Officiell resultatlista för Gällstads medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gällstads medel
Arrangörsorganisation: Gällstadbygdens SOK
Datum: söndag 30 april 2017

D21

3 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia OlssonOK Pan-Kristianstad33:599:00
2Maria ArvidssonKalmar OK37:39+3:409:59
3Elinor LindelöwHärlövs IF42:54+8:5511:22
4Emma AhlstrandVäxjö OK44:09+10:1011:42
5Anna ArvidssonKalmar OK44:39+10:4011:50
6Carina ThynellHärlövs IF56:19+22:2014:56
Caroline LindelöwHärlövs IFej godkänd

H21

5 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan  LöfströmJönköpings OK51:129:55
2Adam LöfströmJönköpings OK58:41+7:2911:22

D18

3 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia LönkvistOK Vivill48:3213:54

D16

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela LönkvistOK Vivill36:2510:24
2Clara SamuelssonOK Vivill37:26+1:0110:41
3Emma ErikssonEksjö SOK38:09+1:4410:54
4Linn KarlssonOK Vilse 8750:12+13:4714:20
5Elin JohanssonGudhems IF58:24+21:5916:41

H16

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav ÅmanOK Vilse 8731:208:57
2Marcus RagnarssonMarkbygdens OK56:05+24:4516:01
Axel BerglundUlricehamns OKej start

D16 Kort

2 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabell IsidorssonOK Vivill49:3719:32

H16 Kort

2 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin StåhlUlricehamns OK49:4519:35

D14

2 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea LundOK Kolmården22:518:59
2Asta TörnkvistAnderstorps OK29:41+6:5011:41
3Sofia ElverlindOK Tranan30:25+7:3411:58
4Ina ÅmanOK Vilse 8730:35+7:4412:02
5Stina AnderssonAnderstorps OK30:44+7:5312:05
6Vilmalee SuwanOK Vilse 8732:34+9:4312:49
7Emma IsidorssonOK Vivill34:44+11:5313:40
Maja NordinUlricehamns OKej godkänd
Linn AldénOK Roxenej godkänd

H14

2 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton BlomqvistMarkbygdens OK23:579:25
2Alfred HallqvistUlricehamns OK28:28+4:3111:12
3Albin SamuelssonOK Vivill30:12+6:1511:53
4Isak HenningssonOK Gisle33:35+9:3813:13
5Linus BägebyOK Vivill34:14+10:1713:28
6Adam SkoglundUlricehamns OK36:20+12:2314:18
7Simon HermanssonGudhems IF50:58+27:0120:03
8Albin GenbergUlricehamns OK54:56+30:5921:37
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start

D12

2 430 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie LundOK Kolmården18:307:36
2Lisa ÖstenssonOK Tranan20:41+2:118:30
3Sara OhlinOK Tranan23:42+5:129:45
4Lea FribergOK Vivill26:07+7:3710:44
5Emelie BägebyOK Vivill26:17+7:4710:48
6Emilia ElverlindOK Tranan27:51+9:2111:27
7Wilma OlssonOK Tranan28:40+10:1011:47
8Elin BlomqvistMarkbygdens OK30:33+12:0312:34
9Clara AdolfssonAnderstorps OK34:10+15:4014:03
10Elin RothzénOK Gisle36:05+17:3514:50
11Tindra MolinFalköpings AIK OK45:41+27:1118:47
12Ida JosefssonOK Gisle1:05:02+46:3226:45
Anna GenbergUlricehamns OKej start

H12

2 430 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eddie KarlssonOK Vilse 8718:197:32
2Victor HörnquistAnderstorps OK20:21+2:028:22
3Martin ErikssonAnnebergs GIF22:32+4:139:16
4Isak JohanssonOK Gisle23:12+4:539:32
5Edvin LennartsonUlricehamns OK24:46+6:2710:11
6Erik ArneborgUlricehamns OK26:47+8:2811:01
7Rasmus LarssonBredareds IF27:33+9:1411:20
8Kasper VemdalMullsjö SOK29:43+11:2412:13
9Isak SkoglundUlricehamns OK47:08+28:4919:23
William HärströmFalköpings AIK OKej start

D10

1 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa VemdalMullsjö SOK16:128:57
2Saga ChristensenSkåneslättens OL17:22+1:109:35
3Elma FribergOK Vivill25:46+9:3414:14
4Frida RothzénOK Gisle27:38+11:2615:16

H10

1 810 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan13:207:21
2Noah HedenblomSjövalla FK14:37+1:178:04
3Elias SamuelssonOK Vivill18:15+4:5510:04
4Joar BlomqvistBredareds IF18:56+5:3610:27
5Hugo GustavssonTibro OK20:19+6:5911:13
6Jacob HolmbergUlricehamns OK20:21+7:0111:14
7Algot CarlssonUlricehamns OK20:25+7:0511:16
8Anton KarlssonUlricehamns OK20:38+7:1811:23
9Olle NordinUlricehamns OK21:17+7:5711:45
10Alvin LönkvistOK Vivill35:39+22:1919:41

D40

3 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LundOK Kolmården33:249:32
2Angelica BrandqvistTibro OK42:49+9:2512:14
3Maria PetterssonHalmstad OK45:00+11:3612:51
4Malin AnderssonUlricehamns OK49:56+16:3214:16
5Ann BägebyOK Vivill55:00+21:3615:42
6Annika IsidorssonOK Vivill1:12:14+38:5020:38
Jenny JohanssonOK Gisleej start
Helen AhlstrandOK Vivillej start

H40

3 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PerssonUlricehamns OK37:5310:34
2Niclas HörnquistAnderstorps OK47:52+9:5913:22
3Per Arne JohanssonOK Gisle1:12:00+34:0720:06
Magnus WåkeråsRydboholms SKej godkänd

D45

3 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen29:569:33
2Helene LöfströmJönköpings OK44:06+14:1014:05
3Annica BerglundUlricehamns OK46:51+16:5514:58
4Kajsa NordinUlricehamns OK56:31+26:3518:03
5Monika HjellströmGränna-Bygdens OK56:44+26:4818:07

H45

3 580 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf JohanssonOK Gisle36:3210:12
2Peter LundOK Kolmården43:28+6:5612:08
3Martin JohanssonHalmstad OK44:09+7:3712:19
4Stefan NordinUlricehamns OK45:45+9:1312:46
5Anders HolmbergOK Vivill47:50+11:1813:21
6Ulf ÅmanOK Vilse 8749:15+12:4313:45
7Martin JakobssonHammarkinds OK49:58+13:2613:57
8Torbjörn LönkvistOK Vivill50:04+13:3213:59
9Svante BerglundUlricehamns OK50:13+13:4114:01
10Ola SamuelssonOK Vivill1:04:43+28:1118:04
Olle SjöforsOK Älmeej start
Anders GenbergUlricehamns OKej start

D50

3 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maritha HenrikssonJönköpings OK37:4812:04
2Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF38:41+0:5312:21
3Gunnel SvenssonOK Tranan41:43+3:5513:19
4Helena JohanssonOK Gisle43:34+5:4613:55

H50

3 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SvenssonNässjö OK30:428:47
2Jens LindströmTibro OK32:21+1:399:16
3Ola JönssonOK Vilse 8740:55+10:1311:43
4Pontus LöfströmJönköpings OK52:47+22:0515:07
5Håkan JohanssonGudhems IF53:45+23:0315:24
6Thomas AlmgrenBorås GIF1:01:53+31:1117:43
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej start

D55

3 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne HanssonBredareds IF38:0612:34
2Christina SöderblomÄtrans IF39:44+1:3813:06
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK40:33+2:2713:22
Susanne OlssonGudhems IFej start

H55

3 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove LernåKalmar OK29:138:20
2Jörgen IvarssonHestra IF32:52+3:399:23
3Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna32:53+3:409:23
4Stefan OlofssonOK Gisle33:09+3:569:28
5Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna34:00+4:479:42
6Ingemar MånssonRonneby OK35:50+6:3710:14
7Nils-Olof LarssonVänersborgs SK38:44+9:3111:04
8John E ErikssonVäxjö OK41:39+12:2611:54
9Bengt KlassonUlricehamns OK41:51+12:3811:57
10Roy JohanssonOK Skogsvargarna41:58+12:4511:59
11Magnus RamsinIstrums SK49:24+20:1114:06
Magnus JoelssonSOK 68ej godkänd

D60

2 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK31:2512:52
2Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna31:32+0:0712:55
3Pia SvenssonFalköpings AIK OK34:09+2:4413:59
4Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK34:17+2:5214:03
5Marianne KlassonUlricehamns OK35:51+4:2614:41
6Eva AndreassonBorås GIF36:13+4:4814:50
7Lena PerssonGamleby OK36:18+4:5314:52
8Anne JohanssonOK Tranan37:31+6:0615:22
9Elise JohanssonFalköpings AIK OK37:42+6:1715:27
10Monica AbrahamssonGudhems IF40:33+9:0816:37
11Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK47:42+16:1719:32
Britt-Marie AnderssonOK Amneej godkänd

H60

3 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK30:288:43
2Hans StridUlricehamns OK32:25+1:579:17
3Lennart LarssonJönköpings OK34:12+3:449:47
4Mikael JohanssonOK Gisle35:03+4:3510:02
5Bill AnderssonI 15 IF37:06+6:3810:37
6Lennart NilssonUlricehamns OK38:21+7:5310:59
7Owe TörnrothHjobygdens OK42:50+12:2212:16
8Ingemar PerssonGamleby OK43:59+13:3112:36
9Jan-Åke EmilssonGudhems IF46:14+15:4613:14
10Sören KarlssonMullsjö SOK46:19+15:5113:16
11Björn PetterssonUlricehamns OK52:39+22:1115:05
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIFej godkänd
Bo AnderssonFalköpings AIK OKej start
Magnus AnderssonUlricehamns OKej start

D65

2 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta JohanssonHalmstad OK36:1314:50
2Britt-Marie LarssonSOK 6847:20+11:0719:23
3Marianne RosénIK Ymer53:30+17:1721:55
4Kajsa TofténHjobygdens OK56:51+20:3823:17
5Inger  EismarkOK Orinto1:08:00+31:4727:52
Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OLej godkänd

H65

3 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto31:4410:08
2Stig JohanssonFalköpings AIK OK34:33+2:4911:02
3Håkan OlssonHjobygdens OK36:29+4:4511:39
4Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK39:02+7:1812:28
5Klas BjörkIK Hakarpspojkarna41:23+9:3913:13
6Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna41:59+10:1513:24
7Kurt JohanssonOK Gisle42:06+10:2213:27
8Lars LarssonOK Frisene42:16+10:3213:30
9Ingvar AnderssonOK Amne48:04+16:2015:21
10Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK49:17+17:3315:44
11Bill SchölinTockarps IK53:21+21:3717:02
Lennart GustafssonJönköpings OKej godkänd

D70

2 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer30:3513:21
2Ingrid HermanssonIK Ymer34:30+3:5515:03
3Kerstin JohanssonMarkbygdens OK43:39+13:0419:03
4Vega SlottnerJönköpings OK43:58+13:2319:11
5Eva HöijeOK Ravinen47:01+16:2620:31
6Monica BråhnJönköpings OK49:19+18:4421:32
7Kerstin SpetzNitta IF1:02:11+31:3627:09
Gunnel SvenssonIK Ymerej start
Ingrid  KullmanOK Alehofej start

H70

3 030 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morgan LjungVaggeryds SOK38:1612:37
2Roland BomanUlricehamns OK39:15+0:5912:57
3Benny IvarssonFjärås AIK39:58+1:4213:11
4Ingemar LindblomOK Orinto42:32+4:1614:02
5Bengt SörensenJönköpings OK43:46+5:3014:26
6Kent OlaussonOK Orinto47:09+8:5315:33
7Agne RybeckVaggeryds SOK48:54+10:3816:08
8Lennart HöijeOK Ravinen49:21+11:0516:17
9Ronny RagnarssonMarkbygdens OK49:49+11:3316:26
10Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL52:18+14:0217:15
11Leif BjörkmanIK Ymer55:58+17:4218:28
12Lars TuvessonUlricehamns OK56:08+17:5218:31
13Sven Erik SjöholmMullsjö SOK58:09+19:5319:11
14Kurt JohanssonSvenljunga OK58:11+19:5519:12
15Roland NilssonFalköpings AIK OK1:05:10+26:5421:30
Dag LorénOK Friseneej godkänd
Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OLej godkänd
Bo GustafssonOK Gränsenej godkänd
Leo KullmanOK Alehofej start

D75

1 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK27:4514:36
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna32:59+5:1417:21
3Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK33:23+5:3817:34 Ladda ner rutt i gpx-format
4Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg35:18+7:3318:34
5Gunni EkbergÄtrans IF42:15+14:3022:14
6Inger BylanderSvenljunga OK53:22+25:3728:05
Vivi-Anne BylundRydboholms SKej start

H75

2 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna32:1812:34
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna33:40+1:2213:05
3Erland LingJönköpings OK33:45+1:2713:07
4Ivan ErnvidUlricehamns OK35:44+3:2613:54
5Hans KarlssonOK Orinto36:14+3:5614:05
6Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu36:27+4:0914:10
7Kjell JohanssonDalsjöfors GoIF38:43+6:2515:03
8Rune AhlanderJönköpings OK38:48+6:3015:05
9Bernt JohanssonOK Gisle44:36+12:1817:21
10Kurt RydinOK Tranan45:24+13:0617:39
11Lennart KammenhedJönköpings OK53:41+21:2320:53
12Sten HjelmOK Tranan53:56+21:3820:59
13Sören BråhnJönköpings OK1:05:03+32:4525:18

H80

2 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK31:0513:34
2Ingemar ÖbergOK Kullingshof43:49+12:4419:08
3Sigvard RudolfssonOK Gisle48:23+17:1821:07
4Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:01:58+30:5327:03

H85

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL43:4323:00
2Lars-Gunnar EnströmOK Tranan51:39+7:5627:11
3Helmer EkbergÄtrans IF1:22:38+38:5543:29

Inskolning

1 730 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Filip BengtssonOK Trananfullföljt
Svante BorgUlricehamns OKfullföljt
Mattias CarlströmIK Hakarpspojkarnafullföljt
Jesper FritzonUlricehamns OKfullföljt
Alvar FritzsonUlricehamns OKfullföljt
Vidar FritzsonUlricehamns OKfullföljt
Gustav IngelsboOK Trananfullföljt
Emma JohanssonOK Gislefullföljt
Klara JohanssonOK Gislefullföljt
Moa JohanssonOK Gislefullföljt
Charlie KlassonUlricehamns OKfullföljt
Konrad NoringKlubblösfullföljt
Egon PalmérUlricehamns OKfullföljt
Benias PerssonMarkbygdens OKfullföljt
Selma WåkeråsRydboholms SKfullföljt

U1

1 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teo PalmérUlricehamns OK16:369:35
2Hugo AldénOK Roxen17:59+1:2310:23
3Agnes OlssonOK Tranan19:16+2:4011:08
4Olle BlomqvistMarkbygdens OK19:40+3:0411:22
5Alice LarssonBredareds IF20:08+3:3211:38
6Leia KlassonUlricehamns OK21:26+4:5012:23
6Mio KlassonUlricehamns OK21:26+4:5012:23
8Linus HollanderGällstadbygdens SOK21:58+5:2212:41
9Hilma RylanderGällstadbygdens SOK22:30+5:5413:00
10Johannes HolmbergUlricehamns OK26:36+10:0015:22
11Agnes WåkeråsRydboholms SK27:40+11:0415:59
12Johannes BlomqvistBredareds IF27:53+11:1716:07
13Ellen CarlssonUlricehamns OK29:55+13:1917:17
14Tuva ChristensenSkåneslättens OL1:03:07+46:3136:29

U2

2 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias BengtssonOK Tranan29:4911:41
2Gustav KarlssonUlricehamns OK32:32+2:4312:45
3Gustav RamsinIstrums SK34:29+4:4013:31
4Viktor HollanderGällstadbygdens SOK48:06+18:1718:51
5Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL49:41+19:5219:29
6Ella AnderssonAnderstorps OK51:11+21:2220:04
Elivia PerssonMarkbygdens OKej godkänd

Öppen motion 1

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin JosefssonOK Gisle26:1810:18
2Johan BerköAnderstorps OK37:19+11:0114:38

Öppen motion 3

2 430 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias BengtssonOK Tranan17:147:05
2Martin KlassonUlricehamns OK21:08+3:548:41
3Vendela AnderssonKlubblös23:09+5:559:31
4Elisabeth HenningssonOK Gisle24:33+7:1910:06
5Jan AnderssonKlubblös26:32+9:1810:55
6Linnéa HenningssonOK Gisle29:25+12:1112:06
7Mats HolmerKlubblös31:56+14:4213:08
8Louise BlomqvistBredareds IF34:26+17:1214:10
9Ann-Sofie TorbjörnGudhems IF34:52+17:3814:20
10Anna RothzénOK Gisle36:54+19:4015:11
11Hans TofténHjobygdens OK46:21+29:0719:04
12Ann-Sofie LönkvistOK Vivill50:52+33:3820:55
13John-Erik ErikssonJönköpings OK54:59+37:4522:37

Öppen motion 5

2 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Börje LidénDalsjöfors GoIF33:0112:59
2Helena JohanssonJönköpings OK34:28+1:2713:34
3Martin WestbergKlubblös38:10+5:0915:01
4Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna42:21+9:2016:40
5Jan EricksonUlricehamns OK46:28+13:2718:17
6Karin HelmiusOK Reftele46:45+13:4418:24
7Charles MolinFalköpings AIK OK50:52+17:5120:01
8Emilia SteenariKlubblös52:35+19:3420:42
9Frida DavidssonKlubblös52:36+19:3520:42
10Ann-Christin LarssonOK Frisene1:04:01+31:0025:12
11Cristina NilssonKlubblös1:11:50+38:4928:16
Karin ReimertzMarkbygdens OKej godkänd

Öppen motion 7

2 570 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ReimertzMarkbygdens OK28:1711:00
2Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL28:18+0:0111:00
3Bengt LarssonBredareds IF28:49+0:3211:12
4Bo LindqvistHestra IF31:14+2:5712:09
5Per LeanderssonAnderstorps OK31:47+3:3012:22
6Sofia ÖstenssonOK Tranan31:52+3:3512:23
7Helena BlomqvistMarkbygdens OK33:00+4:4312:50
8Marita HaglundBredareds IF33:36+5:1913:04
9Sigrid VemdalMullsjö SOK35:03+6:4613:38
10Ulf PerssonAnderstorps OK35:19+7:0213:44
11Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared35:52+7:3513:57
12Torbjörn BlomqvistJönköpings OK36:36+8:1914:14
13Lars LorénOK Frisene36:59+8:4214:23
14Elin GustavssonKlubblös37:21+9:0414:31
15Lisa AnderssonUlricehamns OK38:14+9:5714:52
16Katarina BonanderGällstadbygdens SOK38:30+10:1314:58
17Gunnar WallinJönköpings OK38:47+10:3015:05
18Tomas GöransonIK Ymer39:28+11:1115:21
19Karl-Johan OhlinOK Tranan41:26+13:0916:07
20Therese FribergOK Vivill42:32+14:1516:32
21Magnus AnderssonTidaholm SOK Sisu43:34+15:1716:57
22Susann BerntssonOK Reftele44:39+16:2217:22
23Axel EdströmBottnaryds IF44:49+16:3217:26
24Leif AhlstrandIF Hallby45:42+17:2517:46
25Kjell KarlssonSvenljunga OK48:14+19:5718:46
26Teo LundmarKlubblös49:33+21:1619:16
27Jan RosénIK Ymer52:08+23:5120:17
28Marika ElverlindOK Tranan52:29+24:1220:25
29Ingrid ÅhlundSvenljunga OK52:38+24:2120:28
30Birgitta JohanssonOK Tranan58:10+29:5322:37
31Gunnel KarlssonSOK 6858:35+30:1822:47
32Gerd WallinJönköpings OK59:48+31:3123:16
33Stellan HelgessonMarkbygdens OK1:02:28+34:1124:18
34Märtha LundhSvenljunga OK1:05:22+37:0525:26
35Lena NilssonUlricehamns OK1:06:12+37:5525:45
36Peter CarlssonKlubblös1:09:13+40:5626:55
Andres VeideVäsby OKej godkänd
Susanne ArneborgUlricehamns OKej godkänd
Pia AdolfssonOK Gisleej godkänd

Öppen motion 8

4 440 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathilda FritzsonUlricehamns OK36:478:17
2Michael PerssonIF Hagen46:09+9:2210:23
3Erik LindströmOK Tranan47:00+10:1310:35
4Hanna LindströmOK Tranan47:01+10:1410:35
5Eva ÖhlundUlricehamns OK49:26+12:3911:08
6Oskar AhlstrandVäxjö OK51:33+14:4611:36
7Veronica AdolfssonAnderstorps OK53:57+17:1012:09
8Johan GothLinköpings OK53:59+17:1212:09
9Per-Olof EliassonSOK 6854:02+17:1512:10
10Ola HoltOK Tyr56:49+20:0212:47
11Johan FalkUlricehamns OK56:52+20:0512:48
12Magnus ElverlindOK Tranan57:13+20:2612:53
13Agnes BerglundUlricehamns OK58:35+21:4813:11
14Markus EliassonSOK 6859:04+22:1713:18
15Daniel AxelssonMålilla OK59:29+22:4213:23
16Maria LennartsonUlricehamns OK1:02:58+26:1114:10
17Anette CarlssonKlubblös1:07:44+30:5715:15
18Hasse AdolfssonOK Gisle1:12:10+35:2316:15
Johan EdströmBottnaryds IFej godkänd
Anita NorlundKlubblösej godkänd
Jörgen NorlundKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser