*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Motions 5-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions 5-dagars
Arrangörsorganisation: Värend GN OL
Datum: onsdag 13 april 2016

Bana 1H

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ErikssonKexholms SK24:5711:20
2Valmar GustavssonKlubblös27:15+2:1812:23
3Sten-Ove GunnarssonKlubblös30:31+5:3413:52
4Neo LivfKexholms SK33:44+8:4715:20
5tiio LivfKexholms SK34:17+9:2015:35
6Arvid GustavssonVäxjö OK45:32+20:3520:41
7Oskar SjökvistVärend GN OL46:21+21:2421:04
8Emil PerssonVäxjö OK49:10+24:1322:20
Leo LångströmKlubblösutgått

Bana 2H

2 800 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar SjökvistVärend GN OL25:559:15
2Karl MagnussonKlubblös27:59+2:049:59
3Jonny LindenVäxjö OK28:29+2:3410:10
4Jonas FagerVäxjö OK29:45+3:5010:37
5Conny BerggrenVäxjö AIS32:18+6:2311:32
6Johan GunnarssonKlubblös32:43+6:4811:41
7Birger LinnerAlvesta SOK33:42+7:4712:02
8Johan NicklassonVäxjö OK34:16+8:2112:14
9Gerth SällströmLessebo OK35:58+10:0312:50
10Pahn GardhemNybro OK36:52+10:5713:10
11Bengt HenrikssonVäxjö AIS37:32+11:3713:24
12Kurt BergstrandLessebo OK38:05+12:1013:36
13ingemar ErlandssonVäxjö OK41:21+15:2614:46
14Torgny JonssonVäxjö AIS42:10+16:1515:03
15Bernt PetterssonAlvesta SOK42:42+16:4715:15
16Anders OhlssonAlvesta SOK42:49+16:5415:17
17Johan ÖstergrenKlubblös43:14+17:1915:26
18Paul OlssonKlubblös44:25+18:3015:51
19Göran PerssonFK Finn44:35+18:4015:55
20Göran KarlssonLessebo OK46:43+20:4816:41
21Dennis PerssonVäxjö OK48:12+22:1717:12
22Manfred AnderssonKlubblös1:07:39+41:4424:09
23Karl AnderssonKlubblös1:21:53+55:5829:14
24Lennart ÖstergrenVäxjö OK2:24:49+1:58:5451:43
25Jan-Åke KarlssonOK Norrvirdarna1:01:07+35:1221:49

Bana 3H

3 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo EricssonVäxjö OK30:148:10
2Jim WilhelmssonKlubblös40:21+10:0710:54
3Mattias RundgrenVäxjö OK41:20+11:0611:10
4Peter MarsVäxjö OK41:44+11:3011:16
5Alf SkogmalmOK Norrvirdarna45:55+15:4112:24
6Jesper WikellVärend GN OL48:04+17:5012:59
7Ulf WikellVärend GN OL51:09+20:5513:49
8Axel KarlssonKlubblös52:10+21:5614:05
9Jonathan WikellVärend GN OL52:15+22:0114:07
10Hampus GerestrandKlubblös56:37+26:2315:18
11Rune BergLunds OK56:42+26:2815:19
12Staffan LundqvistKlubblös58:13+27:5915:44
13Gunnar HolmgrenKlubblös1:29:53+59:3924:17

Bana 4h

4 400 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias KarlssonVäxjö OK24:435:37
2Henrik EklundVäxjö OK26:20+1:375:59
3Gustav RuneforsVäxjö OK26:54+2:116:06
4Simon RuneforsVäxjö OK27:11+2:286:10
5Noel BraunVäxjö OK29:06+4:236:36
6Niklas KarlssonVäxjö OK29:28+4:456:41
7Glen HåkanssonVäxjö OK33:08+8:257:31
8Rasmus SvenssonVärend GN OL33:45+9:027:40
9Niklas EkelöfVärend GN OL34:30+9:477:50
10Magnus ErikssonKexholms SK37:37+12:548:32
11Magnus LinnerAlvesta SOK37:37+12:548:32
12Robin KarlssonAlvesta SOK37:43+13:008:34
13Magnus EricssonVäxjö OK38:09+13:268:40
14Petter LithenOK Norrvirdarna38:11+13:288:40
15Peter BraunVäxjö OK38:14+13:318:41
16Ulf HonethVäxjö OK38:37+13:548:46
17Daniel SjödenKlubblös38:39+13:568:47
18Bo JohanssonOK Älme39:46+15:039:02
19Magnus PorleVäxjö OK39:50+15:079:03
20Micky CarlfalkKlubblös40:01+15:189:05
21Andreas GranfloKexholms SK40:22+15:399:10
22Rolf BergquistBrittatorps TK40:42+15:599:15
23Thomas BeckerinVäxjö OK41:11+16:289:21
24Åke KarlssonAlvesta SOK41:24+16:419:24
25Tobias GranfloKexholms SK42:20+17:379:37
26Mats ArnessonNybro OK42:43+18:009:42
27Mårten VästerdalKlubblös42:44+18:019:42
28Tomy LijebjönNybro OK44:04+19:2110:00
29Lars-Göran SjökvistVärend GN OL44:44+20:0110:09
30Gert WesterdahlOK Bävern44:47+20:0410:10
31Leif AnderjonAlvesta SOK45:02+20:1910:14
32Jan KarlssonVäxjö OK48:29+23:4611:01
33Tony LångströmKlubblös49:05+24:2211:09
34Joakim WessmanVäxjö OK49:52+25:0911:19
35Jonatan LundquistAlvesta SOK50:31+25:4811:28
36Mats JohanssonKlubblös51:02+26:1911:35
37Nils KarlssonVäxjö AIS51:32+26:4911:42
38Tobias GustavssonVäxjö OK52:44+28:0111:59
39Joakim PerssonKlubblös56:11+31:2812:46
40Kalle LindkvistVäxjö OK59:29+34:4613:31
41Magnus JärvholmVäxjö OK1:00:03+35:2013:38
42Johan MalmqvistHultsfreds OK1:06:35+41:5215:07

Bana 1D

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida LindenVäxjö OK19:278:50
2Emma LindenVäxjö OK23:34+4:0710:42
3Cornelia ForssKlubblös25:13+5:4611:27
4Filippa BraunVäxjö OK28:14+8:4712:49
5Della LinnerAlvesta SOK30:40+11:1313:56
6Anna HammarbergAlvesta SOK34:29+15:0215:40
7Maja KarlssonAlvesta SOK36:45+17:1816:42
8Siv ÖstergrenAlvesta SOK36:50+17:2316:44
9Amanda GustavssonVäxjö OK37:59+18:3217:15
10Petra OsbergVäxjö OK38:06+18:3917:19
11Sofie KarlssonEmmaboda Verda OK41:21+21:5418:47
12Elina LindenVäxjö OK55:01+35:3425:00

Bana 2D

2 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christine KvennefeldtVäxjö AIS32:1711:31
2Mona PalmLessebo OK32:51+0:3411:43
3Marie AskelövVäxjö OK34:52+2:3512:27
4Maria HåkanssonVäxjö OK35:31+3:1412:41
5Eva PetterssonVäxjö OK35:37+3:2012:43
6Rebecca SvennsonVärend GN OL41:33+9:1614:50
7Mona MonaVäxjö OK43:33+11:1615:33
8Rebecca ZackrissonKlubblös43:59+11:4215:42
9Maria JonssonKlubblös44:01+11:4415:43
10Eva ArvidssonAlvesta SOK47:19+15:0216:53
11Lisa WilhemssonKlubblös47:35+15:1816:59
12Lisa KumlinVäxjö OK48:43+16:2617:23
13Mariann SvenssonVäxjö AIS50:55+18:3818:11
14Ann-Karolina KarlssonLessebo OK55:31+23:1419:49
15Olivia KarlssonLessebo OK55:34+23:1719:50
16Margareta WikströmVäxjö AIS55:44+23:2719:54
17Fanny PetterssonKlubblös1:04:41+32:2423:06
18Linnea PetterssonKlubblös1:05:46+33:2923:29
19Petra/Isak HedlundKlubblös1:10:50+38:3325:17
20Emmie NordströmLessebo OK1:14:44+42:2726:41

Bana 3D

3 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika EricssonVäxjö OK42:1711:25
2Kristina MyrefeldtKlubblös42:21+0:0411:26
3Catrin PetterssonOK Denseln48:36+6:1913:08
4Åsa ForssÅby Tjureda49:42+7:2513:25
5Charlotte NilssonKlubblös52:08+9:5114:05
Lisa LångströmKlubblösutgått

Bana 4D

4 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LundgrenVäxjö OK33:307:36
2Maria BraunVäxjö OK41:27+7:579:25
3Lina SamuelsonKlubblös42:17+8:479:36
4Maja PorleVäxjö OK43:28+9:589:52
5Eva NilssonVäxjö OK1:12:38+39:0816:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser