Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Halland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Halland
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: söndag 21 maj 2017

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D45 | H45 | D55 | H55 | D65 | H65 | D75 | H75 | Insk | U1 | U2 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM8

OK Löftan

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Liselotte JohanssonÖppen motion 5 (14)14:308:11
1Ida AnderssonD12 (14)10:427:19
1Gösta LindqvistH75 (8)14:089:21
1Jakob AnderssonU1 (16)10:398:04
1Simon CorneliussonH12 (20)7:205:01
2Almer HanningU1 (16)11:09+0:308:26
2Filip SvenssonH18 (3)16:37+1:537:02
2Victor HanssonH14 (22)9:45+0:065:42
3Alice HultinD18 (10)13:19+1:446:53
3Hugo CorneliussonH10 (11)9:53+2:047:46
3Adrian VartiaH21 (13)14:32+0:165:21
3Albin BrandtU1 (16)12:05+1:269:09
3Linda CorneliussonD35 (16)15:34+2:087:37
3Tobias ThorssonH35 (23)13:45+0:045:49
5Axel ErikssonH16 (10)15:23+4:207:32
5JB LarssonH75 (8)24:10+10:0216:00
5Elin AnderssonD10 (10)12:34+4:269:53
5Tobias JohanssonH14 (22)10:35+0:566:11
6Bengt HanssonH75 (8)30:53+16:4520:27
6Alice BrandtD10 (10)13:24+5:1610:33
6Christer SamuelssonH65 (11)17:56+3:199:17
7Annie ErikssonD14 (14)12:49+2:237:29
8Jesper JohanssonH21 (13)15:20+1:045:39
8Johanna MobergD35 (16)17:29+4:038:34
8Agnes PaulssonD10 (10)16:58+8:5013:21
8Lars-Olof RönnqvistH65 (11)20:04+5:2710:23
8Jan-Eric PerssonÖppen motion 5 (14)22:09+7:3912:30
8Albin NilssonU1 (16)14:17+3:3810:49
9Elisa LindbergU1 (16)15:11+4:3211:30
9Ing-marie LarssonÖppen motion 3 (11)21:26+12:1214:28
9Magnus HanssonH35 (23)14:36+0:556:11
9Gustav AnderssonH14 (22)11:56+2:176:58
10Patrik CorneliussonH35 (23)14:41+1:006:13
10Albin PaulssonH12 (20)10:23+3:037:06
11Rune KarlssonÖppen motion 3 (11)23:30+14:1615:52
11Andreas HandinH14 (22)12:21+2:427:13
12Jeanette PerssonD35 (16)22:00+8:3410:47
12Jakob MobergH14 (22)12:29+2:507:18
13Alva SahlinD12 (14)19:53+9:1113:37
13Albin WennerbergU1 (16)21:03+10:2415:56
15Majken RosenqvistU1 (16)22:41+12:0217:11
15Edvin SahlinH14 (22)14:39+5:008:34
15Henrik AnderssonH35 (23)16:42+3:017:04
17Fredrik OlinderssonH35 (23)17:21+3:407:21
20Mikael NilssonH45 (26)18:20+4:407:46
20Mats AnderssonH35 (23)21:22+7:419:03
20Oscar MobergH12 (20)22:23+15:0315:19
23Jonas HultinH45 (26)20:15+6:358:34
Magnus JohanssonH21 (13)ej start
Daniel GlimténH18 (3)ej start
Gunilla GlimténD35 (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser