Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Halland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Halland
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: söndag 21 maj 2017

D21

2 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika ÅkessonMarkbygdens OK12:435:54
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK13:06+0:236:05
3Linnéa BäckströmHestra IF14:01+1:186:31
4Linnéa JohnssonOK Nackhe14:07+1:246:33
5Ellen JohnssonOK Nackhe14:43+2:006:50
6Malin SettergrenHalmstad OK14:48+2:056:53
7Johanna HenrikssonFalkenbergs OK15:34+2:517:14
8Elisabet MöllerOK Nackhe17:13+4:308:00
9Therese EkströmHalmstad OK23:36+10:5310:58
Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OKej start
Maria NordvallOK Kolmårdenej start
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOKej start

H21

2 710 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn KarlssonHalmstad OK14:165:15
2Fredrik JohanssonOK Nackhe14:19+0:035:16
3Adrian VartiaOK Löftan14:32+0:165:21
4Henrik BengtssonFalkenbergs OK14:33+0:175:22
5Joel JohnssonOK Nackhe15:06+0:505:34
6Fredrik AnderssonIF Rigor15:07+0:515:34
7Magnus AbrahamssonHalmstad OK15:13+0:575:36
8Jesper JohanssonOK Löftan15:20+1:045:39
9Johan GustafssonOK Nackhe15:29+1:135:42
10Loke AgmarkenHalmstad OK15:38+1:225:46
11Filip BengtssonOK Lindéna16:32+2:166:06
12Tomas GunnarssonOK Nackhe16:49+2:336:12
13Oscar WestHalmstad OK20:23+6:077:31
Johan BadenfeltFalkenbergs OKej start
Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OKej start
Magnus JohanssonOK Löftanej start

D20

2 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena HagströmFalkenbergs OK16:027:51
2Clara HenningssonIK Trenne Ullared19:07+3:059:22
3Amanda JankvistOK Nackhe23:34+7:3211:33
Moa HenningssonIK Trenne Ullaredej start

D18

1 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:356:00
2Johanna RundqvistOK Nackhe13:12+1:376:50
3Alice HultinOK Löftan13:19+1:446:53
4Olivia LönkvistOK Vivill14:25+2:507:28
5Amanda CarlssonIK Trenne Ullared15:15+3:407:54
6Moa AbrahamssonHalmstad OK15:17+3:427:55
7Lina ErdeliusIF Rigor16:03+4:288:18
8Kajsa IsidorssonOK Vivill16:39+5:048:37
9Lovisa RingHalmstad OK17:44+6:099:11
10Paulina JägstedtHalmstad OK18:09+6:349:24
Emelie SvenssonIF Rigorej start

H18

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor KarlssonIK Trenne Ullared14:446:14
2Filip SvenssonOK Löftan16:37+1:537:02
Jacob EnbergHalmstad OKej godkänd
Daniel GlimténOK Löftanej start

D16

1 820 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara SamuelssonOK Vivill12:416:58
2Lovisa LagerHalmstad OK12:56+0:157:06
3Vendela LönkvistOK Vivill13:01+0:207:09
4Matilda RundqvistOK Nackhe14:49+2:088:08
5Matilda NilssonHalmstad OK15:07+2:268:18
6Elin CarlssonIK Trenne Ullared15:29+2:488:30
7Elsa EricssonFK Friskus-Varberg17:03+4:229:22
8Evelina OlssonOK Nackhe17:06+4:259:23
9Tilda HenningssonIK Trenne Ullared18:35+5:5410:12
10Moa KristianssonHalmstad OK18:51+6:1010:21
11Klara HagstrandBurseryds IF21:21+8:4011:43
12Emelie MagnussonHalmstad OK39:16+26:3521:34
Isabell IsidorssonOK Vivillej start

H16

2 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle BergstedtMarkbygdens OK11:035:25
2Albin PerssonHalmstad OK11:35+0:325:40
3Noah BechtelFK Friskus-Varberg11:54+0:515:50
4Felix AbrahamssonHalmstad OK15:21+4:187:31
5Axel ErikssonOK Löftan15:23+4:207:32
6Hugo OskarssonHalmstad OK16:25+5:228:02
7Erik HultanderIF Rigor16:34+5:318:07
8David JohanssonFK Friskus-Varberg20:45+9:4210:10
9Alexander WestlingFK Friskus-Varberg28:06+17:0313:46
Måns HenningssonIK Trenne Ullaredej godkänd

D14

1 710 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara PerssonHalmstad OK10:266:06
2Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna10:40+0:146:14
3Maja GraadIF Rigor11:30+1:046:43
4Thilda SeldénIF Rigor11:32+1:066:44
5Unni GranforsIF Rigor11:36+1:106:47
6Elsa BobergIF Rigor11:52+1:266:56
7Annie ErikssonOK Löftan12:49+2:237:29
8Emma EliassonFK Friskus-Varberg12:54+2:287:32
9Ida BruhnIF Rigor13:00+2:347:36
10Maja KarmstigFK Friskus-Varberg14:01+3:358:11
11Marta TörnströmFK Friskus-Varberg15:13+4:478:53
12Emma IsidorssonOK Vivill15:19+4:538:57
13Julia ArvidssonIF Rigor17:21+6:5510:08
14Nathalie LangenbachOK Nackhe22:25+11:5913:06

H14

1 710 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred ErdeliusIF Rigor9:395:38
2Victor HanssonOK Löftan9:45+0:065:42
3Axel BechtelFK Friskus-Varberg9:49+0:105:44
4Alex JohanssonFK Friskus-Varberg10:24+0:456:04
5Tobias JohanssonOK Löftan10:35+0:566:11
6Jonathan RundqvistOK Nackhe11:07+1:286:30
7Isak BengtssonOK Lindéna11:25+1:466:40
8Malte KristianssonHalmstad OK11:26+1:476:41
9Gustav AnderssonOK Löftan11:56+2:176:58
10Ivar LampaIF Rigor12:03+2:247:02
11Andreas HandinOK Löftan12:21+2:427:13
12Jakob MobergOK Löftan12:29+2:507:18
13Linus ZederinOK Nackhe12:57+3:187:34
14Fabian OdénFjärås AIK13:50+4:118:05
15Edvin SahlinOK Löftan14:39+5:008:34
16Hugo DavidssonFjärås AIK14:42+5:038:35
17Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg15:37+5:589:07
18Albin SamuelssonOK Vivill17:29+7:5010:13
19Albin JägstedtHalmstad OK17:35+7:5610:16
20Erik RexfeltFalkenbergs OK18:01+8:2210:32
Linus BägebyOK Vivillej godkänd
Erik BromsFK Friskus-Varbergej godkänd
Elias PerssonFjärås AIKej start

D12

1 460 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida AnderssonOK Löftan10:427:19
2Selma AbrahamssonHalmstad OK11:07+0:257:36
3Frida OdénFjärås AIK11:59+1:178:12
4Tilde BlomOK Nackhe12:09+1:278:19
5Emy HjertströmFK Friskus-Varberg12:43+2:018:42
6Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg13:11+2:299:01
7Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg13:48+3:069:27
8Fanny HanssonFalkenbergs OK13:56+3:149:32
9Ester EricssonFK Friskus-Varberg15:28+4:4610:35
10Ella NilssonHalmstad OK17:31+6:4911:59
11Anna LundqvistFK Friskus-Varberg18:09+7:2712:25
12Signe JohanssonFK Friskus-Varberg18:57+8:1512:58
13Alva SahlinOK Löftan19:53+9:1113:37
14Emelie BägebyOK Vivill22:20+11:3815:17
Lova KarlssonHalmstad OKej start

H12

1 460 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon CorneliussonOK Löftan7:205:01
2Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna8:16+0:565:39
3Emil SeldénIF Rigor8:54+1:346:05
4Olle FlorénIF Rigor9:30+2:106:30
5Adam SjööarvOK Nackhe9:38+2:186:35
6Elias ThunbergOK Vivill9:41+2:216:37
7Love GaudenzHalmstad OK10:11+2:516:58
8Oliver CarlidenHalmstad OK10:21+3:017:05
9Adam BromsFK Friskus-Varberg10:22+3:027:06
10Albin PaulssonOK Löftan10:23+3:037:06
11Samuel DahlbergIK Trenne Ullared10:37+3:177:16
12Isak TörnströmFK Friskus-Varberg11:17+3:577:43
13Edvin AlexanderssonIF Rigor11:38+4:187:58
14Vilhelm SkärbäckOK Nackhe12:04+4:448:15
15Olle RunevadOK Nackhe12:43+5:238:42
16Gustav LundqvistHalmstad OK15:12+7:5210:24
17Gabriel EkströmHalmstad OK16:41+9:2111:25
18Leon RybergFalkenbergs OK17:24+10:0411:55
19Viktor WressmarkOK Nackhe19:26+12:0613:18
20Oscar MobergOK Löftan22:23+15:0315:19
Melwin ArvidssonIF Rigorej start

D10

1 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia LönnHalmstad OK8:086:24
2Lova JohanssonFK Friskus-Varberg8:39+0:316:48
3Emma PerssonHalmstad OK9:02+0:547:06
4Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg11:14+3:068:50
5Elin AnderssonOK Löftan12:34+4:269:53
6Alice BrandtOK Löftan13:24+5:1610:33
7Ella HagstrandBurseryds IF14:29+6:2111:24
8Agnes PaulssonOK Löftan16:58+8:5013:21
9Vilma RingHalmstad OK24:56+16:4819:37
10Molly GraadIF Rigor37:19+29:1129:22

H10

1 270 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andy GranforsIF Rigor7:496:09
2Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg8:59+1:107:04
3Hugo CorneliussonOK Löftan9:53+2:047:46
4Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg11:09+3:208:46
5Alvar AlexanderssonIF Rigor11:38+3:499:09
6Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg11:58+4:099:25
7Albin ThunbergOK Vivill12:17+4:289:40
8Alvin LönkvistOK Vivill13:10+5:2110:22
9Elias SamuelssonOK Vivill13:19+5:3010:29
10William RönnFK Friskus-Varberg18:07+10:1814:15
11Elliot JägstedtHalmstad OK21:09+13:2016:39
Pelle RunevadOK Nackheej start

D35

2 040 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta EnbergHalmstad OK13:266:35
2Johanna EdmanIF Rigor14:36+1:107:09
3Linda CorneliussonOK Löftan15:34+2:087:37
4Eva CarlidenHalmstad OK15:57+2:317:49
5Pernilla AlexanderssonIF Rigor16:03+2:377:52
6Camilla StengrenFalkenbergs OK17:17+3:518:28
7Therese BlomOK Nackhe17:25+3:598:32
8Johanna MobergOK Löftan17:29+4:038:34
9Ann BägebyOK Vivill17:50+4:248:44
10Ida ThunbergOK Vivill18:35+5:099:06
11Sara JägstedtHalmstad OK19:48+6:229:42
12Jeanette PerssonOK Löftan22:00+8:3410:47
13Annika IsidorssonOK Vivill22:07+8:4110:50
14Katharina MyrénIK Trenne Ullared22:25+8:5910:59
15Gunilla BengtssonFalkenbergs OK24:36+11:1012:03
16Sofie JonsborgHalmstad OK30:52+17:2615:07
Gunilla GlimténOK Löftanej start

H35

2 360 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ThunbergOK Vivill13:415:47
2Mikael LundqvistHalmstad OK13:43+0:025:48
3Niklas FlorénIF Rigor13:45+0:045:49
3Tobias ThorssonOK Löftan13:45+0:045:49
5Stefan GraadIF Rigor14:10+0:296:00
6Ulrik MagnussonHalmstad OK14:22+0:416:05
7Håkan AnderssonHalmstad OK14:31+0:506:09
8Claes AnderssonFalkenbergs OK14:32+0:516:09
9Magnus HanssonOK Löftan14:36+0:556:11
10Patrik CorneliussonOK Löftan14:41+1:006:13
11Martin JohanssonFalkenbergs OK15:23+1:426:31
12Magnus WallinIK Trenne Ullared15:41+2:006:38
13Anders SjööarvOK Nackhe15:46+2:056:40
14Kristian AndersonGöteborgs SK16:32+2:517:00
15Henrik AnderssonOK Löftan16:42+3:017:04
16Håkan LangenbachOK Nackhe17:08+3:277:15
17Fredrik OlinderssonOK Löftan17:21+3:407:21
18Mattias KarlssonIK Trenne Ullared17:22+3:417:21
19Mattias JägstedtHalmstad OK19:28+5:478:14
20Mats AnderssonOK Löftan21:22+7:419:03
21Johan GranforsIF Rigor22:21+8:409:28
22Fredrik EkströmHalmstad OK23:18+9:379:52
Fredrik PerssonHalmstad OKej godkänd

D45

1 930 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laila B HöglundFK Herkules12:096:17
2Helena SvenssonFK Herkules12:57+0:486:42
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK13:04+0:556:46
4Catarina BengtssonOK Nackhe14:08+1:597:19
5Malin BrorsonOK Nackhe14:30+2:217:30
6Karin JägrydSkåneslättens OL15:16+3:077:54
7Karin KarlssonHalmstad OK15:37+3:288:05
8Ulrika OdénFjärås AIK16:19+4:108:27
9Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared16:49+4:408:42
10Liselott RothLinköpings OK17:18+5:098:57
11Annette JohanssonIF Rigor17:34+5:259:06
12Helen AhlstrandOK Vivill18:25+6:169:32
13Anna HagströmFalkenbergs OK18:40+6:319:40
14Katarina RingHalmstad OK20:31+8:2210:37
15Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared27:15+15:0614:07
16Annika HagstrandBurseryds IF29:18+17:0915:10
17Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared34:51+22:4218:03
Lotta KihlbergHalmstad OKej start

H45

2 360 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna13:405:47
2Mikael BergstedtMarkbygdens OK13:46+0:065:50
2Jan LagerHalmstad OK13:46+0:065:50
4Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK14:19+0:396:03
5Stefan AgmarkenHalmstad OK14:27+0:476:07
6Martin BobergIF Rigor14:39+0:596:12
7Hans JensenFalkenbergs OK14:53+1:136:18
8Anders JägrydSkåneslättens OL15:00+1:206:21
9Per KristianssonOK Kontinent15:48+2:086:41
10Kennet HorvathHalmstad OK15:57+2:176:45
11Olle SjöforsOK Älme16:04+2:246:48
12Johan WettergrenIK Uven16:06+2:266:49
13Emil ErdeliusIF Rigor16:33+2:537:00
14Yngve KihlbergHalmstad OK16:40+3:007:03
15Håkan HanssonFalkenbergs OK16:46+3:067:06
16Jonas JohanssonOK Nackhe16:48+3:087:07
17Fredrik EnbergHalmstad OK16:55+3:157:10
18Peter BadenfeltFalkenbergs OK17:28+3:487:24
19Torbjörn LönkvistOK Vivill18:00+4:207:37
20Mikael NilssonOK Löftan18:20+4:407:46
21Adam OdénFjärås AIK18:28+4:487:49
22Lars EdbergOK Nackhe20:07+6:278:31
23Jonas HultinOK Löftan20:15+6:358:34
24Mattias SkärbäckOK Nackhe21:08+7:288:57
25Christer OskarssonHalmstad OK25:10+11:3010:39
26Ola SamuelssonOK Vivill25:15+11:3510:41
Martin SvenssonIF Rigorej start

D55

1 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria HalvarssonFjärås AIK15:378:34
2Lena RunessonOK Vivill15:46+0:098:39
3Marianne ThorssonIK Trenne Ullared18:24+2:4710:06
4Kristina TellqvistIK Dran26:38+11:0114:38
5Ingela MårtenssonIK Trenne Ullared50:46+35:0927:53
Lena KarlssonHalmstad OKej godkänd

H55

2 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas GeorgssonOK Nackhe13:086:26
2Roger DjupsjöHalmstad OK14:25+1:177:04
3Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared14:47+1:397:14
4Torbjörn HalvarssonFjärås AIK14:50+1:427:16
5Tommy JohnssonOK Nackhe15:18+2:107:30
6Bengt MartinssonHylte OK16:58+3:508:19
7Lars RunessonOK Vivill17:33+4:258:36
8Göran SvenssonFalkenbergs OK19:50+6:429:43
9Bernt AnderssonIF Rigor30:35+17:2714:59

D65

1 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta JohanssonHalmstad OK15:568:45
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK17:25+1:299:34
3Lena JönssonLaholms IF OK22:24+6:2812:18
4Inga GustavssonIK Uven29:48+13:5216:22
5Barbro BengtssonOskarströms OK33:40+17:4418:29

H65

1 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören AnderssonIK Dran14:377:34
2Björn NilssonOK Nackhe15:50+1:138:12
3Ove ThorssonIK Trenne Ullared16:30+1:538:32
4Håkan AnderssonMarkbygdens OK16:43+2:068:39
5Lennart NylanderOK Lindéna17:42+3:059:10
6Christer SamuelssonOK Löftan17:56+3:199:17
7Lennart GustavssonIK Uven19:05+4:289:53
8Lars-Olof RönnqvistOK Löftan20:04+5:2710:23
9Erling SvenssonIK Trenne Ullared20:06+5:2910:24
10Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK21:39+7:0211:13
Åke BrodénHalmstad OKej godkänd

D75

1 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK21:3614:18
2Gunnel BörjessonIK Uven22:25+0:4914:50
3Gunvor GöranssonLaholms IF OK24:24+2:4816:09

H75

1 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gösta LindqvistOK Löftan14:089:21
2Ernie BroströmHalmstad OK16:07+1:5910:40
3Ingvar BengtssonOskarströms OK18:07+3:5911:59
4Lasse OlssonIK Trenne Ullared22:33+8:2514:56
5JB LarssonOK Löftan24:10+10:0216:00
6Bengt HanssonOK Löftan30:53+16:4520:27
Rolf AnderssonLaholms IF OKej godkänd
Stig GustafssonHalmstad OKej godkänd

Inskolning

1 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hilma AgrellFK Friskus-Varbergfullföljt
Wille ArnqvistFK Friskus-Varbergfullföljt
Ellen BengtssonFalkenbergs OKfullföljt
Elin BergHalmstad OKfullföljt
Julia BergHalmstad OKfullföljt
William BjörklundFK Friskus-Varbergfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntanfullföljt
Svante/Karla ErikssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Alva JohanssonFalkenbergs OKfullföljt
Nicolina LangenbachOK Nackhefullföljt
Elis MarmanderFK Friskus-Varbergfullföljt
Alinda RundqvistOK Nackhefullföljt
Isak BengtssonFalkenbergs OKej godkänd

U1

1 320 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob AnderssonOK Löftan10:398:04
2Almer HanningOK Löftan11:09+0:308:26
3Albin BrandtOK Löftan12:05+1:269:09
4Agnes BöregårdOK Gläntan12:07+1:289:10
5Elin BöregårdOK Gläntan12:10+1:319:13
6Linus BruhnIF Rigor12:17+1:389:18
7Rasmus EricsonKlubblös13:28+2:4910:12
8Albin NilssonOK Löftan14:17+3:3810:49
9Elisa LindbergOK Löftan15:11+4:3211:30
10Axel LydmarkSjövalla FK17:10+6:3113:00
11My CarnegårdKlubblös19:35+8:5614:50
12Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg19:52+9:1315:03
13Albin WennerbergOK Löftan21:03+10:2415:56
14Viola RönnFK Friskus-Varberg22:25+11:4616:58
15Majken RosenqvistOK Löftan22:41+12:0217:11
16Sixten ThunbergOK Vivill23:06+12:2717:30

U2

1 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Egon EdmanIF Rigor9:257:08
2Emanuel LarssonFK Friskus-Varberg10:18+0:537:48
3Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg10:54+1:298:15
4Tuva ThuressonFalkenbergs OK11:17+1:528:32
5August MagnussonLaholms IF OK12:15+2:509:16
6Nils LydmarkSjövalla FK14:43+5:1811:08
7Amanda WressmarkOK Nackhe15:23+5:5811:39
8Milton RubergFalkenbergs OK18:11+8:4613:46
9Johannes DahlbergIK Trenne Ullared22:12+12:4716:49

Öppen motion 3

1 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla ThuressonHalmstad Garnisons IF9:146:14
2Emelie GeorgssonOK Nackhe10:00+0:466:45
3Mandel CarnegårdKlubblös10:08+0:546:50
4Mattias GrönbergKlubblös10:34+1:207:08
5Helena GaudenzHalmstad OK11:37+2:237:50
6Carina WressmarkOK Nackhe11:43+2:297:55
7Eva ArnessonIK Dran13:20+4:069:00
8Marita JohanssonMarkbygdens OK17:58+8:4412:08
9Ing-marie LarssonOK Löftan21:26+12:1214:28
10Bertil SvenssonIK Trenne Ullared22:15+13:0115:02
11Rune KarlssonOK Löftan23:30+14:1615:52

Öppen motion 5

1 770 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liselotte JohanssonOK Löftan14:308:11
2Maria LönnHalmstad OK14:53+0:238:24
3Jonas ArnqvistFK Friskus-Varberg15:11+0:418:34
4Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg16:11+1:419:08
5Lars HagstrandBurseryds IF19:53+5:2311:14
6Christina MalmqvistFalkenbergs OK21:22+6:5212:04
7Jörgen HornellFalkenbergs OK21:46+7:1612:17
8Jan-Eric PerssonOK Löftan22:09+7:3912:30
9Stellan HelgessonMarkbygdens OK23:00+8:3012:59
10Conny JohanssonLaholms IF OK30:03+15:3316:58
11Frida EkströmOK Gläntan30:04+15:3416:59
12Lennart MagnussonLaholms IF OK32:50+18:2018:32
Lena SvenssonTockarps IKej godkänd
Kristian DavidssonFjärås AIKej godkänd

Öppen motion 8

2 360 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix FalkGöteborg-Majorna OK14:396:12
2Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF15:51+1:126:42
3Martin EkströmOK Gläntan16:06+1:276:49
4Lotta FalkGöteborg-Majorna OK16:56+2:177:10
4Patrik FalkGöteborg-Majorna OK16:56+2:177:10
6Oskar BergHalmstad OK17:26+2:477:23
7Lasse BjörfjällBredareds IF17:53+3:147:34
8Fredrik BöregårdOK Gläntan18:38+3:597:53
9Lisa FalkGöteborg-Majorna OK20:54+6:158:51
10Håkan RundqvistOK Nackhe22:09+7:309:23
11Rickard NilssonHalmstad OK23:42+9:0310:02
12Karin RundqvistOK Nackhe23:48+9:0910:05
13Leila LjunggrenMarkbygdens OK25:11+10:3210:40
14Malin LjunggrenMarkbygdens OK26:52+12:1311:23
15Bo AxelssonOK Gläntan36:38+21:5915:31
Urban BromsFK Friskus-Varbergej godkänd
Karin GustafssonHalmstad OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser