsingborgs SOKfullföljt
Simon HicksKlubblösfullföljt
Liv PalmertzHelsingborgs SOKej start
Lowe PalmertzHelsingborgs SOKej start

U1

2 060 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus DalgaardKolding OK16:207:55
2Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg17:00+0:408:15
3Gustav LindqvistOK Gisle17:32+1:128:30
4Lukas MobergOK Löftan18:01+1:418:44
5Hugo AldénOK Roxen19:24+3:049:25
6Theo AleniusNyköpings OK19:32+3:129:28
7Gustav KarlssonUlricehamns OK20:01+3:419:43
8Kristine SkouboeHorsens OK20:37+4:1710:00
9Alvin HogedalOK Alehof21:34+5:1410:28
10Olle BlomqvistMarkbygdens OK21:46+5:2610:33
11Almer HanningOK Löftan22:00+5:4010:40
12Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb22:15+5:5510:48
13Oscar WärnOK Skogshjortarna22:58+6:3811:08
14Elsa PeterssonVäxjö OK23:19+6:5911:19
15Oskar LindqvistOK Gisle23:20+7:0011:19
16Jessica ErikssonOK Skärmen23:32+7:1211:25
17Gustaf IngelsboOK Tranan23:44+7:2411:31
18Isac DahlqvistVaggeryds SOK23:55+7:3511:36
19Ralf GustavssonOK Löftan24:19+7:5911:48
20Cajsa LindqvistOK Gisle24:48+8:2812:02
21Elias OhlssonBrattås CK24:53+8:3312:04
22Simon HenrikssonLaholms IF OK25:02+8:4212:09
23Jakob AnderssonOK Löftan25:20+9:0012:17
24Eimy AndréSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb25:51+9:3112:32
25Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL25:57+9:3712:35
25Kasper KarlssonJönköpings OK25:57+9:3712:35
27Wilmer NordgrenSävedalens AIK26:01+9:4112:37
28Hugo BestermanIK Trenne Ullared26:04+9:4412:39
29William FedjeFrölunda OL27:12+10:5213:12
30Cornelia HällåsOK Löftan27:39+11:1913:25
31Emma WikströmHästveda OK28:10+11:5013:40
32Wiliam HicksKlubblös28:21+12:0113:45
33Moa JohanssonOK Gisle28:40+12:2013:54
34Nils EkströmStenungsunds OK28:46+12:2613:57
35Vidar SunessonOK Alehof29:06+12:4614:07
35Alma TrofastJönköpings OK29:06+12:4614:07
37Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK29:18+12:5814:13
38Melinda BergOK Enen29:23+13:0314:15
39Ingrid AndreassonIFK Göteborg29:33+13:1314:20
40Svea PellméStenungsunds OK29:55+13:3514:31
41Arvid GustavssonVäxjö OK31:04+14:4415:04
42Samuel WettergrenIK Uven31:45+15:2515:24
43Stina AnderssonOK Löftan31:53+15:3315:28
44Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg32:16+15:5615:39
45Noah Nilsson-DagEds SK32:20+16:0015:41
46Johannes BlomqvistBredareds IF33:29+17:0916:15
47Moa HenrikssonLaholms IF OK34:07+17:4716:33
48Kerstin SvenssonOK Kullingshof34:18+17:5816:39
49Alexis AndréSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb35:52+19:3217:24
50Samuel HärkegårdKlubblös36:23+20:0317:39
51Maja EliassonFK Friskus-Varberg37:16+20:5618:05
52Hannes JohanssonOK Älme38:15+21:5518:34
53Oskar WallinFalkenbergs OK39:24+23:0419:07
54Vidar NilssonOK Orinto50:19+33:5924:25
Jenny SeverinssonHylte OKej godkänd
Zmilla ArdforsOK Löftanej start

U2

2 220 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman PetterssonSävedalens AIK23:0010:21
2Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OK23:35+0:3510:37
3Hugo TolestamIF Rigor24:01+1:0110:49
4David CarlssonIK Trenne Ullared24:02+1:0210:49
5Ella AnderssonOK Löftan24:29+1:2911:01
6Johan DalgaardKolding OK24:36+1:3611:04
7Erik Lingbro DömstedtUmeå OK26:50+3:5012:05
8Olof SundinFK Friskus-Varberg27:21+4:2112:19
9Kasper SpånerGöteborg-Majorna OK30:05+7:0513:33
10Tuva ThuressonFalkenbergs OK30:38+7:3813:47
11Rasmus GripFalkenbergs OK32:04+9:0414:26
12Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg32:33+9:3314:39
13Nils ErikssonBrattås CK32:40+9:4014:42
14Adam JohanssonOK Nackhe32:41+9:4114:43
15Johannes DahlKlubblös33:08+10:0814:55
16Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg33:44+10:4415:11
17Arvid JohanssonHelsingborgs SOK34:01+11:0115:19
18Lars WikströmHaugesund IL Orientering34:11+11:1115:23
19Hjalmar HörnquistAnderstorps OK34:35+11:3515:34
20Ted NömmIFK Göteborg34:36+11:3615:35
21Ella PerssonHalmstad OK34:38+11:3815:36
22Olivia SonedahlOK Landehof35:14+12:1415:52
23Johanna DelinIK Uven36:56+13:5616:38
24Greta DelinRyda SK37:02+14:0216:40
25My Oliva SjunnessonKungälvs OK37:14+14:1416:46
26Saga WildheimMölndal Outdoor IF37:59+14:5917:06
27David JonforsenHallstahammars OK38:27+15:2717:19
28Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro38:33+15:3317:21
29Jacob CarlssonOK Reftele38:37+15:3717:23
30Gustav SundinFK Friskus-Varberg39:03+16:0317:35
31Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro39:41+16:4117:52
32Melker FlansbjerKinnaströms SK40:17+17:1718:08
33Hampus AlzénGustavsbergs OK40:43+17:4318:20
34Elin BergHalmstad OK41:37+18:3718:44
35Melker SjunnessonKungälvs OK43:13+20:1319:28
36Oskar HärkegårdKlubblös43:49+20:4919:44
37Anton FaxénVäxjö OK45:06+22:0620:18
38Ivar LejonLaholms IF OK46:41+23:4121:01
39Leon RybergFalkenbergs OK47:01+24:0121:10
40Ingrid BirkestadOK Orinto52:12+29:1223:30
40Selma BirkestadOK Orinto52:12+29:1223:30
42Agnes BestermanIK Trenne Ullared52:46+29:4623:46
43Colin AxelssonJönköpings OK53:49+30:4924:14
44Elly EinarssonKungälvs OK54:27+31:2724:31
45Ludvig LindenauOK Alehof54:40+31:4024:37
46Edvin NilssonOskarströms OK57:41+34:4125:59
47Samuel BengtssonOK Nackhe1:00:07+37:0727:04
48Edvin StegmarkHalmstad Garnisons IF1:01:01+38:0127:29
49Nils BirkestadOK Orinto1:01:24+38:2427:39
50Linnéa RexOK Landehof1:04:53+41:5329:13
51Moa WallströmSävedalens AIK1:05:02+42:0229:17
52Anton CarlströmFK Boken1:07:02+44:0230:11
53Gustav BengtssonOK Nackhe1:15:46+52:4634:07
54Johannes DahlbergIK Trenne Ullared1:16:44+53:4434:33

Öppen motion 1

2 140 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb18:068:27
2Anna HöglundOK Tranan18:34+0:288:40
3David GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb19:13+1:078:58
4Eva EdholmÖrkelljunga FK19:30+1:249:06
5Rickard JemthIF Thor20:52+2:469:45
6Simon OlmIF Thor20:53+2:479:45
7Olle OlssonHelsingborgs SOK21:48+3:4210:11
8Wilma SaetreOK Landehof23:56+5:5011:11
8Johanna TöppnerOK Landehof23:56+5:5011:11
10Johanna LindqvistKlubblös24:45+6:3911:33
11Frida LindqvistKlubblös24:46+6:4011:34
12Nelly MelkstamLerums SOK24:53+6:4711:37
13Axel HäggAnderstorps OK25:11+7:0511:46
14Helena BergIS Kullen25:30+7:2411:54
15Edvin BiörsIK Ymer29:07+11:0113:36
16Gunvor Skytte KirkegaardTisvilde Hegn OK30:24+12:1814:12
17Neda EkbergSundbybergs IK32:54+14:4815:22
18Börje AdetorpKlubblös33:57+15:5115:51
19Anna BergIS Kullen34:43+16:3716:13
20Elvi BogsjöKlubblös35:20+17:1416:30
21Annicka HolstenHestra IF36:16+18:1016:56
22Lotta BohmanOK Orinto36:34+18:2817:05
22Ingemar ChristenssonAnderstorps OK36:34+18:2817:05
24Jenny AnderssonAnderstorps OK36:37+18:3117:06
25Maria Espenkrona HåkanssonRonneby OK37:51+19:4517:41
26Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK38:06+20:0017:48
27Mia HällKlubblös38:14+20:0817:51
28Bodil HedenbergOK Vivill38:46+20:4018:06
29Richard JohnsenØstmarka OK39:04+20:5818:15
30Santi RosenvoldØstmarka OK39:10+21:0418:18
31Walde StoltHestra IF40:49+22:4319:04
32Anette BohmanHjärnarps OL41:08+23:0219:13
33Maria VedinTrollhättans SOK41:12+23:0619:15
34Anneli AnsbölFK Friskus-Varberg41:53+23:4719:34
35Annika GustafssonOK Nackhe43:24+25:1820:16
36Ingrid WerlinSimlångsdalens IF48:10+30:0422:30
37Margareta JohanssonLaholms IF OK51:30+33:2424:03
38Birgitta MelinFjärås AIK52:09+34:0324:22
39Barbro de NeergardKlubblös1:00:47+42:4128:24
40Ulla KarlssonOK Tyringe1:01:34+43:2828:46
Nathalie WerlinSimlångsdalens IFej godkänd
Ida HjortTockarps IKej godkänd
Gösta ElehnUddevalla OKej godkänd

Öppen motion 2

3 680 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JernsandOK Nackhe39:3410:45
2Åsa DryseliusMarkbygdens OK43:05+3:3111:42
3Mette ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK53:55+14:2114:39
4Sofie ÖhrmanKlubblös55:25+15:5115:03
5Martina CullinKalmar OK57:23+17:4915:35
6Tina WagnerKlubblös57:27+17:5315:36
7Måns  BengtssonKlubblös1:00:48+21:1416:31
8Truls BengtssonKlubblös1:01:49+22:1516:47
9Ella PerssonFjärås AIK1:03:02+23:2817:07
10Helena PerssonFjärås AIK1:05:27+25:5317:47
11Marlene AnderssonJärla Orientering1:09:12+29:3818:48
12Lotta EliassonFK Friskus-Varberg1:14:05+34:3120:07
Ruth Marie MosbækHolbæk OKej godkänd
Monika AnderssonUlricehamns OKej godkänd

Öppen motion 3

3 160 m, 121 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anni  HogedalOK Alehof33:5010:42
2Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb36:17+2:2711:28
3Peter-Paul GaudenzHalmstad OK36:59+3:0911:42
4Fredrik NilssonFK Snapphanarna38:04+4:1412:02
5Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping39:09+5:1912:23
6Frida JohanssonOK Nackhe39:14+5:2412:24
7Thomas NilssonFK Snapphanarna40:41+6:5112:52
8Isak LemurellSjövalla FK41:30+7:4013:07
9Mia RavakkoSävedalens AIK43:27+9:3713:45
10Annika BengtssonOK Löftan44:11+10:2113:58
11Sara AnderssonVänersborgs SK44:14+10:2413:59
12Ellen NormanSävedalens AIK45:09+11:1914:17
13Mikkel OttesenBallerup OK45:14+11:2414:18
14Ingela ÅrbrinkLinköpings OK45:30+11:4014:23
15Sven TolestamIF Rigor45:42+11:5214:27
16Niklas PaulssonOK Löftan46:12+12:2214:37
17Molly BergstrandBrattås CK46:33+12:4314:43
18Magnus AxelssonOK Nackhe47:10+13:2014:55
19Anneli SigvardsonBredaryds SOK47:27+13:3715:00
20Erik PaulströmKlubblös47:33+13:4315:02
21Marina JohanssonFK Friskus-Varberg48:29+14:3915:20
22Pernilla KallerbäckEmmaboda Verda OK48:48+14:5815:26
23Mira FlansbjerKinnaströms SK49:33+15:4315:40
24Helene SwartzIFK Lidingö SOK49:54+16:0415:47
25Jon HåkanssonKungälvs OK50:10+16:2015:52
26Rebekka Kaysen ThomsenOK Snab50:27+16:3715:57
27Kristina FlansbjerKinnaströms SK50:37+16:4716:01
28Josefina KristenssonIK Uven51:05+17:1516:09
29Lars JohanssonKlubblös51:11+17:2116:11
30Katrin PellméStenungsunds OK51:45+17:5516:22
31Caroline OhlssonBrattås CK51:50+18:0016:24
32Marita SalomonssonVänersborgs SK53:01+19:1116:46
33Sara SaetreOK Landehof54:37+20:4717:17
34Linnéa TöppnerOK Landehof54:40+20:5017:17
35Nina PetterssonÅmåls OK54:57+21:0717:23
36Mats OhlssonBrattås CK55:32+21:4217:34
37Cim HolmqvistOK Österåker55:45+21:5517:38 Ladda ner rutt i gpx-format
38Erling AnderssonVänersborgs SK55:53+22:0317:41
39Eva SvenssonUlricehamns OK56:03+22:1317:44
40Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb56:14+22:2417:47
41Clara SvenssonLaholms IF OK56:41+22:5117:56
42Maria RobertssonÅlems OK57:09+23:1918:05
43Mikael BomanLustens OK57:16+23:2618:07
44Lars KarlssonOK Gränsen57:36+23:4618:13
45Frida EmanuelssonOK Tranan57:53+24:0318:19
46Kerstin LindbladSävedalens AIK58:08+24:1818:23
47Johan TörnqvistAnderstorps OK58:23+24:3318:28
47Marika TörnqvistAnderstorps OK58:23+24:3318:28
49Martina BengtssonFK Friskus-Varberg59:29+25:3918:49
50Camilla AleniusNyköpings OK59:46+25:5618:54
51Ida SanderOK Milan1:00:42+26:5219:12
52Johanna LindénVäxjö OK1:00:45+26:5519:13
53Anna LindenauOK Alehof1:00:46+26:5619:13
54Caroline WessmarkOK Flundrehof1:01:09+27:1919:21
55Sara HållstenOK Flundrehof1:01:16+27:2619:23
56Christer SjöforsOK Älme1:01:20+27:3019:24
57Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:01:53+28:0319:35
58Anna KjellénJönköpings OK1:02:29+28:3919:46
59Kristina TörnströmFK Friskus-Varberg1:02:46+28:5619:51
60Karin StegmarkHalmstad Garnisons IF1:02:56+29:0619:54
61Malin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:03:13+29:2320:00
62Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK1:04:03+30:1320:16
63Selma SteinsvaagHaugesund IL Orientering1:04:27+30:3720:23
64Linn WikströmHaugesund IL Orientering1:04:38+30:4820:27
65Anders HenrikssonMarkbygdens OK1:05:43+31:5320:47
66Alice HenrikssonMarkbygdens OK1:05:44+31:5420:48
66Kristina NyströmTrollhättans SOK1:05:44+31:5420:48
68Sandra HenrikssonMarkbygdens OK1:05:49+31:5920:49
69Maria HermassonIK Ymer1:06:38+32:4821:05
70Anders EjewallSnättringe SK1:06:40+32:5021:05
71Marianne HaglundOK Djerf1:07:44+33:5421:26
72Jan NilssonFK Friskus-Varberg1:07:51+34:0121:28
73Simon JörgensenTisvilde Hegn OK1:09:47+35:5722:05
74Jonathan JörgensenTisvilde Hegn OK1:09:53+36:0322:06
75Mona KarlssonOK Skogshjortarna1:10:10+36:2022:12
76Josefin JohanssonLinköpings OK1:10:21+36:3122:15
77Josephine RauOK Nackhe1:11:14+37:2422:32
78Reijo MukkalaHalmstad OK1:12:02+38:1222:47
79Bengt HanssonOK Löftan1:12:11+38:2122:50
80Ellen HeymanIF Rigor1:12:51+39:0123:03
81Veronica DahlbomHelsingborgs SOK1:13:33+39:4323:16
82Susanne BäckströmIF Rigor1:14:09+40:1923:27
83Ann-Helen JohanssonOK Reftele1:14:56+41:0623:42
84Johan ÖstlingKungälvs OK1:15:14+41:2423:48
85Maria AnderssonOK Reftele1:16:00+42:1024:03
86Anita IgerudOK Löftan1:16:32+42:4224:13
87Jonas EkbergSundbybergs IK1:19:32+45:4225:10
88Stanely TaivulaKlubblös1:19:45+45:5525:14
89Britt AlfredssonIK Uven1:20:58+47:0825:37
90Liv LindOK Skärmen1:21:06+47:1625:39
91Emelie TegmyrKlubblös1:22:05+48:1525:58
92Ture AugustssonFK Boken1:23:27+49:3726:24
93Alice EinarssonBrattås CK1:25:46+51:5627:08
94Maria EinarssonBrattås CK1:26:10+52:2027:16
95Margareta WikströmVäxjö AIS1:27:03+53:1327:32
96Ketty LjunggrenOK Skärmen1:28:30+54:4028:00
97Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg1:29:41+55:5128:22
98Ida KarlssonOK Gränsen1:31:36+57:4628:59
99Linnéa BjärbyFrosta OK1:32:45+58:5529:21
100Kåre TengnérFK Friskus-Varberg1:34:27+1:00:3729:53
101Ulla TengnérFK Friskus-Varberg1:35:31+1:01:4130:13
102Amalia AnderssonFrosta OK1:38:40+1:04:5031:13
103Marika WirungFrölunda OL1:39:19+1:05:2931:25
104Filippa AnderssonFrosta OK1:44:09+1:10:1932:57
105Helena GaudenzHalmstad OK1:45:18+1:11:2833:19
106Marie CarlströmFK Boken1:48:48+1:14:5834:25
107Göran PerssonKlubblös1:49:50+1:16:0034:45
108Alexander BjärbyFrosta OK1:50:06+1:16:1634:50
109Melvin EkbergSundbybergs IK1:53:42+1:19:5235:58
110MariAnne MånssonRonneby OK1:56:17+1:22:2736:47
111Kirsten Wolff ThomsenSvendborg OK2:03:51+1:30:0139:11
112Gudrun PetterssonOK Reftele2:19:48+1:45:5844:14
Elin SvenssonOK Kullingshofej godkänd
Helene PerssonHalmstad OKej godkänd
John-Erik ErikssonJönköpings OKej godkänd
Mary LarnerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Birgitta ByströmJärfälla OKej godkänd
Erik RexfeltFalkenbergs OKej godkänd
Christina SvenssonBjörkfors GOIFej godkänd
Anna HagstrandBurseryds IFej godkänd
Marina ProninaFK Åsenej godkänd
Bo AnderssonOK Löftanej start

Öppen motion 4

5 170 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AbrahamssonHalmstad OK47:499:14
2Robert LindqvistOK Gisle47:51+0:029:15
3Johan AdetorpKlubblös53:33+5:4410:21
4Astrid NormanStigmännen Karlshamns OK54:16+6:2710:29
5Axel ÅkessonMarkbygdens OK1:01:18+13:2911:51
6Jennie OskarssonOK Skogshjortarna1:01:34+13:4511:54
7Maria HörnquistAnderstorps OK1:03:13+15:2412:13
8Camilla DalgaardKolding OK1:04:13+16:2412:25
9Lars WesterlindKlubblös1:14:39+26:50