Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GMOK Höstmedel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GMOK Höstmedel
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: söndag 22 oktober 2017

D21

3 810 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Betty Ann Bjerkreim NilsenIL Tyrving30:508:05
2Anna NärhiIFK Göteborg32:15+1:258:27
3Kirsi NurmiIFK Göteborg32:17+1:278:28
4Heini WennmanSK Pohjantähti33:14+2:248:43
5Hanna PalmIK Hakarpspojkarna36:13+5:239:30
6Jenny BengtssonSävedalens AIK36:14+5:249:30
7Frida BrogrenSävedalens AIK36:27+5:379:34
8Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF36:35+5:459:36
9Andrea SvenssonOK Tisaren36:40+5:509:37
10Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro37:46+6:569:54
11Greti PentekHorsens OK38:43+7:5310:09
12Lovisa LemanGöteborgs SK38:58+8:0810:13
13Laila B HöglundFK Herkules39:42+8:5210:25
14Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK39:53+9:0310:28
15Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad40:02+9:1210:30
16Annica EngIFK Göteborg40:48+9:5810:42
17Emelie SvalinVänersborgs SK41:51+11:0110:59
18Hanna BrusSnättringe SK41:59+11:0911:01
19Filippa SpånérSävedalens AIK42:07+11:1711:03
20Joanna MalmkvistSävedalens AIK44:13+13:2311:36
21Emilia HenryssonTibro OK44:15+13:2511:36
22Elin OlssonTibro OK44:28+13:3811:40
23Anna BrodinFalkenbergs OK44:41+13:5111:43
24Amanda ClaessonSävedalens AIK44:56+14:0611:47
25Elin TörnrothHjobygdens OK45:28+14:3811:56
26Frida KjellbergIFK Göteborg46:27+15:3712:11
27Emma EkbergLidköpings VSK46:54+16:0412:18
28Lisa PalmSävedalens AIK47:46+16:5612:32
29Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3747:47+16:5712:32
30Anne Mette SchmidtOK Pan Århus48:23+17:3312:41
31Eleonora BäckelinTolered-Utby Ol-klubb49:28+18:3812:59
32Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb51:46+20:5613:35
33Agnes RamleGöteborg-Majorna OK54:04+23:1414:11
34Karin JohanssonSävedalens AIK57:04+26:1414:58
35Charlotte IhrforsOK Linné1:01:54+31:0416:14
36Julia BirathStenungsunds OK1:02:37+31:4716:26
37Maria PollMölndal Outdoor IF1:07:33+36:4317:43
38Karina KückLyngby OK1:44:41+1:13:5127:28
Anna MartnerFrölunda OLej start
Malin SettergrenHalmstad OKej start
Linnea GustafssonUddevalla OKej start
Maria MagnussonSävedalens AIKej start
Moa PetterssonKarlskrona SOKej start
Charlotte ThraneIFK Göteborgej start
Lina SamorLerums SOKej start
Camilla EngstrandIFK Göteborgej start
Emma AnderssonSävedalens AIKej start

H21

4 840 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ClassonOK Orinto30:076:13
2Dmitriy MihalkinSävedalens AIK31:00+0:536:24
3Niclas JonassonIFK Göteborg31:11+1:046:26
4Arvid NordIK Hakarpspojkarna31:27+1:206:29
5Niklas AldénOK Linné31:29+1:226:30
6Albin ThunbergOK Alehof31:37+1:306:31
7Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna31:53+1:466:35
8Pontus KarlssonMarkbygdens OK33:15+3:086:52
9Jonas MartnerFrölunda OL33:36+3:296:56
10Johan TörnrothHestra IF33:52+3:456:59
11Lukas PetersonIFK Umeå33:53+3:467:00
12Johan LevinSävedalens AIK33:54+3:477:00
13Vitaliy GichkoSävedalens AIK34:03+3:567:02
14Mattias NilssonOK Alehof34:23+4:167:06
15Stefan Frands PetersenOK Pan Århus34:39+4:327:09
16Christian KronbergIF Femman35:02+4:557:14
17Gustav BoquistIK Uven35:13+5:067:16
18Andrey SalinSävedalens AIK35:14+5:077:16
19Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad35:25+5:187:19
20Erik EngstrandIFK Göteborg35:45+5:387:23
21Jonatan FridolfssonOK Gränsen35:53+5:467:24
22Johan DelvertOK Orion35:54+5:477:25
23Fredrik MattssonOK Kåre36:17+6:107:29
24Carl JosefssonSävedalens AIK36:22+6:157:30
25Kevin StåhlOK Hammaren36:37+6:307:33
26Johan WikströmSävedalens AIK36:54+6:477:37
27Niklas GustafssonOK Tisaren37:26+7:197:44
28Simon LarssonSävedalens AIK37:40+7:337:46
29Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna37:43+7:367:47
30Fredrik AnderssonIF Rigor37:56+7:497:50
31Fredrik WennermarkOK Skogsfalken38:03+7:567:51
32Tobias LindellOK Alehof38:20+8:137:55
33Giacomo FrattariOK Pan Århus38:51+8:448:01
34Simon ReimersRold Skov OK40:10+10:038:17
35Ilya BeliankaSävedalens AIK40:13+10:068:18
36Tobias ThorssonOK Löftan40:38+10:318:23
37Morten SchouAalborg OK41:49+11:428:38
38Martin LindqvistStenungsunds OK42:15+12:088:43
39Lars BernTolered-Utby Ol-klubb42:24+12:178:45
40Daniel OlssonUddevalla OK42:33+12:268:47
41Jonatan AnderssonFalkenbergs OK42:46+12:398:50
42Jonatan LarssonUddevalla OK42:49+12:428:50
43Filip JohanssonOK Tyr43:10+13:038:55
44John GabrielssonSävedalens AIK43:32+13:258:59
45Anton HemlinIK Uven43:49+13:429:03
46Stefan RoosIFK Göteborg44:04+13:579:06
47David DjurbäckSävedalens AIK44:12+14:059:07
48Hampus LarssonFK Göingarna44:26+14:199:10
49Oscar TörnrothHjobygdens OK44:27+14:209:11
50Henrik BrusSävedalens AIK44:42+14:359:14
51Rasmus RasmussenOK Snab45:04+14:579:18
52Marko BirkRold Skov OK45:23+15:169:22
53Vidar FaxénSävedalens AIK45:33+15:269:24
54Simon BörjesonRyda SK45:45+15:389:27
55Jens Christian GammeljordOK Snab47:30+17:239:48
56Viktor GammeljordOK Snab49:30+19:2310:13
57Erik KvarnströmKils OK50:36+20:2910:27
58Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb54:09+24:0211:11
59Jonas IsaksenLyngby OK56:34+26:2711:41
60Niklas HidmanHalmstad OK58:38+28:3112:06
61Bo Birk NielsenRold Skov OK59:07+29:0012:12
62Andreas KarlssonSävedalens AIK1:00:01+29:5412:24
63Erik RamqvistLidköpings VSK1:02:12+32:0512:51
64August BjälemarkGöteborg-Majorna OK1:44:02+1:13:5521:29
Fredrik SturessonOK Alehofej start
David RunemalmNybro OKej start
Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OKej start
Martin LarssonHestra IFej start
Christoffer AndersénVästerås SOKej start
Niklas HelmertzFrölunda OLej start
Jakob AldénGöteborgs SKej start

D20

3 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK32:078:35
2Hanna LindströmOK Tranan35:57+3:509:36
3Moa HanssonBredaryds SOK39:29+7:2210:33
4Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK41:47+9:4011:10

H20

3 670 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattis HallbergIK Uven23:326:24
2Otto StuhlhoferOK Landehof24:29+0:576:40
3Anton NovichenkoSävedalens AIK25:16+1:446:53
4Olle JosarpOK Tisaren26:17+2:457:09
5Johan OlsonIK Uven27:00+3:287:21
6Rasmus ArfwedsonFrölunda OL27:59+4:277:37
7Albin ClaessonSävedalens AIK28:00+4:287:37
8Linus OlssonOK Gipen42:19+18:4711:31
9Rasmus Fenger-GrønOK Snab54:14+30:4214:46
10Thomas Emil JensenHorsens OK1:34:00+1:10:2825:36

D18

3 520 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK33:329:31
2Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK36:49+3:1710:27
3Elina HansonKungälvs OK37:18+3:4610:35
4Birka Øhlenschlæger NielsenOK Pan Århus39:38+6:0611:15
5Emma NordbergOK Tranan39:48+6:1611:18
6Lisa BörnstedtKungälvs OK40:42+7:1011:33
7Emelie KarlssonSävedalens AIK41:08+7:3611:41
8Hanna BoquistIK Uven42:24+8:5212:02
9Agnes AspMölndal Outdoor IF42:36+9:0412:06
10Sara ForsbergIK Uven44:52+11:2012:44
11Rikke RasmussenOK Snab50:03+16:3114:13
12Amanda IsaksenOK Snab55:05+21:3315:38
13Katinka KildenOK Pan Århus59:49+26:1716:59
14Amanda MullinsSjövalla FK1:00:53+27:2117:17
Emma KarlssonOK Landehofej godkänd
Sofie Fenger-GrønOK Snabej start

H18

3 520 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil TryggöTrollhättans SOK25:337:15
2Gabriel SturessonLerums SOK27:05+1:327:41
3Samuel PihlströmOK Landehof27:52+2:197:55
4Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb29:00+3:278:14
5Anders BjörklundTrollhättans SOK29:11+3:388:17
6Axel ForsmanFK Herkules30:06+4:338:33
7Martin LammFrölunda OL30:08+4:358:33
8Johan Halkjær DupontOK Pan Århus31:00+5:278:48
9Simon BjörklundLindebygdens OK33:46+8:139:35
10Jonas LauriFK Herkules34:10+8:379:42
11Jeppe Kejser Dahl JensenOK Pan Århus34:57+9:249:55
Edvin LjungbergSjövalla FKej start

D16

3 310 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta LjungbergSjövalla FK32:189:45
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna32:43+0:259:53
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK34:33+2:1510:26
4Olivia AspIFK Göteborg36:35+4:1711:03
5Eva Örnhagen JørgensenOK Snab39:06+6:4811:48
6Nora AronengHestra IF39:38+7:2011:58
7Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK40:43+8:2512:18
8Anna FlakbergIFK Göteborg42:19+10:0112:47
9Julia LindbladSävedalens AIK47:43+15:2514:24
10Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb47:59+15:4114:29
11Elin HelmerssonOK Skogsvargarna55:16+22:5816:41
12Maria LogrenSjövalla FK55:53+23:3516:52
13Tova LarssonLerums SOK57:05+24:4717:14
14Johanne Kaysen ThomsenOK Snab1:01:09+28:5118:28
15Matilda JohannessonFrölunda OL1:01:11+28:5318:29
16Kajsa NormanSävedalens AIK1:07:03+34:4520:15
Klara BourneGöteborg-Majorna OKej start
Elsa EricssonFK Friskus-Varbergej start
Lovisa MoqvistLerums SOKej start

H16

3 690 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Søren Thrane ØdumIFK Göteborg27:337:27
2Emil AxelssonLerums SOK30:50+3:178:21
3Casper SkeppSävedalens AIK30:55+3:228:22
4Erik HogedalGöteborg-Majorna OK31:02+3:298:24
5Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK31:43+4:108:35
6Morten Örnhagen JørgensenOK Snab33:46+6:139:09
7Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK35:03+7:309:29
8Jakob GunnarssonLerums SOK35:08+7:359:31
9Erik IngemarssonHestra IF35:09+7:369:31
10Simon NordbergGöteborg-Majorna OK35:16+7:439:33
11Petter BergstedtMarkbygdens OK35:41+8:089:40
12Theis MunktvedAllerød OK36:25+8:529:52
13Joar TryggöTrollhättans SOK37:01+9:2810:01
14Jonas GabsOK Melfar37:18+9:4510:06
15Jeppe CaspersenOK Snab37:36+10:0310:11
16Per NordholmSävedalens AIK38:53+11:2010:32
17Asbjørn KaltoftOK Pan Århus39:11+11:3810:37
18Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK39:32+11:5910:42
19Herman Anker SkovbjergOK Pan Århus39:59+12:2610:50
20Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK40:12+12:3910:53
21Olle ElfströmOK Orinto42:14+14:4111:26
22Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK44:15+16:4211:59
23Felix IsaksenOK Snab45:08+17:3512:13
24Gustav Vinther Østermark JensenKolding OK45:39+18:0612:22
25Adam ConwayGuildford Orienteers47:45+20:1212:56
26Zebastian ArfwedsonFrölunda OL47:48+20:1512:57
27Jacob MikkelsenHorsens OK54:05+26:3214:39
28Mattias LauriFK Herkules1:11:13+43:4019:17
29Gustav BohmanOK Orinto1:12:52+45:1919:44
Daniel B. SchmidtOK Pan Århusej godkänd
Felix DrejmoOK Landehofej godkänd
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start
Olle BergstedtMarkbygdens OKej start
Emil RavakkoSävedalens AIKej start

D16 Kort

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka StenholdtFK Herkules1:23:1530:03

H16 Kort

2 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip EkbergTrollhättans SOK1:04:1523:11

D14

2 770 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK23:468:34
2Ida BengtssonOK Alehof26:11+2:259:27
3Elina ReinholdssonOK Alehof27:22+3:369:52
4Olivia LundstedtSjövalla FK29:58+6:1210:49
5Theresa SkouboeHorsens OK30:34+6:4811:02
6Maja GraadIF Rigor31:09+7:2311:14
7Elsa KarlssonOK Landehof33:31+9:4512:05
8Ida Riis MadsenRold Skov OK34:03+10:1712:17
9Rebecka PihlströmOK Landehof34:14+10:2812:21
10Elanor HenriksenHorsens OK34:44+10:5812:32
11Gertrud Riis MadsenRold Skov OK35:29+11:4312:48
12Anna SvarfvarSjövalla FK36:44+12:5813:15
13Anna Taagehøj NykjærOK Pan Århus38:16+14:3013:48
14Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna39:18+15:3214:11
15Laura BobachRold Skov OK39:48+16:0214:22
16Elsa AspMölndal Outdoor IF40:05+16:1914:28
17Emma KarlssonOK Landehof41:20+17:3414:55
18Ella Hedegaard RichardssonOK Pan Århus41:25+17:3914:57
19Matilda AspIFK Göteborg43:23+19:3715:39
19Matilda WallströmSävedalens AIK43:23+19:3715:39
21Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb48:49+25:0317:37
22Emilia KraftIK Uven49:05+25:1917:43
23Mathilde Otte-AndersenRold Skov OK49:53+26:0718:00
24Signe Veggerby JensenRold Skov OK50:35+26:4918:15
25Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb52:50+29:0419:04
26Camilla FlyvbjergRold Skov OK54:16+30:3019:35
27Laura Dalsgaard ChristensenRold Skov OK56:59+33:1320:34
28Louise OlssonMölndal Outdoor IF57:18+33:3220:41
29Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK57:42+33:5620:49 Ladda ner rutt i gpx-format
30Ida KilnäsSjövalla FK1:09:33+45:4725:06
31Sara HelmerssonOK Skogsvargarna1:10:54+47:0825:35
Mathilde KroghRold Skov OKej godkänd
Thilda SeldénIF Rigorej start
Kristina BohmanOK Orintoej start
Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubbej start

H14

2 930 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William SturessonLerums SOK26:038:53
2Arvid SkeppSävedalens AIK26:39+0:369:05
3Alfred ErdeliusIF Rigor27:07+1:049:15
4Albin NyqvistOK Landehof29:53+3:5010:11
5William RönnborgIK Uven30:59+4:5610:34
6Gunnar FovaeusSävedalens AIK31:29+5:2610:44
7Victor BeischerIK Uven31:43+5:4010:49
8Elias NordbergGöteborg-Majorna OK34:31+8:2811:46
9Jonas Damm AlsOK Pan Århus34:56+8:5311:55
10Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK35:04+9:0111:58
11Karl GranforsOK Landehof35:12+9:0912:00
12Jacob GrahnIK Uven36:52+10:4912:34
13Jonathan Birk NielsenRold Skov OK38:03+12:0012:59
14Arvid EkströmStenungsunds OK38:40+12:3713:11
15Albin PaulssonOK Löftan38:52+12:4913:15
16Axel BrönnestamOK Gipen40:28+14:2513:48
17Hannes EssungerSjövalla FK41:40+15:3714:13
18Alfred HallqvistUlricehamns OK41:59+15:5614:19
19Johan Wall JungbjerGöteborgs SK44:42+18:3915:15
20Ebbe HolmqvistSjövalla FK44:44+18:4115:16
21Hans Grønborg NielsenAllerød OK44:54+18:5115:19
22Jakob AspIFK Göteborg45:23+19:2015:29
23Villads SkovbjergOK Pan Århus47:04+21:0116:03
24Axel GrimbeckSävedalens AIK47:55+21:5216:21
25Filip IngemarssonHestra IF50:26+24:2317:12
26David MorénHjärnarps OL51:24+25:2117:32
27Simon AlfredssonLerums SOK1:08:18+42:1523:18
28Jens Tange HasholtAllerød OK1:13:58+47:5525:14
29Axel BjörkmanSjövalla FK1:15:04+49:0125:37
Gustav BertsOK Alehofej godkänd
Erik BillströmOK Orintoej godkänd
Joar EliassonOK Orintoej godkänd
David AlménTrollhättans SOKej godkänd
Anton KastrupFK Herkulesej godkänd
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborgej start
Adrian BergqvistOK Alehofej start
Simon BååthSävedalens AIKej start
Tobias JohanssonOK Löftanej start
Valdemar MaragerAllerød OKej start
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Simon LjungkvistOK Alehofej start

D14 Kort

2 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva ÖhgrenSävedalens AIK20:439:27
2Maria GergelyFK Herkules26:58+6:1512:18
3Sara GuldmannOK Pan Århus28:29+7:4613:00
4Klara LemurellSjövalla FK43:04+22:2119:39
5Sofie UlrichOK Pan Århus48:41+27:5822:13

H14 Kort

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar NymanOK Gipen23:1810:18
Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Albin BryngelssonSjövalla FKej start
Erik KlerforsFK Herkulesej start

D12

2 190 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja AxelssonLerums SOK16:477:39
2Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb17:15+0:287:52
3Johanne SkouboeHorsens OK17:34+0:478:01
4Emilia LundstedtSjövalla FK17:58+1:118:12
5Ella PetterssonSävedalens AIK18:03+1:168:14
6Minna PalmIK Hakarpspojkarna18:32+1:458:27
7Audrey HanssonFrölunda OL19:16+2:298:47
7Signe HördegårdhIFK Göteborg19:16+2:298:47
9Elsa MoqvistLerums SOK19:18+2:318:48
10Wilma ReinholdssonOK Alehof19:19+2:328:49
11Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK19:21+2:348:50
12Miranda WallströmSävedalens AIK19:24+2:378:51
12Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb19:24+2:378:51
14Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb19:33+2:468:55
15Hanna MorénHjärnarps OL19:42+2:558:59
16Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK21:34+4:479:50
17Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK21:59+5:1210:02
18Signe KullanderSävedalens AIK22:44+5:5710:22
19Lisa ErikssonOK Landehof23:17+6:3010:37
20Julia LönnHalmstad OK23:24+6:3710:41
21Lovisa WrightLerums SOK24:04+7:1710:59
22Matilda LekbergSävedalens AIK24:08+7:2111:01
23Signe LundqvistSjövalla FK27:20+10:3312:28
24Cecilie BromanAllerød OK28:00+11:1312:47
25Ella MikkelsenHorsens OK28:42+11:5513:06
26Hannah Udklit KristensenOK Pan Århus29:40+12:5313:32
27Emilie Skov DalgaardOK Pan Århus32:43+15:5614:56
28Alice OlssonMölndal Outdoor IF33:47+17:0015:25
29Anna FlyvbjergRold Skov OK52:13+35:2623:50
Lisa GunnarssonLerums SOKej godkänd
Sara BengtssonOK Alehofej start
Olivia FreiholtzSjövalla FKej start

H12

2 260 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK14:526:34
2Fabian AlinderSjövalla FK16:16+1:247:11
3Liam HogedalVänersborgs SK16:45+1:537:24
4Marcus LammFrölunda OL16:53+2:017:28
5Ola LeireGöteborg-Majorna OK17:25+2:337:42
6Casper Staehelin BlakskjærOK Pan Århus17:31+2:397:45
7Johan ErikssonOK Skogsvargarna18:45+3:538:17
8Elias NyqvistOK Landehof18:51+3:598:20
9Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb18:58+4:068:23
10Tim MartnerFrölunda OL19:12+4:208:29
11Lukas ErdalenIFK Göteborg19:25+4:338:35
12Linus AlinderSjövalla FK19:30+4:388:37
13Hannes PerssonFK Herkules20:05+5:138:53
14Max NymanOK Gipen20:10+5:188:55
15Adam SjööarvOK Nackhe20:45+5:539:10
16Emil SeldénIF Rigor21:05+6:139:19
17Teo Hedegaard RichardsonOK Pan Århus21:10+6:189:21
18Axel Ström EckerlidSävedalens AIK21:11+6:199:22
19Isak NilssonOK Landehof21:42+6:509:36
20Asmus FundalAllerød OK22:19+7:279:52
21Mads Christian MaarupAllerød OK22:22+7:309:53
22Axel Örnhagen JørgensenOK Snab22:56+8:0410:08
23Alwin EinarssonKungälvs OK22:58+8:0610:09
24Martin EkFrölunda OL23:01+8:0910:11
25Isak ÖgrenSävedalens AIK23:16+8:2410:17
26Erik Grønborg NielsenAllerød OK23:27+8:3510:22
27Alexander FedjeFrölunda OL23:40+8:4810:28
28Arild ErikmatsSävedalens AIK24:20+9:2810:46
29Frederik Brynning BøjeHorsens OK24:43+9:5110:56
30Severin KildenOK Pan Århus26:57+12:0511:55
31Carl-Johan StåhlSävedalens AIK28:08+13:1612:26
32Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb30:02+15:1013:17
33Vilgot RappSjövalla FK32:13+17:2114:15
34Noah BjörklundSjövalla FK32:51+17:5914:32
35Fredrik HedlundFK Herkules37:02+22:1016:23
36Christian KruseOK Pan Århus50:43+35:5122:26
Simon GrahnIK Uvenej start
Adam GranhageSjövalla FKej start
Emil LindbladSävedalens AIKej start
Valter DrejmoOK Landehofej start
Johannes MaragerAllerød OKej start
Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Linus BååthSävedalens AIKej start
Isak LemurellSjövalla FKej start
Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D12 Kort

2 090 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubbej start

H12 Kort

2 090 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Noah ErefalkSjövalla FKej start

D10

2 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin AxelssonLerums SOK15:007:10
2Lova JohanssonFK Friskus-Varberg18:00+3:008:36
3Emelina HolmqvistSjövalla FK19:01+4:019:05
4Emma EkdahlSävedalens AIK19:03+4:039:06
5Esther HenriksenHorsens OK21:54+6:5410:28
6Sofie FlyvbjergRold Skov OK21:59+6:5910:31
7Hilma EkströmStenungsunds OK22:20+7:2010:41
8Hedda  RoosIFK Göteborg23:00+8:0011:00
9Elin JohanssonIFK Göteborg24:25+9:2511:40
10Agnes PaulssonOK Löftan25:22+10:2212:08
11Sara LönnHalmstad OK28:21+13:2113:33
12Elin KarlssonOK Landehof28:44+13:4413:44
13Anna JohannessonFrölunda OL28:53+13:5313:49
14Elly EinarssonKungälvs OK31:23+16:2315:00
Hedvig EliassonOK Orintoej start
Elsa IngemarssonHestra IFej start
Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubbej start
Emilia HedmanKungälvs OKej start
Signe KullmanOK Alehofej start
Alexia PalmOK Orintoej start

H10

2 090 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah HedenblomSjövalla FK13:216:23
2Gustav AspIFK Göteborg13:29+0:086:27
3Emil SkeppSävedalens AIK13:55+0:346:39
4Axel EkdalaKungälvs OK14:02+0:416:42
5Albert EdgrenSjövalla FK15:18+1:577:19
6Nils AndreassonIFK Göteborg15:36+2:157:27
7Emil WalleniusFrölunda OL16:02+2:417:40
8Edvin BrathTolered-Utby Ol-klubb16:27+3:067:52
9Gabriel HogedalVänersborgs SK16:41+3:207:58
10Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb16:49+3:288:02
11Harald MartnerFrölunda OL17:24+4:038:19
12Herman PetterssonSävedalens AIK17:30+4:098:22
13Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:34+4:138:24
14Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb17:35+4:148:24
15Calle WärnOK Skogshjortarna17:49+4:288:31
16Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb18:36+5:158:53
17Axel PerssonGöteborg-Majorna OK18:56+5:359:03
18Jonas LeireGöteborg-Majorna OK18:57+5:369:04
19Olof TholénOK Skogshjortarna20:49+7:289:57
20Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb20:59+7:3810:02
21Gustav StåhlSävedalens AIK21:59+8:3810:31
22Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb23:30+10:0911:14
23Arvid LanneKungälvs OK33:22+20:0115:57
24Nils LydmarkSjövalla FK35:53+22:3217:10
25William KraftIK Uven44:34+31:1321:19
Erik JohanssonIK Uvenej godkänd
Christian Maltha RyhammarOK Pan Århusej godkänd
Simon KilnäsSjövalla FKej start
Malte LjungkvistOK Alehofej start
Bruno FovaeusSävedalens AIKej start
Lukas RandåkerSjövalla FKej start

H35

4 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SjööarvOK Nackhe44:3910:36
2Gustaf BergquistSjövalla FK49:42+5:0311:48

D40

3 520 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta SaetreOK Landehof34:049:40
2Maria HolmqvistSjövalla FK34:50+0:469:53
3Frida WallströmSävedalens AIK36:32+2:2810:22
4Lisa EngelkeOK Gipen37:25+3:2110:37
5Katrin SkeppSävedalens AIK39:22+5:1811:11
6Susanne CoxLerums SOK41:33+7:2911:48
7Karin KullmanOK Alehof41:48+7:4411:52
8Linda HedenblomSjövalla FK42:33+8:2912:05
9Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL42:45+8:4112:08
10Emma LindénFK Friskus-Varberg43:10+9:0612:15
11Lisa BigstenFrölunda OL47:57+13:5313:37
12Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb48:38+14:3413:48
13Maria PeterssonHalmstad OK1:01:01+26:5717:20
14Karin AlthoffKungälvs OK1:07:10+33:0619:04
15Henriette BromanAllerød OK1:19:46+45:4222:39
Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Dorthe MunktvedAllerød OKej godkänd
Linnéa BäckströmHestra IFej godkänd
Maria IngemarssonHestra IFej start
Lene FlyvbjergRold Skov OKej start
Therese DahlströmOK Alehofej start

H40

4 040 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven GranforsOK Landehof32:127:58
2Marcus HanssonFrölunda OL32:32+0:208:03
3Magnus HomannOK Orinto33:57+1:458:24
4Stefan GraadIF Rigor34:39+2:278:34
5Johan EngebrattGöteborgs SK34:41+2:298:35
6Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb34:52+2:408:37
7Daniel OlssonDalsjöfors GoIF36:11+3:598:57
8Conny RantzowHestra IF38:09+5:579:26
9Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb38:34+6:229:32
10Erik AderstedtKungälvs OK38:37+6:259:33
11Martin BuschOK Snab39:00+6:489:39
12Tobias HolmqvistSjövalla FK39:35+7:239:47
13Pär BrathTolered-Utby Ol-klubb40:08+7:569:56
14Magnus AlinderSjövalla FK40:53+8:4110:07
15Peter AugustssonGöteborgs SK40:58+8:4610:08
16Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb44:03+11:5110:54
17Martin JohanssonOK Orinto46:09+13:5711:25
18Peter GrimbeckSävedalens AIK47:33+15:2111:46
19Peter BobachRold Skov OK50:11+17:5912:25
20Niklas GranhageSjövalla FK53:49+21:3713:19
21Sören FlyvbjergRold Skov OK55:21+23:0913:42
22Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb56:25+24:1313:57
23Niels-Peter Vest NielsenAllerød OK1:06:38+34:2616:29
24Henrik NykjærOK Pan Århus1:18:02+45:5019:18
Anders BillströmOK Orintoej godkänd
Magnus VedinTrollhättans SOKej start
Rickard BarthOK Orintoej start
Mads Kappel JensenRold Skov OKej start
Jacob MadsenRold Skov OKej start

D45

3 240 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab32:2510:00
2Pia JohanssonOK Landehof32:57+0:3210:10
3Irene MikkelsenHorsens OK36:41+4:1611:19
4Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK40:17+7:5212:25
5Anette CarlssonGällstadbygdens SOK44:45+12:2013:48
6Charlotte DrejmoOK Landehof47:18+14:5314:35
7Linda GunnarssonLerums SOK48:27+16:0214:57
8Sofia KarlssonOK Landehof51:14+18:4915:48
9Angélique Grønborg RasmussenAllerød OK52:44+20:1916:16
10Mari KraftIK Uven53:03+20:3816:22
11Cecilia FlakbergIFK Göteborg53:13+20:4816:25
12Malin JohanssonFK Friskus-Varberg53:38+21:1316:33
13Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb58:53+26:2818:10
14Lotta MorénHjärnarps OL1:01:00+28:3518:49
15Susanne BerghMölndal Outdoor IF1:03:10+30:4519:29
16Helle SchouOK Snab1:03:48+31:2319:41
17Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:07:33+35:0820:50
Anna ErikssonOK Landehofej godkänd
Anna KalméusFrölunda OLej start
Åsa JosarpFK Friskus-Varbergej start
Maria AspIFK Göteborgej start

H45

3 760 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nichlas WallströmSävedalens AIK31:378:24
2Peter AspIFK Göteborg33:51+2:149:00
3Sören SturessonLerums SOK34:02+2:259:03
4Peter DellmingIFK Göteborg36:14+4:379:38
5Mikael BergstedtMarkbygdens OK37:20+5:439:55
6Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb37:31+5:549:58
7Jonas AxelssonLerums SOK38:13+6:3610:09
8Peter LekbergSävedalens AIK38:24+6:4710:12
9Thomas KarlssonOK Landehof38:43+7:0610:17
10Erik TholénOK Skogshjortarna38:44+7:0710:18
11Erik LauriFK Herkules38:55+7:1810:21
12Thomas KullanderSävedalens AIK39:39+8:0210:32
13Jesper Fenger-GrønOK Snab39:54+8:1710:36
14Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb40:50+9:1310:51
15Magnus HedmanKungälvs OK41:22+9:4511:00
16Pär MoqvistLerums SOK41:51+10:1411:07
17Emil ErdeliusIF Rigor42:00+10:2311:10
18Lars MunktvedAllerød OK42:20+10:4311:15
19Thomas JosarpFK Friskus-Varberg42:32+10:5511:18
20Ulf NyqvistOK Landehof46:33+14:5612:22
21Mats KarlfeldtSävedalens AIK46:41+15:0412:24
22Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb48:13+16:3612:49
23Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb49:50+18:1313:15
24Mads MikkelsenHorsens OK50:39+19:0213:28
25Martin JohanssonHalmstad OK51:22+19:4513:39
26Jens LiengårdOK Snab51:57+20:2013:48
27Steen HasholtAllerød OK53:16+21:3914:10
28Johan HanssonOK Löftan54:29+22:5214:29
29Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL56:10+24:3314:56
30Lennart MorénHjärnarps OL1:00:19+28:4216:02
31Pär JohannessonFrölunda OL1:00:47+29:1016:09
32Mats RönnborgIK Uven1:01:29+29:5216:21
33Peter GammeljordOK Snab1:01:49+30:1216:26
34Peter Kilden JensenOK Pan Århus1:06:51+35:1417:46
35Thomas Damm AlsOK Pan Århus1:10:22+38:4518:42
36Kåre FundalAllerød OK1:17:17+45:4020:33
37Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:20:32+48:5521:25
Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Lars EdbergOK Nackheej godkänd
Anders FreiholtzSjövalla FKej start
Mogens  FinderupOK Pan Århusej start
Anders MaragerAllerød OKej start

D50

3 050 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena PeterssonOK Alehof38:4812:43
2Annika AasaIK Uven39:17+0:2912:52
3Marie EckerlidSävedalens AIK44:43+5:5514:39
4Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK50:17+11:2916:29
5Lone RasmussenOK Snab50:52+12:0416:40
6Gunnel SvenssonOK Tranan52:11+13:2317:06
7Katarina AlmehedFrölunda OL55:02+16:1418:02
8Birgitte Birck FrederiksenAllerød OK55:26+16:3818:10
9Linda Fenger-GrønOK Snab56:21+17:3318:28
10Charlotte BergmannAllerød OK56:32+17:4418:32
11Ing-Marie AronengBredareds IF57:22+18:3418:48
12Irene GammeljordOK Snab57:55+19:0718:59
13Anni SørensenOK Pan Århus1:03:58+25:1020:58
14Karin JägrydSkåneslättens OL1:05:42+26:5421:32
15Lone KnudsenOK Snab1:08:59+30:1122:37
16Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:17:44+38:5625:29
17Katarina AnderssonÄtrans IF1:21:38+42:5026:45
18Minna Hald AndesenRold Skov OK1:21:54+43:0626:51
Kristina Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Helena StensötaFrölunda OLej godkänd
Eva NilssonKungälvs OKej godkänd
Karen Wibe EnevoldsenAllerød OKej godkänd

H50

3 740 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg27:597:28
2Kristian PalmIK Hakarpspojkarna28:12+0:137:32
3Odd WallumSävedalens AIK28:41+0:427:40
4Flemming JørgensenOK Snab31:43+3:448:28
5Stefan AronengHestra IF32:45+4:468:45
6Magnus JohanssonOK Löftan33:14+5:158:53
7Janne MattssonTrollhättans SOK35:36+7:379:31
8Magnus KarlssonOK Landehof35:54+7:559:35
9Anders WadstenOK Landehof37:01+9:029:53
10Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg37:26+9:2710:00
11Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL38:35+10:3610:18
12Anders LammFrölunda OL39:03+11:0410:26
13Anders JägrydSkåneslättens OL39:20+11:2110:31
14Stefan JanssonLerums SOK40:44+12:4510:53
15Kennet HorvathHalmstad OK40:50+12:5110:55
16Thomas BorneFrölunda OL41:08+13:0910:59
17Ulf AlmehedFrölunda OL41:34+13:3511:06
18Göran StuhlhoferOK Landehof41:58+13:5911:13
19Stefan PihlSOK 6842:20+14:2111:19
20Erik RuotsalainenFrölunda OL43:04+15:0511:30
21Torbjörn GrahnIK Uven43:26+15:2711:36
22Johan WettergrenIK Uven43:47+15:4811:42
23Bengt NorrmanTrollhättans SOK44:29+16:3011:53
24Peter StrömdahlOK Skogsvargarna44:50+16:5111:59
25Phil MullinsSjövalla FK45:14+17:1512:05
26Thomas BäckströmIF Rigor47:13+19:1412:37
27Niels JensenOK Snab48:00+20:0112:50
28Kaj IsaksenOK Snab48:54+20:5513:04
29Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK49:31+21:3213:14
30Mats DahlrotIK Uven51:26+23:2713:45
31Torbjörn KjörkFrölunda OL52:08+24:0913:56
32Phil ConwayGuildford Orienteers53:07+25:0814:12
33Brian KnudsenOK Snab53:29+25:3014:18
34Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK56:23+28:2415:04
35Lars LjungbergSjövalla FK56:24+28:2515:04
36Fredrik BistedtLerums SOK57:40+29:4115:25
37Bernt BerndtssonFrölunda OL57:53+29:5415:28
38Henning SchouOK Snab58:55+30:5615:45
39Johan ÅbergOK Landehof1:02:22+34:2316:40
40Leif HagmanIK Uven1:06:57+38:5817:54
41Poul Henning PoulsenAllerød OK1:18:10+50:1120:54
Rasmus ØdumIFK Göteborgej start
Magnus OhlssonSjövalla FKej start
Martin EkdalaKungälvs OKej start
Mikael JungbjerGöteborgs SKej start

D55

2 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth Meum JohansenOK Moss36:1412:59
2Annette Falck LarssonVänersborgs SK40:13+3:5914:24
3Christina BirathStenungsunds OK44:12+7:5815:50
4Birgit HanssonHerrestads AIF44:48+8:3416:03
5Anita BodinGällstadbygdens SOK48:33+12:1917:24
6Monika NilssonOK Alehof50:27+14:1318:04
7Leila LjunggrenMarkbygdens OK59:02+22:4821:09
8Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:02:48+26:3422:30
9Karin HelmertzFrölunda OL1:25:46+49:3230:44

H55

3 370 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne WahlgrenSjövalla FK31:369:22
2Per FlakbergIFK Göteborg32:16+0:409:34
3Rolf WikströmOK Tyr32:35+0:599:40
4Lars MattssonOK Kåre32:40+1:049:41
5Andres LaasOK Skogshjortarna33:27+1:519:55
6Jörgen IvarssonHestra IF34:14+2:3810:09
7Pär ClaessonSävedalens AIK34:47+3:1110:19
8Anders AxelssonOK Skogsvargarna36:27+4:5110:48
9Bengt MattssonTolered-Utby Ol-klubb36:33+4:5710:50
10Magnus WideFrölunda OL36:42+5:0610:53
11Stig LarssonGöteborg-Majorna OK36:52+5:1610:56
12Stefan OlofssonOK Gisle37:01+5:2510:59
13Jan HanssonStenungsunds OK37:21+5:4511:04
14Roy JohanssonOK Skogsvargarna38:02+6:2611:17
15Mikael HanssonBredaryds SOK38:09+6:3311:19
16Hans WedbergSjövalla FK39:58+8:2211:51
17Martin EickhoffSävedalens AIK40:39+9:0312:03
18Stefan SjöblomFrölunda OL40:41+9:0512:04
19Thomas AttforsSävedalens AIK40:54+9:1812:08
20Nils-Olof LarssonVänersborgs SK40:59+9:2312:09
21Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb41:53+10:1712:25
22Per-Martin JohanssonIF Rigor41:55+10:1912:26
23Anders KjellbergOK Flundrehof44:01+12:2513:03
24Per Dahl JensenOK Pan Århus44:28+12:5213:11
25Tomas AnderssonTrollhättans SOK45:51+14:1513:36
26Hans LindgrenOK Skogshjortarna46:02+14:2613:39
27Sören KnutsTrollhättans SOK48:34+16:5814:24
28Jonas JerlinFrölunda OL49:57+18:2114:49
29Stefan HornebrantTrollhättans SOK50:21+18:4514:56
30Jan RydénSjövalla FK56:42+25:0616:49
31Mats KarestrandLerums SOK58:50+27:1417:27
32Lars MunchOK Snab59:02+27:2617:31
33Jan SveideFrölunda OL59:16+27:4017:35
34Bengt KlassonUlricehamns OK1:14:52+43:1622:12
35Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:15:40+44:0422:27
36Henrik WibeAllerød OK1:32:05+1:00:2927:19
Clas BörjessonIK Uvenej godkänd
Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborgej start
Magnus JosefssonSävedalens AIKej start
Håkan WåhlanderFrölunda OLej start
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej start

D60

2 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK27:4311:32
2Gunilla AxelssonSävedalens AIK29:06+1:2312:07
3Kerstin BurmanKvillebyns SK32:39+4:5613:36
4Solveig HedenblomSjövalla FK33:26+5:4313:55
5Gunilla LarssonBredareds IF34:13+6:3014:15
6Anne KaillIK Omega34:19+6:3614:17
7Marianne ThorssonIK Trenne Ullared37:08+9:2515:28
8Monica WassFalkenbergs OK38:42+10:5916:07
9Anneli Brander NilssonStenungsunds OK40:44+13:0116:58
10My EngströmLerums SOK41:11+13:2817:09
11Gunilla HogedalVänersborgs SK42:01+14:1817:30
12Marianne KlassonUlricehamns OK46:46+19:0319:29
13Britt KarlssonStenungsunds OK51:27+23:4421:26

H60

3 350 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK34:4710:22
2Urban LarssonOK Gipen36:40+1:5310:56
3Lasse JohanssonEds SK38:17+3:3011:25
4Mikael BodénMarkbygdens OK38:27+3:4011:28
5Lennart HålsjöOK Skogshjortarna40:01+5:1411:56
6Örjan WängdahlOK Gipen41:58+7:1112:31
7Anders SpånérGöteborg-Majorna OK42:32+7:4512:41
8Owe TörnrothHjobygdens OK42:52+8:0512:47
9Sven-Åke AnderssonIF Rigor43:37+8:5013:01
10Lars EkbergTrollhättans SOK47:47+13:0014:15
11Sven-Erik BrodinKristinehamns OK49:07+14:2014:39
12Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb49:19+14:3214:43
13Jan ArvidssonOK Skogshjortarna53:25+18:3815:56
14Hans EkbergTrollhättans SOK57:00+22:1317:00
15Rudolf BrogrenKungälvs OK58:55+24:0817:35
16Lennart VamlingFrölunda OL59:00+24:1317:36
17Knud JespersenOK Snab1:28:23+53:3626:22
Bernt AnderssonIF Rigorej start
Peter LarssonTrollhättans SOKej start
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start
Klavs MadsenGöteborg-Majorna OKej start
Johan KarlssonTrollhättans SOKej start
Christer KlintVänersborgs SKej start
Morten JohansenOK Mossej start

D65

2 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK23:5910:09
2Lena GranefeltOK Tyr31:36+7:3713:23
3Titti BergendahlOK Måsen32:13+8:1413:39
4Maria NorellFrölunda OL33:28+9:2914:10
5Karin AxelssonIK Uven37:13+13:1415:46
6Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL37:41+13:4215:58
7Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb48:30+24:3120:33
8Lotta BörjessonSävedalens AIK56:26+32:2723:54
Miriam NorénIK Uvenej start

H65

2 860 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto31:2010:57
2Kent KardellLjungskile FK33:27+2:0711:41
3Lars HogedalVänersborgs SK36:01+4:4112:35
4Björn JägerströmIK Uven38:10+6:5013:20
5Hans AntonssonOK Löftan39:48+8:2813:54
6Kent JogelandIK Ymer40:20+9:0014:06
7Roalh KlevelandKvillebyns SK40:29+9:0914:09
8Yngve NilssonOK Gipen40:57+9:3714:19
9Sten BlomströmIK Stern41:36+10:1614:32
10Per IvarssonTrollhättans SOK41:38+10:1814:33
11Jan-Erik PålssonUddevalla IS43:50+12:3015:19
12Ronald Mc GrailHjärnarps OL44:22+13:0215:30
13Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb45:08+13:4815:46
14Björn EngströmLerums SOK45:48+14:2816:00
15Lennart AnderssonGöteborgs SK46:07+14:4716:07
16Erik SørensenAllerød OK46:30+15:1016:15
17Arne AlfredssonUddevalla OK53:37+22:1718:44
18Anders MohlinIK Stern1:13:06+41:4625:33
Sten HelmertzFrölunda OLej godkänd
Mats KarlssonStenungsunds OKej godkänd
Inge LöwegrenKatrineholms OKej start
Jan-åke AxelssonHestra IFej start
Yngve NorellFrölunda OLej start
Kent ErikssonLerums SOKej start

D70

2 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer33:1113:29
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK35:12+2:0114:18
2Gunnel SvenssonIK Ymer35:12+2:0114:18
4Ulla LindheIK Stern37:08+3:5715:05
5Christina SchedwinIK Stern38:12+5:0115:31
6Ann-Britt JohanssonIK Stern39:33+6:2216:04
7Rosa JohanssonIK Uven41:38+8:2716:55
8Eva HöijeOK Skogsstjärnan43:34+10:2317:42
9Britt RangertIK Ymer44:14+11:0317:58
10Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK48:20+15:0919:38
11Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK53:13+20:0221:37
12Ingrid CarlstedtSävedalens AIK57:41+24:3023:26
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Barbro BörjessonOK Skogshjortarnaej start

H70

2 960 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne KällénUddevalla OK30:4310:22
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna33:42+2:5911:23
3Lars GranefeltOK Tyr33:51+3:0811:26
4Leif LöfTrollhättans SOK35:30+4:4711:59
5Dag LorénOK Frisene36:21+5:3812:16
6Rune SandbergUddevalla OK37:41+6:5812:43
7Jonas LarssonOK Kullingshof37:49+7:0612:46
8Torbjörn WikströmOK Orinto38:25+7:4212:58
9Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna39:58+9:1513:30
10Benny IvarssonFjärås AIK40:31+9:4813:41
11Sören AnderssonIK Dran41:52+11:0914:08
12Lennart AlmströmIK Stern41:59+11:1614:11
13Olof KarlssonUddevalla OK42:08+11:2514:14
14Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK43:13+12:3014:36
15Lennart HöijeOK Skogsstjärnan43:51+13:0814:48
16Hans M CarlssonIFK Göteborg44:10+13:2714:55
17Kent OlaussonOK Orinto44:53+14:1015:09
18Rune EliassonFalkenbergs OK44:55+14:1215:10
19Bengt-Åke SvenssonIK Ymer45:12+14:2915:16
20Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK45:18+14:3515:18
21Hans CarlstedtSävedalens AIK46:27+15:4415:41
22Anders AxelssonSävedalens AIK47:27+16:4416:01
23Kjell JeppsonIF Rigor47:59+17:1616:12
24Bengt BörjessonOK Alehof48:09+17:2616:16
25Ingvar PerssonFK Åsen53:22+22:3918:01
26Lars-Erik SällOK Alehof1:01:06+30:2320:38
27Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:02:54+32:1121:15
28Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:03:46+33:0321:32
29Christer WestbergIFK Göteborg1:04:17+33:3421:43
30Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:20:39+49:5627:14
31Arne BigstenFK Herkules1:22:20+51:3727:48
Göran SvanBorås GIFej godkänd
Dan JohanssonFjärås AIKej godkänd
Bengt MattssonOK Orintoej start
Erland SvenssonKvillebyns SKej start
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej start
Bertil HermanssonStenungsunds OKej start

D75

2 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK33:3415:50
2Barbro VallinKungälvs OK42:01+8:2719:49
3Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK54:44+21:1025:49
4Lillemor HallinOK Landehof54:58+21:2425:55
Inga PerssonOK Skogshjortarnaej start

H75

3 070 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars FinbomOK Landehof37:0212:03
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna41:30+4:2813:31
3Gösta LindqvistOK Löftan46:25+9:2315:07
4Rune ArvidssonMarkbygdens OK48:52+11:5015:55
5Gunnar PerssonSvanesunds GIF53:17+16:1517:21
6Karl-Axel JohanssonIK Uven56:48+19:4618:30
7Leif CarlssonGällstadbygdens SOK56:58+19:5618:33
8Jørn ThomsenOK Snab59:43+22:4119:27
9Per LjungbergOK Alehof1:06:17+29:1521:35
10Kurt RydinOK Tranan1:14:46+37:4424:21
Roland BrandshageSävedalens AIKej godkänd
Henrik HvoslefIK Sternej godkänd
Bengt HanssonOK Löftanej start
Stig-Ove TollIK Sternej start
Lars LjungbergTrollhättans SOKej start

H80

2 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlofssonFjärås AIK39:0815:54
2Agne ÖstenssonSävedalens AIK41:16+2:0816:46
3Åke AxelssonIK Uven41:28+2:2016:51
4Gösta CederinGöteborg-Majorna OK49:34+10:2620:08
5Lasse OlssonIK Trenne Ullared59:04+19:5624:00
Carl-Henrik HallbergIK Uvenej start

Inskolning

1 880 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Doris AnderssonVakantfullföljt
Irma AnderssonVakantfullföljt
Sam AnderssonGöteborgs SKfullföljt
Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Benjamin Birk NielsenRold Skov OKfullföljt
Mathilde BobachRold Skov OKfullföljt
Mio HåkanssonVakantfullföljt
Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Arvid LiljaGöteborg-Majorna OKfullföljt
Malte LindoufIFK Göteborgfullföljt
Tage LindoufIFK Göteborgfullföljt
Linnea LöfgrenStångenäs AISfullföljt
Albert NorbergVakantfullföljt
Arild NorbergVakantfullföljt
ida nygaard-monradFIF Hillerødfullföljt
Axel PerssonFK Herkulesfullföljt
Elsa PerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Elsa RambergOK Löftanfullföljt
Alexander  RosenGöteborg-Majorna OKfullföljt
Assar SjölundGöteborg-Majorna OKfullföljt
Love VikströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Lovisa AxveLerums SOKej start

U1

2 000 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thyra MadsenOK Snab19:369:48
2Sejer RosenvingeOK Snab20:28+0:5210:14
3Almer HanningOK Löftan21:04+1:2810:32
4emma nygaard-monradFIF Hillerød21:32+1:5610:46
5Kristine SkouboeHorsens OK22:09+2:3311:04
6Tilde WestergaardOK Snab22:16+2:4011:08
7Laura BuschOK Snab22:27+2:5111:13
8Vera LindbergIFK Göteborg22:56+3:2011:28
9Alexander LindellOK Alehof23:07+3:3111:33
10Lukas SöderbergIF Rigor24:27+4:5112:13
11Sven TholénOK Skogshjortarna24:31+4:5512:15
12William FedjeFrölunda OL26:15+6:3913:07
13Jonas MikkelsenHorsens OK26:32+6:5613:16
14Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb27:39+8:0313:49
15Axel LydmarkSjövalla FK27:52+8:1613:56
16David  GustafssonVakant29:09+9:3314:34
17Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb29:29+9:5314:44
18Tomas BrendelökkenVakant29:31+9:5514:45
18Felix WeihardSävedalens AIK29:31+9:5514:45
20Herman EngIFK Göteborg30:23+10:4715:11
21Elsie HördegårdhIFK Göteborg30:39+11:0315:19
22Signe AxelsssonGöteborg-Majorna OK30:50+11:1415:25
23Selma BörjessonTolered-Utby Ol-klubb31:04+11:2815:32
24Maja EliassonFK Friskus-Varberg31:21+11:4515:40
25Ingrid HögblomTolered-Utby Ol-klubb32:09+12:3316:04
26Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb34:03+14:2717:01
27Pontus WaleriusTolered-Utby Ol-klubb36:36+17:0018:18
28Amalie BromanAllerød OK36:51+17:1518:25
29Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK37:26+17:5018:43
30Astrid LindgrenLidköpings VSK37:34+17:5818:47
31Ingrid AndreassonIFK Göteborg37:40+18:0418:50
32Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb37:59+18:2318:59
33Tage EkbergGöteborg-Majorna OK41:21+21:4520:40
34Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK42:42+23:0621:21
35Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK43:06+23:3021:33
36Elvira BjörklundSjövalla FK48:06+28:3024:03
37Einar EliassonOK Orinto51:39+32:0325:49
38Aina HolmqvistSjövalla FK53:24+33:4826:42
38Mailis HolmqvistSjövalla FK53:24+33:4826:42
Vera BergquistSjövalla FKej start
David ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Dagmar MaragerAllerød OKej start
August PalmOK Orintoej start

U2

2 100 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus WeihardSävedalens AIK17:398:24
2Olle AnderssonGöteborgs SK18:38+0:598:52
3Ebbe RosenvingeOK Snab19:00+1:219:02
4Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb19:15+1:369:10
5Filip StåhlSävedalens AIK20:39+3:009:50
6Olle RoosIFK Göteborg21:52+4:1310:24
7Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb22:24+4:4510:40
8Nils TholénOK Skogshjortarna22:59+5:2010:56
9Olle JohanssonIFK Göteborg23:05+5:2610:59
10Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb23:18+5:3911:05
11Moa WallströmSävedalens AIK23:54+6:1511:22
12Selma PerssonFK Herkules24:05+6:2611:28
13Linnea NilssonOK Landehof24:18+6:3911:34
14Isabella BrathTolered-Utby Ol-klubb25:02+7:2311:55
15Emil BackmanTolered-Utby Ol-klubb25:26+7:4712:06
16Nils ErikssonBrattås CK25:43+8:0412:14
17Evelina BjörkmanKungälvs OK26:07+8:2812:26
18Evelina LindgrenLidköpings VSK26:50+9:1112:46
19Gunner MadsenOK Snab26:54+9:1512:48
20Elin JonssonSjövalla FK27:54+10:1513:17
21Ebba GranhageSjövalla FK28:05+10:2613:22
22Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubb29:06+11:2713:51
23Prakash MuntherSävedalens AIK29:41+12:0214:08
24Elliot HalldinGöteborgs SK32:25+14:4615:26
25Lukas WestergaardOK Snab36:26+18:4717:20
26Amanda RaffaiTolered-Utby Ol-klubb36:41+19:0217:28
27Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubb36:48+19:0917:31
28Olle WindevallSävedalens AIK42:49+25:1020:23
29Alwa SahlqvistOK Landehof53:34+35:5525:30
Lina BernTolered-Utby Ol-klubbej start
David ErdalenIFK Göteborgej start
Jesper RandåkerSjövalla FKej start
Emil WindevallSävedalens AIKej start

Öppen motion 1

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva AnderssonGöteborgs SK30:0112:00
2Helena  NorbergVakant39:02+9:0115:36
3Alice SjööarvOK Nackhe41:05+11:0416:26
4Helena  Björkman Sjövalla FK42:03+12:0216:49
5Ann Britt GergelyFK Herkules54:48+24:4721:55
6Siri BergmanGöteborg-Majorna OK1:01:55+31:5424:46

Öppen motion 3

2 590 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Flemming RosenvingeOK Snab23:168:58
2Albin BoellIFK Göteborg26:09+2:5310:05
3Petter KarlssonVakant26:11+2:5510:06
4Henrik ThomsenOK Snab29:01+5:4511:12
5Jesper HøyerOK Snab29:17+6:0111:18
6Urban BjufströmSOK 6829:53+6:3711:32
7Albin BackmanTolered-Utby Ol-klubb30:19+7:0311:42
8Peter NorbergVakant31:14+7:5812:03
9Linda JakobssonVakant31:32+8:1612:10
10Matilda TörngrenTolered-Utby Ol-klubb32:05+8:4912:23
11Lisette KaverenVakant33:01+9:4512:44
12Annika EkdahlSävedalens AIK33:16+10:0012:50
13hanna ljungbladKlubblös33:30+10:1412:56
14sofia zachrissonKlubblös33:37+10:2112:58
15Karin NilssonIK Trenne Ullared34:41+11:2513:23
16Pär LydmarkSjövalla FK34:50+11:3413:26
17Markus WestergaardOK Snab36:45+13:2914:11
18Vibeke MadsenOK Snab37:57+14:4114:39
19Eva KilnäsSjövalla FK40:20+17:0415:34
20Eva SvenssonUlricehamns OK40:59+17:4315:49
21Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL42:20+19:0416:20
22Ann GrimbeckSävedalens AIK42:41+19:2516:28
23Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna43:11+19:5516:40
24Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb43:16+20:0016:42
25Brian MadsenOK Snab43:27+20:1116:46
26Anette NordbergOK Tranan44:49+21:3317:18
27Dorthe RosenvingeOK Snab46:27+23:1117:56
28Anna BergkvistVakant49:52+26:3619:15
29Anna WirenLinköpings skidklubb54:52+31:3621:11
30Amanda LeissnerVakant55:00+31:4421:14
31Elisabeth GranhageSjövalla FK55:01+31:4521:14
32Bibbi GustafssonOK Gipen55:50+32:3421:33
33Oliver OlssonSävedalens AIK56:25+33:0921:46
34Kristina GustafsdotterLidköpings VSK59:05+35:4922:48
35Ingrid JohanssonIK Uven1:00:17+37:0123:16
36Pia AnderssonFalkenbergs OK1:00:28+37:1223:20
37Sofia AnderssonCentrum OK1:00:41+37:2523:25
38Rebecka MattssonVakant1:16:01+52:4529:21
39Karin MattssonVakant1:16:03+52:4729:21
Fillip EklundVakantej godkänd
Cecilia ErdalenIFK Göteborgej start

Öppen motion 5

3 540 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK36:5410:25
2Johan BertsOK Alehof38:56+2:0210:59
3Rikard AndreassonIFK Göteborg40:47+3:5311:31
4Mattias GustavssonVakant44:17+7:2312:30
5Erik JanssonOK Linné44:22+7:2812:31
6Jonas JohanssonIK Stern49:50+12:5614:04
7Andreas GårdstamIK Stern50:25+13:3114:14
8Hannah FovaeusSävedalens AIK53:26+16:3215:05
9Martin LarssonLerums SOK55:59+19:0515:48
10Olof StåhlSävedalens AIK56:37+19:4315:59
11Christer Brander NilssonStenungsunds OK57:16+20:2216:10
12Madeleine RutbergGöteborg-Majorna OK57:39+20:4516:17
13Lena TornéusSävedalens AIK59:58+23:0416:56
14Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:00:10+23:1616:59
15Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:01:36+24:4217:24
16Daniel BålkestadVakant1:02:02+25:0817:31
17Sara LindgrenLidköpings VSK1:02:30+25:3617:39
18Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:03:24+26:3017:54
19Marie-Louise LarssonLerums SOK1:04:10+27:1618:07
20Frida PerssonFK Herkules1:06:00+29:0618:38
21Malin AlfredssonLerums SOK1:06:08+29:1418:40
22Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK1:06:36+29:4218:48
23Thomas ReichelSävedalens AIK1:06:48+29:5418:52
24Mats HelmerssonOK Skogsvargarna1:08:44+31:5019:24
25Peter GergelyFK Herkules1:10:56+34:0220:02
26Lisa StrandKlubblös1:12:56+36:0220:36
27Berkley StaggOK Skogsvargarna1:14:16+37:2220:58
28Hans ForsbergIK Uven1:14:27+37:3321:01
29Pontus KastrupFK Herkules1:16:28+39:3421:36
30Guna BarzinaVakant1:17:24+40:3021:51
31Ulla EinarssonKungälvs OK1:17:36+40:4221:55
32Lars AxviLerums SOK1:19:43+42:4922:31
33Kim AhlersOK Snab1:28:43+51:4925:03
34Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:30:30+53:3625:33
35Liselott RybergFK Herkules1:30:33+53:3925:34
36Cecilia AldebertGöteborg-Majorna OK1:42:45+1:05:5129:01
37Andrea HöhnkeHorsens OK1:52:27+1:15:3331:45
38Inger GreenSjövalla FK2:00:49+1:23:5534:07
39Markus OlssonKlubblös2:03:16+1:26:2234:49
40Camilla OlssonMölndal Outdoor IF2:03:28+1:26:3434:52
41Claes BjörkmanSjövalla FK2:28:15+1:51:2141:52
Louise B. GjørupOK Snabej godkänd
Christian BøjeHorsens OKej godkänd
Petter EckermarkKlubblösej godkänd
Kristina TellqvistIK Dranej godkänd
Therese FalemoMölndal Outdoor IFej godkänd
Ingrid AnderssonIF Rigorej godkänd
Pernille WestergaardOK Snabej godkänd
Henrik DahlströmVakantej godkänd
Ditte BuschOK Snabej godkänd
Ulf KokinskyIFK Göteborgej godkänd
Jenny AnderssonÄtrans IFej godkänd
Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OKej godkänd
Petty CartemoIK Uvenej start
Marlene MaragerAllerød OKej start
Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubbej start
Malene ThomsenOK Snabej start

Öppen motion 7

2 810 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla ÖhgrenSävedalens AIK28:5810:18
2rikke nygaard-monradFIF Hillerød31:33+2:3511:13
3Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK31:54+2:5611:21
4stefan madjarKlubblös32:26+3:2811:32
4Annika BengtssonOK Alehof32:26+3:2811:32
6Hans SvenssonOK Kullingshof33:57+4:5912:04
7Filip LemanGöteborgs SK35:09+6:1112:30
8Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb35:15+6:1712:32
9Per PerssonFK Herkules36:04+7:0612:50
10Carl AlvelidKalmar OK37:04+8:0613:11
11Viktor TorstenssonÄtrans IF37:40+8:4213:24
12Jakob RosdalVakant38:15+9:1713:36
13Victor BlomIFK Göteborg39:21+10:2314:00
14Sofia LarssonIFK Göteborg40:09+11:1114:17
15Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK40:14+11:1614:19
16Mats LogrenSjövalla FK40:46+11:4814:30
17Kristina HederskogJönköpings OK42:04+13:0614:58
18Therese AlfredssonSävedalens AIK43:26+14:2815:27
19Joel FlakbergIFK Göteborg45:55+16:5716:20
20Sofia SamuelssonOK Gipen46:46+17:4816:38
21Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK47:34+18:3616:55
22Henrik ErdalenIFK Göteborg47:36+18:3816:56
23Robert BengtssonFjärås AIK49:18+20:2017:32
24Bengt KlassonOK Orinto49:35+20:3717:38
25Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb51:05+22:0718:10
26Karin BorggrenGöteborg-Majorna OK51:08+22:1018:11
27Kjell EhrencronaIFK Göteborg51:10+22:1218:12
28Nils-Erik GunnarssonOK Gipen52:24+23:2618:38
29Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK52:45+23:4718:46
30Martin EnströmTrollhättans SK54:25+25:2719:21
31Linnea NetzVakant55:04+26:0619:35
32Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb56:54+27:5620:14
33Peter WissöLerums SOK58:54+29:5620:57
34Klara SäfstenMölndal Outdoor IF1:00:55+31:5721:40
35Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:04:34+35:3622:58
36Claes GreenSjövalla FK1:06:33+37:3523:40
37Johanna KjellbergOK Flundrehof1:07:24+38:2623:59
38Kurt BodinGällstadbygdens SOK1:07:29+38:3124:00
39Anna GrahnIK Uven1:09:30+40:3224:43
40Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:10:48+41:5025:11
41Mariella AndreassonVakant1:12:19+43:2125:44
42Peter ParklindVakant1:12:22+43:2425:45
43Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK1:12:24+43:2625:45
44Emilia JohanssonOK Gisle1:12:37+43:3925:50
45Per RobertssonIFK Göteborg1:23:24+54:2629:40
46Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:51:35+1:22:3739:42
47Boaz AshVakant1:52:01+1:23:0339:51
48MarKo AshVakant1:52:15+1:23:1739:56
Rasmus SäfströmVakantej godkänd
Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 8

4 170 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias WärnOK Skogshjortarna38:339:14
2Tobias AnderssonGöteborgs SK43:20+4:4710:23
3Willy FjällborgStenungsunds OK44:44+6:1110:43
4Anders LevinOK Tyr48:23+9:5011:36
5Arve OpheomMåren OK48:32+9:5911:38
6Clas ÅströmMölndal Outdoor IF49:11+10:3811:47
7Hans NilssonKungälvs OK51:34+13:0112:21
8Stefan JohanssonKungälvs OK51:56+13:2312:27
9Fredrik PerssonFK Åsen52:03+13:3012:28
10Martin AxelssonOK Skogshjortarna53:49+15:1612:54
11Therese AxenborgMölndal Outdoor IF55:41+17:0813:21
12Tomas JärveläVakant57:07+18:3413:41
13Richard LärkängVakant57:43+19:1013:50
14Maria LönnHalmstad OK59:03+20:3014:09
15Jon JonssonGöteborgs SK1:00:15+21:4214:26
16Hans  PetterssonLinköpings skidklubb1:03:04+24:3115:07
17Allan SkouboeHorsens OK1:05:53+27:2015:47
18Fredrik NilssonVakant1:06:02+27:2915:50
19Mats GruvefeldtGöteborg-Majorna OK1:09:49+31:1616:44
20Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:13:25+34:5217:36
21Oskar AfzeliusGöteborg-Majorna OK1:29:19+50:4621:25
22Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK1:35:41+57:0822:56
23Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:48:39+1:10:0626:03
24Eva LiljerosTolered-Utby Ol-klubb1:48:41+1:10:0826:03
25Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK2:07:39+1:29:0630:36
26Fredrik BergmanVakant2:28:42+1:50:0935:39
Stellan BondessonVakantej godkänd
Markus KarlssonSimlångsdalens IFej godkänd

Öppen motion 9

4 590 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg32:447:07
2Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna34:02+1:187:24
3Magnus CarlstedtSävedalens AIK35:01+2:177:37
4David AnderssonIFK Lidingö SOK35:28+2:447:43
5Joel NilssonIFK Göteborg39:26+6:428:35
6Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK42:28+9:449:15
7Andreas WikströmUddevalla OK44:09+11:259:37
8Jacob VikströmFalkenbergs OK44:30+11:469:41
9Jonas HemlinIK Uven44:45+12:019:44
10Johan AntonssonOK Löftan44:59+12:159:48
11Mikael ÖhgrenSävedalens AIK45:31+12:479:54
12Stefan FalemoMölndal Outdoor IF47:46+15:0210:24
13Leif SvenssonOK Tisaren50:01+17:1710:53
14Stefan LemurellSjövalla FK51:05+18:2111:07
15Staffan LjungqvistSävedalens AIK53:44+21:0011:42
16Joakim HanssonVakant1:02:59+30:1513:43
17Jonas LeissnerVakant1:04:23+31:3914:01
18Irma HåkanssonOK Gränsen1:09:04+36:2015:02
19Johan FilipssonMarkaryds FK1:18:13+45:2917:02
20Marcus BerggrenVakant2:20:33+1:47:4930:37
Jesper DahlgrenVakantej godkänd
Martin PeterssonSävedalens AIKej godkänd

Öppen Motion Trail

4 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn SaetreOK Landehof31:066:18
2Mats HolmerVakant37:11+6:057:32
3Magnus HallqvistUlricehamns OK38:20+7:147:46
4Pille Strauss-RaatsKlubblös39:51+8:458:04
5Katja Leibe BergstedtMarkbygdens OK43:47+12:418:52
6Nanni ChristenssonVakant49:26+18:2010:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser